Kakva je budućnost čovječanstva?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kakva je budućnost čovječanstva?


12.08.2023 | 12:36
Naj-jača mi je njegova izeka...gine Ukrajinska mladost ! Ok, kako rat ide malo se je korigirao i rekao da ginu i Rusi. Samo je falio da kaže da će zapad ratovati do posljednjeg Ukrajinca. Davno sam vam napisao, da svi oni koji brinu o Ukrajinskoj mladosti ili o Ukrajincima i koji to često spominju u svojim postovima, su oni koji brinu o svom bankovnom računu i koliki je tečaj Rublje

To ti dođe, kao lažna empatija, ali kako je lažna brzo se skuži...ili skonta po Bosanski

Ali mi ipak vidimo da Davoru karma raste i za to nije kriv nikakav žabac, nego naša "Niška bojna"...jedno pitanje za njih...kad ćemo na Kosovo ?
12.08.2023 | 14:44
cariblanco kaže:
Daj mi reci bar jednu istinu od te goleme istine o kojoj priča Lošo ?

Istinu o coroni-virusu ? Bio sam prije dvije godine u Indoneziji i vidio na desetke novih groblja, a sva su bila veličine nogometnih stadiona i friško iskopana i tamo su sahranjivali koga...pse i mačke ? Kad je počela pandemija, tad su iz Bergama u Italiji vojinici vozili prazne kolone vozila s praznim ljesovima ?


Nažalost, mislim da si još jedna žrtva propagande, ali nije te za kriviti, pritisak plaćenićkih medija je bio baš Gebelsovski. A ako ti je baš toliko stalo do istine, onda se barem potrudi i sam istraži statistike, ali ne one servirane u MSM-u.

Što se tiče Bergama, gomila ljudi tamo je stradala od potpuno krive terapije i respiratora koji su se u većini slučajeva pokazali kao smrtonosna greška. A drama oko nestašice respiratora je, to se kasnije saznalo, bila namjerno inducirana. Kako je pravo stanje stvari se moglo lijepo paralaleno pratiti u drugim državama koje su imale različit pristup.

Lošo je u pravu i po pitanjima vezanim u razne hegemonističke ratove koje spominje u razgovoru. Ništa tu nije krivo rekao.
12.08.2023 | 15:19
Smanjenje populacije ide selektivno.
Stari i nemocni, nesposobni za rad, siromasni, bolesni…
Ti su teret drustva i treba ih maknuti. Uzeti mirovinske fondove/zdravstvena osiguranja koja ce hraniti/lijeciti samo odabrane starce iz elite.
Proces se vec poceo odvijati.
12.08.2023 | 15:47
jura22 kaže:
Smanjenje populacije ide selektivno.
Stari i nemocni, nesposobni za rad, siromasni, bolesni…
Ti su teret drustva i treba ih maknuti. Uzeti mirovinske fondove/zdravstvena osiguranja koja ce hraniti/lijeciti samo odabrane starce iz elite.
Proces se vec poceo odvijati.


Evidentno…
reflector.uindy.edu/wp-content/uploads/2...final-01-768x718.png
12.08.2023 | 16:19
Pogledaj malo populacijske statistike razvijenog svijeta... našu jadnu Hrvatsku neću niti spominjati, mi smo na ubrzanom putu k potpunog odumiranja.
12.08.2023 | 16:19
Eto, moj punac umro prije 1 mjesec, na kraju su ga antibioticima hranili, i ako je u dubokoj komi iz koje svako zna da se neće više oporaviti. On je sigurno elita koju se isplati spašavati.
Ako je to tako onda mi samo recite kako se namjeravate suprotstaviti toj jako opaka teoriji. Nije dovoljno samo srati gluposti i skidati drugima karmu! Nego digni se iz tvog zamračenog prostora i hajdemo u akciju.
12.08.2023 | 16:39
dpasaric kaže:
Pogledaj malo populacijske statistike razvijenog svijeta... našu jadnu Hrvatsku neću niti spominjati, mi smo na ubrzanom putu k potpunog odumiranja.

