Kakva je budućnost čovječanstva?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kakva je budućnost čovječanstva?


19.08.2023 | 13:42
Dobar vic Jura, čuo sam ga već, ali nema veze. Iz tvojih izlaganja na forumu vidim da je novac prvenstveni cilj i da se sve vrti oko njega, što može imati smisla. Na puno nekih postova si odgovorio da je to sve novac i s tim se mogu složiti...kopka me jedno pitanje, ako je sve novac, kako to da rat u Ukrajini, kad "nazovimo" opravdavaš Rusku agresiju, nije novac ? Nego je denacifikacija ili nešto drugo, a to nije novac. Fali mi malo dosljednosti u tvojim postovima.
19.08.2023 | 19:40
m@xym kaže:
Zna li se možda što će zločesti WEF-ovci napraviti sa tim opožarenim zemljištem kada ga jeftino otkupe?


Naravno da se zna, taj plan su davno prezentirali - bilo je zamišljeno da bi im to bio jedan od "demo gradova" za njihov koncept "15-minutnih gradova". E sada, kao i kod cjepiva, gdje na prvu sve izgleda humano, dobronamjerno, znanstveno provjereno, sve radi zdravlja ljudi i općeg napretka, tako i ovaj pozitivan koncept zlorabe - jer "15 minutni gradovi" su zapravo super ideja - kada bi se koristila u slobodarskom duhu i bez represije. Mnogi bi voljeli živjeti u takvom gradu u kojem sve možeš obaviti unutar 15 minuta hoda.

Kvaka je što je onaj zli dio ideje ono što možemo vidjeti u Kini i u nekim četvrtima u Oxfordu (tamo su radili eksperiment), pa ULEZ zone i slično, a svodi se na stvaranje, slobodno možemo reći - "humanih" koncentracionih logora u kojima bi građani bili ograničena kretanja, bez privatnih vozila, bez mogućnosti izlaska i ulaska bez digital ID osobne koji je pod njihovom potpunom kontrolom. Tko si stavi ID čip pod kožu, tim bolje. Ako nisi na liniji s vlasti, ne samo da ti mogu ukinuti dohodak (Canada i truckeri) nego više i ne možeš van svoje 15-minutne zone. O tome što bi radili necijepljenima, i svima koji ne koriste medikamente koji oni propišu, možemo lako pogoditi.

A je li nešto rađeno s dobrom namjerom se lako vidi - jer tom logikom bi u dosadašnjim 15-min zonama trebali onda izgraditi vrtiće za djecu, škole, knjižnice, ambulante, pa da od toga počnemo živjeti u 15-minuta, ali zlikovci su nestrpljivi, pa su počeli s represijom - s ogradama, rampama, kamerama, zabranama za vozila siromašnih itd. Dakle, "stara dobra" Klaus Schwab priča.

E sada, Havaji su druga priča, jer tamo je sam otok zapravo ograničenje, ne trebaju ti ograde, pa možda žele taj "demo" da izgleda što bolje, kao primjer "raja", sunce, palme, sve uredno, sve u 15 minuta, divota krasna, nikome ne trebaju niti dokumenti, gdjegod se pojaviš zna se tko si i koliko imaš na računu, a zapravo potpuna digitalna kontrola. A onda bi s takvom "dobrom kartom" gurali to svuda gdje mogu i malo po malo getoizirali što već broj građana. U njihovom manifestu se otvoreno priča da bi slobodni ljudi, oni van tog sistema, bili "najveća prijetnja" jer bi bili samostalni, npr. živjeli na svojem imanju, hranili se svojom hranom itd. Tako da se njihov mozaik tako lijepo slaže, malo po malo.

