Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


20.02.2024 | 16:17
Air kaže:
E, povukli ste me da se sjetim Omladinskog program Radio Sarajeva (emitirao se do '92)

Ima li ovdje metuzalema kao što sam ja koji je slušao to?



Samo se to i slusalo
20.02.2024 | 16:31
drlovric kaže:
Zamisli djeda i babu na selu, imaju antenu na krovu i gledaju rezimsku TV koja im servira sto zeli. Ti ljudi su direktno pod utjecajem medija.

Mi, sa druge strane, imamo potpunu slobodu da biramo medije i sadrzaje koje cemo konzumirati, tako da ti MSM (koliko god zli i potplaceni bili) na mene nemaju utjecaja.

Ne mogu ja pljuvati TikTok a provoditi X sati dnevno na toj mrezi. Ja ga pljujem djelima, tako sto ga nisam ni instalirao.

Davor je najveci kriticar MSM medija a najvise vremena ocigledno tamo provodi, cim zna sve o njima

To je borba sa vjetrenjacama, i stvari na koje ne mozes utjecati je najbolje ignorirati. Trebam svoje mentalno zdravlje narusavati nekim korporativnim zakulisnim igrama i lobijima.

Da bi postigao konkretno sta?

P.S. Desetljecima su nam mediji u ex. YU sirili bratstvo i jedinstvo. 90% gradjana je gledalo samo rezimske kanale. Volimo se, braca smo, svi za jednog jedan za sve. Porokali se prvom prilikom, jos uvijek nismo ni sve masovne grobnice pronasli. Toliko o snazi medija i utjecaju istih na siroke narodne mase.


Imaš to kod Rusa, siguran sam da i u najdaljem kurcu tog blata imaš HD signal, ali samo cajke i sledge hammer. Ne mijenja to neki genetsko/etnološki set up, ali za temporalne potrebe kao, da uzmem nešto od svakodnevnih rutina, uništavanje jedne susjedne zemlje, je to dovoljno.

Svakako, kad ovo sranje prođe, će se svi čuditi: "o jebo te što je bilo ovo? Ej moramo napraviti sve da nam se ovo sranje nikad više ne ponovi!"
21.02.2024 | 00:27
IgorD kaže:
Tko te platio i gdje to možemo vidjeti?


Ovo je naručitelj: pes.eu

Radilo se o Facebook kampanji s nizom animacija, jedna je uključivala Trumpa. Nemam to on-line osim na razini screenshota, to je bilo 2017. godine, morao bih kopati po arhivi.
21.02.2024 | 01:15
Jedna dobra debata oko ovih pitanje u temi. Tko ima vremena neka pogleda...ja imam vremena
Ovo mi je kao debata Devora i đure, bilo kojeg đure




Gledati do 41 minute.
21.02.2024 | 01:56
pescanik.net/asanz-i-navaljni/

nije clanak dugacak, voleo bih da se procita. ne donosi nista posebno novo sto vec ne znamo, ali na fini nacin prikazuje neke razlike.
21.02.2024 | 03:14
cariblanco kaže:
Jedna dobra debata oko ovih pitanje u temi. Tko ima vremena neka pogleda...ja imam vremena
Ovo mi je kao debata Devora i đure, bilo kojeg đure


Ma di je tu debata? Ovo je civilizirano iznošenje stavova. Obična kamilica u usporedbi s "Petim danom" gdje one vještice redovito masakriraju onog jadnog Makedonca
Sve u svemu, zanimljiv razgovor. Predstavljanje dvije perspektive bez izraženog sukoba. Što se mene tiče, obojica su u pravu, s tim što više cijenim mudrost i staloženost sijedijeg sudionika u razgovoru.
No, zvijezda večeri mi je ipak voditeljica. Ovi dvojica su prepristojni i preuštogljeni da vode neku tešku debatu. Voditeljica ih je ipak navela da ipak budu malo opušteniji i otvoreniji pri iznošenju svojih stavova.
21.02.2024 | 09:02
dpasaric kaže:
IgorD kaže:
Tko te platio i gdje to možemo vidjeti?


Ovo je naručitelj: pes.eu

Radilo se o Facebook kampanji s nizom animacija, jedna je uključivala Trumpa. Nemam to on-line osim na razini screenshota, to je bilo 2017. godine, morao bih kopati po arhivi.


