Kakva je budućnost čovječanstva?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kakva je budućnost čovječanstva?


29.09.2023 | 07:33
Bravo za godinu dana.
Potpuno zaboravih na to!
Ako nisi ili ti se neda naći odovor za Webera i Arendt.
Ovako nekako ti ide odgovor.
Weber (ili Arendt) su imali dijametralno suprotne stavove o definiciji moći.
Po jednom je moć kada netko nekome samom svojom pojavom zaustavi i pomisao na krivi korak jer je taj netko za njega prejak.
Po drugome (zaboravih tko je ko) je taj netko moćan u praksi, jer što god se "nemoćniji" i usudi napraviti (u mom i tvom slučaju - ja pisati neprimjereno), moćniji ga samo poklopi.
Shvaćaš me?
Mogu tu rantati do idućeg tjedna, niti jedan moj post se vidjeti neće
E sada, zaboravih tko je tvrdio što.
Ipak je to bila neka 1999.
PS.
Sorry na offtopicu, ovo mi je bilo zabavno.
29.09.2023 | 07:50
Imam par tema to choose from da se malo makne(te) od rata u Ukrajini i COVID-a.
Umjesto rata, pakt!
Ili Rat?
Sranje na Kosovu.
Ima li tu ruskog utjecaja?
Naoružavanje Srbije, pa Partner III (nikada jača konvencija naoružanja u regiji).
Trebamo li se mi, iako smo članica NATO-a, bojati Srbije koja se pretvara u jaču vojnu silu od nas.
I tako.
Sve ovo je napisano u polušali, molim da se tako i shvati.
Ako hoćete čitati i pisati u temama COVID i Ukrajina do 2027., tko sam ja da se bunim.
Za Ukrajinu mi čak i ima smisla.
Za COVID vjerujem da su ljudi već umorni od same pomisli na to.
Ako se desi ponovo, desit će se.
I tada će biti aktualno.
To je mojih "dva centa".
Eurocenta.
29.09.2023 | 08:03
Tema Kosova mi je toliko teža od teme Ukrajine, koliko nam je Kosovo bliže od Ukrajine.
29.09.2023 | 08:20
Sve pet.
Stavit ću ovo.
Ne znam koliko Vas zna za Galeba Nikačevića i njegov podcast Agelast.
Agleast znači čovjek koji se nikada ne smije, ako sam dobro zapamtio.
Ovo je teaser od 10 minuta za emisiju:

Uglavnom kao što vidite - ova žena je, baš kao i on - polu druge vjere, rase i nacionalnosti, a polu Srpkinja.
On je s očeve strane iz Somalije, a ona s majčine iz Perua.
Uglavnom, kao mala je odlazila tamo, poprilično frekventno i naučila puno o plemenima Amazone.
Zadnji puta je bila 2015. godine.
Njeno pleme po mami su te Ašaninke.
Oni znaju natucati Španjolski, ali na svom jeziku nemaju riječ za vrijeme.
A zašto su onako, polugoli i odbijaju civilizaciju?
Odustali su od nje kada ih je bijeli čovjek pobio na milijune u doba Konkvistadora.
Od tada su se zarekli - sa bijelim čovjekom ne želimo imati posla.
Zanimljivo jako.
Potpuno su svjesni bjelog čovjeka i nekih njegovih dosega (postoje i asimilirana plemena čiji članovi nose Apple Watch).
Ašaninke su još svoji, ajmo to tako nazvati.
Tu sam saznao da osobu po njihovim vjerovanjima čine njeni preci do devet koljena unazad sa obje strane.
Pa se onda Galeb nadovezao da u patrijahalnim zajednicama (muslimanske zemlje Bliskog nam istoka) muškarci nose toliko imena jer se pamti njihovih pet koljena sa očeve strane, pa dedine, pa pradedine i tako.
I onda ta biljka, koja je ( u nedostatku bolje riječi), nešto kao psihodelija.
Kada popiješ taj sastojak, prvo slijede red proljeva i mučnine, a onda nastupa mentalno "ludilo" i povezivanje sa unutrašnjim tobom kojeg čine spomenuti preci.
Pa razlika od psihoaktivnih supstanci i psihodeličnih.
Šećer, kava, alkohol - psihoaktivne supstance.
Uglavnom, Ašaninke jako vjeruju u svijet snova.
Svako jutro se bude i prepričavaju jedni drugima što su sanjali.
Jer kao, u snovima ili na tom napitku osoba ulazi u paraleni svijet.
Ona tvrdi da je jednom sanjala kako joj je tetka umrla i da je zove na njen ispraćaj (nemaju sprovode kao takve već slave život umrlog) i krenula je tamo pa je ispalo da je tetka zaista umrla a ona je tamo stigla u dan na njen ispraćaj.
Kako da pomisliš da je to čista slučajnost?
I da, Ašaninke se za sve mole određenim bogovima.
Nema branja biljaka za napitke ili lijekove ukoliko im u snu to ne dopusti tzv. "duh biljaka".
Nema lova ukoliko im "duh životinje" koju namjeravaju loviti dopustio da je love.
A ako dotičnu životinju slučajno ne ulove, toj životnji preko snova odaju počast i zovu je da postane potpuno ravnopravni član plemena.
I ono najluđe - životinja im dođe.
Ne bilo koja.
Baš ta koju nisu mogli uloviti.
Ovdje je bila riječ o majmunu.
Oni ih i jedu (kao u Indiana Jonesu jbt.) ali ih imaju i kao "ljubimce".
Ti ljubimci su oni koje nisu mogli uloviti.
Nešto kao mi i psi ili mačke, samo dublje.
Ma ludilo post.

