Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


02.02.2024 | 12:58
> U Njemačkoj je već bilo mnogo što su sabotažom Nordstreama uspjeli maknuti ih od jeftinog goriva

Još uvijek plačeš zbog svog plinovoda?

tradingeconomics.com/commodity/eu-natural-gas

Cijena plina prije sabotaže: 300 €

Cijena plina danas: 50 €.

Da se mene pita, sabotirao bih još koji plinovod pa će cijena biti negativna tj. Rusija će plaćati nama da koristimo njhov plin.
02.02.2024 | 16:12
IgorD kaže:
> U Njemačkoj je već bilo mnogo što su sabotažom Nordstreama uspjeli maknuti ih od jeftinog goriva

Još uvijek plačeš zbog svog plinovoda?

tradingeconomics.com/commodity/eu-natural-gas

Cijena plina prije sabotaže: 300 €

Cijena plina danas: 50 €.

Da se mene pita, sabotirao bih još koji plinovod pa će cijena biti negativna tj. Rusija će plaćati nama da koristimo njhov plin.




To me posjetilo na to kako sam jednom prilikom jednon Hercegovačkom tajkunu pregovaro kupnju nekih šminkerskih kuhinja.
Kad je prodavač rekao da će dati rabat od 40% ako uzme 10000 kom a ja njemu preveo, kaže tajkunčina: "Ćeraj ga na nulu".
03.02.2024 | 01:09
www.popularmechanics.com/military/weapon...84-tanks-to-ukraine/

> A report on Balkan media claims that Kuwait may have begun transferring some or all of the 149 M-84AB tanks it purchased from the former Yugoslavia back to the Croatian Djuro Djakovic factory where they were first assembled in the 1980s. There, they’ll supposedly receive refurbishing—and possibly upgrades—before going to battle against Russian forces invading Ukraine.

> Supposedly, Croatia’s upgrading and donation of the Kuwaiti M-84s will be paid back in kind by Germany, which may transfer 24 Panzer 87 tanks (newly purchased from Switzerland) to Croatia.

> Croatia’s Air Force, meanwhile, has also reportedly transferred two Antonov An-32 light cargo planes to Ukraine, which have been in storage at Zagreb’s airport since 2014.
03.02.2024 | 11:28
@igor:

Ova vijest mi i ima i nema smisla.

1. S jedne strane u potpunosti razumijem Kuvajt koji se zeli rijesiti tih vremesnih tenkova, dok ih jos neko hoce i treba. Ne znamo kako su odrzavani i skladisteni, ali vjerojatno su u pristojnom stanju jer nije bas da kubure sa budzetima

Ali sa druge strane, jako sam skeptican da HR posjeduje kapacitete da modernizuje i remontuje tenkove u Djuri Djakovic. Pogotovo u nekom ubrzanom ritmu jer Ukrajinci to trebaju juce a ne za par gadina, dok se sve to u Djuri razradi i pokrene.

Mozda bude neki ubrzani servis tenkova, tipa zamijeni ulje u motorima, uradi inspekciju, podmazi malo gdje skripi i salji na front. Puno mi je vjerojatniji taj scenarij. Ponuda koje se ne propusta je da cemo ih i prefarbati u ukrajinsku kamuflazu

M84 je idealan tenk za ukrajinske terene. Agilan, lagan, korektno opremljen, njima itekako poznata tehnologija s aspekta odrzavanja i obuke.

2. A drugi dio koliko sam skontao ide ovako:

HR ce "modernizirati" ove kuvajtske M84, a zauzvrat ce dobiti od njemacke Panzer 87 tenkove. To ti je svicarska inacica Leoparda 2 A4 (moguce da grijesim, ali nije noviji od toga). Vjerojatno ih je svicarska ustupila Njemackoj jer ih ne treba ili su u jako losem stanju, pa im treba generalni remont samog proizvodjaca.

Mi cemo Njemackoj naplatiti nepostojeci remont M84, a oni ce nama poslati svicarske krseve, za koje cemo mi u buducnosti trebati platiti remont Njemackoj

Ima da prste tenderi, mito i korupcija na sve strane. I svi zadovoljni

3. Ovi AN-32 ne lete vec jako dugo i propadaju bez veze, jer su resursi istekli. HV ce napraviti super posao ako ih utrpa Ukrajini, jer bi ti avioni svejedno zavrsili u starom zeljezu. Sta god da dobiju za njih, dobro je.
03.02.2024 | 12:08
Ovo drugo ne pratim i nemam pojma o tome, ali u ĐĐ se tenkovi i oklopna vozila servisiraju i rade, što bi rekli - od uvijek. Ali, recimo, od novijih iskustava, održavaju tenkove HV-a, a za Patria oklopna vozila su dio originalnog ugovora (Patria je ponudila da se dio posla radi u ĐĐ).
03.02.2024 | 12:24
Ovo je sad sistematski posao od strane AFU: sinoć su roknuli rafineriju Lukoila u Volgogradu. Prije nekoliko tjedana su roknuli postrojenje u St. Peterburgu namijenjeno utovaru nafte i ostalog za izvoz. Još je nekoliko (naj)većih postrojenja ovog tipa značajno oštećeno u posljednjih mjesec dana. U mjesec dana je ruski izvoz nafte i svega ostalog povezanog s njom pao između 25 i 37 posto (ovisno o metodologiji računice). To je sad trend koji je jasan i koji za cilj ima uskratu priljeva novca Putinu.
Rusija je počela povlačiti PZO sustave s bojišta i premještati ih na svoj teritorij u blizinu strateških ciljeva (jedan je i Putinova rezidencija kod St. Peterburga). U među vremenu, cijela Ukrajina defacto proizvodi dronove pomoću kojih nadoknađuju trenutni nedostatak topničkog streljiva.
Krim je opet napadnut (aerodrom Belbek pokraj Sevastopolja) gdje je navodno uništeno 3 aviona.
03.02.2024 | 13:06
drlovric kaže:
@igor:

Mi cemo Njemackoj naplatiti nepostojeci remont M84, a oni ce nama poslati svicarske krseve, za koje cemo mi u buducnosti trebati platiti remont Njemackoj


Ma ne vjerujem da su Švicarci to loše održavali, vjerojatno su bili garažirani, vozile su ih polako neke starije gospođe do dućana i nazad, nikad sudareni i praktično su ko novi.
03.02.2024 | 15:20
smayoo kaže:
Ovo drugo ne pratim i nemam pojma o tome, ali u ĐĐ se tenkovi i oklopna vozila servisiraju i rade, što bi rekli - od uvijek. Ali, recimo, od novijih iskustava, održavaju tenkove HV-a, a za Patria oklopna vozila su dio originalnog ugovora (Patria je ponudila da se dio posla radi u ĐĐ).


Istina, ali HR nema operativno par desetaka tenkova, za koje imaju svo vrijeme svijeta za odrzavanje.

Zamisli scenarij da im sada neko iskrca 100 tenkova iz Kuvajta. Koliko bi trajao remont ili jos gore ako pricamo o nekoj obimnijoj modernizaciji?

Ccc 2-3 tenka mjesecno, ako i toliko.
03.02.2024 | 15:59
drlovric kaže:
smayoo kaže:
Ovo drugo ne pratim i nemam pojma o tome, ali u ĐĐ se tenkovi i oklopna vozila servisiraju i rade, što bi rekli - od uvijek. Ali, recimo, od novijih iskustava, održavaju tenkove HV-a, a za Patria oklopna vozila su dio originalnog ugovora (Patria je ponudila da se dio posla radi u ĐĐ).


Istina, ali HR nema operativno par desetaka tenkova, za koje imaju svo vrijeme svijeta za odrzavanje.

Zamisli scenarij da im sada neko iskrca 100 tenkova iz Kuvajta. Koliko bi trajao remont ili jos gore ako pricamo o nekoj obimnijoj modernizaciji?

Ccc 2-3 tenka mjesecno, ako i toliko.


Sve ovisi o lovi koja je u igri. Đuro Đaković je imao značajni downsizing gdje su ljudi defacto tjerani u penziju. Uopće mi se ne čini nemogućim scenarij u kojem ti penzići (koji to zapravo ne bi trebali biti) dolaze na ugovor o djelu odraditi posao koji dobro znaju i za to su solidno plaćeni.
03.02.2024 | 16:54
Meni je najbolji dio iz linkanog teksta gdje se spominje kako su ih testirali u Kuvajtu prije kupnje.

