Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


13.11.2022 | 02:39
Dobar je Reddit tekst, pogađa cijeli niz dobrih točaka. Dio je sasvim sigurno upravo takav, a za dio ćemo vidjeti je li njihov interni problem zaista takav da će ispasti problem za Putina.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
13.11.2022 | 10:43
dpasaric kaže:
Air kaže:
Već sam te jednom pitao, nakon što si rekao da ti je Russia Today relevantan izvor informacija, da mi nađeš jednu informaciju na Russia Today ali si to "preskočio".


Oprosti, zaboravio sam, koja informacija ti treba?


Nije važno više, prošla je priča.
Uglavnom ti si se pozvao na Russia Today jer oni realno izvještavaju. Ja samo išao potražiti neku aktualnu informaciju o ratu (mislim nešto o zločinima koje su Rusi počinil ili možda čak i nije tako nešto drastično jer rijetko tko piše o vlastitim zločinima), ali ju nisam našao pa sam pitao tebe da ju ti nađeš jer si bolje upoznat sa Russia Today.
14.11.2022 | 14:00
Čini se da AFU kreću s akcijom oslobađanja Kinburnškog poluotoka. To je vršak nasuprot Odese, nacionalni park, močvarno područje. Pretpostavljam da tamo nema mjesta da tešku tehniku, tu je moguće osptati eventualno s nekim lakim čamcima za močvarna područja i pješaštvom. Po svemu sudeći, tu ruske snage nisu ni bile nazočne u nekim značajanijim brojevima, i ako su AFU već došle tamo, očekujem upostavu nekog solidnog mostobrana uz HIMARS kišobran sa slobodne obale iz smjera Odese te početak obuhvata ruskih snaga na lijevoj obali Dnipra.

Kinburn.jpg


To istovremeno jako pojačava pritisak na Krim. Rusi pomiču zrakoplovne snage i izmještaju ih iz Krima izvan dosega HIMARS-a. Istovremeno, naletio sam na jednu dansku analizu koja mi JAKO drži vodu. Po njoj je u Ukrajini već ATACMS sustav dosega 250-ak km i on je pod izravnom američkom kontrolom. AFU ga ne mogu aktivirati (dr. Lovrić će znati specifikume, vjerujem da je postoji set ajmo reći transkacijskih šifri koje omogućuju korištenje oružja), ali ga koriste kao sredstvo pritiska na Rusiju tip 'odustanite ili slijedi ovo...'. Prva je demonstracija bila napad na onaj aerodrom na Krimu. Rusi nisu poslušali što im je rečeno, pa je onda uslijedio napad na Kerčki most. Nakon toga, pritisnuti nedostatkom logistike i ljudstva su se ipak relativno mirno povukli iz Hersona. Tu bi moglo biti nečega.
No, moje osnovno pitanje i tema za raspravu, jer nekako mi se čini da sve vodi u tom smjeru: može li se dogoditi da Rusija prije bude istisnuta s Krima, nego iz Luganska? I, ako je ova priča s ATACM-om istinita, koji bi to bio idući cilj kao sredstvo pojačanja pritiska na Rusiju? Jasno, nema govora o napadu na cilj u Rusiji, govorim o ciljevima u Ukrajini.
BTW, Zelenskij je došao u Herson na podizanje Ukrajinske zastave. Ako uzmemo u obzir da su ruske snage preko rijeke, par km daleko, moram mu priznati da ima mu_a. Još jedan sjajan motivacijski i PR potez.
14.11.2022 | 14:25
Djuro genijalac kaže:
...
BTW, Zelenskij je došao u Herson na podizanje Ukrajinske zastave. Ako uzmemo u obzir da su ruske snage preko rijeke, par km daleko, moram mu priznati da ima mu_a. Još jedan sjajan motivacijski i PR potez.


