Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


22.11.2022 | 19:32
Gospodo, ako ovo nije uvod u Oktobarsku revoluciju II, ne znam što je. Rusija u tišini priprema drugi val mobilzacije čiji je cilj prikupiti 500 do 700 tisuća vojnika. 300 tisuća iz prvog vala mobilizacije su već potrošeni (ozlijeđeni, poginuli, demoralizirani = nesposobni za dalju borbu). U Rusiji počinje rasti tiho nezadovoljstvo vlastima, jer im nije jasno kako je ta opjevana Armija, moćna Armija već potrošila 300 tisuća ljudi i proizvela samo gubitke i povlačenja.

Nastavno na vijest o pokušajima da se od Irana dobave rakete zemlja-zemlja, evo prikaza proizvodnje, utroška i preostalog lagera za raketno konvencionalno oružje za Rusiju. Izvor je Ukrajinsko ministarstvo obrane. Čini se da su ove projekcije precizne. Možda ne do razine pojedinačne rakete, ali ukupno prikazuju realnu sliku.

FiKptbvXEAAcKTq.jpeg
  • Air
  • Korisnik
  • 64
22.11.2022 | 20:18
Vezano za Davorovu ideju kako je isključivo SAD zakuhao rat u Ukrajini, evo još jedna izjava državnih medija koji "upućuju" na željeni državni narativ:

"Obratimo pozornost na činjenicu da je naš sljedeći problem Kazahstan, jer ondje mogu započeti isti nacistički procesi kao u Ukrajini - rekao je jedan od sudionika programa.

A s Kazahstanom imamo najdužu granicu - nadovezao se Vladimir Solovjov, jedan od glavnih propagandista ruskog predsjednika Vladimira Putina.

- I puno Rusa je ondje. I nuklearno gorivo za čitav naš Rosatom je ondje - upozorio je na kraju prvi govornik, aludirajući na rusku državnu kompaniju za nuklearnu energiju.
".

Nameće mi se pitanje:

Da li Amerikanci već djeluju u Kazahstanu u smjeru stvaranja novog sukoba, pa je ovo samo posljedica tog djelovanja?

Ili su iz ovog vidljive ambicije o velikoj Rusiji, samo je Ukrajina bila prvi najvažniji strateški cilj (najveći izvor bogatstva) u tom lancu država koje treba vratiti pod svoje?
22.11.2022 | 21:46
Nije tu ništa "isključivo". Kao ni kod nas prije 30 godina. Raspad Jugoslavije bio je isplaniran i odigran, kao šahovska partija i u tome su Amerikanci sigurno imali svoje prste. Ali taj plan ne bi uspio da Jugoslavija nije bila trula iznutra i zrela za raspad. Pretpostavljam (nagađam) da nitko nije planirao i očekivao da će ratovi biti tako krvavi i dugotrajni, a međusobni sukobi tako sveobuhvatni, ali u nekom trenutku im je izmaklo kontroli (ili im je jednostavno bilo preskupo pa su pustili da ide kud ide).
Tako i sad. Da bi američke spletke pale na plodno tlo, morao je postojati tinjajući konflikt od kojeg se može stvoriti požar.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
22.11.2022 | 22:54
smayoo kaže:
Nije tu ništa "isključivo". Kao ni kod nas prije 30 godina. Raspad Jugoslavije bio je isplaniran i odigran, kao šahovska partija i u tome su Amerikanci sigurno imali svoje prste. Ali taj plan ne bi uspio da Jugoslavija nije bila trula iznutra i zrela za raspad. Pretpostavljam (nagađam) da nitko nije planirao i očekivao da će ratovi biti tako krvavi i dugotrajni, a međusobni sukobi tako sveobuhvatni, ali u nekom trenutku im je izmaklo kontroli (ili im je jednostavno bilo preskupo pa su pustili da ide kud ide).
Tako i sad. Da bi američke spletke pale na plodno tlo, morao je postojati tinjajući konflikt od kojeg se može stvoriti požar.


Ja sam dobio uvjerenje kako Davor smatra da je isključivi uzrok rata u Ukrajini uplitanje Amerike. Zbog toga sam koristio riječ "isključivo".

Slažem se kako ništa nije u međunarodnim odnosima "isključivo". Svi uzroci i posljedice, akcije i rekacije nekog događaja su isprepletene, najčešće do ne mogućnosti raščlanjenja tko je komu uzrok.

