Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


16.07.2022 | 08:05
Uglavnom se ne slažem sa Davorom oko Ukrajine, ali nije sve sveto i čisto i u tojj Ukrajini i zapadu. Ima tu hebačkih interesa sa jedne i druge strane.
Zato želim da to što prije završi, neka se dogovore i mirna Bosna. Neka nas više prestanu maltretirati virusima, ratovima i sličnim pizdarijama.
Hebo pas mater tim ekonomskim sektama, vođama i svim retardima koji se tome priklanjaju
16.07.2022 | 10:47
JOHN kaže:
Uglavnom se ne slažem sa Davorom oko Ukrajine, ali nije sve sveto i čisto i u tojj Ukrajini i zapadu. Ima tu hebačkih interesa sa jedne i druge strane.
Zato želim da to što prije završi, neka se dogovore i mirna Bosna. Neka nas više prestanu maltretirati virusima, ratovima i sličnim pizdarijama.
Hebo pas mater tim ekonomskim sektama, vođama i svim retardima koji se tome priklanjaju


Ja se isto ne slažem s Davorom oko Ukrajine. Davor je po meni na strani Rusa i pravda to argumentima da su NATO i njegovi saveznici previše svojim proširenjem stegli rusiju i da se ona ima pravo braniti! To je toliko glupo da bože sačuvaj!

A to da su Rusi okupirali komad Ukrajine, da ruše sve što im je na putu to ništa!

Ali ne želim da se odreknem Davora kao čovjeka, jer mi je drag (bio je to i prije Ukrajine) neće meni globalna kriza krojiti privatnost.
Da je zapad odmah 24.02. roknuo sve sankcije koje imaju i da su odmah krenuli da naoružavanju Ukrajinu sa svim što imaju na raspolaganju, već bi sada bilo kraj! A ovako čeka nas jebana zima. Ali preživit ćemo.
16.07.2022 | 11:14
dpasaric kaže:


Beljak nije cvijeće, ali prozivati ga za mladenačko huliganstvo toliko godina kasnije je besmisleno.



Izgleda da je Beljak, mentalno zaostao, kad kažeš za čovjeka s 28 godina da je krao...kaj je on u to doba kad normalni ljudi završe visoke škole i osnuju porodicu, on je mlađi punoljetnik ?
16.07.2022 | 11:24
Pogledajte s kojoj su lobotomijom intrumentalizirani naši susjedi. Pogledaje tog prof. dr. Radomira na 3, 10 i 15 minuti. Gospodin Obradović, koji je imao dosta žestokih duela na ovu temu, ovaj put je procijenio da s budalom je bolje ne ragovarati.

16.07.2022 | 12:17
cariblanco kaže:
dpasaric kaže:


Beljak nije cvijeće, ali prozivati ga za mladenačko huliganstvo toliko godina kasnije je besmisleno.



Izgleda da je Beljak, mentalno zaostao, kad kažeš za čovjeka s 28 godina da je krao...kaj je on u to doba kad normalni ljudi završe visoke škole i osnuju porodicu, on je mlađi punoljetnik ?


Trebam li uopće objašnjavati koliko je krivo, ad hominem "argumentom", tvrditi da je čovjek u krivu po globalnom političkom pitanju jer je u mladosti ukrao autoradio!

Ok, da imamo raspravu o "huliganskom kvartovskom moralu" - tu bih se složio da takav čovjek koji ima sjenu toga ne može biti objektivan sugovornik, ali to što je bio huligan, za ova politička pitanja, i toliko desetljeća kasnije, ne znači ništa. I Milanović je bio kvartovski huligan, pa je legalno izabran predsjednik Republike Hrvatske.

Ha, a i inače znamo da smo mi zemlja pomalo mentalno zaostalih! No, još važnije mi zemlja No.1 na svijetu po godinama kada djeca napuštaju obiteljski dom - jer mladi ne mogu dobiti posao niti ikakav način za samostalnost, tako gledano on je bio još daleko od zrele osobe po hrvatskom standardu i sigurno ne samostalan - inače sigurno ne bi išao u krađu jednog bijednog autoradija iz tko zna kakvih razloga.