A u najgorem slučaju, da im projekt i ne uspije, dočepali bi se prvorazredog zemljišta na jednom od ljepših mjesta na planetu.
19.08.2023 | 20:07
cariblanco kaže:
Dobar vic Jura, čuo sam ga već, ali nema veze. Iz tvojih izlaganja na forumu vidim da je novac prvenstveni cilj i da se sve vrti oko njega, što može imati smisla. Na puno nekih postova si odgovorio da je to sve novac i s tim se mogu složiti...kopka me jedno pitanje, ako je sve novac, kako to da rat u Ukrajini, kad "nazovimo" opravdavaš Rusku agresiju, nije novac ? Nego je denacifikacija ili nešto drugo, a to nije novac. Fali mi malo dosljednosti u tvojim postovima.
.
Ja nikada nisam opravdao niti jedan rat, pa tako niti ovaj u Ukrajini. Ali svijet mrzi Ruse više nego Ukrajince i okreće glavu od ukrajinskog nacizma i iživljavanjima ukrajinske vojske nad zarobljenim Rusima (Ženevska konvencijja za njih ne vrijedi). Zato mi nije žao Ukrajine i ako je raskomadaju, ja neću žaliti, žao m je naroda koji tamo pati. Čudan je ovo rat, da nam je sve 50% poskupjelo.
I da, sve se vrti oko novca jer on daje moć.
Brojne laži servirale su nam se d bi na kraju ostao samo novac.

Recimo, flaširana voda je jedna od najvećih prevara, a ima projekata gdje voda može imati negativnu cijenu. Električni auti su isto jedna od ogromnig prevara, ali na to nas sile (dok nam nitko ne brani piti vodu iz potoka).Pandemija je izazvana radi novca.

Rat u Ulrajini je radi novca (moć + utjecaj = novac).

NAdam se da ovi na moru znaju što rade jer u mjesec dana koliko sam bio na moru (jug Hrvatske), vidio sam nekoliko talijanskih auta (inaće ih je bio znata broj). U šibenik slabo (poznanica ima lokal)

Nadalje, ja se brinem za budućnost Hrvatske i naša najjača gospodarska grana - turizam nije se baš iskazala.
Ako u ZG pivo košta 1,8€, onda na moru ne može biti ispod 7,2€ (zaokruženo na 7,0€ otok Stupe).
19.08.2023 | 20:21
Ako sve u životu gledaš sa takvog stajališta, onda se doslovno sve može protumačiti kao nečiji zločesti plan.

Dosta toga što si spomenu postoji već dugi niz godina (ograde, rampe, kamere) i zove se Gated Community ili HOA (Home Owners Association) u Americi, i ljudi s razlogom radije žive u takvim uvjetima nego da strahuju od svakodnevnog kriminala.

Tko ti danas propisuje medikamente?!
Da su i ijednoj državi doktori "slobodni strijelci" ili su pod direktnim nadzorom države?!

Na vulkanskom otoku "prvorazredno zemljište" može biti za nekoga tko se bavi poljoprivredom.

Meni logičnije zvuči ova priča da se nastoji spriječiti kupnja zemljišta od strane građevinskih mešetara.

A, što će od svega toga biti, ovo što ti kažeš, ili ono što je rekao guverner, to ćemo valjda uskoro vidjeti.
20.08.2023 | 12:58
Ne plan, interes. Vise ne znaju kako nam uzeti novac pa izmisljaju nove nacine.
Ono sto mozemo vidjeti je vrh sante leda (za informaciju santa leda viri oko 10% izvan mora).
-10 doza cjepiva za svakog rodjenog u EU - zasto? -> novac
20.08.2023 | 23:52
21.08.2023 | 14:56
Ovom piromanu ne pasu slobodni mediji jer informacije lete po internetu. Ljudi postaju svijesni "zelene agende".
21.08.2023 | 21:22
23.08.2023 | 16:32
Vas dvojica ili ste otišli na "kvasinu" ili ja neznam drugačije to objasniti. Sad se vi kao sjećate kako svijet funkcionira ? Pa na taj isti način je svijet funkcionirao od pamtivjeka i još uvjek funkcionira.