Mislim, zapravo sam siguran da nije niti važno takvo raščlanjenje jer ne može donijeti nikakvo značajno dobro u odnosu na energiju, znanje i strpljenje koje je potrebno da bi se nešto uspjelo raspetljati. Realna pretpostavka da niti jedna strana neće iskreno priznati svoje "grijehe" je dovoljna da se shvati nemogućnost uspjeha takvog procesa.

U globalu jedini mogući "ispravni" put je određivanje što nije ispravno u sadašnjosti kako bi se ispravno odredila budućnost.
23.11.2022 | 15:02
Nenormalno velika drzava koja ima toliko teritorija da ne zna sto s tim da radi. Proci ce stoljeca dok to sve nasele i razviju na suvremen nacin.

Ali oni sy svejedno odabrali da gube stotine tisuca ljudi u borbama. Izgubit ce i milijune ljudi koji ce se odseliti iz Rusije da ne bi isli ratovati.

Decenijama ce se ekonomski oporavljati od ove avanture, dok se vojno nece vratiti nikada na ono za sto su nekada smatrani.

Eto pameti
23.11.2022 | 17:38
drlovric kaže:
Nenormalno velika drzava koja ima toliko teritorija da ne zna sto s tim da radi. Proci ce stoljeca dok to sve nasele i razviju na suvremen nacin.

Ali oni sy svejedno odabrali da gube stotine tisuca ljudi u borbama. Izgubit ce i milijune ljudi koji ce se odseliti iz Rusije da ne bi isli ratovati.

Decenijama ce se ekonomski oporavljati od ove avanture, dok se vojno nece vratiti nikada na ono za sto su nekada smatrani.

Eto pameti


Čekaj da krenu na Kazahstan... Kuhati su počeli. Ali, kako stvari stoje, to će biti eventualno pješački pohod...
23.11.2022 | 18:36
Koliko su i sami Rusi vjerovali u svoje zracne snage da ih mogu obraniti od NATO aviona, jasno govori i ovaj podatak.

Od 5-6 aktivnih protuzracnih sustava, samo za S-300 su imali oko 8000 raketa

Nije ni cudo da ih modificiraju za uporabu u zemlja-zemlja rezimu.

Screenshot2022-11-23at12.33.36.png
23.11.2022 | 18:37
Djuro genijalac kaže:
Kuhati su počeli. Ali, kako stvari stoje, to će biti eventualno pješački pohod...


To bila operacija "Gol i bos kroz trnje." I gladan, kao bonus
23.11.2022 | 21:41
Prigozin je poslao u EU parlament čekić s logom Wagnera i krvavom drškom u futroli za violinu. I sad mi recite o kakvim pregovorima, dogovorima, sporazumima da se radi s takvom ekipom? To je nasilna mafija koja razumije samo golu silu. Nismo mi nikakvo predziđe bilo čega, Ukrajina je predziđe slobode i treba joj pomoći na sve moguće načine.

FiRd4wvXEAkLDM6.jpeg


FiRd4-wXEBEDGhO.jpeg


Izvor ove informacije: Telegram, Greyzone

t.me/grey_zone/15905?single

Ja odbijam povjerovati da je ovo istina, ali bojim se da jest. Sve što smo dosad vidjeli upućuje na to... Volim zamišljati odgovor Zelenskog koji u Kremlj pošalje protvan (tepsiju) zemlje s travom i natpisom: ovo je sva Ukrajinska zemlja koja će vam preostati u trajno vlasništvo... (Priznajem da sam ideju posudio iz Crne Guje)

U međuvremenu Rusija je opet pucala po Ukrajini raketnom salvom danas. Njemačka je Poljskoj ponudila razmještaj svoji PZ sustava Patriot kao odgovor na one dvije rakete koje su završile u Poljskoj (BTW, one NISU bile Ukrajinske o čemu ću pripremiti jedan zaseban post). Poljaci su se uljudno zahvlili i rekli Njemačkoj da ih proslijedi radije u Ukrajinu.

