PlayStation 5
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

PlayStation 5


09.11.2023 | 14:41
Kao što se vidi, gornji dio bijelog covera sada je sjajan, a donji mat - ali nešto drugačiji mat od "starog" PS5. Crna sredina sada je udubljena na sredini.
Puno su uštedili na materijalima, lakši je za kilu od prvotnog modela (3,5 su smanjili na 2,5 kg) - i manji je, iako čovjek kaže da sa D Brand pločama ta razlika u visni postaje nezamjetna.
Nemam pojma šta da mislim.
Nisam skužio da li su mijenjali išta u jačini samih specifikacija konzole.
09.11.2023 | 15:20
Ja nikakav razlog nemam sa upgrade. Radi sve super, besumno.

Gledam jedino mozda sada za Black Friday da nadogradim SSD, al ideju nemam sto bih uzeo niti koliko to kosta.

Ne moze bas svaki disk utrpati se unutra...
09.11.2023 | 16:13
Kloba kaže:
Ima li itko prijedlog za TV do 55" i cijenovni rang 600 € a da ima taj HDMI 2.1, 120 Hz refresh rate, VRR i sva ta čuda koja traži i prvi PS5 - ili takve telke još uvijek ne stoje manje od somića jura?


danas skoro svaki TV ima bar okljastreni HDMI 2.1 koji je sasvim dovoljan... rijetke igre nude 120fpsa

u trenu pisanja cijena TCL C 735 je 579€ i to ti je best buy
09.11.2023 | 16:14
drlovric kaže:
Ja nikakav razlog nemam sa upgrade. Radi sve super, besumno.

Gledam jedino mozda sada za Black Friday da nadogradim SSD, al ideju nemam sto bih uzeo niti koliko to kosta.

Ne moze bas svaki disk utrpati se unutra...


skoro svaki PCIe4 disk ...
09.11.2023 | 16:16
Ma ni ja ne bih mijenjao.
Ja sam još u fazi kupnje odgovarajuće telke, a ovaj mi zaista nije nešto WOW da sam zapanjen.
Ideja da si dodaš SSD je izvrsna.
Ako ideš vani ili ti netko može dostaviti izvana, moja ti je preporuka ovaj:

Official.png


WD_BLACK 1TB SN850 NVMe SSD

U siječnju ove godine stajao je 180 €.
Ovo je opis:
- "for PS5 Consoles Solid State Drive with Heatsink - Gen4 PCIe, M.2 2280, Up to 7,000 MB/s - WDBBKW0010BBK-WRSN - 180 €"
Čisto jer je podržan i službeno od SONY-a, da ti se ne desi kao sa slušalicama da uzmeš prespor ili prebrz, a po meni dodatni terabajt ti je dovoljan.
Ja imam taj kapacitet samo vanjski HDD, i nikada ga nisam "iskoristio" osim kao neko skladište igara sa četvorke koje je spojeno na peticu.
Da sam na tvom mjestu, uzeo bih taj.
Naravno, drugi razlog je već spojeni hladnjak.
To moraš imati, a neki NVMe SSD-ovi ne dolaze sa time pa moraš dodatno kemijati da nađeš hladnjak koji paše baš tvom modelu.
09.11.2023 | 16:22
marioart kaže:
danas skoro svaki TV ima bar okljastreni HDMI 2.1 koji je sasvim dovoljan... rijetke igre nude 120fpsa

u trenu pisanja cijena TCL C 735 je 579€ i to ti je best buy

Izvrstan prijedlog!
Hvala ti na tome.
Samo ne znam kakva je TCL marka.
U Sancta Domenici su me upozorili da im Hisense dolazi na servis pod jamstvom sa jako čudnim (što god im to značilo) kvarovima.
Jer sam se baš raspitivao za tu marku.
Sada moram vidjeti što se priča za ovaj TCL.
09.11.2023 | 16:26
Kloba kaže:
marioart kaže:
danas skoro svaki TV ima bar okljastreni HDMI 2.1 koji je sasvim dovoljan... rijetke igre nude 120fpsa

u trenu pisanja cijena TCL C 735 je 579€ i to ti je best buy

Izvrstan prijedlog!
Hvala ti na tome.
Samo ne znam kakva je TCL marka.
U Sancta Domenici su me upozorili da im Hisense dolazi na servis pod jamstvom sa jako čudnim (što god im to značilo) kvarovima.
Jer sam se baš raspitivao za tu marku.
Sada moram vidjeti što se priča za ovaj TCL.


