PlayStation 5
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

PlayStation 5


23.07.2022 | 23:25
Ljetno vrijeme donosi i neke nove igre...

Želio sam nabaviti neki malo jači naslov baš za PS5, da konačno vidim nešto novo i što ova konzola može.

Kako su novi PS5 naslovi suludo skupi - od 500 do 700 kn, moj izbor je kupovina u zalagaonici. Naime, tamo često dospiju neželjene igre, npr. netko kupi novi PS5 bundle da bi igrao Gran Turismo, a onda u paketu dobije nekakvu epsku avanturu za što uopće nema živaca. Nije neobično dobiti tako i neraspakiranu igru, još u celofanu.

I tako sam naletio na naslov od 650 kn za samo 150 kn! Da, radi se o Horizon Forbidden West za PS5!



No, kada sam vidio da je stvar zaista solidna, odlučio sam tu avanturu odraditi temeljito, pa sam se vratio prvom dijelu - Horizon Zero Dawn za PS4 koji sam davno kupio, opet u zalagaonici, za samo 50 kn.



Zero Dawn sam bio počeo igrati i bilo mi je dobro, ali ne baš lagano, a onda mi je uletio Ghost of Tsushima koji je meni još uvijek No. 1, pa sam to zanemario. Sada sam se vratio prvom dijelu i mogu reći da kako igra ide dalje, tako je sve bolja.



I tako sada PS5 naslov čeka da prvo završim PS4, ali mogu vam reći da i ta stara igra izgleda fantastično, a posebno je zvuk izuzetan u 7.1 tehnici, jako pomaže u cijelom doživljaju i zaista omogućuje da se čovjek uživi u priču.



Po ovim vrućinama pomaže i što sam u dosta hladnoj zoni punoj snijega!

Priča je maštovita i dosta originalna, a izvedba vrhunska!
10.08.2022 | 21:59
Moj se PS5 veceras sav zblesirao.

Dok je bio u sleep mode pokupio neki update. Kada sam ga malocas isao upaliti sav pobudalio i upao u safe mode.

Ja sam, kaze, sad se skroz zaglavio i jedini nacin da me vratis u zivot je da skinem neki update file sa playstation.com.

Pokusao sam ali ne ide. Ne moze uopce da prepozna taj update file sa USB sticka.

Moras formatirati FAT32, pa kreirati folder PS5/UPDATE/update.file

Upalim konzolu, ide u safe mode, ali update file ne prepoznaje.

Da ne bi PS5 zavrsio u kontejneru za smece, sacekat cu do ujutro pa pokusati ponovno. Vec me poporilicno nanervirao

Jel ima neko slican problem?
10.08.2022 | 22:52
Idem sada provjeriti moj... bio je i on povlačio neka ažuriranja zadnjih tjedana, ali nisam obraćao pažnju što točno.

...

Evo, upravo sam provjerio - imaš pravo, bio je noćas System Software Update, prijavio je da je to odradio bez problema i kod mene je sve ok (kuc-kuc). Tko zna što je pošlo po krivu kod tebe, možda mu je pukao transfer ili je ostao na tren bez struje tijekom ažuriranja?
11.08.2022 | 07:48
Možda su ovi iz Sonyja zaključili da je drlovric previše na PSu i da mora malo izaći van, na more, zaplivat, ulovit neku oradu, da ima što staviti na gradele...
11.08.2022 | 10:55
@Davor:

Mislim da je konzola trajno brickana, 4-5 mjeseci nakon isteka jamstva. Pokusao sam kako pise ali ne uspijeva da procita trazenu datoteku. Javio sam se u servis Sancta Domenice, pa vidjet cemo sta kazu.

ScreenShot2022-08-11at05.53.31.png
11.08.2022 | 11:01
smayoo kaže:
Možda su ovi iz Sonyja zaključili da je drlovric previše na PSu i da mora malo izaći van, na more, zaplivat, ulovit neku oradu, da ima što staviti na gradele...


Oooooo how wrong

Pa 5 tjedana sam bio na moru. Vratio se nema 5 dana i PS mi odmah umro. Bice od tuge sto me nema...

I da ti kazem pekao sam i orade (doduse puno manje nego ostalo meso, al jbg ja sam iz Bosne). Ali neces vjerovati, sa isprintanim uputama koje si objavio u grupi. Snimio sam to u Google docs i po tome sam pekao. Ispalo je dobro priznajem, cak se i ona korica lijepo formirala, zlatna.

