Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


01.12.2023 | 09:48
Slažemo se oko svega što si naveo.
A za vrijeme koje sam napomenuo, to je bilo okvirno vrijeme koliko će biti potrebno da se precizno sazna što se, praktički dan za danom, dešavalo u dotičnim farmaceutskim tvrtkama i koje su etike i kodeksi te kada prekršeni.
Da plastično objasnim, tek prošlo desetljeće javnost je saznala da je za opioidsku epidemiju u SAD-u kriva tvrtka Purdue Pharma, u vlasništvu obitelji Sackler.
Vrijeme događaja, srednje devedesete.
Vrijeme osude, 20 godina kasnije - give or take.
Iako su, kao ti sada, svi znali da nešto opako smrdi, oni se nisu dali.
A to je bila mala obiteljska farmaceutska kompanija.
S druge strane, ovo su doslovno Big Pharma đubrad sa vojskama odvjetnika deset puta brojnijim od onih obitelji Sackler.
I ako ćeš primjetiti, niti spomenuti Talijan, niti Sackleri, a imam osjećaj da će se isto desiti i sa članovima uprava ovih kompanija - nisu završili u ćuzi.
Naprotiv, oduzeto im je nešto imovine, a oni i dalje žive u ostatku stečenog bogatstva.
A zašto ti pišem što ti pišem - pa zato što mi nije jasno što više želiš dokazati?
Pa dokazao si to sve odavno.
A sada ostaje na nekim relevantinijim ljudima u struci i tužilaštvu da preuzmu taj teret.
Samo to.
ZANIMLJIVOST:
FDA ti je zamutila vodu i u slučaju OxyContin.
Ljudi bi pomislili da je to neka velika agencija tipa NSA, FBI, DEA, no to je obična zgradica sa dva ili tri ureda. Barem bila tada 90-ih kada su Sackleri tražili da se OxyContinu makne "black label" odnosno očita oznaka da se radi o opijatu ili lijeku opasnom po život.
Oznake kakve imaju morfij, metadon, i svi slični "lijekovi" u SAD-u.
Pa i Purdueov OxyCodon.
Zato su osmilili ovo Contin (kao kontinuitet) i da (pazi sada ovo) lijek ne izaziva ovisnost jer svako malo ispušta male doze opioida od kojih se ne možeš navući.
HA!
No, kako su Sackleri dobili to što su htjeli?
Pokušali sa potplaćivanjem, ovaj se nije dao, a onda su mu obećali stolicu na zadnjem katu Purdue Pharme (čitaj milijune godišnje bez naknada).
E tu je čovjek dao otkaz u FDA, i godinu kasnije prešao u Purdue Pharmu.
Ne moram ti pisati da black label nije stavljen na OxyContin.
Već "white label" (što označava najnormalniji lijek) kao da se radi o recimo - Brufenu.
Da FDA.
Smijurija...
02.12.2023 | 02:55
Da, to je njihova "revolving door" taktika gdje ljude po agencijama koje ne mogu direktno podmititi onda dobiju tako što im obećaju "uhljebništvo" kod sebe na nekom dobro plaćenom radnom mjestu.

I ode tako sav kredibilitet nadzornih agencija u kanalizaciju...
04.12.2023 | 06:54
Stvar je jednostavno komplicirana.
Imamo dva izvora i na nama je da vjerujemo jednom ili drugom.
Definicija vjerovanja "znati, bez ikakvog dokaza".
Davor, žabac i ravnozemljaši vjeruju influencerima i to ti je to.
Tragično je samo, da ništa, ali baš ništa što dolazi iz bilo koje zvanične strane ne vjeruju Davor, žabac i ravnozemljaši.
Mislim ne dvojbeno i u više navrata dokazano je da nam lažu! Ali isto tako koliko nas (koji, eto, više vjeruju zvaničnim verzijama) lažu, lažu i Davorovi, žapčevi i ravnožemljaževi izvori. Tako da se u biti nemamo što svađati! Pušimo svi i to punim. Jebaji ga.
04.12.2023 | 11:47
GAbB6SqWUAADidk.jpeg



Odnos cijepljeni i umrlih na 100.000 stanovnika. Ima razlike.

Legenda:

prva slika: umrli na 100.000 stanovnika po pokrajinama njemačke.
Druga slika: Cijepljenje po 100.000 stanovnika po pokrajinama njemačke.

