|
Doista, meni najdražu. Manje-više što je to iPod, nego je vrijeme pregazilo neke snobove koji su s više strasti slušali svoje zlatne kontakte nego glazbu, i žešće su raspravljali o audiosistemima od 20 do 100 tisuća dolara nego o tome što se događa vani. Oni koji preziru Bang & Olufsen jer dizajn opreme zahtijeva preuređenje njihovih pajzlova, ali će zbog oltara na kojemu gore dvije cijevi srušiti zidove... Oni kojima je gramofonska ploča svetinja za uho, a njeno pucketanje je "palac za sisanje" jer ih 2-second-gap u tišini čini nesigurnima - sad navode da kupuju iPode. Jasno, bit će još lokalnih zaostalih fanatika (kao što su to, uostalom, bili i globalno), ali sad ih njihov tisak uvjerava da je vrijeme za nabavku iPoda. Dovoljno je pogledati ove tekstove i prikaze, pa da se jasno vidi kako je fenomen doživio kvantni skok: http://www.stereophile.com/mediaservers/934/ Istina, ti jadničci izgubljeni u vremenu i prostoru još ne znaju kako se što piše (npr. pišu Jonathan Ives), ali se sad polako počinju klanjati novome kumiru i za njega nalaze jako dobre razloge. Polako počinju kapljati i samorazumljivi webovi koji polako prestaju preispitavi razloge (odgovarati na "zašto"), nego govoriti o načinima uporabe (odgovarati na pitanje "kako"). Kome je iPod prejeftin, nude mu se skupe prerade i komponente koje "popravljaju" njegove nedostatke na isti stari način tipa "carevo novo ruho". Samo se iskeširajte i budite sretni. Sve je tu, pa i okus onoga što ne smiju izgubiti, da ih i dalje smatraju tehnofilima. Da, mora imati touch improvizacije, prikopčavanja i otkopčavanja. http://www.redwineaudio.com/iMod.html A tu su i rafinirani prilozi, testovi s grafikonima i slične trice. Bajdvej, je li netko tko je bacio pogled na prethodne linkove opazio da se zapravo ništa prema naprijed nije dogodilo od dobrog starog HiFidelia? Trebaju samo sotver i hardver lagano unapređivati za .1 korak i nove modele preštrikavati u skladu s time što se nudi na OEM tržištu čipova i sklopova po nižoj cijeni? Jedno vrijeme mislili smo kako video drži vodu usporedno sa HiFi komponentama. A onda su hifići prezrivo frknuli na kvalitetu kućnih kina, jer se za 1000 dolara može kupiti nešto što za dvaput veću cijenu ne može biti ni 10 posto bolje. I video ide naprijed. Vidi ovo: |





Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.