|
Sada možemo biti sigurni da se ne radi o slučajnosti. Apple je prilikom prelaska na Intelove procesore, što je tada za mnoge bio potpuno nevjerojatan scenario, ipak ugovorom osigurao privilegije u odnosu na ostatak industrije. Vjerojatno se radu o nečemu čime se Apple ne hvali javno - kako se ne bi u Intel upiralo prstom da diskriminira ostale kupce, ali činjenica je ova: Apple već treći put za redom dobiva nove Intelove procesore prije svih ostalih. Zadnja glasina je da su novi Xeoni već u Appleovim skladištima. Radi se o moćnim 3.2GHz quad-core Xeon procesorima za iduću generaciju MacPro i Xserve strojeva. To su 45-nanometarski čipovi iz serije "Harpertown", a sve se poklapa s planiranim izlaskom obnovljene MacPro serije za kasnu jesen ili ranu zimu. To su procesori koji nisu objavljeni i službeno još nisu dobavljivi od Intela. Ta razlika u konačnici ne bude velika - možda tri do četiri mjeseca, ali ipak predstavlja prednost. To je jako važno i Apple marketingu koji i dalje može reći "mi smo prvi" i "Mac je najbrži". Na nekim stranim forumima mogli smo pročitati da okorjeli Windowsaši, koji su jedva dočekali da mogu reći "PC i Mac, sada razlike gotovo i nema", loše podnose taj "Appleov elitizam" i činjenicu da ako žele kupiti najbrži PC na tržištu to mora biti Mac. :-) |





Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
Komentari
Vise nije smijesno :-D
http://www.theinquirer.net/gb/inquirer/news/2007/10/05/intel-extreme-penryn-shortage