PlayStation 5
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

PlayStation 5


08.02.2023 | 15:37
dpasaric kaže:
Opuštanje uz Gran Turismo 7 mi je odlično jer, za razliku od većine modernih igara, možeš ne razmišljati previše o zagonetkama i "questovima", već se prepustiš intuiciji i refleksima, arkadni element je osnova, a onda su na to nadogradili toliko sofisticiranu fiziku vozila da zaista možeš osjetiti razliku na svakom detalju koji izmjeniš na vozilu.


Jesi li nabavio neki kvalitetni volan i pedale? Kaže mi frend da je s time provozao, koliko je prije bio "loš".
08.02.2023 | 15:49
Nemam mjesta za to, ali ja sam "provozio" kada mi je frend rekao da ne igram na "gljive" kao druge PS igre nego na prostorno pozicioniranje i zakretanje samog kontrolera - razlika je drastična!
19.02.2023 | 02:54
Tko prvi proba PS5 VR2 neka javi!

Kažu da je Gran Turismo s njim odličan. A do tada, malo običnog...





05.03.2023 | 01:46
E, ove fotke su za Djuru!





05.03.2023 | 08:11
Bome...! palac gore!
06.03.2023 | 10:48
Štedilo se tjednima, ali sada je u garaži!







Ide skoro kao F1!
06.03.2023 | 12:07
Eh da, ta Alfa je bila vrlomskupa inu Gran Turismo 2, koliko se sjećam. Uglavnom jedan od najboljih automobila u igri u svojoj klasi.

Kad dođe PS5, GT7 je prva igra koja će se instalirati
06.03.2023 | 19:39
dpasaric kaže:
Štedilo se tjednima, ali sada je u garaži!



Ne razumijem. Nije li to igrica za plejku? Kaj aute moraš posebno kupovati? Kaj je onda u igru uključeno?
06.03.2023 | 19:40
drpongrac23 kaže:
Eh da, ta Alfa je bila vrlomskupa inu Gran Turismo 2, koliko se sjećam. Uglavnom jedan od najboljih automobila u igri u svojoj klasi.

Kad dođe PS5, GT7 je prva igra koja će se instalirati

Može se GT7 igrati i na PS4
06.03.2023 | 20:11
Imali doma 2 komada PS4, počeli su zujati da je to bilo nenormalno, prodao ih, sad čekamo novu reviziju PS5 i odmah ide nova telka. Sinčić i ja ima da UŽIVAMO!!!
07.03.2023 | 00:40
Djuro genijalac kaže:
Ne razumijem. Nije li to igrica za plejku? Kaj aute moraš posebno kupovati? Kaj je onda u igru uključeno?


Ma super je to napravljeno; uvodi te pomalo u igru kroz polaganje licenci i razne utrke. Za svaku završenu utrku dobiješ "kredite" koje možeš koristiti za kupovinu automobila (polovnih i kasnije novih), za popravke ili tuning. Kada skupiš neki ozbiljniji "novac", možeš svratiti kod trgovca po neki stari dragulj poput ove 155-ice.
07.03.2023 | 19:24
dpasaric kaže:
Tko prvi proba PS5 VR2 neka javi!

Kažu da je Gran Turismo s njim odličan. A do tada, malo običnog..


VR2 odmah kupujem kad uzmem PS5 napokon.. VR1 je odličan u onih par igara koje ga podržavaju kako se spada.
07.03.2023 | 23:28
Vanjuška kaže:
dpasaric kaže:
Tko prvi proba PS5 VR2 neka javi!

Kažu da je Gran Turismo s njim odličan. A do tada, malo običnog..


VR2 odmah kupujem kad uzmem PS5 napokon.. VR1 je odličan u onih par igara koje ga podržavaju kako se spada.


Svi kažu da je VR1 "nesuporedivo lošiji" i da je tek ovo prvi pravi VR. Znatiželjan sam!
08.03.2023 | 10:12
VR2 je moje prvo iskustvo s VRom uopće.
Kad sam prvi put probao, nisam mogao vjerovati vlastitim očima! Ne samo GT7, nego i druge igre izgledaju nevjerojatno! Na žalost moj Logitech Momo nije podržan na PS5, tako da još nisam probao voziti s volanom, ali osjećaj može biti samo bolji!
Zaključak: skupo je, ali vrijedi svakog centa!
08.03.2023 | 10:57
Osobno nisam očaran time iako vjerujem da je iskustvo super.
No mislim da smo na razini na kojoj je iPad 2 bio u tehnologiji tableta u mass produkciji.
Uglavnom da zaokružimo:
PS5 - 600 €
Inzone M9 monitor dijagonale 27" - 1325 €
Dual Sense Edge pro controller - 230 €
PlayStation VR2 Sense - 700 €
PlayStation VR2 Sense Controller Charging Station - 60 €
Pulse 3D headset - 100 €
---------------------------------------------------------
Ukupno = 3015 eurića
Ma, cijena prava sitnica
¯\_(ツ)_/¯