Ma daj, pa svi znamo da je iza njega uvijek green screen,.. bio je tu u temi i neki video o tome
14.11.2022 | 15:18
Malo detaljnije sam proučio ovo područje poluotoka. Mislim da nema šanse da ono prihvati bilo kakvu ozbiljniju vojnu formaciju zbog konfiguracije terena, ali je dušu dalo za diverzantske upade i stvaranje nereda. Rusi su već poslali neka pojačanja prema tom području i tako dodatno oslabili druga područja. BTW, njihova linija obrane uz Dnipro je sad duga oko 400 km. Treba to pokriti...
14.11.2022 | 16:25
FhiEZLAXkAEojBp.jpeg


Naj noviji Iphon! Odakle mu? Gdje su Ruski smart phonovi?
14.11.2022 | 19:41
Dolaze brojni, ali NEPOTVRĐENI izvještaji prema kojima AFU oslobađaju naselja i s lijeve strane Dnipra, tj. na strani na koju su se ruske snage povukle. Prvo su stigle vijesti (iz dosta različitih izvora, uključujući i ruske) da su AFU solobodile Herojske, na poluotoku. A upravo se zakotrljala vijest o oslobađanju Oleškija nasuprot Hersona.

Screenshot2022-11-14at19.23.05.jpg


Na području Donbasa ruski izvori javljaju o dramatičnom povećanju vojnih aktivnosti AFU, primarno topništva. Nezavisni ruski izvori govore o strahovitim gubicima mobiliziranih snaga u Svatovima; u manje od tjedan dana ih je izginulo više od pola.
EDIT: Ruski izvori upravo javljaju da su AFU probile njihove linije kod Novomikiljske, južno od Svatova.


FhirBwjWIAIDfHt.jpeg


FhiphPtXoAMFbY9.png


Ovo je korak prema oslobađanju Severnodonjecka i dalji prodor prema Lugansku.
Kraj EDITA.

Oko Bahmuta se i dalje vode teške borbe, ali AFU su, prema dostupnim informacijama, krenule u kontranapad.
I vijest na koju sam naišao, osobno ju smatram nevjerojatnom, ali evo, nek netko potvrdi ili opovrgne. VVP je potpisao ukaz koji dopušta mobilizaciju i stranih državljana koji se zateknu na teritoriju Ruske Federacije.

FhiB39iXgAAgQWe.jpeg


FhiB39dWIAETjS5.jpeg
14.11.2022 | 21:40
Turci dosta oštro prema Amerima:

"Turkish Foreign Minister Mevlut Cavusoglu expressed gratitude to Russia for condolences and support after the terrorist attack in Istanbul, and also announced the involvement of the United States in its preparation.

“We do not accept condolences from everyone. The US is trying to remain the lambs, while being the real coordinators of the terrorist attack in Istanbul. We know who is friend and who is foe. We thank Russia for its support. Russia has always come to our aid in difficult times, because it is the most active country in the world in the fight against international terrorism. So far, Russia has been fighting terrorists in the Middle East and Europe.” "
14.11.2022 | 21:54
dpasaric kaže:
Turci dosta oštro prema Amerima:

"Turkish Foreign Minister Mevlut Cavusoglu expressed gratitude to Russia for condolences and support after the terrorist attack in Istanbul, and also announced the involvement of the United States in its preparation.

“We do not accept condolences from everyone. The US is trying to remain the lambs, while being the real coordinators of the terrorist attack in Istanbul. We know who is friend and who is foe. We thank Russia for its support. Russia has always come to our aid in difficult times, because it is the most active country in the world in the fight against international terrorism. So far, Russia has been fighting terrorists in the Middle East and Europe.” "


Moze neki izvor na tu izjavu? Nasao sam da je izjavio da ne prihvaca saucesce od americke ambasade ali nista o hvalospjevima Rusiji?

Kako god, njima je i tako prijatelj onaj koji ce nauditi Kurdima i sve se vrti samo oko toga.
14.11.2022 | 22:18
Uzeo s Telegrama, neke turske novine navodno.

Inače, moje osobno iskustvo s Kurdima je super! Jedan me zaustavio ispred svoje trgovine ćilima i nakon što sam mu objasnio da zaista ne mislim kupiti tepih mi je ponudio da sjednemo ispred radnje (na male tronoge stoličice) i popijemo čaj. I to se onda pretvorilo u priču od sat vremena o njihovoj borbi, o tome kako je negdje baš teško, ali u samom Istanbulu ok. I onda se razvezao o tome kako su Bosanke super i kako je uživao s nekim studenticama iz Sarajeva.
14.11.2022 | 22:35
dpasaric kaže:
Uzeo s Telegrama, neke turske novine navodno...


Ja ću se raniti
14.11.2022 | 23:08
Bertone kaže:
dpasaric kaže:
Uzeo s Telegrama, neke turske novine navodno...


Ja ću se raniti


Haha! Što? Pa većina naših medija je prenijela dio koji nisu mogli ne prenijeti, a to je dosta ružno ispalo. A ovo drugo jasno da neće prenijeti. A opet, možda je to neki ekstremni turski medij, ono kao "Hrvatski glasnik", pa imaju svoju agendu?
14.11.2022 | 23:14
Bog te vidio. Rusi veliki antiteroristi, i to dok teroriziraju civilno stanovnistvo suverene drzave

USA je za dva desetljeca vise potrosila samo na borbu protiv Al Quaide nego je cjelokupan ruski vojni budzet tog doba, pa opet nisu antiteroristi.

Rusi su pomagali u Siriji, al to je bilo diktator diktatoru usluga. Kakav crni Putinov antiterorizam.

Ko da tabloide u Srbiji citam :/
14.11.2022 | 23:25
Naletih na neke vijesti, pa da prenesem. Cisto objektivnosti i nepristrasnosti radi

B028F38E-C108-4974-A63A-D741A7178C8D.jpeg
14.11.2022 | 23:37
tino1 kaže:
FhiEZLAXkAEojBp.jpeg


Naj noviji Iphon! Odakle mu? Gdje su Ruski smart phonovi?


Locirali čovjeka, slikao se u bolnici iako Rusi tvrde da nije uopće bio u bolnici.



Sve je pre mutno da bih bio siguran da je slika točna ali uskoro ćemo znati više.
14.11.2022 | 23:52
ma nemojte ljudi to smece citirati, i ovde u Srbiji iole pametan i razuman covek ih ne cita, taj tabloid "Infomer" ionako zovu blatoid "Dezinformer".

drlovric kaže:
Naletih na neke vijesti, pa da prenesem. Cisto objektivnosti i nepristrasnosti radi

B028F38E-C108-4974-A63A-D741A7178C8D.jpeg
15.11.2022 | 07:31
Pisali Turci što hoće, G20 priprema zajedničku izjavu (mislim da Rusija neće potpisati). Pisat će nešto u njoj što nije baš pohvalno za Ruse. U Baliju svi osuđuju Rusku akciju u Ukrajini.
Rusija ovim sranjem ometa ozbiljne globalne trgovinske tokove. To svima a pogotovo Kinezima smeta.
Njima nije u interesu da Europa i USA ništa više ne kupuju, a i da se okreću nekim alternativnim ponuđačima ili čak i alternativnim proizvodima.
Više od 60% zaposlenih ljudi u Aziji proizvode nešto za globalno tržište. Zar je Puti stvarno mislio da će Daleki Istok promijeniti svoj poslovni model?
Možda je i njegovo povlačenje uzrokovano nekim "de, majke ti, ne seri".
15.11.2022 | 08:42
Ok, tko god je mislio da je Ukrajina zadovoljna oslobađanjem Hersona i to je to, za ovu godinu, prevario se. Jako. AFU nastavljaju pritisak na ruske snage na jugu i istoku i razvlače ruske linije za koje ne postoje dovoljne snage da ih pokriju. Idemo prvo na istok, u Lugansk. Jučer su AFU probile ruske linije cca 10 km južno od Svatova. To je područje na koje Rusija šalje ove mobilizirane nesretnike da ginu nemilice. Jedan od njih je u presretnutom telefonskom razgovoru priznao da je od njihovog bataljuna (500 ljudi) preživjelo njih 15-20. Sve skupa u nekoliko dana je izginulo cca 2500 ljudi koji su poslani na prvu crtu bez treninga, opreme i podrške. Da sad ne prepričavam cijeli razgovor, evo linka, pa tko hoće, nek provjeri sam: twitter.com/wartranslated/status/1592238...esyJEMDe8wJyvAymX7Sg
Ovo je nova ruska katastrofa ne u pripremi, već se događa. Ljude se samo šalje da izginu, a oni koji nekim čudom prežive i vrate se čeka etiketa dezertera. Koliko ovo još može potrajati? Nemam pojma, ali sve je više izvjeptaja o samoorganiziranim skupinama obitelji tih ljudi koji protestiraju kod svojih lokalnih vlasti koje su ljude i poslale na bojište. Tu je očiti cilj AFU prodor na istok do granice i fizičko presijecanje zadnjeg preostalog kopnenog logističkog pravca za ruske snage (on je i sad u dometu dalekometnog oružja). Ako to uspiju, Rusija ima na raspolaganju još samo morski put preko Azovskog mora, ali nakon posljednjeg napada dronovima u Sevastopolju, Crnomorska flota se skriva i od nje nema više ni traga, ni glasa.
Idemo na jug. Desant na Kinburnški poluotok je izvršen i Herojske su u rukama AFU. Vjerujem da tu nije zapravo ni bilo nekih ruskih snaga vrijednih spomena, no ono što se dođađa sjevernije, nasuprot Hersona na lijevoj obali Dnipra je puno zanimljivije. Tamo su AFU preciznom topničkom vatrom natjerale ruske snage na povlačenje. Tu više ne govorimo o skupim HIMARS udarima, nego o klasičnoj, ali iznimno preicznoj topničkoj paljbi. Ruske snage nemaju odgovor na to i povlače se prema istoku. Puno izvještaja govori o uvtrđivanjima položaja u smjeru Melitopolja, no ovaj desant na Kinburn je to sad učinio relativno nebitnim. Naime, AFU su sad izložile ruski bok i dodatno im otežale situaciju; moraju odvojiti dio snaga u tom smjeru, a nemaju ih dovoljno u startu. Prva reakcija na ovaj potez AFU su vijesti o evakuacijama ljudi iz Zaližni Porta i Skadovska.

FhlhtznWAAA9POg.jpg


Ako pogledamo kartu, vidimo da je to južno, gotovo u ravnoj crti od Oleške u koju su AFU ušle jučer. Idući cilj je spajanje ovih snaga AFU i zatvaranje ovog džepa na poluotoku za ruske snage koje se moraju povući na istok (i zapravo to već čine) kako bi izbjegle okruženje. Iz svega viđenog zaključujem da Ukrajina ima za cilj vraćanje Krima pod svoju kontrolu prije nego i oslobodi ostatak teritorija. Krim je mjesto gdje je sve započelo 2014., to je ponos VVP-a i sasvim sigurno da on gubitak Krima ne može politički (a vrlo vjerojatno i doslovno) preživjeti. Očekujem još jedan udar na Kerčki most koji ga fizički prekida na jednom mjestu na način kako su ruske snage srušile Antonovski most u Hersonu. Ovaj plan s Krimom ima ipak jednu slabu točku. Crnomorska flota će se tu nešto pitati. Ona se sad skriva, ali u takvom slučaju nema više što čekati. Istjerana je iz Crnog mora, ali još uvijek je to sila sposobna nanijeti veliku štetu ovakvom planu i razvoju situacije. Kad se to uzme u obzir, moguće je da je ovo još jedna diverzija AFU koja treba zbuniti ruske snage tj. ponuditi im nekoliko opcija za obranu od kojih je sve jedna gora od druge.
Za kraj samo jedno pitanje: nakon što je Kina progovorila, jeste li primjetili da više NITKO niti jednom nije spomenuo nukelarano naoružanje?
15.11.2022 | 09:08
Djuro genijalac kaže:
Za kraj samo jedno pitanje: nakon što je Kina progovorila, jeste li primjetili da više NITKO niti jednom nije spomenuo nukelarano naoružanje?