Kakve veze to ima?
Ovdje se govori o smanjenju populacije, a jasno je da to nije ni približno istina.
Uvijek ima zemalja kojima populacija pada, ali globalno broj stanovnika planete se povećava.
Ti možeš uzimati statistike pojedinih zemalja kako bi sebi nešto “dokazao”, ali svjetska populacija raste kako god vi gledali.
12.08.2023 | 17:22
O da, za EU je od najvece vaznosti porast broja stanovnika Kine i Indije!
Nema dovoljno radne snage, dobna piramida je stvarno piramida jer je stanovnistvo prosjecno starije. Sve vise i vise ima penzionera (jer oni ne sele u “Irsku”). Oni postaju teret mirovinskih fondova koje puni sve manje i manje radnog stanovnistva. Zato treba smanjiti visak koji smeta.

Njemacka je primjenila vatrogasne mjere “uvozom” “izbjeglica” pa su sada shvatili da su uvezli “skart robu”. Gasterbajteri svjedoce da Njemacka ide k’Vragu i da to nema veze s Njemackom 70-80-ih godina.

Zao mi djece i buducih unuka jer ja sam ovako i onako polako na zalasku.


IMG_4507.png


Broj stanovnika EU galopirajuce raste.
15.08.2023 | 07:08
Veliki požar na Mauiju s preko 100 mrtvih.

Eto nova teorija, pa ćemo vidjeti što će vrijeme pokazati - ljudi s lica mjesta kažu da je požar podmetnut i to na više mjesta. S kojim ciljem? Da se unište ljudi tamo i da WEF-ova elita nakon požara jeftino otkupi zemljište. Ista fora kao s farmerima u Nizozemskoj, igra za zemljište, samo ovdje su to morali srediti s požarom.

Odakle veza s WEF-om? Od tuda što su naglo pokazali interes za Maui prije par godina i počeli ulagati tamo, a i izgleda da su korumpirali lokalnu vlast.

15.08.2023 | 08:33
Ne mislim da nužno ma veze s WEFom, kod nas su se požari redovito podmetali (možda i još uvijek?) da bi građevinska mafija bez muke prenamijenila zemljište iz šume ili pašnjaka u građevinsko, tako da - rekao bih da je vrlo moguće, jedino ne vidim kako bi im moglo biti u interesu da izginu ljudi pa da ne oglase sustav za uzbunjivanje?
15.08.2023 | 11:05
Oni koji su dali tu hipotezu kažu da je sustav bio super-robustan jer je napravljen za tsunami opasnosti i da uvijek radi dobro. Kažu da je interes bio taj da se opožari što više zemljišta.
15.08.2023 | 12:00
Ne drži mi vodu. Sustav služi isključivo uzbunjivanju stanovništva u svrhu pravodobne evakuacije. Ni na koji način ne može pomoći da se smanji opožarena površina. Ono što je zahvaćeno požarom, ne gasi se. Snage i resurse se koncentrira na sprječavanje širenja požara. Vatrogasci su itekako već znali za opseg i razmjere požara puno ranije nego se pokazalo da treba evakuirati ljude.
15.08.2023 | 12:43
dpasaric kaže:
Oni koji su dali tu hipotezu kažu da je sustav bio super-robustan jer je napravljen za tsunami opasnosti i da uvijek radi dobro. Kažu da je interes bio taj da se opožari što više zemljišta.


Požar je potpirivao vjetar >100 km/h od obližnje ciklone. To je kao autogeni aparat za varenje! Da li je podmetnut ili nije istraga mora pokazati!

Signal za uzbunjivanje ima samo opciju obrane od Harikena ili Vulkana i jedna i druga uzbuna obvezuje ne napuštanje kuća bez velike nužde, što u požaru i nije baš neka zapovijed. Bar sam to čuo u nekom intervjuu.