Ni vrag da vas je Briks bacio u bed Da malo više izučavate povjest, umjesto kratkoročnih interesa, bili biste puno osvješteniji
25.08.2023 | 13:36
Naravno da to kako svijet i banke funkcioniraju nije ništa novo, i ne brine me toliko njihovo iskorištavanje građana kroz financijski sustav, ali me brine kada se toliko obogate i osile da mogu kupiti sve bitne medije, kada mogu korumpirati vlade i najvećih i najstarijih država, kada toliko počnu stiskati na ljudske slobode da mogu provoditi sve ono što su radili u pandemiji, kada se toliko osile da mogu pokretati ratove radi svojeg profita, kada smišljaju nove i nove načine kontrole i dominacije nad ljudima kako bi oni u svojoj pohlepi imali još više moći.

A to se još nikada nije dogodilo na ovoj razini koju imamo sada, to je i prirodno jer dolazi s rastom čovječanstva, s rastom populacije, ali i kroz mogućnosti novih tehnologija koje, koliko mogu olaškavati život ako ih koriste dobronamjerni, jednako toliko mogu i učiniti potpunu kontrolu i porobljavanje nikad lakšim za pohlepne licemjerne zlikovce, a nažalost oni su upravo to.
26.08.2023 | 12:12
P01135809- tako to biva, kad institucije rade svoj posao.
27.08.2023 | 19:30
"79 people arrested in Greece for arson following the latest "climate change wildfires"".







28.08.2023 | 20:51
Evo nam pripremaju zakonsku regulativu koja bi im omogućila Orwellovo "Ministarstvo istine" na razini EU:

rumble.com/v3c8pp0-slobodni-podcast-33-t...act-put-do-potp.html

Još jedna "teorija zavjere" koja se obistinjuje...
29.08.2023 | 07:00
dpasaric kaže:
"79 people arrested in Greece for arson following the latest "climate change wildfires"".









To znači što? Nema klimatskih promjena?
29.08.2023 | 07:27
Naravno da ima klimatskih promjena, ali one nisu primarni uzrok šumskih požara. Ni u Grčkoj, a ni kod nas.
29.08.2023 | 08:42
Vjerojatno ima i takvih slučajeva gdje je netko upalio šumu da bi došao u poziciju da je može prenamijeniti u građevinsko zemljište i na tome zaraditi, ali ni to nije primarni uzrok požara, niti kod nas, niti u inozemstvu.

Ali kad ti Einstein, sa meme-a, kaže da je to čudno, naravno da ćeš mu povjerovati..
29.08.2023 | 10:42
smayoo kaže:
Naravno da ima klimatskih promjena, ali one nisu primarni uzrok šumskih požara. Ni u Grčkoj, a ni kod nas.


Normalno da ima palikuća, ali to sve zvuči evo vidite zapalili kreteni a vi na klimatske promjene. Sad kruži neki post da plava boja odbija laser i ko ostale ne i da su na Havajima bogati imali plavom bojom obojan krov kako bi ovu katastrofu fasovali samo garibi a guzonje ne. To je po meni stvarno najjače do sad.
29.08.2023 | 11:40
Isto tako zvuči i ovo tvoje (ili m@xymovo) gdje izvučeš najkretenskiju od svih kretenskih teza i njome argumentiraš kako su svi ravnozemljaši koji se kritički odnose prema službenim informacijama i stavovima.

Ako želiš suvislo diskutirati (ne samo ti, nego bilo tko), kani se stava "tko nije sa mnom, taj je protiv mene" i promatraj stvari razložno.

Prije 10-15 godina bila je po Dalmaciji pošast šumskih požara prouzročenih prvenstveno djelovanjem građevinske mafije. Zadnjih godina je to zamrlo jer je sustav katastra i gruntovnice digitaliziran, puno se lakše prati i slijedi što se gdje događa pa nije tek tako prenamijeniti zemljište kao nekad. Ali, kažem, prije 10-15 godina, to je u Dalmaciji zaista bio prevladavajući razlog.

Za Grčku nemam pojma, ali ne mislim da su oni bitno bolje uređena pravna država od nas pa me ne bi ni čudilo.

