Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


25.01.2023 | 14:48
Meni ovo lici na poteze ocajnika.
Na pocetku rata a i pre njega rusi nisu hteli pregovore, sad kako vreme odmice - mi smo oduvek bili za pregovore, i u zadnje vreme sve cesce s jedne strane pritiskaju da se pregovara, a s druge strane verovatno u nekoj nemoci prete svima da ce sravniti, unistiti..
zameraju sto zapad obilato pomaze ukrajince, a i oni uzimaju neke dronove iz irana, naoruzanje iz s. koreje...
sad prete nemackoj da su legitimna meta... kao da nemci nemaju svoju protivvazdusnu odbranu, jer samo iz vazduha mogu da ih napadnu, za kopnenu ofanzivu moraju da predju preko poljske recimo.
25.01.2023 | 15:12
IgorD kaže:
tino1 kaže:
To da "ne možeš pregovarati s nekim tko je došao ubiti te" se potpuno slažem, ali kada je to zaista otvoreno tako.

Nego kako je? Onu zgradu i kazalište su srušili kao poklon kad se dolazi u goste kod nekoga? Vidiš li ti slike Ukrainskih gradova? Ništa, a? Samo malo okrečit i niko neće ni znat da su kreteni rokali i ubijali. Buča je sve što se tu treba reć. Davore, pazi samo da ne budeš ciničan!

Sad će Leopard pregovarati!


Lavrov i Putin u zadnjih par dana spominju da su uvijek željeli pregovarati ali drugi nisu htjeli a mi smo eto zaboravili da su i Macron i cijelo ostalo društvo oblijetali Moskvu i miljakali Putina da ne napadne Ukrajinu na što se on podsmjehivao i ponavljao kako je primoran na akciju zato što je Ukrajina izmišljena zemlja koja ne treba postojati, Ukrajinci su Rusi ali to ne žele priznati.

Meni je uvijek bilo zanimljivo kako su Ukrajinci istovremeno i nacisti i Rusi samo ne žele priznati ni jedno ni drugo. Sad vidimo da je svima dosta raspravljanja s Putinom oko tričarija i da su izabrali malo drukčija sredstva.




Vidimo da je neka, kakva god bila politička odluka da se napadne Ukrajina i to da se opravda s te strane propala. Priča oko ugroženosti s NATO isto je pala, ostala je samo gola geopolitika i osvajanje teritorija i Ruski svet. Velika većina ovdje ne vidi neki drugi razlog, a oni koga ga znaju, ne žele nam ga priopćiti, sad je pitanje zašto ?
25.01.2023 | 15:33
Air kaže:
Čak i da ovim pobjediš Stracraft zaboravio si temeljni preduvjet: NE SMIJEŠ NALJUTITI PUTINA


Nesto razmisljam, da su Rusi malo manje visokopreciznih raketa pucali po bolnicama, elektranama, toplanama, mogle su im sada dobro doci kada bude razjarene macke trebalo ganjati po Ukrajini
  • Air
  • Korisnik
  • 64
25.01.2023 | 15:48
drlovric kaže:
Air kaže:
Čak i da ovim pobjediš Stracraft zaboravio si temeljni preduvjet: NE SMIJEŠ NALJUTITI PUTINA


Nesto razmisljam, da su Rusi malo manje visokopreciznih raketa pucali po bolnicama, elektranama, toplanama, mogle su im sada dobro doci kada bude razjarene macke trebalo ganjati po Ukrajini


Barem je tebi jasno da kod Rusa nema nikakve taktike. Temeljni pristup im je samo rokaj dok ima.
Najveća im je taktička okupacija kako ubiti svoje vojnike koji imaju namjeru predati se.
25.01.2023 | 17:40
Unisten S-400.

25.01.2023 | 18:20
cariblanco kaže:
[ Velika većina ovdje ne vidi neki drugi razlog, a oni koga ga znaju, ne žele nam ga priopćiti, sad je pitanje zašto ?


Ovo je JEDINI razlog agresije.


Fm_SaeCXkAEe-tS.jpeg


Na slici se vidi narančasto označene lokacije ogromnih zaliha zemnog plina.
25.01.2023 | 19:00
Djuro genijalac kaže:
cariblanco kaže:
[ Velika većina ovdje ne vidi neki drugi razlog, a oni koga ga znaju, ne žele nam ga priopćiti, sad je pitanje zašto ?


Ovo je JEDINI razlog agresije....


A litij?
25.01.2023 | 19:09
Onda je Ruska agresija opravdana, jer je to ruski svet, možda im to treba dati, ali uz uvjet da s tim plinom neće ubijati Ukrajinske naciste u komorama
25.01.2023 | 19:15
> Na slici se vidi narančasto označene lokacije ogromnih zaliha zemnog plina.

Znači nije istina da se svi ratovi vode samo zbog nafte?

25.01.2023 | 22:21
Air kaže:
Ovo znaš na osnovu nekih činjenica ili nagađaš?

Prema ovom tvom upisu izgleda da Rusi (Putin, jer u Rusiji u službenoj politici vlada jednoumlje Putina) imaju neku pozitivnu crtu u ovom ratu u Ukrajini.Ako ti znaš koja je to pozitivna crta, crtica, makar i mala mala crtica, reci nam.


Ruski mediji govore da je zapad sabotirao pregovore. Da mi na zapadu smijemo čitati njihove medije, netko bi se na to pozvao i zapitao tko tu laže i zašto se ne pregovara ako obje strane žele pregovore, pa bismo onda bili bliže istini.

Što se tiče "pozitivne crte", tu mislim na svo zlo koje se zbivalo u Ukrajini od 2014. do danas, pogotovo u istočnim pokrajnama i sve ono o čemu su mnogi zapadni političari govorili da će se dogoditi, znači da to nije tamo bilo "med i mlijeko" nego situacija na rubu požara godinama i svi su za to znali, a pogotovo u kontekstu toga da je zapad učinio sve što je mogao da se rat dogodi.
25.01.2023 | 22:36
Šteta što zbog naše cenzure ne možete čitati rusku analizu situacije sa zapadnom donacijom tenkova na Russia Today.

Ukratko, to je zanimljiv i opširan članak napisan skoro kao da ga je pisao zapadni PR - da ga čitam u nekom zapadnom mediju činio bi mi se sasvim razuman i dosta odmjeren. Ispada kao da Rusi iz nekog inata žele pisati objektivno i skromno tako da mi na zapadu shvatimo koliko ovo što mi čitamo u našim medijima izgleda kao napuhana propaganda. Baš mi je to zanimljvo, gotovo da veličaju zapadne snage i opasnost koju to predstavlja, a izuzetno skromno govore o svojima snagama. Nimalo ne hvale svoje tenkove i komentiraju da je teško reći tko bi bolje prošao na bojnom polju. Daju i procjenu da kada jednom krene isporuka tenkova Ukrajini, da to neće stati na tih par desetina komada, nego da će ih poslati minimalno 1.800, ali vjerojatno i daleko više.

Zaključuju da je to loše i da bi takva sila razbila rusku obranu zauzetih područja, pa da treba brzo reagirati.

Tekst piše njihov vojni promatrač, pukovnik u mirovini i specijalist za zračnu obranu Mikhail Khodaryonok.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
25.01.2023 | 23:01
dpasaric kaže:
Air kaže:
Ovo znaš na osnovu nekih činjenica ili nagađaš?

Prema ovom tvom upisu izgleda da Rusi (Putin, jer u Rusiji u službenoj politici vlada jednoumlje Putina) imaju neku pozitivnu crtu u ovom ratu u Ukrajini.Ako ti znaš koja je to pozitivna crta, crtica, makar i mala mala crtica, reci nam.


Ruski mediji govore da je zapad sabotirao pregovore. Da mi na zapadu smijemo čitati njihove medije, netko bi se na to pozvao i zapitao tko tu laže i zašto se ne pregovara ako obje strane žele pregovore, pa bismo onda bili bliže istini.


Savim moguće.

Što se tiče "pozitivne crte", tu mislim na svo zlo koje se zbivalo u Ukrajini od 2014. do danas, pogotovo u istočnim pokrajnama i sve ono o čemu su mnogi zapadni političari govorili da će se dogoditi, znači da to nije tamo bilo "med i mlijeko" nego situacija na rubu požara godinama i svi su za to znali, a pogotovo u kontekstu toga da je zapad učinio sve što je mogao da se rat dogodi.


Misliš li ti da Rusija također nije napravila sve da se rat dogodi?
25.01.2023 | 23:32
Amerika je učinila sve da se rat dogodi i to ne amnestira Rusiju od odgovornosti za počinjene zločine protiv civilnih ciljeva i stanovništva.
Rusija je također učinila sve da se rat dogodi i to ne amnestira Ameriku od odgovornosti za poticanje i na razvoj političke napetosti koja je dovela do ovog danas.

Rat je izbio, civili stradavaju i sad je to, naravno, najveće zlo, nema smisla išta dalje vagati, ali isto nije OK da se zaboravi kako je i događajima iz 2014. prethodilo jako puno huškačke retorike od strane ukrajinskih političara (ono čega se mogu sjetiti ovako, iz glave, bila je izjava jednog od ministara u vladi prije Zelenskog - "neće nama više nitko pričati ruski u ukrajinskim školama"). U zemlji u kojoj preko 20% stanovništva govori ruski Nitko normalan nije mogao očekivati da se iz toga izrodi ikakav civilizirani tijek razvoja odnosa s Rusijom.
25.01.2023 | 23:57
> U zemlji u kojoj preko 20% stanovništva govori ruski

Wikipedija:

For the preferred language of work, an equal amount chose either Ukrainian or Russian (37%) and 21% communicated bilingually.

Znači, skoro 60% stanovništva se na poslu a vjerojatno i školi koristilo ruskim a 37% ga je koristilo svakodnevno na poslu.

Ovo što si citirao je vjerojatno ruska propaganda iz tog vremena jer su Ukrajinski ministri vrlo vjerojatno međusobno razgovarali ruski a na početku rata je donjet zakon ili možda samo pravilnik da učitelji koji ne znaju Ukrajinski više ne mogu biti učitelji što znači da su takvi postojali.

Zdrava logika, ako su postojali učitelji koji nisu znali Ukrajinski onda očito ruski nije mogao biti zabranjen u školama. A pošto je čak i Zelensky ruski native-speaker(*) Ukrajinski jezik je dugo bio aktivno suspendiran i naravno da je postojala želja da ga se pretvori u glavni jezik pa je ruska propaganda to koristila u svoje svrhe pretjerivanjem i uveličavanjem kako efikasna propaganda zapravo funkcionira. Svejedno je danas suludo očekivati da će svi, pogotovo na istoku Ukrajine prestati govoriti ruski.

(*) - Born to a Ukrainian Jewish family, Zelenskyy grew up as a native Russian speaker in Kryvyi Rih, a major city of Dnipropetrovsk Oblast in central Ukraine.

Malo googlanja:

> The latest statistics by Ukrainian education ministry suggest that there are more than 2000 Russian-language schools in Ukraine.

> Ukrainian education law allows anyone to study in Russian up to 5th grade.

> Recently Ukrainian interior minister Avakov proudly claimed the Russian language is part of Ukrainian cultural sphere and therefore Ukrainian government would never ban or restrict it's private usage.

> Therefore the claim is propoganda exxageration.

> The real question is why Russian troll farms are pushing insencire questions trying to create the atmosphere of hatred and fakes?

www.quora.com/Why-are-Russian-language-s...-ban-them-completely
26.01.2023 | 08:24
dpasaric kaže:
Daju i procjenu da kada jednom krene isporuka tenkova Ukrajini, da to neće stati na tih par desetina komada, nego da će ih poslati minimalno 1.800, ali vjerojatno i daleko više.


Davore, daj malo prouči činjenice. Prvo: AFU dobivaju u prvoj tranši (dosad potvrđeno) 100-njak tenkova). Na to ide iz soft najave Bidena 31 abrams. Kanada se još nije izjasnila, ali i ona bi trebala donirati 20-ak svojih leoparda. Realno je za očekivati da će u prvoj tranši u Ukrajinu stići cca 150 tenkova. 300 bi bila konačna količina koja je dovoljna da se Ruse istjera iz Ukrajine.
1800 je toliko nerealna brojka da to nema smisla uopće komentirati. Mislim da u cijeloj Europi (ako na trenutak EU poistovjetimo s Europom) nema SVE UKUPNO 1800 tenkova. Države imaju u prosjeku cca 300-njak tenkova svaka (tu mislim na ove veće, ne Sloveniju i nas, recimo). Njemačka godišnje dosadašnjim tempom proizvede 70-ak leoparda.
Od donacije tenkova puno veći izazov bit će njihovo održavanje, tj. upravljanje resursima.
26.01.2023 | 09:13
dpasaric kaže:
Šteta što zbog naše cenzure ne možete čitati rusku analizu situacije sa zapadnom donacijom tenkova na Russia Today.

.....

Tekst piše njihov vojni promatrač, pukovnik u mirovini i specijalist za zračnu obranu Mikhail Khodaryonok.


Je li to ovaj članak?
www.rt.com/news/570476-tanks-for-ukraine/
26.01.2023 | 09:58
ZeljkoB kaže:


Da, to je to.
26.01.2023 | 10:06
dpasaric kaže:
ZeljkoB kaže:


Da, to je to.

Thx, nije mi bilo jasno o kakvoj se cenzuri radi, jer je sve lako dostupno.
26.01.2023 | 11:31
Air kaže:
Misliš li ti da Rusija također nije napravila sve da se rat dogodi?


Mislim da oni nisu željeli ovaj rat, ali kada su im dolili vodu "do grla", da su onda prihvatili tu igru i sada kada su zakrvarili ruke idu iz toga izvući najviše.

Jer zašto bi netko želio rat dok ugodno izvozi svoju naftu i plin za gotovo cijelu EU i od toga dobro živi? Zašto bi želio rat netko tko ulaže u Sjeverni tok i želi se još više povezati s Europom? Meni to nije nikako logično.

Nadalje, ono što naša propaganda radi je da Putina predstavlja kao nekakvog ekstremistu, a on je tamo zapravo umjerenija struja. Putin i njegova ekipa se trude na sve načine ne podpirivati niske strasti u društvu. Kada se to dogodi odmah udaljuju takve novinare ili druge eksponirane ličnosti. Bilo je slučajeva kada su pojedinci predlagali zvjerska rješenja, ali su odmah dobili crveni karton. Ovi koji predlažu eliminiranje Putina ne znaju koje bi zlo tek tada otvorili, kada bi čuli neke ruske jastrebove, smrznuli bi se od jeze. Zabluda je misliti, da cijela Rusije diše kao Putin. Putin i njegov krug daju Rusiji taj "uglađeni štih" - kako je to sam Macron rekao, ali može se vidjeti i stavove mnogih u Rusiji koji u tome vide slabost, te predlažu rješavanje stvari isključivo ognjem i mačem.
26.01.2023 | 12:31
dpasaric kaže:
Jer zašto bi netko želio rat dok ugodno izvozi svoju naftu i plin za gotovo cijelu EU i od toga dobro živi?


Zato da dovrši višegodišnji plan osvajanje druge suverene države, kako bi došao u posjed velikih zaliha rudnih bogatstava, a sve pod izlikom o zaštiti "ugroženih" Rusa, od strane "nepostojećeg" naroda, čiji su svi pripadnici "kvroločni nacisti".
Meni je to skroz logično.

Ovi koji predlažu eliminiranje Putina ne znaju koje bi zlo tek tada otvorili, kada bi čuli neke ruske jastrebove, smrznuli bi se od jeze. Zabluda je misliti, da cijela Rusije diše kao Putin. Putin i njegov krug daju Rusiji taj "uglađeni štih"


Prvo. Ako je to što kaže točno, da u Rusiji doista postoje ekstremisti koji bi htjeli veću, jaču i "bolju" Rusiju pod bilo koju cijenu (ratovanjem sa državama u okruženju), koja je onda logika ne dirati Putina jer je on, kao, bolji od njih. Putin, kakav god da jest, neće do vijeka vladati, a ta ekstremna krema Ruske politike neće vječno biti u zapećku. Logičnije bi ih bilo "riješiti" odmah, nego čekati da postanu jači.

I, drugo. Granatiranje gradova na način da su doslovno do temelja uništeni, uništavanje infrastrukture, deportacija Ukrajinca na okupiranim područjima u udaljene krajeve Rusije, slanje kriminalaca na ratište, i u konačnici, odsijecanje genitalija neprijateljskim i svojim vojnicima, teško se može nazvati "uglađenim štihom", osim ako možda nemaš istančani osjećaj za ironiju.
26.01.2023 | 12:35
dpasaric kaže:
Mislim da oni nisu željeli ovaj rat


... to se jasno da iščitati iz činjenice da su Rusi prije 8 godina anektirali Krim.

Miroljubljiv neki narod... nema šta...
26.01.2023 | 13:07
Tebi je logično i kada USA devastira "druge suverene države" radi kontrole nafte, diže plinovode u zrak i slično, to je onda isto "vrlo miroljubiv narod, nema što..." Ne mogu jedna pravila vrijediti za jednu nuklearnu velesilu, a druga za drugu. Sada zapadni svijet vidi kako to ružno izgleda kada druga strana igra po istim tim pravilima. Mir u svijetu nije pravda nego ravnoteža nuklearnih sila i njihovih interesa. I u ovom slučaju je Ukrajina žrtvovana za te interese, a dobivaju obje velesile - američki vojni lobi gomilu novca poreznih obveznika SAD i EU, a Rusi će dobiti teritorij. I to je to, tužno i surovo, ali tako je kako je.
26.01.2023 | 13:08
Največi problem Rusije je Laž. Lažu, ama baš oko svega i pitanje je kako uspostaviti nekakav dijalog s stranom koja stalno laže ?

U ovom se ratu te laži otkrivaju. Laž da imaju milju zimskih uniformi, laž da imaju toliko pancirki i šljemova,laž da imaju toliko ;kamiona, tenkova, i svega drugog, gdje se gume na nekim vozilima nisu promjenile od nastanka tog vozila, niti da se neki servis obavio koji je predviđen.

Laž oko tenkova ,Armata t-14, koji je trebao biti pandan modernim NATO tenkovima, postoji samo na papiru i možda par protu-tipova. Laži takve vrste ima previše da bi ih nabrajao, laž oko SU-57, koji je možda dobar avion, ali koliko ih imaju ?

Istina je da je sva ta lova koja je trebala biti tamo usmjerena, otišla na jahte i hedonistički život KGB_ih potrčka, koje kontrolira Putin. Sad se svi čude kao pura dreku i nalaze nekakve isprike, to niti Đuro od šest godina ne puši

Sad idemo kak ti na slobodu medija i zabrane. Što netko misli da ako pustimo onog Sladojeva, koji u svojoj emisiji s odabranim gostima, izvaljuje onakve bedastoće, da bi podrška Ruskoj agresiji bila veća ? Meni je osobno žao što to ne možemo gledati, jer bi tek tada svatili u kakvoj zabludi živi Ruski narod.

Imamo priliku gledati "Davorevog čupavca", kojem je jedini cilj širiti istinu i demokraciju, mada on sam o tome nema pojma ( je je stand-up komičar ) ali on stalno nešto propitkuje i zadnja stvar mu je koliko ima pretplatnika i koliko lajkova To je ono kad čovjek ne misli, samo na sebe, nego daje sve od sebe za druge i to još besplatno..."Đuro jel mi vjeruješ"

Sad dolazimo do nekih priča, da se rat možda vodi oko (susjedovog plina, litija i sl. stvari ) Ja susjeda stalno nagovaram, da je novac koji mu nekto nudi "prljav" a moj je legalan, jer je prošao KGB provjeru. Susjed mi ne vjeruje i mi počnemo ratovati, zbog prljavog novca zapada

Jedna paralela s susjednom državom Srbijom, koja je sad na prekretnici i kaže da trenutno nema "šargarepe" nego je samo batina opcija. Svi zaboravljaju, da je potpisom Briselskih sporazuma, počeo procvat u Srbiji, da su privučene strane investicije, da se gradi na veliko, od puteva do pruga i sl.

Znači za sve to vrijeme od potpisa tog sporazuma, je data prilika i projekcija, kako bi Srbija mogla živjeti, ako izabere taj put. Ako ne želi, ok i travu je legitimno jesti.
Njima je sad jedina preokupacija, tko će zbog toga izdati Kosovo, a nitko im nema hrabrosti reći ( osim par pojedinaca, koje ne vole slušati ) da je Kosovo izgubljeno 1999, kad su se glavni atributi vlasti neke države ( vojska i policija ) povukli s Kosova.

Slično je i u Rusiji. Nitko nema hrabrosti reći, da je ta država, na način koji se vodi, propala...samo može ići prema Sjevernoj Koreji, to je jedini put koji joj je ostao.

Oni žive neke svoje mitove, kao većina Srba i maštaju o svojim svetovima u 21 stoljeću.

Sad se radi na demontiranje takve Rusije, na kojoj bi sami Rusi trebali biti najviše zahvalni, jer onda neće biti prijetnja nikome, a pogotovo ne svojim susjedima, koji su svi pobjegli od nje.

Vidimo i po zadnjem upisu od Davora, koliko to nije jednostavno...jer tko sve tamo postoji ? Izgleda da su svi prijašni argumenti pali u vodu; demilitarizacija, denacifikacija,desotonizacija,NATO ugroza, i da je jedini njegov argument koji je ostao,da "nemožeš nuklearnu silu" samo tako lako poslati doma. Pa doma je i nuklearna sila Sjeverna Koreja, ili ona nije sila ? Ok možemo se složiti da u toj Koreji su ljudi najsretniji, ja tamo s bilo kojeg medija nisam vidio niti jednog namrgođenog čovjeka.
26.01.2023 | 13:11
cariblanco kaže:
Največi problem Rusije je Laž. Lažu, ama baš oko svega i pitanje je kako uspostaviti nekakav dijalog s stranom koja stalno laže ?


Ček, nije li se ispostavilo da je Merkel lagala? Nisi to pratio i gledao taj video sa Zelenskim, njom, Macronom i Putinom? Zapad je pogazio obećano, nisu Rusi, oni su stalno ponavljali do čega će doći ako se ne poštuje sporazum.
26.01.2023 | 13:26
dpasaric kaže:
Tebi je logično i kada USA devastira "druge suverene države" radi kontrole nafte, diže plinovode u zrak i slično, to je onda isto "vrlo miroljubiv narod, nema što..." Ne mogu jedna pravila vrijediti za jednu nuklearnu velesilu, a druga za drugu. Sada zapadni svijet vidi kako to ružno izgleda kada druga strana igra po istim tim pravilima. Mir u svijetu nije pravda nego ravnoteža nuklearnih sila i njihovih interesa. I u ovom slučaju je Ukrajina žrtvovana za te interese, a dobivaju obje velesile - američki vojni lobi gomilu novca poreznih obveznika SAD i EU, a Rusi će dobiti teritorij. I to je to, tužno i surovo, ali tako je kako je.


E sad si konačno rekao bit. Na tvoju žalost mogu ti priopćiti vijest o "bivšim" nuklearnim silama. Što je bilo potrebno proći 150 stranica ove teme i sva tvoja moguća izmotavanja, da ih ne nabrajam, da bi došli na bit ?
26.01.2023 | 13:40
Gle ovak Davore, nastojat ću u ovoj temi da te više ne spominjem, niti da više s tom ne polemiziram, ako je to moguće. Razlog je da se ja osjećam kao što se osjećaju u Srbiji ; Šormaz, Obradović,Stojković,Trifunović i drugi ljudi, koji narodu te zemlje žele prikazati stvari kako stoje. Ali ljudi te zemlje više vole vjerovati u mitove, nego u brojeve, samo još fali voditelj (komrakov, guta i sl. ) kod nas je još uvjek@smayoo, da to obrišu
26.01.2023 | 15:20
dpasaric kaže:
Tebi je logično i kada USA devastira "druge suverene države" radi kontrole nafte, diže plinovode u zrak i slično, to je onda isto "vrlo miroljubiv narod, nema što..." Ne mogu jedna pravila vrijediti za jednu nuklearnu velesilu, a druga za drugu.


Iz kojeg si to mojega odgovora zaključio da je meni to logično?!

Koliko se sjećam, ovdje nismo pričali o SAD-u, niti o njihovim vojnim akcijama, nego pričamo o trenutnom stanju u Ukrajini.

Samo sam komentirao jedan tvoj odgovor, u kojemu ti sve ovo što Rusija radi u Ukrajini, pokušavaš nazvati "uglađenim štihom".
A, ako sam popljuvao Ruse, to ne znači automatski da o Amerima i njihovoj imperijalističkoj politici imam puno bolje mišljenje.

To što jedni rade zlo i naopako, ne amnestira nikog drugog koji isto tako radi zlo i naopako, samo sa nešto drugačijim motiva.

Isto tako, to što se u većini zapadnih medija piše blagonaklono prema Ukrajini, Americi i zapadnim silama, a prešućuje se njihova uloga u stvaranja preduvjeta da do ovakvog sukoba uopće dođe, to ne znači da su Rusi takva nevinašca kakvim ih nastojiš prikazati u svojim "objektivnim" komentarima.

Optužuješ "nas", bez razloga i ikakvog smisla, zbog cenzure, a onda ti kolega forumaš pokaže link na kojem bilo tko može pročitati taj članka, bez ikakve cenzure.

Na takav način, sam sebi uništavaš kredibilitet, jer kategorički tvrdiš nešto što nije točno i usput je lako provjerljivo.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
26.01.2023 | 15:29
dpasaric kaže:
Air kaže:
Misliš li ti da Rusija također nije napravila sve da se rat dogodi?


Mislim da oni nisu željeli ovaj rat, ali kada su im dolili vodu "do grla", da su onda prihvatili tu igru i sada kada su zakrvarili ruke idu iz toga izvući najviše.


Čekaj malo, Rusi su prihvatili igru pa prvi povukli okidač i prvi ispalili metak, i sravnili nekoliko gradova sa zemljom zajedno sa civilima u njima? A prije toga također silom oteli toj istoj državi dio teritorija, a kako to opravdavaš? Krivo te pogledam, kažem ti nešto što ti ne odgovara i ti ispališ metak u mene? Kakva je to igra? Ruski rulet?
Nije mi jasna tvoja logika jer ide mi u smjeru opravdanja silovatelja u stilu "obukla je minicu" i to ti je opravdanje da tu osobu siluješ?

