Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


02.03.2022 | 17:39
Kloba kaže:

Ovo za veljaču objašnjava se zimskim uslovima koji su navodno OK sa rusku vojsku...


Ili ideš u rat na tom području u vrijeme zime kad je mraz ili u ljeto kad je suho. U ostalo doba godine je blato do koljena. I Wehrmact koji je krenuo u Barbarossu tek u rujnu je zakasnio (jer su čekali da padne V. Britanija koja se obranila tj. Luftwaffe nije nikad ostvarila zračnu prevlst koja bi omogućila invaziju preko Kanala), ali su njemačke snage ubrzale napredovanje kad je počeo mraz i smrznulo se tlo tj. nije bilo više blata. No, onda je počela prava ruska zima koja im je došla glave. Naime, ako ne ideš u ovim terminima kad je tlo relativno čvrsto, ovisiš u svojem napredovanju o cestama koje se lako brane, tj. zapriječe/unište.
02.03.2022 | 17:43
Hvala na objašnjenju Djuro.
Mapa sa govora ovog sveučilišnog profesora, pokazuje populaciju Ukrajine:

Mapa_2022-03-02.jpg
02.03.2022 | 17:46
smayoo kaže:
Bilo je tu i problematičnijih izjava. Ne sjećam se tko je to izjavio, ali sjećam se da sam se zgranuo nad njom i da sam sam sebi rekao da će biti s*anja oko te izjave. A izjava je bila, otprilike, "Tko se u Ukrajini osjeća kao Rus, neka ide u Rusiju.". Ajoj...
I opet, da me ne ispljuje Djuro, ne, ne mislim da ta, ili ikoja verbalna izjava opravdava vojnu agresiju. Ali toliko je blatantna, gotovo kao da je namjerna provokacija.

Da. Takve izjave razjare Kremlj. Tko god sjedio tamo. Profesor stvarno nudi jako dobre argumente da je zapad, odnosno SAD ovo isprovocirao unatoč brojnim upozorenjima Putina da to ne rade (širenje NATO-a na istok, svakom državom sve bliže Rusiji).
02.03.2022 | 17:51
Ovako profa kaže da bi geopolitička mapa Euroazije trebala izgledati:

Karta.jpg

Znači Ukrajina kao neka nova Jugoslavija, odnosno "buffer zone" između istoka i zapada.
02.03.2022 | 17:54
U suprotnom, drži - desiti će se ovo:

Plan.jpg
02.03.2022 | 17:57
On misli da je najmudrije rješenje sljedeće:

Prijedlog.jpg

Treba ga odgledati, stvarno...
EDIT:
Njegovo predavanje traje 45 minuta, ostatak je Q & A.
Čisto ukoliko nekoga zanima, a misli da mu je sat i pol previše...
02.03.2022 | 18:15
dpasaric kaže:
Zanimljiv komentar Mirjane Hrge u Jutarnjem:

www.jutarnji.hr/scena/domace-zvijezde/mi...z-sredstava-15164892


To je ono što sam mislio kad sam napisao kako su Ameri sve zakuhali.
02.03.2022 | 18:37
Baš. Dobar je Hrgin komentar.
02.03.2022 | 18:51
Evo tko ratuje.
twitter.com/trezekid/status/149904164955...LgaEsH_ucdQaFBZLg9Jg

Siroti ročnik koji nije ništa kriv i nije imao izbora.
02.03.2022 | 18:57
Djuro genijalac kaže:
Evo tko ratuje.
twitter.com/trezekid/status/149904164955...LgaEsH_ucdQaFBZLg9Jg

Siroti ročnik koji nije ništa kriv i nije imao izbora.

A jebote....
Jadan dečko.
Ni kriv ni dužan...
02.03.2022 | 19:51
Gamad poremećna mu upropastila život.
FUJ
02.03.2022 | 20:12
dpasaric kaže:
Zanimljiv komentar Mirjane Hrge u Jutarnjem:

www.jutarnji.hr/scena/domace-zvijezde/mi...z-sredstava-15164892


Moraliziranje svisoka. 'Huljski je huškao ljude na revoluciju, a bez sredstava'. Pa iskreno, ne mogu se sjetiti ni jedne revolucije u povijesti koju su poveli ljudi koji su imali sredstva, ako ćemo pravo? Definicija revolucije je da ju pokreću oni koji nemaju ništa (za izgubiti). Kad je netko bogat pokrenuo revoluciju ili inicirao promjene?
Ili da okrenem: Ukrajinci su idioti koji ne znaju što žele pa im treba doći netko izvana da im to kaže? Dečki, ovo je žena koja je živjela u braku s nasilnim mužem i koja se odlučila rastati. A vi ste, bez uvrede, susjedi koji joj govore da se primiri i trpi i dalje, jer im smeta buka od svađa i poneki tanjur izleti kroz prozor, a on je i fizički jak pa bi mogao nalupati još nekog od susjeda kad se nacuga.
E da, i netko tko joj je rekao da ako joj to ne paše, napusti nasilnog muža, on je kriv, jer joj je sugerirao da ga napusti, a nije ju odmah oženio. To je ta ravnina.
Banaliziram, namjerno.
02.03.2022 | 20:38
Problem je što ti tražiš pravdu i demokraciju gdje je ne može biti. Ne može je biti iz više razloga (pogledaj Mearshemera ako još nisi), ali najočitiji je taj da je to geostrateška pozicija oko koje nema pregovora, kao i oko Kube. I to nije zemlja koja ikada može imati punu neovisnost i da radi što hoće.

Je li to pravedno? Naravno da nije. Je li to grubo i ruši snove o ljudskoj slobodi? Da, naravno, ali to je tako kada si na razmeđi velesila. I tu nema lijeka, to treba tako prihvatiti kada su velesile u pitanju.

A idealistima izgleda nije jasno da je ovo još jedan proxy rat USA i Rusije.
02.03.2022 | 20:40
twitter.com/AlexKokcharov/status/1499080...tZiBKINGfHNgzwFvj5qA

Ovakve stvari bi mogle biti prekretnica...
02.03.2022 | 20:41
Djuro genijalac kaže:
Ili da okrenem: Ukrajinci su idioti koji ne znaju što žele pa im treba doći netko izvana da im to kaže? Dečki, ovo je žena koja je živjela u braku s nasilnim mužem i koja se odlučila rastati. A vi ste, bez uvrede, susjedi koji joj govore da se primiri i trpi i dalje, jer im smeta buka od svađa i poneki tanjur izleti kroz prozor, a on je i fizički jak pa bi mogao nalupati još nekog od susjeda kad se nacuga.
E da, i netko tko joj je rekao da ako joj to ne paše, napusti nasilnog muža, on je kriv, jer joj je sugerirao da ga napusti, a nije ju odmah oženio. To je ta ravnina.
Banaliziram, namjerno.

Djuro, ja sam već napisao da sam zaista svim srcem uz Ukrajinu.
Samo pokušavam naći uzrok zašto Putin ovo radi. Ništa više. Smisao u besmislu.
Bolje ti se izraziti ne znam.
Već sam napisao da mi nije problem trpiti, odnosno da pozdravljam svu moguću pomoć koju Hrvatska i službeno i neslužbeno (ovi hrabri momci koji se odlaze tamo boriti iz svih krajeva Hrvatske) šalje Ukrajini.
Znači, osim ovoga u zagradi, da primimo izbjeglice odnosno prognane, šaljemo ako treba i municiju i oružje uz lovu. Što god.
Ako si primjetio danas Sabor, svi kao jedan.
Nas zaista ništa osim nogometa i rata ne može ujediniti.
02.03.2022 | 20:46
Pogledaj ovo Djuro, zanemari Colberta koji se šali ali pogledaj koje on nalazi video uratke.
Sovjetski tenkista ostaje bez goriva pa mu narednik predloži da se vrati u Rusiju, Ukrajinac stoji ispred ruskog tenka kao onomad Kinez na Mijanmar trgu, momci sa Zmijskog ostrva odgovaraju ruskom (razaraču?) "jebite se"...
Stvarno da im skineš kapu koliko se brane.

EDIT:
Prvo sam krivi video postavio, ovaj sada je dobar.
Čovjek (civil) miče (protutenkovsku?) minu sa ceste i slično.
Muda od čelika jebote...
02.03.2022 | 21:06
Jeste pročitali ovo, momci iz Rijeke?
Navodno je u vašoj luci usidrena jahta u vlasništvu ukrajinskog oligarha i vođe proruske opozicije u Ukrajini Viktora Medvedčuka - bliskog Putinovog prijatelja:
www.novilist.hr/rijeka-regija/rijeka/luk...a-sire-se-prijetnje/
Navodno neki (malo ljući Fiumani) planiraju zapaliti jahtu...
02.03.2022 | 21:13
Oliver Stone i Bernie Ecclestone stali u obranu Putina (izvor Dnevnik sa NovaTV).
EDIT:
Vučić izgledom kao da je pojeo govno ipak osudio napad (iako nije nametnuo sankcije Rusiji).
02.03.2022 | 21:48
Djuro genijalac kaže:
twitter.com/AlexKokcharov/status/1499080...tZiBKINGfHNgzwFvj5qA

Ovakve stvari bi mogle biti prekretnica...


Teško... Kapa dolje gospođi, ali takve stvari nikada nisu zaustavljale ratove. Eventualno bi tu i tamo postale simbolične.

U nedavnoj povijesti, koje se mnogi Jabučari vjerojatno sjećaju, Jeljcin je rokao tenkovima po Dumi.
Sad se eventualno može dogoditi da Putin krvavo uguši prosvjede (ako budu "pretjerali") ili da bude puč u kojem će Putin izvući deblji kraj. Puč mi se čini manje vjerojatan i opet je pitanje hoće li doći novi Putin nakon Putina.

Iz ove shituacije vidim samo dva moguća rješenja od kojih nam se nijedno neće svidjeti.
1. Rusija dogovara mir s Ukrajinom po svojim uvjetima. Nakon toga nastavlja širiti svoj utjecaj na zapad držeći prst na crvenom gumbu. Kao - samo mirno...
2. Rat se nastavlja i Rusija nastavlja širiti svoj utjecaj na zapad ratovanjem. Tu je već moguće i da prst prtisne crveni gumb. Kao - niste nas slušali...
02.03.2022 | 21:54
Abramovič rasprodaje imovinu i sav prihod donira - žrtvama rata u Ukrajini!
Svaka mu čast!
sport.blic.rs/fudbal/evropski-fudbal/rus...et-sav-novac/zdnqvj3
Počelo je, počelo... (okretanje oligarha protiv "cara")
EDIT:
Ukrajinski sportaši ili doniraju novac sa turnira koje osvoje za vojsku, ili prozivaju ruske kolege što šute:
gol.dnevnik.hr/clanak/rubrika/nogomet/an...agramu---698232.html
  • Air
  • Korisnik
  • 64
02.03.2022 | 23:14
Evo jedne lude vijesti:
"Ruski biznismen: Dajem milijun dolara onome tko uhiti Putina"

Sumnjam da bi:
- se moglo naći tako hrabru osobu koja bi pokušala to izvesti i
- da bi to bilo pravno izvedivo u današnjoj Rusiji u kojoj Putim "posjeduje sve i svakog".
02.03.2022 | 23:43
dpasaric kaže:
A idealistima izgleda nije jasno da je ovo još jedan proxy rat USA i Rusije.

Davore, ma naravno da nam je to svima jasno.
Čak mislim da možemo izbaciti ovo proxy i reći maltene direktni sukob, kao kada je bila Kuba.
Samo je sada obrnuto.
03.03.2022 | 00:27
Kloba kaže:
Jeste pročitali ovo, momci iz Rijeke?
Navodno je u vašoj luci usidrena jahta u vlasništvu ukrajinskog oligarha i vođe proruske opozicije u Ukrajini Viktora Medvedčuka - bliskog Putinovog prijatelja. Navodno neki (malo ljući Fiumani) planiraju zapaliti jahtu...


Mnogo je ruskih jahti prošlo ovdje, ovo je jedna od manjih, a sve te jahte su generalno kao plutajući bankomati iz kojih ispadaju pare, tako da je to sada neka vaga između da li razmišljati etično ili pragmatično - jer ovo je na kraju rat dvije velesile oko geostrateških interesa i kako je brzo počeo, tako može i brzo završiti ako se oni dogovore - kao što su se dogovorili za vrijeme krize na Kubi.

A paliti ičiju imovinu u pravno uređenoj EU državi bi bilo ne samo kažnjiv zločin, već bismo time pokazali da smo i mi barbari koji ne poštuju zakon.

Ono što me brine jest to bi li ti "ljuti" koji bi sada zapalili rusku jahtu jednako tako zapalili američku jahtu pri napadu na Libiju ili kod invazije na Irak? Ili arapski životi ne vrijede koliko i nas Europljana?
03.03.2022 | 01:53
03.03.2022 | 05:18
Kloba kaže:
Jeste pročitali ovo, momci iz Rijeke?
Navodno je u vašoj luci usidrena jahta u vlasništvu ukrajinskog oligarha i vođe proruske opozicije u Ukrajini Viktora Medvedčuka - bliskog Putinovog prijatelja:
www.novilist.hr/rijeka-regija/rijeka/luk...a-sire-se-prijetnje/
Navodno neki (malo ljući Fiumani) planiraju zapaliti jahtu...


Odakle ti ovo "Navodno"? Nemoj da si izmislio! Jer tako nešto može navoditi neke raketa i na Rijeku.
03.03.2022 | 05:25
Kloba kaže:
Abramovič rasprodaje imovinu i sav prihod donira - žrtvama rata u Ukrajini!
Svaka mu čast!
sport.blic.rs/fudbal/evropski-fudbal/rus...et-sav-novac/zdnqvj3
Počelo je, počelo... (okretanje oligarha protiv "cara")
EDIT:
Ukrajinski sportaši ili doniraju novac sa turnira koje osvoje za vojsku, ili prozivaju ruske kolege što šute:
gol.dnevnik.hr/clanak/rubrika/nogomet/an...agramu---698232.html


Abramović ne rasprodaje imovinu nego prodaje nogometni klub i donirat će tu lovu "Žrtvama rata u Ukrajini ali do sad nikome nije rekao ko su po njemu ”žrtve” rata u Ukrajini?! Što bi on s imovinom koja je blokirana? Lovu svakako ne može sam koristiti. E jebi ga morat ćemo svaku sliku, svaku izjavu, svako slovo verificirati da ne padnemo na jeftine trikove propagande a da i sami ne budemo lakomi na senzacionalizam!
  • Daddo
  • Posjetitelj
03.03.2022 | 05:47
tino1 kaže:
Kloba kaže:
Jeste pročitali ovo, momci iz Rijeke?
Navodno je u vašoj luci usidrena jahta u vlasništvu ukrajinskog oligarha i vođe proruske opozicije u Ukrajini Viktora Medvedčuka - bliskog Putinovog prijatelja:
www.novilist.hr/rijeka-regija/rijeka/luk...a-sire-se-prijetnje/
Navodno neki (malo ljući Fiumani) planiraju zapaliti jahtu...


Odakle ti ovo "Navodno"? Nemoj da si izmislio! Jer tako nešto može navoditi neke raketa i na Rijeku.


E i? To kao šteta je Rijeke ili te brinu ljudi tamo?

Najljepši (!?) islamski centar u ovom dijelu Europe izgrađen je upravo tamo... Primijeni "Davor-logiku" - ako neće Rusi, Ameri će vas gađat prije ili kasnije, jer proizvodite fundamentaliste i obučavate teroriste.

Da niste rasturili Torpedo mogli ste u tišini reć da brod pušta vodu u sebe... ovako jbg treba diverzanti...

Još bi u varijanti pušta brod imali računa navest ga na remont u brodogradilište.

Uopće niste biznis orjented...
03.03.2022 | 07:33
tino1 kaže:
Odakle ti ovo "Navodno"? Nemoj da si izmislio! Jer tako nešto može navoditi neke raketa i na Rijeku.

Tino, pročitao sam u novinama.
Zašto me napadaš?
Nije valjda da misliš da lažem?
Iskreno, jesu li bile u pitanju domaće, srpske, bosanske; relativno normalne ili žuti tabloid - više se i ne sjećam.
Novo jutro, novi dan.
Izmislio sigurno nisam.
Nije valjda da me tjeraš da ti dokažem, jer ako je tako napravit ću to samo iskreno, tlaka mi je.
Zašto uopće misliš da sam tako nešto - izmislio?
Od kada ja potičem na nasilje i izmišljam stvari?
Kakvo ti mišljenje imaš o meni?
Pa nije valjda toliko nisko.
Ako hoćeš otići ću u povijest pa pročitati i linkati odakle sam to izvukao...
Davore, sve što si ti napisao apsolutno - stoji...
EDIT:
Evo, da stvarno ne ispadnem lažljivac:
www.24sata.hr/news/ovo-je-jahta-u-rijeci...-je-se-zapali-819193
Čak nisam išao u povijest nego upisao rus+rijeka+jahta+zapaliti i bam - prvi rezultat na Googleu...
Tako da si komotno mogao i sam sinoć provjeriti ukoliko te toliko mučilo da će nuklearka zveknuti u tvoj grad.
Tino, da zaključimo - pa valjda me već znaš - mogu tu "grunuti" pa i totalno poluditi ali moje "oružje" nikada nije bilo fizičko nasilje ili poticanje na isto.
Svi znate šta radim.
Rantam.
I to je to.
Nasilje baš mrzim.
Kao i vandalsko ponašanje.
Tuđe treba cijeniti kao svoje, pogotovo u turistički orjentiranoj državi.
Eto, da razjasnimo i to.
Jesmo li OK sada?
03.03.2022 | 07:45
Što se Abramoviča tiče, a jahta nije njegova imovina?
Jesam li napisao da prodaje SVU imovinu?
Nisam.
Pa ne moraš me baš za svaku riječ hvatati, Tino.
Sad si me malo ono, " i rasrdil', ne?".
Šalim se...
Trebao sam detaljnije objasniti; očigledno.
No vidiš da sam tu praktički već "pucao" samo naslove tekstova koji su mi se činili zanimljivi, pa to objavio ovdje u postovima od jedne do dvije rečenice...
Već sam bio i umoran, rastrojen od svih tih informacija koje sam progutao oko rata (pogledao i HRT-ov prvi dio dokumentarca "Rat u Europi - drama u Ukrajini" i predavanje profesora Sveučilišta u Chicagu Johna Mearsheimera do kraja, sa Q & A - pa vidio da čovjek spominje i Hrvatsku u jednom od odgovora.
Od svih tih informacija u glavi mi je već bio šušur...
03.03.2022 | 09:14
Samo da dodam Davoru, koji je na tu moju opasku pametno komentirao - kako mi je odmah na pamet nakon tog posta pala kupovina hrvatske podružnice Sberbanke od Poštanske banke. E, to je dobar potez da se domaća banka malo ojača. Baš sam na to pomislio...
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 24 minuta
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Gjuroo, jura22, MacSlavko, Maxxy, tino1, Anonimci (424)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.38 Seconds

Provided by iJoomla SEO