Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


  • Air
  • Korisnik
  • 72
17.02.2024 | 15:03
dpasaric kaže:
Meni to ne izgleda smislen potez koji bi odobrio bilo koji zapovjednik, a do sada smo vidjeli da su bili oprezni i sustavni u svom ratovanju. Netko tko bi to naredio dobio bi nula vojne koristi, jako loš ratni PR i nepotrebne traume vojnicima.


Svi ovdje znaju da si jedan od najrespektabilnijih ljudi na ovom forumu u rasuđivanju i izražavanju.
...pa ne mogu vjerovati da si ovo napisao.

Kakav oprez i loš ratni PR ruske vojske (niti im naziv vojska ne odgovara, drlovric je to fino obrazložio)???

To je ekipa koja svoje ljude ubija bez treptaja oka. Desetine tisuća su ih stavili u mašinu za meso kao što je onaj srpski kriminalac radio čevape od ljudskog mesa.
I ti njima daješ ljudske osobine koje brinu o PR-u?
Na osnovu čega?

Jedina sustavnost rusa je u sustavnom prenošenju krvoločne surovosti na sve generacije, od Huna i Avara do danas (pogledaj što si oni rade u svojim novacima u svojoj službenoj "vojsci".
17.02.2024 | 17:19
Obje strane imaju svoj PR.
Ukrajinski se bilda na zapadu, a ruski se brani.
17.02.2024 | 20:00
Air kaže:
To je ekipa koja svoje ljude ubija bez treptaja oka. Desetine tisuća su ih stavili u mašinu za meso kao što je onaj srpski kriminalac radio čevape od ljudskog mesa.
I ti njima daješ ljudske osobine koje brinu o PR-u? Na osnovu čega?

Jedina sustavnost rusa je u sustavnom prenošenju krvoločne surovosti na sve generacije, od Huna i Avara do danas (pogledaj što si oni rade u svojim novacima u svojoj službenoj "vojsci".


Slično, ja ne mogu vjerovati da si ti ovo napisao, jer dobro znamo što je generaliziranje i demoniziranje bilo kojeg naroda.

Izjava da ja Rusima "dajem ljudske osobine" je, najblaže rečeno, koketiranje s fašizmom. Pazi što si napisao - "...da su sustavni u prenošenju krvoločne surovosti od Huna i Avara, do danas...". Znači Rusi su sada postali zao, genocidan narod, i možda ih treba istrijebiti kao nacisti Židove? Ili kasnije, kako su mnogi gledali Nijemce, svaki je bio genocidan nazi... a sada su nam najdraži gosti na Jadranu. Odjednom su Rusi, koji su izgubili milijune ljudi u borbi protiv nacizma i oslobodili dobar dio Europe, sada odjednom "izgubli ljudske osobine"?

Naravno, stvarnost je daleko kompleksnija. Meni je zanimljivo kada su Rusi izvukli djecu iz ratne zone i spasili im živote, onda je to bilo strašno zlo tih neljudi "bez ljudskih osobina", ali kada Netanyahu pobije tisuće palestinske djece, onda se o tome niti ne priča, nema tu nikakvog zla, Izraelci koji su samljeli Gazu su "ok".

A objektivne činjenice oko Buče se ignoriraju jer to se 100% dogodilo tako kako je rekla ukraijnska propaganda jer drugo i nije moguće jer su s druge strane životinje "bez ljudskih osobina". Meni to i dalje niti ima logike, da bi itko to napravio nakon što je u tom gradu neko vrijeme, niti mi ima ikakve logike da gradonačelnik da onakvu izjavu nakon toga, a jednako tako vidio sam te snimke. Jesi li ti išta od toga vidio? Ili te zapravo ne zanima jer ti je lakše ići niz vodu i dalje biti u svom mjehuru jedine ispravne istine...
17.02.2024 | 20:53
dpasaric kaže:

A objektivne činjenice oko Buče se ignoriraju jer to se 100% dogodilo tako kako je rekla ukraijnska propaganda jer drugo i nije moguće
holup holup holup..!!!! Stani malo, grickaj čipi čips. Davore, čitao sam ovu rečenicu 3-4 puta da budem siguran ali i dalje nisam. Objektivne činjenice? Ignoriraju se? Ukrajinska propaganda?
Ti imaš ČINJENICE da se u Buči nešto drugo odigralo, da to nisu bile ruske vojne snage?
Ne razumijem što si htio reći. Znači satelitske snimke, svjedoci, to je sve... namješteno od strane.. ukrajine?
Jesi krenuo gledati onaj dokumentarac? Vidim da imaš vremena tipkati ovdje poduže postove pa nadam se da si pogledao barem djelić.

e da, "Odjednom su Rusi, koji su izgubili milijune ljudi u borbi protiv nacizma i oslobodili dobar dio Europe"
UZ POMOĆ SAD-a.. Da nije bilo pomoći, koju sada daju na istom principu Ukrajini, ne bi rusi daleko stigli.. dobar push su im dali saveznici. Budi "objektivan".

