Davor Pasarić 19.10.09

Ove godine preskačemo iParty! :-( Kriza je stisnula i najmoćnije, pa su se tako povukla dva najveća prošlogodišnja sponzora. Veliki T-Mobile koji je prošle godine hrvatskim Apple korisnicima predstavio iPhone u muzeju informatike PEEK&POKE kaže da "unatoč iskrenoj želji" nije u mogućnosti sudjelovati. Apple uvoznik, koji nas je prošle godine počastio lijepim iPod nagradama u svim formatima, ove godine nije planirao iParty, iako, kažu da je njih kriza stisnula možda ipak nešto manje nego ostale - što je valjda odraz globalno snažnog Applea.

Niti nakon ovako depresivnih vijesti nismo odustali. Pokušali smo osigurati sponzora kod nekog od mobilnih operatera koji nude alternative iPhoneu - jer tržište je tržište. Eto, ne može se reći da smo toliko "zadrti Mac desničari" da ne bismo pogledali što se nudi od tehnlogije kod susjeda. No, tehnološki susjedi kažu da su ove godine fokusirani na "sport i kulturu", a ne na tehnologiju, pa je očigledno najbolje sve prespavati. Nadajmo se veselijoj i bogatijoj 2010. godini.

 

Komentari  

smayoo
19-10-2009 | 15:35
:-(
papittovenga
19-10-2009 | 17:10
jbga! rekao bi moj frend: 'Bit će gore!' ;-)
GANDALf
19-10-2009 | 19:46
Više ni vi neznate kako se ove godine zove "Apple uvoznik"? :D
Veselimo se iParty '10.
sveto
19-10-2009 | 20:49
Eeeeeej!! Haloooooo!!! Di je tu kreativnost?? Di je prepuštenost idejama vodiljama? Pa zar ste toliki pesimisti 'bem vam žarku tavu? Pa jeli neopohodno dijeliti iPodove, Podove i ostale Apple novotarije? Kad neće nitko evo ja ću organizirati Iparty samo recite kada. Pive uvijek ima, sokova uvijek ima i što je potrebno onda za iParty? Ako ćemo guliti jabuke nek svako donese kilo jabuka i idemo se ljudi zabaviti i opustiti. Ljudi ne nedostaje, volje ima prema tome odredite datum sami nemojte da ga ja moram određivati.
macak
19-10-2009 | 20:57
Bravo Anonimac, izgleda da nam fali malo kreativnog optimizma. Evo piva i sokova već ima, fali još malo ćevapa, a ja ću donijeti iVar (onaj od Podravke, ljuti!)
sveto
19-10-2009 | 21:13
Kako anonimac a uredno sam prijavljen? Bo!
Finn
19-10-2009 | 21:17
baš sam htio pitati zašto se otkazuje party jer su otpali sponzori. pa nije valjda smisao dijeljenje sponzorskih poklona...
bravo Sveto! evo, časopis Re poklanja godišnju pretplatu onome tko najbrže oguli kilu jabuka!! :-)))))
Tomislav
19-10-2009 | 22:34
Pas kosti, pa vrag dao nagrade. Bu se konzumacija plaćala po cjeniku a ne "ko kolko da", ja bum sam ak treba kupio tri četri gajbe jabuka za razno razne igre i veselje može počet. Mislim u klinac, da, i mene veseli ak se negdi neš može osvojit, al nije ovo neki rialiti šou na koji se javljaju (pardon, dolaze) ljudi s namjerom da nešto osvoje.
Performita
19-10-2009 | 22:37
Sveto je definitivno u pravu. Znate one kućne partije (Američki srcedraparajuć filmovi) gdje svatko donese nešto, pitu, kolače, neki snack... Mislim ako ste svi Geekovi, svi imate cure i žene pa nek zasuču rukave. Sveto recimo peče genijalan kruh :P A do jabuka nije, svaka plantaža jabuka će rado donirat gajbu. Nagrade mogu biti kreatyivne, ja nudim portret osobi koja pobjedi u nečem vezanom za iPhone nacrtan na iPhoneu... dalje kreativne nagrade mogu biti razrađene :-) Evo ja nudim i portret Steve-a Jobsa ulje na platnu :D
sveto
20-10-2009 | 00:19
Naravno da sam u pravu! Evo ja pucam datum 5.12. (subota) pa nek uredništvo odluči. Također se pobrinem za još neke nagrade uz predložene Performitine i Finnove.
petros
20-10-2009 | 02:15
Nadam se da ću upoznati jabučastu ekipu sa ili bez sponzora. Istina, vidio sam prošle godine super nagrade i atmosferu i sve, pa mi je žao da nema ove, ali tko ih je.. kada su škrti. T-Mobileu za inat neću dati pare (jer ionako hoću otključan telefon), a ovaj novi Apple uvoznik Apcom nije ništa bolji od starog jer čitam na MacKorisnku da smo najskuplja država na svijetu za Apple! I sada oni jadni nemaju za svoje korisnike, ja ću i dalje sve kupovati u Austriji!
killer_99
20-10-2009 | 10:22
Ja se isto nadam da ce nest biti bez obzira na sponzore i stuff. Neko okupljanje da obiljezimo event malo si spijeme, pojeme, i ko ljudi pospominame xD
Ja mogu donirati par kg jabuka xD
killer_99
20-10-2009 | 10:23
Ili jos bolje specem strudlu od jabuka i pitu :-P
dpasaric
20-10-2009 | 11:42
Kako sam jučer u uredništvu rekao - za druženje nije bitan novac i sponzori, to možemo uvijek i bez toga, čak i više puta godišnje (kao nekada BBS skupovi iz ranih 90-tih, a danas Twitter okupljanja) i sve je to ok i normalno, ALI iParty u prošlogodišnjoj formi je bio nešto drugo.