> Adjustments to the improved M-84A model, however, reduced the parts shared with the T-72 to just 40 percent. Protection was significantly enhanced, thanks to the addition of layers of spaced steel and textolite spaced armor, with quartz sand filling the gap between them. That increased the effectiveness of the front armor from the original 380 to 450 millimeters (the higher figure represents defense against shaped charge warheads) to over 700 millimeters RHA equivalent in places. RHA stands for “Rolled Homogenous Armor steel,” and its an effective or equivalent measure of thickness, rather than a literal one.

> A more powerful 1,000-horsepower V46-TK engine was also swapped in, bumping maximum speed up from 37 to 45 miles per hour.

> Kuwait’s Army was intrigued by the M-84A, and pitted one against an American M1A1 Abrams in desert trials. The Abram’s fuel system broke down, leaving Yugoslavia to win the contract for 200 tanks (including 15 recovery tanks and 15 command tanks) at $1.58 million apiece. Kuwait’s customized M-84ABs had 200 small changes, including different radios, an added searchlight, desert adaptations, and an auxiliary power unit fitted to the M-84ABK command tanks.

Teško je sad, barem meni, odgonetnuti što znači "The Abram’s fuel system broke down, leaving Yugoslavia to win the contract", možda kad bi netko iskopao više podataka iz neke vojne enciklopedije ili arhive...
03.02.2024 | 20:07
Poznajem jednog casnika u kuvajtskoj vojsci pa mogu pokusati saznati detalje, doduse on je u mornarici.
03.02.2024 | 23:05


Odličan!
04.02.2024 | 01:16
Kako za koga, za sebe naviše. Btw. to si puknuo samo zbog prvih par minuta razgovora, koji ti pašu ili ? Ovaj je intervju star godinu dana...na kraju ga pitaju da li Hr. spremna za Euro Tu još uvjek priča o aferi oko Žalac, koje se danas pola ljudi niti ne sjeća.
04.02.2024 | 11:10
Ma da, a tek kasnije sam skužio da je od prije razgovor...

Nego, ovo je novo, od prije tri dana, i baca neko novo svjetlo na sve i svašta. Pogledajte odluku Međunarodnog suda u Hagu gdje je Ukrajina tužila Rusiju po nizu točaka:



Kome se ne gleda - Rusija je dobila na suđenju po svim točkama osim jedne - to da trebaju vratiti u škole ukrajinski jezik na Krimu. Možda onda svo ono nasilje nad ruskom manjinom u istočnim pokrajnama i nije bila "ruska propaganda" ako Hag donosi ovakvu odluku?
04.02.2024 | 12:35
dpasaric kaže:
Možda onda svo ono nasilje nad ruskom manjinom u istočnim pokrajnama i nije bila "ruska propaganda" ako Hag donosi ovakvu odluku?


Upravo suprotno, ovo potvrđuje da nikakvog nasilja nad Rusima nije bilo

> The court ruled that under the terms of the international convention on terrorism financing, only cash transfers could be considered support for alleged terrorist groups.

> The ICJ opinion said, this "does not include the means used to commit acts of terrorism, including weapons or training camps."

> "Consequently," the opinion continued, "the alleged supply of weapons to various armed groups operating in Ukraine... fall outside the material scope" of the anti-terrorism financing convention.

Ili malo ozbiljnije, ICJ je zaključio da ta convencija pokriva samo donaciju u novcu a ne i u stvarima poput oružja, ljudi i kobasica.

Zato ovaj video pokazuje da Ruski tenkisti misle da voze gokarte u lunaparku:

04.02.2024 | 15:11
IgorD kaže:
Zato ovaj video pokazuje da Ruski tenkisti misle da voze gokarte u lunaparku...


Boli Ruje dupe. Imaju i željeza i mesa na bacanje. ...a vjerojatno i votke.
04.02.2024 | 22:17
Na početku ona dva tenka koji se ne mogu dogovoriti tko ima prednost. Ko djeca u lunaparku.

Ali ako zanmarimo njih, evo postoje i oni Rusi zbog kojih je Rusija ponekad bila velika zemlja, a znala je biti i na samom vrhu Europske kulture i napretka.

www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/zelimo-po...ocnu-poruku-15423160

Svatko tko obožava bar nešto Rusko zna da nisu svi ko Putin i njegova bagra.
05.02.2024 | 07:33
IgorD kaže:
Na početku ona dva tenka koji se ne mogu dogovoriti tko ima prednost. Ko djeca u lunaparku.


