Slučaj Zambija
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Slučaj Zambija


23.01.2023 | 17:03
Pa šta i “zapjenjeni” desničari koriste nepotpune ili lažirane dokumente? Ako znaš nešto podijeli sa nama vjernicima(koji smo bliski katoličkoj crkvi) koji izgleda posvajamo djecu, dobro još nisi rekao za branje pamuka, duhana, igre sa svećenicima i sl.
Baš sam jučer razgovarao sa jednim takvim krvožednim desničarem. Dijete im ima sve što jedan tinejdžer može poželjeti…..svu ljubav roditelja, druži se sa svom djecom, lijevima i krvožednim desnim katolibanima, ozbiljno trenira nogomet, odličan u školi….

No kao što si i sam dotaknuo bit, kriminal očito ne zaobilazi ni lijeve ni desne

Da je bio tamo neki katoliban……mislim da bi to bio tvoj najbolji ikad mokri san!
23.01.2023 | 17:11
Bojim se da nema spasa za naše državljanje, kao i za naše institucije. Brutalan komentar Suca Kolakušića, ono bez rukavica, samo srž.



Minuta 30.35 - 37.50
23.01.2023 | 17:28
Vanjuška kaže:
cariblanco kaže:
Jesi li naši državljani bili toliko uvjereni da je sve legalno, pa su otišli grupno ili su stvarno opijeni vlašću pomislili da "Zagreb je naš" i tako krenuli na put vidjet ćemo.


Nastranu sve rečeno, osvrnuti ću se samo na jedan detalj. Desničari po twitterima i forumima divljaju na Možemo i ekipu jer je JEDAN od ovih član stranke.
I sve je to u redu, već viđeno vađenje iz konteksta i pjena na ustima čim se radi o suparničkom taboru (dok uobičajeno za "svoje" ništa ne znaju, ništa ne vide i ništa ne komentiraju).

Dakle, poanta - ovakav način "usvajanja/kupovine?" djece iz Afrike već godinama traje, a provode i organiziraju ga ljudi bliski katoličkoj crkvi i desno orijentiranim felama. No, niti jedan od ovih zapjenjenih desničara taj dio ne komentira, nego samo Možemose Da li je to licemjerje ili samo urođena glupost zbog koji takvi ljudi i skrenu udesno? Nećemo generalizirati, glupih ljudi ima svih boja i opredjeljenja, no desni periferni vid mi se crni od količine gluposti na toj strani, nerazmjerno.


Mogao bi ja ovu tvoju poantu shvatiti...to stalno radi crkva i desnica, pak kad puštamo takve radnje njima, što ste zapeli za "franšizu" možemo. Ti ako imaš takva saznanja ( koja su po meni plod tvoje mašte )onda si dužan kao građanim, to podjeliti s represivnim aparatom naše države, ili se ne treba držati zakona, kao pijan plota ?
23.01.2023 | 18:30
cariblanco kaže:
Mogao bi ja ovu tvoju poantu shvatiti...to stalno radi crkva i desnica, pak kad puštamo takve radnje njima, što ste zapeli za "franšizu" možemo. Ti ako imaš takva saznanja ( koja su po meni plod tvoje mašte )onda si dužan kao građanim, to podjeliti s represivnim aparatom naše države, ili se ne treba držati zakona, kao pijan plota ?


Baš tako, dobro si shvatio.

Na stranu šala, da imamo pravosuđe kakvo bismo trebali imati, sada bi se išlo u provjeru sve do sada usvojene djece i AKO negdje nedostaje neko dijete tu je jasno da je riječ o preprodaji i te ljude treba zatvoriti do kraja života i sve im oduzeti. Možda skratiti kaznu na 30 godina ako cinkaju sve koji su pomogli u tom procesu preprodaje. Nebitno jesu li Možemosi, katolički kler ili netko iz Domovinskog pokreta.