Knjiga je napisano i filmova snimljeno o ljudima koji su mladosti počinili nešto krivo, naučili lekciju i postali kasnije kvalitetni ljudi. Ne kažem da je Beljak baš taj, ali svakako kažem da to jest moguće. I znam ljude iz mog huliganskog kvarta koji su radili svašta, pa i krali "jer je to bilo cool" i nekakav "dokaz hrabrosti" ili "opiranje sustavu"... a na kraju su ispali vrijedni akademski građani.

Uostalom je li uznemiravati Papu telefonom huliganština? Rekao bih da jest. Onda su i Woz i Jobs isto huligani i ne treba njihovo razmišljanje uzimati za ozbiljno!
16.07.2022 | 12:27
tino1 kaže:

Ja se isto ne slažem s Davorom oko Ukrajine. Davor je po meni na strani Rusa i pravda to argumentima da su NATO i njegovi saveznici previše svojim proširenjem stegli rusiju i da se ona ima pravo braniti! To je toliko glupo da bože sačuvaj!

A to da su Rusi okupirali komad Ukrajine, da ruše sve što im je na putu to ništa!

Ali ne želim da se odreknem Davora kao čovjeka, jer mi je drag (bio je to i prije Ukrajine) neće meni globalna kriza krojiti privatnost.
Da je zapad odmah 24.02. roknuo sve sankcije koje imaju i da su odmah krenuli da naoružavanju Ukrajinu sa svim što imaju na raspolaganju, već bi sada bilo kraj! A ovako čeka nas jebana zima. Ali preživit ćemo.


Tino ti znaš koliko te obožavam i nema toga što ti meni možeš reći, a da bi se ja naljutio na tebe, jer dobro znam kakav si! Zato, ne brini, možeš slobodno udarati ovdje, ja ovo ionako ne shvaćam previše ozbiljno, a i gledam na raspravu ovdje kao na kvalitetnu mentalnu gimnastiku s pametnim ljudima na forumu - jer čim je netko ovdje i raspravlja, velike su šanse da spada u natprosječnu skupinu hrvatskih građana.

No, sada ja imam fer šansu da uzvratim: sve tvoje lijepe želje za Ukrajinu se nisu ostvarile, dapače, sve od početka agresije do sada pokazalo je da je situacija koju sam ja prenosio (kao viđenje zapadnih analitičara koji nisu na platnoj listi vladajućih) - bila istina. Ukrajina je izgubila dobar dio teritorija, a izgubit će ga i još jer je Amerima cilj da ovo traje što duže.

Oni su trebali day-one ići u pregovore i ispuniti uvjete da rat stane istog trena, a onda preslagati priču i izvući najviše što mogu iz nezahvalne situacije u koju su se naivno dali uvući.
16.07.2022 | 13:38
Oh, izjava od Soroša: "We have a Foundation in Ukraine and it happens to be one of our best foundations. I also want to mention that there is one person who was very deeply involved in Ukraine and that's Biden..."

Mislio sam da je on na strani Bidena, ali opet možda i nije... ili je stvar otišla predaleko čak i za njega.
16.07.2022 | 14:50
dpasaric kaže:
cariblanco kaže:
dpasaric kaže:


Beljak nije cvijeće, ali prozivati ga za mladenačko huliganstvo toliko godina kasnije je besmisleno.



Izgleda da je Beljak, mentalno zaostao, kad kažeš za čovjeka s 28 godina da je krao...kaj je on u to doba kad normalni ljudi završe visoke škole i osnuju porodicu, on je mlađi punoljetnik ?


Trebam li uopće objašnjavati koliko je krivo, ad hominem "argumentom", tvrditi da je čovjek u krivu po globalnom političkom pitanju jer je u mladosti ukrao autoradio!