"Meni je zanimljivo kada su Rusi izvukli djecu iz ratne zone i spasili im živote, onda je to bilo strašno zlo tih neljudi "bez ljudskih osobina", ali kada Netanyahu pobije tisuće palestinske djece, onda se o tome niti ne priča, nema tu nikakvog zla, Izraelci koji su samljeli Gazu su "ok""
Čuo sam da se to zove "whataboutisam", pričamo o Ukrajini tj rusiji. i baj d vej, izvukli su ukrajinsku djecu i odvukli ih u svoje internate na preodgoj. Kako znam? Jer su istu foru imali u i WWII. I u Siriji, Afghanistanu i sl. Ništa novo, nisu postali ništa humaniji. Zanimljivo da nisu tu djecu pitali gdje žele biti kad već oni (rusi) imaju ljudske osobine. Da li rusija na okupiranim teritorijama daje građanima izbor, mogućnosti odabira, npr ako žele otići iz Mariupolja, dopuste li im to? Dopuštaju li im da se jave svojoj rodbini u Ukrajini? Zašto nema nikakvih zapadnjačkih novinara u tim okupiranim područjima dok se po ukrajini slobodno šeću svakojaki vblogeri, sve dok se ne otkriju da šalju ruskoj vojsci koordinate POIa? Što skrivaju ti rusi sa ljudskim osobinama?

I tako.. Nemam problema sa demoniziranjem rusa jer kada prođu katarzu, kao što su prošli njemci nakon WWII, onda mogu manje mrziti ruse. Što više učim u o njima, sve su mi mrskiji. Znam da postoje i dobri rusi, ali su u promilima ako i toliko. Neću trošiti više riječi na niškoristi.
17.02.2024 | 22:11
dpasaric kaže:


A Navalny nije baš bio neko nevinašce koliko vidim? Na Twitteru je upravo izašao video s neke TV gdje je daleko mlađi puštao video žohara i muha i onda ih uspoređivao s Čečenima i Muslimanima. Čim netko stigmatizira cijeli neki narod, bili to Židovi, Nijemci ili Čečeni i Muslimani - to nije baš dobar znak...



Evo meni ponekad Davor kaže da imam grubi izričaj. Kakav je ovo izričaj ( ovo boldano ) dok se čovjek još nije doslovno ohladio i dobije ovakve pohvale. Inače za taj Twit, sam saznao gledajući Srpsku propagandu...ima li još prljavog veša ili je ovo sve što je Kremlj mogao smisliti.

Na ovaj način pokušaj omaložavanja ovog Ruskog patriote, mi je van svake pameti. Ovako hrabrog čovjeka Rusija skoro nikad nije imala i ostat će vječno zapisan u Rusku povijest. Mogao bi ga usporediti s Isusom Kristom...Isus je vrlo dobro znao gdje ide kad se je predao Rimljanima, baš kao i Navalny kad se je vratio u Rusiju, jer je želio u svojoj zemlji umrijeti...ali poznavajući Davora, on bi sigurno mogao naći neku manu i Isusu Kristu.
17.02.2024 | 22:29
dpasaric kaže:


A Navalny nije baš bio neko nevinašce koliko vidim? Na Twitteru je upravo izašao video s neke TV gdje je daleko mlađi puštao video žohara i muha i onda ih uspoređivao s Čečenima i Muslimanima. Čim netko stigmatizira cijeli neki narod, bili to Židovi, Nijemci ili Čečeni i Muslimani - to nije baš dobar znak...



jel bese ono Isus rekao da ko je bezgresan neka prvi baci kamen? a izgleda imamo neke koji su bezgresni.
lako je uvek naci nekome crno ispod nokata, i to plasirati kao veliki greh. a cak i da je tako, Navalny nije zasluzio da zavrsi na takav nacin.

ako je nekome na ovom poslednjem forumu u nemackoj, ustala cela dvorana i odala pocast u znak pijeteta, mislim da to nesto govori - izuzev naseg malog adolfa vucica koji je ustao zadnji i umesto da aplaudira, on namesta mikrofon i slusalice. da li ti @dpasaric opravdas onda ovakav gest?
17.02.2024 | 22:32
Što se tiče Buče, Lovrić je sve ljepo objasnio. Svi znamo da su u Buči i Irphanu zaustavljeni tenkovi i da je to bilo groblje tenkova, kao i Trpinjska cesta. Sad zamisli da je Trpinjska cesta bila van Vukovara i da ju je JNA "oslobodila" neovisno o Vukovaru. Što bi JNA radila s ljudima, ako su kojim slučajem ostali tamo...igrala kolo, zvala ih na ćevape ili bi radila od njih ćevape. Kad već spominješ Red flag, ja ga skoro svaki put dobijem kad čitam neki tvoj tekst, jer vjerujem da nije tvoj.
17.02.2024 | 23:22
Yonkis kaže:
I tako.. Nemam problema sa demoniziranjem rusa jer kada prođu katarzu, kao što su prošli njemci nakon WWII, onda mogu manje mrziti ruse. Što više učim u o njima, sve su mi mrskiji. Znam da postoje i dobri rusi, ali su u promilima ako i toliko. Neću trošiti više riječi na niškoristi.


Eto, nažalost mogu zaključiti da imamo klice fašizma ovdje.

Mrziti bilo koji narod, generalizirati, etiketirati i zaključivati da su neljudi, genocidni i slično je svakako put u tamu.

I da se odmah ogradim - nikada nisam bio u Rusiji, nikada nisam radio posao s njima, ne poznajem niti jednog Rusa, niti odobravam što njihovo vođenje politike i društva, ali jednako tako sam siguran da demoniziranje bilo koje nacije je duboko krivo. No, evo, sada surađujem s Japancima, a možda ne bih trebao jer su u WW II njihovi vođe činili zločine i odveli naciju do ruba propasti?
17.02.2024 | 23:26
Ender kaže:
ako je nekome na ovom poslednjem forumu u nemackoj, ustala cela dvorana i odala pocast u znak pijeteta, mislim da to nesto govori - izuzev naseg malog adolfa vucica koji je ustao zadnji i umesto da aplaudira, on namesta mikrofon i slusalice. da li ti @dpasaric opravdas onda ovakav gest?


Ja ti vjerujem da su oni CIA-in projekt, a dizanje dvorane koja aplaudira smo imali nedavno i u kanadskom parlamentu kada su pljeskali starom nacisti - na što se Putin osvrnuo i u intervjuu. Znači kredibilitet zapadnih elita je na nuli. Ono što na zapadu vrijedi je onih par nezavisnih zastupnika u EU parlementu iz Irske, Škotske, Njemačke, Rumunjske i Kolakušić iz Hrvatske, koji imaju petlje stvari nazvati pravim imenom.
17.02.2024 | 23:34
po ovoj tvojoj logici, indirektno ispada da je ovaj nas adolf vucic ne-CIA projekat, => on je FSB (ex-KGB) projekat?
reci mi sta je onda bolje? CIA instruira sve ove sto tapsu pokojnom Navalny-om, a FSB je izgleda efikasniji jer eliminise coveka.
jel to po onoj Staljinovoj - ima coveka imas i problem, nema coveka nema ni problema?
17.02.2024 | 23:36
i jos jedno pitanje sad mi palo na pamet:
da li se u Starcraft logiku uklapa i ona Staljinova - smrt jednog coveka je tragedija, smrt milion ljudi je statistika.
17.02.2024 | 23:36
cariblanco kaže:
...igrala kolo, zvala ih na ćevape ili bi radila od njih ćevape. Kad već spominješ Red flag, ja ga skoro svaki put dobijem kad čitam neki tvoj tekst, jer vjerujem da nije tvoj.


Opet ti sa "srpskom propagandom"! A ti si valjda jedini ovdje koga uopće zanimaju Srbi i srpski izvori i njihove vijesti. To s Navalnyim sam vidio na Twitteru i to je objavila žena iz Danske ako te baš zanima. I očigledno nije snimka lažna, a to znači da je on moralno vrlo upitan tip.

Ono što pišem su uvijek moja opažanja i zaključci do kojih dođem nakon što pogledam više izvora, a većina izvora mi je sa zapada, ali ne od vladajuće elite koja gura svoju agendu kroz svoje medije.

Što mi je logično prihvatim kao moguću hipotezu, što nije - odbacim. I ako ćemo nakon dvije godine gledati "score" od početka rasprave, pa do sada, tko je imao bolja predviđanja - vi koji ste iracionalno i emotivno reagirali i predviđali brzi poraz Rusije - ili ja koji sam čak jednom dječjom Starcraft analizom bolje predvidio racionalnu stvarnost kojoj sada svjedočimo?
17.02.2024 | 23:41
Ender kaže:
po ovoj tvojoj logici, indirektno ispada da je ovaj nas adolf vucic ne-CIA projekat, => on je FSB (ex-KGB) projekat?
reci mi sta je onda bolje? CIA instruira sve ove sto tapsu pokojnom Navalny-om, a FSB je izgleda efikasniji jer eliminise coveka.
jel to po onoj Staljinovoj - ima coveka imas i problem, nema coveka nema ni problema?


Iskreno, ne znam, ne pratim srpsku politku, a o Vučiću znam onoliko koliko dođe do mene kroz neke "meme" i YouTube sprdnje na njegov račun. Uglavnom, njega doživljavam kao negativca prema ono malo informacija koje imam, zapravo čini se vrlo sličan našem Plenkyiju, samo u srpskim okvirima. Čiji je igrač, ne znam, ali sigurno postoji neka strana veza i utjecaj i na njega, to je tako sa svakom malom zemljom, a gdje ne bi bilo kada smo sada vidjeli da je i jedna velika Njemačka tek američka pudlica.
17.02.2024 | 23:48
Ender kaže:
i jos jedno pitanje sad mi palo na pamet:
da li se u Starcraft logiku uklapa i ona Staljinova - smrt jednog coveka je tragedija, smrt milion ljudi je statistika.