A saznanja koja su plod moje mašte, khm, očito si propustio (što me čudi, jer vidim da pratiš) televizijsku izjavu jednog od tih koji su se time bavili (ili se još bave), a običnim guglanjem njega i spomenutih vidiš otkuda su i što su.

Glede procesa usvajanja u HR, zakoni su loši, osobe koje bi mogle nešto i promijeniti urgiranjem i pokretanjem promjene nakaradnih zakona nisu zainteresirane za to; po sistemu "jako volem ovaj režim, plata ide, a ja ležim".

Socijalni radnici su obrazovani makar većinom nemotivirani ali siguran sam da bi se običnim uvidom u stanje domskog djeteta dalo odrediti koji su roditelji totalno nezainteresirani za dijete i oduzeti im ga doživotno, a koji su roditelji "spriječeni" zbog više sile. Jer dragi moji, nema goreg od bivanja u domu. Sve je bolje od toga. Ima naravno udomitelja koji su tu samo zbog para, no žito/kukolj koje se kontrolama da umanjiti.

Teška i kompleksna priča koju bi trebalo što prije dovesti u red, no nekako ne vidim razne molitelje pred bolnicama da se angažiraju oko toga, bit će da jednom kad se dijete rodi njihov posao je obavljen, a što će s njim biti ne tiče ih se.
23.01.2023 | 18:56
cariblanco kaže:
Bojim se da nema spasa za naše državljanje, kao i za naše institucije. Brutalan komentar Suca Kolakušića, ono bez rukavica, samo srž.



Minuta 30.35 - 37.50


Ma bit će da je naš europarlamentarac krvožedni katolibanski desničar koji je jedva čekao naskočiti ljevičara.

Nego, ukoliko su to točne činjenice koje iznosi Kolakušić, bez mogućih iznimaka, ti ljudi su zaista toliko hrabri i ludi u toj svojoj dobroj namjeri ili to stvarno ima veze sa onim što je gotovo većini uopće teško i izgovoriti. Ako je ovo drugo, to je onda prokleto jezivo
23.01.2023 | 19:38
Lijepo molim da se svi suzdrže lijevo-desnog sektašenja i pljucanja i vrijeđanja jer nemam ni vremena za uređivanje pojedinih postova. Samo za brisanje. Redom.
23.01.2023 | 20:17
23.01.2023 | 20:18
Vanjuška kaže:
cariblanco kaže:
Mogao bi ja ovu tvoju poantu shvatiti...to stalno radi crkva i desnica, pak kad puštamo takve radnje njima, što ste zapeli za "franšizu" možemo. Ti ako imaš takva saznanja ( koja su po meni plod tvoje mašte )onda si dužan kao građanim, to podjeliti s represivnim aparatom naše države, ili se ne treba držati zakona, kao pijan plota ?


Baš tako, dobro si shvatio.

Na stranu šala, da imamo pravosuđe kakvo bismo trebali imati, sada bi se išlo u provjeru sve do sada usvojene djece i AKO negdje nedostaje neko dijete tu je jasno da je riječ o preprodaji i te ljude treba zatvoriti do kraja života i sve im oduzeti. Možda skratiti kaznu na 30 godina ako cinkaju sve koji su pomogli u tom procesu preprodaje. Nebitno jesu li Možemosi, katolički kler ili netko iz Domovinskog pokreta.

A saznanja koja su plod moje mašte, khm, očito si propustio (što me čudi, jer vidim da pratiš) televizijsku izjavu jednog od tih koji su se time bavili (ili se još bave), a običnim guglanjem njega i spomenutih vidiš otkuda su i što su.

Glede procesa usvajanja u HR, zakoni su loši, osobe koje bi mogle nešto i promijeniti urgiranjem i pokretanjem promjene nakaradnih zakona nisu zainteresirane za to; po sistemu "jako volem ovaj režim, plata ide, a ja ležim".

Socijalni radnici su obrazovani makar većinom nemotivirani ali siguran sam da bi se običnim uvidom u stanje domskog djeteta dalo odrediti koji su roditelji totalno nezainteresirani za dijete i oduzeti im ga doživotno, a koji su roditelji "spriječeni" zbog više sile. Jer dragi moji, nema goreg od bivanja u domu. Sve je bolje od toga. Ima naravno udomitelja koji su tu samo zbog para, no žito/kukolj koje se kontrolama da umanjiti.

Teška i kompleksna priča koju bi trebalo što prije dovesti u red, no nekako ne vidim razne molitelje pred bolnicama da se angažiraju oko toga, bit će da jednom kad se dijete rodi njihov posao je obavljen, a što će s njim biti ne tiče ih se.


Sad je već malo bolja komunikacija, nadam se. Nisam istraživao dotičnog gospodina, znam da je bio u Katoličkoj misiji. Kako je i sam rekao, to je učinio na svoju ruku i bio je skoro isključen iz misije. Bilo kako bilo Vesna Vučemilović je prijavila dotičnog gospodina i došla je pred DORH sa zahtjevom da se to istraži, što je normalno nakon njegovog javnog istupa i priznanja, da je u tom sudjelovao.
23.01.2023 | 23:42
Da mi je znati gdje ih samo nalaze. Pogledajte na ovom linku video od pet minuta. Radi se o teologu Marinu Ninčeviću.

dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/don-marino-n..._campaign=Naslovnica

On je inače iz Zadra i više o njemu u ovom napisu, obratite na kraju teksta reakciju Zadarske nadbiskupije.

zadarski.slobodnadalmacija.hr/zadar/4-ka...dom-u-zambiji-610206

Da to nije jedan od svećenika koje spominje @Vanjuška ? Jedan komentar s neta, koji je na tragu mog razmišljanja.

"Svećenik koji pomaže kod usvajanja djece i gradi učenički dom u Zambiji? Čudno. Pomislih kako mu to nije misijsko poslanje, pa sam malo proguglao. Zadarska nadbiskupija je prije koju godinu objavila da je on 2015 napustio nadbiskupiju i da sve što radi radi bez dozvole i znanja crkvenih vlasti i na svoju ruku. Zbog toga se pred crkvenim instancama protiv njega vodi više procesa. Ne bi me začudilo da je upravo on jedna od karika u hrvatskom lacu trgovine ili usvajanja iz Afrike"
24.01.2023 | 08:47
Na stranu etička komponenta ovog slučaja, ali, meni ovo izgleda kao da netko u lancu nije dobio dovoljno love, pa je od svega napravio frku. Da je sve bilo "podmazano" kako spada, ne bi se ni znalo za ovaj slučaj, isto onako kako se do sada nije znalo ni za sve prethodne slučajeve.
24.01.2023 | 10:22
m@xym kaže:
Na stranu etička komponenta ovog slučaja, ali, meni ovo izgleda kao da netko u lancu nije dobio dovoljno love, pa je od svega napravio frku. Da je sve bilo "podmazano" kako spada, ne bi se ni znalo za ovaj slučaj, isto onako kako se do sada nije znalo ni za sve prethodne slučajeve.


Znači ovaj tvoj odgovor, možemo shvati kao i odgovor predsjednika Milanovića...."ja neznam tko ih je savjetovao, ali tko god jest, loše ih je savjetovao i mi kao država sad ne možemo puno učiniti !

Nisi se izjasnio, da li podržavaš takvu praksu i da predhodne slučaje( ne )treba istražiti ?
24.01.2023 | 10:48
@cariblanco,

Zato sam i započeo moj prethodni odgovor sa "Na stranu etička komponenta ovoga slučaja".

Tema je prilično kompleksna, a ja nikad nisam bio u poziciji da moram razmišljati o posvajanju djece.

Da sam bio u toj situaciji, na znam kako bih se točno ponašao, ali, vjerojatno bih bio spreman i malo zaobići zakon (kad je stanje sa posvajanjem djece kod nas takvo kakvo jest, zakomplicirano do bola) da dođem u priliku odgajati dijete koje bih mogao zvati svojim.

Uglavnom, nitko ne ide na tako dug i neizvjestan put, iz nekog hira.
24.01.2023 | 10:57
Kako god bilo iz svih predhodnih fakata, mi možemo zaključiti, da se ovdje ne radi o "posvojiteljima" nego o ljudima koji su kupili djecu. Može se razgovarati o namjerama te kupnje, ali se ne može govoriti o posvajanju.

Vidimo da su ekipe ;Nove-tv, HRT_a,RTL_a i puno još dnonovinara na licu mjesta. Nikome ne pada na pamet, da istraži gdje je upravitelj doma, koji je najvjerovatnije dostavio tu djecu našim državljanima u hotel. Nikome ne pada na pamet, da pita, tko je taj Kongoanski "odvjetnik" preko koga je sve ovo išlo i gdje je on?

Nitko ne postavlja pitanje, jesu li naši državljani tada u hotelu, prvi put vidjeli tu djecu, ima još smislenih pitanja, koja nisu ugodna.

Zato nam je ugodno slušati, kako su sve te zemlje korupirane i koliko krava vrijedi pojedina žena, kako jadni mali Kongoanci ratuju i kako žive !!!

Vidim da je nestalo hrabrosti i" istaživačkoj" novinarki Danki, pa se boji preskočiti ogradu tog pritovra i izvještavati iz prve ruke ? Pitam se ako je stvarno to Afričko pravosuđe, toliko korumirano, pa čemu onda strah od takvih radnji ? Ako se sjetimo kako je preskakala ogradu pjevaču Marku Perkoviću, bez straha, stiče se dojam da je naše pravosuđe korumpirano,a Zambijko nije ? Ok ovo je ironija, ali da li netko zaista misli da se je tamo desio nekakav "administrativni propust", pa ih netko tamo drži dva mjeseca bez razloga...e to bi bila ironija.
24.01.2023 | 11:03
m@xym kaže:
@cariblanco,

Zato sam i započeo moj prethodni odgovor sa "Na stranu etička komponenta ovoga slučaja".

Tema je prilično kompleksna, a ja nikad nisam bio u poziciji da moram razmišljati o posvajanju djece.

Da sam bio u toj situaciji, na znam kako bih se točno ponašao, ali, vjerojatno bih bio spreman i malo zaobići zakon (kad je stanje sa posvajanjem djece kod nas takvo kakvo jest, zakomplicirano do bola) da dođem u priliku odgajati dijete koje bih mogao zvati svojim.


Uglavnom, nitko ne ide na tako dug i neizvjestan put, iz nekog hira.


Kako sam dva puta napisao, tema nije posvajanje djece i motivi za to. Ako netko želi o tome pričati neka otvori drugu temu, ok. Ova tema bi se prvestveno trebala baviti s zlouporabama takvog posvojenja i sistemu koji to omogućuje.
24.01.2023 | 20:30
cariblanco kaže:
Ako se sjetimo kako je preskakala ogradu pjevaču Marku Perkoviću, bez straha


Zastraniti ću s teme, ali...
Ispravio bih te ovdje, nije preskakala ogradu i ulazila u tuđi posjed, već su je vlasnici zajedničkog prostora pustili u posjed kojeg je ta velika 'rvatina i Anteljubac bespravno zaposjeo. Nije mu dosta bila kvadratura tog ogromnog stana koji je kupio, sumnjivom lovom, već je morao još malo zagrabiti u tuđe.
Isto kao i stančina u Zagrebu za koju mu je milijune posudio "prijatelj" iz južne Amerike. Sve sumnjiva lova, bez plaćanje poreza državi u koju se kune i za koju živi. How yes no.
24.01.2023 | 20:42
Da imaš pravo, bolje da ne vučemo neke paralele, jer ćemo zastraniti...slažem se

Još jedna bitna stvar. Oni su išli preko nekakve agencije, neke institucije ili nekog odvjetnika. Prva stvar koja upada u oko je, da ako je došlo do nekakvih propusta, ti koji su to omogućili, bi trebali biti tu da im pomognu. A gdje su oni, ako je sve legalno ?

