|
S obzirom na relativno česte prijave krađe u forumu, odlučili smo napraviti zaseban forum gdje će korisnici moći objavljivati informacije o svojim ukradenim strojevima. Hrvatska nije velika, pa se nadamo da ćemo na taj način barem malo otežati život dugoprstićima. Do danas smo imali temu gdje su ljudi mogli objavljivati podatke o ukradenim uređajima, međutim to se pokazalo prilično neučinkovito. Kako bi ova inicijativa bila uspješna, savjetujemo da odmah na sigurno mjesto zapišete serijski broj vašeg Maca i iUređaja. Serijski broj za Mac naći ćete klikom na More info gumb u About this mac prozoru koji je dostupan u Apple izborniku s lijeve strane. U slučaju nemilog događaja (krađe), otvorite temu u forumu i obavezno navedite serijski broj uređaja zajedno sa podacima o vremenu i mjestu gdje se krađa dogodila. Na ovaj način otežat ćemo nesmetanu kupoprodaju ukradenih Macova po oglasnicima i ulici. U formu su dozvoljene i rasprave o načinima osiguranja i pronalaženja nestalih strojeva. Naravno ovo pretpostavlja da ne žmirimo na jedno oko kada kupujemo stroj sumnjivog porijekla i na taj način napravimo barem mali korak prema odgovornijem i poštenijem društvu. |





Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
Komentari
1) Instalirajte neki od takvih softvera, pogotovo ako mnogo putujete.
2) Koristite Kensigton lock kada ste na lokacijama s mnogo nepoznatih ljudi - npr. sajmovi, konferencije i slično.
http://www.jabucnjak.hr/forum/hardver/59801-ukradeni-mac-serijski-brojevi.html
Također bi dodao da u slučaju kada na disku imate i povjerljive dokumente, svakako uključiti enkripciju diska u Lionu i staviti složen password, u tom slučaju barem onemogućujete da itko pristupi podacima.