Tu mi i je palo na pamet da je možda vodka u pitanju
05.02.2024 | 14:29
IgorD kaže:

Zato ovaj video pokazuje da Ruski tenkisti misle da voze gokarte u lunaparku:



Ove idiotarije se ne broje kad si nuklearna sila. Tebi je svaka pobjeda zagarantirana, nema veze koliko retardiranu i korumpiranu vojsku imas
05.02.2024 | 14:39
Pogledajte ovo ukrajinsko inzinjersko remek djelo Koliko god izgledalo kao neki Fred Kremenko dizajn, ovo je jako ucinkovito i pogubno.

RPG raketa je okruzena rucnim bombama. Seltojep traka (koja se istopi kada RPG mina eksplodira) oslobodi rucne bombe. U stvari ovo tehnicki postaje jako primitivna kasetna municija.

Neke bombe ce se nedvojbeno aktivirati na licu mjesta, neke ce odbacene detonacijom pasti na tlo pa se neovisno aktivirati nakon 6-8 sekundi. One ne mogu nista uraditi oklopnom vozilu ali mogu vojnicima koji prate to vozilo ili bjeze iz njega.

Kumulativna mina nema parcadno dejstvo, vec samo usmjereni mlaz koji probija oklop. Tako da mozes stojati jako blizu tenku kojeg pogodi kumulativna mina, a da ti se nista ne dogodi. E ove bombe su tu da se pobrinu da ti se ipak nesto lose dogodi :/

Ne znam samo koliko sve ovo utjece na aerodinamicna svojstva RPG mine, kao i njen domet, jer je i masa osjetno veca.

Imam osjecaj da je ovo vise namjenjeno da se ispali u neku kucu, zgradu ili da se rucne bombe dostave na vece daljine, nego sto bi vojnik mogao baciti rukom.


IMG_0967.JPG
08.02.2024 | 16:19
Slučajno saznao da će Tucker Carlson danas na svojoj stranici www.tuckercarlson.com i na svom twitter profilu u 19:00 sati po našem vremenu emitirati intervju koji je odradio sa Putinom.
U najavi jedino mulja da je jedino on tražio intervju od zapadnih novinara, naravno da su ga demantirali svi zapadni mediji i Peskov osobno.
Putina za intervju traže svi od početka rata, samo ovo je prvi zapadni novinar kojemu će ga dati.
Zato što nema interes Ukrajine već Amerike u srcu, ali i zato što nije lijevo orjentirani liberal bla truć ovo ono...
Tako kazaše iz Kremlja.

Eto, ovo je najava.
Pa koga zanima - ako ima vremena njegova stranica ili Twitter/X account.
PS:
Djubre naplaćuje stranicu devet dolara mjesečno ne bi da je Netflix.
Nadam se da će Twitter istovremeno prenositi.
Ako ne, ima dana kada će se isti staviti tamo.
08.02.2024 | 16:31
Sada mi je došao neki broj na mail koji sam dao kada sam se pokušao učlaniti na stranicu i za sada sam "unutra" na neko vrijeme.
Ima dosta intervjua koje bih htio pogledati.
Orban je jedan od njih.

Screenshot2024-02-08at16.48.20.png


Ovo je prvi puta da slušam Orbana. I moram priznati da mu argumenti uopće nisu blesavi.
08.02.2024 | 20:09
Avdiivka je u velikim problemima. Rusi napreduju, a centar grada uredno zasipaju avio bombama. Izgleda da je i ukrajinska PZO presusila, a ne samo topnistvo. Nikada Rusi nisu do sada ovoliko koristili zracne snage.

Osim toga rokaju i one TOS, termobaricne bojeve glave. Nakon toga lagano nastupaju pjesastvom po toj sprzenoj zemlji. Pakao zivi.

Ovo meni sve lici na Dejton, vojnicki se stimaju mape za laksi politicki dogovor.

Ne postoji odrzivo primirje u kojem je ukrajinska vojska 5km od centra Donetska, zato i vojna pomoc Zapada kasni...
08.02.2024 | 20:11
Bit će Tucker na Twitteru, navodno danas u ponoć.