Ne, Starcraft logika nema matematiku visokovažnih osoba koje mogu bitno promijeniti sudbinu sudionika u igri. Na posebnim "custom" mapama postoje tzv. "heroji", specijalne jedince koje imaju posebne taktičke prednosti, bolje karateristike, veću izdržljivost, bolji oklop, veću brzinu i slično. Njihov utjecaj u igri može biti značajan, ali nikada presudan jer razlika u odnosu na obične jedinice nije toliko velika. Možemo to usporediti s npr. običnim vojnicima VS neke specijalne jedince.
18.02.2024 | 03:54
Evo još malo proruske propagande iz srpskih medija... upsss... čini se da je to ipak iz američkog kongresa jučer!

K vragu!



Senator Rand Paul nije bio u pravu samo po pitanju pandemije i kriminalnog Faucija, već ima razumne stavove i po većini drugih pitanja, pa tako i o Ukrajini.

I pazi sada čuda - njihov ugledni senator govori isto ono što sam ja ovdje pisao prije dvije godine: da se radi o korupciji i pranju novca kroz trgovinu oružja za njihov vojni lobi.
18.02.2024 | 08:26
Davore, ovo je konformizam.
Ako ne ides niz dlaku, odmah si rusofil.
Oni koji te optuzuju su fašisti ali nisu toga svijesni jer misle da rade dobru stvar.
Ja sam par puta nesto u tom smislu napisao, pa su me popljuvali.

Meni je zao tih ljudi, a Ukrajinu treba podijeliti (kao i Njemacku) i staviti pod protektorat. Istrijebiti Naciste iz nje i srezati korupciju.
Ta drzava u ovom obliku ne bi smijela u EU nikako.
18.02.2024 | 10:37
jura22 kaže:
Meni je zao tih ljudi, a Ukrajinu treba podijeliti (kao i Njemacku) i staviti pod protektorat. Istrijebiti Naciste iz nje i srezati korupciju.

Ta drzava u ovom obliku ne bi smijela u EU nikako.


Zašto? Svi tvoji postovi su o tome da je demokracija laž, da je EU korumprirana ko i svi ostali, da je obična fašistička prevara i da hitno moramo van a sad ne bi puštao Ukrajinu unutra jer su kakti korumpirani fašisti. Daj se odluči.
18.02.2024 | 10:39
dpasaric kaže:
... a dizanje dvorane koja aplaudira smo imali nedavno i u kanadskom parlamentu kada su pljeskali starom nacisti - na što se Putin osvrnuo i u intervjuu.


Toplo se nadam da te nitko nikad neće uvrijediti i pljeskati ti, čisto zato da se ne bi osjećao ko mali fašist.
18.02.2024 | 11:42
jura22 kaže:
Davore, ovo je konformizam.
Ako ne ides niz dlaku, odmah si rusofil.
Oni koji te optuzuju su fašisti ali nisu toga svijesni jer misle da rade dobru stvar.
Ja sam par puta nesto u tom smislu napisao, pa su me popljuvali.

Meni je zao tih ljudi, a Ukrajinu treba podijeliti (kao i Njemacku) i staviti pod protektorat. Istrijebiti Naciste iz nje i srezati korupciju.
Ta drzava u ovom obliku ne bi smijela u EU nikako.


Ne sumnjam da svi u raspravi ovdje imaju dobre namjere! Da nije tako, ne bih niti sudjelovao.

Isto kao što ne sumnjam da su i svi ovdje u pandemiji imali zaista najbolje namjere. No, većina ljudi nije preventivno otišla "down the rabbit hole" istražiti što se zaista zbiva i koliko široko i duboko su mediji pod kontrolom interesnih lobija koje uopće ne zanima istina i novinarska profesionalnost, već samo njihova dobit.

I kada običan zaposlen čovjek dođe umoran nakon posla, a mora odraditi još sto drugih obaveza, ode zavriti u novine, dnevnik, portale - sve što može dobiti jest servirana propaganda - ako nije visokomotiviran proaktivni entuzijast koji će zaviriti i u alternativne izvore. Ili možda ima sreću da ima nekog stvarnog stručnjaka kao blisku osobu, pa da "preko reda" sazna što se zbiva. A kada ti netko sustavno ispire mozak s jednom "istinom", naravno da je lakše prepustiti se tome i vjerovati da je to stvarnost i ono ispravno.

Postoji niz knjiga i dokumentaraca o toj temi i kako se izvodi takve manipulacije. I naš medijski prostor ima "check" na gotovo svakoj stavci. Nikada prije u povijesti nismo svjedočili takvoj kontroli medija iz vrlo uskih centara, prije su barem lokalne novine imale i neke lokalne vlasnike, pa se "borba za istinu" vodila uglavnom na razini domaćih političkih stranaka i toga koja vodi koji medij, ali ovo što imamo danas više nema veze s ikakvim lokalnim interesima, Hrvatska i naši stvarni nacionalni interesi su u takvim medijima postali tek kulise i kozmetika pred izbore. A onda u pozadini opet vidimo da isti ti koji financiraju "naše" medije, financiraju i ove ili one političke opcije putem raznih udruga, a opet se sve svodi na one koji će biti bolji poslušnici i služiti u interesu njihove korporacije.