Sjetim se svog puta u Indoneziju, gdje smo išli preko agencije, koja je sve platila za moje službeno putovanje. Tu je bilo uključen boravak u Jakarti u hotelu za tri dana. U međuvremenu su se pravila corone postrožila i trebali smo biti pet dana u karanteni i imati dva covid testa, koji su išli u cijenu novog aražmana, u hoteli su nam uzeli putovnice dok se to ne rješi...da ne dužim agencija je to platila i sve je bilo rješeno.

To prevedeno znači da su oni imali nelegalne agencije, kad se ne pojavljuju.
24.01.2023 | 22:05
Pročitajte sramotno obrazloženje vrhovnog suda. U pravu je Kolakušić kad kaže da treba komplet pravosuđe resetirati i krenuti od nule.

“Zbog velikog interesa javnosti i upita nekoliko redakcija, izvješćujemo da je Predsjednik istražio postupke hrvatskih sudova u svezi s posvajanjem djece iz Demokratske Republike Kongo. Pribavljeni su podaci od svih općinskih sudova u razdoblju od 1. siječnja 2018. do 31. prosinca 2020., te je utvrđeno da je u tim postupcima postupalo 16 općinskih sudova.

Iz podataka proizlazi da su sudovi podnijete prijedlog prihvatili i da nije bilo odbijajućih odluka, osim što je u jednom slučaju prijedlog bio povučen, te je na temelju toga postupak priznanja obustavljen.

Sudovi koji su odlučivali o posvajanje djece iz DR Konga svoju nadležnost su temeljili na čl. 52. Zakona o međunarodnom privatnom pravu, prema kojoj odredbi je svaki sud kojemu je podnijet prijedlog bio nadležan za odlučivanje s obzirom da predlagatelji imaju uobičajeno boravište u Republici Hrvatskoj odnosno imaju njezino državljanstvo.

Iz obrazloženja predmeta proizlazi kako hrvatski sudovi nisu posumnjali u vjerodostojnost odluka sudova DR Kongo i vjerojatno zbog toga nisu provodili poseban postupak ispitivanja njihove vjerodostojnosti (legalizacija).

Postupak kojeg su provodili sudovi provodio se kao izvanparnični postupak priznanja strane sudske odluke, dakle prema općim pravilima o priznanju inozemnih sudskih odluka, kojim nije izrijekom propisano da bi u takvoj situaciji sud trebao primjenjivati odredbe Obiteljskog zakona.

Međutim, može se zaključiti da u ovom dijelu postoji određena pravna praznina i radi otklanjanja te pravne praznine, sve dok ne budu donijete odgovarajuće zakonske izmjene i dopune Vrhovni sud je 5. siječnja 2023. donio Preporuku kojom je preporučen način postupanja koji bi uzeo u obzir specifičnosti postupka posvojenja djeteta”, stoji u priopćenju Vrhovnog suda.


Nisu posumnjali, ama baš niti jedan nije posumnjao ??? Mogu li ja biti sudac, ja isto tako nemam sumnje da postoji niti jedan izegalni objekat, koji je sagrađen u Kozarinom boku
24.01.2023 | 23:56
Priča postaje sve zanimljivija. Nakon saopćenja vrhovog suda u kojem kažu da su svi predmeti u određenom vremenskom periodu, potvrđeni, osim jedog koji je povučen nisu naveli razlog zbog kojeg je povučen ! Sad smo ga i saznali

Večernjem listu s Općinskog suda u Slavonskom Brodu odgovorili su da je prijedlog o posvojenju povučen kad je zatraženo odobrenje Ministarstva socijalne skrbi

www.vecernji.hr/vijesti/sud-u-slavonskom...am-zbog-cega-1651750

Priča je sve luđa. Navodno ravnatelj tog doma, koji im je dostavio djecu u hotel, ima kćerku koja studira u Hrvatskoj s stipendijom Hrvatske države ?

