Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


28.01.2024 | 12:08
Gledam neke analize i ljudi su matematicki dosli do zakljucka da je kolicina osvojene/izgubljene teritorije u Ukrajini, zvanicnih 0.00%.

U prijevodu, cijelu 2023. se ratovalo za jedno veliko NISTA. Na obje strane. Ukrajinci su nesto malo osvojili u svojoj propaloj ofanzivi, a kasnije su Rusi copkali malo po malo i te promile vratili.

Ako to nije skolski primjer za stalemate, onda ne znam sto jeste Gubici ogromni na obje strane, a sve bez ikakvog konkretnog ili mjerljivog rezultata.

Evidentno je da je Zapad zavrnuo pipe za vojnu pomoc, dodatno balansirajuci odnos snaga na terenu. Uvertira pred kraj parade?

Ratuje se 24/7 dronovima i povremenim pjesackim napadima, uz par borbenih vozila potpore, koji uglavnom bivaju brzo unisteni.

Vojska je duboko ukopana, sa minskim poljima izmedju crta. Uz konstantan zracni nadzor jako je tesko organizirati neku smislenu akciju, bez da te neprijatelj primjeti prije se nego uopce primaknes prvim crtama bojista.

Ukrajinci su ljetos imali svoju sansu, dobili su potrebnu opremu i obuku, ali su to htjeli odraditi na svoj sovjetski nacin. I popusili.

Sve sam skloniji vjerovati da ce ovo morati ici u neke mirovne pregovore, jer vojnicki se nista nece moci rijesiti.

Evidentno je da su obje strane anemicne za neke velike vojnicke pomake. Steta.
28.01.2024 | 13:24
> Evidentno je da je Zapad zavrnuo pipe za vojnu pomoc, dodatno balansirajuci odnos snaga na terenu. Uvertira pred kraj parade?

Misliš da Trump i Orban nisu krivci za to nego je nešto drugo u pitanju? Amerika samo glumi da Republikanci opstruiraju pomoć isto kao i EU a zaprvo Orban radi ono što svi ostali žele?
28.01.2024 | 14:38
Orban je zaustavio rasipanje EU (i Mađarskog) novca jer svi mi bi trebali dati a najbogatiji bi profitirali.
S druge strane (u pitanju je mislim 50 milijardi eura) do tog novca završio bi u USA za oružja, dio naravno u ovih par bogatih u EU isto za oružje.

Kad se bude dijelio "ratni plijen", mi nećemo dobiti ništa, vjerujem niti Mađarska.

Na kraju, oliko god novaca ugurali u Ukrajinu, Ukrajinci će i dalje biti siroti.
28.01.2024 | 15:19
Mislim Jura da si tu poentirao u svemu. Plus, pojava desničarskih inicijativa na tlu europe i kao i sve veća i veća emigrantska invazija...
28.01.2024 | 18:17
jura22 kaže:
www.facebook.com/6363207806/posts/101577...tid=rS40aB7S9Ucbxw6v
Parodija na naciste i percepcija Generacije Z koja misli da je Putin negativnija osoba od Hitlera sto smo vidjeli kod skandiranja nacisti u Kanadi.


Putin još uvijek radi na svom Endlösungu tako da ih još uvijek ne možemo kvalitetno usporediti. Istina je da su Ukrajinci kroz povijest već doživjeli genocide i sustavno uništavanje od strane Rusije koji se mogu usporediti i sa Holokaustom.
Što se tiče nacizma, koji se danas naveliko potepa po medijima, to uvelike možemo zahvaliti ruskoj propagandi. To je samo kost bačena da ljudi imaju što glodati.
28.01.2024 | 20:55
miomika kaže:
Mislim Jura da si tu poentirao u svemu. Plus, pojava desničarskih inicijativa na tlu europe i kao i sve veća i veća emigrantska invazija...


Desnica raste iz ocitog razloga.
28.01.2024 | 22:20
> S druge strane (u pitanju je mislim 50 milijardi eura) do tog novca završio bi u USA za oružja, dio naravno u ovih par bogatih u EU isto za oružje.

Prtpostavljam i da si protiv obnove Zagreba nakon potresa jer ne radiš u građevinskom sektoru?
28.01.2024 | 22:29
Evo vam malo Kennedyija za autokorekciju razumijevanja stvarnosti:

28.01.2024 | 23:31
dpasaric kaže:
Evo vam malo Kennedyija za autokorekciju razumijevanja stvarnosti:...


Da mi nisi drag i da nemamo lijepu povijest druženja na Jabučnjaku, sad bih već pozvao Smajoota, Ribu ili tebe da te moderatorski ukore zbog opetovanog omalovažavanja neistomišljenika. Suptilnog, ali prisutnog.
Budi prvi. Budi Isus Krist. Autokorigiraj sebe po pitanju StarCrafta, pa onda pozivaj ljude na autokorekciju. Međutim, kad jednom kreneš sebe korigirati, shvatit ćeš da je to jedina bitna korekcija.
28.01.2024 | 23:55
Gjuroo kaže:
jura22 kaže:
www.facebook.com/6363207806/posts/101577...tid=rS40aB7S9Ucbxw6v
Parodija na naciste i percepcija Generacije Z koja misli da je Putin negativnija osoba od Hitlera sto smo vidjeli kod skandiranja nacisti u Kanadi.


