Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


23.11.2023 | 15:12
JOHN kaže:
Jesi li ti siguran što si ti mislio na što je mislio jura22?


Ja sam pročitao komentar i, onak, pravio sam se da nisam
23.11.2023 | 16:01
23.11.2023 | 16:29
JOHN kaže:
Jesi li ti siguran što si ti mislio na što je mislio jura22?
Za početak….Kako si ti protumačio članak, odnosno svrhu tog članka?


Shvatio sam da je misli kako sad i ukrajinci napadaju civilne ciljeve. I zbog toga su nacisti, veći od rusa i od hitlera.
No cilj je vojni, i unutar ukrajine, makar okupiranog dijela.

Tek kad roknu neke prave rakete u centru Moskve može reći nekaj takvo, a i tada se ne bih složio - oko za oko.

Kad su nas rokali po civilnim ciljevima, iskreno sam želio da Srbija nekad doživi slično.

Gle, pa ja sam nacist


A ako sam nešto krivo shvatio, nacrtajte mi molim, zadnjih par tjedana spavam na kapaljku i mozak mi je kaša.
23.11.2023 | 20:04
Ja recimo nisam 100% siguran što je autor članka htio reči. Da li trebam žaliti te ubijene agresore jer su ih Ukrajinci zrokali na “nehuman/neprimjeren način” i time postali isto što i druga strana……ili samo na neki čudan način prikazuju kako je karma dohvatila i agresore
23.11.2023 | 21:55
Vanjuška kaže:
JOHN kaže:
Jesi li ti siguran što si ti mislio na što je mislio jura22?
Za početak….Kako si ti protumačio članak, odnosno svrhu tog članka?


Shvatio sam da je misli kako sad i ukrajinci napadaju civilne ciljeve. I zbog toga su nacisti, veći od rusa i od hitlera.
No cilj je vojni, i unutar ukrajine, makar okupiranog dijela.

Tek kad roknu neke prave rakete u centru Moskve može reći nekaj takvo, a i tada se ne bih složio - oko za oko.

Kad su nas rokali po civilnim ciljevima, iskreno sam želio da Srbija nekad doživi slično.

Gle, pa ja sam nacist


A ako sam nešto krivo shvatio, nacrtajte mi molim, zadnjih par tjedana spavam na kapaljku i mozak mi je kaša.


Samo malo, to vi stvarno mislite da je žabac analizirao ovaj ili bilo koji ikad drugi članak? S čim?
24.11.2023 | 08:48
Zabac je stari troll, koji god da je narativ, ide protiv njega.

Predlazem operaciju zabac, u stilu danskog troll huntera
24.11.2023 | 14:40
kupus kaže:
Zabac je stari troll, koji god da je narativ, ide protiv njega.

Predlazem operaciju zabac, u stilu danskog troll huntera


Zabac je jedna isfrustrirana budala koja nema 3 čiste. Davoru se ušupčuje.
24.11.2023 | 14:55

Ja mislim da pretjerujete…..
Čovjek vas s vremena na vrijeme prca jer ga nekad zaista vrijeđate i čini se da mu dobro ide, sudeći po vašim reakcijama
24.11.2023 | 16:41
Samo hoću upoznat trolla...
24.11.2023 | 20:27
JOHN kaže:

Ja mislim da pretjerujete…..
Čovjek vas s vremena na vrijeme prca jer ga nekad zaista vrijeđate i čini se da mu dobro ide, sudeći po vašim reakcijama


Love se kao muhe na drek.
24.11.2023 | 20:56
Vidim.
Pretjerali ste svi skupa, ali ako vas to sve veseli…..
29.11.2023 | 00:35
29.11.2023 | 21:03
To sam ja govorio možda prije godinu dana, ali "trust mozgova" Jabučnjaka je srao po meni.
Isto tako sam predsjednik Ukrajine skandira nacisti (vijesti.hrt.hr/svijet/kanadska-ministric...lio-naciste-11056570)

Ukrajina je sama sebe uvukla u rat, a USA trpa milijarde u njih (koje će kad-tad naplatiti), ali izgubljene živote neće nitko vratiti.
29.11.2023 | 21:20
jura22 kaže:
To sam ja govorio možda prije godinu dana, ali "trust mozgova" Jabučnjaka je srao po meni. Ukrajina je sama sebe uvukla u rat, a USA trpa milijarde u njih (koje će kad-tad naplatiti), ali izgubljene živote neće nitko vratiti.