"RTL-a je pokušalo kontaktirati i ravnatelja sirotišta iz kojeg su djeca “posvojena”, a koji je u bijegu. Iako je na aplikacijama aktivan, ne javlja se. RTL neslužbeno doznaje da se njegova kći od kraja listopada nalazi u Hrvatskoj i ima stipendiju Republike Hrvatske."

teleskop.hr/hrvatska/kci-ravnatelja-siro...-drzavnu-stipendiju/

Izgleda da je to dobro uhodana mreža i da su te kupovine išle preko više manje istih ljudi. Kako je do sad sve glatko išlo, kako kod domaćeg pravosuđa, tako i te mreže, pa su i naši građani mislili da je to 100 % sigurno i možda je i to razlog da odu tamo grupno, zbog manjih troškova.

Neke izvori čak spominju tog ravnatelja doma, da ih je on prijavio ? Tko zna motiv...možda predhodni neisplaćeni dugovi ili nešto slično.
25.01.2023 | 09:45
cariblanco kaže:

Neke izvori čak spominju tog ravnatelja doma, da ih je on prijavio ? Tko zna motiv...možda predhodni neisplaćeni dugovi ili nešto slično.


m@xym kaže:
meni ovo izgleda kao da netko u lancu nije dobio dovoljno love, pa je od svega napravio frku
25.01.2023 | 18:45
Trenutno sam na starom g.o. pa imam vremena, tako da sam danas popratio sjednicu saborskog odbora za obitelj, mlade i sport, vezano uz ovu temu. Dosta dugo je trajala, pa ću vam ispod linka navesti neke značajne minute rasprave. Prvi boldani termin, je ne za uskok, nego za soa. Zadnji boldani termin, je također jako zanimljiv, jer implicira moguće konzekvence za državu...srednji je pravni aspekt.



2.46 minuta-2.51 min. 2.56-3.07. 4.06-4.11
26.01.2023 | 14:05
Što je slobodoljubivi forum zanjemio, ili kak ti veli naš guru smayoo, da nitko nije po defultu određen da otvara teme, a niti da komentira slijed događanja neke teme, mogao bi pomisliti, da nikog ova tema ne zanima, jer nije dobio preporuku da se o njoj očituje.

Namjerno provociram, jer se nitko ne očituje na frapantnu činjenicu, prvu boldanu u zadnjem mom video-zapisu. To znači da je normalno, da u zemlji gdje je zabranjeno posvajanja djece, ravnatelj tog doma od kud su posvojena djeca, ima na svom fb profilu, 20 Hrvata a niti jednog iz EU, ili je normalno ovo.

www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/jednom-...su-odobrili-15299333

Slijedom tog događaja, možda bi bilo normalno da kažem našem @smayoo da obriše ovu temu, jer smo mi sad na skijanju i imamo drugih probema
26.01.2023 | 14:20
Ako bar vjerujemo da je to tako, da život bilo kojeg djeteta, bilo; bijelog, crnog ili žutog, vrijedi više od svih od svih valuta trenutno u opticaju ili nekih rezervi zlata, jer život nema cijenu, čudi me indefirnetnost ovog foruma prema ovoj temi
26.01.2023 | 15:10
Meni osobno se ne da ni slušati, ni čitati o tome, ni komentirati, jer mi tema izaziva izrazitu mučninu.
27.01.2023 | 14:39
Još jedan zanimljiv napis na ovu temu.

www.gloria.hr/gl/scena/price/lana-bitenc...ati-obitelj-15200887


Izdvajam bitno.