Ali zar nije groteskno instrumentalizirati sve ali baš sve.
El Ninjo je ove godine u akciji, takve i slične stvari se dešavaju velikim poremećajima u atmosferi!
Nikakav jebeni Švab i ekipa to ne rade. Nego mi smo zakuhali nemilice trovanjem atmosfere!
El Ninjo zaustavlja ili potpuno okreće strujanje hladne i tople vode u Pacifiku, tome je uzrok velika temperatura mora u Pacifiku.
16.08.2023 | 23:15
17.08.2023 | 07:38
I eto nam iznenađenja od WEF-ovog političara na Mauiju:

  • Air
  • Korisnik
  • 72
17.08.2023 | 09:44
dpasaric kaže:


Naslov kaže da posjduje to bi značilo da ima upravljački većinski paket?

Među navedenim je i Tesla.

Zar Tesla nije u Muskovu vlasništvu?
17.08.2023 | 10:25
dpasaric kaže:

Nemoj se ljutiti, ali ti si otišao na kvasinu sa tim stranicama teorija zavjere odakle kupiš te pizdarije bez ikakvog kritičkog propitivanja i najjednostavnije provjerljivih činjenica.
Ispod su blackrock udjeli u navedenim firmama (nekim, nemam volje tražiti za sve, ali pošto nisu ni najveći dioničar, a kamoli većinski vlasnik ni u jednoj ne sumnjam da je situacija u ostalim slična):
facebook (meta):Blackrock Inc.-7.01%
amazon: Blackrock Inc.-5.95%
paypal: Blackrock Inc.- 6.84%
Walmart Inc.: Blackrock Inc.- 3.73%
QUALCOMM: Blackrock Inc.- 7.62%
Pfizer Inc.: Blackrock Inc.- 7.88%
Exxon Mobil Corporation: Blackrock Inc.-6.79%
Fidelity National Information Services, Inc.: Blackrock Inc.-8.67%
Tesla, Inc.: Blackrock Inc.-5.86%
Merck & Co., Inc.: Blackrock Inc.-8.10%
Fox Corporation (FOX): Blackrock Inc.-5.34%
17.08.2023 | 11:36
realno gledano, ovo su jednocifreni procenti, i daleko od toga da imaju neku odlucujucu ulogu, pitanje je da li imaju i svog predstavnika u upravnim odborima tih kompanija.
naravno, dobijaju dobre dividende zbog tog ucesca u vlasnistvu, ali se ta prica tu zavrsava.
17.08.2023 | 14:27
Jednocifreni su i upravljacki su u postotku.
Navodno da Zuckerberg posjeduje 13% Meta dionica pa zasto ne bi 7.01% nesto znacilo?
17.08.2023 | 20:20
jeste, ali pored tog udela, on je i CEO.
18.08.2023 | 04:22
Trampovi pristaše ne mjere njegovu uspješnost po tome što on radi za njih, nego po tome koliko on šteti onima koje ne vole.
18.08.2023 | 06:44
dpasaric kaže:


Po ovome si ti vlasnik Apple-a.
18.08.2023 | 07:58
Moj sin je vlasnik Ferrarija jer je dobio dionicu za rođendan
18.08.2023 | 09:53
tino1 kaže:
dpasaric kaže:


Po ovome si ti vlasnik Apple-a.


E. Ali Blackrock nije!
18.08.2023 | 09:55
smayoo kaže:
Ne drži mi vodu. Sustav služi isključivo uzbunjivanju stanovništva u svrhu pravodobne evakuacije. Ni na koji način ne može pomoći da se smanji opožarena površina. Ono što je zahvaćeno požarom, ne gasi se. Snage i resurse se koncentrira na sprječavanje širenja požara. Vatrogasci su itekako već znali za opseg i razmjere požara puno ranije nego se pokazalo da treba evakuirati ljude.