Putin još uvijek radi na svom Endlösungu tako da ih još uvijek ne možemo kvalitetno usporediti. Istina je da su Ukrajinci kroz povijest već doživjeli genocide i sustavno uništavanje od strane Rusije koji se mogu usporediti i sa Holokaustom.
Što se tiče nacizma, koji se danas naveliko potepa po medijima, to uvelike možemo zahvaliti ruskoj propagandi. To je samo kost bačena da ljudi imaju što glodati.


ne secam se jesam li pominjao ovde ovaj film, ali vredi ga pogledati:
www.imdb.com/title/tt6828390/

nisu se mnoge stvari promenile od tada u smislu sovjetskog/ruskog sistema.
29.01.2024 | 01:09
Ender kaže:
Gjuroo kaže:
jura22 kaže:
www.facebook.com/6363207806/posts/101577...tid=rS40aB7S9Ucbxw6v
Parodija na naciste i percepcija Generacije Z koja misli da je Putin negativnija osoba od Hitlera sto smo vidjeli kod skandiranja nacisti u Kanadi.


Putin još uvijek radi na svom Endlösungu tako da ih još uvijek ne možemo kvalitetno usporediti. Istina je da su Ukrajinci kroz povijest već doživjeli genocide i sustavno uništavanje od strane Rusije koji se mogu usporediti i sa Holokaustom.
Što se tiče nacizma, koji se danas naveliko potepa po medijima, to uvelike možemo zahvaliti ruskoj propagandi. To je samo kost bačena da ljudi imaju što glodati.


ne secam se jesam li pominjao ovde ovaj film, ali vredi ga pogledati:
www.imdb.com/title/tt6828390/...


Mislim da nisi. Ak nitko drugi, vjerujem da bih se ja sjećao jer imam trigger na filmove. Stavio sam da se skida. Ne obećajem da ću pogledati, ali ni ne odbacujem tu mogućnost.
Vjerujem da bi gledanje tog filma više značilo Davoru i njegovim istomišljenicima kad bi imali volje malo više zagrebati po povijesti CIJELOG svijeta, a ne samo ovog našeg balkansko-novozapadnjačkog. Mal da si autokorektira percepciju stvarnosti, ne?
Nemoj me krivo shvatiti (a vjerujem da razumiješ cijeli kontekst), ali to je kao što dio Srba percipira Hrvate od nastnka NDH. Prije tog nema povijesti. Kao što i dio Hrvata trenutno gleda na Srbe od '91 pa nadalje. Da budem načisto, N godina nakon rata još uvijek "krivim" Miloševićevu politiku Velike Srbije, a ni posinak Vučić nije daleko od toga. Dapače, mislim da je još gori. Milošević je imao političku i oružanu snagu, pa ako prođe prođe. Za Vučića mislim da je osobno radio ćevape. Ono, psihopat najvišeg ranga.
Jebemo se tu s EU integracijom, inflacijom, migrantima, šengenom... a lik nas krene nazivati ustašama. Pa prema kome, bato? Za Srbiju nas, u tome smislu, boli dupe. Zbilja imamo vlastitih problema. Ustaše smo jedino prema sebi jer genocidiramo vlastiti narod. Vjerujem da se i ti možeš poistovjetiti s time jer smo u istom čabru. Radišni nomadi iz Srbije i Hrvatske su otišli na na zapad, a mi domoljubi smo ostali dijeliti sudbinu s pridošlicama sa bližeg i daljeg istoka.
Brate moj, kad opet zaratimo, a ono Nepalac na Nepalca
29.01.2024 | 01:40
Film vredi pogledati, jer je radjen po istinitim dogadjajima od pre 90 god, da ne prepricavam. Kroz glavnu radnju se saznaju i neke druge stvari, u siroj prici.

malo prica ide u off u zadnjem postu, ali da ne apsolviramo toliko ocigledne stvari s kojima se mi u SR mucimo. 34 god sam protiv te crveno-crne koalicije i jos tada sam znao da dobro biti nece, ali da bas toliko stvari odu daleko nisam mogao pretpostaviti. postali smo isturena ispostava rusije, da bi se na ovim prostorima sirio njihov uticaj - CG, BiH, Makedonija, SR - da bi ovaj region bio nestabilan jer to odgovara onom ex-KGB birokratu.
ovaj nas adolf vucic je debelo ucenjen, i zaista ne znam zasto ga EU i USA jos uvek tolerisu, da li treba bolja ilustracija od ovog mafijaskog primera sa potapanjem jazavicara:

i kasnije kad je nas poklonio putinu psa sto bi trebalo da znaci - jeste, ja sam poslusan kao pas:


"Brate moj, kad opet zaratimo, a ono Nepalac na Nepalca" - ovo me podsetilo na onaj stari vic kad negde u Africi pored potoka ratuju dva plemena, i jurisaju jedni na druge. dvojica se suoce ali se nekako prepoznaju.
- nesto si mi poznat...
- i ti meni, pokusavam da se setim odakle te znam.
- aha, da nisi studirao u Jugoslaviji?
- jesam, u Beogradu. a ti?
- u Zagrebu.
- umri ustaso!
- smrt cetniku!
29.01.2024 | 01:51
Pa Nepalci su jedni od najboljih boraca...nisu li UK imali elitnu jedinicu Gurke, koji su čini mi se iz Nepala
29.01.2024 | 02:07
dpasaric kaže:
Evo vam malo Kennedyija za autokorekciju razumijevanja stvarnosti:



Davore, politika se uopće ne vodi tako, da se gleda što je tko kome obećao, još pogotovo nakon 20 ili više godina. Može se djelomično tako gledati na jako kratki rok od par godina. Jedina politika je real-politika, a ona je stalno podložna promjenama, ovisno o snazi i moći, pa se tako i provodi,ok.