U bivšoj istočnoj njemačkoj je PEGID-a, AFD, Antivax, i ostalih više nego na zapadu.

Što tamnija boja to više.
04.12.2023 | 12:32
Može legenda?
  • Air
  • Korisnik
  • 68
04.12.2023 | 16:52
tino1 kaže:
Stvar je jednostavno komplicirana.
Imamo dva izvora i na nama je da vjerujemo jednom ili drugom.
Definicija vjerovanja "znati, bez ikakvog dokaza".
Davor, žabac i ravnozemljaši vjeruju influencerima i to ti je to.
Tragično je samo, da ništa, ali baš ništa što dolazi iz bilo koje zvanične strane ne vjeruju Davor, žabac i ravnozemljaši.
Mislim ne dvojbeno i u više navrata dokazano je da nam lažu! Ali isto tako koliko nas (koji, eto, više vjeruju zvaničnim verzijama) lažu, lažu i Davorovi, žapčevi i ravnožemljaževi izvori. Tako da se u biti nemamo što svađati! Pušimo svi i to punim. Jebaji ga.


Čak niti na početku neke stvari nisu bile pitanje vjerovanje nego znanstvenih dokaza.

Već godinu dana više ništa nije pitanje vjerovanje nego znanstvenih dokaza koji nam između ostaloga dolaze direktno od proizvođača Pfizera, a koji dokazuju namjernu mega prevaru.
04.12.2023 | 20:04
tino1 kaže:
Davor, žabac i ravnozemljaši vjeruju influencerima i to ti je to.


Sorry Tino, ali ja sam se, kao netko tko je teški vakser i tko se svake godine cijepio i za običnu gripu, sigurno ne bih našao "s ove strane" da to sve nije počelo od meni bliske osobe koja je dr. sci i specijalist epidemiologije i koja mi je rekla: "Davore, prebolio si i to lagano, nemoj se cijepiti, ovo cjepivo je loše".

Nije baš da je specijalist epidemiologije tamo neki "influencer", zar ne?

Kao što se ne može reći da Pfizerovo dioničarsko izvješće pišu "influenseri", da je suđenje FDA u Americi pokrenuto od "influensera", da NSH izvešća i statistike pišu influenseri, da je američka vojska pod utjecajem influensera itd...

Ekipa pohlepnih zlikovaca je izvela mega prevaru i uspjela im je.
05.12.2023 | 07:54
Air kaže:
tino1 kaže:
Stvar je jednostavno komplicirana.
Imamo dva izvora i na nama je da vjerujemo jednom ili drugom.
Definicija vjerovanja "znati, bez ikakvog dokaza".
Davor, žabac i ravnozemljaši vjeruju influencerima i to ti je to.
Tragično je samo, da ništa, ali baš ništa što dolazi iz bilo koje zvanične strane ne vjeruju Davor, žabac i ravnozemljaši.
Mislim ne dvojbeno i u više navrata dokazano je da nam lažu! Ali isto tako koliko nas (koji, eto, više vjeruju zvaničnim verzijama) lažu, lažu i Davorovi, žapčevi i ravnožemljaževi izvori. Tako da se u biti nemamo što svađati! Pušimo svi i to punim. Jebaji ga.


Čak niti na početku neke stvari nisu bile pitanje vjerovanje nego znanstvenih dokaza.

Već godinu dana više ništa nije pitanje vjerovanje nego znanstvenih dokaza koji nam između ostaloga dolaze direktno od proizvođača Pfizera, a koji dokazuju namjernu mega prevaru.


Eto vidiš, o tome sam ja pisao. Čuli mega prevara!

Ja imam dijagnosticiran Post Covid. Nije sad da moram u kolica ali sranje je. Od cijepljenja nisam imao nikakve posljedice, a ni ne znam nikoga ko je vrisnuo od cijepljenja. A svi oko mene su cijepljeni. Od Korone je u mojoj bližnjoj socijalnoj mreži umrlo nekoliko dobrih ljudi, e to me najviše čudi. Ako je to s cijepljenjem i dioničarsko društvo Pfizera skužilo i dokazalo, a toliko je loše da ljudi umiru od toga (više nego od infekcije), kako da ja pored ovoliko ljudi koje poznajem (a to, vjeru mi, nije malo) niko ali baš niko nije imao problema s cijepljenjem po čemu bi ja trebao vjerovati nekoj interpretaciji nečije izjave iz Pfeifera, a ne mojim očima. Tako da je to s dokazima upitno, stvarno jako upitno.
05.12.2023 | 09:39
dpasaric kaže:

Sorry Tino, ali ja sam se, kao netko tko je teški vakser i tko se svake godine cijepio i za običnu gripu, sigurno ne bih našao "s ove strane" da to sve nije počelo od meni bliske osobe koja je dr. sci i specijalist epidemiologije i koja mi je rekla: "Davore, prebolio si i to lagano, nemoj se cijepiti, ovo cjepivo je loše".


