|
Prvi ArchiCAD portal na hrvatskom pokrenut je prije par dana na adresi archicad.com.hr i zamišljen je kao centralno mjesto gdje korisnici mogu, osim foruma, pronaći savjete, preporuke, vijesti i razne sadržaje za download. ArchiCAD je trenutno jedini iz high-end klase arhitektonskih softvera koji radi na OS X-u. U originalu je nastao, naravno, na Macovima, a interesantna je priča kako je sve počelo: Graphisoft je mađarska firma i pošto uvoz sa "trulog zapada" nije bio dozvoljen prve verzije softvera su napravljene na prošvercanim mašinama iz Njemačke! 1995. izlazi prva verzija (4.55) i za Windowse, a danas od svih prodanih licenci cca 40% otpada i dalje na OS X (prednjače Ameri, Australci i Novozelanđani). Kao vezanu zanimljivost, možete pogledati kako izgleda 20 godina stari ArchiCAD 2.0 na Macu! |





Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.