Zašto si napisao ad hominen argumentom ? Što nisi mogao napisati, samo argumentom ? Tko je taj koji određuje što je ad hominem a što nije; ti, ja, smayoo, joža ?
Sad bi ja mogao napisati da si ti njega ad hominen branio ? Da li da ja svaki put kad me smayoo nazove "Tenžera", prijavim njega za ad hominen napad ? Da li je nedavni post JOHN_a kad je pitao Daddo "hoćemo li pikati djecu na jesen" isto ad hominen napad ? Kad bi ja sad napisao da je Sandra Benčić završila fakultet s 33 godine, da li bi to bila činjenica ili ad hominen napad ?
Skoro svugdje bi se mogao naći neki ad hominen napad, tak da je bolje toga da se ostavite, dok nemamo jasna pravila igre oko toga.

Kažeš da je Milanović bio frajer ! Da je bio frajer, znao bi da je to vrijeme iza njega i bio bi normalan predsjednik, bar po pitanju izričaja. Ja upravo mislim suprotno, da nije bio frajer i da zbog toga ima komplekse, koje sad ispoljava. Da je frajer rekao bi, idem se testirati na nedozoljene supstance. Ima li koja institucija, grupa ljudi koju nije izvrijeđao, ja mislim da nema, čak niti među minornim skupinama, poput Jehovih Svjedoka.

Sad da upotrebim ovu tvoju tvrdnju za predsjednika, malo izmjenjeno

Trebam li uopće objašnjavati koliko je krivo, ad hominem "argumentom", tvrditi da je čovjek u krivu po globalnom političkom pitanju jer je u mladosti, sve drugačije govorio, nego što govori danas ( samo on tad i nije bio toliko mlad )

Sve to postoji na netu, od prava Hrvata u BiH, do drugih tema, tak da je za vremešne političare, najgora njihova prošlost, zato ih i ograničavamo na par mandata.

A možda nas Putin sve oslobodi, pa više nećemo imati tih nedoumica
16.07.2022 | 16:28
Dosta je bilo borbi, vrijeme je za odmor od Rusa i kupanje u Morskom prascu u Rijeci...





Neki kažu Nijemci, neki Mađari, ali netko je dobro primjetio da oni ne tetoviraju ukrajinske naciste kao što su Bandera i Šuhevič... (na nižem nacisti).
16.07.2022 | 17:35
cariblanco kaže:
Da li da ja svaki put kad me smayoo nazove "Tenžera", prijavim njega za ad hominen napad ?


Tenžera, nemoj se ti meni ljutiti. TI SI SAM SEBE usporedio s Veselkom Tenžerom. Sam si sebe nanišanio i pokazao da misliš kako se, u tvojim očima, tvoji polusuvisli rantovi mogu usporediti s antološkim, kultnim, legendarnim kolumnama Veselka Tenžere. Dok se otvoreno ne ispričaš pokojnom velikanu hrvatskog novinarstva za taj blatantni bezobrazluk, ja ću te ubadati i podsjećati na to pa ti pjevaj borbene...

Skoro svugdje bi se mogao naći neki ad hominen napad, tak da je bolje toga da se ostavite, dok nemamo jasna pravila igre oko toga.


Vrlo su jasna pravila oko toga. Ti se bolje informiraj ili se okani online diskutiranja...
16.07.2022 | 18:33
Ne mogu prepoznato, gdje su slikane ove gore slike s zivopisnim tetovazama.
16.07.2022 | 18:56
jura22 kaže:
Ne mogu prepoznati, gdje su slikane ove gore slike sa zivopisnim tetovazama.


Napisao sam gore - Morski prasac u Rijeci.
16.07.2022 | 19:26
OK.
16.07.2022 | 20:21
Zapad proklamira slobodno tržište dok im isto donosi profit, ali kada cijene energenata skaču i pune ruski proračun, tada se preko skupine G20 guraju inicijative za ograničavanje cijene ruske nafte.

Tako dolazimo do toga da "slobodno tržište" i "demokracija" postaju sinonimi za pljačku, ali to građani koji čitaju naslove po portalima ne vide ako im se ne nacrta.

Oleg Ustenko, ekonomski savjetnik ukrajinskog predsjednika, pisao je zapadnim bankarima, uključujući Jamieja Dimona iz JPMorgan Chasea i Noela Quinna iz HSBC-a. Poručio im je da prestanu financirati tvrtke koje trguju ruskom naftom i prodaju udjele u naftnim i plinskim grupama Gazprom i Rosneft - koje podržava, naravno, ruska država.