Jedna od stvari koja mi još nije jasna je kako je političarima i medijima uspjela podijela naroda toliko ekstremno. Tino spominje neke ravnozemljaše, a nitko u ovoj temi nije spomenuo ravnu zemlju.

Dakle, jednu jedinu stvar su našli i izmuzli, pandemija 2020. je najbolji primjer "podijeli pa vladaj" strategije u povijesti, ali nažalost, samim time što je to prošlo dokazuje da i u budućnosti ljudi neće naučiti iz prošlosti.

PS: Tino, kad si već ubacio tu grafiku, te se, prema tome što govoriš, pozivaš na službene izvore, bilo bi dobro da si podijelio stranicu s koje si to preuzeo. Jer ovo što si poslao si sam mogao napraviti, ili naći neku kartu koja pokazuje nešto sasvim drugo pa nadopisati iznad što je što. Pogotovo jer je jedna karta crno bijela, a druga u više nijansi plave.
Ne govorim da jesi, ali u ovom trenutku, u mojim očima si ti = influenceri koje toliko spominješ.
05.12.2023 | 12:02
tino1 kaže:
Ja imam dijagnosticiran Post Covid. Nije sad da moram u kolica ali sranje je.


A za to sranje koje imaš - znaš da je posljedica Covida, a ne cjepiva jer...? Netko ti je to rekao? Tko? I ti si toj osobi odlučio vjerovati više nego nekoj drugoj koja bi ti rekla suprotno. I to je tvoj dokaz, zar ne? Pretpostavljam da si dovoljno pametan da uviđaš potencijalni problem u logičkom rasuđivanju ovdje?

Ja, međutim, ne inzistiram toliko na negativnim posljedicama cjepiva (iako u krugu ljudi koje ja poznajem ima sveukupno više od 10 ljudi s nekakvim suludim boljkama koje su, jako indikativno, nastale uvijek neposredno nakon cijepljenja), koliko na tome da su lagali (svjesno i planski) kako cijepljenje smanjuje širenje zaraze, te je oduvijek tako bilo, s bilo kojim cjepivom i bilo kojom bolesti pa su posljedično cijepljene pustili da nesmetano šire zarazu posvuda, a necijepljeni nisu smjeli ući ni u poštu, ni u autobus i tako, svašta nešto. Što ćemo s tim?
05.12.2023 | 13:03
smayoo kaže:
tino1 kaže:
Ja imam dijagnosticiran Post Covid. Nije sad da moram u kolica ali sranje je.


A za to sranje koje imaš - znaš da je posljedica Covida, a ne cjepiva jer...? Netko ti je to rekao? Tko? I ti si toj osobi odlučio vjerovati više nego nekoj drugoj koja bi ti rekla suprotno. I to je tvoj dokaz, zar ne? Pretpostavljam da si dovoljno pametan da uviđaš potencijalni problem u logičkom rasuđivanju ovdje?

Ja, međutim, ne inzistiram toliko na negativnim posljedicama cjepiva (iako u krugu ljudi koje ja poznajem ima sveukupno više od 10 ljudi s nekakvim suludim boljkama koje su, jako indikativno, nastale uvijek neposredno nakon cijepljenja), koliko na tome da su lagali (svjesno i planski) kako cijepljenje smanjuje širenje zaraze, te je oduvijek tako bilo, s bilo kojim cjepivom i bilo kojom bolesti pa su posljedično cijepljene pustili da nesmetano šire zarazu posvuda, a necijepljeni nisu smjeli ući ni u poštu, ni u autobus i tako, svašta nešto. Što ćemo s tim?


