|
Konačno se može reći da se prašina oko 3G modela spustila na tlo. Otključana varijanta je lako dobavljiva u Italiji i svaki entuzijast ju je odavno nabavio. Samo na Jabučnjaku imamo trideset i jednog vlasnika 3G modela (7.1% onih koji su glasovali), a najveći broj korisnika se izjasnio da iPhone 3G "kupuje prvom prilikom" (27.1%), a u stopu ih slijede oni koji čekaju skori dolazak u Hrvatsku (rezervacije su već počele) i koji čine 26.9% onih koji su dali glas. Vrijedi spomenuti i 52 vlasnika starog iPhonea (11.8%) koji su toliko zadovoljni uređajem da nemaju potrebu mijenjati ga za noviji model. 11.6% ljudi je "šparno" i čeka prvi pad cijene da bi krenuli u nabavku, a sličan broj (7.3%) je čekao da prođe gužva s gnjavažom oko pologa i rezervacija. Možda najveći kompliment za Apple je da se svega 8.2% korisnika izjasnilo da iPhone nije nešto što žele! Naravno, naš uzorak je malen i svakako da je anketirana grupa sve samo ne reprezentativna, ali ne treba niti potcijeniti da su često baš ti "Apple elitisti" (kako često možemo pročitati u časopisima koje neću imenovati) oni koji su na takvoj poziciji da svojim utjecajem ili primjerom povlače mnogo više pozornosti nego obični korisnici. Ja na takav "tehnološki elitizam" gledam pozitivno - takvi ljudi vole biti pioniri, koriste i guraju nova rješenja s mnogo volje i ljubavi čak i onda kada još nisu savršena i potpuno zrela za najšire korištenje. Kada bismo svi bili "ziheraši" i izbjegavali "live" eksperimente, a iPhone je vjerojatno najveći takav eksperiment, vjerojatno bismo u mnogo tehnologija bili koje desetljeće iza... Hvala Appleu što ima petlje! Vidim da mu sada čak javno zahvaljuju i mnogi veliki konkurenti - npr. Nokija - jer Apple je toliko prodrmao cijeli sektor da su svi od toga imali koristi. |





Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
Komentari
Nego, ova nova Anketa - slobodno stavim "Koristim stari" makar nije macbook, nego PB.. glupih li pitanja, al to je zato jer se upravo vratio sa postavljanja dimnjaka pa mi je malo tijelo, a time i mozak u komi..ali dimnjak stoji..
laptop cu i dalje nosit sa sobom na putovanja da mi bude mobilni centar zabave jer ne mogu vjerovat kabelskoj u hotelima već radije gledam po 10. put najdrazu epizodu IT crowda na zvucnicima.. eh da.. razmazih se u zadnjih 8 godina.. i zato ti jabuko hvala..
--------------------------
Ovim putem želimo vas obavijestiti da trenutno ne raspolažemo informacijama o mogućem uvrštavanju mobilinog uređaja iPhone u T-Mobile ponudu. Budući da uređaj još uvijek nije dostupan u ponudi, nisu definirani ni uvjeti po kojim bi isti trebao biti ponuđen našim korisnicima.
Želimo Vam napomenuti da ne postoji mogućnost da se korisnici predbilježe za kupnju navedenog mobilnog uređaja, a ukoliko isti bude uvršten u ponudu, svi korisnici će ga moći kupiti po istim uvjetima.
--------------------------