Ukratko - boli briga zapadne banke za "pravednu borbu ukrajinskog naroda". Ali opet, na fakultetu smo i učili da su banke institucije koje stvaraju profit primarno vođene pravdom i etičkim principima, zar ne? Baš kao i vojna industrija koja sada cucla novac poreznih obveznika za ovaj rat - dijelom direktno, a dijelom kroz inflaciju.
16.07.2022 | 22:51


Od desete minute, malo povjesnih činjenica, zbog mnogih kojii zatvaraju oči i žele da se prešute i gurnu pod tepih.
16.07.2022 | 23:05
dpasaric kaže:
Zapad proklamira slobodno tržište dok im isto donosi profit, ali kada cijene energenata skaču i pune ruski proračun, tada se preko skupine G20 guraju inicijative za ograničavanje cijene ruske nafte.



Možda i pune trenutno, ali šta će biti kad se cijene normaliziraju. Da li će Putin=Rusija dobiti isto novca kao od Evrope ? Sad samo čekam da kažeš da će Kinezi, Indijci i sl. bolje plaćati, nego mi, pa normalno da neće. Što će biti s Rusijom, kad možda i dobije ovaj rat, a neće, sankcije će ostati i bit će izolirana, na svim poljima od privrednih, kulturnih, sportskih, znanstvenih i inih ? Što oni tad mogu biti, osim sami sebi svrha ?

Svaki rat dobiva ekonomija=logistika, vojni proračun Ruske Federacije je 65 M$, dok je vojni proračun NATO zemalja 1259 M$ . Sad možda Putin, kako je "zaustavio" inflaciju kaže da oni imaju proračun od 5000 M$, ne bi se čudio.

Ovo M$ je u milijardama
17.07.2022 | 00:56
cariblanco kaže:
Što će biti s Rusijom, kad možda i dobije ovaj rat, a neće, sankcije će ostati i bit će izolirana, na svim poljima od privrednih, kulturnih, sportskih, znanstvenih i inih ? Što oni tad mogu biti, osim sami sebi svrha?


Što će biti nakon? Baš ništa posebno; sve će se normalizirati, sankcije će se povući pred snagom kapitala, zarade i pohlepe onih koji su ovo i zakuhali. Nemaju oni morala, etike i pravde, njih samo zanima vlastiti profit. Ako bude interesa, a bit će ga jer su sirovine koje Rusija ima goleme, s rusko tržište značajno, bit će i trgovine i suradnje. Pred gomilom novca na stolu lako se zažmiri na sve, a pamćenje postane kratko.

Kako je sirijski predsjednik Bashar lijepo rekao: "Američkoj vlasti nije bitno tko si, možeš biti Rus, Kinez, Arapin, ubojica novinara, terorist ili nacist, to im je potpuno nebitno, oni su davno izgubili čast, njih samo zanima profit. Ako si na putu njihova profita - stradao si. Ako im donosiš profit - njihov si prijatelj."

Evo, pustimo da vrijeme učini svoje, pa ćemo vidjeti.
17.07.2022 | 06:53
Pa u dućanima vidimo kako sankcije djeluju.
17.07.2022 | 08:31
Rast cijena (tj. inflacija) puno više ima veze s nepromišljenom i paničnom covid politikom, nego s ratom u Ukrajini.
17.07.2022 | 08:37
Tocno. Ali mediji tako ne misle, Putin je tome kriv.
Gdje mogu procitati koliko milijardi € je nastampano?
17.07.2022 | 08:55
dpasaric kaže:
Frend gledao JYSK ormarić prije dva mjeseca: 1.999 kn.

Pogledaj sada:

jysk.hr/blagovaonica/komode-i-vitrine/pl...intrup-2-vrata-hrast

Meni to izgleda kao inflacija od 100%.


A jesi našao firmu na kojoj ćeš proučavati inflaciju/rast cijena ... pa kod njih od kada su došli na HR tržište svakih 6-8 tjedana u krug vrte akcijske i kao normalne cijene i zapravo je pitanje zašto im država to dozvoljava.