Tu je komplet, dug je dva i pol sata - može se slušati na Spotifyu ako vam se ne da gledati.
Meni je emisija bila izvrsna.
By the way, oboje su 1986.-o godište, a ona je i doktorica znanosti u nekom području pa pokušava taj psihodelični napitak shvatiti sa znanstvene strane.
Ali i sama kaže da nije za svakoga.
Osobe sa psihozama, i sličnim mentalnim problemima mogu umrijeti na tome.



Pa postoji crkva Santo Daime, od europskih zemalja u Španjolskoj, i još dvije zemlje na Starom kontinentu.
Mješavina vjerovanja plemena iz Amazone i - katoličke crkve!?
Oni na misama piju tu "psihodeliju" Ayauasku.
Spadaju pod red sinkretičkih crkvi.
Uglavnom, svi oni drže da ta Ayauaska osobi ne pruža psihodeliju (odnosno izmjenjeno stanje svijesti kao i svi narkotici na svoj način), već takozvano "prošireno stanje svijesti".
Pristup ćelijama u mozgu kojima inače nemamo pristup.
Slično se može desiti i u komorama sa deprivaciju osjetila.
Jedna postoji u Beogradu, navode oboje.
Potope te u rezervoar sa vodom u kojoj je slani magnezij pa ne možeš potonuti već plutaš na leđima.
I mora biti potpuni mrak, te potpuna tišina.
Sobe su izolirane i svjetlosno i zvučno.
I zbog svega toga, bez ikakvih dodatnih "pomagala"; mozak osobe se navodno, upravo zato što nema vanjske stimulanse, okrene sam sebi i tu počinje trip.
Ma ludilo, jbt.
Zamislite to...
Eto, ako ovo nije zanimljivo, ne znam što jest.
29.09.2023 | 15:36
smayoo kaže:
Primjetio si da ispod naslova na onom prvom linku kojeg si dao piše "This is an April Fools"?


Iskreno, previdio sam to jer me članak zainteresirao,... no s druge strane, možda je sprdačina ali ostaje pitanje koliko zrače EV i ako zrače kako to utječe na osobe u njemu.
29.09.2023 | 16:27
smayoo kaže:
... ja se ne sjećam da je nekom drugom ukinut youtube account. Eto tako, a priori. Ipak je to čudno, zar ne?


Ma nisu mu ukinuli account, samo su ga demon(et)izirali. Dakle, još uvijek može trkeljati, ali ne dobija pinku.
29.09.2023 | 16:39
Koliko sam ja pratio, više se nije moglo do njegovog youtube kanala (krivo sam napisao account), onda se on prebacio na Rumble, pa su ovi i od Rumblea tražili da ga onemoguće, a Rumble im je odmjerio lakat, da se tako izrazim. Zar sam nešto krivo shvatio?
29.09.2023 | 16:47
Kloba kaže:
Imam par tema to choose from da se malo makne(te) od rata u Ukrajini i COVID-a.
Umjesto rata, pakt!
Ili Rat?
Sranje na Kosovu.
Ima li tu ruskog utjecaja?