Za kraj još i ovo...

www.theguardian.com/world/2022/nov/21/ru...-at-kherson-landfill
23.11.2022 | 22:18
Iz te perspektive u kojoj su svi Rusi poludjeli orci koji će pregaziti Europu i pokrasti veš-mašine meni svašta nema logike, pa bih volio čuti tuđe tumačenje sadašnje situacije:

Trenutno je Ukrajina potpuno u mraku i sada dokazano iz prakse znamo da su Rusi isto to mogli napraviti i odmah u veljači. Imamo trag o toj raspravi ovdje na forumu jer smo o tome vrlo rano pričali. Moja hipoteza je bila da to ne čine jer traže način da se pregovara, da ne strada civilno stanovništvo i da se infrastruktura zemlje sačuva maksimalno - jer tu se kasnije opet mora živjeti - i to, nadajmo se, vrlo skoro. Opće mišljenje na forumu je bilo da Rusi to ne čine samo jer nemaju načina, jer je elektroenergetska mreža nešto strašno robusno i nema šanse da bi je oni mogli onesposobiti u jednoj toliko velikoj zemlji kao što je Ukrajina.

Nije nimalo sreća biti u pravu kada to znači nesreću i patnju toliko nevinih građana, ali hipoteza se pokazala ispravna; sada znamo da su sve ovo mogli izvesti i odmah u veljači, čak kao prvi korak, prije upada jedinica, onako kako to rade Ameri, oni uvijek prvo onesposobe elektroenergetsku i komunikacijsku mrežu. No, Rusi to čine u punom obimu tek sada, u studenom. Meni se čini da to govori koliko dugo su tražili način za bolje rješenje, ali kako znamo da zapadu ne odgovara toliko brzi kraj rata, već dalja eskalacija, destrukcija se nastavila. Kažem "čini mi se", ali možda ja nešto propuštam, možda je postojao neki drugi razlog koji nije očigledan?

I sada me zanima koliko jedna zemlja s tolikim brojem stanovnika može biti bez struje (a to često znači i bez vode), a da ne dođe do humanitarne katastrofe i koliko daleko patnja treba otići da bi se sjelo i pregovaralo? Ili i dalje prevladava mišljenje da pregovorima nema mjesta i da je samo pitanje trena kada će Rusi odustati? I koliko mislite da to njihovo odustajanje može trajati? Tjedan dana? Mjesec? Pola godine? Godinu?
23.11.2022 | 23:03
Rusi to nisu napravili na početku rata, ne zato što su brižno tražili bolje rješenje, nego zao što su očekivali da će "riješit" Ukrajinu za 7 dana, kao što su napravili sa Krimom, ali su se malkice preračunali.

Sada, kada im je jasno da od pripojenja cijele Ukrajine nema ništa, i da, osim njih, nitko ovaj rat ne naziva specijalnom akcijom, se ponašaju ako kako se i inače ponašaju zaraćene strane, tj. nastoje onesposobiti infrastrukturne objekte neprijatelja.

Time ih svakako neće natjerati na progovore, barem ne dok ukrajinska vojska i dalje oslobađa okupirani teritorij, ili čvrsto drži vraćeni teritorij.

Vojnik na ratištu nema ni struje, ni vode (u smislu infrastrukture), niti mu treba, a civili će se već nekako snaći, ako nikako drugačije, onda privremenim iseljenjem, kao što je već bilo najavljivano.
23.11.2022 | 23:09
m@xym kaže:
Rusi to nisu napravili na početku rata, ne zato što su brižno tražili bolje rješenje, nego zao što su očekivali da će "riješit" Ukrajinu za 7 dana, kao što su napravili sa Krimom, ali su se malkice preračunali.


Ok, ovo mi ima smisla, prilično je sigurno da nisu imali pojma koliko će se "zakomplicirati".

No, to da biti bez struje vojsci ne smeta, s tim se i dalje ne slažem. Svaka vojska se oslanja na pozadinu, na logistiku, servisiranje, na bolnice, na razne komunikacije koje su bez struje vrlo sužene. Vjerujem da ih to jako smeta.
23.11.2022 | 23:35
Davore, zar nisi ti bio u vojsci, jbt?
Vojska se oslanja na sve to, ali na priključak elektroenergetske mreže sigurno - ne. Nikad i nigdje. Da, zgodno je to imati, kao i svima, ali nijedna vojska ne ovisi o tome.
Ja sam bio u JNA na bugarskoj granici. Bilo je struje u kasarni, naravno, ali kad bi je nestalo, ne bi radila glavna svjetla i električne utičnice (koje ionako nismo ni za što koristili osim za TV u vojničkom klubu). Sve ostalo je uredno radilo, uključivo i telefonsku centralu, radiostanicu, bojlere za toplu vodu, kotlovnicu za grijanje, kuhinju i pumpu za gorivo.