Inače, da je "ubo u osinje gnijezdo" dovoljno govori žestko blaćenje po njemu od strane režimskog CNN-a koji je potpuno pod kontrolom farmaceutskog i vojnog lobija, oni su davno prestali biti ozbiljna medijska kuća.

Možda taj intevju malo otvori oči Amerima koji to sve površno prate i nemaju pojma što se sve zbivalo i zbiva "u tamo nekoj Ukrajini" - za koju većina njih niti ne zna gdje je na karti.
08.02.2024 | 21:11
Sve je to jasno, ali nemoj mi reći da se Tucker Carlson može nazvati primjerom objektivnog novinara...
08.02.2024 | 21:49
Svaki Amer kojeg znam je protiv Rusije a ne da podrzava nesto Ukrajinu. Cak i ovi koji su ratovali tamo su otisli radi Rusa, a ne Ukrajinaca

CNN je odavno sprdacina od medija.
08.02.2024 | 23:20
> nemoj mi reći da se Tucker Carlson može nazvati primjerom objektivnog novinara...

Pitanje je jel on uopće novinar ili samo zabavljač jer se Fox na sudu uvijek brani na oni pružaju entertainment a ne vijesti.

Osobno je Tucker završio na sudu i tamo se obrana zasnivala na tezi da nitko normalan ne vjeruje u ono što ovaj tvrdi:

Fox persuasively argues . . . that given Mr. Carlson's reputation, any reasonable viewer arrives with an appropriate amount of skepticism about the statements he makes.
09.02.2024 | 00:03
drlovric kaže:
Avdiivka je u velikim problemima...


Prije cca mjesec dana rečeno je da se možda mogu držati još 2 mjeseca tak da...
09.02.2024 | 00:11
dpasaric kaže:
Bit će Tucker na Twitteru, navodno danas u ponoć.


Zar ti nisi žestoki borac protiv propagande?
09.02.2024 | 00:12
IgorD kaže:
Pitanje je jel on uopće novinar ili samo zabavljač...