A ja sam bio visokomotiviran u pandemiji saznati istinu jer mi je taj korumpirani sustav onemogućio slobodu kretanja i to do mjere da nisam mogao obavljati posao, a kada sam vidio što se sve valja iza toga, onda se počeo slagati mozaik i druge stvari su mi postale očigledne, a o kojima prije nisam niti razmišljao.

Masovni mediji u korporativnom vlasništvu su izgubili veći dio kredibiliteta u pandemiji, a rat u Ukrajini će to samo zakucati do kraja - jer u konačnici ljudi nisu baš tako blesavi kako veliki gazde iz WEF-a i sličnih interesnih skupina misle, na kraju se istina iskristalizira i ljude shvate tko vodi koju igru i iz kojih interesa.

I onda kod onih koji su nisu imali otvoreni um, ili su jednostavno bili preumorni da se time bave, dolazimo do par faza suočavanja s neizbježnom istinom:

1. Poricanje
2. Ljutnja, frustracija
3. "Što bi bilo, kad bi bilo..."
4. Depresija
5. Prihvaćanje

Čini mi se da su mnogi sada u fazi između 1 i 2 jer vrijeme je pokazalo da je propaganda koju su gutali kroz korporativni interes bila daleko od stvarnosti, a nečiji džepovi su opet napunjeni, a zapravo na račun sviju nas. Na sreću, mi smo njihove interese platili samo novcem, a Ukrajinici životima.

I disclaimer na kraju - jer netko bi opet ovo mogao iščitati kao da držim stranu Rusiji, ali ne, Rusija je ovdje "bad guy", ali jednako kao što su i SAD "bad guy". A kada znaš da je netko "bad guy" onda ne ideš u tučnjavu s njim jer ćeš izaći slomljen. I to je bilo jasno prvog dana, ali očigledno novac čini svoje i sada u Europi imamo što imamo.
18.02.2024 | 12:11
IgorD kaže:
jura22 kaže:
Meni je zao tih ljudi, a Ukrajinu treba podijeliti (kao i Njemacku) i staviti pod protektorat. Istrijebiti Naciste iz nje i srezati korupciju.

Ta drzava u ovom obliku ne bi smijela u EU nikako.


Zašto? Svi tvoji postovi su o tome da je demokracija laž, da je EU korumprirana ko i svi ostali, da je obična fašistička prevara i da hitno moramo van a sad ne bi puštao Ukrajinu unutra jer su kakti korumpirani fašisti. Daj se odluči.


Pa jesi pogledao video sto je senator Rand Paul rekao?
Ako ne razumijes engleski, imas titl na hrvatskome.
Ukrajina je totalitarna drzava, duboko korumpirana i štuje nacizam.
Da li se u demokraciji ogranicavaju temeljna ljudska prava?
Da li je Ursula von der Leyen muljala s kupnjom cjepiva?
Da li je EU radije izabrao ukrajinski nacizam umjesto ruske diktature?

Tesko da budemo ikad izasli iz EU dok imamo EU orjentiranu vlast.
A kada smo vec zapeli u EU, bogme ovakvi nam ne trebaju.
Nas su sapunali dok nismo usli, a UA bi preko “veze” unutra.

I naravno ne obaduje me tvoja demagogija jer ja jakodobro znam sto hocu mada bilo protivno opcem misljenju jer na mene ne djeluje konformizam.

Ovo sto nisam za UE ne znaci da sam za Rusiju.
18.02.2024 | 12:25
dpasaric kaže:
I pazi sada čuda - njihov ugledni senator govori isto ono što sam ja ovdje pisao prije dvije godine: da se radi o korupciji i pranju novca kroz trgovinu oružja za njihov vojni lobi.


Gle... Kad nešto dokazuješ sam sebi, ne muraš nužno to podijeliti sa svekolikom javnošću. Odeš u birtiju, kažeš svojoj ekipi da si skužio da se u ratovima odvija i korupcija i pranje novca kroz trgovinu oružja. Ekipa ti nazdravi i kaže "Čestitamo!". Nakon toga nastavite razgovor o puno bitnijim stvarima kao što su žene, nogomet i automobili.
Umjesto da hvataš vlak, još uvijek žvačeš teme koje je većina sudionika ove rasprave prežvakala davnih dana. Opet će ti se dogoditi da ćeš tek za 15ak godina brijati na stvari koje se događaju već danas i o kojima se tu raspravlja.
18.02.2024 | 12:43
Gjuroo kaže:
Umjesto da hvataš vlak, još uvijek žvačeš teme koje je većina sudionika ove rasprave prežvakala davnih dana. Opet će ti se dogoditi da ćeš tek za 15ak godina brijati na stvari koje se događaju već danas i o kojima se tu raspravlja.


Oh, please, do update me!

Koje se to stvari događaju "već danas" i ovdje se o njima raspravlja, a ja sam ih propustio?

Sasvim moguće da jesam, ne stignem pročitati baš sve, reci mi što je trenutno aktualno u ovoj raspravi?
  • Air
  • Korisnik
  • 72
18.02.2024 | 12:52
dpasaric kaže:
Air kaže:
To je ekipa koja svoje ljude ubija bez treptaja oka. Desetine tisuća su ih stavili u mašinu za meso kao što je onaj srpski kriminalac radio čevape od ljudskog mesa.
I ti njima daješ ljudske osobine koje brinu o PR-u? Na osnovu čega?