Sad zamisli hipotetski da nismo u NATO i da je Srbija vojno jača deset puta nego što je sada. Tko bi ih spriječio da idu vraćati po njima Srpske zemlje u Hr ili BiH ?

Ovakvi tvoji pokušaji me podsjećaju na priču iz Srbije, gdje većina nacionalista misli da ih je NATO bombardirao, jer je tada slavio 50 godina postojanja i to je trebao nekako obilježiti i to je jedini razlog zašto ih je NATO bombardirao !!! To čak spominje i Komrakov voditelj na Tanjug tv, fakat da ne vjeruješ što sve možeš čuti.

Kina da ima saznanja, da može jednostavno okupirati Tajvan, odavno bi to uradila i nebi nikoga pitala za mišljenje, niti se obazirala na UN , ljudska prava i ostale bakrače. Samo sila i njena proekcija odlučuju u politici, na malima je da se snađu kako najbolje znaju.

Jedina istina je da se mali putko preračunao i sad to ispašta, to je sva mudrost. I opet ću ponoviti, svi ratovi u svijetu do sada su vođeni zbog teritorija i resursima na njima...sve ostalo je priča za malu djecu.
29.01.2024 | 02:28
IgorD kaže:
> S druge strane (u pitanju je mislim 50 milijardi eura) do tog novca završio bi u USA za oružja, dio naravno u ovih par bogatih u EU isto za oružje.

Prtpostavljam i da si protiv obnove Zagreba nakon potresa jer ne radiš u građevinskom sektoru?


Floskula. Zivim u centru Zagreba.

Pretpostavljam da si ti protiv ___________!
Pretpostavka je majka zajeba.

Kako si uspio doci od roga da moj euro zavrsi u džepu vojne industrije USA do konsteuktivne obnove gdje moj euro zavrsi u betonu moje zgrade?
29.01.2024 | 02:35
Nine problem u Srbima, vec u Jugoslavenima.
To je kasta koja je umrezena i premrezena na podrucju bivse drzave.
29.01.2024 | 03:50
Ender kaže:
Film vredi pogledati, jer je radjen po istinitim dogadjajima od pre 90 god, da ne prepricavam. Kroz glavnu radnju se saznaju i neke druge stvari, u siroj prici.

malo prica ide u off u zadnjem postu, ali da ne apsolviramo toliko ocigledne stvari s kojima se mi u SR mucimo. 34 god sam protiv te crveno-crne koalicije i jos tada sam znao da dobro biti nece, ali da bas toliko stvari odu daleko nisam mogao pretpostaviti. postali smo isturena ispostava rusije, da bi se na ovim prostorima sirio njihov uticaj - CG, BiH, Makedonija, SR - da bi ovaj region bio nestabilan jer to odgovara onom ex-KGB birokratu.
ovaj nas adolf vucic je debelo ucenjen, i zaista ne znam zasto ga EU i USA jos uvek tolerisu, da li treba bolja ilustracija od ovog mafijaskog primera sa potapanjem jazavicara:...


Kesića pratim otkako sam shvatio da Hrvati nisu u stanju napraviti takvu satiru. Na žalost, uz Kesića sam shvatio da su kod nas samo sitni lopovi, a da u Srbiji vlada krvava mafija. MIslim, i kod nas je mafija, al to se ne može usporediti. Jel politički korektno reći da je kod nas civiliziranija mafija?
Gle, Ender, i mi smo prodali našu guzicu. Daleko od toga da smo suverena država. Realno, i vi i mi smo samo mali narodi. Dajemo guzicu onima koji nude veće pare. Mi smo se onmoad dali zapadu. To je bio jedini način da naša država zaživi. Otada se Hrvatska bavi jedino suživotu u EU. Kao što ti je već vjerojatno jasno, nije tu bilo stvarne mržnje između Srba i Hrvata da bi trebao izbiti takav krvavi rat. To je stvar propagande, kao i u Ukrajini, da se jedan narord prikaže ugroženim i onda se krene s "vojnom operacijom". Ako ćemo pravo, i Hitler je koristio istu foru s Poljskom. U skoro 100 godina, nije se našlo boljeg izgovora za rat. Jalovo, ali ljudi to očigledno još uvijek puše. Ako Srbija i Hrvatska opet zarate, rado bih da se nađemo negdje na nekom cocktailu, pivu, brandyju, whiskeyu... i da gledamo sve to sranje kao da nas se ne tiče.

- umri ustaso!
- smrt cetniku!


Upravo tako. Jedan od mojih najboljih prijatelja iz osnovne i srednje škole je bio Nenad Slavković. Petak, subota... mi smo u akciji. Kako su stvari počele biti napete, ja sam njega zvao čedo, a on mene ujko. Iz zezancije. Nismo tada znali ni vjerovali da će sve otići u krasni k. Njegova obitelj se spakirala i otišla iz HR (s razlogom). Ovaj se netom bio zaljubio u neku curu, pobjegao nazad u HR, iz HR ga murija vraćala u Vojvodinu... Drama. Na 25 godina male mature, najdraže mi bilo vidjeti tog čovjeka. Stariji i sjediji od svih nas. Starci ga doslovno zatvorili u podrum da opet ne pobjegne. Jbt... Koja mržnja? Koji ustaše i četnici? Taj Srbin je uvijek dobrodošao u moju kuću.
29.01.2024 | 09:09
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
Evo vam malo Kennedyija za autokorekciju razumijevanja stvarnosti:...