Jok, tebe ima

Naoružavanje Srbije, pa Partner III (nikada jača konvencija naoružanja u regiji).
Trebamo li se mi, iako smo članica NATO-a, bojati Srbije koja se pretvara u jaču vojnu silu od nas.
I tako.


Mislim da se za sada ne trebamo bojati, ali svakako nas to treba brinuti. Na svojim leđima smo osjetili Miloševićevu politiku, a Vučić mu je legitimni nasljednik i puno, puno bolesniji lik. Psihopat na n-tu. Osobno mislim da on svakako želi rat na ovim područjima kojima bi proširio teritorij Srbije, možda do famozne Velike Srbije. No, dok se Rusija mora baviti Ukrajinom i dok je NATO dovoljno stabilan, Vučić može samo gristi gaće i regulirati cijene parizera.
NATO trenutno radi vježbe za koordinaciju svih zemalja kojima je Srbija u okruženju. Zlu ne trebalo.

Sve ovo je napisano u polušali, molim da se tako i shvati.
Ako hoćete čitati i pisati u temama COVID i Ukrajina do 2027., tko sam ja da se bunim.
Za Ukrajinu mi čak i ima smisla.
Za COVID vjerujem da su ljudi već umorni od same pomisli na to.
Ako se desi ponovo, desit će se.
I tada će biti aktualno.
To je mojih "dva centa".
Eurocenta.


S COVID-om smo već popušili i opet ćemo ako se nekom namjeri da nas se izolira i terorizira na takav način.
Za Ukrajinu se još uvijek vrijedi boriti i nadati se da će koliko-toliko izdržati. Rusija je tu ipak pokazala puno slabosti koje treba iskoristiti što je više moguće.
29.09.2023 | 16:58
Bertone kaže:
možda je sprdačina ali ostaje pitanje koliko zrače EV i ako zrače kako to utječe na osobe u njemu.


Kad govorimo o elektromotornom pogonu (a ne o antenama mikrovalnih odašiljača), jakost elektromagnetskog polja (tzv. "zračenja") jako ovisi o udaljenosti od izvora, a na izvoru ovisi o struji, ne o naponu, niti o snazi. U tom smislu, s obzirom da je napon baterijskog sloga u električnom automobilu tipično više stotina volta (recimo 800), to je struja razmjerno mala, osim u nečem kao što je Rimčeva Nevera pa u kratkotrajnim špicama poteže po 400 kW (što bi bilo cca 400.000W/800V=500A, ali na par sekundi, ne trajno).

U nekom "normalnom" električnom autu i normalnim uvjetima vožnje, "krstareća" snaga se kreće u redu veličine od -30 kW (nizbrdo) do +50kW (uzbrdo), dakle struja koja generira neko značajno elektromagnetsko polje ne prelazi 50000W/800V= cca 60A. Istosmjerna struja od 60A nije bogzna što ako se vodič kroz kojeg prolazi ne namota u zavojnicu. A to vjerojatno u autima ne rade. Tipično, dva vodiča (jedan za "tamo", drugi za "natrag") vuku se skupa u snopu pa je njihova magnetska polja ogromnim dijelom (preko 99%) - poništavaju.

Dakle, ne zrače.
29.09.2023 | 17:08
smayoo kaže:
Koliko sam ja pratio, više se nije moglo do njegovog youtube kanala (krivo sam napisao account), onda se on prebacio na Rumble, pa su ovi i od Rumblea tražili da ga onemoguće, a Rumble im je odmjerio lakat, da se tako izrazim. Zar sam nešto krivo shvatio?


Koliko vidim, YT kanal mu je živ. Zadnja objava prije 22h.
02.10.2023 | 19:09
David Icke je generalno na lošem glasu kao "notorni teoretičar zavjera". No, ako to na tren zaboravimo i poslušamo što sada govori, ove 2023. godine, vidjet ćemo da više toga što govori ima - nego li da nema smisla. Skače on daleko, pravi "far fetch", ali veliki dio slike dobro interpretira, pogotovo sve s načinom na koji se provode koraci koji nisu u interesu građana, već korporativnih elita.

02.10.2023 | 23:51
Kanada žešće gura zakon o potpunoj cenzuri interneta, a slično pripremaju i drugi...