Ha ha ha, socijalisti su naručili "Facebook kampanj[u] s nizom animacija, jedna je uključivala Trumpa", moram priznat da sam i očekivao da je izvorna izjava bila mali overstatement ili rastezanje istine, posebno što je izrečena u kontekstu CNNa:

> A koliko to daleko ide ću ti reći iz prve ruke - naime, nas, potpuno nebitnu malu agenciju iz tamo neke Rijeke, su platili da izradimo jednu animiranu antitrumpovsku reklamu!

Posebno je zanimljiv tvoj zaključak vezan uz Trumpa: "ali na kraju je ispalo da su ovi koji ga blate još gori od njega."

S obzirom da Trump tijekom svog radnog dana ne radi ništa drugo osim što blati nekog tko mu se taj dan zamjerio, Mislio sam da su Windowsi loši ali pošto jednom na Macu nisam znao nešto napraviti zaključio sam da je Mac sto puta gori.
21.02.2024 | 11:45
Trump je bio predsjednik, moji vozaci (nepismeni migranti, koji se ne znaju potpisati na otpremnicu) su cisto zaradjivali $5000. Tjedno! Voze 5 dana, odu vikend doma, odrade reset radnih sati i u PON opet na posao.

Preko $200K godisnje. Okrece volan lijevo i desno. Zaradjivali su vise od F-16 vojnog pilota u ratnoj zoni.

Vecina ih je za 2-3 godine kupila kuce u USA (uz to su izdrzavali jos po jednu obitelj u Africi i financijski pomagali jako puno rodjaka, dok cekaju da se i oni dokopaju USA). Imaju u prosjeku po 10 djece.

Svi su glasali za Bidena, jer Trump "ne voli crnce". U tom trenutku im je to bilo jako bitno, jer je sve ostalo stimalo.

MEDJUTIM, svi do jednog sada kukaju da se taj isti Trump vrati, pa makar ih i mrzio. Prihodi se raspolovili, toskovi zivota i gorivo poskupilo, pa koga briga za ideale i uvjerenja

Bicu ja i mrski crnac, samo mi pare daj
21.02.2024 | 12:54
Ako je to Afganistan, pa tko ih je povukao od tamo? Što se nije Trumpov vanjskopolitički sastao s Talibanima i dogovorio povlačenje?
21.02.2024 | 15:11
Nije Afg, ovo su Somalijci. Izmislili su nekakav nepostojeci rat u svojoj drzavi. Dodju u USA i prijave se kao izbjeglice, dobiju USA papire, kasnije i drzavljanstvo. I tako funkcioniraju vec jako dugo. Na desetke tisuca ih je doslo.

Dosta ih je kupilo drzavljanstvo Malte, popune ESTA, dodju uredno u USA kao turisti. Bace tu putovnicu i prijave se kao izbjeglice iz Somalije, koji su dosli pjeske preko Meksika
21.02.2024 | 15:17
drlovric kaže:
...izbjeglice iz Somalije, koji su dosli pjeske preko Meksika


To neki Ironman triatlon?
21.02.2024 | 15:22
Čunu bi došli pješke preko Meksika da im je Trump dospio izgradit onaj obećani zid.
21.02.2024 | 15:29
I taj pjesak prognanik iz nepostojeceg rata otvori tvrtku u USA i nazove je Malt LLC.

Pa sto reko odsjece ime, i ne nazva je Malta LLC. Nisam kaze htio da bude sumnjivo. Eto pameti

Biometrijske putovnice, i ne moze niko unutar USA administraciuje da skonta da se radi o istoj osobi. Drzavljanin Malte vs sada njihov americki.

I to tako puta tisuce. Meni to nikako ne ide u glavu.
21.02.2024 | 16:02
Biometrijski zapis ne funkcionira tako. Za somalijskog izbjeglicu se radi novi enrollment (inicijalno snimanje) i taj dobiveni biometrijski template nije identičan onom koji je načinjen za malteškog turista. Neki napredniji AI bi mogao detektirati na temelju fotografija da se radi o istoj osobi, ali ne na temelju biometrijskih templatea.
21.02.2024 | 21:17
IgorD kaže:
...moram priznat da sam i očekivao da je izvorna izjava bila mali overstatement ili rastezanje istine, posebno što je izrečena u kontekstu CNNa.


Kakvo "rastezanje istine"? To jest istina, a primjer je dan ne da se uspoređuju naše animacije s nečim što vrti CNN (mada TV produkciju tog grafičkog i animacijskog tipa mi radimo bez problema), nego da pokažem koliko su daleko išli u blaćenju Trumpa kada su naručili i tako nešto sitno i to kod neke male beznačajne agencije iz Hrvatske. Poanta je u tome koliko su daleko išli u toj antikampanji, da je čak stigla i do mene.
21.02.2024 | 21:18
Pitali Scotta Rittera o Navalnyom:

"Was Navalny an intelligence asset of MI6 or CIA, or both?"

