Apple Hrvatska osigurao je opremu za Motovunsku filmsku školu i nagradu za posjetitelje MFF-a - autor najboljeg filma Motovunske filmske škole osvojit će Mac mini.

Za potrebe Motovunske filmske škole koja se već drugu godinu održava uoči istoimenog filmskog festivala koji će od 25. do 29. srpnja okupirati istarski gradić, Apple IMC Hrvatska je organizatorima besplatno ustupio na korištenje kompletnu informatičku opremu.

Motovunsku filmsku školu polazi 25 polaznika iz šest zemalja podijeljenih u tri redateljske i jednu glumačku radionicu. Koncept motovunskih radionica bazira se na omogućavanju polaznicima da specifičnosti filmskog zanata svladaju na najizravniji mogući način, kroz sedam dana intenzivnog snimanja koje završava 23. srpnja, jer je cilj radionice snimiti što više filmova koje su napisali, režirali i odglumili polaznici škole. Predavači i mentori su profesionalci s velikim praktičnim iksustvom – ove godine to su redatelj Slobodan Šijan (SCG), Franci Slak (Slovenija), Pjer Žalica (BiH) i Carlsten Fromberg (Danska).

Kontrolne projekcije snimljenih materijala održat će se tijekom Motovun Film Festivala, a po završetku Festivala svaki će polaznik u naredna tri mjeseca doraditi ili potpuno iznova snimiti i montirati svoj film. Završna sesija održat će se sredinom studenog u Zagrebu, kad će se birati i nagraditi najbolji film.

Autor najboljeg filma osvojit će računalo Mac mini. Kao i sva Mac računala, Mac mini dolazi sa softverom iLife, nizom aplikacija koje je jednostavno koristiti, a među kojima je i iMovie, aplikacija za stvaranje filmova. Lakši unos digitalnih fotografija i glazbe u filmove, montaža, primjena efekata, sinkroniziranje, titlovi i ostale mogućnosti iMovieija koje sadrži Mac mini pobjedniku će omogućiti samostalan rad na budućim filmskim projektima.

Završne večeri Motovun Film Festivala na Barbacanu Apple će sretnog dobitnika iz publike, koji ispod svog sjedala pronađe dobitnu naljepnicu, obradovati iPod photom.

Također, Apple je sponzorirao i filmske radionice za djecu koje su organizirane od 11. do 16. srpnja u sklopu Pula Film Festivala. Za tu namjenu Apple je organizatorima radionice besplatno ustupio na korištenje svu potrebnu informatičku opremu, osiguravši instalaciju programske opreme te stalnu stručnu pomoć pri izvođenju radionica.

Djeca su na radionicama svladavala osnove rada na softveru iLife i iMac računalima, a na nagradnoj igri tri najsretnija polaznika filmske radionice osvojila su iPod shuffle.
 