Koronu sam imao u 12. mjesecu i to prvi virus. Od tada do sad kašljem (suhi kašalj) nisu me mogli operirati jer sam u sedaciji krenuo kašljati da su odgodili zahvat i poslali me pulmologu, iz nosa mi na glasnice curi neki iscjedak učestalo, ne mirišem preko 30% svega što sam prije mirisao, hrpa hrane mi smrdi.

A da ti pravo kažem, o toj temi se i ne priča toliko ko o implodiranim cijepljenim, tako da osim liječnice koja je to dijagnosticirala mi niko nije sugerirao tu dijagnozu.
Oprosti ali Liječnik je Liječnik i njima vjerujem jer mi od njih ovisi život!

Cjepivo je došlo 3 mjeseca kasnije i nisam imao pravo da se cijepim tada, nego sam se cijepio u 6 mjeseci nakon preboljenja. Nakon cijepljenja se moje stanje nije ni poboljšalo a ni pogoršalo. Tako da polazeći s tih činjenica to na što se žalim i trošim kortizone nije moglo biti uzrokovano cjepivom, nego virusom.
"Pretpostavljam da si dovoljno pametan da uviđaš potencijalni problem u logičkom rasuđivanju ovdje?" Postavio si mi ovo pitanje s upitnikom? Zato je sumnjaš u moj...?

Sumnjati u nečiju pamet kao krajnji argument je krajnje diskvalificirajuće.
05.12.2023 | 13:41
Velike studije jasno potvrđuju smanjenje rizika od zaraze i prijenosa nakon cijepljenja. Međutim, ovo djelovanje je privremeno i traje otprilike 3 mjeseca. Glavni cilj cijepljenja i dalje ostaje sprječavanje teških bolesti i smrti.

GASJGCwXYAE8EEc.jpeg


Iako je zaštita od infekcije značajno oslabljena zbog imunoevazivnih svojstava Omikron varijante - NO svježa dodatna doza (booster) i dalje značajno smanjuje rizik od infekcije. Također, valja napomenuti da je učinak privremen.

GASKB5DXwAAzLOH.jpeg


Činjenice o zaštiti od infekcije COVID-19 cjepivima su nedvojbeno jasne. Postoji snažno smanjenje rizika od infekcije, iako je to privremeno (oko 3 mjeseca).

GASLExmWAAANZta.png
05.12.2023 | 14:02
tino1 kaže:
Oprosti ali Liječnik je Liječnik i njima vjerujem jer mi od njih ovisi život!


Ali ja i govorim o tome što kažu liječnici. Jedni kažu ovako, drugi onako. Razumijem, međutim,iz redoslijeda događaja da je jasno i nedvojbeno da je tvoje stanje zaista posljedica bolesti, a ne cjepiva. Međutim, u drugim slučajevima koje znam nije tako.

"Pretpostavljam da si dovoljno pametan da uviđaš potencijalni problem u logičkom rasuđivanju ovdje?" Postavio si mi ovo pitanje s upitnikom? Zato je sumnjaš u moj...?

Sumnjati u nečiju pamet kao krajnji argument je krajnje diskvalificirajuće.


Nisam te namjeravao ni na koji način niti uvrijediti, niti diskvalificirati, oprosti mi. Ali, kad si se već toga prihvatio, reci, što si točno ti htio postići kad si napisao da "Davor vjeruje ravnozemljašima", ha?
05.12.2023 | 14:23
smayoo kaže:
tino1 kaže:
Oprosti ali Liječnik je Liječnik i njima vjerujem jer mi od njih ovisi život!


Ali ja i govorim o tome što kažu liječnici. Jedni kažu ovako, drugi onako. Razumijem, međutim,iz redoslijeda događaja da je jasno i nedvojbeno da je tvoje stanje zaista posljedica bolesti, a ne cjepiva. Međutim, u drugim slučajevima koje znam nije tako.

"Pretpostavljam da si dovoljno pametan da uviđaš potencijalni problem u logičkom rasuđivanju ovdje?" Postavio si mi ovo pitanje s upitnikom? Zato je sumnjaš u moj...?

Sumnjati u nečiju pamet kao krajnji argument je krajnje diskvalificirajuće.


Nisam te namjeravao ni na koji način niti uvrijediti, niti diskvalificirati, oprosti mi. Ali, kad si se već toga prihvatio, reci, što si točno ti htio postići kad si napisao da "Davor vjeruje ravnozemljašima", ha?