"Both... we tried to put lipstick on this pig and turn him into the symbol of democracy, but he was never a democrat. He was always a disruptive force, trained, funded and directed by the CIA."
22.02.2024 | 00:41
dpasaric kaže:
Pitali Scotta Rittera o Navalnyom:

"Was Navalny an intelligence asset of MI6 or CIA, or both?"

"Both... we tried to put lipstick on this pig and turn him into the symbol of democracy, but he was never a democrat. He was always a disruptive force, trained, funded and directed by the CIA."


en.wikipedia.org/wiki/Scott_Ritter

> Ritter is a contributor to Russian government-owned media outlets RT and Sputnik.[49][50] He compared Ukraine to a "rabid dog" that needed to be shot.[49][51] He compared the treatment of Russians under Ukraine law to Nazi Germany's treatment of Jews.[52] In October 2022, he posted a provocative tweet about Bucha to test the reaction of Twitter. The tweet stated "Bucha was a war crime, Ukraine did it".[53] DisInfoChronicle (the website of NGO Detector Media that claims to refute Russian disinformation) wrote that Ritter was being used by Russia to "promote narratives needed by the Kremlin".

> In January 2024, Ritter visited Chechnya, addressing thousands of Chechen fighters in a central square in Grozny. BBC journalist Francis Scarr called it "one of the most surreal moments of the war yet... Scott Ritter has turned up in Chechnya and spoken in broken Russian (some of which I couldn't make out) to thousands of Ramzan Kadyrov's fighters about his efforts to strengthen the 'friendship between Chechnya and America'." Ritter, in his speech, once again repeated his belief that 'Russia will win' (its war with Ukraine).

U kontekstu svega ovog, bilo bi čudno da je rekao nešto drugo.
22.02.2024 | 00:55
dpasaric kaže:
Pitali Scotta Rittera o Navalnyom:

"Was Navalny an intelligence asset of MI6 or CIA, or both?"

"Both... we tried to put lipstick on this pig and turn him into the symbol of democracy, but he was never a democrat. He was always a disruptive force, trained, funded and directed by the CIA."


Kad smo već na ovom terenu, znaš li možda koje je bilo kodno ime Angele Merkel ? Počinje s slovom E
22.02.2024 | 10:38
IgorD kaže:
U kontekstu svega ovog, bilo bi čudno da je rekao nešto drugo.


Apsolutno se slažem da bi bilo čudno da je rekao išta drugo, ali to ne znači da to što je rekao nije istina. Kao i ostale stvari koje su se pokazale da su istina. Naravno da ga MSM ignorira ili gazi, a Wikipedija je isto postala bojno polje još od pandemije, pa i tamo treba paziti što je kako formulirano.

Meni je tu zanimljiva druga stvar - kako američki profesionalni vojnik, a kasnije UN-ov inspektor za oružje na kraju "okrene stranu" i počne pričati protiv svoje vlasti u domovini? Možda jednostavno sazna za previše zla i sve mu se smuči, kao Snowdenu?
22.02.2024 | 10:40
cariblanco kaže:
dpasaric kaže:
Pitali Scotta Rittera o Navalnyom:

"Was Navalny an intelligence asset of MI6 or CIA, or both?"

"Both... we tried to put lipstick on this pig and turn him into the symbol of democracy, but he was never a democrat. He was always a disruptive force, trained, funded and directed by the CIA."


Kad smo već na ovom terenu, znaš li možda koje je bilo kodno ime Angele Merkel ? Počinje s slovom E


Divno je kada si premijerka jedna savezničke prijateljske zemlje, pa ti mobitel prisluškuju američke tajne agencije, kakvi divni odnosi su to!
22.02.2024 | 13:09
Procitao sam jedan zanimljiv financial report, pa me zanima misljenje ljudi ovdje.

Naime americka pomoc nije samo u oruzju i vojnoj opremi. Oni Ukrajini daju kes, ziv novac za funkcioniranje drzave. Za vojnicke i administrativne place recimo. Dosta toga se krade i nenamjenski trosi, pa nastaju problemi oko toga.

U nacelu profesionalni vojnik bilo koje drzave cijeli zivot prima placu za posao koji ne radi. Sansa da njegova drzava zavrsi u ratu za vrijeme njegovog radnog staza je jako niska. Vojnici idu na treninge i obuke, i primaju placu za to. Placeni su da treniraju za nesto sto se nikada nece desiti.