Skinuo sam ribe s gradela:

To se reko mora odmah jesti. Al odmah odmah, reko tako Smayoo.

Pa nije jos nasjecana salata - supruga se odmah nesto buni.

Mora reko odmah.

Izlazi ona sa flasterom na prstu, zurila i posjekla se malo Jebo te kaze taj Smayoo, vidi sta bi
11.08.2022 | 13:13


Ako joj je valjala riba, isplatio se i taj flaster. Samo, reci joj, nemoj da te ja jebem, moja draga bi sigurno bila ljubomorna, a vjerojatno i tvoja.
  • Daddo
  • Posjetitelj
11.08.2022 | 15:05
drlovric kaže:
@Davor:

Mislim da je konzola trajno brickana, 4-5 mjeseci nakon isteka jamstva. Pokusao sam kako pise ali ne uspijeva da procita trazenu datoteku. Javio sam se u servis Sancta Domenice, pa vidjet cemo sta kazu.

ScreenShot2022-08-11at05.53.31.png


Glupo pitanje, ali jesi li taj file stavio u folder koji se zove UPDATE?

Naime uputa na playstation.com je nespretno napisana i nije sasvim jasno i očito da file ne smije biti u rootu nego u folderu koji se baš zove UPDATE.
11.08.2022 | 17:29
smayoo kaže:


Ako joj je valjala riba, isplatio se i taj flaster. Samo, reci joj, nemoj da te ja jebem, moja draga bi sigurno bila ljubomorna, a vjerojatno i tvoja.


To je bilo vise figurativno. Nama je opsovati k'o dobar dan reci

No hard feelings
11.08.2022 | 17:30
Jesam Daddo. Nece. probao sam i 2-3 sticka, i FAT32 vs EXFAT. Razlicite portove na konzoli. Nista.
24.08.2022 | 17:08
Vratio se PS5 sa servisa. Upalim da vidim jel sve radi kako treba kad ono iskoci mi neka ponuda.

"Vidimo da imas PS+ Essential to 5/5/2024, zelis li upgrade na Extra tier za $62". Uzmem ja to. Nakon 5/5/24 kosta $99 per year valjda.

Pregledam malocas katalog, pa stvarno puno odlicnih igara ima u tom Extra paketu. Ghost of Tsushima Editor Cut mi je vratio investiciju

Toliko igara je u ponudi. Jezivo. Ne znam ko ovo moze sve odigrati i kad.

Nista mi dodatno ne nudi onaj Premium, osim nekih starih klasicnih igara koje mi nisu napete.
25.08.2022 | 08:04
Gomila je toga da, ima tu materijala za par godina igranja kada se to radi usputno to i tamo kao mi odrasli i zaposleni ljudi. A Ghosta sada lijepo natenane uživaj, meni je to i dalje igra u kojoj sam najviše uživao na PS-u.
25.08.2022 | 09:05
Ma nudi Premium još više.
Ne bi ga naplaćivali najviše bez veze.
Primjerice, Horizon Forbidden West je u Premium Plus opciji igra koju si možeš skinuti "besplatno" i imati je dokle god si član Premium paketa, kao što rade i sa slabijim paketima.
Znači, SONY tim korisnicima dozvoljava skidanje najačih naslova starih tek po pola godine.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Nego, kada smo kod igara; naletio sam na ovo kod Unbox Therapya:
Da pokušam biti što kraći u objašnjavanju - postoji kompanija u SAD-u koja će kupcu po narudžbi sklopiti PS5, XBOX Series X, Nintendo Switch i nabrijani gaming PC - sve u jednom kućištu.
Ručno PS5, XBOX i Switch izvade iz njihovih kućišta - uzmu sve bitne komponente, dodaju ove za gaming PC p< sve to slože u custom made kućište sa vodenim hlađenjem.
Naslov video klipa je:
Every Game Console in ONE — (PS5, XBOX, Nintendo Switch and Gaming PC) — ORIGIN BIG O V3

Ne morate pogledati cijeli, traje 25 minuta - ali možete na preskokce čisto da vidite kako im to izgleda.
A ovo je verzija tri koliko sam shvatio.
Skroz ludo za one koji imaju love, a ne žele imati tri škatule po sobi...