Eto, na kraju je ispalo da je baš sve što je prof. Mearsheimer predvidio još 2015. godine ispalo istina, a čak je i moje čisto amatersko opažanje iz perspektive jednostavne strateške igre (moje nepopularne Starcraft usporedbe) ispalo daleko realnije od gutanja propagande lobija zapadne vojne industrije.

Kakva tragedija za jednu zemlju i ljude, a sve radi zapadne pohlepe.

30.11.2023 | 12:48
dpasaric kaže:
Eto, na kraju je ispalo da je baš sve što je prof. Mearsheimer predvidio još 2015. godine ispalo istina...


Na znam čemu onda uopće razmišljati, jesti, disati... Kad imamo barem jednu dokazanu osobu na svijetu koja točno zna kada ću stutra ići na WC.

...a čak je i moje čisto amatersko opažanje iz perspektive jednostavne strateške igre (moje nepopularne Starcraft usporedbe)


I tu si cijelo vrijeme u promašenoj usporedbi. U Starcraftu ne možeš proizvesti ni približno toliko zerglinga koliko ih Rusi mogu poslati na front. U ovom ratu se do sada pokazalo da uspjesi Rusije na frontu najviše ovise o njihovoj spremnosti žrtvovanja velike količine ljudskih života. I da... Starcraft je izbalansirana igra u kojoj imaš donekle jednake šanse za pobijedu bez obzira koju rasu vodiš. Rat u Ukrajini nije igra, a daleko od toga da su snage izbalansirane.

...ispalo daleko realnije od gutanja propagande lobija zapadne vojne industrije.


Ovo je nešto što također konstatno nabacuješ od početka ove teme. Međutim, nisam još uspio odgonetnuti na koga se to odnosi. Izgleda kao da se obraćaš svima ostalima u ovoj temi, a sebe baš ni ne nalazim u tome. Ako se ne obraćaš svima, kome se onda obraćaš?

Kakva tragedija za jednu zemlju i ljude, a sve radi zapadne pohlepe.


Mislim da smo se u zadnjih 20ak godina toliko uljuljkali u liberalno pljuckanje dijela civilizacije u kojem živimo da smo smetnuli s uma kako postoji i ostali dio svijeta gdje žive jednako pohlepni i okrutni ljudi. Do sada nas nisu zanimali jer nisu u velikoj mjeri utjecali na nas. Sada su se stvari promijenile.
Kad ćeš jedno oko okrenuti na drugu stranu i vidjeti da nije samo zapadna civilizacija pohlepna i spremna žrtvovati ljudske živote za svoje interese, onda ćemo moći konkretnije komunicirati na ovu temu.
Sada pljuckamo po zapadnoj civilizaciji. Po kojoj civilizaciji će pljuckati tvoji unuci, praunuci? Hoće li oni uopće smjeti pljuckati? Šta kaže Mearsheimer?
30.11.2023 | 13:38
Pljuvati Zapad jer pomaze Ukrajinu u obrambenom ratu je takav mindfuck, da mi je to uopce tesko i procesirati.

Zamislite samo da je americka borbena grupa uplovila u Jadran 1991. a transportni brodovi iskrcali oruzje za novonastalu hrvatsku drzavu, pa i bosansku. Makar i napuhanih cijena, na kredit, opet bi na koncu to oruzje ispalo jeftinije od visegodisnjeg ubijanja i razaranja.

Koliko bi krace rat trajao da su bradati pijanci koji su dosli u Vukovar krasti bijelu tehniku, dobili po tamburi i otjerani preko granice? Ko bi ih u Srbiji motivirao da se okupe pa pokusaju opet, a znaju sta ih ceka tamo?

Srbi su imali oruzje, ali nisu imali dovoljno vojnika. Hrvati i Muslimani su imali ljudstva, ali nisu imali dovoljno oruzja (EMBARGO) pa smo to platili/kompenzirali ljudskim zrtvama.

Zamisli da su branitelji Vukovara dobili par tisuca protuoklopnih sredstava, pa polupali JNA sve te oklope za 2 tjedna. U drugacijem smjeru bi rat isao i iznudilo bi se politicko rjesenje.

Pljujemo Zapad jer nam je uveo embargo, sada je moderno pljuvati Zapad je u Ukrajini radi potpuno suprotono od embarga. Znaci, bitno je samo pljuvati!
30.11.2023 | 14:46
drlovric kaže:


Pljujemo Zapad jer nam je uveo embargo, sada je moderno pljuvati Zapad je u Ukrajini radi potpuno suprotono od embarga. Znaci, bitno je samo pljuvati!


Ovo su činjenice što je dlovrić napisao. Zanimljivo je da se mnogi ne žele pitati, zašto nam je zapad uveo embargo ? Pa iz razloga što je svim silama htio da Jugoslavija opstane. Sjetimo se dolaska Američkog sekretara Baker_a u Beograd pred rat. Tad nam je nuđeno, da ako ostanemo skupa, da dobivamo 5 milijardi dolara, bespovratno i da ćemo biti primljeni po ubrzanom postupku u EU i NATO. Nakon što to nije prošlo, jna je dobila zeleno svijetlo da riješi to na vojni način, ali u što kraćem roku. Tada je krenula vojna operacija u Sloveniji, a sve ostalo je povijest.

Jako mi je zanimljivo slušati, pojedine političare, a i ovdje neke na forumu, koji zapad okrivljuju za raspad Juge
Tko je imao najveću korist od raspada Juge, pa Rusija. Dobila je desetak godina mira, nakon raspada SSSR, a masovno je nas naoružavala. Pogledajte samo politički vrh tadašnje Srbije i vrh jna...svi su išli isključivo u Moskvu.
30.11.2023 | 14:48
Ima tako par pitanja koja s postavljaju i na njih nema nikakvog odgovora.

Tako npr.:

1. Ako sad prestanemo naoružavati Ukrainu, s ciljem da sjednu za stol i potpišu dogovor, kako konkretno to izvesti? Koji je prvi korak?
2. Ako je zapad tako strašan i crn, zašto sve izbjeglice bježe na zapad? Pa valjda ih je neko obavjestio da je tu jebada sve u 16.
3. Ako se svijet dijeli na Zapad i ostale a zapad je tako strašan, ko su ti ostali i kako izgledaju u usporedbi sa zapadom.
4. Jeli Kina, Ruzzija, iran i sjeverna koreja to čemu treba težiti? Ako da, zašto?
30.11.2023 | 15:14
danas javili da je preminuo Henri Kisindzer. pominjem ga jer je imao neke interesante ideje i razmisljanja na temu Putina, Rusije i rusko-ukrajinskog sukoba. pominjem samo par njih sto mi ostalo u pamcenju:
- predlog je bio da se Rusiji da Krim i istocne oblasti Ukrajine, da se zaustavi sukob
- misljenje da ako Putin udje u pregovore, vrlo brzo gubi vlast.
bio je veoma pametan i sposoban politicar, neki bi rekli beskrupulozan, ali koji politicar to nije?
30.11.2023 | 15:25
Ajmo pretpostaviti da bi provodivo mirovno rjesenje bilo u kojem Krim ostaje Rusiji, a da Donbas (koji cine Doneck i Lugansk) dobije neki specijalni status koji bi garantirao veca prava Rusima na tom podrucju. Nesto nedefinirano, samo da zaustavi rat, kao distrikt Brcko u BiH recimo.

Kherson i Kharkiv su Rusi svejedno izgubili na bojnom polju, tako da to ne bi ni bio predmet razgovora. Mali problem je jer su ih vec kao pripojili Rusiji, ali Putin bi to ponistio isto tako besmislenim dekretom. Rusija bi to prodala kao ustupak u pregovorima, iako vojnicki i nemaju to pod kontrolom.

Ukrajina bi dala garancije da nece u NATO (a mozda slaze pa opet udju, da Rusima vrati za onaj nuklearni sporazum)

EU put nije sporan i Putinu to ne smeta.

Rat bi stao. Ljudi ne bi ginuli. Zapadne pare bi se krenule slijevati u obnovu zemlje, i mislim da bi nakon par godina sam Donbas trazio da se spoji Ukrajini, kada vide da Rusi nisu obnovili nista, niti ulozili ista u njih. Od obecanja i laznog domoljublja se ne zivi.

Za koje desetljece vidim Ruse kako dolaze da rade u Ukrajini, kao sto Ukrajinici danas idu masovno u Poljsku recimo. Da zamijene Poljake koji su otisli u Njemacku
30.11.2023 | 15:53
drlovric kaže:
Ajmo pretpostaviti da bi provodivo mirovno rjesenje bilo u kojem Krim ostaje Rusiji, a da Donbas (koji cine Doneck i Lugansk) dobije neki specijalni status koji bi garantirao veca prava Rusima na tom podrucju. Nesto nedefinirano, samo da zaustavi rat, kao distrikt Brcko u BiH recimo.

Kherson i Kharkiv su Rusi svejedno izgubili na bojnom polju, tako da to ne bi ni bio predmet razgovora. Mali problem je jer su ih vec kao pripojili Rusiji, ali Putin bi to ponistio isto tako besmislenim dekretom. Rusija bi to prodala kao ustupak u pregovorima, iako vojnicki i nemaju to pod kontrolom.

Ukrajina bi dala garancije da nece u NATO (a mozda slaze pa opet udju, da Rusima vrati za onaj nuklearni sporazum)

EU put nije sporan i Putinu to ne smeta.

Rat bi stao. Ljudi ne bi ginuli. Zapadne pare bi se krenule slijevati u obnovu zemlje, i mislim da bi nakon par godina sam Donbas trazio da se spoji Ukrajini, kada vide da Rusi nisu obnovili nista, niti ulozili ista u njih. Od obecanja i laznog domoljublja se ne zivi.

Za koje desetljece vidim Ruse kako dolaze da rade u Ukrajini, kao sto Ukrajinici danas idu masovno u Poljsku recimo. Da zamijene Poljake koji su otisli u Njemacku


To bi bilo super, ali neće se desiti!
Zapad zanemariva jednu stranu medalje, a to je da slabljenje vjerodostojnosti politike jača Populiste. Trebali bi shvatiti da je vrijeme jako bitan faktor. Podjela društva je opasna. Kad vidim onog šupka od Olaf-a kako sere kvake, odmah me jami proljev. Pitam se dali će biti neke odgovornosti za pušenje u Ukraini.
30.11.2023 | 17:02
Ja ću samo reći da ne vidim razloga čemu ovaj defetizam, ako sam ispravno protumačio ton razgovora temeljem nekakve prividne ravnoteže snaga koja je sad na bojnom polju (a nije, o čemu malo kasnije). Ukrajina nije izgubila. Rat je trebao trajati 3 dana i u tom razdoblju je trebala biti uspostavljena marionetska vlada u Kijevu. To nije ostvareno.
Idemo dalje. Ono što je iz ukrajinske perspektive bitno je da su oni svaki dan sve bliže oružanoj samodostatnosti. Koliko vas zna da je Rheinmetall koji je njemački proizvođač oružja (tenkovi, topovi i sve ostalo) ušao u joint venture s ukrajinskom državnom firmom na teritoriju Ukrajine u omjeru 51:49 posto? Pokrenuta je proizvodnja granata za minobacače, topništvo i ostalo. Pokreće se remont leoparda na teritoriju Ukrajine (ili je to već napravljeno). Izrada dronova (zračnih i pomorskih) je pokrenuta, razvoj ide ubrzano i sad su već na trećeoj generaciji tih oružja. Pomoću njih (uz pomoć Storm Shadowa) su rusku flotu istjerali iz Crnog mora, bez vlastite spomena vrijedne ratne mornarice.
Rusija je uvezla streljivo iz Sjeverne Koreje za kojeg sami Rusi tvrde da se ne zna tko je više ugrožen; onaj koji ga ispucava ili onaj na kojeg se puca. Neispravnost je negdje gotovo na 30 posto.
Topničko/habučki kapacitet Rusije nije ni približno usporediv s onim s početka agresije.

Mene užasno smeta patroniziranje gdje mi, iz komocije EU s obalom od koje živimo, znamo kako je trebala Ukrajina postupiti da izbjegne rat i ostanu joj sve ovce na broju. Htjeli ste i vi u EU? E sori, vi morate trpit Putina i njegovu kliku, ali nama prodavajte žito za male novce i kad dobro mapirate zalihe zemnog plina ispod Crnog mora i po svojem teritoriju, možete ga nama jeftino prodavati, ali nemojte iritirati Putina, jer to onda nama narušava komociju koju možemo zahvaliti baš Vama, jer na vašem teritoriju Rusija štuca, inače bi došla do nas...

Oni su legalno izabrali samostalnost na referendumu. Imaju legalno izabranu vlast (mnog legalnije od klike koja stoluje u Kremlju) i preko 95% Ukrajine ne želi pod rusku čizmu i brane svoj teritorij. Najmanje što mogu (i moram!) učiniti je da to poštujem i pomognem im koliko mogu.
30.11.2023 | 19:00
Ender kaže:
danas javili da je preminuo Henri Kisindzer. pominjem ga jer je imao neke interesante ideje i razmisljanja na temu Putina, Rusije i rusko-ukrajinskog sukoba. pominjem samo par njih sto mi ostalo u pamcenju:
- predlog je bio da se Rusiji da Krim i istocne oblasti Ukrajine, da se zaustavi sukob
- misljenje da ako Putin udje u pregovore, vrlo brzo gubi vlast.
[b]bio je veoma pametan i sposoban politicar, neki bi rekli beskrupulozan, ali koji politicar to nije?[/b]


A druga strana medalje, vidi kako su ga "lijepo nahvalili" u današnjim novinama !

www.index.hr/vijesti/clanak/ovo-su-jeziv...ica_vijesti_ostalo_d
30.11.2023 | 19:49
Ender kaže:
danas javili da je preminuo Henri Kisindzer. pominjem ga jer je imao neke interesante ideje i razmisljanja na temu Putina, Rusije i rusko-ukrajinskog sukoba. pominjem samo par njih sto mi ostalo u pamcenju:
- predlog je bio da se Rusiji da Krim i istocne oblasti Ukrajine, da se zaustavi sukob
- misljenje da ako Putin udje u pregovore, vrlo brzo gubi vlast.
bio je veoma pametan i sposoban politicar, neki bi rekli beskrupulozan, ali koji politicar to nije?


Ali se kasnije predomislio oko nekih stvari:

unherd.com/thepost/henry-kissinger-nato-...aine-is-appropriate/
30.11.2023 | 21:40
drlovric kaže:
Pljuvati Zapad jer pomaze Ukrajinu u obrambenom ratu je takav mindfuck, da mi je to uopce tesko i procesirati.


To je zapravo srž, to je ta "zamjena teza" i od nje i počinje nerazumijevanje ili kako ti kažeš "mindfuck".

Jer nije zapad taj koji pomaže Ukrajini da se brani, nego je zapad taj koji je godinama sustavno radio na tome da Ukrajinu gurne u rat iz svojih pohlepnih interesa. I da će se to dogoditi je bilo sasvim jasno odavno, o tome se govorilo javno, čak i u EU parlamentu, ali svi su okretali glavu jer im je bilo u interesu da namlate pare gurajući taj narod u rat za koji su unaprijed znali da ga se ne može dobiti. Nisu oni blesavi niti naivni, dobro su znali da će Ukrajina biti teško razorena, baš kao što je Mearsheimer logično predvidio, ali nije ih bilo briga. To je bio tuđi cannon fodder.

A po pitanju "defetizma" preporučam da se pročita dokument same američke vojske iz kolovoza ove godine "The US Army War College Quarterly: Parameters, Volume 53, Number 3 (Autumn 2023)" u kojem na vojnoj akademiji analiziraju situaciju u Ukrajini i zaključuju da je jasno da zapad nema nikakve šanse u konvencionalnom kopnenom sukobu s Rusijom. To kažu američki vojni profesionalci. Ako niti njima ne vjerujete, onda vam ostaje da vjerujte MSM-u koji je potpuno kupljen od korporativnih elita i prodaje vam priču koja njima odgovara, a koja rijetko kada ima veze s istinom.

Neću dalje, rekao sam sve što sam imao, svratit ću ovdje opet na proljeće da vidim jeste li spoznali nešto novo i da pročitam kako ćete objasniti poraz takve politike, a koji se sasvim logično mora dogoditi (a što su mnogi znali i prvog dana).
01.12.2023 | 12:21
[quote="dpasaric" post=218916]drlovric kaže:
onda vam ostaje da vjerujte MSM-u

Evo tko ima vremena može pročitati članak o njemu i njegovo gledište na Ukrajinu/rusiju. Pošto je članak iza paywalla, slobodno se poslužite sa 12ft.io/https://www.newstatesman.com/ide...edy-john-mearsheimer (ovo je link da se makne paywall) p.s. ima i o Henry Kiss članak tamo
01.12.2023 | 14:50
dpasaric kaže:
To je zapravo srž, to je ta "zamjena teza" i od nje i počinje nerazumijevanje ili kako ti kažeš "mindfuck".
Jer nije zapad taj koji pomaže Ukrajini da se brani, nego je zapad taj koji je godinama sustavno radio na tome da Ukrajinu gurne u rat iz svojih pohlepnih interesa.


Ne vidim tu nikakvu "zamijenu teza". Ukrajina je, s obzirom na njen nesretni geografski položaj, potpala u interesnu sferu i Amera i Rusa, kao što je svojedobno bio i Afganistan. Ukrajina je kakti dobila mogućnost izbora između "Američkog sna" ili "Ruskog mira". I Ameri i Rusi su jednako gurali svoje agende i pokušali manipulacijama dobiti Ukrajinu na svoju stranu. Na kraju se Ukrajina okrenula Zapadu jer se i narod nešto pita, a Ukrajinci dobro znaju kako je živjeti pod ruskom čizmom.
Meni su neupitne priče o zapadnjačkoj pohlepi i licemjerju koje cijelo vrijeme spominješ, ali mi nije jasno kako ne vidiš i drugu stranu koja je jednako tako pohlepna i licemjerna i još k tome i okrutna.
Nema tu ni "zamijene teza" ni "MSM-a"... Od trenutka kada je rat počeo, meni samo ostaje da podržim narod Ukrajine da se izbori za svoju odluku okretanja zapadu. I tu sad dolazi taj mindfuck o kojem Lovrić priča... Nema tu više priče ko je kakav i ko je šta napravio i proxy ratovi i ostala sranja. Nama, kao civiliziranim ljudima, ostaje samo da podržimo ukrajinski narod. I sami smo prošli kalvariju rata Davida protiv Golijata i možemo suosjećati s tim narodom i njihovom borbom. Jesmo li mi kao narod htjeli izaći iz Juge? Jesmo. Jesmo li se odlučili okrenuti zapadu? Jesmo. Jesmo li te odluke krvavo platili? Jesmo. Jel nas početkom Domovinskog rata bilo briga koje sile su utjecale na raspad Juge i koje sile imaju interese u tome? Nije. Ljudi su išli u rat da obrane svoje domove, obitelji i sugrađane od agresora koji je planirano napao našu državu s namjerom okupiranja i pripajanja teritorija. O kakvoj "zamijeni teza" tu pričamo?
Jesi li početkom Domovinskog rata isto razmišljao kako jednostavno trebamo prepustiti teritorij vojno nadmoćnijem agresoru? Baš me zanima tvoj odgovor na ovo pitanje.

Ukrajina je imala jedan jedini način da izbjegne rat, a to je da jednostavno prepusti Rusiji teritorij koji je danas manje-više i okupiran od Rusije.
Putin je već 2014. pokazao da mu ni "neutralnost" Ukrajine nikako ne odgovara i da će učiniti sve da zadrži Krim pod kontrolom Rusije.
Nakon svega, kriviti isključivo Amere i pohlepnost zapada za rat u Ukrajini je jednostavno... žmirenje na jedno oko.
01.12.2023 | 23:04
Ovi stalno smišljaju nešto novo. Tunel i ovo danas su na istoku Rusije, prema granici s Kinom ili Mongolijom.

Ukraine's Security Service blows up another train on Russian railway

www.pravda.com.ua/eng/news/2023/12/1/7431210/
02.12.2023 | 02:49
Gjuroo kaže:
Jesi li početkom Domovinskog rata isto razmišljao kako jednostavno trebamo prepustiti teritorij vojno nadmoćnijem agresoru? Baš me zanima tvoj odgovor na ovo pitanje.