Najveći dio šumskih požara ipak izbija iz prirodnih razloga (vrućina + suša), odnosno nemara (staklene krhotine, opušci, neugašene logorske i roštiljske vatre, i sl.), a oni opet nemaju veze s klimatskim promjenama, odnosno imaju utoliko da je onaj dio čisto prirodnih razloga moguće učestaliji.
29.08.2023 | 12:48
smayoo kaže:
Isto tako zvuči i ovo tvoje (ili m@xymovo) gdje izvučeš najkretenskiju od svih kretenskih teza i njome argumentiraš kako su svi ravnozemljaši koji se kritički odnose prema službenim informacijama i stavovima.

Ako želiš suvislo diskutirati (ne samo ti, nego bilo tko), kani se stava "tko nije sa mnom, taj je protiv mene" i promatraj stvari razložno.

Prije 10-15 godina bila je po Dalmaciji pošast šumskih požara prouzročenih prvenstveno djelovanjem građevinske mafije. Zadnjih godina je to zamrlo jer je sustav katastra i gruntovnice digitaliziran, puno se lakše prati i slijedi što se gdje događa pa nije tek tako prenamijeniti zemljište kao nekad. Ali, kažem, prije 10-15 godina, to je u Dalmaciji zaista bio prevladavajući razlog.

Za Grčku nemam pojma, ali ne mislim da su oni bitno bolje uređena pravna država od nas pa me ne bi ni čudilo.

Najveći dio šumskih požara ipak izbija iz prirodnih razloga (vrućina + suša), odnosno nemara (staklene krhotine, opušci, neugašene logorske i roštiljske vatre, i sl.), a oni opet nemaju veze s klimatskim promjenama, odnosno imaju utoliko da je onaj dio čisto prirodnih razloga moguće učestaliji.


Imam dovoljno godina i dovoljno sam toga napravio legalno a budi siguran i ilegalno. Ima svakakvih budala i rade svašta. Ali brate da postoji boja kojom su opiturali krov da mogu paliti siromašnim kuće a njihove poštedjeti i da su to napravili vrijeđa moj intelekt. Ne znam kako bi ovakvo nešto ostavio bez komentara i složio se s tim. Ako je to ipak nečija istina onda toga nekog ja vrjednujem ko običnu budalu. Može biti taj neko ima dovoljno prostora za kompenzaciju tog poremećaja i ja sam na nekim drugim poljima sasvim na njegovoj strani.
Ne kažem da nemam sklonost srati gluposti, sigurno će i mene neko proglasiti u nekom segmentu budalom ako mu prezentiram neku nebulozu kao apsolutnu istinu, ali i da će taj neko u nekom drugom segmentu biti na mojoj strani.
Nadam se da mi je to kod tebe uspjelo?
29.08.2023 | 12:55
smayoo kaže:
Naravno da ima klimatskih promjena, ali one nisu primarni uzrok šumskih požara. Ni u Grčkoj, a ni kod nas.



Odgovor.

smayoo kaže:
Najveći dio šumskih požara ipak izbija iz prirodnih razloga (vrućina + suša), odnosno nemara (staklene krhotine, opušci, neugašene logorske i roštiljske vatre, i sl.), a oni opet nemaju veze s klimatskim promjenama, odnosno imaju utoliko da je onaj dio čisto prirodnih razloga moguće učestaliji.


Tu se slažemo u potpunosti.
29.08.2023 | 13:01
tino1 kaže:
Ali brate da postoji boja kojom su opiturali krov da mogu paliti siromašnim kuće a njihove poštedjeti i da su to napravili vrijeđa moj intelekt.


Ali kakve to veze ima sa mnom, s onim što sam napisao ili s onim što mislim i vjerujem? Na takav eristički način "diskutira" i m@xym. Na suvisao argument na koji nema odgovor, on, kao papiga "ali kreteni ravnozemljaši s youtubea".
29.08.2023 | 13:14
smayoo kaže:
tino1 kaže:
Ali brate da postoji boja kojom su opiturali krov da mogu paliti siromašnim kuće a njihove poštedjeti i da su to napravili vrijeđa moj intelekt.