"Staro dobro" Ministarstvo istine postaje distopijska stvarnost...
03.10.2023 | 14:02
Puno mi je pogledati 22 minute, ali zanima me kako tocno misle "cenzurirati internet"?
03.10.2023 | 17:05
Riba kaže:
Puno mi je pogledati 22 minute, ali zanima me kako tocno misle "cenzurirati internet"?


Pratim to na više fronti, ovo je samo dio, a imaju više pristupa... U jednom, nešto ala ZAMP, obavezali bi zakonom velike korporacije s pretražnicima (znači Google i slični) da im plaćaju % na linkove koji upućuju tamo gdje oni žele/ne žele. Znači, zapravo bi ubili prikaz ikakvog sadržaja koji je njima nepoćudan. Naravno, malo tko može napraviti svoj pretražnik doma .

Na tragu toga, priča se da je čak i Duck-Duck-Go pao, infiltrirali su se i u njega s ciljem da ga eutanaziraju. A kako je YouTube postao praktično i pretražnik, sada je već i Rumble dovoljno narastao da im je trn u oku - to znamo po depeši cenzora iz UK parlamenta Rumbleu da ugase "Čupavog".

To je trenutna kanadska priča, a u UK se ide drugim putem, gdje bi država inzistirala na instalaciji (ili integraciji) njihovog spywarea na sve uređaje koji se spajaju na net i koji bi u keyboard logger duhu radili cenzuru direktno na izvoru. Moguće da bi tražili od proizvođača da je to već dio uređaja i da bez toga on ne može dobiti "certifikat sigurnosti". Uglavnom, novi trik im je da se "cenzura" naziva "sigurnost korisnika".

Blago nama kako oni lijepo paze da smo mi zdravi i čistog uma, točno kao u Appleovoj "1984" reklami.

Treći pristup je tuneliranje svega kroz državne sigurnosne agencije koje onda kroz neki Carnivore izdvajaju nepoćudne korisnike i njima daju novčane kazne ili telekomima šalju naloge da se tim korisnicima zabrani usluga internet pristupa. To sa sigurnosnim agencijama je nedavno bila tema i kod nas, ali ne znam što točno planiraju. Mislim da to sigurno nije došlo njima samima na pamet, nego je vjerojatno još jedna "uputa iz Brisela". Vidjet ćemo...

Stvar je što imaju dovoljno novca za korupciju i manipulaciju da to izvedu. Baš sam bio na kavi jučer s našim zajedničkim profesorom, pa mi kaže, parafraziram: "Davore, gledati televiziju ili čitati novine i portale je postalo besmisleno i štetno. Informacije bliže istini možeš naći samo na izdvojenim, manjim izvorima, koje sam odabereš tijekom godina i pokažu se vjerodostojnima."

Staro dobro Orvelovo "Ministarstvo istine" je sve bliže, a gledajući ovo u Kanadi i UK, nitko ne može reći: "Pih, to je samo još jedna teorija zavjere, naravno da političari i država rade za naše dobro!"
03.10.2023 | 17:58
Zar se nije uvelo pravo na brisanje vlastitih podataka s neta?
Slušao sam nekog bioinformatičara o svemu i svačemu, njegovom core zanimanju, Chat GPT-u i između svega je rekao da se danas može zatražiti da se obriše sve tvoje podatke s neta.
Koga doduše, zaboravih.
Nešto ovakvog tipa, nekoga u nekoj nadležnoj instituciji.
ico.org.uk/for-the-public/your-right-to-get-your-data-deleted/
Nije to tema, ali ako se nekome ne da više biti na netu - ok je.
03.10.2023 | 22:16
Oh i Kennedy mlađi kaže da ne vjeruje u 9/11 bullshit, pogotovo komentira "Zgradu 7"... o Pentagonu i ne moramo, ono tamo je bila još lošija predstava...



I sve to da ozakone "Patriot Act"...
04.10.2023 | 19:54
Oh i Tino "mlađi" kaže da ne vjeruje Kennedyju Bullshit o zavjeri 9-11. Pogotovo što kao potporu tom Bullshit-u podastire samo Bullshit-ovanje drugih ravno zemljaša i Bull-ova koji shit-aju u naokolo.