U 95% drzava svijeta vise ljudi pogine radeci na bausteli ili u brodogradilistu, nego u ratu.

Zamislimo da vatrogasac ode u mirovinu a nije nikada niti jedan pozar gasio. Ili barem gledao uzivo kako drugi ljudi gase

Al eto desi se rat. I ti si vojnik. Vanredne okolnosti. Krizna situacija.

Dal je drzava za vrijeme ratnog stanja obvezna davati place vojnicima? I ljudima koje je mobilizirala? Kolika je ta placa? Moze li se to isplatiti retroaktivno nakon rata? Moze li profesionalni vojnik (ukoliko ne prima placu) skinuti uniformu i otici iz vojske. Pravno gledano, ugovor o radu nije ispostovan.

Ja nekako razmisljam da je za vrijeme rata pametnije drzavni novac uloziti da se kupi oruzje, da ostanemo zivi i docekamo kraj rata.

S druge strane, vojnik koji ne prima placu, ne zna ima li mu obitelj sta jesti doma. Kako ocekivati od njega da bude fokusiran dna svoj zadatak.

Americka skladista su puna oruzja. Vojska na treninzima ispuca nenormalno puno, jer se stockovi stalno zanavljaju. Malo toga u USA stoji 50-60 godina kao u ruskim magacinima. Na europskom tlu, USA ima brojna skladista oruzja (ukljucujuci i stotine Abrams tenkova,) sve pripremljeno za vrijeme Hladnog rata. Birokracija koci da se to sve da Ukrajini.

Ja laicki nekako mislim da je razlog spoticanja za ove zdnje pakete pomoci, upravo taj financijski dio. Zelenski pored oruzja, trazi i pare. Dio tih para, nenamjenski zavrsi na razlicitim stranama kupujuci oruzje, jer Ukrajinci se snalaze kako znaju i umiju.
22.02.2024 | 14:17
Nije. Štogod da se ponudilo, a da ne paše Rusima, aktualno MAGA krilo GOP bi to opstruiralo. Nadam se da ću doživjeti razotkrivanje cijelog "Projekta Trump"
22.02.2024 | 15:14
drlovric kaže:
Na europskom tlu, USA ima brojna skladista oruzja (ukljucujuci i stotine Abrams tenkova,) sve pripremljeno za vrijeme Hladnog rata. Birokracija koci da se to sve da Ukrajini.


Ovdje ta komplicirana birokracija nehotice, ali i na sreću, ide na ruku zdravom razumu.

Jer svi ti tenkovi, nesuđeni F-16 i ne znam što su još obećavali, ne bi ništa pomogli osim doveli do dalje eskalacije i još više mrtvih. Rusi su jasno dali do znanja da neće odustati dok ne ostvare svoj cilj i tu je rat protiv nuklearne velesile besmislen. Treba ići u pregovore, trebalo je još day one. Ovo što traje duže samo još više ide u koristi zapadnog vojnog lobija koji zadovoljno trlja ruke dok puni džepove novcem poreznih obveznika, a sve manje u korist Ukrajinaca.

Još na početku ove rasprave sam predvidio da će zapad pustiti Ukrajinu "down the drain" kada zagusti i da im je to uobičajeni i do sada dokazani modus operandi svuda u svijetu. I opet se vraćamo na prof. Mearsheimera koji je to još davno lijepo razložio - i bio u pravu. Briga njih za demokraciju i "slobodan svijet", jedina motivacija im je profit.
23.02.2024 | 10:48
dpasaric kaže:
Jer svi ti tenkovi, nesuđeni F-16 i ne znam što su još obećavali, ne bi ništa pomogli osim doveli do dalje eskalacije i još više mrtvih. Rusi su jasno dali do znanja da neće odustati dok ne ostvare svoj cilj i tu je rat protiv nuklearne velesile besmislen. Treba ići u pregovore, trebalo je još day one. Ovo što traje duže samo još više ide u koristi zapadnog vojnog lobija koji zadovoljno trlja ruke dok puni džepove novcem poreznih obveznika, a sve manje u korist Ukrajinaca.


Sta je ruski cilj? Ni ti, a ni Rusi, nam to niste objasnili. Onako narodski, cisto da znamo za sta se u biti ratuje tamo Sta Rusi zele postici pobjedom?

Ti vjerujes da ako dvije strane ratuju, i jedna ima oruzje a druga nema, da ce to ovoj strani bez oruzja povecati sanse da prezivi????