Ali kakve to veze ima sa mnom, s onim što sam napisao ili s onim što mislim i vjerujem? Na takav eristički način "diskutira" i m@xym. Na suvisao argument na koji nema odgovor, on, kao papiga "ali kreteni ravnozemljaši s youtubea".


To je teza koja mi je zapela u oko i na koju sam ja referirtao.

Ti si me kritizirao kako bi bilo bolje da ne izvlačim najnebuloznije teze i po njima jažem? Btw, ispravno!

Ja sam se onda branio. To je veza s tobom! Nadam se da sam pridonjeo jasnoći!

P.S. Što znači "eristički"?
29.08.2023 | 14:30
tino1 kaže:
To je teza koja mi je zapela u oko i na koju sam ja referirtao.


Super je to, ali, molim te, ne referiraj se na kretenske teze neke treće osobe u odgovoru na nešto što sam ja napisao jer time mi inputiraš da je to moja (kretenska) teza. Hvala.

P.S. Što znači "eristički"?

hrcak.srce.hr/file/338200
29.08.2023 | 14:30
smayoo kaže:
Isto tako zvuči i ovo tvoje (ili m@xymovo) gdje izvučeš najkretenskiju od svih kretenskih teza i njome argumentiraš kako su svi ravnozemljaši koji se kritički odnose prema službenim informacijama i stavovima.


Meni je kretenski kad odrasla osoba postavi meme sa Albertom Einsteinom kojim se kao, "dokazuje" povezanost građevinskih mešetara sa požarima , a tebi je kretenski kad se ja izrugujem takvoj praksi.

Jasno je da globalno zatopljenje samo po sebi ne može biti uzrok požara (za što je ipak potrebna ili namjera ili nemar i neznanje), ali isto tako globalno zatopljenje može bit uzrok lakšem i bržem širenju požara, većim štetama i većom opasnosti po ljude i imovinu, jer vatra ne gori jednako u vrijeme velike suše i u hladnijim uvjetima.

Ali svoje stavove "potkrepljivati" meme-ima općenito, pa uz to i sa meme-om na kojem "zločesti WEF-ovac" drži bacač plamena...

Da, to definitivno nije kretenski, ali je u najmanju ruku djetinjasto.
Srećom, tebi djetinjarije ne smetaju, ali kretenarije ti idu na jetra.
29.08.2023 | 16:29
smayoo kaže:
tino1 kaže:
To je teza koja mi je zapela u oko i na koju sam ja referirtao.


Super je to, ali, molim te, ne referiraj se na kretenske teze neke treće osobe u odgovoru na nešto što sam ja napisao jer time mi inputiraš da je to moja (kretenska) teza. Hvala.

P.S. Što znači "eristički"?

hrcak.srce.hr/file/338200


Ne sjećam se, da sam tebe povezao s ovom, od mene spomenutom mebulozom. Ako i jesam, to je dio mog uobičajenog baljezganja, što nije razlog da ti se sad ne ispričam.

Izvini brate.
29.08.2023 | 16:54
Sve OK.
Nisi me povezao izrričito riječima, nego si citirao moj post i u odgovoru napisao to na temu plavih krovova.
Evo ti palac.
29.08.2023 | 16:58
m@xym kaže:
a tebi je kretenski kad se ja izrugujem takvoj praksi.


Vježbaj malo čitanje s razumijevanjem. Možda da odeš na neki seminar, skupa s cariblancom?

Slažem se da takav meme nije nikakav argument i da je validno nasmijati se takvoj "argumentaciji". Ja ti kažem da se ti hvataš na takve kvake u daljnjoj diskusiji sa svakim drugim, neovisno tko prakticira ili ne prakticira takav stil komunikacije. Jednostavno, čim se netko s tobom ne slaže, ti s tom osobom komuniciraš na istoj razini, kao da je ravnozemljaš. Razmisli malo o tome.
29.08.2023 | 17:02
smayoo kaže:
Sve OK.
Nisi me povezao izrričito riječima, nego si citirao moj post i u odgovoru napisao to na temu plavih krovova.
Evo ti palac.

To Smayoo. Znao sam.
02.09.2023 | 07:27
Škotski političar James Melville je lijepo sumirao trenutnu situaciju u svijetu danas:

"Any government, technocrat or corporation that advocates medical discrimination, digital control, suppression of civil liberties and a transfer of wealth and public assets to the rich while the rest of society endures a cost of living crisis is not your friend.

Don’t be fooled by their virtue messaging. It’s a giant con. In reality, they are indulging in a massive asset grab. They are treating the world as feudal overlords indulging in their own personal fiefdoms while us plebs are left to feed off the crumbs from their table – but all under the guise of “it’s for our own good” or “safety”. Fake virtue peddled by governments, rulers and authorities for mass compliance and social control is oldest trick in the authoritarian playbook.

We are sleepwalking towards the biggest asset grab in the history of the planet. They are trying to destroy farms, land, businesses, freedoms, housing, individual wealth, travel and own them or sell them off to the highest bidder. And at the same time, they are trying to ring-fence society into the entrapment of being controlled by data – either through health passports or the slow mission creep towards central banking digital currencies (CBDCs). It’s a giant asset grab of what we own and control. They frame all of this being in our best interests.

But it’s not in our best interests. Far from it. Governments are trying to accumulate more power and control, which in turn, enables greedy corporations to acquire more assets and wealth - at our own cost to freedoms and livelihoods. We are facing this grotesque transfer of freedoms, assets and wealth wrapped around the controlling ‘virtue’ of the Covid response, net zero and digital ID."
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 17 sati
  • Borisone: [link]
  • Kloba: Jel itko provalio da su OIV pustili HTV 2 u UHD rezoluciji za vrijeme Olimpijade? Znači 4K preko kućne antene? Ajde, kada si već dižu plaće 65 posto da spriječe korupciju (koji proser) sada imamo i mjesec dana 4K reze :)
  • gladhr2: [link] remote desktop ako neko moze malo pomoci :)
  • drlovric: Javio se jedan kolega Jabucar i poslao mi paket sa adapterom. Prob rijesen. Hvala mu puno!
  • drpongrac23: Ustvari m5 je oznaka u seriji, isprika. Evo u dnu tablice preporučena cijena [link]
  • Ender: jeste m5, poslednje verzije MacBook-ova pre nego sto su ih ukinuli su bile 12" i sa coreM, M3, M5 procesorima.
  • drpongrac23: Valjda i5, Intel. M5 ne postoji.
  • Matija klc: kupljen 2018, nema ostecenja, racun posjeduje. Samo vase misljenje o prodajnoj cijeni. Hvala na trudu i vremenu
  • Matija klc: Pozdrav decki, pitanje kratko ako netko ima vremena za mišljenje samo. Prijateljica bi prodala: NOTEBOOK APPLE MacBook (12” Retina, Intel Core M5 1.2GHz, 8GB, 512GB, HD515, OSX, 1y, HR layout, Rose Gold)
  • cariblanco: Kaj VŽ, valjda HŽV, onda bi to Lovrić ziher kupio i ne bi pitao za cijenu ;)
  • Zdravac: VŽ
  • Zdravac: ako trebaš samo onaj nastavak koji se ušteka, mislim da imam ja od starog punjača, možda odgovara
  • Beli: Ovo: [link]
  • smayoo: Odnosno, ako imaš US, a trebaš EU, onda, jel... :)
  • smayoo: googlaj Apple duckhead US power plug
  • drpongrac23: Ima i od Apple-a "Apple World Travel Adapter Kit"
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Aj vidi kod ovih, drže svašta za Mac
