Davor Pasarić 27.09.08

U zadnje vrijeme smo dosta tihi - ne zato što smo lijeni, već zato jer pripremamo mnogo lijepih novosti, a jedna od njih je današnji veliki PEEK&POKE party povodom proslave prvog rođendana muzeja starih računala. Očekuje se zaista zanimljiva ekipa, a i par "faca". Ne, nema Woza niti ove godine, ali se vrlo pristojno ispričao. Ima vremena... ;-)

Bez mnogo priče - ako ste Mac entuzijast (ok, ok, može i PC), a pogotovo ako još niste bili u Pikiju, ovo je odlična prilika da se odlučite na dolazak! :-)

PEEK&POKE

"Ti me slijediš, bježim i gubim dah
neka jaka želja upija mi strah
koji korak još i kraj ulice

Srce divlje lupa, želim te
ja ti brišem suze vodim te u stan
dok polako pogled moj spušta se..."

:-D

Evo, da dodam i par detalja s lica mjesta... ovaj sat i datum na NeXT Cube radnoj stanici u preteči današnjeg Mac OS X Docka je baš cool... :-)

Peek&Poke 1. rođendan

 

Komentari  

lucak
27-09-2008 | 11:06
sretan vam PRVI rockas!!!! :-)
boki
27-09-2008 | 11:22
Hepi brzdej...
smayoo
27-09-2008 | 12:00
Sretan, sretan vam! Neka vam ih je barem još 105 pa ćemo vidjet za dalje! :-)
MoschuS
27-09-2008 | 12:02
Sretan rodjendan i iskreno se nadam da cu vas jednom posjetiti! Stavite neke fotke na forum da vidimo kako je bilo!
BTW Sta su D&D gosti?
Adam-Luka Turjak
27-09-2008 | 12:25
AAAIIIIIIIIIIII IIIIIIIIIIIIIII IIIIIII Šeri šeri noćas me oderi... šeri, gimi gimi lav..
dpasaric
27-09-2008 | 14:00
@MoschuS: Da, ne cijeli D&D, ali dobar dio... :-)
MoschuS
27-09-2008 | 15:51
Jao pa sad bi najradje sjeo u auto i dosao!
Riba
27-09-2008 | 17:55
Pa što se čeka!
dpasaric
27-09-2008 | 18:18
Marina trenutno odmara "na Fejsu" na gornjem katu, ali do sada je vježbala... zvuči odlično, kao u najboljim danima! :-)
Belerphone
27-09-2008 | 18:57
Od srca sretan rođendan, baš mi je žao što nisam u mogućnosti zapaliti prema Rijeci :sad: , ali nadam se da ćete popratiti sve fotkama i videom :-)
Frane
27-09-2008 | 20:31
Sretan rođendan :-)
Anonimac
27-09-2008 | 23:54
također, sretan rođendan :-)
lex
28-09-2008 | 00:04
Sretan rođendan, zamalo sam krenuo večeras za Rijeku :-(
dpasaric
28-09-2008 | 01:47
Evo me doma... malčice umoran, ali zadovoljan! :-) Bilo je legendarno i mislim da će se ovaj prvi rođendan duuuugooo pamtiti.

Hvala svima na dobrim željama, a posebno hvala svima koji su pomogli da proslava bude tako dobra - kako vrijednim pojedincima, tako i tvrtkama koje su pomogle! Evo i prilike za jedno moje čisto osobno hvala jezgri Pikija (Nile-Riba-Dari o) koja je bila presudna za uspjeh svega i održavanje u životu ovog lijepog i korisnog projekta! :-)

Ipak, za ovo večeras, mislim da najveće hvala ide gostima - toliko pozitivnih, dobrih ljudi na jednom mjestu već dugo nisam vidio! :-)

Bez obzira na veliku gužvu vibra je bila odlična, a Marina je dala sve od sebe i zaista zapalila prisutne - mislim da smo se svi na trenutak vratili u 80-te. Naš specijalni gost je ovaj put bio pionir hrvatske informatike - gospodin Branimir pl. Makanec - konstruktor računala Ivel Ultra i veliki promotor informatičke tehnologije u nas.