Bilo je samo pitanje vremena kada će im kineski "prijatelji" objasniti da baš i nije pametno mahati nuklearnim naoružanjem dok se oni (Kinezi) nešto pitaju, a bome se pitaju.

Samo, ne znam kako se sve to uklapa u onu čuvenu StarCraft-ovsku strategiju, po kojoj, Rusi moraju pobijediti i ako izgube rat....
15.11.2022 | 10:07
Bertone kaže:
dpasaric kaže:
Uzeo s Telegrama, neke turske novine navodno...


Ja ću se raniti


Evo, kada ste zapeli, saznao sam koje su to novine: "Turkish newspaper Yeni Şafak"

I što je toliko čudno pročitati takav oštar politički komentar jednih turskih novina da je to sada stvar za "raniti se", pa svaka zemlja ima svoj spektar političkih opcija, sigurno da su i tamo neke novine proameričke, a nekeprouske.

Prenio sam info jer je sve to dio tog jednog velikog mozaika.
15.11.2022 | 10:11
m@xym kaže:
Samo, ne znam kako se sve to uklapa u onu čuvenu StarCraft-ovsku strategiju, po kojoj, Rusi moraju pobijediti i ako izgube rat....


Ovo nije nogometna utakmica, nego šahovska partija - ili da ostanem u Starcraftu, jedna višesatna Starcraft partija. Sve što su Rusi radili zadnjih tjedana meni ne izgleda kao ikakav oblik "odustajanja", oni nešto "kuhaju". Zašto su mobilizirali 200.000 vojnika i sada su na obuci? Misliš da je to neka varka za vlastitu javnost?
15.11.2022 | 10:27
Ovo nije ni nogometna utakmica niti šahovska partija, nego pravi rat u kojem gine veliki broj ljudi na obje strane.

Naravno da Rusi nisu tako ludi da malo, pomalo odustaju od rata. Oni ga stvarno nastoje voditi najbolje kako znaju, ali i više nego očito je da im to baš i ne ide onako kako su zamislili. I, ako izgleda kao da Rusi pomalo odustaju od rata, to nije zbog toga je oni to doista žele, nego zbo toga što su na to prisiljeni.

Ili misliš da su Rusi baš, onako, planski izgubili u ovom ratu, pardon, specijalnoj vojnoj akciji, više vojnika nego što su do sada izgubili Amerikanci u svim ratovima koje su vodili po svijetu, odnosno, više vojnika nego što je Rusija izgubila u 20 godina rata u Afganistanu?!
15.11.2022 | 10:39
dpasaric kaže:
Zašto su mobilizirali 200.000 vojnika i sada su na obuci? Misliš da je to neka varka za vlastitu javnost?


Budi jako oprezan kod pojma obuka.... Evo, kako to izgleda. Ovo nije izolirani slučaj, nego pravilo....

twitter.com/igorsushko/status/1591972561...dO8ihVvlo1Eg8fi48qWg
15.11.2022 | 10:50
dpasaric kaže:
Evo, kada ste zapeli, saznao sam koje su to novine: "Turkish newspaper Yeni Şafak"

I što je toliko čudno pročitati takav oštar politički komentar jednih turskih novina da je to sada stvar za "raniti se", pa svaka zemlja ima svoj spektar političkih opcija, sigurno da su i tamo neke novine proameričke, a nekeprouske.

Prenio sam info jer je sve to dio tog jednog velikog mozaika.