***
Da sad ne citiram nikoga posebno, vidim da spominjete Beljaka,... pa lik je trenutno prvi komičar u saboru, evo nekidan mu je falio stolac u sabornici pa je lik mrtvo hladno (kao pravi komičar) izjavio: "Sreća da meni fali stolac, da fali nekome drugom svi bi gledali u mene i pitali se jesam li ga ja..."
17.07.2022 | 09:02
To je čista istina. Cijene su i prije napada na Ukrajinu počele rast. To je sigurno uzrokovano silnim blokadama i restrikcijama koje su bile/jesu za covida.
Tu je napravljena velika šteta svim ekonomijama. I onda ih tako odškrinute rokne rat u Ukrajini i poskupljenje svih resursa. Da se razumijemo, ovo što se dešava je velikom djelu djelo špekulanata i njihove pohlepe. To bi trebalo pod hitno regulirati. A i trebalo je već nakon 2008.
Kina si još i dan danas ima 0 covid strategiju, koja sve zatvara ako je jedan jedini pozitivan. Milijunski gradovi i luke su stavljene na standby u svim segmentima.
Sad je rat i to je kao jedini razlog, u njega se utopilo i to da su lošom koordinacijom u pandemiji popušili ekonomsku snagu. Možda im se to ne pogrijava toliko, jer u biti znaju da su usrali.
Realno gledano, dali bi neko od nas bio prisebniji u početcima, ne znam? Doticaj s nečim što smo, samo poznavali teoretski, nije baš ni tako lako.
17.07.2022 | 09:50
Mediji nikad ne misle nego izvještavaju!
Ruski izvještavaju kako im sankcije Zapada ne mogu ništa i kako Ukrajina nema potrebe da postoji jer je dio velike Rusije. A zapadni mediji govore da će biti zajebano ovu zimu, ko što i hoće!
A Putin je kriv ovoj krizi! Koja će se SIGURNO još pojačati. Jer da kreten nije napao nedužan narod na njihovom legitimnom teritoriju, pobio hrpu ljudi, blokirao luke, srušio tešku i laku industriju ne bi došlo do ovoga iz čega nam prijeti i Hiperinflacija (ne daj bože!). Nismo imali vremena oporaviti se od corona sranja, a on počeo nešto (što on samo zna).
Svi oni argumenti su se ili utišali ili promijenili.
NATO se širi na njihove granice, zato će ko oni roknuti Ukrajinu. Sad se i u Finsku i Švedsku širi pa to tolerira?
Tako da nije seronja napao susjednu zemlju imali bi i vremena oporaviti naše ekonomije.
Koliko je naštampano se da lako izračunati i to:
Kolika je u postocima inflacija toliko je love više štampano u odnosu na već u opticaju. Taj izraz (štampaju lovu) je stvarno antikviran i diskvalificira. Drž se svoje struke, a ekonomiju pusti nekome ko se razumije.
Imaš par floskula koje bez da i znaš što znače forsiraš s malo ili bez ikakvog konteksta.
17.07.2022 | 12:06
Jutarnji prenosi što kaže bivši premijer Tony Blair, nije baš optimističan po pitanja nas u EU:

"Ukrajinski rat pokazuje da se dominacija Zapada bliži kraju dok se Kina u partnerstvu s Rusijom uzdiže do statusa supersile tijekom jedne od najznačajnijih povijesnih prekretnica, smatra bivši britanski premijer Tony Blair.

Svijet se nalazi na povijesnoj prekretnici koja se može usporediti s krajem Drugog svjetskog rata ili raspadom Sovjetskog Saveza, rekao je Blair, ali ovoga puta Zapad očito nije u usponu.

„Približavamo se kraju zapadne političke i ekonomske dominacije“, izjavio je Blair u predavanju naziva ‘Koje su lekcije za vodstvo Zapada nakon Ukrajine?‘ prema transkriptu njegovog govora objavljenom na britanskom forumu koji podupire savezništvo između Sjedinjenih Država i Europe.