BigO.jpg
25.08.2022 | 09:16
@drlovic - što se tiče tvog sasvim opravdanog pitanja tko može odigrati toliko igara i kad, kum mi radi s nekim dečkom koji je tri dana dolazio na posao praktički kao zombi - da bi četvrti dan rekao da je završio Cyberpunk 2077.
Da li je priča ribička ili nije - ne bi se štel mešat jer Cyberpunk još nisam odigrao.
Ovo je samo prenošenje informacije koju sam čuo od kuma.
Ipak, na YouTubeu imaš lika koji si svako toliko zadaje challenge da u 30 dana osvoji 30 platinastih trofeja!?
Dva puta je to napravio.
Ima ljudi koji su non stop na tome.
Ja se začudim, iako i sam provodim dosta vremena također za tim strojem.
A nisu profesionalci, tipa da žive od toga i slično.
25.08.2022 | 12:38
Nisu profesionalci ali su ovisnici.
25.08.2022 | 17:08
Ima razgovor sa voditeljicom Klinike za liječenje ovisnosti u Beogradu dr. Svetlanom Vučetić.
Ona kaže da svojoj kćeri, koja obožava Assassin's Creed igre i igra ih na PC-u, dozvoljava maksialno 45 minuta dnevno gaminga.

Postoji puno novih ovisnosti. Ovisnost o društvenim mrežama je isto među njima.
25.08.2022 | 17:38
Da se vratimo na temu, kao što u nekoj od prošlih stranica napisao da Dual Sense nije baš najkvalitetniji gamepad što se potenciometra i habanja tiče - SONY je najavio novu verziju gamepada za zahtjevnije igrače.
Taj će se zvati Dual Sense Edge.
Stickovi se mogu izvući i kupovati zasebno ako riknu, R2 i L2 imaju hrapaviju površinu, postoje dvije dodatne tipke na dnu gamepada, programibilne tipke i kombinacije istih za određene igre i slično.
Kao što Microsot već ima drugu generaciju Xbox Elite Wireless (Series 2) controllera - tako će sada imati i SONY.
Koliko će to čudo koštati?
U Americi predviđaju oko $199, znači 1500 kuna...
Tu je najava koga zanima više:
25.08.2022 | 23:02
Kloba kaže:
dozvoljava maksialno 45 minuta dnevno gaminga. (...) Postoji puno novih ovisnosti.


To mi je baš bullshit. Ovisnost je ovisnost. Ako njena kćer ne može izdržati da joj prođe tri dana bez da primi kontroler u ruku, onda je ovisna, bez obzira igra li se 45 min ili 12 h dnevno.
  • Dijete
  • Posjetitelj
26.08.2022 | 01:01
Ja sam binger ovisnik…

Kad naletim na igricu koja mi se svidja, onda si odvojim sat i pol po veceri dok ju ne zavrsim ili dok mi ne dosadi pa joj se vratim jednog dana (ako se vratim)…

U vrijeme kad bingam igricu, ne gledam serije ili filmove….

Drugim rijecima, imam tih sat i pol do dva sata dnevno u kojima konzumiram svoje ovisnosti, ali ih rotiram pa se zavaravam da nisu ovisnosti…

Trenutno igram Horizon: Zero Dawn (na pauzi sam od Hades, i pogledao sam Sandmana) i super mi je H:ZD, toliko dobar da opet razmisljam o ps5 jednog dana… Ne znam da li mi H:ZD bolji kad sam trezan, na pivi ili vinu, ili na nekim laksim drogama…
26.08.2022 | 07:20
Dijete kaže:
Ne znam da li mi H:ZD bolji kad sam trezan, na pivi ili vinu, ili na nekim laksim drogama…


Za ovo bezrezervna preporuka za Wattam. Neces zazaliti.
26.08.2022 | 08:53
Dijete kaže:
Trenutno igram Horizon: Zero Dawn (na pauzi sam od Hades, i pogledao sam Sandmana) i super mi je H:ZD, toliko dobar da opet razmisljam o ps5 jednog dana… Ne znam da li mi H:ZD bolji kad sam trezan, na pivi ili vinu, ili na nekim laksim drogama…


Dobar je H:ZD, nadam se da ću ga privesiti kraju do kraja godine, pa da mogu na H:FW!
26.08.2022 | 17:57
Ljudi ovaj Ghost of Tsushima bi HZZO trebao kupovati pacijentima. Svi mi koji zivimo brzo, zurno, kaoticno, trebamo ovako nesto.

Ja dugo (ako ikada) nisam igrao igru koja me tako opusta. Kao da je za Dalmatince pravljena, nema zurbe ni prise

Jases konja, prekrasan krajolik, vidis par Mongola u daljini. Do tebe je. Mozes im osjec glavu katanom ili pak odes otici ubrati cvijet i gledati prekrasan zalazak sunca

Puno puta uhvatim sam sebe kako jasem sporo ili hodam pjesice cisto da bi uzivao u krajoliku. Kako je ovo prekrasno napravljeno. Ja sam fotograf i imam oko za to. Ova igra je bolesna. Svjetlo pogotovo.