Kao necemo se buniti, pa nas ovi dobro naoruzani nece dirati. Jer mi nemamo cime da se branimo, pa ce oni to uvaziti

Obitelji mrtvih branitelja Vukovara se s tobom ne bi slozili. A kljucna razlika je bila da su jedni imali oruzje, a drugi nisu. Jedni ostadose zivi, a drugi ne.

Cim je druga strana nabavila oruzje i sve sto joj trebalo, desila se Oluja i tek onda je stao rat. Uzalud visegodisnji pregovori, dok se na bojnom polju nisu stekli uvjeti za iste.

Ja se plasim da je na Zapadu neko odlucio da Rusima daju ovo sto sada drze, i da zavrse rat na ovim pozicijama.

Svjesni su i Rusi da ne mogu uzeti vise od ovoga sto sada drze. A Ukrajinci ocigledno ne mogu vratiti nista od vec zauzetog.
23.02.2024 | 12:23
drlovric kaže:
Sta je ruski cilj? Ni ti, a ni Rusi, nam to niste objasnili. Onako narodski, cisto da znamo za sta se u biti ratuje tamo Sta Rusi zele postici pobjedom?

Ti vjerujes da ako dvije strane ratuju, i jedna ima oruzje a druga nema, da ce to ovoj strani bez oruzja povecati sanse da prezivi????


Koliko sam pratio Rusi žele vojno neutralnu Ukrajinu, bez mogućnosti dolaska američkih baza, laboratorija, centara za obuku i slično. Traže i pravo na ruski jezik i sva ostala građanska prava za svoju manjinu. Kako sada drže istočne pokrajne, a sumnjam da će ih tek tako otpustiti, onda bi to mogla biti i neka kombinacija s autonomijom tih pokrajni u nekom opsegu koji dogovore.

Ne, naravno da ne vjerujem u to s oružjem - pa evo imamo sada točno taj primjer u Gazi i vidimo da to dovodi samo do još većeg genocida slabije strane. No, postoji bitna razlika - Izrael je tamo ciljano krenuo u etničko čišćenje i nema interesa za pregovorima dok Rusi žele pregovarati (što je i logično jer je tamo mnogo Rusa, a i ukrajinski i ruski narod su izuzetno isprepleteni rodbinski i na sve načine), a Ukrajna je ta koja je po naredbi zapada morala odustati od pregovora - koji se već bili na stolu. I od tog trena je sve bivalo samo sve gore po njih.

A mislim da se moramo svi složiti da će u Ukrajini doći do pregovora prije ili kasnije. Svaki rat na kraju završi.
I zato svako novo oružje odgađa te pregovore, a odgađanje samo vodi u nove žrtve i novi gubitak teritorija.
23.02.2024 | 12:46
dpasaric kaže:


Ne, naravno da ne vjerujem u to s oružjem - pa evo imamo sada točno taj primjer u Gazi i vidimo da to dovodi samo do još većeg genocida slabije strane. No, postoji bitna razlika - Izrael je tamo ciljano krenuo u etničko čišćenje i nema interesa za pregovorima


Gaza je samo ekstreman Vukovar. Da su Palestinci al-pari s Izraelom, Gaze vjerojatno ne bi bilo...
23.02.2024 | 13:33
dpasaric kaže:

Koliko sam pratio Rusi žele vojno neutralnu Ukrajinu, bez mogućnosti dolaska američkih baza, laboratorija, centara za obuku i slično. Traže i pravo na ruski jezik i sva ostala građanska prava za svoju manjinu. Kako sada drže istočne pokrajne, a sumnjam da će ih tek tako otpustiti, onda bi to mogla biti i neka kombinacija s autonomijom tih pokrajni u nekom opsegu koji dogovore.


Sad sam se opet pogubio.

O laboratorijima ne bih, vrijedja inteligenciju.

Ruski jezik tamo nikada nije sporan, niti zabranjen. Rekla mi iz prve ruke Ukrajinka koja je ljetos bila kod nas na moru. Majka koja je bila sa njom je novinarka u mirovini, kaze da su i oni doma privatno pricali ruski. Igrom slucaja su zivjeli u djelu Ukrajine u kojem su vecina etnicki Rusi, pa je taj jezik i njima bio kao maternji. U skoli su ucili oba jezika. Sin bio s njima, 7-8 godina djetetu, prica oba jezika. Rodjen nakon aneksije Krima.