Jedina sustavnost rusa je u sustavnom prenošenju krvoločne surovosti na sve generacije, od Huna i Avara do danas (pogledaj što si oni rade u svojim novacima u svojoj službenoj "vojsci".


Slično, ja ne mogu vjerovati da si ti ovo napisao, jer dobro znamo što je generaliziranje i demoniziranje bilo kojeg naroda.


Moja greška, neprecizno sam se izrazio. Objasniti ću u nastavku.
Ne mislim da je cijeli narod takav.
Ispričavam se svima koje sam uvrijedio tim upisom.

Izjava da ja Rusima "dajem ljudske osobine" je, najblaže rečeno, koketiranje s fašizmom. Pazi što si napisao - "...da su sustavni u prenošenju krvoločne surovosti od Huna i Avara, do danas...". Znači Rusi su sada postali zao, genocidan narod, i možda ih treba istrijebiti kao nacisti Židove? Ili kasnije, kako su mnogi gledali Nijemce, svaki je bio genocidan nazi... a sada su nam najdraži gosti na Jadranu. Odjednom su Rusi, koji su izgubili milijune ljudi u borbi protiv nacizma i oslobodili dobar dio Europe, sada odjednom "izgubli ljudske osobine"?


"daješ ljudske osobine" se odnosilo na ljude koji upravljaju ruskom vojskom i sustavno ubijaju svoje ljude šaljući ih u sigurnu smrt. A takvih je, kao što se pokazalo, jako puno. Toliko puno da je to dominantno obilježje. Na osnovu tog dominantnog obilježja logično proizlazi i dominantni zaključak. Zar ne?

Nadalje, to obilježje se sustavno proteže kroz njihovu povijest. Zar ne? U 2. svj. ratu su se branili a sada su agresori i opet isto obilježje.

Je si pogledao šta rade svojim novacima u svojoj redovnoj vojsci?
Što misliš odakle taj pristup, ta surovost, neljudskost?
A nije slučajan. Nego se sustavno prenosi na nove genaracije.

Naravno, stvarnost je daleko kompleksnija. Meni je zanimljivo kada su Rusi izvukli djecu iz ratne zone i spasili im živote, onda je to bilo strašno zlo tih neljudi "bez ljudskih osobina", ali kada Netanyahu pobije tisuće palestinske djece, onda se o tome niti ne priča, nema tu nikakvog zla, Izraelci koji su samljeli Gazu su "ok".


A nije ti "zanimljivo" u toj priči kako su toj istoj djeci izbrisali identitet? To što nema namjere da se vrate ta djeca svojim obiteljima i svom narodu ne vidiš kao problem? To što je taj čin isti kao kad su turci otimali djecu iz naših krajeva ti ne vidiš u tom problem?
18.02.2024 | 12:57
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:
Umjesto da hvataš vlak, još uvijek žvačeš teme koje je većina sudionika ove rasprave prežvakala davnih dana. Opet će ti se dogoditi da ćeš tek za 15ak godina brijati na stvari koje se događaju već danas i o kojima se tu raspravlja.


Oh, please, do update me!
Koje se to stvari događaju "već danas" i ovdje se o njima raspravlja, a ja sam ih propustio?
Sasvim moguće da jesam, ne stignem pročitati baš sve, reci mi što je trenutno aktualno u ovoj raspravi?


Neću. Hvataj koliko možeš
Buraz, samo pusti više taj plot za kojeg se držiš već dvije godine. Il ćeš pasti il ćeš nastaviti teturati. I jedno i drugo bit će pozitivna promijena stanja
18.02.2024 | 13:00
Air kaže:
A nije ti "zanimljivo" u toj priči kako su toj istoj djeci izbrisali identitet? To što nema namjere da se vrate ta djeca svojim obiteljima i svom narodu ne vidiš kao problem? To što je taj čin isti kao kad su turci otimali djecu iz naših krajeva ti ne vidiš u tom problem?


Možda sam u krivu, ali po onome što sam o tome čitao i vidio to smatram zapadnom propagandom. Gledao sam video gdje ukrajinska majka preuzima svoje dijete nazad. Ok, možda je to pak ruska propaganda gdje su to izveli s nekim manjim brojem djece, a ostale su "poturčili" kako kažeš. Naravno da bih u tome vidio problem, to bi bilo strašno, ali mislim da to nije istina i da Rusi nemaju takav interes.

Dapače, Rusima bi bilo u interesu, upravo suprotno, da tu djecu koju su izvukli tretiraju najbolje moguće i vrate je roditeljima ili rodbini ako su živi. Nema im jače "reklame" da su oni dobra strana u ovom sukobu nego učiniti tako nešto.
18.02.2024 | 13:03
Gjuroo kaže:
Neću. Hvataj koliko možeš
Buraz, samo pusti više taj plot za kojeg se držiš već dvije godine. Il ćeš pasti il ćeš nastaviti teturati. I jedno i drugo bit će pozitivna promijena stanja


Hahahahaha! Netko bi još pomislio da blefiraš!