  • drlovric: Gdje mogu kupiti kut za Macbook punjac. Da skinem americki i stavim EU uticnicu. Kako se to uopce zove? Prodaje li to neki ducan? :)
  • rusty: Onda? Tko je u ovo CrowdStrike problemu? ERSTE banka nije!
  • Zdravac: Ne znam, za kolegu je... provjeriti ću...
  • drpongrac23: Mogli bi imati u FINI :)
  • smayoo: Ako je to 5,25" zapis od 180 ili 360 kB po strani (single ili double density), ja imam 5,25" na Commodoreu 128. HD flopica od 5,25 (1,2 MB) sigurno više nije čitljiva, zaboravi te podatke.
  • Borisone: Peek'n'Poke?
  • m@xym: Teško ćeš naći nekoga da ima i 3.5" floppy, a kamoli 5.25.
  • Zdravac: 5.25 floppy ima tko da moze prebaciti podatke?
  • rusty: Šteta je što i dalje ne radi kako spada na macOSu. Prošle godine, je radio dio ali ne i adekvatno upucavanje certifikata na Certelia portalu. Taj dio samo je radio na Win 64bit i to preko Firefoxa. Moje osobno iskustvo uz support AKDa.
  • Djuro genijalac: Vidi eOI...
  • Djuro genijalac: Murja otkrila Linux i MacOS!
  • cariblanco: Yonkis, komentar je bio vrh, nemam šata dodati :)
  • drlovric: Affinity Suite nudi 6 mjeseci trial verziju za sve svoje apps (Mac, Win, iPad). Zanimljiv poslovni model...
  • Yonkis: Molimo da vi i vaši kolonizatori osvojite sve u alpskim sportovima, to će onda biti senzacija.
  • cariblanco: Jučer smo mi i naši kolonizatori, osvojili sve u nogometu i tenisu ;)
  • rusty: Safari je najbolji preglednik i Smayoo ga obožava iako tako ne piše ;)
  • Yonkis: Vrlo logično pošto smo na Jabučnjaku :)
  • smayoo: To je ugrađen mehanizam kažnjavanja za one koji koriste Safari ;)
  • Yonkis: Zašto je Jabučnjak tako bugovit na Safariju (iOS) kada pišem odgovore na forumu? Svako malo se zalocka, ne reagira pa moram reloadati stranicu i naravno sve pisati isponova. :/
  • m@xym: gladhr2, forum i postoji za to da sa na njemu otvaraju nove teme.
  • Piko: A ima i ovo, ali to nisam isprobavao pa nemam pojma kako radi: [link]
  • Piko: [link] imaš i ovo, ali nije free .... a kad Apple izda monitor sa barem 120Hz 4K ili 5K ... onda kupim Apple monitor
  • Yonkis: Pa kad je sve Windows fokusirano a od Applea se očekuje da nađe workaround. Da imaš Appleov monitor onda ne bi imao ovih poteškoća, zar ne?
  • gladhr2: Monitor Control mi ne funkcionira, samo brightness
  • gladhr2: haha, i dalje ne vjerujem u to da mac nema to rjeseno a na win je to odrađeno
  • Yonkis: A ti bi sad kompletno rješenje.. take it or leave it. My way or highway. Ispruži ruku pa stišaj :) eto rješenja :)
  • gladhr2: @drpongrac, taj dio sam ja napravio to je ok, ali kada zelim smanjiti ili pojacati ne mogu iz postavki minija, niti s tipkovnice nego moram cackati po tipkama monitora
  • drpongrac23: @gladhr2 - u postavkama zvuka odaberi monitor kao primarni audio uređaj. Ali onda neće biti zvuka iz Minija, već samo iz monitora.
  • Piko: Može se sa [link]
  • gladhr2: jedno pitanje da ne otvaram novu temu, mac mini, i na njega spojen monitor s hdmi a monitor ima ugrađen zvučnik. MOže li se nekako s mac minija updavljati zvucnikom odnosno da ne moram pojacavati i smanjivati direktno na monitoru, na windowsu mi je to radilo naj normalnije
  • drpongrac23: I fala Sanjinu Đukuiću!!! Riječka rock scena live forver!!!!
  • drpongrac23: Rijeka -Paris - texas - reizdanje, malo za reći, slava Foxu!!!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.45 Seconds

Provided by iJoomla SEO