PS:
Zaboravih dopisati dodatni interni SSD od ajmo reći 1TB - WD_BLACK 1TB SN850 NVMe SSD - 300 €
Cijene su hrvatske, naješće iz Sancta Domenice, ali ima i ostalih dućana.
08.03.2023 | 11:18
Od svega ovoga imam samo PS5 i VR2... I LG C1 TV 48" koji je kućni TV. Tako da nije ni približno niti 2000, a kamo li 3000...
PS 600 + VR 700 = 1300, ako se može naći i podosta jeftinije ako ti se traži....
08.03.2023 | 11:40
Maxxy kaže:
Od svega ovoga imam samo PS5 i VR2... I LG C1 TV 48" koji je kućni TV. Tako da nije ni približno niti 2000, a kamo li 3000...
PS 600 + VR 700 = 1300, ako se može naći i podosta jeftinije ako ti se traži....

Da, i?
Očito nisi shvatio poantu posta.
A poanta je koliko je proizvoda SONY izbacio uz osnovni PS5 da zaokruži priču.
I ja imam PS5.
Ima tri godine.
I to uopće nije bitno.
Koliko proizvoda (dodatnih) ima XBOX?
Makni VR, ovih ostalih - jer tu su zaista dobri i ja bih si to kupio da me interesira.
No, mene interesira nešto drugo s popisa ali to nije bitno jer skrećemo s teme.
PS:
Tako da, vjeruj mi, želiš li sve ovo - ispada te točno toliko da iskusiš "real SONY immersion expirience".
E sada, koliko kupaca ima love da si sve to kupi a koliko ih kupi samo ono najbitnije - to je druga priča.
08.03.2023 | 13:35
Za te novce si možeš kupiti solidan auto i voziti se u stvarnosti. Da hoću biti zločest, rekao bih da alfa 155 ni ne vrijedi više od toga da je u ne znam kakvom stanju, a 155 V6 Ti ionako ne možeš kupiti...
22.03.2023 | 23:06
Sada mi je jasno zašto Nürburgring zovu "Zeleni pakao"... dakle, ta staza je strašno naporna i vrlo uska, zavoj na zavoj, sve puno neugodnih elevacija i depresija koje nisu sasvim očite, ali te zeznu.

Katastrofalno je vozim. Čak niti s teško modificiranom GTAm ne uspjevam doći niti blizu rezultata koji postavila obična Guilija QV.



Koje vrijeme ste vi uspjeli odvoziti i s kojim autom?
23.03.2023 | 01:58
Ne znam točno, ali na GT Sport ovu sam stazu za zlatnu licencu odvozio minimalno 200 puta, tako da je doslovno znam na pamet. Nema druge, učiti stazu na pamet, a auto podesiti da brzine od 1-4 imaju kraći hod, a ostatak razvući, jer treba na onoj posljednjoj ravnoj dionici. Gume nikako soft. Auto može biti bilo koji "u klasi" za koju se vozi. Konkretno, najbolje sam stazu izvlačio sa BMW M3.

Treba imati na umu da je staza duga, i da se doslovce na svakom zavoju da uštediti vrijeme, ako se odvozi savršeno ili gotovo savršeno. Vježba, vježba, vježba, nije lako, ali može se proći. Uz dosta truda i muke.
23.03.2023 | 08:33
Čovjek, kad ovo čita, bi lako pomislio da ste vi to tamo zapravo vozili...
23.03.2023 | 09:07
Slično je komentirao prijatelj inženjer kada je slušao razgovor mene i prijatelja koji to igramo.

Ok, prijatelj je stvarno i vozio tu stazu više puta (unajme auto baš za to i odsjednu par dana tamo). Ja nisam vozio ništa osim našeg Grobnika.

Zašto je to tako uvjerljivo? Jer su ludi Japanci usavršavali algoritme i fiziku igre 25 godina! Znači, zaista se osjeti svaka sitnica na autu i ponaša se najuvjerljivije što sam doživio za jednu računalnu simulaciju. Uživam u tome ne toliko radi same igre, nego se divim kako je sve to isprogramirano!
23.03.2023 | 10:40
Jel se vidi na bočnim staklima straga kako ti se lijepe otkinuti komadići s guma u zavojima?
23.03.2023 | 10:46
smayoo kaže:
Jel se vidi na bočnim staklima straga kako ti se lijepe otkinuti komadići s guma u zavojima?


