LG ili Samsung?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

LG ili Samsung?

12.06.2021 | 20:05
Nisam ni znao da IKEA ima takve stvari u ponudi.
Tipa LEGO namještaj po vlastitom ukusu.
Hvala, pogledat ću baš.
12.06.2021 | 20:44
Izgleda da je reanimacija ipak uspjela. Aj hvala Bogu.
Slika nakon reanimacije, hitni transport Erikssena s nogometnog terena u bolnicu.
Erikssen.jpeg

Bilo je svakakvih trilera na nogometnim utakmicama, ali ovaj uzima prvo mjesto...
12.06.2021 | 22:12
Kloba kaže:

Stari zidovi. Ako ne pogodim ciglu, sranje...

Pa zato sam ti i napisao da staviš osam šarafa, a ne ona četiri kaj dobiješ uz nosač,... i to kupiš osam poštenih tipli i šarafe od 15-18 cm i miran si.

Kloba kaže:

Osim toga, treba mi se rotirati ekran jer malo ga gledam iz fotelje, malo iz kreveta...

...Pričamo o sobi 4x4 m, tu negdje.

Oprosti,... ali u sobi dimenzije 4x4 metra TV od 55" vidiš jednako iz svake pozicije s koje ga gledaš (imam 55" Philipsa u sobi koja je 4,5 x 6 metara, prišarafljen je za zid i vjeruj mi da ga vidim jednako sa bilo koje pozicije u sobi).

Kloba kaže:

6062CBC8-FDC5-458B-9207-66928EDE4267_1_105_c.jpeg

Pokušao sam očistiti prostor od stvari i u glavi smjestiti na taj zid TV i osim ovoga što ti je predložio Djuro genijalac, možeš se poigrati i bojama, sad hoće li biti bolja kombinacija donje polovice (do kosine) u neku recimo tamno sivu, a ostatak u bijelo (ako će kosina ostati bijela) ili ćeš kosinu na zidu pratiti kosim bojanjem zida bijelo-tamno sivom ili nekom drugom bojom treba jednostavno isprobati u nekom programu kako bi to izgledalo (ja bi osobno bolje to isprobao rukom na papiru, ali ako nisi za crtanje neki program te namjene ti može pomoći).

drlovric kaže:
Edifier R1280DB

Jel ovo cijena za komad ili par? Glup sam

I prodaju li ih u Hrvatskoj?

Par naravno ,... vidim da ti je kloba već dao i link sa cijenom, prošle godine su bili na akciji ispod 1k kn.

Kloba kaže:
Čim je u dolarima, nije ni iz Unije. Vjerojatno USA.
Cijena je za par.
Ima ih u Hrvatskoj za 1100 kuna.
Evo link.
EDIT:
Ali stvarno - dobru TV upariti s time - UFFF...

Vidim da si našao dućan, odnosno dao si link na zvučnike. Ne znam kako je sada, ali prije su imali fizičku poslovnicu na Strossmayerovom trgu 5 no čuo sam da im je zgrada u kojoj su bili dobila po piksi u ZG potresu.

No da se vratim na Edifier R1280DB, po mom skromnom mišljenju teško da se za te novce kod nas može ubosti nešto bolje,... iako ni oni Geniusi nisu loši, a koštaju skoro duplo manje, znam da na spomen imena Genius nikome neće zatitrati u želucu, ali imao sam ih par godina spojene na PC (i nešto malo na TV) i za 500-ak kn koliko sam ih tada platio davali su sasvim pristojan zvuk.