Kennedy je dio establišmenta i sere kvake!

www.galileo.tv/life/verschwoerungstheori...lag-im-fakten-check/
04.10.2023 | 23:02
Uzmimo neka je i tako - da su sve to politički lažovi, ali statičari ne kenjaju kvake, snimke kontroliranog aktiviranja eksploziva po bočnoj strani towera nisu kvake, Zgrada 7 je skroz nemoguć scenario, a tek fake udar na Pentagon gdje na parking kameri vidimo letjelicu veličine Cesne (ili krstarećeg projektila), a ne Boeing u niskom letu. Što kažu iskusni piloti o tome da bi putnički avion mogao tako letjeti je priča za sebe...

Inside job!
04.10.2023 | 23:23
Download.jpeg



Ako je ovaj avion sletio u st Martinu onda je i onaj u Pentagonu roknuo u zgradu.

Itd. itd. itd.
05.10.2023 | 08:43
Aha, a od "aviona" nije ostalo ništa suvislo, nego kao da je netko pobacao neke random dijelove... opće je poznato iz stotina avionskih nesreća da kada avion padne on se zapravo dezintegrira, a motori od titanija se presele u drugu dimenziju.

Da bi on imao takav nizak prilaz i uletio u zgradu horizontalno, kako se vidi na njihovoj mutnoj snimici, on bi morao kilometrima prije letjeti nisko (kao ovaj tvoj na plaži otoka gdje ima samo more ispod sebe). Uostalom, poslušaj civilne pilote što misle o tome u tom slučaju. A meštri još prodaju spiku da je to vozio priručno obučen Bin Ladenov terorist, dok situacija traži skill Red Bull pilota s malim akrobaskim avionom... ma daaaj...

A da je vozio stvarni pilot pod prijetnjom otmičara - pa nema tog pilota s valjanom dozvolom za civilni putnički zarkoplov koji bi se i pod prijetnjom smrću namjerno zabio u zgradu - što je svakako ishod s najviše žrtava. Piloti prolaze psihičke testove i jako su rijetke situacije da se netko provuče, a da nije stabilan (kao onaj u Alpama). Znači suvisao pilot je mogao avion u svakom trenu skrenuti gore ili u zemlju i da smanji žrtve. No, meni već to na snimci ne izgleda kao avion, premaleno je, sve se čini kao krstareća raketa ili nešto slično.

E da, zanimljivo je i kako baš nitko zaista bitan i važan nije stradao tog dana tamo. Sve neki niži činovi, administrativni kadar i čistačice.
05.10.2023 | 13:40
dpasaric kaže:
Aha, a od "aviona" nije ostalo ništa suvislo, nego kao da je netko pobacao neke random dijelove... opće je poznato iz stotina avionskih nesreća da kada avion padne on se zapravo dezintegrira, a motori od titanija se presele u drugu dimenziju.

Da bi on imao takav nizak prilaz i uletio u zgradu horizontalno, kako se vidi na njihovoj mutnoj snimici, on bi morao kilometrima prije letjeti nisko (kao ovaj tvoj na plaži otoka gdje ima samo more ispod sebe). Uostalom, poslušaj civilne pilote što misle o tome u tom slučaju. A meštri još prodaju spiku da je to vozio priručno obučen Bin Ladenov terorist, dok situacija traži skill Red Bull pilota s malim akrobaskim avionom... ma daaaj...

A da je vozio stvarni pilot pod prijetnjom otmičara - pa nema tog pilota s valjanom dozvolom za civilni putnički zarkoplov koji bi se i pod prijetnjom smrću namjerno zabio u zgradu - što je svakako ishod s najviše žrtava. Piloti prolaze psihičke testove i jako su rijetke situacije da se netko provuče, a da nije stabilan (kao onaj u Alpama). Znači suvisao pilot je mogao avion u svakom trenu skrenuti gore ili u zemlju i da smanji žrtve. No, meni već to na snimci ne izgleda kao avion, premaleno je, sve se čini kao krstareća raketa ili nešto slično.

E da, zanimljivo je i kako baš nitko zaista bitan i važan nije stradao tog dana tamo. Sve neki niži činovi, administrativni kadar i čistačice.


Jedan pilot kojeg sam pitao o tome kaže da je čak moguće to sve izvesti u auto modu.
05.10.2023 | 13:43
Jedan pilot kojeg sam ja pitao kaže da na tim modelima aviona iz tih godina auto-pilota nije bilo moguće ni uključiti ispod određene visine (odnosno, auto-pilot se ne spušta niže od neke minimalne visine) osim ako ne detektira aerodromski ILS (instrumental landing system).
05.10.2023 | 15:20
Tino, odustani na vrijeme, nejdu ti činjenice u prilog. S tolikom brzinom pogoditi zgradu u tako brišućem letu, je prosto nemoguće, čak i za Red Bull pilote.
  • Air
  • Korisnik
  • 72
05.10.2023 | 15:35
Smrdi "činjenica" kako je veliki putnički avion u brišućem letu preletio 40 tak kilometara Washingtona a da ga tamo niti jedna nadzorna kamera nije uhvatila.
05.10.2023 | 19:21
Air kaže:
Smrdi "činjenica" kako je veliki putnički avion u brišućem letu preletio 40 tak kilometara Washingtona a da ga tamo niti jedna nadzorna kamera nije uhvatila.


O tome da ne pričamo... a ima toga koliko hoćeš, izveli su cijelu predstavu da šokiraju američku javnost i svijet i da time dobiju opravdanje za Patriot Act i razne "antiterorističke" intervencije po svijetu. A vlasnik Blizanaca je jedva dočekao novac od osiguranja jer je novim zakonom morao ukloniti azbest iz fasade, a to bi bilo potpuno neisplativo, dakle "svi sretni" situacija - osim za poginule, ali tim zlikovcima su ljudi ionako potrošna roba.

U Americi je i nekoliko udruga koje se bave time jer su im stradali najbliži i žele istinu i pravdu, a jasno je da to nije bilo onako kako je vlast, tj. "duboka država" to medijski obradila.
06.10.2023 | 12:10
cariblanco kaže:
Tino, odustani na vrijeme, nejdu ti činjenice u prilog. S tolikom brzinom pogoditi zgradu u tako brišućem letu, je prosto nemoguće, čak i za Red Bull pilote.


Ja vjerujem oficialnim izvorima informiranja.

a ovo:

twitter.com/webflite/status/1710165526331146269

I ovaj:

twitter.com/webflite/status/1705652330572517814

i

twitter.com/webflite/status/1705652330572517814
06.10.2023 | 13:29
Dva zadnja linka su ti jedan te isti. To je slučajno ili...?

Rekao bih da nisi shvatio bitnu razliku. Slijetanje na aerodrom može biti ovakvo i na autopilotu jer postoji na aerodromu ILS koji navodi avion. Zalijetanje u zgradu na ovakav način može biti jedino ručno.
06.10.2023 | 17:45
tino1 kaže:
cariblanco kaže:
Tino, odustani na vrijeme, nejdu ti činjenice u prilog. S tolikom brzinom pogoditi zgradu u tako brišućem letu, je prosto nemoguće, čak i za Red Bull pilote.


Ja vjerujem oficialnim izvorima informiranja.

a ovo:

twitter.com/webflite/status/1710165526331146269

I ovaj:

twitter.com/webflite/status/1705652330572517814

i

twitter.com/webflite/status/1705652330572517814


A gle ovak Tino. To su sve kontrolirana sljetanja na neke aerodrome...ima toga još na netu. To sam i ja gledao jer izgleda interesantno, zbog raznih konfiguracija pojedinih aerodroma.

Ono što smo mi službeno vidjeli i to USPORENO i jako mutno, je da nešto udara u pentagon. Ta brzina udara je bila sigurno preko 700-800 km/h, a možda i više, jer je teško to što je usporeno, ocjeniti po brzini.

Nađi mi na netu neko sletanje aviona s tom brzinom i onda priča prestaje Jedini je problem, kad bi neki avion sletio s tom brzinom, trebao bi pistu od cca 5-6 km, a takve još uvjek nema nigdje u svijetu.
06.10.2023 | 21:30
cariblanco kaže:
tino1 kaže:
cariblanco kaže:
Tino, odustani na vrijeme, nejdu ti činjenice u prilog. S tolikom brzinom pogoditi zgradu u tako brišućem letu, je prosto nemoguće, čak i za Red Bull pilote.


Ja vjerujem oficialnim izvorima informiranja.

a ovo:

twitter.com/webflite/status/1710165526331146269

I ovaj:

twitter.com/webflite/status/1705652330572517814

i

twitter.com/webflite/status/1705652330572517814


A gle ovak Tino. To su sve kontrolirana sljetanja na neke aerodrome...ima toga još na netu. To sam i ja gledao jer izgleda interesantno, zbog raznih konfiguracija pojedinih aerodroma.