Hawaii wildfires: Maui emergency chief quits after sirens criticism www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-66540472

Čovjek je dao ostavku jer netko mora biti kriv, ali njegovo objašnjenje nije nelogično
18.08.2023 | 11:07
Rekao je da se bojao da će oglašavanje sirena (koje se često koriste za slučaj opasnosti od tsunamija) ljude navesti na to da krenu prema uzvišenju, što bi ih onda još dodatno približilo putanji širenja požara.

Sudeći po tome da su mnogi poginuli "ostali zarobljeni u svojim kućama" (jer nije bilo struje i mnogi nisu dobili poruku o opasnosti poslanu na mobilne uređaje zbog nedostatka signala, sve kao posljedica prethodnog uragana) čovjek nije ništa pogriješio.

Koliko ja pamtim, kod nas su se samo jednom prilikom oglasile sirene za vrijeme velikog ljetnog požara, a u većini slučajeva sirene se ne oglašavaju, ali svejedno, čak i ljudi koji nisu u direktnoj blizini požara, znaju da je došlo do požara.
18.08.2023 | 11:28
dpasaric kaže:
I eto nam iznenađenja od WEF-ovog političara na Mauiju:



Meni je jedino iznenađenje da prvo stavljaš članak u kojem se tvrdi da su požari namjerno podmetnuti kako bi WEF-ova elita jeftino pokupovala opožareno zemljište, a onda staviš, doduše, ne članak, nego samo naslov članka, u kojem se tvrdi upravo suprotno, da guverner Hawaii-a želi doći u posjed (ne ono osobno, nego lokalna vlast) opožarenog zemljišta kako bi spriječio ljude izvan Hawaii-a da (jeftino) pokupuju to zemljište.

On isto tako upozorava sve poduzetnike da će spriječiti bilo kakvu novogradnju, prenamjenu zemljišta ili bilo čega drugoga čime bi netko nastojao iskoristiti postojeću situaciju.

Nema tu nikakvog iznenađenja, ako je točan ovaj prvi članak, onda ovaj drugi nema smisla, a opet, ako je točan ovaj drugi članak, onda je onaj prvi potpuno neutemeljen.
18.08.2023 | 23:55
Haloooo pa guverner je WEF-ovac!

Ili ti možda vjeruješ WEF-ovcima da to čine za dobro građana - kao i sve drugo što čine te neizabrane elite? Ne'š ti problema naći siromašnog lokalaca, složiti s njim tajni ugovor do smrti da stoji njegovo ime na papiru, a da WEF-ovi zlikovci mogu koristiti tu zemlju za svoj plan.

Ista fora kako su Gates i WEF-ovci preuzeli WHO kroz direktno i indirektno financiranje putem "nezavisnih udruga", a sve su financirane od njih. A kako pratimo zadnje vrijeme PR UN-a, i tamo su korumpirali sve živo, i to je postalo njihovo tijelo.
19.08.2023 | 09:28
dpasaric,

Ako ti je argument činjenica da je guverner Hawaii-a WEF-ovac, onda je nepotrebno linkati bilo kakav članak, mogao si samo napisati da je čovjek to što jest i da će zbog toga sada WEF tajno ili javno preuzeti opožarenu imovinu.

A, ako ti je argument članak, u kojemu, nota bene, ne piše ništa od onoga što ti "tumačiš". To ti je, otprilike, kao da netko iskoristi članak o kišnom vremenu da bi argumentirao kako je tamo ustvari vrijeme vedro i sunčano. Nema logike.

Mi ovdje možemo samo palamuditi o tome, a onaj tko živi tamo će svakako primijetiti da li je zemljište ostalo u rukama lokalnih ljudi, ili su ga preuzeli stranci.

