|
Adobe je pustio u promet javnu "beta" inačicu novog programa za "pro-digital-photo-workflow" temeljenu na ACR-u (Adobe Camera Raw) kôdu i tako lako pokazao Appleu kako bi Aperture trebao raditi... Iako je riječ o proizvodu u nastanku (za razliku od Appleovog Aperturea) Adobe Lightroom radi brže, jednostavnije i kvalitetnije... Oni koji me poznaju shvatit će svu "težinu" ove moje izjave - volim Appleove proizvode i kao fotograf sam bio oduševljen najavom Aperturea. Sve dok ga nisam dobio na test i skužio da ga službeno ne mogu instalirati na svoj PowerBook. Lightroom? Bez ikakvog problema. Rad "relativno"(!) intuitivan, eksport slika brz i točan - u piksel točan, ne dodaje 6 "samo-apertureu-znanih" piksela mojim fotografijama. Ispis precizan i brz... Sve u svemu toplo preporučam odlazak na http://labs.macromedia.com/technologies/lightroom/ i provjeru što su to u Adobeu sprčkali (dojma sam da je ovaj program trenutno na brzaka sklepan hibrid Adobeovog Bridge-a i ACR-a tek da bi Adobe Appleu pokazo tko je na Macu gazda u obradi fotografija. Možda sam u krivu, no ostao sam takvoga dojma...) |





Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.