Ono što smo mi službeno vidjeli i to USPORENO i jako mutno, je da nešto udara u pentagon. Ta brzina udara je bila sigurno preko 700-800 km/h, a možda i više, jer je teško to što je usporeno, ocjeniti po brzini.

Nađi mi na netu neko sletanje aviona s tom brzinom i onda priča prestaje Jedini je problem, kad bi neki avion sletio s tom brzinom, trebao bi pistu od cca 5-6 km, a takve još uvjek nema nigdje u svijetu.


Gledaj ovako ja letim Paraglajderom i kad želim na brzinu rušiti visinu na koju sam se u termici od špula, onda zakočim jednom stranom krila i počnem se spiralati u 360º sam oko sebe (krilo je pored mene da ja se vrtim oko njega ko na ringišpilu) s gubitkom visine i do 15m/s. Taj manevar se i zove spirala, da bi zaustavio to spiralanje oprezno popuštam to zakočeno krilo i u pravoj sam letnoj poziciji (visim ispod krila). Po zimi smo mi malo iskusniji tu spiralu ostavili zakočenu i zadnji krug napravili na snijegu, što znači u zavoju punom brzinom bokom po snijegu dok te isti ne zakoči. To isto je napravio i kreten koji je roknuo pentagon. Treba samo pritisnuti lijevu papučicu i dati gas u zavoju. Boli ga kurac pogodili ili ne, on je svakako bogin. Do duše, smeta i mene što o tome nema nekih informacija i samo ova bijeda od kamere. Ne vjerujem da oni nisu imali bolje sprave za nadzor 2001? Letački je to svakoako izvodivo.
06.10.2023 | 21:44
Svjestan si da pričamo o teroristu koji je prošao početnički tečaj letenja i pri tom je zabilježeno da je tamo izjavio da mu nije bitno naučiti išta o slijetanju? I koji je, navodno, upravljao putničkim mlaznim avionom sa 100+ putnika (a ne sportskom Cessnom)?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 10 sati
  • Borisone: [link]
  • Kloba: Jel itko provalio da su OIV pustili HTV 2 u UHD rezoluciji za vrijeme Olimpijade? Znači 4K preko kućne antene? Ajde, kada si već dižu plaće 65 posto da spriječe korupciju (koji proser) sada imamo i mjesec dana 4K reze :)
  • gladhr2: [link] remote desktop ako neko moze malo pomoci :)
  • drlovric: Javio se jedan kolega Jabucar i poslao mi paket sa adapterom. Prob rijesen. Hvala mu puno!
  • drpongrac23: Ustvari m5 je oznaka u seriji, isprika. Evo u dnu tablice preporučena cijena [link]
  • Ender: jeste m5, poslednje verzije MacBook-ova pre nego sto su ih ukinuli su bile 12" i sa coreM, M3, M5 procesorima.
  • drpongrac23: Valjda i5, Intel. M5 ne postoji.
  • Matija klc: kupljen 2018, nema ostecenja, racun posjeduje. Samo vase misljenje o prodajnoj cijeni. Hvala na trudu i vremenu
  • Matija klc: Pozdrav decki, pitanje kratko ako netko ima vremena za mišljenje samo. Prijateljica bi prodala: NOTEBOOK APPLE MacBook (12” Retina, Intel Core M5 1.2GHz, 8GB, 512GB, HD515, OSX, 1y, HR layout, Rose Gold)
  • cariblanco: Kaj VŽ, valjda HŽV, onda bi to Lovrić ziher kupio i ne bi pitao za cijenu ;)
  • Zdravac: VŽ
  • Zdravac: ako trebaš samo onaj nastavak koji se ušteka, mislim da imam ja od starog punjača, možda odgovara
  • Beli: Ovo: [link]
  • smayoo: Odnosno, ako imaš US, a trebaš EU, onda, jel... :)
  • smayoo: googlaj Apple duckhead US power plug
  • drpongrac23: Ima i od Apple-a "Apple World Travel Adapter Kit"
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Aj vidi kod ovih, drže svašta za Mac
  • drlovric: Gdje mogu kupiti kut za Macbook punjac. Da skinem americki i stavim EU uticnicu. Kako se to uopce zove? Prodaje li to neki ducan? :)