apsolutno je nevazan kakav je kvar kad ti imas jamstvo

tv je apsolutni best buy u svom ranglu... googletv, HDMI2.1, 144hz ekran... jedina mana zasad mu je sto nemas ikonu za playstore nego moras kroz menu ..



a apopros diska, 1TB je sad oko 80€ a 2tb 140€. ... disk ne mora imati napisano da je PS5 compatible, dovoljno je da ima hladnjak... a ionako svaki taj "PS5 model" ima potpuni isti disk samo bez Sonyjevog loga
09.11.2023 | 16:31
Znam sve to.
Onaj 980 Nvme kako se dalje zove - bla truć.
Meni se ovaj i najviše sviđa, u tome je stvar.
Hladnjak mu je robustan, i baš mi dobro izgleda.
Ovo sa podrškom je čisto tako, da znam da je sve pet.
A jamstvo ili ne, nije ti ugodno kada svako malo moraš slati TV na popravak.
Vjeruj mi - znam.
Ima tu dokumentirano.
Bio sam na rubu da vratim TV koji je u prvih mjesec dana pregledavan četiri puta.
Izmjenjeno je sve.
Da bi se shvatilo da ne radi jer nema - update.
TV naime, nije SMART pa ga se moralo flešati preko USB-a.
SAMSUNG.
EDIT:
Mana koju si spomenuo mi je nebitna. Pa tako ja ulazim na svom SAMSUNG-u iz 2016.
Ne kuži sam ništa.
Jbg.
Tadašnji SMART i današnji SMART nije isto.
Moj ispada autističan naspram ovih danas.
09.11.2023 | 16:42
Kloba kaže:
Znam sve to.
Onaj 980 Nvme kako se dalje zove - bla truć.
Meni se ovaj i najviše sviđa, u tome je stvar.
Hladnjak mu je robustan, i baš mi dobro izgleda.
Ovo sa podrškom je čisto tako, da znam da je sve pet.
A jamstvo ili ne, nije ti ugodno kada svako malo moraš slati TV na popravak.
Vjeruj mi - znam.
Ima tu dokumentirano.
Bio sam na rubu da vratim TV koji je u prvih mjesec dana pregledavan četiri puta.
Izmjenjeno je sve.
Da bi se shvatilo da ne radi jer nema - update.
TV naime, nije SMART pa ga se moralo flešati preko USB-a.
SAMSUNG.
EDIT:
Mana koju si spomenuo mi je nebitna. Pa tako ja ulazim na svom SAMSUNG-u iz 2016.
Ne kuži sam ništa.
Jbg.
Tadašnji SMART i današnji SMART nije isto.
Moj ispada autističan naspram ovih danas.


trenutno je google tv njbolje sto moze biti na tvu.... sutra ko zna...

tcl je korektan proizvodjac, a ovo je tv srednjeg razreda pa je tu nesto veci quality control.... prosurfaj malo, ali svuda ih ljudi hvale.. a dodatno jamstvo nije zgorega uzeti ...
09.11.2023 | 17:00
Hvala ti.
Baš si mi dao dobar savjet - možda ga zaista i uzmem.
Bolji za tu lovu nisam vidio, a da pričamo o HR dućanima.
10.11.2023 | 09:42
Kako je ovaj lik u videu raspakirao taj novi primjerak PS5 Slim modela sa igricom Call of Duty Modern Warfare III, pomislio sam da je stigao i u HR jer sam se sjetio da i u Sancta Domenici nude takav paket konzole s tom igrom.
No, ispalo je da je to treća iteracija (C Chassis) "običnog" PS5.
Kako bilo da bilo, navodno će od danas diljem svijeta biti dostupni i standardni PS5 Slim ali i novi Digital Edition.
Tko zna kako će taj tek izgledati.
Ova crna crta na sredini vanjskih ploča je kao da se saže sa scro bijelim kombinacijama gamepada, slušalica, zapravo svega ostaloga.
Inače,Sony nudi i paket s kopijom Marvelovog Spider-Mana 2 od 8. studenog.
U ovome tekstu piše malo više o konzoli, ako ikoga interesira.
11.11.2023 | 08:35
Zadnji post oko ovoga Slima, dobio ga je i Linus sa kanala Linus Tech Tips.
Zanimljivo, ne od SONY-a, već od kompanije D Brand koja radi covere za PS5, PS4 i štošta još.
Kako su ga se oni dočepali ne znam.
Ali očito ih imaju više čim su njemu dali jedan.
Rastavio ga je do ibera.
Ispad da ima puno lakše dostupnij ventilator, (u smislu čišćenja istoga), ukratko - u tom je aspektu definitivno bolji.
Čak bih se usudio napisati da je cijela konzola dostupnija za kućno "dubinsko čišćenje".
A sada, da li je ljepši - osobno meni je isti vrag kao i stari.
Ne sviđa mi se što nema okomiti stalak, kao i što jednu stranu horizontalnog stalka čini Blue Ray drive bez ikakvih gumica da se poljepe na isti.
To će se grebati, a moj OKP to ne bi izdržao.
Ostaje za vidjeti kako će se prodavati.
Evo link ako ikoga to zanima:

PS:
Imao sam uključen Ad Block na svim stranicama Firefoxa, pa tako i na Jubitou.
Sve dok me prije mjesec dana nije počeo opako "zahebavati" svaki puta kada otvorim tu stranicu da kliknem da ignorira oglase na istoj jer će mi se ukinuti pristup YouTube-u.
Ima li itko slična iskustva?
Naravno, shvaćam da ljudi koji plaćaju pretplatu te probleme nemaju.
11.11.2023 | 21:11
Kloba kaže:
Zadnji post oko ovoga Slima, dobio ga je i Linus sa kanala Linus Tech Tips.


Lik je nedavno izgubio popriličan broj pratitelja jer je testirao hladnjak za grafičku karticu na pogrešnoj video kartici, i ispljuvao ga (jer je dobio loše rezultate - zbog krive kartice) i to objavio iako ga je proizvođač hladnjaka upozorio na korištenje neodgovarajuće kartice,

PS:
Imao sam uključen Ad Block na svim stranicama Firefoxa, pa tako i na Jubitou.
Sve dok me prije mjesec dana nije počeo opako "zahebavati" svaki puta kada otvorim tu stranicu da kliknem da ignorira oglase na istoj jer će mi se ukinuti pristup YouTube-u.
Ima li itko slična iskustva?
Naravno, shvaćam da ljudi koji plaćaju pretplatu te probleme nemaju.


AdBlock na Brave-u (PC) radi bez problema.
uBlock Origin (ako je prethodno bio instaliran - clear cache u Settings-ima, i update lista)
12.11.2023 | 12:42
E Thanks!
UBlock friško i clear cache - valjda će sada biti OK
16.11.2023 | 13:58
SONY predstavio i novi okomiti stand za one koji žele metalni krug (paše i za našu verziju PS5):

- pustio u prodaju portable konzolu koja mi izgleda suludo:

- a tu je i STEAM Deck, puno ljepša verzija prijenosne igraće konzole:

Nevmreš vjerovati da smo nekada bili oduševljeni Gameboyem.
14.01.2024 | 19:29
Samo da prijavim da sam proširio PS5 s NVMe SSD-om, posao od laganih desetak minuta. Ciljao sam na Samsunga 990 Pro, ali nikako nije bio dobavljiv kod nas, pa sam pristao ne mrvu sporiji 980 Pro koji daje oko 6,5 GB po sekundi, to bi trebalo biti dovoljno.
14.01.2024 | 22:29
dpasaric kaže:
Samo da prijavim da sam proširio PS5 s NVMe SSD-om, posao od laganih desetak minuta. Ciljao sam na Samsunga 990 Pro, ali nikako nije bio dobavljiv kod nas, pa sam pristao ne mrvu sporiji 980 Pro koji daje oko 6,5 GB po sekundi, to bi trebalo biti dovoljno.


I ja namjeravam vec jako dugo. Jel mijenjas postojeci disk ili postoji prazan slot za dodatni?
16.01.2024 | 09:34
PS5 ima NVMe slot za proširenje, što je apsolutno za svaku pohvalu Sonyiju!
16.01.2024 | 15:23
Slazem se. Svaka cast.

Samsung 980 Pro od 1TB kosta 85-90 eura u BiH. Sad bas gledam.

Hvala na info...
16.01.2024 | 17:24
youtu.be/W4PHhurAhwc?feature=shared A ovo?
16.01.2024 | 18:39
Yonkis kaže:


Zašto bi netko želio PS igre igrati na malim ekranima?
19.01.2024 | 10:31
dpasaric kaže:
Zašto bi netko želio PS igre igrati na malim ekranima?


Mobilnost, portabilnost ? .... ja se povremeno igram na malom ekranu, .... switch, GeForceNow, XBox Cloud i Xbox streaming na iphone .... osobno preferiram prijenosne konzole i imam od Nintenda svašta prijenosno (GBA, DS, 3DS, Switch) ... a na velikom samo kada je TV slobodan (a to je rijetko), i na kompu na 28" 4K ....
01.02.2024 | 22:29
Riba i ja ovo čekamo već neko vrijeme, konačno je izašao playable demo van, ali za sada samo za Win, ali i na PS5 je objavljena najava!

Stara dobra top-down pucačina!

05.02.2024 | 15:07
Kupio sam PS5 valjda cim je izasao (hvala Kloba), pojma nemam koliko ima od toga. Potpuno je besuman cijelo vrijeme, a ima bezbroj radnih sati

Tek jucer sam primjetio da se malo cuje ventilator. Ne da zvizdi jer se vrti prebrzo, vec kao da malo nesto zapinje. Slicno starom mehanickom hard disku kada radi.

Danas cu ga otvoriti da probam ocistiti prasinu. Jel ima neko slicna iskustva? Mozda bi ga trebalo zamijeniti ili samo podmazati malo. Pojma nemam...
08.02.2024 | 16:01
Nema na čemu, zaista. I ti si meni uletio kada sam trebao Apple Care.
Nego.
Ako prvi puta čistiš, moraš "naučiti" podosta toga.
Od otvaranja tih side panela (prouči video i što se, kako i gdje stisne i na koju se stranu gura da se panel digne i iskoči iz tih utora, bitno je) jer ti kuke sa unutarnje strane bijelih stranica mogu zakačiti crnu sredinu kada ćeš ih skidati pa ćeš imati bijele crte koje ne možeš obrisati.
To se meni desilo.
Dobra stvar je što se ne vide kada su stranice natrag na konzoli pa ajde.
Nakon prvog skidanja tih panela svaki puta ide malo lakše.
Potom ćeš vidjeti di ide taj dodatni SSD, a ventilator kao takav ne možeš vaditi bez malo gnjavaže, pa ti savjetujem ili onaj sprej za raspuhivanje u limenci, ili usisavač, ili štapiće za uši, alkohol i kroz rešetke lagano svaku "peraju" ventilatora prođi i počisti koliko možeš.
Vjeruj mi, znatno će ti biti tiši.
Inače, ja sam svoj vratio u horizontalni položaj.
Navodno da se nakon dugog okomitog stajanja konzole može desiti da ti ventilator padne malo iz "centra" (gravitacija i to) i da i to može uzrok zašto se čuje taj šum koji opisuješ.
Vidi ovo:

Ovaj lik se stvarno razumije.
Ima i step by step za otvaranje i vađenje ventilatora.

Ipak, mislim da bi ti bilo najjednostavnije i najbolje platiti nekome tko se bavi takvim stvarima da ti očisti konzolu kako spada a ti mu platiš za cca sat vremena rada.
Čuj, to je već tri godine prašine, unutra ima čuda sto posto.
Daj to profesionalcu da propuše sa kompresorom i ćao.
Imaš takvih radnji ziher kod tebe.
Samo ukucaj "čistimo PS5" i ime svoga grada na Google i to je to.
Većinom PC dućani koji imaju servise u kojima obavljaju i čišćenje konzola uz PC-e.
Ja si samo sa štapićem za uši uvijek uspijem stišati taj šum približno na onaj početni nivo kada je PS bio nov.
I da, i ja potvrđujem da je ovaj model zaista dobro napravljen.
Nakon Slima lani, ove godine izlazi PS5 Pro, ali kako nemam TV niti za ovaj još uvijek - ne pada mi na pamet da to kupim.
Ovoga još nisam iskoristio kako spada, jbt.
08.02.2024 | 20:04
Uspio sam to vec srediti. Nije uopce tako strasno. Rekao bih da se lakse cisti nego PS4.

Za sada sam zadovoljan, ako se vrate zvukovi, mjenjat cemo ventilator. Konzolu ipak ne, i prosli PRO sam preskocio pa nista u zivotu nije nedostajalo
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 6 sati
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Bertone, Ender, m@xym, Maxxy, Riba, tino1, Anonimci (447)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.25 Seconds

Provided by iJoomla SEO