EDIT:
Evo za usporedbu:

Genius SP-HF 1800A vs Edifier R1280T

Edifier R1280DB vs Edifier R1280T
12.06.2021 | 22:21
@Bertone - isprika, zanemario sam veličinu TV-a kada sam razmišljao o kotačima.
Sada sam i ja napaljen na ove zvučnike.
EDIT:
Ionako sobu moram prefarbati, odlučiti koji TV i kada uzeti (što neće biti tako skoro), prije toga dovršiti uvođenje optičkog kabela s vanjskog zida kuće do sobe da se ne ništa ne buši kasnije. I naravno, spomenute telke trebaju se spustiti na moj cjenovni razred, što je jedno godinu dvije udaljeno od sada kada se sve uračuna.
Tako da će biti cajta za detaljne rasprave.
12.06.2021 | 22:29
Editirao sam prethodni post da možeš osjetiti razliku u zvuku u odnosu na uložene kune pa poslušaj

EDIT:
Uglavnom, ako imaš 1100 kn, ubodi te Edifiere R1280DB i nadživjeti će tri TV-a, a po meni su bolja opcija od sundbara i sličnih trendovskih stvarčica
12.06.2021 | 23:40
Past će ti kada odlučim koju ću TV.
Sviđaju mi se više od ovih drugih i izgledom, a kada vidim kako i ti i @drlovric pišete o njima, znam da će i meni ziher biti i više nego dobri.
Hvala ti još jednom!
13.06.2021 | 21:38
Znam da se BT zvucnici prodaju na komad uglavnom.

Ali ovom setu je BT samo jedan od nacina spajanja. Zato sam to provjeravao

Uglavnom, kupicu ih kad budem isao na ljetovanje. Ima u Splitu negdje 100%.
14.06.2021 | 17:55
dpasaric kaže:

Ma kakav OLED, kakav NanoCell, .....
.....
I najjeftiniji Samsung ili LG imaju dovoljno kvalitetne ekrane za 95% sadržaja koji ćeš na njima gledati. I onda jedini kriterij koji ostaje je veličina ekrana. Ne bih niti gledao nešto ispod 75" ako ide na zid. A to možeš dobiti već za 6700 kn koliko vidim. Gdje ćeš jeftinije?

Pa ... ako u crnoj sceni TV osvjetljava sobu, ne bi se baš složio da je tehnologija nebitna .... slažem se da je nebitno u većini sadržaja ... uzeo bi ja što veći, ... ali eto, ja sam "razmažen" pa zato imam neke prohtjeve...

Inače TV je sobu 4.5x5.5 m .... i naravno gleda se na većoj dužini sa cca 5m .... sada imam 32" koji mi je postao mali .... jbg. kratkovidan i više ne vidim čitati titl bez naočala .... pa eto, ..... zato dvoumljenje između tehnologije ili veličine .... a budžet je cca 8000-9000 .... i znam da neću Samsunga (loša iskustva sa brandom općenito, .... uglavnom, problemi koji su se pojavili odmah nakon isteka garancije ....)
14.06.2021 | 22:27
Piko kaže:
Pa ... ako u crnoj sceni TV osvjetljava sobu, ne bi se baš složio da je tehnologija nebitna .... slažem se da je nebitno u većini sadržaja ... uzeo bi ja što veći, ... ali eto, ja sam "razmažen" pa zato imam neke prohtjeve...

Inače TV je sobu 4.5x5.5 m .... i naravno gleda se na većoj dužini sa cca 5m .... sada imam 32" koji mi je postao mali .... jbg. kratkovidan i više ne vidim čitati titl bez naočala .... pa eto, ..... zato dvoumljenje između tehnologije ili veličine .... a budžet je cca 8000-9000 .... i znam da neću Samsunga (loša iskustva sa brandom općenito, .... uglavnom, problemi koji su se pojavili odmah nakon isteka garancije ....)

Veliki TV-i i koji nemaju pojedinačno osvjetljenje piksela imaju osvjetljenje po zonama, za razliku od manjih (obično do 55"), koji imaju jednu zonu ciao, tako da ta fora sa scenom u mraku u kojoj svjetli samo svijeća u jednom kutu ne drži vodu, a i da drži vodu, koga briga za par takvih kadrova u nekom demou. Prije kupovine odradio sam višemjesečno istraživanje na svim razinama, imam skinuto skoro 50 GB demoa i znam što pričam, a i izmjenjao sam se dosta TV-a zadnjih godina... uglavnom za tu veličinu sobe uzmi najveće što možeš, ako ti je limit oko 9.000 kn, onda SAMSUNG UE75AU8072UXXH + u Ronisu dobiješ poklon soundbar HW-A450. Imaš i slabiji model za 8.371 kn + soundbar. Oba su 75", pa je to taman pristojno za veliku sobu.