Rusi su vec aneksirali 4 pokrajine i pripojili ih Rusiji. To za njih vise nije Ukrajina. Tehnicki detalji su da niti jednu od te 4 teritorije ne drze 100% pod vojnickom kontrolom. Ali ih to nije sprijecilo da donesu kojekakve Ukaze predsjednika. Politicki su to odradili u momentu kada su se brukali na vojnom polju. Cisto eto da Putin pokaze neki uspjeh svom narodu.

Znaci, po tebi, onaj ostatak Ukrajine (- Krim i 4 aneksirane oblasti) treba da se povinuje Rusiji i da se obveze da nikada nece imati nikakvu suradnju sa NATO, niti sa Zapadom i da ce do kraja svog postojanja biti ruska kurvica.

Znaci Ukrajina treba da postane Bjelorusija na steroidima. Jos veci politicko/vojni ljigavac nego Lukasenkov protektorat.

Nakon ovoliko zrtava i svega sto su Rusi uradili, ne postoji politicar u Ukrajini koji bi takvu kapitulaciju potpisao i ostao ziv u svojoj zemlji. Razapeli bi ga na sred trga.

Takav sporazum se potpisuje kada voda dodje do grla, kada je pao Kiev, Odesa i sve sto vrijedi u zemlji. Rusi to vojnicki jos uvijek nisu postigli.

Dejtonski sporazum u BiH je potpisan kada je HV dosla do Banja Luke. Do tada su Srbi uredno odbijali sve sporazume.

Ako je NATO i EU toliki kamen spoticanja Rusiji, onda naredni rat mora po svim zakonima zdrave logike mora da pocne u Finskoj. Preko 1000 kilometara DIREKTNE NATO GRANICE.

Zivi bili pa vidjeli, dal je NATO razlog rata u Ukrajini (kao sto ti tvrdis) ili obicna kradja i pljacka (sto ja smatram)
23.02.2024 | 17:35
Ovakvo razmisljanje je pristrano.
Davor gleda nepristeano jer ne navina niti za jednu stranu.
Ja sam njegova misljenja.
Ako budu krenuli pregovori kad Vrag uzme salu, onda je to jadno i bijedno jer ne ginu Amerikanci i njima je svejedno koliko Ukrajinaca izgone, vazno im je opustositi drzavu.
23.02.2024 | 18:01
drlovric kaže:
O laboratorijima ne bih, vrijedja inteligenciju.

Ruski jezik tamo nikada nije sporan, niti zabranjen.

Znaci, po tebi, onaj ostatak Ukrajine (- Krim i 4 aneksirane oblasti) treba da se povinuje Rusiji i da se obveze da nikada nece imati nikakvu suradnju sa NATO, niti sa Zapadom i da ce do kraja svog postojanja biti ruska kurvica.
.
.
.
Zivi bili pa vidjeli, dal je NATO razlog rata u Ukrajini (kao sto ti tvrdis) ili obicna kradja i pljacka (sto ja smatram)


A gle, ako se o laboratorijama pričalo u američkom Kongresu, nije baš da vrijeđa inteligenciju, a spominje ih čak i američki predsjednički kandidat Kennedy. Zar misliš da bi se on kompromitirao pred izbore da ne zna da je to istina? No, nebitno, to je sada sitnica u svemu tome...

Druga strana ima i drugu priču o ruskom jeziku, a kakvo je stanje dosta govori uništavanje spomenika ruskim piscima, glazbenicima i slično, što nema veze s mozgom i sigurno "vrijeđa inteligenciju", to je čisti fašizam. Sigurno je ta klasična književnost odjednom postala loša i neprimjerena. Snimike vandalizma pod kapom službene vlasti koja tolerira nacizam nikako ne idu u prilogu nekoj navodnoj borbi za modernu demokratsku Ukrajinu, ali ako sada odemo u to, završit ćemo opet na Majdanu i tome kako Rusi ovu vlast smatraju čistom "vojnom huntom" koja je uz obilnu pomoć CIA-e svrgnula umjerenu struju vlasti. I čak bih rekao da uopće nisu daleko od istine s tom konstatacijom.

Da, po mojem mišljenju cijela Ukrajina mora ostati vojno neutralna, a zapadne pokrajne će sigurno biti pod velikim ruskim utjecajem, uostalom pogledaj jednu veliku snažnu Njemačku, pa je američka pudlica koje ne smije niti "vau-vau" kada se prisluškuje njihova premijerka ili kada joj frendovi raznesu plinovod i učine industriju manje konkurentnom.

