Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


30.06.2022 | 20:00
jura22 kaže:
A ambasada Kine?


Kako ti takav pametolog nisi do sada skontao da ta kineska ambasada nije pogodjena slucajno?

Probali da vide reakciju. Ovi cutali ko djevojcice, podvili rep. Idemo dalje. I danasnja Kina bi isto tako uradila, al kako brzo vojno rastu, za 20-30 godina ne bi se smio zakleti...

1997. godine kada su operativno predstavljene te JDAM bombe imale su preciznost 10ft. Nekih 3 metra. Danas trecinu od toga, pa ti vjeruj eto da su kvart cijeli promasili jer nemaju tehniku ni znanje.
30.06.2022 | 20:20
Kad bombaju iz zraka onda su glavni.
30.06.2022 | 20:23
U Vijetnamu su ih goloruki pobjedili. I u jos 4 velika.
01.07.2022 | 06:49
www.theatlantic.com/ideas/archive/2022/0...ary-strength/661452/

Evo jednog zanimljivog članka koji propitkuje dosta toga, prije svega što nekog/neku državu čini velikom.
01.07.2022 | 16:52
jura22 kaže:
U Vijetnamu su ih goloruki pobjedili. I u jos 4 velika.


Krivo si napisao, nisu goloruki, nego goloRuski Inače je Vijetnam tad imao mig_ove i tenkove i ostalo ? Ili im je sve to dolazilo iz SSSR ? Vidim da te smeta današnja pomoć Ukrajini, dok pomoć SSSR Vijetnamu nije za propitkivanje, ili !!!
02.07.2022 | 09:10
Malo o sankcijama i dvoličnosti zapada:

03.07.2022 | 14:30
Možda je još rano za reći "told you so", ali ide u tom smjeru...

zadarski.slobodnadalmacija.hr/zadar/foru...vo-napreduju-1205202
03.07.2022 | 14:52
Problem je što na Zapadu nema istine.
04.07.2022 | 11:34
jura22 kaže:
Problem je što na Zapadu nema istine.


Bitno da je ima na istoku, nije ju teško naći, jer je ograničena na zatvore ili progone. Zamisli sad da vodimo ovakvu raspravu na forumu u Rusiji, što misliš kako bi većina prošla ? Btw. jel bi me druknuo Normalno da nema nigdje apsolutne istine, samo na zapadu možeš čuti drugačije mišljenje i ako to čitaš ili gledaš, nemaš posljedice tog dijela.

Da li je bar malo sram, one ljude koji su na početku ove teme, govorili o denacifikaciji, Azov nacistima, zaštite Rusije, jer bombama treba toliko minuta do rusije, pa su ugroženi ( nakon ulaska Finske je to vrijeme skraćeno bar nekoliko puta !!! ) bio-laboratorijima i sl. opravdanjima, zašto je Rusija morala napasti ?

Sad se je to sve ogolilo i jasno je svakome tko ne želi biti slijep ili zadrt. Ako mi netko želi argumentirano odgovoriti, molim da ne spominju šta su radili Amerikanci i Sadamove lažne labose.

Da li netko zna da je od 2014-2022 iz okupiranih djelova Dombasa, iseljeno milion i pol ljudi, ne samo Ukrajinaca, nego i Rusa. U Siriji smo imali Alep, dok u Ukrajini već sad imamo nekoliko Alep_a, a tko zna koliko nas još čeka
04.07.2022 | 19:53
Svaka ti, brate, stoji!

Neka pokažu jedan jedini grad u toj jebenoj žlibetini od Rusije koji je tako brutalno sravnjen sa zemljom od 2. svjetskog do sad.
Koju spiku tu treba mazati da bi našao 1 milimetar razloga?

Ako ništa nije istina ove slike jesu!
04.07.2022 | 20:08
Stvarno se neki lijepe kao muha na govno.
Citirao sam članak iz Slobodne Dalmacije (zato i je italic).
Da je to recimo @smayoo citirao, onda bi bila onanija.
04.07.2022 | 22:02
Dva teksta za plažu, oba su malo dulja pa se ne isplati ni započinjati ako nemate vremena.