Trenutno je Ukrajina potpuno u mraku


Ovo ti zvuči jako dramatično, ali je potpuno pogrešno. Nije čak ni blizu istine. Što god se uništava, to se i popravlja. Često čak i lakše nego da su bacali grafitne bombe po dalekovodima. Po osiječkoj termoelektrani i toplani su padale granate skoro godinu dana na početku rata pa je radila cijelo vrijeme. A što se tiče toga koliko dugo mogu ljudi živjeti bez struje, ti si fkt zaboravio kako je bilo kod nas za vrijeme rata. Pitaj bilo koga iz Dalmacije tko je tamo živio u ono doba.

Konačno, "bez struje" može značiti "bez vode" neko kraće vrijeme, ali ne trajno. Svaki vodovodni sustav ima mogućnost izvesti alternativno napajanje, a mnoge vodocrpne stanice i nisu izvedene elektromotornim crpkama jer su ionako na mjestima gdje nema električne mreže, nego rade na diesel motorni pogon.
23.11.2022 | 23:56
m@xym kaže:

Vojnik na ratištu nema nema ni struje, ni vode (u smislu infrastrukture), niti mu treba, a civili će se već nekako snaći, ako nikako drugačije, onda privremenim iseljenjem, kao što je već bilo najavljivano.


Zašto misliš da vojnik na ratištu nema ni struje ni vode ili da mu ne treba?

Ima i treba mu. Pa postoji logistika koja u bliskoj pozadini opslužuje vojnike,... za primjer (makar može zvučiti nemoguće), nisu ni naši vojnici 91./92. na ratištima bili zmazani jer nisu imali tekuću vodu iz pipe i el. bojler. Konkretno kod nas su se u to vrijeme koristile postrojbe ABKO koje su imale svu potrebnu tehničku opremu za dekontaminaciju (TAM 150T11 ACD M78 + šatori sa tri komore koji su u jednoj turi mogli primiti bez problema 50-ak ljudi) i ekipu koja je tu tehniku opsluživala. Uglavnom ekipa dođe na najsigurniju i najbližu lokaciju liniji bojišnice, za 2 sata postavi kamp, ljudi se na smjenu okupaju u toplom iako je vani -15°C, sve rastave, pomaknu se na slijedeću lokaciju i tako u krug. Tako je bilo i sa strujom i dostavom svega drugoga što je vojniku na prvim linijama potrebno pa ne vidim zašto bi danas, 30+ godina kasnije kad je tehnika otišla naprijed, u Ukrajini bilo drugačije sve dok pozadinska logistika funkcionira, a prema viđenom u dosadašnjem načinu ratovanja Ukrajinskih vojnika nisam vidio da njihova logistika šteka.

dpasaric kaže:

No, to da biti bez struje vojsci ne smeta, s tim se i dalje ne slažem. Svaka vojska se oslanja na pozadinu, na logistiku, servisiranje, na bolnice, na razne komunikacije koje su bez struje vrlo sužene. Vjerujem da ih to jako smeta.


Odgovor imaš iznad, odnosno to što ti misliš da nemaju,... ne znači da nemaju
24.11.2022 | 01:06
smayoo kaže:
Ovo ti zvuči jako dramatično, ali je potpuno pogrešno. Nije čak ni blizu istine. Što god se uništava, to se i popravlja. Često čak i lakše nego da su bacali grafitne bombe po dalekovodima.


A gle, ta infomacija čak nije s ruske strane, nego od više gradonačelnika ukrajinskih gradova, uključujući i sam Kijev i Odesu. Snimke koje se večeras mogu vidjeti to potvrđuju. Naravno da se infrastrukturu popravlja, ali po obimu i učestalosti rekao bih da je situacija sve gora i gora, a u toj igri mačke i miša, Ukrajina mora izgubiti čisto jer je daleko lakše nešto razbiti nego li popraviti. A da ne pričamo o tome koliko je rizično slati stručnjake i opremu da popravljaju nešto što će sasvim sigurno opet biti meta napada.