Zna li se možda što će zločesti WEF-ovci napraviti sa tim opožarenim zemljištem kada ga jeftino otkupe?
19.08.2023 | 12:55
Naš Forrest Gump je kao i ovaj profesor:

Došla tri studenta na ispit kod profesora. Uđe prvi i u indeksu ostavi 500 €:
– “Krasno kolega vidim da ste se puno spremali za ispit, pa ću vam postaviti jedno kratko pitanje! Koje godine je bačena bomba na Hirošimu?”
– “1945”, odgovori student
– “Vrlo dobro, vrlo dobro, to je četvorka iz ovog predmeta.”
Nakon toga uđe drugi student, a u indeksu samo 200 €.
– “Hm kolega nadam se da ste se dobro spremali za ispit, pa ću vam postaviti dva diskutabilna pitanja!”
– “Koje godine je bačena bomba na Hirošimu?”
– “1945”, odgovori student
– “Koliko je ljudi poginulo?”
– “Oko 8000”
– “Dobro je kolega dobro, za dvojku!”
Napokon uđe i treći prazna indeksa:
– “Uh, uh! Kolega sumnjam da će proći, ali ću vam postaviti par diskutabilnih pitanja! Koje godine je bačena bomba na Hirošimu ?”
– “1945”, odgovori student
– “Koliko je ljudi poginulo?”
– “Oko 8000”
– “Imena kolega, imena!!!
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 11 sati
  • Borisone: [link]
  • Kloba: Jel itko provalio da su OIV pustili HTV 2 u UHD rezoluciji za vrijeme Olimpijade? Znači 4K preko kućne antene? Ajde, kada si već dižu plaće 65 posto da spriječe korupciju (koji proser) sada imamo i mjesec dana 4K reze :)
  • gladhr2: [link] remote desktop ako neko moze malo pomoci :)
  • drlovric: Javio se jedan kolega Jabucar i poslao mi paket sa adapterom. Prob rijesen. Hvala mu puno!
  • drpongrac23: Ustvari m5 je oznaka u seriji, isprika. Evo u dnu tablice preporučena cijena [link]
  • Ender: jeste m5, poslednje verzije MacBook-ova pre nego sto su ih ukinuli su bile 12" i sa coreM, M3, M5 procesorima.
  • drpongrac23: Valjda i5, Intel. M5 ne postoji.
  • Matija klc: kupljen 2018, nema ostecenja, racun posjeduje. Samo vase misljenje o prodajnoj cijeni. Hvala na trudu i vremenu
  • Matija klc: Pozdrav decki, pitanje kratko ako netko ima vremena za mišljenje samo. Prijateljica bi prodala: NOTEBOOK APPLE MacBook (12” Retina, Intel Core M5 1.2GHz, 8GB, 512GB, HD515, OSX, 1y, HR layout, Rose Gold)
  • cariblanco: Kaj VŽ, valjda HŽV, onda bi to Lovrić ziher kupio i ne bi pitao za cijenu ;)
  • Zdravac: VŽ
  • Zdravac: ako trebaš samo onaj nastavak koji se ušteka, mislim da imam ja od starog punjača, možda odgovara
  • Beli: Ovo: [link]
  • smayoo: Odnosno, ako imaš US, a trebaš EU, onda, jel... :)
  • smayoo: googlaj Apple duckhead US power plug
  • drpongrac23: Ima i od Apple-a "Apple World Travel Adapter Kit"
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Aj vidi kod ovih, drže svašta za Mac
  • drlovric: Gdje mogu kupiti kut za Macbook punjac. Da skinem americki i stavim EU uticnicu. Kako se to uopce zove? Prodaje li to neki ducan? :)
  • rusty: Onda? Tko je u ovo CrowdStrike problemu? ERSTE banka nije!
  • Zdravac: Ne znam, za kolegu je... provjeriti ću...
  • drpongrac23: Mogli bi imati u FINI :)