Klaun.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 7 sati
  • Borisone: [link]
  • Kloba: Jel itko provalio da su OIV pustili HTV 2 u UHD rezoluciji za vrijeme Olimpijade? Znači 4K preko kućne antene? Ajde, kada si već dižu plaće 65 posto da spriječe korupciju (koji proser) sada imamo i mjesec dana 4K reze :)
  • gladhr2: [link] remote desktop ako neko moze malo pomoci :)
  • drlovric: Javio se jedan kolega Jabucar i poslao mi paket sa adapterom. Prob rijesen. Hvala mu puno!
  • drpongrac23: Ustvari m5 je oznaka u seriji, isprika. Evo u dnu tablice preporučena cijena [link]
  • Ender: jeste m5, poslednje verzije MacBook-ova pre nego sto su ih ukinuli su bile 12" i sa coreM, M3, M5 procesorima.
  • drpongrac23: Valjda i5, Intel. M5 ne postoji.
  • Matija klc: kupljen 2018, nema ostecenja, racun posjeduje. Samo vase misljenje o prodajnoj cijeni. Hvala na trudu i vremenu
  • Matija klc: Pozdrav decki, pitanje kratko ako netko ima vremena za mišljenje samo. Prijateljica bi prodala: NOTEBOOK APPLE MacBook (12” Retina, Intel Core M5 1.2GHz, 8GB, 512GB, HD515, OSX, 1y, HR layout, Rose Gold)
  • cariblanco: Kaj VŽ, valjda HŽV, onda bi to Lovrić ziher kupio i ne bi pitao za cijenu ;)
  • Zdravac: VŽ
  • Zdravac: ako trebaš samo onaj nastavak koji se ušteka, mislim da imam ja od starog punjača, možda odgovara
  • Beli: Ovo: [link]
  • smayoo: Odnosno, ako imaš US, a trebaš EU, onda, jel... :)
  • smayoo: googlaj Apple duckhead US power plug
  • drpongrac23: Ima i od Apple-a "Apple World Travel Adapter Kit"
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Aj vidi kod ovih, drže svašta za Mac
  • drlovric: Gdje mogu kupiti kut za Macbook punjac. Da skinem americki i stavim EU uticnicu. Kako se to uopce zove? Prodaje li to neki ducan? :)
  • rusty: Onda? Tko je u ovo CrowdStrike problemu? ERSTE banka nije!
  • Zdravac: Ne znam, za kolegu je... provjeriti ću...
  • drpongrac23: Mogli bi imati u FINI :)
  • smayoo: Ako je to 5,25" zapis od 180 ili 360 kB po strani (single ili double density), ja imam 5,25" na Commodoreu 128. HD flopica od 5,25 (1,2 MB) sigurno više nije čitljiva, zaboravi te podatke.
  • Borisone: Peek'n'Poke?
  • m@xym: Teško ćeš naći nekoga da ima i 3.5" floppy, a kamoli 5.25.
  • Zdravac: 5.25 floppy ima tko da moze prebaciti podatke?
  • rusty: Šteta je što i dalje ne radi kako spada na macOSu. Prošle godine, je radio dio ali ne i adekvatno upucavanje certifikata na Certelia portalu. Taj dio samo je radio na Win 64bit i to preko Firefoxa. Moje osobno iskustvo uz support AKDa.
  • Djuro genijalac: Vidi eOI...
  • Djuro genijalac: Murja otkrila Linux i MacOS!
  • cariblanco: Yonkis, komentar je bio vrh, nemam šata dodati :)
  • drlovric: Affinity Suite nudi 6 mjeseci trial verziju za sve svoje apps (Mac, Win, iPad). Zanimljiv poslovni model...
  • Yonkis: Molimo da vi i vaši kolonizatori osvojite sve u alpskim sportovima, to će onda biti senzacija.
  • cariblanco: Jučer smo mi i naši kolonizatori, osvojili sve u nogometu i tenisu ;)
  • rusty: Safari je najbolji preglednik i Smayoo ga obožava iako tako ne piše ;)
  • Yonkis: Vrlo logično pošto smo na Jabučnjaku :)
  • smayoo: To je ugrađen mehanizam kažnjavanja za one koji koriste Safari ;)
  • Yonkis: Zašto je Jabučnjak tako bugovit na Safariju (iOS) kada pišem odgovore na forumu? Svako malo se zalocka, ne reagira pa moram reloadati stranicu i naravno sve pisati isponova. :/
  • m@xym: gladhr2, forum i postoji za to da sa na njemu otvaraju nove teme.
  • Piko: A ima i ovo, ali to nisam isprobavao pa nemam pojma kako radi: [link]
  • Piko: [link] imaš i ovo, ali nije free .... a kad Apple izda monitor sa barem 120Hz 4K ili 5K ... onda kupim Apple monitor
  • Yonkis: Pa kad je sve Windows fokusirano a od Applea se očekuje da nađe workaround. Da imaš Appleov monitor onda ne bi imao ovih poteškoća, zar ne?
  • gladhr2: Monitor Control mi ne funkcionira, samo brightness
  • gladhr2: haha, i dalje ne vjerujem u to da mac nema to rjeseno a na win je to odrađeno
  • Yonkis: A ti bi sad kompletno rješenje.. take it or leave it. My way or highway. Ispruži ruku pa stišaj :) eto rješenja :)
  • gladhr2: @drpongrac, taj dio sam ja napravio to je ok, ali kada zelim smanjiti ili pojacati ne mogu iz postavki minija, niti s tipkovnice nego moram cackati po tipkama monitora
  • drpongrac23: @gladhr2 - u postavkama zvuka odaberi monitor kao primarni audio uređaj. Ali onda neće biti zvuka iz Minija, već samo iz monitora.
  • Piko: Može se sa [link]
  • gladhr2: jedno pitanje da ne otvaram novu temu, mac mini, i na njega spojen monitor s hdmi a monitor ima ugrađen zvučnik. MOže li se nekako s mac minija updavljati zvucnikom odnosno da ne moram pojacavati i smanjivati direktno na monitoru, na windowsu mi je to radilo naj normalnije
  • drpongrac23: I fala Sanjinu Đukuiću!!! Riječka rock scena live forver!!!!
  • drpongrac23: Rijeka -Paris - texas - reizdanje, malo za reći, slava Foxu!!!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

dpasaric, petros, Riba, tino1, Anonimci (414)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.60 Seconds

Provided by iJoomla SEO