Da mi nisi drag i da nemamo lijepu povijest druženja na Jabučnjaku, sad bih već pozvao Smajoota, Ribu ili tebe da te moderatorski ukore zbog opetovanog omalovažavanja neistomišljenika. Suptilnog, ali prisutnog.
Budi prvi. Budi Isus Krist. Autokorigiraj sebe po pitanju StarCrafta, pa onda pozivaj ljude na autokorekciju. Međutim, kad jednom kreneš sebe korigirati, shvatit ćeš da je to jedina bitna korekcija.


Oprosti, ali kako je "omalovažavnje sugovornika" ako ovdje ostavim intervju s jednim od kandidata za američkog predsjednika i rođakom bivšeg predsjednika SAD-a koji ima set argumenata o ovom ratu koji je suprotan onome što dio sudionika ove rasprave zastupa kao stvarnost (a to je tek "stvarnost" korporativnih medija), a sada su i praksa i vrijeme pokazali da su u krivu i da je došlo vrijeme suočavanja sa stvarnošću?

Ne bi bilo "omalovažavanje" niti da sam ostavio onaj poznati Sky intervju s Putinom prije nego je počelo, ali bi svakako bilo teško suočavanje sa stvarnošću.

Evo, slobodno ovdje ostavi razgovor kojeg god kandidata za američkog predsjednika i obećajem ti da se neću uvrijediti niti misliti da me "omalovažavaš" time što mi daješ neki drugi set argumenata. Dapače, baš me zanima čiji bi intervju ostavio, možda onaj Joe Bidena kada kaže da će raznijeti Nordstream?

Druga je stvar što teško gutate da je uvaženi profesor Mearsheimer sa samog početka ove rasprave bio u pravu, da je gomila zapadne inteligencije sve to govorila odavno, a onda još najgore - da je i čak dječji Starcraft dao ispravan rezultat po pitanju ovog sukoba. Meni se kod Kennedyija svidjelo kako je napravio jedan odličan "wrap up" svega u 10 minuta.

Stvar je prilagodljivosti i inteligencije prihvatiti novi set činjenica kada se pokažu istinite, a onda u skladu s tim napraviti autokorekciju stavova - jer te stvarnost prislili. "Gle, ovo sam bio u zabludi, zapravo se dogodilo ovo, a onda ovo!"

A tko je tvrdoglav, taj ostane u svom balonu i to obično to nije dobro ako ne živi sam na planini.
29.01.2024 | 09:22
cariblanco kaže:
dpasaric kaže:
Evo vam malo Kennedyija za autokorekciju razumijevanja stvarnosti:



Davore, politika se uopće ne vodi tako, da se gleda što je tko kome obećao, još pogotovo nakon 20 ili više godina. Može se djelomično tako gledati na jako kratki rok od par godina. Jedina politika je real-politika, a ona je stalno podložna promjenama, ovisno o snazi i moći, pa se tako i provodi,ok.

Sad zamisli hipotetski da nismo u NATO i da je Srbija vojno jača deset puta nego što je sada. Tko bi ih spriječio da idu vraćati po njima Srpske zemlje u Hr ili BiH ?


"Da baba ima pišu bila bi deda!". Da Srbi imaju 10x jaču vojsku i mi bismo kao država imali druge prioritete i drugačije postavljenu vojsku i obranu. Meni je zanimljivo kako tebe, od samog početka ove rasprave, kao da ne zanimaju Rusija i Ukrajina nego samo Srbija. To ti je stalni zajednički nazivnik. Od početka ove rasprave opsjednut si Srbima i Srbijom? Zašto te toliko muče? Jesmo li ih pobjedili i obranili se? Jesmo? Kakve veze oni imaju s idejom NATO širenja u Ukrajini? Nikakve, nitko ih ništa ne pita, uostalom kao niti nas...
29.01.2024 | 09:28
> Kako si uspio doci od roga da moj euro zavrsi u džepu vojne industrije USA do konsteuktivne obnove gdje moj euro zavrsi u betonu moje zgrade?


Pošto ja ne živim u centru Zagreba tebi je vjerojatno logično da sam onda ja protiv obnove?

A pretpostavio sam jer ti se logika temelji na kratkovidnoj sebičnosti. Okrećeš stvar od Ukrajina treba pomoć na tko će na tome zaraditi.

Usput, ne vidiš da je uspjeh Ukrajine i naš uspjeh jer se Putin miješa u događaje na cijelom svijetu. Da ne ulazim u to ima li Putin svoje prste u stvarima poput Irana (Hamasa i Hutija) ali dovoljan je Brexit, Trump, Le Pen i Talijanska desnica, Njemački i Austrijski mediji itd.

Jednog dana bi mogao dovesti kod nas na vlast nekog poput Pernara pa će onda bit kasno spominjat Ukrajinu.
29.01.2024 | 09:28
dpasaric kaže:
Evo vam malo Kennedyija za autokorekciju razumijevanja stvarnosti:



Preslusao sam brzinski u autu, pa cu kratko da ne duljimo. A imalo bi se o cemu, nadugo i nasiroko

Nekoliko nebuloznih natuknica iz ovog videa:

1. SSSR zapadu cini uslugu povlaceci se iz Njemacke, a zauzvrat dobiju obecanje da se NATO nece siriti, niti direktno granici ti sa zemljama Varsavskog pakta.