A vrijeme je pokazalo da se "plot" pokazao kao istina, pa si sada možda u onoj "denial" fazi?
18.02.2024 | 13:18
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:
Neću. Hvataj koliko možeš
Buraz, samo pusti više taj plot za kojeg se držiš već dvije godine. Il ćeš pasti il ćeš nastaviti teturati. I jedno i drugo bit će pozitivna promijena stanja


Hahahahaha! Netko bi još pomislio da blefiraš!
A vrijeme je pokazalo da se "plot" pokazao kao istina, pa si sada možda u onoj "denial" fazi?


"...da se radi o korupciji i pranju novca kroz trgovinu oružja za njihov vojni lobi." - ovo je definitivno istina i nema tu nikakvog deniala. Istina je da je i 1+1=2, ali nećeš cijeli život provesti tvrdeći da je 1+1=2. Ideš dalje na dijeljenje, množenje, derivacije integrale, jebene nable...
To što je nešto tebi trenutno istina, za druge je otkrivanje tople vode. Move on.
18.02.2024 | 13:48
Sada se niti misljenje ne smije reci, vec se treba otici u birtiju reci svojoj ekipi.
Jedino se smije “sluzbena istina” ovdje govoriti.
Davor bar ima svoje misljenje od dobrog dijela prisutnih koji i dalje misle da je Ukrajina “good guy”.
  • Air
  • Korisnik
  • 72
18.02.2024 | 13:51
dpasaric kaže:
Air kaže:
A nije ti "zanimljivo" u toj priči kako su toj istoj djeci izbrisali identitet? To što nema namjere da se vrate ta djeca svojim obiteljima i svom narodu ne vidiš kao problem? To što je taj čin isti kao kad su turci otimali djecu iz naših krajeva ti ne vidiš u tom problem?


Možda sam u krivu, ali po onome što sam o tome čitao i vidio to smatram zapadnom propagandom. Gledao sam video gdje ukrajinska majka preuzima svoje dijete nazad. Ok, možda je to pak ruska propaganda gdje su to izveli s nekim manjim brojem djece, a ostale su "poturčili" kako kažeš. Naravno da bih u tome vidio problem, to bi bilo strašno, ali mislim da to nije istina i da Rusi nemaju takav interes.

Dapače, Rusima bi bilo u interesu, upravo suprotno, da tu djecu koju su izvukli tretiraju najbolje moguće i vrate je roditeljima ili rodbini ako su živi. Nema im jače "reklame" da su oni dobra strana u ovom sukobu nego učiniti tako nešto.


Rusi (Putin) - interes da su oni "dobra strana" mašine za ljudsko meso svog naroda u agresorskom ratu?
Uoči da ne spominjem Ukrajince!

Plače mi se od ovakvih izjava.
  • Air
  • Korisnik
  • 72
18.02.2024 | 14:02
Vezano za priču o nacizmu u Ukrajini koju dpasaric svako malo poteže.

Američki redatelj snimio je fašističke simbole u splitskom kvartu. Za 26 minuta snimio ih je - 200! link

Ostatak teksta je samo za Premium korisnike ali biti će dovoljno da se shvati poanta.

Treba li nas Putin spasiti od nacizma?
Davore, kakvo je tvoje mišljenje?
Koliko su Hrvati u nacizmu ako imamo toliko javnog iskazivanja tih simbola?

Ako nacizma pobijedi ili se izbori za mjesto u javnom prostoru Njemačke da li će biti opravdano da Putin krene u izbavljenje "svoje" istočne Njemačke od nacizma?