  • rusty: Onda? Tko je u ovo CrowdStrike problemu? ERSTE banka nije!
  • Zdravac: Ne znam, za kolegu je... provjeriti ću...
  • drpongrac23: Mogli bi imati u FINI :)
  • smayoo: Ako je to 5,25" zapis od 180 ili 360 kB po strani (single ili double density), ja imam 5,25" na Commodoreu 128. HD flopica od 5,25 (1,2 MB) sigurno više nije čitljiva, zaboravi te podatke.
  • Borisone: Peek'n'Poke?
  • m@xym: Teško ćeš naći nekoga da ima i 3.5" floppy, a kamoli 5.25.
  • Zdravac: 5.25 floppy ima tko da moze prebaciti podatke?
  • rusty: Šteta je što i dalje ne radi kako spada na macOSu. Prošle godine, je radio dio ali ne i adekvatno upucavanje certifikata na Certelia portalu. Taj dio samo je radio na Win 64bit i to preko Firefoxa. Moje osobno iskustvo uz support AKDa.
  • Djuro genijalac: Vidi eOI...
  • Djuro genijalac: Murja otkrila Linux i MacOS!
  • cariblanco: Yonkis, komentar je bio vrh, nemam šata dodati :)
  • drlovric: Affinity Suite nudi 6 mjeseci trial verziju za sve svoje apps (Mac, Win, iPad). Zanimljiv poslovni model...
  • Yonkis: Molimo da vi i vaši kolonizatori osvojite sve u alpskim sportovima, to će onda biti senzacija.
  • cariblanco: Jučer smo mi i naši kolonizatori, osvojili sve u nogometu i tenisu ;)
  • rusty: Safari je najbolji preglednik i Smayoo ga obožava iako tako ne piše ;)
  • Yonkis: Vrlo logično pošto smo na Jabučnjaku :)
  • smayoo: To je ugrađen mehanizam kažnjavanja za one koji koriste Safari ;)
  • Yonkis: Zašto je Jabučnjak tako bugovit na Safariju (iOS) kada pišem odgovore na forumu? Svako malo se zalocka, ne reagira pa moram reloadati stranicu i naravno sve pisati isponova. :/
  • m@xym: gladhr2, forum i postoji za to da sa na njemu otvaraju nove teme.
  • Piko: A ima i ovo, ali to nisam isprobavao pa nemam pojma kako radi: [link]
  • Piko: [link] imaš i ovo, ali nije free .... a kad Apple izda monitor sa barem 120Hz 4K ili 5K ... onda kupim Apple monitor
  • Yonkis: Pa kad je sve Windows fokusirano a od Applea se očekuje da nađe workaround. Da imaš Appleov monitor onda ne bi imao ovih poteškoća, zar ne?
  • gladhr2: Monitor Control mi ne funkcionira, samo brightness
  • gladhr2: haha, i dalje ne vjerujem u to da mac nema to rjeseno a na win je to odrađeno
  • Yonkis: A ti bi sad kompletno rješenje.. take it or leave it. My way or highway. Ispruži ruku pa stišaj :) eto rješenja :)
  • gladhr2: @drpongrac, taj dio sam ja napravio to je ok, ali kada zelim smanjiti ili pojacati ne mogu iz postavki minija, niti s tipkovnice nego moram cackati po tipkama monitora
  • drpongrac23: @gladhr2 - u postavkama zvuka odaberi monitor kao primarni audio uređaj. Ali onda neće biti zvuka iz Minija, već samo iz monitora.
  • Piko: Može se sa [link]
  • gladhr2: jedno pitanje da ne otvaram novu temu, mac mini, i na njega spojen monitor s hdmi a monitor ima ugrađen zvučnik. MOže li se nekako s mac minija updavljati zvucnikom odnosno da ne moram pojacavati i smanjivati direktno na monitoru, na windowsu mi je to radilo naj normalnije
  • drpongrac23: I fala Sanjinu Đukuiću!!! Riječka rock scena live forver!!!!
  • drpongrac23: Rijeka -Paris - texas - reizdanje, malo za reći, slava Foxu!!!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, smayoo, tino1, yvann11, Anonimci (581)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.43 Seconds

Provided by iJoomla SEO