Ne mogu ne spomenuti i veliku "Invaders" tortu koja je bila odlična (a ja inače nisam tip od torti)! :-) E da, u knjizi dojmova imamo i zahvalu na japanskom, a čujem i yene u kasici! Iako manje egzotična, ne manje vrijedna je i gošća iz Beograda - eto, netko će "potegnuti" i od tamo da dođe na dobar party. Naše, već tradicionalne, prijatelje iz slovenske Kiberpipe ne treba niti posebno spominjati. Sve to su nam veliki komplimenti, a nadam se i poticaj da neki naši sugrađani konačno posjete ono što im je "pod nosom"! :-)

Fotke i pokoji video će vjerojatno uskoro završiti na Piki-poki webu...

Vidimo se dogodine na fešti, a nadam se i prije - barem oni koji još nisu posjetili muzej.

Evo, zaista može biti žao svima koji nisu došli...
Breed
28-09-2008 | 11:44
Jao majko moja...
MoschuS
28-09-2008 | 11:52
Davore & ekipa molim lijepo da za slijedeci rodjendan stavite najavu koji dan ranije da se ljudi stignu izorganizirati, stvarno mi je zao sto nismo dosli. Ne smijem dragoj ni reci da je bila Marina :-)
dpasaric
28-09-2008 | 12:25
Breed, nije ti bio loš onaj death-metal(?) performans pri kraju! ;-)
jupi
28-09-2008 | 15:04
ŽIV SAM!!!!
Vanjuška
28-09-2008 | 15:32
Veseli me da ste se svi tako dobro proveli, jedva čekam vidjeti fotke i filmeke!

Da nam Pikipoki poživi još 100 godina!
dpasaric
28-09-2008 | 16:35
@MoschuS: Potpuno si u pravu, ali pokušati ću nas opravdati - poučeni kaosom na otvorenju (kada je nemalo ljudi ostalo vani), pokušali smo ovo nekako izbalansirati, a da se što manje ljudi nađe uvrijeđeno jer nisu pozvani. Prostor je specifičan iako ima 300m2, dio je na katu, dio u labirinutu, dio u loži atraija, dio još nije otvoren i u trenu bude takva gužva da se ne možeš kretati. Ove godine namjerno nismo ciljali na medije, političare i slične formalne goste (čak nismo zvali niti jednu TV), već smo željeli da dođu pravi računalni entuzijasti i prijatelji Pikija i da atmosfera bude opuštenija.

Iz tog razloga nismo imali strogi ulazak samo s tiskanim pozivnicima, već je mogao doći svatko tko je bio pozvan. Samo ja sam dva radna dana slao pozivnice, što tiskane, što mailom, a tek ostali... i još uvijek smo računali da sigurno ima onih koji bi rado došli, ali smo ih nekakvom nepravdom, izostavili. Za sve takve smo dali ovu obavijest, ali malo "na knap", jer inače bismo opet napravili pretjeranu gužvu koja onda može voditi do razočaranja. Mislim da smo napravili dobar balans jer sretnog rješenja baš za sve nema... ako tko ima kakav konstruktivan prijedlog kako to izvesti na iduću godišnjicu, a da nitko ne bude zakinut - slobodno neka predloži!
sveto
28-09-2008 | 17:12
Pozdrav svima i koji nisu bili i koji su bili! Samo da kažem Jupij uda sam i ja živ! Iduće odrediše - doček Nove godine u Pikiju. Jeeeee!
smayoo
28-09-2008 | 20:17
Evo i javno moje najsrdačnije pohvale. Bilo mi je super gt turbo ultra najnajnaj fenomenalno jebotedaseusere škakojebilodobr o. :-) Atmosfera je zaista bila genijalna, osjećao sam se zaista "među svojima" (što mi je napunilo baterije za idući neodređeno dug period pretežnog komuniciranja s ljudima koji me gledaju kao šizofrenika kad im pokušam objasniti taj pozitivan osjećaj i energiju entuzijazma, duha, kreativnosti, otkrivanja i izazova koje je imalo ono doba rane ere kućnih računala (bez obzira tko u ono vrijeme bio klinac kao mi, a tko već prekaljeni inženjer kao g. Makanec), za razliku od današnje ere računalne konfekcije kad se i hardware, i software neumitno pretvara u bezličnu konfekciju koja se suštinski ne razlikuje od frižidera ili mlinca za kavu.