Svi na celu SSSR su znali da se isti raspada, da para nema, te da isti nema niti politicku niti vojnu snagu protiv NATO. Izgubili su hladni rat, podvili rep i povukli se u svoje jazbine. Kakve crne usluge i ustpuci sa njihove strane.

Sirenje NATO da se ne granici sa ex. SSSR clanicama je jos jedna budalastina, jer je fizicki nemoguce. Da je tada dogovoreno da recimo Ceska, Poljska, Madjarska, pa i mi Ex. YU ostanemo ta neka buffer zona izmedju istoka i zapada. To bi imalo smisla. Ovako se jedna ujedinjena Njemacka direktno granicila sa CZ i HU, clanicama varsavskog pakta.

A sve te nove clanice na istoku su postale jer TO ZELE. Vrlo dobro znaju kako je pod ruskom cizmom. Nije ih NATO natjerao u clanstvo, vec su one molile i lobirale. Ukljucujuci i HR recimo...

2. USA se kukavicki povukla iz sporazuma o raketama srednjeg dometa.

Rakete srednjeg dometa su najveca podvala i davno se trebalo iz toga povuci. Tadasnja ideja je bila da se ostave male rakete za lokalno ratovanje, na nekom taktickom nivou. Ostavit cemo i velike (strategijske, medjukontinentalne) rakete, kao oruzje odvracanja. Dooms day scenarij. Srednje cemo zabraniti i unistiti.

Problem nastaje jer je jako tesko definirati domet odredjenog modela rakete. Identicna raketa sa bojevog glavom od 500kg i 250kg, ima dva potpuno razlicita dometa. I to da uopce ne diras potisak kao varijablu.

Onda su tu svi varali, pravili se ludi i potpuno obesmislili cijeli sporazum.

3. Nove NATO clanice MORAJU kupovati americko oruzje, pa se zato NATO siri.

Jos jedna velika laz. Bugari i Rumunji u mojoj bazi u AFG su korisitli sovjetska vozila. Nosili su kalasnjikove, a NATO pripadnici. Nove NATO clanice kupe ZAPADNO oruzje jer to zele. Jer konacno shvate da je bolje od svega sto su do tada imali. Komsija koji je vozio Yugo, pa ode u Njemacku da radi, zeli da kupi Mercedes jer ga je konacno probao

I to novo oruzje ne mora biti iz USA. Samo da je po NATO standardu. Kupi haubicu Nora od Srbije, 155mm i niko ti nece nista reci. Ne kazem da nema lobiranja, ali niko te ne moze natjerati. Hrvatska eto kupi haubice iz Njemacke, Patrie iz Finske, avione iz Francuske, nije od USA. Tako da ova prica je budalastina cista...

4. Rakete u Rumunjskoj i Poljskoj za nuklearne udare po Rusiji.

Te obrambene rakete su zvanicno postavljene kao EU stit od raketa iz Irana. Svako normalan i realan zna da su one tu da uhvate rakete iz Kalinjingrada prilikom polijetanja, dok nisu dosegle velike visine.

Sustina je da nisu ofanzivne, vec rakete presretaci. I da nisu tu da rokaju po Rusiji (iako je tehnicki moguce). Niko pojma nema sta je u zatvorenom kontejneru. Rusima je to trn u oku, ali ne mogu nista po tom pitanju...


5. Ugrozenost ljudi u Donbasu i zabrana ruskog jezika.


Ovo mi je tako SAO Krajina ugrozenost. I bacaju srpsku djecu lavovima. Ili ubistvo srpskog svata u Sarajevu, bas sad nakon sto smo ukopali tesku artiljeriju iznad grada. Ista matrica. Nije vrijedno daljnjeg komentiranja...
29.01.2024 | 13:07
dpasaric kaže:
cariblanco kaže:
dpasaric kaže:
Evo vam malo Kennedyija za autokorekciju razumijevanja stvarnosti:



Davore, politika se uopće ne vodi tako, da se gleda što je tko kome obećao, još pogotovo nakon 20 ili više godina. Može se djelomično tako gledati na jako kratki rok od par godina. Jedina politika je real-politika, a ona je stalno podložna promjenama, ovisno o snazi i moći, pa se tako i provodi,ok.

Sad zamisli hipotetski da nismo u NATO i da je Srbija vojno jača deset puta nego što je sada. Tko bi ih spriječio da idu vraćati po njima Srpske zemlje u Hr ili BiH ?


"Da baba ima pišu bila bi deda!". Da Srbi imaju 10x jaču vojsku i mi bismo kao država imali druge prioritete i drugačije postavljenu vojsku i obranu. Meni je zanimljivo kako tebe, od samog početka ove rasprave, kao da ne zanimaju Rusija i Ukrajina nego samo Srbija. To ti je stalni zajednički nazivnik. Od početka ove rasprave opsjednut si Srbima i Srbijom? Zašto te toliko muče? Jesmo li ih pobjedili i obranili se? Jesmo? Kakve veze oni imaju s idejom NATO širenja u Ukrajini? Nikakve, nitko ih ništa ne pita, uostalom kao niti nas...


Nisam ja ništa posebno opsjednut s Srbjom, niti imam ikakav amonizitet prema Srbima. Jednostavno to često spominjem u smislu nekih usporedbi da bi ljudi mogli bolje razumjeti.

Da mi reci iskreno, jel stvarno vjeruješ u stvari koje si spominjao kao alibi za intervenciju ; naciste, bio labove, ugroženost Rusa i njihovog jezika, širenje NATO ?