  • smayoo: Ako je to 5,25" zapis od 180 ili 360 kB po strani (single ili double density), ja imam 5,25" na Commodoreu 128. HD flopica od 5,25 (1,2 MB) sigurno više nije čitljiva, zaboravi te podatke.
  • Borisone: Peek'n'Poke?
  • m@xym: Teško ćeš naći nekoga da ima i 3.5" floppy, a kamoli 5.25.
  • Zdravac: 5.25 floppy ima tko da moze prebaciti podatke?
  • rusty: Šteta je što i dalje ne radi kako spada na macOSu. Prošle godine, je radio dio ali ne i adekvatno upucavanje certifikata na Certelia portalu. Taj dio samo je radio na Win 64bit i to preko Firefoxa. Moje osobno iskustvo uz support AKDa.
  • Djuro genijalac: Vidi eOI...
  • Djuro genijalac: Murja otkrila Linux i MacOS!
  • cariblanco: Yonkis, komentar je bio vrh, nemam šata dodati :)
  • drlovric: Affinity Suite nudi 6 mjeseci trial verziju za sve svoje apps (Mac, Win, iPad). Zanimljiv poslovni model...
  • Yonkis: Molimo da vi i vaši kolonizatori osvojite sve u alpskim sportovima, to će onda biti senzacija.
  • cariblanco: Jučer smo mi i naši kolonizatori, osvojili sve u nogometu i tenisu ;)
  • rusty: Safari je najbolji preglednik i Smayoo ga obožava iako tako ne piše ;)
  • Yonkis: Vrlo logično pošto smo na Jabučnjaku :)
  • smayoo: To je ugrađen mehanizam kažnjavanja za one koji koriste Safari ;)
  • Yonkis: Zašto je Jabučnjak tako bugovit na Safariju (iOS) kada pišem odgovore na forumu? Svako malo se zalocka, ne reagira pa moram reloadati stranicu i naravno sve pisati isponova. :/
  • m@xym: gladhr2, forum i postoji za to da sa na njemu otvaraju nove teme.
  • Piko: A ima i ovo, ali to nisam isprobavao pa nemam pojma kako radi: [link]
  • Piko: [link] imaš i ovo, ali nije free .... a kad Apple izda monitor sa barem 120Hz 4K ili 5K ... onda kupim Apple monitor
  • Yonkis: Pa kad je sve Windows fokusirano a od Applea se očekuje da nađe workaround. Da imaš Appleov monitor onda ne bi imao ovih poteškoća, zar ne?
  • gladhr2: Monitor Control mi ne funkcionira, samo brightness
  • gladhr2: haha, i dalje ne vjerujem u to da mac nema to rjeseno a na win je to odrađeno
  • Yonkis: A ti bi sad kompletno rješenje.. take it or leave it. My way or highway. Ispruži ruku pa stišaj :) eto rješenja :)
  • gladhr2: @drpongrac, taj dio sam ja napravio to je ok, ali kada zelim smanjiti ili pojacati ne mogu iz postavki minija, niti s tipkovnice nego moram cackati po tipkama monitora
  • drpongrac23: @gladhr2 - u postavkama zvuka odaberi monitor kao primarni audio uređaj. Ali onda neće biti zvuka iz Minija, već samo iz monitora.
  • Piko: Može se sa [link]
  • gladhr2: jedno pitanje da ne otvaram novu temu, mac mini, i na njega spojen monitor s hdmi a monitor ima ugrađen zvučnik. MOže li se nekako s mac minija updavljati zvucnikom odnosno da ne moram pojacavati i smanjivati direktno na monitoru, na windowsu mi je to radilo naj normalnije
  • drpongrac23: I fala Sanjinu Đukuiću!!! Riječka rock scena live forver!!!!
  • drpongrac23: Rijeka -Paris - texas - reizdanje, malo za reći, slava Foxu!!!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, tino1, Anonimci (566)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.48 Seconds

Provided by iJoomla SEO