Paving the Road from Survival to Victory

Putin.Miller. Gazprom

Na drugom linku se isplati najprije samo baciti pogled na slike iz kojih se u trenu može isčitati o čemu se u tekstu radi. I ja sam krenuo čitati od početka tek nakon što sam pogledao sve slike i sažetak na kraju.
05.07.2022 | 07:40
I malo širi pogled na cijelu krizu koji uključuje i stanje na Pacifiku s Tajvanom...

05.07.2022 | 09:43
jura22 kaže:
Stvarno se neki lijepe kao muha na govno.
Citirao sam članak iz Slobodne Dalmacije (zato i je italic).
Da je to recimo @smayoo citirao, onda bi bila onanija.


O tom članku sam sve saznao onog trena kad sam pročitao da se grad na istoku zove Harkov, a ne Harkiv...
05.07.2022 | 20:11
U starim školskim atlasima, a možda i u ovim novijima, i piše "Harkov". A tako se zove i u pjesmi "Ruski voz" od Bajage.
06.07.2022 | 07:20
Da, Rusi ga zovu Harkov. Ukrajinci Harkiv.
06.07.2022 | 20:29
Jedno pitanje, (za mene slabo obavještenog) je, zašto Ruske trupe kad "oslobode" neki grad ili selo, ponekad stavljaju zastave Ruske Federacije, a ponekad zastave SSSR ?
07.07.2022 | 07:24
Oni generalno ne znaju što rade, a ni što hoće.
07.07.2022 | 08:09
cariblanco kaže:
Jedno pitanje, (za mene slabo obavještenog) je, zašto Ruske trupe kad "oslobode" neki grad ili selo, ponekad stavljaju zastave Ruske Federacije, a ponekad zastave SSSR ?


Moja najbedastija pretpostavka bi rekla da imaju u skladištima zastava SSSR-a koliko hoćeš, a onih od RF možda baš i ne...
07.07.2022 | 16:12
Evo, ne znam....

twitter.com/mhmck/status/154504960127874...kRy7RpTH-m2JBDRVtz8Q

Ovo je neka žešća kolektivna dijagnoza, bojim se...
07.07.2022 | 16:55
Djuro genijalac kaže:
Evo, ne znam....

twitter.com/mhmck/status/154504960127874...kRy7RpTH-m2JBDRVtz8Q

Ovo je neka žešća kolektivna dijagnoza, bojim se...


Otišli na kvasinu...
BTW, dobar je komentar ispod, vezano za račun
08.07.2022 | 16:22
Zašto je Lawrow pobjegao iz sastanka G20?
08.07.2022 | 18:46
Kad si već potegao pitanje politike... Pred nama je novi sukob koji je dosad bio tinjajućeg karaktera, ali sad prelazi u otvoreni: Kazahstan i Rusija. Kazahstan je od samog početka agresije na Ukrajinu vrlo javno, jasno i nedvosmisleno zauzeo poziciju Ukrajine do te mjere da je predsjednik Tokajev Putinu u lice rekao da Kazahstan neće priznati marionetske republike Luhanska (LNR) i Donjecka (DNR). Rusija je sad zaustavila tarnsport kazahstanske sirove nafte prema Europi jer dio naftovoda prelazi preko njenog teritorija. Kazahstan je ponovio svoju predanost energetskoj sigurnosti Europe i najavio druge metode transporta nafte. Navodno Kazahstan ozbiljno razmatra povlačenje iz CIS-a (ajmo reći pandan EU na području središnje Azije pod ruskim vodstvom koji je razmatrao uvođenje zajedničke valute: ukratko inkubator za povratak SSSR-a na tom području) što je vrlo jak simbolički korak.
Iduća točka prijepora bi moglo biti korištenje Bajkonura u Kazahstanu za ruske potrebe. Istina, Rusija ima još dvije lansirne baze (Pleseck i Vostočnji), ali problem je u njihovoj zemljopisnoj širini. Što je baza dalje od ekvatora, manja je njena obodna brzina i treba više goriva da se dosegne orbita. Bajkonur je na 45 stupnjeva, Vostočnij na 51, a Pleseck na 62 stupnja. To znači da za istu količinu goriva u orbitu možeš postaviti manje tereta.
Dakle, krenulo je kuhanje u Aziji. Uvjeren sam da ovo Kina prati s posebni interesom i čeznutljivo pogledava prema sjeveru na karti...
09.07.2022 | 09:57
Ta prijetnja proširenja sukoba je u svakom trenutku tu i kuha se iza paravana. Neki će ovo vidjeti kao šansu da konačno ostvare neke "strateške" ciljeve. Neki će se distancirati od kretena i stati na stranu žrtava.
Kinezima ne vjerujem ama baš ništa, mutni su ko septička.

Kod Kineza već godinama postoji jedna, ekonomski gledano tempirana bomba. A radi se o crnim kreditima. Naime u Kini se nije dugo moglo dobiti neko financiranje za tvrtke, osim ako su u vlasništvu / kontrolom Partije. To je aktiva kojoj se volumen procjenjuje na > 1.000 milijardi dolara ili više od 20% svih kredita u zemlji. Stvarno stanje se ne zna jer je to išlo u kešu i na crno, po ogromnim kamatama.
Ali ta ne bilancirana aktiva je tu i Kina se suočava s tom cifrom. U tom momentu se mora nešto fiktivno puniti realnom vrijednošću (u vidu pomoći privrednicima), koja se ne može više u toj mjeri generirati (rat u Ukrajini, korona, energetska kriza, globalno zatopljenje itd. itd).
Tako da će Kinezi sigurno tražiti svoj lukrativno- strateški položaj u novom svjetskom poretku.
A do sad su bili poznati kao simpatični i empatični, svugdje su samo da bi pomogli. Oni sigurno spremaju nagaziti Taiwan. Jer jedna dobrostojeće ekonomija im može puno toga gurnuti u pravom smjeru.
Ali isto tako su koncentrirani na trgovinu i to sa zapadom, ako ne budemo toliko ljigavi i dvolični kao do sad i stanemo na stranu Taiwana, možemo i te kako utjecati na tu može biti jako krvavu igru. Ako pak budemo naivni pa kuhali s Kinom, dobit ćemo sve na naplatu i pomoći im do još veće ekonomske premoći.
Sad je vrijeme da smanjivamo utjecaj Kine na države Afrike i Azije. To iziskuje velika ulaganja na tim područjima. U ostalom vraćamo samo ono što smo im oteli u Kolonijalizaciji.
Samo u USA su se Kinezi investirali 1.112 milijardi dolara. To je sigurno lova koju ne žele staviti na kocku. A Europa je najveće tržište sa 8.770 milijardi import u 2021. To je sigurno jako velik argument.
Tako da sad samo sa sigurnošću možemo konstatirati da je došlo na naplatu ono što se godinama ignoriralo i što će na kraju biti uzrok drastičnoj izmjeni svjetskog poretka.
Deviza, trgovina će se pobrinuti za svjetski mir je prošlost! Treba smanjiti globalizam do te mjere da se ne stvara ovisnost o resursima. Ili pak da ih ne trošimo tako nemilice.
10.07.2022 | 17:50
Evo i novosti s terena. Namjerno sam bio tiho dok je gotovo kompletna news industrija pripremala ražanj za Ukrajinu nakon što je ona povukla snage iz Lisičanska tip: Rusi su se nezaustavljivi, nek se Ukrajina spasi dok i koliko može. Naime, u pozadini se događa(lo) ono o čemu sam već pisao, ali sad je to postalo očito. Raketni sustavi koje su Ameri isporučili su počeli činiti razliku. Udaraju do 85 km u rusku pozadinu čime je njihov logistički lanac dodatno opterećen. Ali, Strelkov, koji je bio organizator pobune u Ukrajini je sad ogorčen zbog gubitaka i neefikasnosti pritv HIMARS sustava i opet proziva Ruse zbog toga što nije pokrenuta opća mobilizacija.

strelkov.png



Kad govori o Šahtarsku, misli na ovo:

twitter.com/IntelCrab/status/15459639142..._FNfz3Z9-PHafzZhiWoQ

I tu potvrđuje ono o čemu sam već pisao: ovi ih kriruški udari teško pogađaju do te mjere da su morali stati. Imali su premoć u broju streljiva za topništvo 45:1 prema ukrajinskim snagama, sad je to, kako izgleda, nestalo. Ukrajina dnevno troši oko 3000 topničkih/haubičkih zrna pa sad računajte koliko toga su Rusi istresali.
Osim toga, ovo je dio koji najviše boli Ruse i to je ono o čemu Lovrić cijelo vrijeme govori: oni su zaostali u vremenu. Njihovu protuzračni sustavi S300 i S400 nisu dosad uspjeli srušiti NITI jedan NATO projektil koji ih je pogodio (nisu ih uspjeli niti uloviti na radaru), a vrhunac tek dolazi kao sol na ranu koju je Ukrajina već počela trljati: sad uništavaju same sustave S400 koji ne mogu obraniti niti sebe! Za to koriste GMLRS sustave. Netko je primjetio da Lockeed Martinu već rastu dionice...
Nema vijesti o Hersonu gdje je Ukrajina ostvarila napredak i došla do grada, ali tu je i stala. Vjerojatno nemaju dovoljno snaga da se upuste u gradske borbe koje iscrpljuju ili čekaju da ovaj dio bojišta na istoku odradi svoje i povuče ruske snage k sebi (kako se dogodilo kod Harkiva).
11.07.2022 | 07:10
I popis ciljeva koje je Ukrajina samo jučer uništila dalekometnim raketnim sustavima:

▪️Alčevsk, Luhanska Regija (LR), Skladište streljiva (Ss)
▪️Šahtarsk, Donjeck (DR), Ss (to je ovaj gore video s twittera - ogromno skladište)
▪️Čistjakovo, DR, Ss.
▪️Ilovajsk, DR, Ss.
▪️Donjeck, Ss.
▪️Hrestivka, DR, Ss.
▪️Herson, vojarna/zapovjedi centar/Ss -> twitter.com/loogunda/status/154566693685...zmLChrNEs7FPf01RSJw.
▪️Luhansk,Ss
11.07.2022 | 08:07
Po meni je ovo trebalo napraviti od početka! Čak i sam ulazak NATO-a u Ukrajinu da je obrani. Totalne sankcije na sve, isporuka svog potrebnog materijala, i vojna pomoć. Kad se sve vrati na početne točke onda pokušati ponovo s rusima ali NIKAD s Putinom.
Sad strijepe hoće li budala otvoriti Nord Stream 1 nakon redovne revizije. Ali nema straha jer mu treba lova.
Tako da što prije i što više dalekometnih sistema i municije za njih, to brže je kraj. Što prije kraj to jeftinije cijelo sranje.
11.07.2022 | 13:26
S-300 i njegovi derivati S-400 (pa uskoro i 500) su sustavi za obranu teritorija. Dok S-300 cuva taj veliki zracni prostor, manji sustavi ponajprije najnoviji Pantsir treba da cuvaju njega. Ili bilo koji drugi vazan objekat.

Problem je nastao zasto sto Pantsir ne uspijeva da obrani ni sam sebe. Prvi su ga zveknuli Izraelci u Siriji, pa su Rusi pokusali zataskati pravdajuci se da je posada bila na rucku a sustav bez nadzora radio na pisti aerodroma. Kasnije su ga zvekali i Ukrajinci. Valjda opet rucak bio

Prevelik su hype Rusi napravili oko tog (na papiru idealnog sustava) ali u praksi je zakazao. Tko zna zasto. Kupila ga je i Srbija a podosta zemalja je bilo na listi cekanja. Sada masovno otkazuju narudzbe. Djelomicno i zbog sankcija doduse...

Pantsir parkiran pored nekog vojnog skladista u teoriji bi morao moci zastititi taj objekt od krstarecih raketa, dronova, helikoptera i sl. Na raspolaganju mu je kombinacija topa i raketa, uz jako mocne radare. Ali Himars to redovito probija i pogadja bez problema sva bitnija skladista.

Zato je sada blaga panika u ruskoj vojsci, jer dolaze i naprednije rakete veceg dometa. One se mogu koristiti do 300km, ali sumnjam da ce ici preko 150km. Cisto da skrate vrijeme leta i daju sto manje vremena ruskoj PZO za reakciju.

Vidjet cemo kako ce Rusi odreagirati na ovu najnoviju prijetnju. Sva njihova strategija se bazira na spray and pray metodi. Ispale tisuce projektila pa nesto ce i pogoditi cilj. Ali treba tu silnu artiljeriju i nahraniti. Sto je prilicno tesko iz unistenog skladista


MAKS_Airshow_2013_Ramenskoye_Airport_Russia_521-05.jpg
12.07.2022 | 07:21
The writing is on the wall: Latvija se pridružuje Estoniji, Litvi i Danskoj (pored Finske i Švedske) i ponovno uvodi vojni rok. Vele da model profesionalne vojske funkcionira na modelu velikih nacija s brojnim stanovništvom, ali male zemlje moraju biti spremne za mobilizaciju pučanstva u slučaju potrebe, a to znači da je potrebno služenje vojnog roka kako bi puk znao bar nešto o oružju i ostalom. Mirno spavam, jer znam da naš ministar obrane zna što radi i mi nismo ni na koji način ugroženi, jer smo velika nacija po svim mjerivim kriterijima..!
U međutku, 'ode još jedna Vinča u vazduh, e tako se to radi..!' Veliko skladište koje je preopteretilo satelitski sustav za detekciju toplinskih izboja.

twitter.com/IntelCrab/status/15467094071...c_HiKvZQXdOETgfxPf-g

twitter.com/KyleWOrton/status/1546600219...tU_OmFv1jPjrqgZ-_SMw


Usput je nastradao još jedan general i kompletno zapovjedno mjesto.

Rusija nije nimalo zadovoljna bloggerima koji prate rat u Ukrajini i pokušava ih cenzurirati, jer ispuštaju u eter neugodne istine. Ovako izgledaju te rasprave, koga zanimaju.

wartranslated.com/russians-react-to-nova-kakhovka-explosion/
12.07.2022 | 17:35
Mocna i tehnoloski napredna Rusija kupuje par stotina dronova od Irana. Znaci skontali su da oni njihovi nisu nizasta Sad znamo da i to ne znaju.

Cijela ta nabavka je da bi uganjali i unistili onih 4-5 Himarsa koji im zivot zagorcavaju zadnjih par tjedana...
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 sati, 15 minuta
  • Zdravac: 6 eura (ako imaš account registriran u Turskoj)
  • Gjuroo: @Zdravac: 6 ili 60?
  • Zdravac: Photoshop (odnosno, kompletni Creative cloud paket sa Premiere, Acrobatom i sve drugo) košta 6 EUR / mjesečno! :)
  • jura22: Canva kosta skoro kao Photoshop
  • dpasaric: Tihi su po pitanju iPada, ali čisto po broj dana od zadnjih modela čini se da će uskoro.
  • Yonkis: Kad izlaze novi iPadovi?
  • drlovric: Ne traze cak niti EDU email. Odobreno je zahtjev. Tako da je ovo rijeseno prije par dana.
  • drlovric: Da pojasnim moralnim dusebriznicima :) Radi se o programu Canva koji nudi besplatno svoju PRO inacicu svim uciteljima, radnicima biblioteka, neprofitnim organizacijama i sl. Moja kcerka to koristi za skolu i ne krse se nikakva pravila. Jednom odobren ucitelj moze dodavati ucenike besplatno, kreirati virtualne ucionice, radionice i sl.
  • smayoo: pa ilegalno je ako netko želi na temelju tuđeg studentskog identiteta koristiti neki softver besplatno.
  • Miro Spiro: mail
  • Miro Spiro: sada svi prilkom upisa na fax dobiju
  • Miro Spiro: zasto je to ilegalno? Ja sam bio student, nisu nam dali mail adrese, moramo sam se sam snalaziti da potvrdim stanje studenta.
  • jura22: Hoce ilegalno doci do programa.
  • moragd: @drlovric kako ti profesor moze pomoci? Treba ti mail adresa sa univerziteta?
  • drlovric: Ima li ovdje kakva dobra profesorska dusa? Treba mi jedan dizajnerski software koji je besplatan za teachers :) Pa eto ako hoce da pomogne :) Msg me pls.
  • Yonkis: Apple releases macOS Sonoma 14.4, watchOS 10.4, tvOS 17.4, HomePod 17.4 software update.
  • stefanjos: [link]
  • stefanjos: ja sam neki dan otrkio pdf gear i odusevljen sam (koristim ga na windowsu) ali je potpuno free i ima editing i split/merge i dosta finih stvari.
  • Riba: Ja koristim Nitro PDF Pro ali sam ga kupio na nekom debelom popustu kao upgrade sa PDF Pen Pro. [link]
  • drlovric: Ja imam i PDF Expert. [link]
  • smayoo: @applejabuka vidi Wondershare PDF Element. Ne znam točno što ti treba pa provjeri može li on to.
  • Zdravac: zapravo sam mislio micanje OD tema s kojima se nemožeš nositi.
  • kupus: I ja bih maknuo offtopic teme, da se mene pita.
  • applejabuka: Da li imate kakvu dobru soluciju / zamjenu za adobe acrobat pro, ne da mi se stvarno plaćati svaki mjesec 15€ da bi editirao par fileova i dodao tekst
  • Zdravac: Iz tog razloga, siguran sam da puuuno forumaša dolazi na forum, ali aktivno sudjeluju samo u čitanju, ali ne i u pisanju.
  • Zdravac: micanje ot tema koje ti iz nekog razloga ne odgovaraju, svakako pomaže! :)
  • Zdravac: Da, dovoljno je maknuti se od teme i shvatiti da nije poanta da se pokuša promjeniti nečije mišljenje nego iznijeti svoje
  • JOHN: ili se se maknut iz teme ako te ona opterećuje
  • JOHN: Jbg. Trebaju se znat isključit, ako smatraš da je s druge strane degenerik
  • Kloba: I kako neće ljudima dosaditi iste stvari koje mogu čusti na svim ostalim medijima? Pa tu su dolazili da se od toga odmore.
  • Kloba: Daddo, Dijete - puno mudrih ljudi koji uopće više ne sudjeluju u raspravama. Kako ne vidimo obrazac? Trujemo se temama koje svi mogu pogledati u Dnevniku, a nitko nije pametniji. Nakon COVID-a ovaj se forum promjenio skroz. Teme razno su COVID, Ukrajina.
  • marioart: konacno podrska za dva vanjska ekrana, ali i daje sramotna kolicina memorije u baznom modelu ....
  • dpasaric: [link]
  • dpasaric: Stigao novi MacBook Air M3! :)
  • JOHN: Šteta. Razlog je neki događaj na forumu ili netko s foruma?
  • smayoo: Da, Dijete je tražio da ga izbrišemo prije nekog vremena :(
  • kupus: sto je ovo, i djeteta nam nema vise na forumu?
  • kupus: došao m3 air, cijena stara
  • zoranowsky: Bok @SRLTRON!
  • Zdravac: @SLRTRON Dobrodošao! :)
  • m@xym: @SRLTRON, Vikalica ne služi pomaganju. Napiši u forumu (u odgovarajući podforum) koji je problem, pa će ti se netko vjerojatno javiti.
  • SRLTRON: Bok ljudi nov sam , prvi dan sam pa molim pomoć
  • smayoo: Lako za to. Chuck Norrisu radi digitalno potpisivanje na Apple silicone Macu! :D
  • kupus: :D
  • zoranowsky: :)
  • zoranowsky: Chuck Norris je napravio update 10.8.
  • kupus: Ako je tko pronašao normalan način updatea 10.8., neka javi, čisto znanosti radi.
  • smayoo: Chuck Norris se rodio koliko hoće puta, i kad hoće. :D
  • Eagle: Chuck Norris nije rođen 6.5.1945. nego 10.03.1940. dakle ne kužim foru
  • cariblanco: A to što sam i ja rođen 6.5..neke godine, ima li tu slučajnosti. Datum nisam izmislio :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.44 Seconds

Provided by iJoomla SEO