Zaboravio sam napomenuti da imam jake kognitivne smetnje od infekcije do sad. Nekad više a nekad manje, u svakom slučaju fali mi neka riječ ili zaboravim iz najranije prošlosti stvari.


Oprošteno Ti je. To jest nije me to ni približno toliko tangiralo, ali sam odmah požurio iskoristiti tu loptu za crosse Line. Ti to isto tako ne bi propustio.


Nisam to nigdje napisao. Samo sam rekao da je sa svojim mišljenjem i influencerima kojim vjeruje u rangu sa ravnozemljašima. Ali Davor se nije našao zapišan, nego ste Ti i ovaj drug koji me proglasio Influencerom jer sam, pazi sad, stavio graf njemačkog zavoda za statistiku bez navoda izvora, a Davor ništa koji vatrogasnim šmrkom kontaminira stavljanjem onog čupavca a i Tuckera (dok ga nisu odjebali). Aj ti sad reci da onaj čupavi egocentrista ima tri čiste u glavi. A jebi ga sad smayoo. Ali dobra lopta, moram priznati.
05.12.2023 | 15:01
Nisam rekao da si influencer, nego da je težina tog grafa bez nekog izvora ravna težini riječi influencera.

Isti taj graf može pokazivati i nešto potpuno drukčije. Ali ako ga ti koristiš u argumentu, bilo bi barem u redu od tebe da nam daš malo detalja o tome što gledamo. Ili mi ne smijemo tebe preispitivati i sami istražiti nešto?
05.12.2023 | 15:30
Kao si ti sad došao do spoznaje da nisam za da me preispituješ. Bujrum brate imaš iste alate ko i ja kad slušam -gledam nebuloze oko mene, pa ako me nešto zagolica onda istražim.
Traži i ako si našao nešto stavi slobodno. Mi smo (osim žapca) svi tolerantni. Niko ti neće krenuti karmu, ne brini.

P.S. Doduše, nisi rekao da sam influencer- ali skoro pa! Ko god bi se pitao nakon tvoga posta "je li Tino influencer?" rekao bi "Da".
i
Ovaj graf koji sam postavio je taj važni kojem ja vjerujem! Ako ti njemu ne vjeruješ, jebaji ga!
05.12.2023 | 17:19
tino1 kaže:
...P.S. Doduše, nisi rekao da sam influencer- ali skoro pa! Ko god bi se pitao nakon tvoga posta "je li Tino influencer?" rekao bi "Da"...


Da je mene netko pitao (nakon njegovog posta), ja bi rekao da nisi

Usput moram primijetiti da nakon što si prešao 200 palčića, nekako si izgubio interes za nove ili je to od postcovida pa zaboraviš pitati ... i zato, evo jedan palac (ovaj Jabučnjakov, ne Lički)
05.12.2023 | 18:03
Ali nisam zaboravio zahvaliti se. Svaka čast Brate!

EDIT

Smayoo! A jedan palčić?
06.12.2023 | 10:17
tino1 kaže:

Ovaj graf koji sam postavio je taj važni kojem ja vjerujem! Ako ti njemu ne vjeruješ, jebaji ga!


Naravno da ne vjerujem, jer nisi postavio odakle ta informacija ili što on uopće znači. Piše gore broj smrti i procjepljenost po 100.000 ljudi, ali ne piše što pojedina boja znači. Ovo najtamnije, koliko je to? 10? 100? 1.000? Bez toga taj graf ne vrijedi apsolutno ništa.
06.12.2023 | 10:56
mbp2009 kaže:
tino1 kaže:

Ovaj graf koji sam postavio je taj važni kojem ja vjerujem! Ako ti njemu ne vjeruješ, jebaji ga!


Naravno da ne vjerujem, jer nisi postavio odakle ta informacija ili što on uopće znači. Piše gore broj smrti i procjepljenost po 100.000 ljudi, ali ne piše što pojedina boja znači. Ovo najtamnije, koliko je to? 10? 100? 1.000? Bez toga taj graf ne vrijedi apsolutno ništa.