To je bio ciljano stvoren event koji bi bio savršen potencijalnim sponzorima u smislu ulaganja/dobive nog. Stvoren je da bi se pomoglo muzeju PEEK&POKE da plati troškove barem "hladnog pogona". Jabučnjak promocija je tu bila zaista sekundarna jer smo neprofitan projekt udruge i ne moramo plaćati najam i struju (ok, plaćamo server, ali to je ipak manja stavka).

Za cijenu jednog oglasa u novinama sponzori su dobili dvije TV reklame, nacionalnu radio reklamu na Otvorenom, TV i radijske intervjue, tiskane oglase, izvješća u novinama, gomilu on-line promocije u svim oblicima i obiman afirmativan press/web cut. Dobili su neograničenu mogućnost promocije i prezentacije i na samom događanju i gomilu dobre "karme" - ne samo među Jabučnjak korisnicima, nego među svim hrvatskim Apple korisnicima - znamo da se MacKorisnik ekipa rado odazvala u velikom broju, a čak smo imali goste i iz Slovenije i BiH.

Većina je post-festum komentirala da je iParty bio totalno cool, a i da stvar bude bolja i od sponzora smo dobili samo pohvale! Nije ni čudo jer ako je netko u npr. T-Mobileu išao zbrojiti troškove odrađenog i generirani press-cut, mogao je samo zaključiti da je sve to financirano još sa strane, gdje je nekakav nevidljivi "dark matter" - ili da imamo fantastičnu karizmu ako takve stvari izvodimo "na lijepe oči".

Da se to tako organizira, produkcijski pripremi i realizira potrebno je mnogo vremena i energije. Ako radi krize sponzori to sada ne mogu pomoći, cijeli taj dio gubi smisao - jer ne bismo generirali prihod za plaćanje računa muzeju, već samo gubitak. To je razlog zašto od događnja u prošlogodišnjem "hype-hype" stilu neće biti ništa. Ako se dogovorimo za neformalno druženje bez svih "bangs and whistles", zašto da ne…
MAK
20-10-2009 | 14:39
Ja sam za 5. prosinca. Kao da se ne znamo veseliti bez svih tih prenemaganja...
Breed
20-10-2009 | 15:58
Here's to the crazy ones... :-)
smayoo
20-10-2009 | 19:17
Sve to stoji. I ja sam isto za 5. prosinca. Ali smatram da svejedno trebamo na neki način pomoći i Peek & Pokeu da plati račune. U najmanju ruku tako da se piće prodaje po komercijalnoj cijeni.
sveto
20-10-2009 | 20:24
Cuga se i prošle godine prodavala pa tako bi bilo i ove! Pa može se, npr. u nedostatku ideja, organizirati uvijek popularna tomobola (neke bi nagrade dogovorio za dva sata), opcija ima na pretek samo treba dobra voljica :-). Ajd Davore mijenjaj naslov IKrize jer kriza ne postoji. Svugdje je proljeće i Hollywood!
Breed
20-10-2009 | 21:03
i sve je super i sve je za pet
Djipi
20-10-2009 | 22:15
Na iPartyu treba dogovoriti igranje iNogometa, da Jabučari malo protegnu noge. :-) Možemo igrati protiv Win usera, bit će zabavnije. Ako se uključe i Linuxaši, možemo formirati ligu. ;-) Zdrav duh i tako to.
dpasaric
21-10-2009 | 01:46
http://www.theendoftheworldbutton.com

A da jednostavno stisnemo tipku i završimo sve muke?
macak
21-10-2009 | 08:44
Evo ja sam stisnuo i - ništa! Ili je to možda bilo samo za Bliski istok, ups.
GANDALf
21-10-2009 | 10:07
Bliski istok? Koji bliski istok? ;-)
macak
21-10-2009 | 15:30
Ne, nisam mislio na taj...
smayoo
21-10-2009 | 17:47
Sveto - da, tombola uvijek prolazi. Ja mogu pribaviti sigurno određenu količinu poklona.
smayoo
21-10-2009 | 17:49
pardon - nagrada
GANDALf
23-10-2009 | 09:14
Koliko bliskih istoka postoji? :S

var bliski_istok : boolean;
push_buton ;
bliski_istok := FALSE
Writeln('Bliski istok? Koji bliski istok? ;-)');

ako me pratiš :D
macak
23-10-2009 | 16:04
Ajd' da ne bi bilo zabune, tj. da netko krivo ne protumači, zavirimo ma trenutak u Wikipedijinu škrinju:
Bliski istok je naziv za zemlje jugozapadne Azije koje se nalaze zapadno od Afganistana, Pakistana i Indije. U kulturnom smislu on označava zemlje jugozapadne Azije i sjeveroistočne Afrike u kojima prevladava islamska kultura. Termin Bliski istok obično koriste arheolozi i povjesničari kada govore o regiji koja obuhvaća Levant (moderni Izrael, Palestina, Jordan, Sirija i Libanon), Malu Aziju (moderna Turska), Mezopotamiju (Irak i istočna Sirija) i iransku visoravan (Iran, Afganistan i zapadni Pakistan). Alternativni termin Srednji istok koriste više novinari i komentatori, dok ga arheolozi i povjesničari ne koriste zbog njegove neodređene prirode. Alternativni ne-eurocentričn i termin koji se pojavio tijekom nedavnih godina i koji tek treba steći raširenu uporabu je 'jugozapadna Azija'.
macak
23-10-2009 | 16:07
A hebiga, pa nisam ja tamo stavio tipku...
dpasaric
31-10-2009 | 16:24
Evo, kažu Sveto i Riba da će ipak biti i nagrada! :-)

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 58 minuta
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast
  • drlovric: Represija i samovolja nikada nije rjesenje.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO