Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


28.06.2022 | 12:51
Mislim, kako ste si to ti i Davor zamislili? Nazvat će Zelenski Putina: "čuj stari, da smo znali da ćeš nas tako gadno napenalit, bi odmah skinuli gaće i dozvolili ti da nam ga zabiješ. Ali reci, koliko bi ti da ti mi dademo od naše države i koji je tvoj prijedlog za vođu? Jer mene nećeš (jer sam nacista a i glumac (latentno koruptan)), daj požuri pa da idemo na kupnje."
A NATO i EU: "ej gospodine Putin, mi te do sad nismo uzimali za ozbiljno i jasno nam je da si popizdio i potaraco Ukrajinu, ali kad malo pogledamo ne isplati se s tobom svađati, znaš gorivo će nam biti jako skupo. Jer ti kreneš odmah s Atomskom silom uzmeš si što ti treba. Oprosti molim te. Bili ti, kad budeš gotov s Ukrajinom, bio zadovoljan ili da ti npr. damo Češku i Hrvatsku (Mađarska je svakako već tvoja) pa bi imao izlaz na prelijepo more."

EDIT: Sad kužim, isto kao što samo zaustavili II- SR.
Sjećam se ko danas, dali im Sudete i Hitler se izvinuo "eto vidite, može se. Oprostite, ali nisam vas htio tako nagaziti, da ste bili dobri ne bi bilo toliko mrtvih. Samo kratko još, mogu li, prije nego stanem poklati još par milijuna židova? Ako ste iskreni i vama idu na živce?".
Mi uzeli škovaceru i metlicu počistili malo promijenili par stakala i stavili cvijeće u vazu. Da to nismo napravili, bilo bi strašno! Jebô te!!
28.06.2022 | 13:25
Djuro genijalac kaže:
Osim toga, on je radarski nevidljiv, ne? Tako da je moja pretpostavka da je to primarna motivacija: izviđanje iz prve ruke uz manju izloženost od nekog AWACS-a koji košta milijarde.


Nije on nevidiljiv. To je fizicki nemoguce. Stealth avioni su samo avioni manjeg radarskog odraza. Nesto sto je veliko 10-15 metara na zaslonu radara izgleda kao teniska loptica, jer je to kolicina emitirane energije koja se vrati na radar. Dio se prelomi refrakcijom, dio upije materijal od kojeg je avion napravljen, dok se manji dio uspjesno vrati na radarske prijemnike.

Da je nevidljiv ne bi Srbi oborili F-117 1999. godine Mada je tu jako puno NATO bahatosti i faktora srece odigralo ulogu da ga pogode. Ali uspjeli su, nema govora. I to raketom starom pola stoljeca. Komadi aviona su u muzeju u BG. Dio zavrsio u Rusiji i Kini.

Turska je imala problem sa NATO jer je od Rusije kupila S-400. USA se bojala da ce nekako procuriti radarski odraz F-35 i da ce se Rusi dokopati tih informacija, te su Tursku izbacili iz F-35 programa. Vratili im pare i cao. Da je nevidljiv, zasto bi to radili zar ne?
28.06.2022 | 13:51
Jučer sam gledao emisiju o ukrajinskoj drvnoj mafiji. I ako je rat, krenuli su s istraživanjem te koruptne kaljuže.
Radi se o ilegalnoj sječi u Karpatima. Proglase uz pomoć koruptnih lugara i službenika cijele dijelove šume ko da je potrebna higijenska sječa i ožeži. Certifikat za izvoz je siguran.
U biti isto ko kod nas, samo što su dokumenti na ćirilici.
28.06.2022 | 15:31
Čekaj, ne želiš valjda reći da je naša vlast korumpirana? HDZ? Pa nemoj tako, oni VOLE HRVATSKU! TI si samo zlonamjerni ljevičar!
A SDP, oni ne vole Hrvatsku pa je i ok da nekad nešto ukradu. Oni koji su sposobni.
28.06.2022 | 15:53
Pa kod nas ljudi razlikuju lopove, postoje dobri i loši lopovi.
Dobri su oni koji kradu i javno govore da ne kradu, a loši su oni koji kradu i ne govore ništa.
28.06.2022 | 17:44
tino1 kaže:
Mislim, kako ste si to ti i Davor zamislili?

Nisam ja ništa zamislio.
Ne znam šta da mislim - to sam i napisao.
Kao i da mi je sve očitija prijetvornost zapada.
Primjerice - što bi rekao Zelenski, kojemu zaista ne spočitavam ništa - da mu se 1. dan "sukoba" reklo ovo?
Shvaćaš što hoću reći?
Politika je kurva, ako je ovaj rat nešto pokazao - pokazao je upravo to.
28.06.2022 | 18:11
smayoo kaže:
Čekaj, ne želiš valjda reći da je naša vlast korumpirana? HDZ? Pa nemoj tako, oni VOLE HRVATSKU! TI si samo zlonamjerni ljevičar!
A SDP, oni ne vole Hrvatsku pa je i ok da nekad nešto ukradu. Oni koji su sposobni.


Ma kakvi, našima je to što kradu djedovina i samo mi nešto ko seremo da je to opće dobro. Ali svako ko zna o čemu se radi, zna da je sve legalno a i svaka istraga jeftina politička hajka
28.06.2022 | 18:21
> Primjerice - što bi rekao Zelenski, kojemu zaista ne spočitavam ništa - da mu se 1. dan "sukoba" reklo ovo?

Rekao bi super! pošto su mu prvi dan sukoba svi govorili da će cijela Ukrajina pasti za 3 dana.
28.06.2022 | 20:12
Zašto Zelenski traži "more military aid", a ne traži humantiranu pomoć?
28.06.2022 | 20:29
jura22 kaže:
Zašto Zelenski traži "more military aid", a ne traži humantiranu pomoć?


Da izroka kretena u kameno doba!
29.06.2022 | 05:51
Kloba kaže:
tino1 kaže:
Mislim, kako ste si to ti i Davor zamislili?

Nisam ja ništa zamislio.
Ne znam šta da mislim - to sam i napisao.
Kao i da mi je sve očitija prijetvornost zapada.
Primjerice - što bi rekao Zelenski, kojemu zaista ne spočitavam ništa - da mu se 1. dan "sukoba" reklo ovo?
Shvaćaš što hoću reći?
Politika je kurva, ako je ovaj rat nešto pokazao - pokazao je upravo to.


Ali poruka sa G7 sastanka je druga. Pomoć "more military aid" ide sve dok Ukraini bude potrebna. Već se osjeti teško naoružanje, sad idu oklopna vozila i raketni sustavi srednjeg dometa. Tako da još nije zadnja raketa ispaljena. Da ne govorimo da ima tu i strategije!
Osim toga je taj jutarnji list, na početku ovog sukoba dao 3 dana. A da ti ne spominjem koliko gluposti je u tom večernjem listu objavljeno od kad ja za njega znam.

Zapad ne smije pustiti da majmun uspije u ovome. Ako on sad uspije, ide Kina i Tajwan.
29.06.2022 | 08:08
Šta sad svi pričate o toj Kini i Tajvanu kao da će to biti ne znam kakva kataklizma? Vlasti Tajvana se već 10+ godina ispod stola dogovaraju kako da odrade to spajanje, a da nitko "ne izgubi obraz". Kuomintang je sam sebi otpilio šansu da ikad steknu formalni status neovisne zemlje jer sami cijelo vrijeme tvrde da je otok Tajvan - dio Kine, da ne postoje dvije Kine, nego je sve jedna i u tome zapravo KP Kine, i Kuomintang imaju posve usklađene stavove. Tajvan se formalno zove "Republic of China", i razlika je zapravo samo u tome da Tajvanska vlast sebe deklarira vlašću cijele Kine u izbjeglištvu, a vlast NR Kine ih službeno deklarira predstavnicima poražene strane u građanskom ratu. Političko uređenje nalik onom u Hong Kongu je ciljani oblik za početak integracije, samo sad obje strane taktiziraju oko najboljih početnih pozicija, svaka za sebe, ali svima je jasno koji će biti ishod. Nikakva vojna intervencija Kine niti je potrebna, niti je ikom u interesu, Tajvan je u zadnjih 20 godina značajno izgubio ekonomski značaj na dalekom istoku, relativno u odnosu na Kinu (u smislu da je njihov ekonomski utjecaj rastao neusporedivo manje od kineskog).
29.06.2022 | 09:08
Djuro genijalac kaže:

Elem, onaj udar na shopping mall u Kremenčuku je provjereno bila Kh-22 raketa ispaljena s Tu-22M3 koji je letio u području Kurska. Evo, zbilja bih volio biti muha na zidu zapovjedništva koje planira tu akciju i kako ju pravda? Idemo dići Tu-22 čiji sat leta košta, ne znam, 10000 eura ili koliko, onda ćemo s njega ispaliti raketu koja vrijedi daljnjih 150000 eura da bi roknuli City Centar one gdje ljudi kupuju špeceraj i traže sunčane očale i kupaće gaće?
Imamo samo dvije opcije, IMHO.
1) Pucamo bezveze, što god pogodimo, dobro je (po obrascu 'Samo udari bre, u Hrvatskoj je svaki cilj vojni!' kako smo puno puta čuli kod nas)


Kh-22 je raketa iz 60-ih, čiji primarni cilj su bili nosači aviona. Da bi radar u nosu mogao napraviti zahvat, cilj treba imati refleksiju od barem 600m2. Gađalo se tvornicu nekih km od šoping centra. Raketa nije zahvatila tvornicu nego šoping centar i njega pogodila.
29.06.2022 | 10:49
korisnik kaže:
Djuro genijalac kaže:

Elem, onaj udar na shopping mall u Kremenčuku je provjereno bila Kh-22 raketa ispaljena s Tu-22M3 koji je letio u području Kurska. Evo, zbilja bih volio biti muha na zidu zapovjedništva koje planira tu akciju i kako ju pravda? Idemo dići Tu-22 čiji sat leta košta, ne znam, 10000 eura ili koliko, onda ćemo s njega ispaliti raketu koja vrijedi daljnjih 150000 eura da bi roknuli City Centar one gdje ljudi kupuju špeceraj i traže sunčane očale i kupaće gaće?
Imamo samo dvije opcije, IMHO.
1) Pucamo bezveze, što god pogodimo, dobro je (po obrascu 'Samo udari bre, u Hrvatskoj je svaki cilj vojni!' kako smo puno puta čuli kod nas)


Kh-22 je raketa iz 60-ih, čiji primarni cilj su bili nosači aviona. Da bi radar u nosu mogao napraviti zahvat, cilj treba imati refleksiju od barem 600m2. Gađalo se tvornicu nekih km od šoping centra. Raketa nije zahvatila tvornicu nego šoping centar i njega pogodila.


Naučio sam nekoliko stvari u životu. Prva je da Rusi nisu nikad tako jaki kako se čini. Druga je da nisu nikad baš ni tako slabi kako se čini. A treća je da kad oni nešto demantiraju, to je POUZDAN znak da je to - istina.
Koliko sam uspio popratiti ovu situaciju Kremenčuku s ruske strane, upalo mi je jedno u oči: APSOLUTNO nitko iz Rusije (govorim o puku) nije niti jednom riječju izrazio bilo kakvo žaljenje zato što je pogođen civilni cilj u kojem su stradali civili. Nitko. Niti jedan post nisam našao bilo gdje koji bi barem natuknuo nešto u tom smjeru. Tako da želim vjerovati da su ovi gađali tvornicu, ali vidim da nitko nije suzu prolio zato što je pogođen shopping centar i u njemu ljudi koji su kupovali kupaće gaće i sunčane očale... Čime se vraćam na inicijalnu (pr)ocjenu da je u Ukrajini svaki cilj za Rusiju vojni...
29.06.2022 | 12:22
smayoo kaže:
Šta sad svi pričate o toj Kini i Tajvanu kao da će to biti ne znam kakva kataklizma? Vlasti Tajvana se već 10+ godina ispod stola dogovaraju kako da odrade to spajanje, a da nitko "ne izgubi obraz". Kuomintang je sam sebi otpilio šansu da ikad steknu formalni status neovisne zemlje jer sami cijelo vrijeme tvrde da je otok Tajvan - dio Kine, da ne postoje dvije Kine, nego je sve jedna i u tome zapravo KP Kine, i Kuomintang imaju posve usklađene stavove. Tajvan se formalno zove "Republic of China", i razlika je zapravo samo u tome da Tajvanska vlast sebe deklarira vlašću cijele Kine u izbjeglištvu, a vlast NR Kine ih službeno deklarira predstavnicima poražene strane u građanskom ratu. Političko uređenje nalik onom u Hong Kongu je ciljani oblik za početak integracije, samo sad obje strane taktiziraju oko najboljih početnih pozicija, svaka za sebe, ali svima je jasno koji će biti ishod. Nikakva vojna intervencija Kine niti je potrebna, niti je ikom u interesu, Tajvan je u zadnjih 20 godina značajno izgubio ekonomski značaj na dalekom istoku, relativno u odnosu na Kinu (u smislu da je njihov ekonomski utjecaj rastao neusporedivo manje od kineskog).


Ne znam odakle ti to? Da oni pregovaraju? Sve što sam po tom pitanju čuo, nakon Kineske intervencije u Hong Kong-u, je da Kinezi hoće a Kajwan neće. Ali ni školi nikad kraja. Živi bili pa viđeli. Nadajmo se najboljem.
29.06.2022 | 13:17
Kakve "kineske intervencije u Hong Kongu"? Hong Kong je, od 1999. godine, dakle, već 23 godine - kineski teritorij. S posebnom upravom, ali ipak kineski teritorij. Kad kažeš "kineska intervencija u Hong Kongu", to zvuči jednako čudno kao da govoriš o "španjolskoj intervenciji u Barceloni".
I što točno "Tajvan neće"? Tajvan nikad nije deklarirao, niti je tražio ikakav status neovisne i samosvojne države. Kažem ti da obje strane naglašavaju jedinstvenost kineskog teritorija. Dakle, i Tajvan je kineski teritorij, i to ne od 1999, nego stoljećima, i to ne osporava nijedna strana.

Vlast na Tajvanu formalno priznaje 13 zemalja (među kojima nije čak ni SAD, koji je svoje priznanje povukao 1979.), i to, pazi sad koje birano društvo:

Belize
Guatemala
Haiti
Honduras
Marshallovi otoci
Nauru
Palau
Paraguay
Saint Kitts and Nevis
Saint Lucia
Saint Vincent and Grenadines
Tuvalu
Vatikan

worldpopulationreview.com/country-rankin...hat-recognize-taiwan

Vlast na Tajvanu odavno je svjesna ishoda kojem sve ide, a njihovi pokušaji više idu u smjeru da namaknu sebi svoju mahalu u kojoj će i dalje agovati, nego da se nešto osobito bore za dobrobit svog stanovništva.

2004. godine, ako si imao tajvansku vizu u putovnici, nisi mogao dobiti kinesku. Par godina kasnije, Kinezi su to relaksirali, i to je sve dio tih postupnih dogovora ispod stola (tj. skrivenih od javnosti). Zadnjih 2 desetljeća odnosi se malo po malo relaksiraju i to se očituje u raznim detaljima i povremenim izjavama političara s obje strane, samo što mi živimo u dijelu svijeta gdje je interes prema onom što se događa na Dalekom istoku sporadičan i vrlo, vrlo površan.

Do prije par godina, svo poslovanje između tvrtki s Tajvana i tvrtki iz Kine transakcijski se odvijalo u američkim dolarima. A količina poslovne razmjene bila je za Tajvan (za Kinu ne baš) vrlo značajna (neprovjereno, preko 10%) još spomenute 2004. godine. Unatrag tih nekoliko godina (tražio sam podatak točno otkad, ali nisam našao) transakcije između ROC (Taiwan Republic of China) i PRC (People's Republic of China) odvijaju se ogromnom većinom u RMB (Renminbi, iliti "narodni novac", kineska nacionalna valuta) jer je Kina to omogućila i time se Tajvanska ekonomija u Kini više de facto ne smatra vanjskom. Otprilike kao što su sve zemlje EU članice zajedničkog tržišta, čak i one koje su izvan eurozone.

Dakle, ne više u američkim dolarima, ne ni u NTW (new taiwanese dollars, da ne bude zabune "new" zato što su im Amerikanci jednom ranije, za vrijeme hladnog rata spašavali potopljenu ekonomiju, nije jedino juga imala devalvacije sa skidanjem pregršti nula sa svih iznosa... ), nego u RMB.

To me sjeća na jedan davni događaj, iz tamo neke, hm... 1998? Ili 9? Uglavnom, kad su objavili spajanje Compaqa i Hewlett Packarda. Sjećam se, gledao sam konferenciju za medije na CNNu, live, dva CEO-a, Compaq CEO čita govoranciju od 3 m papira, naše dvije firme, dva srca bratska, sinergija, svijetla budućnost, sjaj u očima, prc, frlj, mrlj, mulj... i nakon toga CEO HP-a. "HP and Compaq have merged. The new company is named HP."

Tako da... Ako želiš znati što se zbiva tamo, pitaj ljude koji žive tamo, a ne čitaj sranja po zapadnim medijima.
29.06.2022 | 14:46
Ne razumijem što želiš reći s tim smayoo. Tajvan je Kina, ali oni brane svoju demokraciju (koja je kao sto i sam napomenuo, možda aktualna zadnjih 20tak godina na Tajvanu). Sve nade za ujedinjenjem propale su kad su vidjeli što se desilo s Hong Kongom (čuvat ćemo vašu demokraciju i pravo na prosvjede, rekli im "crveni" Kinezi).

Ne znam koliko pratiš stanje dolje, Kina svakodnevno ulazi u zračni prostor Tajvana, Tajvan se naoružava kao nikada do sad (i to američkim, ne kineskim oružjem). Bili su i izbori nedavno, vjerujem da si i to ispratio. Kina i Tajvan će se ujediniti onda kad i sjeverna i južna koreja, znači nikad
29.06.2022 | 19:34
Je, slično kao i Ujguri.
29.06.2022 | 19:46
Vidjet ćemo. Možda ispadne i Afganistanski scenario. Ameri otišli, a "regularna vojska" bacila oružje i razbježala se pred Talibanima. Tim više što je zadnjih 6 godina vrlo ozbiljna politička prevlast na Tajvanu na strani lijevog centra,
Da se razumijemo, ne navijam ja za kinesku komunističku vlast. Jednostavno ističem da je situacija tamo puno više zapetljana nego igdje drugdje, u smislu prava i pravnih aspekata, za početak, pa onda dalje.
Da zaista i dođe do vojne invazije Kine na Tajvan (kako rekoh, mislim da neće, mislim da to čak nije niti opcija koja se razmatra, jer nije potrebno, ne zato što bi kineska komunistička vlast bila nešto jako pacifistički nastrojena), to se ne bi moglo ni na koji način nazvati činom agresije. Jednostavno, obje se strane slažu da se radi o jedinstvenom teritoriju jedne te iste zemlje, samo što svaka strana sebe smatra legitimnom vlašću, a one druge "odmetnicima". Pri tom, nakon 75+ godina ovakve situacije, ne treba biti doktor političkih znanosti pa da prepoznaš tko je de facto legitimna međunarodno priznata vlast. Komunistička partija NR Kine, odnosno kineska komunistička vlast, sudjeluje u radu skupštine UN-a, Vijeća sigurnosti, itd. Tajvansku vlast kao politički faktor priznaje 13 (trinaest) zemalja, od kojih za barem polovicu nitko od nas ne zna gdje su zapravo (bez pomoći Googlea ). Tako da...

Uglavnom, u nekom pravnom i političkom smislu, to bi bila vojna operacija legitimne vlasti neke zemlje protiv pobunjenika u nekom dijelu njihove vlastite zemlje. Kao Oluja 1995. kod nas, da ne izvlačim daljnje primjere.
29.06.2022 | 21:57
Evo što zadnje kaže profesor Mearshemier:

30.06.2022 | 13:10
Vruća vijest! Rusija se povukla sa Zmijskog otoka. O njemu sam pisao u dosta navrata. Posebice otkako je potopljena Moskva, položaj Zmijskog otoka je postao teško održiv za Rusiju zbog izloženosti zračnim napadima. Nakon nekoliko pokušaja da otok učine samodostatnim u smislu PZO koje su sve do jednog ukrajinci uništili, Rusija je danas potpisala lokalnu kapitulaciju i napustila otok. Na njemu sad nema nikog i pitanje je hoće li ga Ukrajina zauzeti, jer bi i njene snage vjerojatno bile u sličnom položaju. Ovo je posredan pokazatelj da je Ukrajina razmjestila one harpoon protubrodske sustave uz obalu i Rusi to znaju.
Proročanstvo ukrajinske posade Moskvi se sad u potpunosti ispunilo: idi nahuj..!
Osobno očekujem da će Ukrajina poslati neku posadu makar da samo zapikne svoju zastavu na otok iz simboličkih razloga, ali živi bili pa vidjeli.
30.06.2022 | 13:37
Slabo se pise o tome ali ukrajinski dragovoljci iz zapadnih zemalja masovno odlaze doma i napustaju bojiste. Od 4 moja prijatelja tamo, jedan je lakse ranjen. Dva su otisla doma nedavno, a samo jos jedan je ostao. Svadja se non stop sa zenom, pa ne ide mu se jos doma

Razloga za odlazak ljudi je nekoliko i svi su lako razumljivi:

1. Ratuju u ratu na kakav nisu navikli. Tu na njih 24/7 puca artiljerija. Americki vojnik cim zapne na prvoj prepreci cucne iza zida, laserom oznaci cilj, nazove air support i prepreka nestane, tj odleti u zrak. On nastavi dalje s operacijom. Ovdje toga nema

2. Prosla su vec 3 mjeseca i ljudima je lagano dosta. Ratuju u tudjem ratu, dali su svoj doprinos. Svakodnevno gledaju mrtve i kontaju "jesam li ja naredni"? :/

3. Profesionalne ukrajinske vojske, vojnika sa iskustvom i specijalaca je sve manje. Njihova mjesta zauzimaju rezervisti i novokomponirani vojnici. Jednom Ameru ili Englezu koji je cijeli vojni staz proveo okruzen profesionalnim vojnicima je neshvatljivo kako vojnik do njega ne zna osnovne stvari. Ne zna se kretati, ne zna se povuci, ne zna zauzeti zaklon, ne zna pruziti vatrenu potporu. Taj ukrajinski pekar/zidar/rudar daje sve od sebe da pomogne svojoj zemlji, ali vojne stvari ocigledno ne zna jer mu to nije posao. I onda se ovi zapadni profesionalni vojnici sve manje i manje prepoznaju u tom "amaterskom" okruzenju.

Kada to gledas na papiru mali je to postotak ljudi koji odlaze, ali kvalitetom su ti ljudi pravili bitnu razliku na terenu.
30.06.2022 | 17:45
Ovo mi je odlično!
"Americki vojnik cim zapne na prvoj prepreci cucne iza zida, laserom oznaci cilj, nazove air support i prepreka nestane, tj odleti u zrak. On nastavi dalje s operacijom."

Ruski vojnik očito čeka da 24/7 roka artiljerija i kada prepreka nestane ide dalje.

Gdje je razlika?
30.06.2022 | 18:20
Pa u tome što ovi o kojima drlovric piše - ratuju za Ukrajinu, a ne za Rusiju.
30.06.2022 | 18:34
Mislim u takrici.
Amer i Rus cuce i cekaju da prepreka nestane.
30.06.2022 | 18:51
Naravno. Zato i puše u ratovima u kojima je prepreku nemoguće ukloniti. Kao npr. planine u Afganistanu, ili džunglu u Vijetnamu...
30.06.2022 | 18:58
jura22 kaže:
Gdje je razlika?


Razlika je sto USA precizno pogodi kucu u kojoj je prepreka, a Rusi sravne selo u kojem se kuca nalazi, jer ne mogu tu kucu da pogode.

Pa ti vidi ima li razlike ili nema.
30.06.2022 | 19:09
Mislis kako su precizno pogodili Kinesku ambasadu u Beogradu?
To su price za malu djecu i Top Gun film.
30.06.2022 | 19:34
U Beogradu su pogodili zgradu policije koju su gađali. U kvartu su legle šajbe od tlačnog udara, uslijed eksplozije, to je neizbježno, ali samo ta zgrada je srušena. Vidio na svoje oči i čuo od stanovnika tamo koji su potvrdili da je pogođeno samo to u centru grada.
Lovrić je u pravu.
30.06.2022 | 19:40
A ambasada Kine?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 27 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Anonimci (387)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO