Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


27.09.2022 | 19:19
Ako su ove karte istina, a obje su proizvod ruskih izvora koji bi sigurno radije da to nije tako, ruske snage u Luhansku su u velikoj nevolji an ženeral, a Liman je pred potpunim okruženjem.
Ukrajinske snage su na nekoliko mjesta uspostavile prelaze preko Sjevernog Donjecka i napreduju prema sjeveru. Drugi krak je onaj sjeverni koji ide preko Oskila dalje na istok. Do okruženog Limana vodi samo još jedna (iz ruske perspektive) slobodna cesta, ali i ona je u dometu snaga Ukrajine. Tvrdoglava i nerazumna odluka da se pod svaku cijenu brani Liman obit će se o glavu VVP-u

FdraNFIWQAUuVog.jpeg


FdraNDlWQAMRi9V.jpeg


I ukrajinske snage su počele zarobljavati prve pripadnike ruskihs naga koji su došli na bojište u sklopu najnovijeg vala mobilizacije. Dakle, od mobilizacije do zarobljenika u tjedan dana. Kladio bih se da je tim nesretnicima laknulo što su zarobljeni i ostali su živi.
27.09.2022 | 20:25
Zamisli koliko Rusima kronicno nedostaje ljudstva na terenu, da nisu se udostojili tim ljudima pruziti niti barem par tjedana nekakve obuke.

Cime bi, eto, pokazali da im je barem malo stalo da ti ljudi sacuvaju zive glave.
27.09.2022 | 22:24
Još u veljači je Biden rekao: "If Russia invades... then there will be no longer Nord Stream 2. We will put an end to it. I promise you, we will be able to do that."

Razgovor za ABC...

abcnews.go.com/Politics/biden-meet-germa...id/story?id=82712888

I sada me zanima što mislite kuda to vodi? Koje će biti posljedice takve sabotaže?
28.09.2022 | 06:26
dpasaric kaže:
Ameri ispunili obećanje i roknuli Nordstream na tri mjesta? Nije li to dalja i opasna eskalacija?


Po čemu ti znaš da su to Amerikanci? Sigurno imaš već neke dokaze?
Čudno je samo da se to događa kad Poljska otvara Baltik Pipe?
Neka institucije rade svoj posao! Istraga će pokazati.
Ko god je ovo odradio, neka je! Švapčadima treba uzeti nadu da će ikad moći nastaviti hraniti svoju pohlepu jeftinim plinom i jeftinim energentima. Tako da bi sad trebali isporučivati konačno ono što treba u Ukrajinu.
28.09.2022 | 07:25
drlovric kaže:
Zamisli koliko Rusima kronicno nedostaje ljudstva na terenu, da nisu se udostojili tim ljudima pruziti niti barem par tjedana nekakve obuke.

Cime bi, eto, pokazali da im je barem malo stalo da ti ljudi sacuvaju zive glave.


Da, to je zbilja ordinarna svinjarija i sramota. Očekujem masovne predaje ruskih postrojbi. Znam da su im iza leđa pravovjernici koji to trebaju spriječiti, ali objektivno, lakše je njih likvidirati i onda se predati, nego jurišati na ukrajinsku flajšmašinu...
28.09.2022 | 07:34
tino1 kaže:
Po čemu ti znaš da su to Amerikanci? Sigurno imaš već neke dokaze?


Nisu amerikanci nego francuzi, točnije jedna francuskinja - Sophie Marceau.

28.09.2022 | 08:08
tino1 kaže:
dpasaric kaže:
Ameri ispunili obećanje i roknuli Nordstream na tri mjesta? Nije li to dalja i opasna eskalacija?


Po čemu ti znaš da su to Amerikanci? Sigurno imaš već neke dokaze?


Tino, nisi od jučer. Dobro znamo (i ti, i ja, i svatko s iole životnog iskustva) da nikad neće biti nijednog čvrstog dokaza protiv ikog. Imamo samo indicije. Osnovna i najpouzdanija je ona stara - follow the money. Tko ima najviše koristi od onesposobljavanja Sjevernog toka?
28.09.2022 | 08:12
tino1 kaže:
dpasaric kaže:
Ameri ispunili obećanje i roknuli Nordstream na tri mjesta? Nije li to dalja i opasna eskalacija?


Po čemu ti znaš da su to Amerikanci? Sigurno imaš već neke dokaze?
Čudno je samo da se to događa kad Poljska otvara Baltik Pipe?


Naravno da ne znam, ali ako Biden javno govori da će ga uništiti i ako je Victoria Nuland javno na pressici rekla da će US zaustaviti Nord Stream ako Rusi napadnu Ukrajinu - onda možemo zaključiti da oni imaju najveći motiv za to napraviti.

twitter.com/ABC/status/14907924436197907...eAiFTtqCgSNbj41iNBSA

Poslušaj ovdje malo Bidena, pa onda reci bez fige u džepu da zaista misliš da nisu oni...

Ili želiš reći, da su to učini Poljaci kako bi skrenuli posao na neki svoj plinovod? I Ameri bi to cool gledali i pustili da oni budu glavnooptuženi za sabotažu jer su javno prijetili da će ga uništiti, a zapravo su totalno nevini?

A o tijeku novca: "Now that Nord Stream has been damaged, Germany will probably have to buy more natural gas from the US at 5x the price."
28.09.2022 | 09:10
smayoo kaže:
tino1 kaže:
dpasaric kaže:
Ameri ispunili obećanje i roknuli Nordstream na tri mjesta? Nije li to dalja i opasna eskalacija?


Po čemu ti znaš da su to Amerikanci? Sigurno imaš već neke dokaze?


Tino, nisi od jučer. Dobro znamo (i ti, i ja, i svatko s iole životnog iskustva) da nikad neće biti nijednog čvrstog dokaza protiv ikog. Imamo samo indicije. Osnovna i najpouzdanija je ona stara - follow the money. Tko ima najviše koristi od onesposobljavanja Sjevernog toka?


NS1 je zdrobljen na dva mjesta a NS2 na jednom. Vidim po internetu da će biti puno lakše popraviti NS2. Zanimljivo.
28.09.2022 | 09:10
O tome koliko su nevini vidimo po tome što je tvit koji linka na tu Bidenovu izjavu sada naprasno pobrisan...
28.09.2022 | 09:13
Evo netko je pustio na drugom mjestu:

twitter.com/ABC/status/1490792461979078662
28.09.2022 | 09:39
I meni bilo malo čudno kada je Pasarić to zaključio (kako baš Ameri?), ali onda se pojavio video Danskih vojskih snaga površine mora točno iznad jedne od eksplozija.
Prvo mir, onda kao gejzir grune more u zrak.
Eksplozija ziher.

PS:
Evo i JL se dosjetio prepisati:
www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/novi-deta...zne-dronove-15253813
28.09.2022 | 10:49
Djuro genijalac kaže:
drlovric kaže:
Zamisli koliko Rusima kronicno nedostaje ljudstva na terenu, da nisu se udostojili tim ljudima pruziti niti barem par tjedana nekakve obuke.

Cime bi, eto, pokazali da im je barem malo stalo da ti ljudi sacuvaju zive glave.


Da, to je zbilja ordinarna svinjarija i sramota. Očekujem masovne predaje ruskih postrojbi. Znam da su im iza leđa pravovjernici koji to trebaju spriječiti, ali objektivno, lakše je njih likvidirati i onda se predati, nego jurišati na ukrajinsku flajšmašinu...


Nego, na temu mobilizacije. Ovo je URNEBESNO. Seronja koja zagovara uništenje Ukrajine (Solovjev) dobio poziv za služenje i nije mu se dopalo da u praksi provede to o čemu sere mjesecima...

twitter.com/R82938886/status/15748652241...MjAbf0gWGRRCJYcLAcRw

Zlatan materijal, skupa s opaskama drugih u studiju!
28.09.2022 | 10:56
Djuro genijalac kaže:
A ovdje jedan od mobiliziranih nesretnika upravo priznaje da će biti poslan u Herson za dva dana kao pripadnik 1. tenkovske brigade bez IJEDNOG dana bilo kakve obuke/treninga... Ima na netu i tiltana verzija, ali ju sad ne mogu pronaći...

twitter.com/TadeuszGiczan/status/1574687...mpH2S53PDpe0zkei6WoA


Isti video, dolje s prijevodom na engleski da je lakše za praćenje.

twitter.com/wartranslated/status/1574721...MjAbf0gWGRRCJYcLAcRw
28.09.2022 | 11:10
smayoo kaže:
tino1 kaže:
dpasaric kaže:
Ameri ispunili obećanje i roknuli Nordstream na tri mjesta? Nije li to dalja i opasna eskalacija?


Po čemu ti znaš da su to Amerikanci? Sigurno imaš već neke dokaze?


Tino, nisi od jučer. Dobro znamo (i ti, i ja, i svatko s iole životnog iskustva) da nikad neće biti nijednog čvrstog dokaza protiv ikog. Imamo samo indicije. Osnovna i najpouzdanija je ona stara - follow the money. Tko ima najviše koristi od onesposobljavanja Sjevernog toka?


Po meni Ukrajina. Slažem se 100 % da je velika mogućnost da su to Amerikanci roknuli. Ali isto je tolika mogućnost da je neko od Ukrajinaca ili Rusa ili pak neke sasvim nove strane. Zar nije moguće da je Putin roknuo jer su Poljaci otvorili Baltic Pipe i da im dokaže da je njihova energetska infrastruktura osjetljiva. Osim toga novi razlog za eskaliranje. To bi i objasnilo zašto se NS II nije nepopravljivo razvalio a NS I je totalno u Qurcu. Ali i to su nagađanja, rusi su to uradili isto toliko kao i bilo ko drugi.
Na kraju jedno je sigurno, za napraviti ovakav devar treba imati cijeli aparat na rapolaganju. To ne može neki demonstrant ili terorista.

Nego ide mi na Qurac kad se tako odmah okomljuje na nekoga, ne kažem da nije bilo govora o tome pa i ideja je jednostavna odeš rokneš i čao đaci.
28.09.2022 | 11:11
Djuro genijalac kaže:
Nego, na temu mobilizacije. Ovo je URNEBESNO. Seronja koja zagovara uništenje Ukrajine (Solovjev) dobio poziv za služenje i nije mu se dopalo da u praksi provede to o čemu sere mjesecima...

twitter.com/R82938886/status/15748652241...MjAbf0gWGRRCJYcLAcRw

Zlatan materijal, skupa s opaskama drugih u studiju!


Djuro, ovo je satira.
28.09.2022 | 13:01
> Po meni Ukrajina. Slažem se 100 % da je velika mogućnost da su to Amerikanci roknuli.

Vi svi stvarno razmatrate mogućnost da su to Ameri napravili?

Ako jesu, onda su to bili ekstremno glupi Amerikanci. Ono, glupi Amerikanci, level turisti kod nas (ili u Francuskoj, Italiji, Španjolskoj, ...) kad naprave nešto totalno van pameti glupi Amerikanci.

Ameri se trenutno plaše da će EU popustiti prema Rusiji i smanjiti podršku Ukrajini zbog hladne zime pa ih namjerno sabotiraju da bi se Njemačka i društvo lakše odrekli Ukrajine? US plin ne može puno više u EU zato što nema dovoljno LNG terminala i brodova.

Putin je u zadnja dva mjeseca prestao isporučivati plin prema vamo iz njemu znanih razloga. Prvo je glumio nešto s pumpama koje treba zamijenini pa kad su došle onda je rekao da se šalio i da bez obzira na pumpe svejedno gasi Nord Stream 1 a ako EU treba Ruskog plina mora otvoriti Nord Stream 2.

Znači, što se tiće plina, kratkoročno se ništa bitno ne mijenja. Plin iz Rusije neće dolaziti tako skoro sijevernim rutama. Možda Amerikanci to nisu znali?

Ali povrh svega, sad kad se cijeli svijet zabavlja komentirajući Ruske gubitke u Ukrajini i amatersku mobilizaciju, Ameri naprave diverziju kako bi skrenuli pažnju s Putinovih problema na nešto sasvim drugo isti dan kad se otvorio plinovod iz Norveške prema Njemačkoj.

Što reći nego, glupi Amerikanci. Jedino objašnjenje ovih postupaka.
28.09.2022 | 13:05
Pricam ja na facetime jedan dan sa friendom koji me zvao bas iz Ukrajine. I govori kako su imali incident to jutro, dosunjali im se Rusi pored samih cijevi plinovoda i razvalili dva rova. Vidjeli smo ih, kaze, dok su se kretali ali nismo smjeli pucati.

I ja pitam zasto?

Postoje, kaze, "do not shoot" mape. Imaju ih i Rusi i Ukrajinci. Niko ne dira tu dostavnu energetsku mrezu. Rusi i dalje prodaju Europi gas kroz plinovode koji idu kroz Ukrajinu. Rusija uredno placa Ukrajini najam tih cijevi cak i za vrijeme rata.

Biznis je biznis, obje strane trebaju pare To je bilo prije 2-3 mjeseca doduse. Ne znam jel tako i dan danas.

Pitacu ga bas da mi posalje tu mapu, mozda je ima sacuvanu u mobitelu. On je sada u USA, vratio se sa terena.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
28.09.2022 | 13:10
Djuro genijalac kaže:
Nego, na temu mobilizacije. Ovo je URNEBESNO. Seronja koja zagovara uništenje Ukrajine (Solovjev) dobio poziv za služenje i nije mu se dopalo da u praksi provede to o čemu sere mjesecima...

twitter.com/R82938886/status/15748652241...MjAbf0gWGRRCJYcLAcRw

Zlatan materijal, skupa s opaskama drugih u studiju!


Na stranu što su nacistički nastrojeni u smislu pošaljite one "manje vrijedne", studente, glazbenike i one iz etničkih manjina.

Meni je fora što su to javno izgovorili na državnoj televiziji tako da svi oni "manje vrijedni" znaju odakle puše kakav vjetar.
Dolili su javno, na razini cijele Rusije kerozin na postojeću vatru pobuna gleda mobilizacije.
28.09.2022 | 13:44
drlovric kaže:
Pricam ja na facetime jedan dan sa friendom koji me zvao bas iz Ukrajine. I govori kako su imali incident to jutro, dosunjali im se Rusi pored samih cijevi plinovoda i razvalili dva rova. Vidjeli smo ih, kaze, dok su se kretali ali nismo smjeli pucati.

I ja pitam zasto?

Postoje, kaze, "do not shoot" mape. Imaju ih i Rusi i Ukrajinci. Niko ne dira tu dostavnu energetsku mrezu. Rusi i dalje prodaju Europi gas kroz plinovode koji idu kroz Ukrajinu. Rusija uredno placa Ukrajini najam tih cijevi cak i za vrijeme rata.

Biznis je biznis, obje strane trebaju pare To je bilo prije 2-3 mjeseca doduse. Ne znam jel tako i dan danas.

Pitacu ga bas da mi posalje tu mapu, mozda je ima sacuvanu u mobitelu. On je sada u USA, vratio se sa terena.


Nisu li to povjerljivi podaci?
Ja nebi stavljao
28.09.2022 | 13:46
Air kaže:
Djuro genijalac kaže:
Nego, na temu mobilizacije. Ovo je URNEBESNO. Seronja koja zagovara uništenje Ukrajine (Solovjev) dobio poziv za služenje i nije mu se dopalo da u praksi provede to o čemu sere mjesecima...

twitter.com/R82938886/status/15748652241...MjAbf0gWGRRCJYcLAcRw

Zlatan materijal, skupa s opaskama drugih u studiju!


Na stranu što su nacistički nastrojeni u smislu pošaljite one "manje vrijedne", studente, glazbenike i one iz etničkih manjina.

Meni je fora što su to javno izgovorili na državnoj televiziji tako da svi oni "manje vrijedni" znaju odakle puše kakav vjetar.
Dolili su javno, na razini cijele Rusije kerozin na postojeću vatru pobuna gleda mobilizacije.

To su krkani i čobani. Ako to Rusi do sada nisu znali onda su fakat retardirani.
Ja kažem da većini urokanih Rusa te riječi ne predstavljaju nikakvu vrstu uvrede
28.09.2022 | 14:00
Djuro genijalac kaže:
Nego, na temu mobilizacije. Ovo je URNEBESNO. Seronja koja zagovara uništenje Ukrajine (Solovjev) dobio poziv za služenje i nije mu se dopalo da u praksi provede to o čemu sere mjesecima...

twitter.com/R82938886/status/15748652241...MjAbf0gWGRRCJYcLAcRw

Zlatan materijal, skupa s opaskama drugih u studiju!


Smatram da je bitno naglasiti da je ovo parodija isto kao i Pervanova sinkronizacija filma "Ime ruže".
28.09.2022 | 18:18
Nego, ajmo o NS1 i NS2. Dakle, imamo dvije teorije. Jedna kaže Ameri, druga kaže Rusija. Prije nego se upustim u neku (pseudo) analizu tko bi za to mogao biti odgovoran par činjenica koje je potrebno znati.
1. Sva su oštećenja u međunarodnim vodama. Dakle, tko god je to radio, dobro je pazio da ne uđe u teritorijalne vode Danske ili Švedske. Time je odmah to lakše prikriti, tj, privući se do plinovoda i onda i otići.
2. Plinovod je na mjestima gdje je oštećen na dubini od 70-ak metara. To ga čini dostupnim i roniocima i onda je relativno lako ciljano ga oštetiti točno koliko treba.
3. NS2 nije nikad ni proradio, a NS1 nije sad u upotrebi, jer je bio zatvoren zbog tehničkog kvara, kako je Gazprom objavio nakon one sage s remontom turbina u Kanadi. Iako plinovod nije u fuknciji, kroz njega prolazi neka količina plina, čisto da se izjednače tlakovi, tj. rastereti cijev od opterećenja uslijed težine vode. Svakih 10 metara ugrubo raste tlak vode za jedan bar. Na 70 metara je tlak vode cca 8 bara (7 bara tlaka vode plus 1 bara tlaka zraka). Usporedbe radi, tlak u vodovodnoj mreži je cca 6 bara. Čisto da dobijete osjećaj za tlakove i koliko je opterećenje od 8 bara na cijev (istina, nije isto je li tlak iznutra prema van ili obratno, ali ostavimo to sad po strani). Dakle, kroz plinovod se upumpava neka količina plina da bi se smanjilo optećenje na cijevi izvana i to sad ovaj gejzir koji se vidi kao da more kipi, jer taj plin tu izlazi i diže se prema površini. S ovim oštećenjima je sad vrlo izvjesno da morska voda ulazi u cjevovod (i opet, nije sigurno; ako je tlak u cijevi veći od onog izvana, onda plin izlazi van i voda ne ulazi unutra). To znači da će uskoro krenuti korozija cijevi iznutra što će uskoro plinovod na tom mjestu učiniti neupotrebljivim bez zamjene tog elementa.
4. Plinovod je dijelom u njemačkom vlasništvu. Nisam siguran koji su omjeri, Tino bi mogao znati, ali ne bi me iznenadilo da je i većinski.

Opcija A) Ameri su roknuli plinovod
Transportni kapaciteti brodova koji su na raspolaganju su već sad nedostatni. Dakle, logika follow the money u ovom slučaju ne funkcionira, jer se povećanje narudžbi ne bi moglo realizirati tj. isporučiti. A prostora za rast plina u nebo, prema mojem nestručnom mišljenju, nema. Svaka roba ima neku konačnu cijenu, pa tako i plin. EU je već na pragu recesije, ili je ušla u nju i nećeš dobiti ništa ako ju gurneš u nju još dublje. Prestat će kupnja pa i tebi padaju prihodi, a to je, kako sam shvatio, osnovni argument koji govori u prilog tezi da je to američko maslo. Potom, plin koji amerikanci prodaju je proizvod kompanija (štajaznam, Exxon, netko, nije bitno) koje imaju svoju vlasničku strukturu u kojoj NISU SAD. Dakle, ako smo ustanovili da su za sabotažu potrebni mornarički specijalci i podmornica za podršku i transport, onda dolazimo do toga da su ti potrebne vojne snage, tj. mornarica. Možda sam JAKO naivan, ali ne vidim način na koji bi neka privatna kompanija, za SVOJ financijski interes defacto unajmila podmornicu i vod specijalaca od US Navy da se to izvede. I što onda o tome misli konkurencija? Kongres? Senat? Što god mi mislili o SAD, upotreba nihovih oružanih snaga je ipak dobro definirana. Da, postoje privatne armije plaćenika, ali ne vjerujem da imaju na raspolaganju podmornice.
U ovo doba sasvim sigurno postoje i podvodni dronovi, ali i opet, postoje li tako sofisticirani koje je moguće samo tako kupiti da se to odradi s dovoljnim dosegom/autonomijom? Sumnjam. BIlo kakvo površinsko plovilo koje bi se zadržavalo dovoljno dugo u blizini ovog mjesta bi se lako opazilo i pratilo i pomoću komercijalnih satelita, nekmoli od obalnih straža Danske i Švedske.
Opcija B ) Rusi su roknuli plinovod
Koja je njihova motivacija da to naprave? Već sad VVP radi uskratu plina Njemačkoj tj. kao sredstvo pritiska na cijelu EU koja ga sankcionira koliko može. On bi mogao jednostavno zatvoriti pipu i postići isti efekat kao i s ovom sabotažom. Ali onda ON krši ugovor u koji je sasvim sigurno ugrađena i neka stavka više sile koja je izvan odgovornosti dobavljača (potres, erupcija vulkana, pad zrakoplova, pad meteorita, nepredvidiva nezgoda u smilsu kvara itd) što ga ne čini odgovornim. Da je odgovoran, onda bi morao plaćati penale, a Rusija ima puno nekretnina i drugih sredstava koja su podložna zapljeni u svrhu nadoknade gubitaka tj. naplatu penala. Ovo je elegantan način da postigne isti cilj, a nije izravno odgovoran prema slovu ugovora. Drugo, kako rekoh, ova imovina nije u potpunosti ruska, pa je i izravna šteta za njih manja. Treće: ionako nisu isporučivali plin pa si nisu prerezali granu na kojoj sjede, jer ionako prihoda nema. Na ovaj način VVP uzdaje u to da će izazvati nemire i bunu u EU te natjerati puk da vlade odvrati od pomoći Ukrajinu u zamjenu za jeftino grijanje, jeftinu proizvodnju energije za priverdni rast itd. Konačno, još jedna bitna stvar: logistički izazov u smislu sabotiranja plinovoda je isti kao i za Amere, ali ovdje imamo jednu zapovjednu strukturu koja ODJEDNOM kontrolira i Gazprom kao dobavljača plina i vojsku koja ti je potrebna da izvedeš nešto takvo i NITKO u tvojem okruženju te neće pitati ništa o bilo čemu.

I što je onda izvjesnije? Da je Biden zapovjedio sabotažu plinovoda u korist neke privatne kompanije koja ionako NE MOŽE povećati isporuke plina prema EU i tako riskira pad potpore Ukrajini u Europi, a on sam (Biden) je jako riskirao u početku kad je počeo s isporukama pomoći Ukrajini, dakle sad minira sve svoje napore ili da je VVP koji ima SVE potrebne resurse na raspolaganju da to izvede i kojem izravno ide u interes da okrene EU od pomoći Ukrajini koja mu razvaljuje vojsku na bojištu?
Svatko nek zaključi za sebe... I jasno, ako sam negdje krivo nešto promislio, nek me slobodno ispravi.

Ili opcija C)...?
Fdvu39sXkAEqZ5u.jpeg
28.09.2022 | 19:57
Jbg, on ti nije opcija C nego A+B
28.09.2022 | 20:00
A Ukrajina…..tipa nije oduševljena time da netko puni proračun Rusije?
28.09.2022 | 20:34
JOHN kaže:
A Ukrajina…..tipa nije oduševljena time da netko puni proračun Rusije?


Ukrajina ne dira ruske cijevi koje joj prolaze kroz drzavu (zato sto to Rusi uredno placaju za tranzit) a da ide roniti po Baltiku
28.09.2022 | 20:53
Nego, kaže mi stručnjak iz Saipema da ako uđe morska voda unutra i bude neko duže vrijeme u cijevima da je cijeli plinovod za smeće...

Ali super mi je ovo kada Biden javno najavi da će rasturiti plinovod, onda se plinovod zaista i sabotira, a navijači zaključe: "Ma neee, sigurno nisu Ameri, to su Rusi!"