Polja su savezne pokrajine SR Njemačke. Podatci su "najviše u pojedinim pokrajinama na 100.000 stanovnika". Što više to tamnije. Jedna karta je siva, zbog toga što je neko vrstu podataka "smrtnost" zaključio prikazati sivo, a druga plava jer tu neko "procijepljenost" zaključio pokazati plavo.
Ti podatci su svi javni i dostupni. Tako da se lako može ovo podvrgnuti nekom Fakt- Checku.
Nadam se da sam ti pomogao u interpretaciji činjenica koje se ovdje prezentiraju a to su:
Da su u istočnoj njemačkoj većinom prorusi, antivakseri, ravnozemljaši točno oni koji iz krize u krizu seru po nauci jer su eto oni u posjedu jedine istine. A osim toga su time dokazali da je cijepljenje smanjilo smrtnost od corone.

P.S. Mogo si mi zakačiti jedan lijepi zeleni palčić? A..?
06.12.2023 | 11:23
tino1 kaže:
mbp2009 kaže:
tino1 kaže:

Ovaj graf koji sam postavio je taj važni kojem ja vjerujem! Ako ti njemu ne vjeruješ, jebaji ga!


Naravno da ne vjerujem, jer nisi postavio odakle ta informacija ili što on uopće znači. Piše gore broj smrti i procjepljenost po 100.000 ljudi, ali ne piše što pojedina boja znači. Ovo najtamnije, koliko je to? 10? 100? 1.000? Bez toga taj graf ne vrijedi apsolutno ništa.


Polja su savezne pokrajine SR Njemačke. Podatci su "najviše u pojedinim pokrajinama na 100.000 stanovnika". Što više to tamnije. Jedna karta je siva, zbog toga što je neko vrstu podataka "smrtnost" zaključio prikazati sivo, a druga plava jer tu neko "procijepljenost" zaključio pokazati plavo.
Ti podatci su svi javni i dostupni. Tako da se lako može ovo podvrgnuti nekom Fakt- Checku.
Nadam se da sam ti pomogao u interpretaciji činjenica koje se ovdje prezentiraju a to su:
Da su u istočnoj njemačkoj većinom prorusi, antivakseri, ravnozemljaši točno oni koji iz krize u krizu seru po nauci jer su eto oni u posjedu jedine istine. A osim toga su time dokazali da je cijepljenje smanjilo smrtnost od corone.

P.S. Mogo si mi zakačiti jedan lijepi zeleni palčić? A..?


Sve što si ti opisao sam već i prije razumio, nije mi prvi dodir sa statistikom i grafičkim prikazima. Bilo bi lijepo da se ipak neki brojevi i stave, čisto da se potkrijepi nečemu.

P.S. Ne znam što će ti točno palčić, ali evo jedna opaska: nisam antivakser, ravnozemljaš, za Ruse i Ukrajince me nije briga ni najmanje. Samo ti govorim da taj graf, bez brojeva i nekog linka ne znači ništa. Veoma lako se manipulira s bojama na kartama, to je sad trend s bojama temperaturi, njima je 35 stupnjeva ljubičasto na karti tijekom sredine ljeta, a prije 10 godina je bilo sasvim normalno. Kažem, ne govorim da jesi ili nisi u pravu, ali nisi dao potpun podatak. Tražio sam točno tu grafiku i nisam ju našao nigdje.
06.12.2023 | 11:43
mbp2009 kaže:
tino1 kaže:
mbp2009 kaže:
tino1 kaže:

Ovaj graf koji sam postavio je taj važni kojem ja vjerujem! Ako ti njemu ne vjeruješ, jebaji ga!


Naravno da ne vjerujem, jer nisi postavio odakle ta informacija ili što on uopće znači. Piše gore broj smrti i procjepljenost po 100.000 ljudi, ali ne piše što pojedina boja znači. Ovo najtamnije, koliko je to? 10? 100? 1.000? Bez toga taj graf ne vrijedi apsolutno ništa.


Polja su savezne pokrajine SR Njemačke. Podatci su "najviše u pojedinim pokrajinama na 100.000 stanovnika". Što više to tamnije. Jedna karta je siva, zbog toga što je neko vrstu podataka "smrtnost" zaključio prikazati sivo, a druga plava jer tu neko "procijepljenost" zaključio pokazati plavo.
Ti podatci su svi javni i dostupni. Tako da se lako može ovo podvrgnuti nekom Fakt- Checku.
Nadam se da sam ti pomogao u interpretaciji činjenica koje se ovdje prezentiraju a to su:
Da su u istočnoj njemačkoj većinom prorusi, antivakseri, ravnozemljaši točno oni koji iz krize u krizu seru po nauci jer su eto oni u posjedu jedine istine. A osim toga su time dokazali da je cijepljenje smanjilo smrtnost od corone.