Mene zanima sto je taj covjek zaista rekao a ne sto su neke novine napisale da je rekao... kako je netko ostavio, onda mozemo prenositi i stvari sa tog Informera da kompletiramo veliki mozaik gluposti:

en.wikipedia.org/wiki/Yeni_%C5%9Eafak
15.11.2022 | 12:06
G 20 osuđuju rat u Ukrajini i prijetnju atomskom bombom. To će pisati u zajedničkoj izjavi, bez veta! To znači da su Rusi pod pritiskom.
Ovo meni izgleda kao još jedna izgubljena partija StarCraft.
15.11.2022 | 13:17
dpasaric kaže:
Evo, kada ste zapeli, saznao sam koje su to novine: "Turkish newspaper Yeni Şafak"

I što je toliko čudno pročitati takav oštar politički komentar jednih turskih novina da je to sada stvar za "raniti se", pa svaka zemlja ima svoj spektar političkih opcija, sigurno da su i tamo neke novine proameričke, a nekeprouske.

Prenio sam info jer je sve to dio tog jednog velikog mozaika.


Baš sam išao provjeriti o kojem mediju se radi no onda sam vidio da je već provjereno:

Riba kaže:
Mene zanima sto je taj covjek zaista rekao a ne sto su neke novine napisale da je rekao... kako je netko ostavio, onda mozemo prenositi i stvari sa tog Informera da kompletiramo veliki mozaik gluposti:

en.wikipedia.org/wiki/Yeni_%C5%9Eafak


... i što sad reći osim da bi samoranjavanje bilo uzaludan čin
15.11.2022 | 18:21
Bertone kaže:
... i što sad reći osim da bi samoranjavanje bilo uzaludan čin


Zašto misliš da je krivo pratiti cijeli spektar medija i političkih opcija? Da, ispostavilo se da je to neki njihov ekstremniji medij, ali činjenica je da oni postoje i da, sasvim očigledno, imaju svoju publiku i kao takvi nisu nešto što se može ignorirati. Uostalom, pogledaj kroz povijest - od Crveniih brigada, preko Hezbollaha, pa do Atomwaffen Division, da toga uvijek ima i da njihovo djelovanje ne smijemo zanemariti.
15.11.2022 | 18:26
"Ne smijemo zanemariti" ne znaci da treba raspacavati stvari koje objavljuju i koje nemaju veze s mozgom.
15.11.2022 | 19:23
Kako ono ide, Breaking news? Rusi danas, kao i obično nakon velikih vojnih poraza, raspalili po Ukrajini krstarećim projektilima. I, dogodio se zajeb. Dvije rakete pale u Poljsku, u Przewodów koji se nalazi 10-ak km od granice s Ukrajinom!

wiadomosci.radiozet.pl/Polska/rakiety-sp...sa-ofiary-smiertelne

Fhn7E01XwAUIRJx.jpeg


Dvije osobe poginule. Već smo imali povredu zračnog prostora Moldavije kad su rakete prolazile kroz njega, ali Moldavija je neutralna, Poljska je NATO. Premijer Poljske je sazvao sjednicu vijeća za nacionalnu sigurnost.

www.fakt.pl/polityka/premier-zwoluje-kom...srcc=ucs&utm_v=2

Baš ko za q...c je danas opet netko od ovih propagandista-laprdala bulaznio o tome kako bi trebalo napasti Poljsku, jer daje logističku potporu Ukrajini i pomaže joj u naoružanju. Shit just got real...
15.11.2022 | 19:34
Dvije su opcije:

1. Odradili su to namjerno pod okriljem greske, cisto da vide NATO reakciju (malo vjerojatno ali ipak moguc scenarij)

2. Ta raketa je jednostavno promasila cilj. Vec se ranije pokazalo da im udari bas i nisu precizni. Sada su, stjecajem okolnosti, gadjali na velikoj udaljnosti grad koji je na samoj granici sa Poljskom.

Kao da iz Berlina gadjas Zupanju pa eto prebacis preko rijeke u Orasje i pogodis drugu drzavu. Desava se...

Bilo kako bilo. Ruska raketa je pala na NATO teritorij. Svasta se sada moze desiti, ovisno kako se postavi Poljska. Cekaju iz USA da im jave kako da se postave
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 20 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.54 Seconds

Provided by iJoomla SEO