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 14 sati, 11 minuta
  • jura22: Navlakusa za novi macOS.
  • imenso: Nije free, ima pretplatu, neke aplikacije i posebnu za iPad
  • Yonkis: Apple Creator Studio - free - [link]
  • drlovric: Bas tako Mario. Ja sam bio u USA i kupio MBP M1 Pro 16" i najmanju potrebu nemam da ga mijenjam. Pogrijesio sam jedino sto nisam uzeo 14" :)
  • marioart: uredjaji su predobri i predugo traju :)
  • Riba: Zalosno je vidjeti kako mac prodaja stagnira.
  • Yonkis: Ili ovako nešto? [link]
  • Yonkis: Gdje staviti ovakve vijestice? [link]
  • gladhr2: [link] ima li netko pametan da mi malo pomogne sa ovim problemom..?
  • dpasaric: Nema indoor mapa kod nas AFAIK.
  • Yonkis: Jeste li znali za bolji anti-reflective sloj na 17ici? [link]
  • Yonkis: Ima li u Rijeci ili igdje u HR ovo implemetirano? [link]
  • Yonkis: Novi AirTag: [link]
  • Yonkis: Bijah u Smart Doctoru, zamjenska je 100€ a originalna je 170€
  • smayoo: @Yonkis, pitao si kome vjerujemo :)
  • marioart: @Yonkis ovisno o aparatu koji imas, nije ti zgorega ni provjeriti cijene u sluzbenom servisu... ja sam u mediamarktu u njemackoj platio zamjenu za 13pro 88eura ... spojis ugodno sa korisnim i u Graz u shoping i servis
  • Yonkis: A ovi u Rijeci, Smart Doctor? Evo linka:[link]
  • Yonkis: Novi firmware ako nekome treba: [link]
  • Yonkis: Nevjerovatno da je cijena skočila na 150€ a znam da je prije 2 godine bila cca 70€. Prestrašno!
  • smayoo: @Yonkis - nažalost, u Rijeci više nikom. :( U Zagrebu je Davor više puta spomenuo da ima dobra iskustva s Agramservisom
  • VanjusOS: pa ti vratim
  • VanjusOS: ako imaš kabl kojeg trebaš isprobati možeš poslati meni da isprobam spojiti Mac pro
  • VanjusOS: i ja tražim već thunderbolt 2 kabel, iz Osijeka sam
  • zoranowsky: Jel ima netko u ZG za posuditi thunderbolt 2 kabel? Imam issue sa minijem M4 i thunderbolt 27 displayem pa trebam testirati neke kombinacije...
  • Yonkis: Kome vi u Rijeci vjerujete za zamjenu baterije na iPhonu jer u iStyleu je 150 € i čeka se par tjedana
  • Yonkis: :(
  • smayoo: [link]
  • smayoo: RIP Scott Adams :(
  • Gjuroo: Za sad to može zvučati i kao Affinity priča. Not great but not that bad.
  • Soffoklo: Za to vrijeme Apple se lagano pretvara u Adobe - [link]
  • drlovric: Sve je bolje od ove blamaze sa Apple AI i cekanja pametnije Siri koja nikako da dodje :)
  • IkoIko: Apple i Google sklopili ugovor o korištenju Gemini AI... Zanimljiv razvoj situacije
  • ZeljkoB: Spigen - [link]
  • Riba: Moza zato da mozes koristiti BT tipkovnicu i mouse i dok je zaklopljen?
  • user: glupo: zatvorim laptop, BT i dalje upaljen, što ne bi trebalo ovo **** se ugasit kad ga poklopim
  • rusty: date hack je samo na par sekundi. vratiš datum, startaš app čisto da se digne i vratiš datum opet. To je to. Čisto da loada profile i postavke
  • smayoo: Date hack nisam htio raditi jer potrga druge stvari. Krenuo sam instalirati staru verziju LogiOptions preko homebrewa, ali riješili su problem prije nego sam dospio to napraviti
  • rusty: Osobno mislim da je 12h predugo za cert problem I nisam mogao doć na sebe kakav su problem napravili. Ono što je još gore, ovo im nije prvi put za taj isti slučaj. Dakle kako ne naučiš nešto iz ovoga. Dodano, date hack rješava problem da se ne mora drugi put čekati 12h
  • Bertone: A jučer nisam koristio MBP nego T14s pa nisam iskusio veselje sa certifikatima :D
  • Bertone: Imam MXMastera već godinama [link] i jedina dobra stavr kod njega je što ga mogu koristiti sa MBP, Tnink Padom i desktop računalom bez pretjeranog petljanja, no da je (pre)skup za ono što nudi, je.
  • smayoo: I, na kraju, ako za neki komad hardvera koji sam u životu kupio mogu reći da NIJE preskupo plaćen, to je sigurno Logitech MX Master 3. Jučer ujutro jesam bio spreman popi... na njih, ali činjenica je da su problem riješili unutar cca 12h otkad se pojavio.
  • smayoo: Osim toga, hardver radi s bazičnim postavkama, ali svi tweakovi i custom podešenja - ne.
  • smayoo: Radi se o softveru koji mora dobiti dozvolu korisnika da zakopa dosta duboko pod haubu radi komunikacije s periferijom.
  • smayoo: Ne mora biti spojeno na internet. Sigurnosni certifikat aplikacije je bio istekao i Apple ga je blokirao, a Logitech nije pazio na datum isteka certifikata i nije izdao update s novim certifikatom na vrijeme
  • Bertone: Ček malo, preskupo plaćeni hardver ne dela na Apple računalu ako računalo nije spojeno na internet (na stranu sad istekli certifikat) ili sam propustio nešto
  • smayoo: Da, jučer sam imao natezanje oko toga. Ali moram im priznati da su brzo riješili.
  • Yonkis: [link]
  • smayoo: @mrobert, forum, tema "eOI - opet diskriminacija"
  • stefanjos: SRETNA NOVA!
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.59 Seconds

Provided by iJoomla SEO