Frend je sjajno komentirao:

"To su Rusi sebi pucali u nogu samo da pokažu da mogu i drugima pucati u nogu - ako zatreba!"
28.09.2022 | 22:38
drlovric kaže:
JOHN kaže:
A Ukrajina…..tipa nije oduševljena time da netko puni proračun Rusije?


Ukrajina ne dira ruske cijevi koje joj prolaze kroz drzavu (zato sto to Rusi uredno placaju za tranzit) a da ide roniti po Baltiku

Pa zato su te dirali!
Da si još daju na važnosti
29.09.2022 | 06:10
dpasaric kaže:
Nego, kaže mi stručnjak iz Saipema da ako uđe morska voda unutra i bude neko duže vrijeme u cijevima da je cijeli plinovod za smeće...

Ali super mi je ovo kada Biden javno najavi da će rasturiti plinovod, onda se plinovod zaista i sabotira, a navijači zaključe: "Ma neee, sigurno nisu Ameri, to su Rusi!"

Frend je sjajno komentirao:

"To su Rusi sebi pucali u nogu samo da pokažu da mogu i drugima pucati u nogu - ako zatreba!"


Svaki eksploziv se može sigurno odrediti gdje je proizveden i gdje je ugrađen. Samo da prestane plin i ronioci su dolje. Pa ćemo vidjeti ko je taj mudonja.
Ali i Rusi su čuli Bidena, tako da kad bi slučajno neko ko sebi već od Veljače puca u koljeno samo da pokaže svima da je spreman na sve, čuo Bidena mogao iskoristiti njegovo baljezganje.
A i do sad se pokazalo da je stvarno strukturiran i obazriv da preza od razaranja, masovnih grobnica, protjerivanja, silovanja, prisilnih referenduma, mobilizacije, propagande, genocida.
Nisam siguran ko je to odradio. Ali i Rusi imaju koristi od toga. Vidjet ćemo, samo stapljanja.
29.09.2022 | 07:17
Djuro genijalac kaže:
ovdje imamo jednu zapovjednu strukturu koja ODJEDNOM kontrolira i Gazprom kao dobavljača plina i vojsku koja ti je potrebna da izvedeš nešto takvo i NITKO u tvojem okruženju te neće pitati ništa o bilo čemu.


I evo, nakon istraživanja dolazim do ovog: GUGI (Glavnoe Upravlenie Glubokikh Issledovanii) specijalna mornarička postrojba sa matičnom bazon u St. Peterburgu koja u svojem sastavu ima mini podmornice s čijom detekcijom je Švedska već imala velikih problema i zavlačile su im se duboko u teritorijalne vode. Dakle, opcija B ima izravan pristup na Baltik i može se vratiti u svoju matičnu bazu bez ikakvih prepreka i uskih grla.
Opcija A mora proći kroz danska ždrijela unutra i onda se vratiti natrag van bez da ih se zamijeti. Evo i grube skice na karti.


Baltik1.jpg



Strelica označava najjužnije mjesto oštećenja u blizini danskih teritorijalnih voda. Sva ostala oštećenja su sjeverno od toga, tj. bliže St. Peterburgu.

I što je sad izvjesnije? Mislim da je to mogao jedino Steven Seagal napraviti (ergo, opcija B, ima rusko državljanstvo i otvoreno se svrstao na rusku stranu, BTW)

PS: @Davor - glede one izjave, to je bilo pokazivanje snage za unutarnju upotrebu; taman su se neslavno povukli iz Afganistana, moral je Biden pokazati da nije slabić kakvim su ga portretirali republikanci. Mislim, nama Plenović non-stop govori da nema pojma ni o kakvim pljačkama milijardi u RH, pa jel mu vjeruješ? Dakle, posve nebitno, ta izjava. POgledaj ovu skicu na karti i ove činjenice i sad zaključi što je izvjesnije? Ako su Ameri poslali svoje diverzante, u to je morala biti uključena Danska i/li Švedska, jer ne znam kako bi im se neki veliki plovni objekt neopažen provukao kroz ova ždrijela...?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 51 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

accom, Air, Gjuroo, m@xym, Maxxy, Riba, zoranowsky, Anonimci (809)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.38 Seconds

Provided by iJoomla SEO