Evo ako Rusi uzmu Ukrajinu do Dnjepra, onda NATO rakete neće dolaziti za 5 minuta, nego za šest To što Rusi imaju novih 1000 i nešto km, granice s NATO to nema veze ?
29.01.2024 | 14:23
ja bih samo se nadovezao na ovaj film sa par dokumentaraca od A.Curtisa.. napomena, vrlo su dugi i daju jednu zanimljivu sliku tj pogled na razno razna zbivanja. Ono što bih preporučio su svakako:
en.wikipedia.org/wiki/The_Power_of_Nightmares
en.wikipedia.org/wiki/Bitter_Lake_(film)
en.wikipedia.org/wiki/Russia_1985%E2%80%931999:_TraumaZone
en.wikipedia.org/wiki/HyperNormalisation
Ako itko ima vremena za to sve pogledati, svaka čast. Pogledao sam ih kroz period od 2 godine pa ako netko pogleda prije, svaka čast.
29.01.2024 | 20:49
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
Evo vam malo Kennedyija za autokorekciju razumijevanja stvarnosti:...


Da mi nisi drag i da nemamo lijepu povijest druženja na Jabučnjaku, sad bih već pozvao Smajoota, Ribu ili tebe da te moderatorski ukore zbog opetovanog omalovažavanja neistomišljenika. Suptilnog, ali prisutnog.
Budi prvi. Budi Isus Krist. Autokorigiraj sebe po pitanju StarCrafta, pa onda pozivaj ljude na autokorekciju. Međutim, kad jednom kreneš sebe korigirati, shvatit ćeš da je to jedina bitna korekcija.


Oprosti, ali kako je "omalovažavnje sugovornika" ako ovdje ostavim intervju s jednim od kandidata za američkog predsjednika...

Nije stvar u stavljanju linka već opetovanim nastupima tipa "Ja razumijem stvarnost, a vi baš i ne.", "Ja imam kritičan um, a vi baš i ne.", "Vi ste pod utjecajem propagande, a ja nisam.".... itd.
Mislim, pa nismo baš svi mi ostali takve polu-nepismene polu-budale

S druge strane, ti najviše širiš propagandu linkajući i citirajući kojekave likove.
29.01.2024 | 22:09
cariblanco kaže:
Da mi reci iskreno, jel stvarno vjeruješ u stvari koje si spominjao kao alibi za intervenciju ; naciste, bio labove, ugroženost Rusa i njihovog jezika, širenje NATO ?

Evo ako Rusi uzmu Ukrajinu do Dnjepra, onda NATO rakete neće dolaziti za 5 minuta, nego za šest To što Rusi imaju novih 1000 i nešto km, granice s NATO to nema veze ?


Nacisti manje-više, ali bio-labovi su itekako bili stvarnost, nikakva ruska propaganda, o tome se raspravljalo u američkom kongresu, mogao si te rasprave gledati kada onih par razumnih kongresmena rešeta vojnu ekipu što se tamo kuhalo. A bio-labovi su bili pod američkom vojskom, otvorili su ih američki vojni časnici (bilo čak na njihovom webu, pa su kasnije uklanjali!) i još su bili definirani čak u dozvolama da su autorizirani za proizvodnju vojnih otrova, antraxa i biokemijskog oružja. Pa gledajmo to tako, da je čak samo to bilo u pitanju - to je dovoljno da Rusi imaju moralno pravo upasti i to potaracati, a isto bi napravile i SAD da to napravi npr. Meksiko njima.

Kasnije je još dodatno zakuhalo jer je ispalo da su u bio-labovima godinama radili bolesti koje bi prenosili komarci i koje su onda puštali prema Rusiji da im truje stoku. Znači korak do toga da se napadne i ljude. Ugroženost ruske manjine i njihovog jezika i stalne oružane provokacije u istočnim pokrajnama isto nisu nikakva propagandna izmišljotina. Mnogo dokumentaraca i nezavisnih novinara je o tome izvještavalo godinama i godinama, ništa to nije bilo "preko noći", to je čak bila tema u EU parlamentu (isto imaš snimke) uz komentar na kraju: "Ako dozvolimo da se ovo nastavi u Ukrajini, isprovocirat ćemo rat s Rusijom".

I slažem se s Kennedijem gdje ima petlje otvoreno priznati da je to rat koji je Amerika isprovocirala iz svojih uskih i pohlepnih interesa, a bilo ih je baš briga za sirote Ukrajince, a i nas ostale u Europi, kako je Nulandica lijepo rekla još 2014. godine... Sve to se kuhalo godinama, a Rusija je zapravo pokazala veliku strpljivost i toleranciju na prevare zapada. Da je bilo kojim slučajem obratno, Ameri bi to sve izrokali bez puno pitanja, dokaza ili odobrenja UN-a ili ikoga.