Vidi se kada komadići gume otpadaju u zavojima i gumene mrve se razbacuju po stazi! E sada, nisam primjetio da su isprogramirali da se lijepe oko blatobrana, ali to niti u stvarnosti nije baš često osim ako ti ET kotača nije takav da vire van. Ovdje se na to pazi, sve je "legal". Volim gledati utrke noću ili u sumrak, pa se kod težih kočenja diskovi užare, zaista su pazili na mnoštvo detalja.
23.03.2023 | 20:26
Ajd ti pusti PS5 i ove godine KONAČNO se popni na Platak i pogledaj reli uživo... Čisto da imaš referencu za plejku...
23.03.2023 | 21:14
Kloba kaže:

Zaboravih dopisati dodatni interni SSD od ajmo reći 1TB - WD_BLACK 1TB SN850 NVMe SSD - 300 €


Jesi nadogradjivao disk mozda? Ja nisam to nista dirao od kako smo onda kupili konzole.Svako malo mi javlja da nema mjesta, pa nesto pobrisem...
23.03.2023 | 22:05
Djuro genijalac kaže:
Ajd ti pusti PS5 i ove godine KONAČNO se popni na Platak i pogledaj reli uživo... Čisto da imaš referencu za plejku...


Prošle godine na Platku nisi mogao vidjeti auto niti na 5 metara. Inače, prije x godina sam bio suvozač Šepiću na treningu, pa znam iz prve ruke na što to liči!
24.03.2023 | 07:56
dpasaric kaže:
Djuro genijalac kaže:
Ajd ti pusti PS5 i ove godine KONAČNO se popni na Platak i pogledaj reli uživo... Čisto da imaš referencu za plejku...


Prošle godine na Platku nisi mogao vidjeti auto niti na 5 metara. Inače, prije x godina sam bio suvozač Šepiću na treningu, pa znam iz prve ruke na što to liči!


Ove godine nema izgovora. Osim Platka, vozi se i Ravna gora, ako ti je Novigrad predaleko.... Ili Alfa (God forbid!) ne bi izdržala do tamo?!
24.03.2023 | 09:02
drlovric kaže:
Jesi nadogradjivao disk mozda? Ja nisam to nista dirao od kako smo onda kupili konzole.Svako malo mi javlja da nema mjesta, pa nesto pobrisem...

A nisam kad su skupi tu ko vrag.
U SAD-u sada ima akcija da SAMSUNG 1TB 980 PRO sa hladnjakom košta 99 USD.
180 dolara 2TB.
Ne znam za ostatak EU, ali kod nas 1TB košta toliko koliko sam napisao.
OK, druga marka i drugi tip, ali nisu normalni sa cijenama.
Inače bih.
Već dulje vrijeme razmišljam o tome.
PS:
O tim popustima i gdje su točno priča ovaj lik, ako si možeš naručiti da znaš.
Na samom početku videa, oko 50 sekunde. Čak veli da je s tim cijenama bolje uzeti 2TB jer tek sada idu prave PS5 igre, ovo su sve bile cross generation do sada. Da sa 1TB možeš imati Modern Warfare II i još par igara na osnovnom i dodatnom disku.
Da si sa 2TB puno slobodniji.
Ne bih znao.
24.03.2023 | 09:19
Inače, u bespućima Jubitoa prvo sam naletio na "setup wars" i divio se kako si ljudi koji imaju para na bacanje slože gaming sobe, u jednom kutu PS5, u drugom PC, u trećem VR - i stvarno ima uređenja samo takvih.
Onda ima i likova koji briju na trkaće igrice i rade čuda.
Od onih koji samo kupe one stolice, do DIY brijača sa fenomenalnom voljom i maštom.
I sada nije mi bilo čudno kada bih naišao na lika iz Emirata, SAD-a, Norveške... koji si je kupio sve najskuplje, ali ovaj čiji video prilažem je s ovih prostora.
Ne bih to ni skužio da mu žena nije sjela u stolicu, zabila se i pitala ga "di je reset?".
Sve sam radi.
Brusi, dorađuje, sve za rezultat kao da sjediš u pravom autu.
Stavio je 3 monitora slična Samsung Odyssey G7, pomični volan i pedale, ispod i iza stolice ugradio hidrauliku (s obje strane), iza nje dva zadnja zvučnika - sprijeda mislim četiri (po dva gore + dva dolje). Tko zna šta još...
Ima tri volana, VR, ono prosto se začudiš koliko se čovjek dao u trke i dojam prave prenjeti u sobu.
Uvjeren sam da živi negde vani, jer i on troši na to ko manijak, iako setup osmišljava i uređuje sam.
Uglavnom - ima tu ljudi koji vole trke, ako se ikome da - video je dolje.
Traje 50 sekundi. Ali je ko reklama.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 12 minuta
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.53 Seconds

Provided by iJoomla SEO