Sta god sam igrao do sada uvijek rat, utrke, utakmice. Uglavnom uvijek pressing neki. Trka s vremenom. Ovdje pises haiku poeziju ispod drveta sa crvenim beharom. Potocic zubori. Gledas jelene kako jedu travu.

Surround zvuk je isto tako odlican. Imam JBL soundbar i tocno mozes osjetiti sa koje strane dolazi ispaljena strelica.

Apsolutna preporuka!
26.08.2022 | 20:07
Jesi skontao da kada obučeš traveler's attire puno lakše nalaziš lisice, mjesta za pisanje haiku, i sve drugo što ti treba?
To je neka vrste uniforme tragača.
Dalje ti neću otkrivati.
Ali izvrsne su i jedna i druga igra, a siguran sam i treća (Horizon Forbiden West).
Ovo je nizozemska manekenka Hannah Hoekstra po kojoj su napravili Aloy.
HannahHoekstra.jpg

U prvom se dijelu ( a mislim i drugom) razazna i poneki poznati crni hollywoodski glumac ako ga dobro pogledate.
Nego, SONY radi i PS5 verziju The Last of Us 1 - original napravljenu za PS3.
Igru će naplaćivati 600 kuna kao da nikada nije izbačena na tržište.
U seriju po toj igri, koja se snima u produkciji HBO-a, navodno je uključena i Jasmila Žbanić.
26.12.2022 | 03:11
Ulovio sam Gran Turismo 7 na sniženju za blagdane, pa kada mi se mozak umori od obaveza, odem voziti...

Barem je virtualno gorivo jeftino!

Simulacija je zaista vrhunska, ništa bolje nisam vidio u tom svijetu. Kažu da je nova Forza isto odlična, ali nisam imao prilike probati. Grafika je divota, uhvatim se da gledam replay samo da se divim kako su to izveli.











No, važnije od grafike - sam gameplay je odličan, kontrole su super i Gran Turismo 7 je zaista prava uživancija za svakog ljubitelja vozačkih simulacija, topla preporuka!
26.12.2022 | 07:06
26.12.2022 | 13:16
dpasaric kaže:
No, važnije od grafike - sam gameplay je odličan, kontrole su super


Kontrole su nešto između simulacije i arkade, i upravo je taj pristup omogućio GT serijalu da slovi za jednu od najboljih utrka, ako govorimo o PS platformi + velik izbor automobila te mogućnost nadogradnje.

PS5 sam nažalost prodao, ali kad ga ponovno kupim ovo će biti prva igra u kolekciji!
27.12.2022 | 06:42
Zasto si ga prodavao?
09.01.2023 | 00:18
Stigla konačno i Integralka... upucao sam u nju još dvostruko koliko je koštala i digao je na preko 300 ks.



A ovu Giuliju QV ciljam, ali teško je doći do nje...



Altroke stara Larinijeva 155-ica...

05.02.2023 | 11:05
Opuštanje uz Gran Turismo 7 mi je odlično jer, za razliku od većine modernih igara, možeš ne razmišljati previše o zagonetkama i "questovima", već se prepustiš intuiciji i refleksima, arkadni element je osnova, a onda su na to nadogradili toliko sofisticiranu fiziku vozila da zaista možeš osjetiti razliku na svakom detalju koji izmjeniš na vozilu.

Pojedine utrke nema šanse da odradiš s prolaznim rezultatom ako ne modificiraš vozilo, a to je onda posebno zabavno. Npr. dobio sam legendarnu Stingray Corvettu koja je blagi užas za voziti, od ovjesa, do lijenog motora i krivog rasporeda težine. Satima sam isprobavao kombinacije u "Tuning shopu" dok nisam konačno posložio auto tako da mogu dovoljno brzo proći stazu. Jako zabavno, ali i edukativno za one koje zanima ta materija.

Naravno, ponešto se i zaradilo, pa sam konačno uštedio za Giuliju GTAm, oh, kakav auto!





05.02.2023 | 13:30
Off topic postovi izbrisani. Molim članove koji ne znaju drugačije nego spuštati stvari na osobnu razinu da se suzdrže diskutiranja na Jabučnjaku.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 5 sati
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.53 Seconds

Provided by iJoomla SEO