"Kad u Kongu pribavite sudsku presudu o posvojenju, u Hrvatskoj se pokreće postupak priznavanje strane sudske presude kako biste djetetu pribavili naše osobne dokumente i putovnicu. Naišla sam na osobu kojoj je došlo ispravljati sudske dokumente iz Konga. I njih "podučiti" kako bi to trebalo izgledati premda ne zna francuski, službeni jezik u toj zemlji. To je bilo van svake pameti. Ta osoba dala si je za pravo zaustaviti proces pribavljanja hrvatskih dokumenata za Barakela iako sam imala sve što je bilo potrebno. Uz to sam već kupila povratnu avionsku kartu za sebe te kartu u jednom pravcu, za Hrvatsku, na ime svog sina. Nekako sam uspjela i to riješiti, ne pitajte me kako", priča dramaturginja."
27.01.2023 | 17:05
Meni je mučnina sve veća, ali nemogu šutiti, sad smo saznali jedan frapantan podatak.



Minute su od 6 do 10, a taj grozan podatak je na osmoj minuti.
27.01.2023 | 18:36
Da... nažalost, ne mogu reći da sam nešto jako iznenađen. Tako je nekako i izgledalo...
28.01.2023 | 10:44
Postavlja se pitanje tko je veći kolonizator, oni koji su izvlačili rudna bogatsva ili mi koji im izvlačimo djecu Mogli bi i mi uskoro klečati na raznim sportskim natjecanjima, do sada to nismo činili s izgovorom da mi nismo kolojalna sila, ili ipak jesmo ?
28.01.2023 | 10:50
Jadna davna priča iz 2013, koja ima sretan završetak.

www.vecernji.hr/vijesti/slucaj-kongo-ima...e-nije-siroce-525321

I jedna tužna priča o osobama koje se ovim koriste. Čak neki dotičnu osobu povezuju da je ex-djelatnica naših tajnih službi ? Do toga da mi dan danas neznamo kako je njen slučaj završio na sudu. Ako netko može izguglati ovaj sudski epilog, te osobe, bio bi mu zahvalan.

www.vecernji.hr/vijesti/uhicena-zagrepca...ecom-iz-konga-525036
28.01.2023 | 11:41
Do sada je cijeli narativ main-stream medija, osim početne šutnje bio, plemenite namjere. Sad vidimo da se i ti mediji polako posipaju pepelom po glavi i kak ti propitkuju pitanja, koji bi bila normalna da su oni normalni i slobodni.

Plemenite namjere se mogu u sekundi srušiti. Primjer, ja švercam drogu i sav profit usmjerim prema nekoj humanitarnoj udruzi, ili kupim neki skupi uređaj za neku bolnicu. Sad ja padnem i nisam kriv jer sam imao dobre namjere ?

Ova ekipa koja je dole išla itekako je bila upoznata s zakonima, kako s onim koji im pogoduju ( isplata porodiljskih naknada )tako i s onim koji im ne pogoduju i s kojim krše te iste. Jel moguće da supruga jednog od njih, je neki viši referent na vrhovnom sudu i da nezna zakone ?

Kao čovjek, mogu razumjeti njihove pobude, koje su bile po meni sebične, znači dobiti dijete neke dobi, koje nikad ne bi mogao dobiti u Hrvatskoj. Ja znam da ti ljudi nisu monstrumi, ali i oni su morali bitni svjesni postupka u koji se upuštaju.

Znači nisu nikad bili u Kongu na nekom sudu, djecu čekaju u hotelu u nekoj trećoj zemlji i o tome ne obavjeste vlasti te zemlje i još masu propusta, ali našim je medijima bila bitna njihova namjera ? Možete naći na netu emisiju"peti dan" i temu o tome.
28.01.2023 | 12:58
EDIT: 29.01.2023.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 sati, 37 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, drlovric, Ender, m@xym, Maxxy, Riba, Anonimci (733)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.34 Seconds

Provided by iJoomla SEO