Je li to pravedno? Naravno da iz većine pozicija nije, ali jednako tako nije gomila toga gdje SAD sebi osigurava leđa ili neku financijsku žilu. Ne možemo imati dvostruka mjerila. Jednako tako ne može se doći do nekog pravednog ishoda kada s jedne strane imamo nuklearnu silu koja je snažno motivirana da očuva svoj interes pred svojim vratima. I to važi za sve američke intervencije gdje oni suprotstavljeni nisu mogli dobiti pravedan ishod.

A sve ovo što ti pričaš o logici, to stoji, ali pazi sada - nije bitno! Bitno je ono kako to Rusi vide, zato ih treba slušati kako oni vide situaciju. Ako Ukrajina i dalje ne bude išla na pregovore, onda će zaista, korak po korak, doći i do grla. Čak i da dobiju gomilu tehnike, to neće pomoći jer više nemaju ljudstva i ako se ovako nastavi u jednom trenu će se bojišnica slomiti, opet čista simulacija iz Starcrafta.

A Ameri niti sami ne vjeruju da se tamo može dobiti kopneni sukob s Rusijom - čak niti da počnu slati svoju vojsku u Ukrajinu, a to je malo vjerojatno. Pa jesi li čitao onaj njihov interni PDF s vojne akademije s kraja prošle godine?

Evo ti zanimljivi dijelovi, da ne tražiš:

"The Russia-Ukraine War is exposing significant vulnerabilities in the Army’s strategic personnel depth and ability to withstand and replace casualties. Army theater medical planners may anticipate a sustained
rate of roughly 3,600 casualties per day, ranging from those killed in action to those wounded in action or suffering disease or other non-battle injuries. With a 25 percent predicted replacement rate, the personnel system will require 800 new personnel each day. For context, the United States sustained about 50,000 casualties in two decades of fighting in Iraq and Afghanistan. In large-scale combat operations, the United States could experience that same number of casualties in two weeks.

In addition to the disciplined disobedience required to execute effective mission command, the US Army is facing a dire combination of a recruiting shortfall and a shrinking Individual Ready Reserve. This recruiting shortfall, nearly 50 percent in the combat arms career management fields, is a longitudinal problem. Every infantry and armor soldier we do not recruit today is a strategic mobilization asset we will not have in 2031. The Individual Ready Reserve, which stood at 700,000 in 1973 and 450,000 in 1994, now stands at 76,000. These numbers cannot fill the existing gaps in the active force, let alone any casualty replacement or expansion during a large-scale combat operation."
23.02.2024 | 18:03
Ne navijati za Ukrajinu u ovom ratu je kolaps i tragedija ljudske moralnosti.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 11 sati
  • Borisone: [link]
  • Kloba: Jel itko provalio da su OIV pustili HTV 2 u UHD rezoluciji za vrijeme Olimpijade? Znači 4K preko kućne antene? Ajde, kada si već dižu plaće 65 posto da spriječe korupciju (koji proser) sada imamo i mjesec dana 4K reze :)
  • gladhr2: [link] remote desktop ako neko moze malo pomoci :)
  • drlovric: Javio se jedan kolega Jabucar i poslao mi paket sa adapterom. Prob rijesen. Hvala mu puno!
  • drpongrac23: Ustvari m5 je oznaka u seriji, isprika. Evo u dnu tablice preporučena cijena [link]
  • Ender: jeste m5, poslednje verzije MacBook-ova pre nego sto su ih ukinuli su bile 12" i sa coreM, M3, M5 procesorima.
  • drpongrac23: Valjda i5, Intel. M5 ne postoji.
  • Matija klc: kupljen 2018, nema ostecenja, racun posjeduje. Samo vase misljenje o prodajnoj cijeni. Hvala na trudu i vremenu
  • Matija klc: Pozdrav decki, pitanje kratko ako netko ima vremena za mišljenje samo. Prijateljica bi prodala: NOTEBOOK APPLE MacBook (12” Retina, Intel Core M5 1.2GHz, 8GB, 512GB, HD515, OSX, 1y, HR layout, Rose Gold)
  • cariblanco: Kaj VŽ, valjda HŽV, onda bi to Lovrić ziher kupio i ne bi pitao za cijenu ;)
  • Zdravac: VŽ
  • Zdravac: ako trebaš samo onaj nastavak koji se ušteka, mislim da imam ja od starog punjača, možda odgovara
  • Beli: Ovo: [link]
  • smayoo: Odnosno, ako imaš US, a trebaš EU, onda, jel... :)
  • smayoo: googlaj Apple duckhead US power plug
  • drpongrac23: Ima i od Apple-a "Apple World Travel Adapter Kit"
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Aj vidi kod ovih, drže svašta za Mac
  • drlovric: Gdje mogu kupiti kut za Macbook punjac. Da skinem americki i stavim EU uticnicu. Kako se to uopce zove? Prodaje li to neki ducan? :)
  • rusty: Onda? Tko je u ovo CrowdStrike problemu? ERSTE banka nije!
  • Zdravac: Ne znam, za kolegu je... provjeriti ću...
  • drpongrac23: Mogli bi imati u FINI :)
  • smayoo: Ako je to 5,25" zapis od 180 ili 360 kB po strani (single ili double density), ja imam 5,25" na Commodoreu 128. HD flopica od 5,25 (1,2 MB) sigurno više nije čitljiva, zaboravi te podatke.
  • Borisone: Peek'n'Poke?
  • m@xym: Teško ćeš naći nekoga da ima i 3.5" floppy, a kamoli 5.25.
  • Zdravac: 5.25 floppy ima tko da moze prebaciti podatke?
  • rusty: Šteta je što i dalje ne radi kako spada na macOSu. Prošle godine, je radio dio ali ne i adekvatno upucavanje certifikata na Certelia portalu. Taj dio samo je radio na Win 64bit i to preko Firefoxa. Moje osobno iskustvo uz support AKDa.
  • Djuro genijalac: Vidi eOI...
  • Djuro genijalac: Murja otkrila Linux i MacOS!
  • cariblanco: Yonkis, komentar je bio vrh, nemam šata dodati :)
  • drlovric: Affinity Suite nudi 6 mjeseci trial verziju za sve svoje apps (Mac, Win, iPad). Zanimljiv poslovni model...
  • Yonkis: Molimo da vi i vaši kolonizatori osvojite sve u alpskim sportovima, to će onda biti senzacija.
  • cariblanco: Jučer smo mi i naši kolonizatori, osvojili sve u nogometu i tenisu ;)
  • rusty: Safari je najbolji preglednik i Smayoo ga obožava iako tako ne piše ;)
  • Yonkis: Vrlo logično pošto smo na Jabučnjaku :)
  • smayoo: To je ugrađen mehanizam kažnjavanja za one koji koriste Safari ;)
  • Yonkis: Zašto je Jabučnjak tako bugovit na Safariju (iOS) kada pišem odgovore na forumu? Svako malo se zalocka, ne reagira pa moram reloadati stranicu i naravno sve pisati isponova. :/
  • m@xym: gladhr2, forum i postoji za to da sa na njemu otvaraju nove teme.
  • Piko: A ima i ovo, ali to nisam isprobavao pa nemam pojma kako radi: [link]
  • Piko: [link] imaš i ovo, ali nije free .... a kad Apple izda monitor sa barem 120Hz 4K ili 5K ... onda kupim Apple monitor
  • Yonkis: Pa kad je sve Windows fokusirano a od Applea se očekuje da nađe workaround. Da imaš Appleov monitor onda ne bi imao ovih poteškoća, zar ne?
  • gladhr2: Monitor Control mi ne funkcionira, samo brightness
  • gladhr2: haha, i dalje ne vjerujem u to da mac nema to rjeseno a na win je to odrađeno
  • Yonkis: A ti bi sad kompletno rješenje.. take it or leave it. My way or highway. Ispruži ruku pa stišaj :) eto rješenja :)
  • gladhr2: @drpongrac, taj dio sam ja napravio to je ok, ali kada zelim smanjiti ili pojacati ne mogu iz postavki minija, niti s tipkovnice nego moram cackati po tipkama monitora
  • drpongrac23: @gladhr2 - u postavkama zvuka odaberi monitor kao primarni audio uređaj. Ali onda neće biti zvuka iz Minija, već samo iz monitora.
  • Piko: Može se sa [link]
  • gladhr2: jedno pitanje da ne otvaram novu temu, mac mini, i na njega spojen monitor s hdmi a monitor ima ugrađen zvučnik. MOže li se nekako s mac minija updavljati zvucnikom odnosno da ne moram pojacavati i smanjivati direktno na monitoru, na windowsu mi je to radilo naj normalnije
  • drpongrac23: I fala Sanjinu Đukuiću!!! Riječka rock scena live forver!!!!
  • drpongrac23: Rijeka -Paris - texas - reizdanje, malo za reći, slava Foxu!!!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Djuro genijalac, Riba, temeljnik, tino1, Anonimci (826)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.74 Seconds

Provided by iJoomla SEO