Ako ti se zamjerio Samsung (meni su tri komada bila dobra, a sada sam na LG-iju), onda za sličnu lovu imaš LG UHD TV 75UP78003LB ili LG UHD TV 75UP80003LA, samo bez soundbara. Uglavnom, nemoj ispod 75", baš nema smisla 2021. godine.
  • overtherainbow
  • Posjetitelj
15.06.2021 | 13:15
Mene zanima ako ko ima iskustva s XBOX Series S, u zivotu nisan posjedova XBOX i bukvalno neman blage veze o ičem, znaci to je samo digitalno izdanje jer ne isplati mi se kupovat seriju X prvenstveno jer je ni nema, dok ove ima na sve strane i to tipa za 2100 kn iz njemačke sa shippingom (neda mi se isprsit za seriju x jer mi bukvalno treba samo za jednu igricu). Ugl piše u jednom dućanu Upozorenje: Ne postoji službena Xbox podrška za Hrvatsku! kraj navedene konzole, pa mene interesira da mi neko objasni to jer neman pojma. Šta to znaci da nemaju Hrvatski store? Da moran napravit account ali da je tipa USA ili neka druga članica EU koja podrzava?
15.06.2021 | 19:38
Ajmo se vratiti na temu TV-a, konzole imamo u susjednom threadu.
Baš gledam utakmicu Mađarska -Portugal i ovu reklamu sa strane terena "Hisense ULED".
Koliko mi je poznato; Hisense je popularna marka u SAD-u, dok u Europi tek treba ući u mainstream.
ULED je vjerojatno njihova verzija QLED-a - pojma nemam.
Zna li itko valja ti ta marka išta, što se televizora tiče?
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 20 sati, 18 minuta
  • MoschuS: Da li netko mozda koristi Parsec na Macu? Ima nekih problema u radu?
  • dpasaric: Nema mi smisla ponavljati ono što se može ionako pročitati na stranim webovima ili YT. Kada budem jedan dobio u ruke, onda ću i napisati.
  • dpasaric: Nema članka jer nisam niti jedan takav Mac odbio na test.
  • Tito: Nema vremena za pisanje clanaka... Zauzet je na forumu :D
  • mbp2009: Davore nema članaka za nove macove? :)
  • kupus: firefox i prst u uho. za aktualan safari ionako moraš zadnji ili predzadnji macos
  • Air: A ne radi mi se još update sistema, a ne znam koji bi mi odgovarao
  • Air: Izgleda da ću se morati prebaciti na firefox zbog problema Safarija u otvaranju pojedinih stranica jer sam na High Sierra
  • kupus: firefox i ublock origin
  • kupus: ne korisitm safari, preporuka firefox ublock origin
  • kupus: ne, trackeri su trackeri.
  • Air: Da li to znači da blokira reklame?
  • Air: @Borisone pogledao sam Disconnect Premium i kaže za free verziju da radi samo ovo (ako sam dobro shvatio) FREE OFFERING Our free tracking protection blocks trackers just in your Safari browser.
  • MBPruleZ: Ako je netko zainteresiran za Benks iPad Pen (super jeftina alternativa apple pencil ili kao rezerva) prodajem potpuno novu olovku. Info preko PM. Nažalost nisam čitao da ista nije kompatibilna sa zadnjom verzijom Ipad Pro (M2, 6th. gen). Uzeo ovo jer čekam Apple pencil kojeg donosi "stric iz Amerike" ;)";)
  • Borisone: U Basic (free) varijanti radi sasvim solidno.
  • Borisone: [link]
  • andy: a mislim da imaju i browser extension, besplatni
  • andy: kupio sam prije par godina lifetime licencu za AdGuard. radi savršeno i system-wide.
  • Air: Ekipo može li na osnovu osobnog iskustva neka preporuka za ad bloker u Safariju?
  • ZeljkoB: U Home aplikaciji se dodaju drugi useri (osim osnovnog/owner usera) i kad se dodaju imaju pristup svim smart home uređajima.
  • mbp2009: znaci homepod nije vezan za samo 1 icloud acc?
  • ZeljkoB: 2 usera na homekit ravnopravno kontroliraju sve uređaje
  • mbp2009: pitanje za vas homekit korisnike, ukoliko su 2 usera, oba na iosu i macosu, treba li kupiti odvojene homepodove ili moze jedan bit spojen na oba? da npr oba korisnika mogu paliti i gasiti stvari preko home appa
  • mbp2009: viđao sam slične stvari, hvala, samo što uvijek bude problem da se ne želi ugasiti klima, paljenje nije problem
  • drlovric: mpb: Non smart klimu upognis sa Broadlink RM4. Mozda 10-15$ i rijesis problem :)
  • zvone: Promjenis regiju na mobu.
  • MBPruleZ: ekipa kako koristiti recimo neke free servise kod kupnje apple uređaja vani, jer većina toga kad ubacim svoj HR apple ID nije dostupna (recimo ATV i slilčno)
  • jura22: Hoće li u oglasniku biti promijenjene kune u euro?
  • mbp2009: bilo bi dobro da napises i lokaciju, cisto da ljudi znaju gdje te uputiti
  • Daki: Pozdrav, dobar servis za zamjenu zaslona ipad air
  • Val76: Pozdrav, je li netko mijenjao staklo na watchu 5? Zanime ma otprilike cijena i je li preporuka jm elektronika? Hvala
  • mbp2009: Meni je uvijek taj koncept smart homea bio zanimljiv, no za to bih trebao kupiti novih vjerojatno 12 prekidača za struju, homepod, naći način da non smart klimu uključim u sve to, i novi termostat. skup sport :)
  • JOHN: ……kao da me razumije ali …..ipak ne :)
  • JOHN: …..postoji trunka nade da će nekada progovorit hrvatski
  • JOHN: Nekad imam osjećaj kao da
  • smayoo: Meni i za odabir što da svira Spotify, ali već tu zapinje, ako se ne radi o engleskoj glazbi. S hrvatskom je tako-tako, a s talijanskom - nikako.
  • JOHN: Siri mi služi za uspostavljanje poziva kad vozim. Dalje se uglavnom ne razumijemo. :)
  • vjeko1: HomePod je za mene samo dobar link na Apple Music i j**eno dobar zvučnik, Siri je nužno zlo. Ja ga koristim isključivo preko iPhonea
  • Yonkis: Čekaj, Siri poglupa? Ne znam, meni je ona retardirana, što god joj kažem priča neke nebuloze. Možda jer još hrvatski nije podržan kao jezik za obraćanje prema Siri? ;)
  • drlovric: Nikada od njega asistenta dokle god je Siri ovako poglupa :)
  • drpongrac23: mbp2009 - zanimljivo da je od svega - najmanje zvučnik. Moglo bi se reći da je neka vrsta kućnog asistenta.
  • mbp2009: eventualno ako je cijeli niz smart home stvari, ali ovako bez tog je samo zvucnik
  • mbp2009: kakav je taj homepod? nemam baš nekako dojam da je nešto pretjerano korisno
  • vjeko1: "Novi" HomePod izgleda gotovo identično kao i stari, makar ionako na starom nisam imao zamjerke osim cijene kod nas
  • Borisone: Evo, upravo najavili i novi HomePod.
  • MoschuS: Taj osnovni sa 8/256 i tako nije bas neka sreca tako da ce bilo sta solidnije biti oko 1000eura
  • vjeko1: Čisto sumnjam da će M2 mini biti 699, trenutno je za M1 najniža cijena 870 EUR, pretpostavljam da će max ići -100
  • Borisone: Čekam potvrdu da mini nema više probleme s bluetoothom, pa MacbookPro14 ide na bubanj.
  • drpongrac23: …nivi Mini M2 ih duplo papa za gablec :)
  • drpongrac23: Samo ne znam kome će sad ekipa sa Njuškala prodavati prastare Intel minije po onim suludim cijenama….

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, friga, nevera, Smet, tino1, Anonimci (616)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%