I ja bi se osobno zahvalio toj nekolicini faca koji su uložili neprocjenjivo najviše - svoje vrijeme, ljubav i energiju u Peek & Poke projekt. Svi drugi, koji su doprinijeli eksponatima, novcem, naturalnim dobrima, ili bilo kako drugačije svakako zaslužuju zahvalu, ali ta njihova pomoć ne bi značila ništa da nije bilo trojke koju je Davor već spomenuo.

H V A L A V A M ! ! !

Organizirajte kvalifikacije kroz desetak izlučnih krugova, s natjecanjima u npr. programiranju audiovizualnog demoa na zadanu temu, u kategorijama C-64/Spectrum i Amiga/Atari. U assembleru, naravno. Kako je ono pisalo u manifestu pravih programera: "Pravi programer može pronaći bug u 32 kB heksa koda." :o)
smayoo
28-09-2008 | 20:19
Ovo posljednje je, naravno, bio moj prijedlog za organizaciju rođendana dogodine i rješavanje problema gužve. :-)
bassland
29-09-2008 | 00:21
P&P, respect i samo tako naprijed. Da ste prije obavijestili, došao bih do Ri pa budem dio te velike fešte. Nisam informatičar i za većinu ekipe bi bih total laik al ipak bi rado došao.
Slijedeće godine sam tamo!
Pozdrav svima!
Anonimac
29-09-2008 | 01:28
Ja sam novi ovdje, ne poznajem nikoga od vaše ekipe, ali vidio sam poziv i svratio bez predrasude. Nisam znao da takvo što postoji u Rijeci, ostao sam iznenađen (pogotovo je super ono na katu), a ljudi su bili frendli i super raspoloženi - čak sam dobio pivu i kolače! Od sada svima preporučujem Peek & Poke! Samo tako naprijed!
Breed
29-09-2008 | 06:55
Je li MOŽDA KOJIM SLUČAJEM onaj koji je gasio Nexta snimio onaj WriteNow dokument ??? Bilo je tamo metala, traktora, tri slijepa miša, male sive čaplje i ranjene šojke... Eh da, i opasnosti, tekst je prštao opasnošću i bad omenima ! XD
Anonimac
29-09-2008 | 11:59
Trenutno sam na drugom kontinentu, ali da sam bio u blizini, ovo ne bi propustio. Vi Riječani ste zbilja zakon, odakle vam sam toliko volje i energije? Jos sam citao u on-line Novom listu da vecinu toga sami financirate, da je ovo zapravo volonterski projekt? Vidim i p&p t-shirt imate, da li se to moze kupiti? Samo naprijed!
Riba
29-09-2008 | 16:25
A ponekad ni sam ne znam otkud nam volje i energije (i para!).
Majice smo imali ali sve planuse, problem je sto nitko ne zeli raditi manje serije. Smislit cemo nesto uskoro!
hal9000
30-09-2008 | 00:28
koristim priliku da se zahvalim svima na lijepim željama i svima koji ste svojom prisutnošću uvećali događaj, vi koji niste mogli doći ove godine, obavezno dođite iduće. bit ćete dobrodošli, a i zabavit ćete se turbo-ludo!
Breed
30-09-2008 | 12:47
E da, bilo bi super da onaj Dario, inače primitivna metalčina, nije pjevao :-)
hal9000
30-09-2008 | 19:05
primitivna metalčina, ofucana grungerčina, sve ostaje u obitelji! :-D

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 5 minuta
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast
  • drlovric: Represija i samovolja nikada nije rjesenje.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.35 Seconds

Provided by iJoomla SEO