LG ili Samsung?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

LG ili Samsung?


19.10.2023 | 15:52
Stane bez beda. pogotovo ako je hatchback pa ga mozes malo i nakosit. Ako spustiš sjedala naravno. Kod manjeg auta ga gurneš izmedju prednjih sjedala, pa lagano u prvoj do doma
19.10.2023 | 17:16
Pitanje ti je lose… mi ne znamo kako radi svaki model tv-a a nitko ti ne moze reci kako ce se interni softver ponasati za 5g …

Najbolja kombinacija po meni je kao i po Zdravcu… tv zeljene velicine i kvalitete ekrana u kombinaciji sa firetv/mi stickom ili apple tvom…

I kao sto riba kaze, uzmi duljinu garancije jer je velika razlika ako imas punih 5g


Price tipa moj kolega/rodjak/tkogod radi/zna nekog u servisu i ima xy pod reklamacijom, a nijedan abc odmah ignoriraj… ????. Svaki brand danas ima bofl segment i top segment
20.10.2023 | 19:46
kupus kaže:
Bertone kaže:
Ak ti je plafon cca 600€, možda ovaj Philips pevex.hr/led-tv-philips-55pus8118-12-uhd-dvb-t2-s2-smart ... je 55" a ne 65", ali će ti zato kutija lakše stati u auto kad ga budeš vozio doma


Hjoj nemoj samo ovaj. Nije android, već neki njihov os sa doslovno desetak aplikacija.

Tizen je super, imaš sve moguće aplikacije, uključujući i hrti.


Ma daj ... imam doma stariji model i OS je čist OK,... TV preko A1 cammodula radi OK, pogledati nekaj prek USB-a radi OK, pogledati YT ak mi se baš gleda YT na TV-u radi OK, spojiti mobilni telefon na TV radi OK, veza na router ide na 2.4 i 5 GHz i radi OK, PS spojen na TV radi OK,...

... i kaj bi TV još trebao raditi?! Heklati, slagati tople sendviče ili peči kokice?!

kupus kaže:
Stane bez beda. pogotovo ako je hatchback pa ga mozes malo i nakosit. Ako spustiš sjedala naravno. Kod manjeg auta ga gurneš izmedju prednjih sjedala, pa lagano u prvoj do doma


Aj nek on prije ipak izmjeri dimenzije kutije jer sam ja svog 55" jedva ugurao kroz otvor prtljašnjika
20.10.2023 | 19:48
Pokazuje li ti reklame koje ne zelis u UI-ju kao WebOS?
20.10.2023 | 19:52
Ne, osim što tu i tamo ako listaš popis programa svaki 10 il i 15 red pokazuje uputu kako nešto koristiti na TV-u,... ako je to reklama onda pokazuje, ali to ni ne vidim jer sam si složio popise programa koje gledam i znam koji program je na kojem mjestu/broju pa ih i ne tražim na popisu.
20.10.2023 | 23:27
@bertone - buraz je uzeo 65 preko a1. ocito vam se nacini koristenja razlikuju, on ni nema antenu spojenu niti gleda tv. kad vec mozes birat, zasto ne uzet neki android? mozda mu sad ne trebaju aplikacije, ali kad na hrtovoj sutnji vidis reklamu "gledaj sve epizode odmah na hrti" volio bi da ga imas. a ovo je trenutno stanje, bit ce ih sve vise. naravno, mozes uvijek spojiti komp, ali to je gnjavaza. ili kupiti stick, ali onda si mogao komotno kupiti i nesmart tv.

ili nedaj boze, uzmes disney/apple/insertname/ pretplatu
20.10.2023 | 23:31
Riba kaže:
Pokazuje li ti reklame koje ne zelis u UI-ju kao WebOS?


Kakve reklame? Imam NanoCell model sa webOS-om preko 2 godine i ni na starom ni novom UI-ju ja nikad reklame nisam vidio.
21.10.2023 | 07:03
Vjerojatno ovisi o tome koja ti je regija postavljena. Uglavnom nista sto Pi-Hole nece srediti.
21.10.2023 | 09:08
Ja imam webOS TV cca 8 godina (možda i malo više). Nikad vidio nikakve reklame, osim, naravno, u Youtube aplikaciji
21.10.2023 | 10:08
Isto 5 godina bez reklama sa WebOsom.
21.10.2023 | 11:09
kupus kaže:
@bertone - buraz je uzeo 65 preko a1...

..., ali onda si mogao komotno kupiti i nesmart tv.

ili nedaj boze, uzmes disney/apple/insertname/ pretplatu


Ja nisam kupio TV prek A1 (kupio sam ga u dućanu jer ne kupujem ništa od telekom operatera) nego samo koristim njihov Cam Modul kojeg više ne daju jer su shvatili da nemaju nadzor nad korisnikom pa sad guraju neki app za gledanje TV-a i mogu pretpostaviti da tu ima reklama i smaranja korisnika,...

... i bi ja nesmart TV, ali nema više takvih u nekim normalnim veličinama...

... dobro kažeš, ne daj bože da uzmem neku pretplatu
22.10.2023 | 08:44
Riba kaže:
Uglavnom nista sto Pi-Hole nece srediti.

Yep, to ce ga valjda objasniti zasto kod mene nema reklama.
23.10.2023 | 19:31
www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE65CU8072UXXH/
Uzeo ovoga tv ljepo izgleda i ima funkcija pun kufer koje otkrivam pomalo. Yutube radi ok. Aplikacije ima neke instalirane ostale treba instalirat sa store. Garancija je 2+3 god. Budemo videli kak ce se pokazat. Prema starom je super
23.10.2023 | 19:54
Čestitam, uživaj!
24.10.2023 | 14:43
Hvala. Nadam se samo da ce radit. To mi je najvaznije
02.11.2023 | 09:52
Evo nakon nekoliko dana koristenja mogu rec da sam zadovoljan sa tv. Youtbe radi dobro bez nekih zamjerki relativno brzo mjenja kanale zvuk je dobar slika odlicna e sad to je usporedba sa starim tv koji je bio 10+ god. star.
E sad imam jos jedno pitanje koju app za iptv koristit mislim koja se pokazala dobra.
02.11.2023 | 12:53
eonTV je najkvalitetniji, a imaš još i GonetTV, Televio .... a koliko mi se čini i A1 i HTelekom imaju svoje aplikacije ..... ja osobno koristim Televio jer mi dopušta gledanje na dva TV-a istovremeno, ostali imaju po jedan TV a za drugi moraš koristiti njihov android box ili streamati s mobitela, što mi ubija smisao smart TV-a ....
02.11.2023 | 14:29
Na jabučnjaku ne podržavamo ilegalne aktivnosti, pa niti korištenje piratskih IPTV servisa. U tom smislu, neki su postovi obrisani.
02.11.2023 | 16:51
Ispricavam se ako sam prekrsio pravila foruma. Nije mi bila namjera nikoga reklamirat ni ista slicno.
02.11.2023 | 18:55
Nije poanta u reklamiranju, nego u korištenju nezakonitih servisa. Sve u redu, sada znaš, idemo dalje.
03.11.2023 | 16:16
Nisam baš doma s tim IPTV servisima. Što je točno tu ilegalno? Odnosno u kojem trenutku postaje ilegalno?
Čuo sam da se nude te usluge, tipa platiš nekome pretplatu za mjesec-dva ili godinu i dobiješ user i pass i gledaš na telki programe njih neznam koliko stotina
03.11.2023 | 16:27
Gle, nema mog posta!?
Smayo, sve aplikacije što sam naveo su službeno u apple trgovini aplikacijama. Ama baš ništa ilegalno nisam naveo. Čak niti nešto u sivoj zoni!
Daj, ne pretjeruj, pa stroži si od App store-a!
03.11.2023 | 16:45
Kad instaliraš takvu aplikaciju, da bi nešto konkretno gledao, moraš unijeti adresu servera, username i pass. Budi ljubazan pa daj link na neki legalni servis koji svoje streaming sadržaje nudi kroz tu aplikaciju. To je ista priča kao kad se ljudi vade kako su torrenti legalni jer si dva korisnika mogu torrentom jedan drugom poslati neke svoje privatne slike i videa, a takvih torrenta ima manje od 0,01%
03.11.2023 | 17:13
JOHN kaže:
Nisam baš doma s tim IPTV servisima. Što je točno tu ilegalno? Odnosno u kojem trenutku postaje ilegalno?
Čuo sam da se nude te usluge, tipa platiš nekome pretplatu za mjesec-dva ili godinu i dobiješ user i pass i gledaš na telki programe njih neznam koliko stotina


Ovo zadnje boldano su ti iptv liste, koje su ilegalne. To su ti liste koje objedine sve legalne iptv servise. Znači netko od sporta ima arene, a netko ima sport-klub, ovisi o provajderu. Oni ti to sve objedine i imaš sve moguće kanale koje nude razni iptv provajderi, ali to je ilegalno jer niti jedan provajder ne nudi to u svojoj usluzi.

Ja to imam silom prilika, jer kad odem negdje poslovno u inozemstvo, nemam što gledati u slobodno vrijeme.

Svaki naš provajder koji nudi iptv uslugu, ima svoj reciver preko kojeg gledate kanale koje ste platili, ali isključivo preko njihovog recivera. Neki imaju mogućnost da dodatno platite neke programe; full sportski ili neki dokumentari program, ili već neki, ali kada to platite opet to sve gledate preko njihovog recivera. Tako da svaki stream koji zahtjeva samo us i pass, su ilegalni.
03.11.2023 | 21:26
cariblanco kaže:
... Svaki naš provajder koji nudi iptv uslugu, ima svoj reciver preko kojeg gledate kanale koje ste platili, ali isključivo preko njihovog recivera...

... Tako da svaki stream koji zahtjeva samo us i pass, su ilegalni.


Ne znam kako je kod drugih, ali od kada A1 više ne nudi cam module, imaju A1 Xplore TV aplikaciju koju možeš instalirati na kompatibilni uređaj i TV gledaš prek app-a bez STB-a (recivera) tak da je tvoj post samo djelomično točan kaj se tiče legalnog/ilegalnog gledanja TV-a sa user+pass pristupom
03.11.2023 | 21:44
JE, to je relativno nova stvar (kod nas) pa je Cariblanco nije svjestan, ali činjenica je da imaju svoju aplikaciju, ne koriste ove generičke, upravo zato što nemaju kontrolu nad sigurnošću pristupa
04.11.2023 | 15:14
Ja imam EON doma, koji ima svoj app za iOS. Gledam od bilo kuda na svijetu. Live TV + ogromna videoteka. Postoji to i u HR 100%.

To cudo sa IPTV listama sam probao davno i nikada to nije radilo kako treba. Ako zelim gledati utakmicu, zele to i ostali u istom trenutku, pa ne gledamo nitko

Ali eto, nije zgorega spomenuti, da je piraterija ponovno u porastu. Ljudi su masovno poceli placati streaming servise, ali ti isti servisi konstantno dizu cijene svojih usluga. Pa ce korisnici opet masovno i otici. Logika.

Ja sam recimo odjavio Netflix.
AppleTV ne zelim placati jer su bahati i lijeni da stave titlove na HR jeziku.
Imam Spotify Duo, sa kcerkom to koristim.
Placam od srca YouTube premium, te pretplate bi se zadnje odrekao.
Imam i HBO Max, to mi je dao prijatelj svoj login jer on ne gleda. Na terenu je. Pa pogledam moooozda par sati necega mjesecno.

Imam i Plex medijateku sa nekih 500 filmova. Ove godine sam gledao cak JEDAN

U principu 90% svog sadrzaja konzumiram kroz YT.
05.11.2023 | 16:04
Ima EON u HR.
Baš sam se pitao kakvi su.
hr.eon.tv/
06.11.2023 | 11:40
drlovric kaže:


U principu 90% svog sadrzaja konzumiram kroz YT.


U principu 100% svog sadržaja konzumiram kroz Plex . Kakvi streaming servisi, pogotovo sa tim boostanjem cijena, dostupnosti contenta na jednom ili na drugom itd... Plex FTW, to je moja crkva.
06.11.2023 | 17:04
Kloba kaže:
Ima EON u HR.
Baš sam se pitao kakvi su.
hr.eon.tv/


Lovrić ti je manje više sve objasnio. Imam ga i ja kako samo prešao ne telemach. Koristim ga samo za gledanje iptv, drugo mi ne treba.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 46 minuta
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Maxxy, temeljnik, tino1, Anonimci (750)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.22 Seconds

Provided by iJoomla SEO