„Svijet će u najmanju ruku biti bipolaran, a moguće i multipolaran“, kazao je Blair. „Najveća geopolitička promjena ovoga stoljeća doći će iz Kine, ne Rusije“, dodao je."
17.07.2022 | 13:07
Neki su ovdje indoktrinirani. Putin nema veze s inflacijom. Putin nema veze s nestasicom plina. EU je kriva za to.
17.07.2022 | 13:42
Putin nema veze s ratom u Ukrajini, samo da te dopunim.
17.07.2022 | 14:11
jura22 kaže:
Neki su ovdje indoktrinirani. Putin nema veze s inflacijom. Putin nema veze s nestasicom plina. EU je kriva za to.


Kako to misliš?
17.07.2022 | 14:15
cariblanco kaže:
Putin nema veze s ratom u Ukrajini, samo da te dopunim.


Sarkazam ne pomaže, ali pomaže reći da se Putin, kakavgod on bio, držao svoje riječi zapadnim novinarima u onom Sky intervjuu, mislim 2020. godine. Sve ovo što se sada zbiva je on, vrlo hladno, tada još pristojnim diplomatskim rječnikom, tada izrekao. Nitko ne može reći "nismo znali". Znali su, NATO je jako dobro znao što slijedi.

Jasno rekao da je Ukrajina "crvena crta" koju NATO ne smije preći i ako se to dogodi, da će čvrsto braniti svoje interese. Dio zapada je mislio da blefira, nisu slušali vlastite analitičare koji su govorili da je on takav tip da ne blefira, a mnogi kažu da je vjerojatnije da su sve jako dobro znali i da su baš to željeli - da ga isprovociraju do granice da napadne i da onda imaju savršeno trajno žarište na kojem mogu zaraditi milijarde kroz pranje poreznog novca u svojoj vojnoj industriji - koje su vlasnici upravo oni sami koji su donosili ove odluke.

Krug odluka i interesa je zatvoren i tijek novca je posve jasan.

Zbog pohlepe tog američkog lobija koji je otvoreno govorio "Fuck Europe!" svom amabasadoru u Kijevu (notorna telefonska snimka iz State Departmenta), sada imamo rat u srcu Europe i ukrajinski narod koji plaća strahovitu cijenu, a svi mi ostali svoj dio kroz dodatnu krizu.
17.07.2022 | 15:53
Kak ti se da ponavljati tu rusku mantru? Iskreno?
Lik je krenuo u neokolonijalni pohod. Svrbi ga ukrajinski plin i ostalo što imaju. To su činjenice. Običan pljaškaški pohod. Negira postojanje Ukrajine kao naroda, jezika, nacije. Kako je za to, NA BILO KOJOJ RAZINI, odgovoran bilo tko osim njega?
17.07.2022 | 16:54
Pa stvar je u tome što to nije "ruska mantra"!

Assange, Snowden, pukovnik Doug MacGregor, Chomsky, Mersheimer, Scott Ritter, Ron Paul, Rand Paul... to su sve veliki i značajni ljudi, vrlo dobro informirani, nemoj mi reći da su oni Rusi?

Vrlo malo čitam i slušam Ruse, Srbe i ostale s druge strane, zapravo sve što sam ovdje iznio je došlo od samih Amerikanaca, to oni sami govore. Odem na Russia Today jednom u deset dana, sve ostalo dolazi od Amerikanca, ali onih koji nisu na vlasti, pa ne moraju snishodljivo kimati glavom onome što marioneta Biden govori.

I sve što sam sam saznao istražujući o ovom ratu od kada je započeo mi govori da je upravo taj scenario u pitanju - taj o kojem govore Assange, Snowden i ostali nezavisni.

I sve što gledamo, i samo stanje na terenu, ide tim tezama u prilog.

Je li ova izjava američkog kongresmena možda Putinova? Ili čovjek samo nije korumpiran:

"The propaganda continues to portray the war in Ukraine as that of an unprovoked Goliath out to decimate an innocent David unless we in the US and NATO contribute massive amounts of military equipment to Ukraine to defeat Russia. As is always the case with propaganda, this version of events is manipulated to bring an emotional response to the benefit of special interests."
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, IgorD, m@xym, marioart, Riba, rusty, VanjusOS, Anonimci (515)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.38 Seconds

Provided by iJoomla SEO