Koliko nacizma ima u USA?
Hoće li Putin opravdano spasiti i USA od nacizma?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 20 sati
  • Borisone: [link]
  • Kloba: Jel itko provalio da su OIV pustili HTV 2 u UHD rezoluciji za vrijeme Olimpijade? Znači 4K preko kućne antene? Ajde, kada si već dižu plaće 65 posto da spriječe korupciju (koji proser) sada imamo i mjesec dana 4K reze :)
  • gladhr2: [link] remote desktop ako neko moze malo pomoci :)
  • drlovric: Javio se jedan kolega Jabucar i poslao mi paket sa adapterom. Prob rijesen. Hvala mu puno!
  • drpongrac23: Ustvari m5 je oznaka u seriji, isprika. Evo u dnu tablice preporučena cijena [link]
  • Ender: jeste m5, poslednje verzije MacBook-ova pre nego sto su ih ukinuli su bile 12" i sa coreM, M3, M5 procesorima.
  • drpongrac23: Valjda i5, Intel. M5 ne postoji.
  • Matija klc: kupljen 2018, nema ostecenja, racun posjeduje. Samo vase misljenje o prodajnoj cijeni. Hvala na trudu i vremenu
  • Matija klc: Pozdrav decki, pitanje kratko ako netko ima vremena za mišljenje samo. Prijateljica bi prodala: NOTEBOOK APPLE MacBook (12” Retina, Intel Core M5 1.2GHz, 8GB, 512GB, HD515, OSX, 1y, HR layout, Rose Gold)
  • cariblanco: Kaj VŽ, valjda HŽV, onda bi to Lovrić ziher kupio i ne bi pitao za cijenu ;)
  • Zdravac: VŽ
  • Zdravac: ako trebaš samo onaj nastavak koji se ušteka, mislim da imam ja od starog punjača, možda odgovara
  • Beli: Ovo: [link]
  • smayoo: Odnosno, ako imaš US, a trebaš EU, onda, jel... :)
  • smayoo: googlaj Apple duckhead US power plug
  • drpongrac23: Ima i od Apple-a "Apple World Travel Adapter Kit"
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Aj vidi kod ovih, drže svašta za Mac
  • drlovric: Gdje mogu kupiti kut za Macbook punjac. Da skinem americki i stavim EU uticnicu. Kako se to uopce zove? Prodaje li to neki ducan? :)
  • rusty: Onda? Tko je u ovo CrowdStrike problemu? ERSTE banka nije!
  • Zdravac: Ne znam, za kolegu je... provjeriti ću...
  • drpongrac23: Mogli bi imati u FINI :)
  • smayoo: Ako je to 5,25" zapis od 180 ili 360 kB po strani (single ili double density), ja imam 5,25" na Commodoreu 128. HD flopica od 5,25 (1,2 MB) sigurno više nije čitljiva, zaboravi te podatke.
  • Borisone: Peek'n'Poke?
  • m@xym: Teško ćeš naći nekoga da ima i 3.5" floppy, a kamoli 5.25.
  • Zdravac: 5.25 floppy ima tko da moze prebaciti podatke?
  • rusty: Šteta je što i dalje ne radi kako spada na macOSu. Prošle godine, je radio dio ali ne i adekvatno upucavanje certifikata na Certelia portalu. Taj dio samo je radio na Win 64bit i to preko Firefoxa. Moje osobno iskustvo uz support AKDa.
  • Djuro genijalac: Vidi eOI...
  • Djuro genijalac: Murja otkrila Linux i MacOS!
  • cariblanco: Yonkis, komentar je bio vrh, nemam šata dodati :)
  • drlovric: Affinity Suite nudi 6 mjeseci trial verziju za sve svoje apps (Mac, Win, iPad). Zanimljiv poslovni model...
  • Yonkis: Molimo da vi i vaši kolonizatori osvojite sve u alpskim sportovima, to će onda biti senzacija.
  • cariblanco: Jučer smo mi i naši kolonizatori, osvojili sve u nogometu i tenisu ;)
  • rusty: Safari je najbolji preglednik i Smayoo ga obožava iako tako ne piše ;)
  • Yonkis: Vrlo logično pošto smo na Jabučnjaku :)
  • smayoo: To je ugrađen mehanizam kažnjavanja za one koji koriste Safari ;)
  • Yonkis: Zašto je Jabučnjak tako bugovit na Safariju (iOS) kada pišem odgovore na forumu? Svako malo se zalocka, ne reagira pa moram reloadati stranicu i naravno sve pisati isponova. :/
  • m@xym: gladhr2, forum i postoji za to da sa na njemu otvaraju nove teme.
  • Piko: A ima i ovo, ali to nisam isprobavao pa nemam pojma kako radi: [link]
  • Piko: [link] imaš i ovo, ali nije free .... a kad Apple izda monitor sa barem 120Hz 4K ili 5K ... onda kupim Apple monitor
  • Yonkis: Pa kad je sve Windows fokusirano a od Applea se očekuje da nađe workaround. Da imaš Appleov monitor onda ne bi imao ovih poteškoća, zar ne?
  • gladhr2: Monitor Control mi ne funkcionira, samo brightness
  • gladhr2: haha, i dalje ne vjerujem u to da mac nema to rjeseno a na win je to odrađeno
  • Yonkis: A ti bi sad kompletno rješenje.. take it or leave it. My way or highway. Ispruži ruku pa stišaj :) eto rješenja :)
  • gladhr2: @drpongrac, taj dio sam ja napravio to je ok, ali kada zelim smanjiti ili pojacati ne mogu iz postavki minija, niti s tipkovnice nego moram cackati po tipkama monitora
  • drpongrac23: @gladhr2 - u postavkama zvuka odaberi monitor kao primarni audio uređaj. Ali onda neće biti zvuka iz Minija, već samo iz monitora.
  • Piko: Može se sa [link]
  • gladhr2: jedno pitanje da ne otvaram novu temu, mac mini, i na njega spojen monitor s hdmi a monitor ima ugrađen zvučnik. MOže li se nekako s mac minija updavljati zvucnikom odnosno da ne moram pojacavati i smanjivati direktno na monitoru, na windowsu mi je to radilo naj normalnije
  • drpongrac23: I fala Sanjinu Đukuiću!!! Riječka rock scena live forver!!!!
  • drpongrac23: Rijeka -Paris - texas - reizdanje, malo za reći, slava Foxu!!!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.68 Seconds

Provided by iJoomla SEO