Jer zašto bi netko želio rat dok ugodno izvozi svoju naftu i plin za gotovo cijelu EU i od toga dobro živi? Zašto bi želio rat netko tko ulaže u Sjeverni tok i želi se još više povezati s Europom? Meni to nije nikako logično.


Opet te ne razumijem jer postavljaš ovo pitanje nakon što si se upoznao sa velikim resetom?
Pohlepa i igra moći možda?

Nadalje, ono što naša propaganda radi je da Putina predstavlja kao nekakvog ekstremistu, a on je tamo zapravo umjerenija struja. Putin i njegova ekipa se trude na sve načine ne podpirivati niske strasti u društvu. Kada se to dogodi odmah udaljuju takve novinare ili druge eksponirane ličnosti.


Opet žvačemo istu istu materiju po ne znam koji puta. Predloženo ti je da odeš u Rusiju i da tamo kažeš nešto protiv Putina ili rata u Ukrajini. Ali to nisi shvatio kao jednostavan opis stanja u Rusiji nego bi još Putinu dao i Nobelovu nagradu za mir?

Evo sada direktna pitanja:
Da li bi to napravio (rekao u Rusiji nešto protiv Putina ili rata u Ukrajin)? I što misliš što bi ti se desilo da to napraviš?

Nastavno za Putina ekstremisu.
Po tebi Putin nije ekstremist?
Po tebi Putin nije diktator?
Po tebi Putin ne ubija svoje protivnike (novinari, političari, Ruski tajkuni, i svi koji su mu na neki način prijetnja, u proteklih nekoliko godina desetke njih)? Tko to u svijetu još radi tako očito i transparentno kao Putin?


Bilo je slučajeva kada su pojedinci predlagali zvjerska rješenja, ali su odmah dobili crveni karton. Ovi koji predlažu eliminiranje Putina ne znaju koje bi zlo tek tada otvorili, kada bi čuli neke ruske jastrebove, smrznuli bi se od jeze. Zabluda je misliti, da cijela Rusije diše kao Putin. Putin i njegov krug daju Rusiji taj "uglađeni štih" - kako je to sam Macron rekao, ali može se vidjeti i stavove mnogih u Rusiji koji u tome vide slabost, te predlažu rješavanje stvari isključivo ognjem i mačem.


Po tebi nije zvjerstvo ispaliti tisuće granata u jednom danu na gradove?
26.01.2023 | 17:09
m@xym kaže:
Optužuješ "nas", bez razloga i ikakvog smisla, zbog cenzure, a onda ti kolega forumaš pokaže link na kojem bilo tko može pročitati taj članka, bez ikakve cenzure.

Na takav način, sam sebi uništavaš kredibilitet, jer kategorički tvrdiš nešto što nije točno i usput je lako provjerljivo.


Nisi u pravu. Russia Today je blokiran kod svih naših providera, i u cijeloj EU i USA. To što ovdje imamo korisnike koji znaju podesiti VPN ili na drugi način srede pristup, to je potpuno druga priča. Ono bitno je da se cenzurira drugu stranu, a to se može činiti iz dva razloga: jer se smatra da su građani glupi i treba ih patronizirati jer ne bi sami moglo razaznati istinu - ili drugi, da se želi sakriti istina. U svakom slučaju jako dobro znamo da cenzura nikada nije bila u interesu građana, nego uvijek u interesu onoga tko cenzuru provodi.

Evo, da ne bude da se nešto promijenilo, sada sam na poslu pokušao pristupiti ruskim medijma, i naravno da ne radi.
26.01.2023 | 17:22
Ne koristim vpn, Russia Today mi normalno otvara cijelo vrijeme (povremeno baci oko da vidim kako Rusi izvještavaju). Koristim primarno Safari, ali sada sam i u Edgu provjerio i isto radi bez greške....
S druge strane kad sam bio u Rusiji morao sam koristiti VPN da bi dosao do LinkedIn-a. Tada mi je to bilo smiješno, i čudno.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 0 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.46 Seconds

Provided by iJoomla SEO