Pa to smo ovdje prošli već x puta! Vjerojatno nisi bio u raspravi od početka. To su kruške i jabuke.

To je negiranje objektivnih činjenica u čisto filozofskoj salonskoj raspravi koja se vodi na razini nekakve utopističke makete svijeta u kojoj na Zemlji vlada pravda, manje države su zaista suverene i postoji nediskriminirajuće međunarodno pravo.

Guess what? Žao mi je ako ti razbijam iluziju, ali to nije tako. A to nije tako upravo najviše radi onih koji se desetljećima igraju svjetskih policajaca, ali ne s ispravnim moralnim i ljudskim vrijednostima, već sa svojom pohlepom i željom za hegemonijom. I kada postaviš takva pravila u igri sile onda ne možeš odjednom očekivati pravdu, zakon i poštenje od drugih.

I odakle uopće taj suludi "mindfuck" (da koristim terminologiju iz rasprave) uspoređivati jednu Srbiju(!) s najjačom nuklearnom silom na svijetu? Pa nije to Riziko i ne igra se po pravilima koja su došla u kutiji, svijetom vladaju nuklearne sile. Točka. Isprovocirati rat s jednom i onda još odbiti pregovore koje su Rusi nudili na početku je suludo.

Gledano iz njihove perspektive - moglo bi se sve to nazvati i veleizdajom koja je uništila Ukrajinu, odvela u smrt tisuće, a još će u tom ruletu na kraju izgubiti dio teritorija. A za sve to vidjeti nije trebalo biti posebno pametan ili vidovit (ako smo mogli i mi amateti na forumu), a što to onda znači? Znači da je to učinjeno namjerno, namjerno su žrtvovani, a ovdje neki žive u čarobnoj iluziji kako se njima pomaže. Divno im se pomoglo.