Ako je mreža toliko oštećena da je i susjedna Moldavija ostala bez struje, ne bih rekao da situacija nije "dramatična", meni to izgleda dosta dramatično.
24.11.2022 | 07:17
dpasaric kaže:
Iz te perspektive u kojoj su svi Rusi poludjeli orci koji će pregaziti Europu i pokrasti veš-mašine meni svašta nema logike, pa bih volio čuti tuđe tumačenje sadašnje situacije:

Trenutno je Ukrajina potpuno u mraku i sada dokazano iz prakse znamo da su Rusi isto to mogli napraviti i odmah u veljači. Imamo trag o toj raspravi ovdje na forumu jer smo o tome vrlo rano pričali. Moja hipoteza je bila da to ne čine jer traže način da se pregovara, da ne strada civilno stanovništvo i da se infrastruktura zemlje sačuva maksimalno - jer tu se kasnije opet mora živjeti - i to, nadajmo se, vrlo skoro. Opće mišljenje na forumu je bilo da Rusi to ne čine samo jer nemaju načina, jer je elektroenergetska mreža nešto strašno robusno i nema šanse da bi je oni mogli onesposobiti u jednoj toliko velikoj zemlji kao što je Ukrajina.

Nije nimalo sreća biti u pravu kada to znači nesreću i patnju toliko nevinih građana, ali hipoteza se pokazala ispravna; sada znamo da su sve ovo mogli izvesti i odmah u veljači, čak kao prvi korak, prije upada jedinica, onako kako to rade Ameri, oni uvijek prvo onesposobe elektroenergetsku i komunikacijsku mrežu. No, Rusi to čine u punom obimu tek sada, u studenom. Meni se čini da to govori koliko dugo su tražili način za bolje rješenje, ali kako znamo da zapadu ne odgovara toliko brzi kraj rata, već dalja eskalacija, destrukcija se nastavila. Kažem "čini mi se", ali možda ja nešto propuštam, možda je postojao neki drugi razlog koji nije očigledan?

I sada me zanima koliko jedna zemlja s tolikim brojem stanovnika može biti bez struje (a to često znači i bez vode), a da ne dođe do humanitarne katastrofe i koliko daleko patnja treba otići da bi se sjelo i pregovaralo? Ili i dalje prevladava mišljenje da pregovorima nema mjesta i da je samo pitanje trena kada će Rusi odustati? I koliko mislite da to njihovo odustajanje može trajati? Tjedan dana? Mjesec? Pola godine? Godinu?


Jao humanih orka. Rusi nisu to radili jer su napredovali artiljerijom, kad su vidjeli da bi za dalje trebali pješadijom a to puše jer su samo sposobni iz daljine. E tad su skužili da nemaju Ukrajincima ništa drugo nego punim u jaja, onda su krenuli po grijanju i energiji. Osim toga upotrijebili su onaj svijetli moment kad i i dođe malo logike u glavu i ustanovili ako tad sataru infrastrukturu popravit će je Ukrajinci do zime a i zaštititi. Tako da je ovo jedan od momenata kad to treba izvesti. Ali u Ratu je i informacija municija, ja mislim da je stanje još pod kontrolom. Kukanje je i jedan način orksima reći "riješeno nemamo struje prestanite rokati". Sjetite se samo koliko je Sarajevo, Srebrenica, Goražde itd. bilo pod okupacijom bez struje i vode. Sve se može kad se zna zašto.
24.11.2022 | 09:04
@Bertone,

Čitati sa razumijevanjem.
Nisam napisao da vojnici nemaju ili ne trebaju vodu i struju, nego:

"Vojnik na ratištu nema ni struje, ni vode (u smislu infrastrukture)"

Dakle, na ratištu ne postoji električna ili vodna infrastruktura, pa u tom smislu, oštećenje iste ne utječe značajnije na tijek rata. Naravno da vojnici moraju imati vode, a i struju (za telekomunikaciju i elektroničku opremu koja se koristi u današnjim ratovima), ali im infrastruktura kao takva nije potrebna.
24.11.2022 | 12:58
Ludilo je u Rusiji, izgleda, postalo zarazno. Nakon Kazahstana, evo i prijetnji Armeniji. Ilegalna država, ilegalno se odcijepila od SSSR-a kaže zastupnik Dume Jevgenij Fedorov.