Rusi jednostavno ne žele da je njihov ex teritorij pod NATO-om, to su sto puta jasno rekli i oni kao nuklearna velesila mogu to tražiti jer svijet nije demokratska utopija nego vladavina jačeg. I što tu još nije jasno, to je sve bilo jasno prvog trena, a dio koji boli je to što je to bilo sasvim jasno i Amerima u startu, ali su išli pogodovati svom vojnom lobiju koji kontrolira vojne korporacije i za svoju zaradu su žrtvovali Ukrajinu i taj narod.
29.01.2024 | 22:41
Gjuroo kaže:
Nije stvar u stavljanju linka već opetovanim nastupima tipa "Ja razumijem stvarnost, a vi baš i ne.", "Ja imam kritičan um, a vi baš i ne.", "Vi ste pod utjecajem propagande, a ja nisam.".... itd.
Mislim, pa nismo baš svi mi ostali takve polu-nepismene polu-budale


Nitko ovdje nije budala. Kada je netko budala, takve se ignorira. A čim se o nekoj temi raspravlja, i to vrlo pristojno, to znači da se radi o skupini znatiželjnih ljudi koji brinu što se događa u njihovoj okolini, a to znači da brinu o sebi, svojim obiteljima i prijateljima. I to je dobro, ljudski i ispravno.

Isto kao što nisu budale gomile mojih prijatelja koji su nasjeli na covid predstavu jer su korporativni mediji izvodili takvo ispiranje mozga da zaista moraš imati gomilu samokontrole, volje i vremena da sam detaljno istražiš što se zbiva i onda složiš sliku stvarnosti koje je bliža onome što se zaista događa, a ne slušati laži interesne skupine koju nije briga za tvoju dobrobit, nego samo za zaradu.

Isto tako korporativna propaganda u vezi rata u Ukrajini bila je brutalna, a sada se odjednom okrenula. Sjećaš li se kada sam *najavio* kako će u nekom trenu nasapunati dasku Zelenskom i onda obrnuti priču i ista taj njihov korporativni MSM će početi pripremati javnost na poraz koji jasno slijedi? I kakve sada naslove čitamo na Indexu? Već koji mjesec i duže sve je u stilu: "Ukrajina se mora pripremiti na poraz..."

Koje je mjerilo razumijevanja stvarnosti? Jesu li dvije godine tvrdih gorkih činjenica koje sada nije lako prihvatiti dovoljno mjerilo da je moj kritički pristup ispravno shvatio što se zbiva, a mnogi ovdje očigledno ne?

Tko je na kraju bolje shvatio situaciju? U kojem dijelu su mnogi ovdje bili pod utjecajem propagande i sada se zaista pokazalo da je to bila tek propaganda, a u kojem dijelu sam eventualno je bio pod utjecajem propagande (i čije, kada sam gotovo ekskluzivno referirao zapadne izvore!), pa da sada možeš reći: "Ti si Davore prije godinu dana rekao xy, ali to je bila hipijevska propaganda, vidiš da se zapravo dogodilo ovo!"

Ili je situacija suprotna, ja sam tvrdio da je Mearsheimer u pravu i da će se dogoditi jasni Starcraft gubitak partije jer su varijable jasne. I dvije godine kasnije ispalo je tako.
29.01.2024 | 23:28
@dpasaric, sto mislis o ovom videu?

youtu.be/KBnsuTcfWeQ
29.01.2024 | 23:32
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:
Nije stvar u stavljanju linka već opetovanim nastupima tipa "Ja razumijem stvarnost, a vi baš i ne.", "Ja imam kritičan um, a vi baš i ne.", "Vi ste pod utjecajem propagande, a ja nisam.".... itd.
Mislim, pa nismo baš svi mi ostali takve polu-nepismene polu-budale


Nitko ovdje nije budala.


Ja jesam, al nije stvar u tome
29.01.2024 | 23:40
ZeljkoB kaže:
@dpasaric, sto mislis o ovom videu?

youtu.be/KBnsuTcfWeQ


Ajoooj . Nisam morao niti gledati, bilo je dovoljno vidjeti: "CBC/Radio-Canada". Korporativni medij iza kojeg stoji WEF ekipa. Ako si pratio što se sve događalo u Kanadi s truckerima, onda si mogao vidjeti da je pri tome razotkriveno koliko su truli i korumpirani. Znači samo pokušavaju izvesti "damage control".

Snimke iz američkog kongresa sigurno nisu "teorija zavjere", kao i izvješća o otvaranju bio-labova na službenim stranicama američke vojske, a i dokumentacija i dozvole za labove do kojih su došli nezavisni novinari isto tako nisu "teorija zavjere". I kada ti ona jedan dno-dna CBC koji je lagao sve o protestima truckera (što je sada opet aktualna tema jer je kanadski sud potvrdio da je Trudeau bio u krivu i počinio niz prekršaja i povreda ustava) pokušava prodati priču da su bio-labovi "teorija zavjere", to nije vrijedno osvrta.
29.01.2024 | 23:43
Elon Musk malo prije tvitnuo:

"Was having dinner with some friends and they said all their family in Europe totally believes the news! "
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 10 sati
  • Borisone: [link]
  • Kloba: Jel itko provalio da su OIV pustili HTV 2 u UHD rezoluciji za vrijeme Olimpijade? Znači 4K preko kućne antene? Ajde, kada si već dižu plaće 65 posto da spriječe korupciju (koji proser) sada imamo i mjesec dana 4K reze :)
  • gladhr2: [link] remote desktop ako neko moze malo pomoci :)
  • drlovric: Javio se jedan kolega Jabucar i poslao mi paket sa adapterom. Prob rijesen. Hvala mu puno!
  • drpongrac23: Ustvari m5 je oznaka u seriji, isprika. Evo u dnu tablice preporučena cijena [link]
  • Ender: jeste m5, poslednje verzije MacBook-ova pre nego sto su ih ukinuli su bile 12" i sa coreM, M3, M5 procesorima.
  • drpongrac23: Valjda i5, Intel. M5 ne postoji.
  • Matija klc: kupljen 2018, nema ostecenja, racun posjeduje. Samo vase misljenje o prodajnoj cijeni. Hvala na trudu i vremenu
  • Matija klc: Pozdrav decki, pitanje kratko ako netko ima vremena za mišljenje samo. Prijateljica bi prodala: NOTEBOOK APPLE MacBook (12” Retina, Intel Core M5 1.2GHz, 8GB, 512GB, HD515, OSX, 1y, HR layout, Rose Gold)
  • cariblanco: Kaj VŽ, valjda HŽV, onda bi to Lovrić ziher kupio i ne bi pitao za cijenu ;)
  • Zdravac: VŽ
  • Zdravac: ako trebaš samo onaj nastavak koji se ušteka, mislim da imam ja od starog punjača, možda odgovara
  • Beli: Ovo: [link]
  • smayoo: Odnosno, ako imaš US, a trebaš EU, onda, jel... :)
  • smayoo: googlaj Apple duckhead US power plug
  • drpongrac23: Ima i od Apple-a "Apple World Travel Adapter Kit"
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Aj vidi kod ovih, drže svašta za Mac
  • drlovric: Gdje mogu kupiti kut za Macbook punjac. Da skinem americki i stavim EU uticnicu. Kako se to uopce zove? Prodaje li to neki ducan? :)
  • rusty: Onda? Tko je u ovo CrowdStrike problemu? ERSTE banka nije!
  • Zdravac: Ne znam, za kolegu je... provjeriti ću...
  • drpongrac23: Mogli bi imati u FINI :)
  • smayoo: Ako je to 5,25" zapis od 180 ili 360 kB po strani (single ili double density), ja imam 5,25" na Commodoreu 128. HD flopica od 5,25 (1,2 MB) sigurno više nije čitljiva, zaboravi te podatke.
  • Borisone: Peek'n'Poke?
  • m@xym: Teško ćeš naći nekoga da ima i 3.5" floppy, a kamoli 5.25.
  • Zdravac: 5.25 floppy ima tko da moze prebaciti podatke?
  • rusty: Šteta je što i dalje ne radi kako spada na macOSu. Prošle godine, je radio dio ali ne i adekvatno upucavanje certifikata na Certelia portalu. Taj dio samo je radio na Win 64bit i to preko Firefoxa. Moje osobno iskustvo uz support AKDa.
  • Djuro genijalac: Vidi eOI...
  • Djuro genijalac: Murja otkrila Linux i MacOS!
  • cariblanco: Yonkis, komentar je bio vrh, nemam šata dodati :)
  • drlovric: Affinity Suite nudi 6 mjeseci trial verziju za sve svoje apps (Mac, Win, iPad). Zanimljiv poslovni model...
  • Yonkis: Molimo da vi i vaši kolonizatori osvojite sve u alpskim sportovima, to će onda biti senzacija.
  • cariblanco: Jučer smo mi i naši kolonizatori, osvojili sve u nogometu i tenisu ;)
  • rusty: Safari je najbolji preglednik i Smayoo ga obožava iako tako ne piše ;)
  • Yonkis: Vrlo logično pošto smo na Jabučnjaku :)
  • smayoo: To je ugrađen mehanizam kažnjavanja za one koji koriste Safari ;)
  • Yonkis: Zašto je Jabučnjak tako bugovit na Safariju (iOS) kada pišem odgovore na forumu? Svako malo se zalocka, ne reagira pa moram reloadati stranicu i naravno sve pisati isponova. :/
  • m@xym: gladhr2, forum i postoji za to da sa na njemu otvaraju nove teme.
  • Piko: A ima i ovo, ali to nisam isprobavao pa nemam pojma kako radi: [link]
  • Piko: [link] imaš i ovo, ali nije free .... a kad Apple izda monitor sa barem 120Hz 4K ili 5K ... onda kupim Apple monitor
  • Yonkis: Pa kad je sve Windows fokusirano a od Applea se očekuje da nađe workaround. Da imaš Appleov monitor onda ne bi imao ovih poteškoća, zar ne?
  • gladhr2: Monitor Control mi ne funkcionira, samo brightness
  • gladhr2: haha, i dalje ne vjerujem u to da mac nema to rjeseno a na win je to odrađeno
  • Yonkis: A ti bi sad kompletno rješenje.. take it or leave it. My way or highway. Ispruži ruku pa stišaj :) eto rješenja :)
  • gladhr2: @drpongrac, taj dio sam ja napravio to je ok, ali kada zelim smanjiti ili pojacati ne mogu iz postavki minija, niti s tipkovnice nego moram cackati po tipkama monitora
  • drpongrac23: @gladhr2 - u postavkama zvuka odaberi monitor kao primarni audio uređaj. Ali onda neće biti zvuka iz Minija, već samo iz monitora.
  • Piko: Može se sa [link]
  • gladhr2: jedno pitanje da ne otvaram novu temu, mac mini, i na njega spojen monitor s hdmi a monitor ima ugrađen zvučnik. MOže li se nekako s mac minija updavljati zvucnikom odnosno da ne moram pojacavati i smanjivati direktno na monitoru, na windowsu mi je to radilo naj normalnije
  • drpongrac23: I fala Sanjinu Đukuiću!!! Riječka rock scena live forver!!!!
  • drpongrac23: Rijeka -Paris - texas - reizdanje, malo za reći, slava Foxu!!!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

drpongrac23, Ender, smayoo, tino1, yvann11, Anonimci (584)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.60 Seconds

Provided by iJoomla SEO