Primjeti kako je sukob u Ukrajini ovog trena na Indexu 19-ta vijest po redu. To naravno ne oslikava ono što se tamo zaista događa, već je plaćeni narativ vojno industrijskog kompleksa koji sada želi da se ova ljudska katastrofa čim prije zaboravi.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 10 sati
  • Borisone: [link]
  • Kloba: Jel itko provalio da su OIV pustili HTV 2 u UHD rezoluciji za vrijeme Olimpijade? Znači 4K preko kućne antene? Ajde, kada si već dižu plaće 65 posto da spriječe korupciju (koji proser) sada imamo i mjesec dana 4K reze :)
  • gladhr2: [link] remote desktop ako neko moze malo pomoci :)
  • drlovric: Javio se jedan kolega Jabucar i poslao mi paket sa adapterom. Prob rijesen. Hvala mu puno!
  • drpongrac23: Ustvari m5 je oznaka u seriji, isprika. Evo u dnu tablice preporučena cijena [link]
  • Ender: jeste m5, poslednje verzije MacBook-ova pre nego sto su ih ukinuli su bile 12" i sa coreM, M3, M5 procesorima.
  • drpongrac23: Valjda i5, Intel. M5 ne postoji.
  • Matija klc: kupljen 2018, nema ostecenja, racun posjeduje. Samo vase misljenje o prodajnoj cijeni. Hvala na trudu i vremenu
  • Matija klc: Pozdrav decki, pitanje kratko ako netko ima vremena za mišljenje samo. Prijateljica bi prodala: NOTEBOOK APPLE MacBook (12” Retina, Intel Core M5 1.2GHz, 8GB, 512GB, HD515, OSX, 1y, HR layout, Rose Gold)
  • cariblanco: Kaj VŽ, valjda HŽV, onda bi to Lovrić ziher kupio i ne bi pitao za cijenu ;)
  • Zdravac: VŽ
  • Zdravac: ako trebaš samo onaj nastavak koji se ušteka, mislim da imam ja od starog punjača, možda odgovara
  • Beli: Ovo: [link]
  • smayoo: Odnosno, ako imaš US, a trebaš EU, onda, jel... :)
  • smayoo: googlaj Apple duckhead US power plug
  • drpongrac23: Ima i od Apple-a "Apple World Travel Adapter Kit"
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Aj vidi kod ovih, drže svašta za Mac
  • drlovric: Gdje mogu kupiti kut za Macbook punjac. Da skinem americki i stavim EU uticnicu. Kako se to uopce zove? Prodaje li to neki ducan? :)
  • rusty: Onda? Tko je u ovo CrowdStrike problemu? ERSTE banka nije!
  • Zdravac: Ne znam, za kolegu je... provjeriti ću...
  • drpongrac23: Mogli bi imati u FINI :)
  • smayoo: Ako je to 5,25" zapis od 180 ili 360 kB po strani (single ili double density), ja imam 5,25" na Commodoreu 128. HD flopica od 5,25 (1,2 MB) sigurno više nije čitljiva, zaboravi te podatke.
  • Borisone: Peek'n'Poke?
  • m@xym: Teško ćeš naći nekoga da ima i 3.5" floppy, a kamoli 5.25.
  • Zdravac: 5.25 floppy ima tko da moze prebaciti podatke?
  • rusty: Šteta je što i dalje ne radi kako spada na macOSu. Prošle godine, je radio dio ali ne i adekvatno upucavanje certifikata na Certelia portalu. Taj dio samo je radio na Win 64bit i to preko Firefoxa. Moje osobno iskustvo uz support AKDa.
  • Djuro genijalac: Vidi eOI...
  • Djuro genijalac: Murja otkrila Linux i MacOS!
  • cariblanco: Yonkis, komentar je bio vrh, nemam šata dodati :)
  • drlovric: Affinity Suite nudi 6 mjeseci trial verziju za sve svoje apps (Mac, Win, iPad). Zanimljiv poslovni model...
  • Yonkis: Molimo da vi i vaši kolonizatori osvojite sve u alpskim sportovima, to će onda biti senzacija.
  • cariblanco: Jučer smo mi i naši kolonizatori, osvojili sve u nogometu i tenisu ;)
  • rusty: Safari je najbolji preglednik i Smayoo ga obožava iako tako ne piše ;)
  • Yonkis: Vrlo logično pošto smo na Jabučnjaku :)
  • smayoo: To je ugrađen mehanizam kažnjavanja za one koji koriste Safari ;)
  • Yonkis: Zašto je Jabučnjak tako bugovit na Safariju (iOS) kada pišem odgovore na forumu? Svako malo se zalocka, ne reagira pa moram reloadati stranicu i naravno sve pisati isponova. :/
  • m@xym: gladhr2, forum i postoji za to da sa na njemu otvaraju nove teme.
  • Piko: A ima i ovo, ali to nisam isprobavao pa nemam pojma kako radi: [link]
  • Piko: [link] imaš i ovo, ali nije free .... a kad Apple izda monitor sa barem 120Hz 4K ili 5K ... onda kupim Apple monitor
  • Yonkis: Pa kad je sve Windows fokusirano a od Applea se očekuje da nađe workaround. Da imaš Appleov monitor onda ne bi imao ovih poteškoća, zar ne?
  • gladhr2: Monitor Control mi ne funkcionira, samo brightness
  • gladhr2: haha, i dalje ne vjerujem u to da mac nema to rjeseno a na win je to odrađeno
  • Yonkis: A ti bi sad kompletno rješenje.. take it or leave it. My way or highway. Ispruži ruku pa stišaj :) eto rješenja :)
  • gladhr2: @drpongrac, taj dio sam ja napravio to je ok, ali kada zelim smanjiti ili pojacati ne mogu iz postavki minija, niti s tipkovnice nego moram cackati po tipkama monitora
  • drpongrac23: @gladhr2 - u postavkama zvuka odaberi monitor kao primarni audio uređaj. Ali onda neće biti zvuka iz Minija, već samo iz monitora.
  • Piko: Može se sa [link]
  • gladhr2: jedno pitanje da ne otvaram novu temu, mac mini, i na njega spojen monitor s hdmi a monitor ima ugrađen zvučnik. MOže li se nekako s mac minija updavljati zvucnikom odnosno da ne moram pojacavati i smanjivati direktno na monitoru, na windowsu mi je to radilo naj normalnije
  • drpongrac23: I fala Sanjinu Đukuiću!!! Riječka rock scena live forver!!!!
  • drpongrac23: Rijeka -Paris - texas - reizdanje, malo za reći, slava Foxu!!!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, smayoo, tino1, yvann11, Anonimci (682)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.67 Seconds

Provided by iJoomla SEO