twitter.com/Gerashchenko_en/status/15957...iAQKTSy835dM7No9bJqQ

Ono što on, i sve druge budale koje snatre nove osvajačke,?, (moram stavit upitnik s obzirom na uspješnost u Ukrajini) ratove Rusije očito ne zna, ili mu nije uopće stalo do toga je porazna statistika za ruske snage u proteklih mjesec dana: izginulo je 20.000 ljudi! Dvostruko više, nego je SSSR izgubio tijekom 10-godišnje okupacije Afganistana.
24.11.2022 | 13:54
Jako paze na svoju vojsku.

nitter.net/wartranslated/status/15955157...66ehBh8Vp3Qx-b6dkRtw

a) no armour given
b) abandoned by commanders
c) shelled by own Russian forces
d) not given any food
e) after retreating, placed in a building with no windows.
  • Daddo
  • Posjetitelj
24.11.2022 | 15:27
Djuro genijalac kaže:
Ludilo je u Rusiji, izgleda, postalo zarazno. Nakon Kazahstana, evo i prijetnji Armeniji. Ilegalna država, ilegalno se odcijepila od SSSR-a kaže zastupnik Dume Jevgenij Fedorov.

twitter.com/Gerashchenko_en/status/15957...iAQKTSy835dM7No9bJqQ

Ono što on, i sve druge budale koje snatre nove osvajačke,?, (moram stavit upitnik s obzirom na uspješnost u Ukrajini) ratove Rusije očito ne zna, ili mu nije uopće stalo do toga je porazna statistika za ruske snage u proteklih mjesec dana: izginulo je 20.000 ljudi! Dvostruko više, nego je SSSR izgubio tijekom 10-godišnje okupacije Afganistana.


Nuspojave Sputnika V će na sebe u statistici preuzet višak smrtnosti, ako ga uopće itko uoči.
24.11.2022 | 16:24
Mora se priznati da nam Predsjednik ima muda od čelika, ovako nešto izjaviti kao članica NATO-a je hrabro:

"Tamo je rat između Amerike i Rusije. Između Rusije i Ukrajine na strani sam Ukrajine, naravno. Ali to je rat između Amerike i Rusije", kazao je. "Mi moramo konstatirati da Amerikanci preko ukrajinskih mladića vode rat protiv Rusije, to moramo reći."

"Kad su u pitanju odluke koje imaju sigurnosni i obrambeni karakter, moraš se konzultirati s predsjednikom, a saborskim zastupnicima poručujem: 'Budite uspravni, ne dajte se zastrašivati'", rekao je Milanović.

Index je, naravno, namjerno odabrao neku njegovu sliku s grimasom, kako bi izgledalo da je to "ridikul". Mogu reći da se slažem s našim Predsjednikom i drago mi je da sam mu dao glas.

Nobilo je o obuci Ukrajinaca u Hrvatskoj rekao: "Nema dileme, sabor ne može odlučivati."
24.11.2022 | 16:47
Papir sve trpi.

Jel to isti Milanović koji je bio protiv ulaska Finske i Švedske u NATO? Kao i Erdogan?
I onda moraš otić na skup NATO-a i reć to Bidenu u facu. Znamo kako je to prošlo.
24.11.2022 | 18:32
dpasaric kaže:
Mora se priznati da nam Predsjednik ima muda od čelika, ovako nešto izjaviti kao članica NATO-a je hrabro:

"Tamo je rat između Amerike i Rusije. Između Rusije i Ukrajine na strani sam Ukrajine, naravno. Ali to je rat između Amerike i Rusije", kazao je. "Mi moramo konstatirati da Amerikanci preko ukrajinskih mladića vode rat protiv Rusije, to moramo reći."


Ne bih ja to nazvao mudima od čelika već čisto političkim vaganjem. S obzirom na njegov politički položaj, može si priuštiti takve izjave, a da one nemaju neku realnu težinu.

No, konstatacija da "Ameri preko ukrajinskih mladića vode rat protiv Rusije" je potpuno promašena i patetična.
24.11.2022 | 19:24
> No, konstatacija da "Ameri preko ukrajinskih mladića vode rat protiv Rusije" je potpuno promašena i patetična.

Ma ne. Vjerojatno misli i da su prije 30 godina Vatikan i Njemačka preko nas ratovali protiv Srbije. Možda je želja Srbije da zbog svoje sigurnosti ima izlaz na Jadransko more i Julijske Alpe bila potpuno legitimna? Jesu li Amerikanci i njih uvukli u nametnuti rat?
25.11.2022 | 08:46
dpasaric kaže:
"Mi moramo konstatirati da Amerikanci preko ukrajinskih mladića vode rat protiv Rusije, to moramo reći."



111.jpg
25.11.2022 | 18:09
Dosjetka je dobra, ali to je, u suštini - istina. USA je isplivala kao globalna sila i veliki gazda zapadnog svijeta upravo zato što je nakon 2SR Europa kompletno ostala poharana i uništena. Čak i tamo gdje nije bilo razaranja (u Francuskoj, na primjer) - bilo je gladi. Amerika je (to je izvor izraza "cash & carry") prodavala oružje Velikoj Britaniji za tvrdu lovu, a, kad je rat završio, 10% od tog iznosa je poklonila natrag kroz "Trumanova jaja" i ostalu humanitarnu pomoć.
25.11.2022 | 21:57
Izgleda da ne važe ista mjerila za Milanovića i jednu veliku Merkel...

"Merkel je u intervjuu za Der Spiegel rekla da nije bila iznenađena ruskom intervencijom jer su sporazumi iz Minska prekršeni od strane Ukrajine. Ona je prije odlaska s mjesta kancelarke željela razgovarati (o novom sporazumu s Putinom), ali joj to nije bilo dozvoljeno."
25.11.2022 | 23:54
dpasaric kaže:
Izgleda da ne važe ista mjerila za Milanovića i jednu veliku Merkel...

"Merkel je u intervjuu za Der Spiegel rekla da nije bila iznenađena ruskom intervencijom jer su sporazumi iz Minska prekršeni od strane Ukrajine. Ona je prije odlaska s mjesta kancelarke željela razgovarati (o novom sporazumu s Putinom), ali joj to nije bilo dozvoljeno."


Baš me zanima što je točno rekla - a ne znam Njemački - pošto je sve ove godine govorila da se Rusiji sankcije neće skidati sve dok ne primjene sporazum iz Minska. Sad od jednom ispada da se osobno zalagala za sankcije Rusiji zato što Ukrajina nije poštivala Minsk. Netko tu nekog...

Link?

A evo link na recenziju današnje kazališne predstave:

nitter.it/Tendar/status/1596200795912929281

> Another Putin fake show. Those women are actresses. Those 2 are an example and but even the others have been identified.
26.11.2022 | 00:16
Zato UN-ov istražitelj kaže da egzekucija ruskih ratnih zarobljenika nije bila kazališna predstava:

"Videos showing Russian soldiers apparently executed by Ukrainian forces appear genuine, UN High Commissioner for Human Rights Volker Turk stated on Friday. Turk called on Kiev to fully investigate what Moscow has described as an outright execution.

The footage, consisting of two clips stitched into one video, surfaced on social media last week. It shows a dozen unarmed Russian servicemen surrendering to Ukrainian troops and lying down on the ground, a separate man apparently opening fire on the Ukrainians, and the first dozen soldiers lying dead in pools of blood.

“Our Monitoring Mission in Ukraine has conducted a preliminary analysis indicating that these disturbing videos are highly likely to be authentic in what they show,” Turk said in a press release. “The analysis…underlines the need for independent and detailed forensic investigations to help establish exactly what happened.”
26.11.2022 | 07:20
IgorD kaže:
dpasaric kaže:
Izgleda da ne važe ista mjerila za Milanovića i jednu veliku Merkel...

"Merkel je u intervjuu za Der Spiegel rekla da nije bila iznenađena ruskom intervencijom jer su sporazumi iz Minska prekršeni od strane Ukrajine. Ona je prije odlaska s mjesta kancelarke željela razgovarati (o novom sporazumu s Putinom), ali joj to nije bilo dozvoljeno."


Baš me zanima što je točno rekla - a ne znam Njemački - pošto je sve ove godine govorila da se Rusiji sankcije neće skidati sve dok ne primjene sporazum iz Minska. Sad od jednom ispada da se osobno zalagala za sankcije Rusiji zato što Ukrajina nije poštivala Minsk. Netko tu nekog...

Link?


Sto je tocno rekla je iza paywalla nazalost:

www.spiegel.de/panorama/ein-jahr-mit-ex-...c7-9255-a8aec106ce9c

Komentar iz Guardiana:

www.theguardian.com/world/2022/nov/25/an...s-a-lame-duck-leader
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 54 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, songoku, Anonimci (820)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.48 Seconds

Provided by iJoomla SEO