P.S. Mogo si mi zakačiti jedan lijepi zeleni palčić? A..?


Sve što si ti opisao sam već i prije razumio, nije mi prvi dodir sa statistikom i grafičkim prikazima. Bilo bi lijepo da se ipak neki brojevi i stave, čisto da se potkrijepi nečemu.

P.S. Ne znam što će ti točno palčić, ali evo jedna opaska: nisam antivakser, ravnozemljaš, za Ruse i Ukrajince me nije briga ni najmanje. Samo ti govorim da taj graf, bez brojeva i nekog linka ne znači ništa. Veoma lako se manipulira s bojama na kartama, to je sad trend s bojama temperaturi, njima je 35 stupnjeva ljubičasto na karti tijekom sredine ljeta, a prije 10 godina je bilo sasvim normalno. Kažem, ne govorim da jesi ili nisi u pravu, ali nisi dao potpun podatak. Tražio sam točno tu grafiku i nisam ju našao nigdje.


Znam da bi bilo lijepo, ali ja sam tu vizualizaciju našao u ovom obliku i tako sam ju prenio. Ja vjerujem onom što je vizualizirano.
Ako ti treba neka potvrda (ili uvjerenje) onda molim te potraži sam. Ako ne nađeš ili ne želiš tražiti, isto dobro. Ako dokažeš da grafika pokazuje lažno činjenično stanje ja je skidam s velikom isprikom. Sve do tog momenta situacija je takva kakva je, sviđala se ona tebi ili ne.

Tražio sam točno tu grafiku i nisam ju našao nigdje.


Nešto si fulao, jer moralo ti ju je izbaciti, ako ništa onda moju (vlastoručno nacrtanu) s jabučnjaka? Ali, elem!

Palčiće skupljam i ne mogu ih imati toliko dovoljno da mi ih žabac sa svojim jaranima ne skine.
Ali pitam se zašto sve ima osobnu notu kod tebe?
Zašto si se našao izazvan da opaskom obrazložiš da nisi ništa od nabrojanog? Nije te niko ni stavljao u tu ladicu. Ili? Ako da, čime?
06.12.2023 | 12:45
tino1 kaže:
mbp2009 kaže:
tino1 kaže:
mbp2009 kaže:
tino1 kaže:

Ovaj graf koji sam postavio je taj važni kojem ja vjerujem! Ako ti njemu ne vjeruješ, jebaji ga!


Naravno da ne vjerujem, jer nisi postavio odakle ta informacija ili što on uopće znači. Piše gore broj smrti i procjepljenost po 100.000 ljudi, ali ne piše što pojedina boja znači. Ovo najtamnije, koliko je to? 10? 100? 1.000? Bez toga taj graf ne vrijedi apsolutno ništa.


Polja su savezne pokrajine SR Njemačke. Podatci su "najviše u pojedinim pokrajinama na 100.000 stanovnika". Što više to tamnije. Jedna karta je siva, zbog toga što je neko vrstu podataka "smrtnost" zaključio prikazati sivo, a druga plava jer tu neko "procijepljenost" zaključio pokazati plavo.
Ti podatci su svi javni i dostupni. Tako da se lako može ovo podvrgnuti nekom Fakt- Checku.
Nadam se da sam ti pomogao u interpretaciji činjenica koje se ovdje prezentiraju a to su:
Da su u istočnoj njemačkoj većinom prorusi, antivakseri, ravnozemljaši točno oni koji iz krize u krizu seru po nauci jer su eto oni u posjedu jedine istine. A osim toga su time dokazali da je cijepljenje smanjilo smrtnost od corone.

P.S. Mogo si mi zakačiti jedan lijepi zeleni palčić? A..?


Sve što si ti opisao sam već i prije razumio, nije mi prvi dodir sa statistikom i grafičkim prikazima. Bilo bi lijepo da se ipak neki brojevi i stave, čisto da se potkrijepi nečemu.

P.S. Ne znam što će ti točno palčić, ali evo jedna opaska: nisam antivakser, ravnozemljaš, za Ruse i Ukrajince me nije briga ni najmanje. Samo ti govorim da taj graf, bez brojeva i nekog linka ne znači ništa. Veoma lako se manipulira s bojama na kartama, to je sad trend s bojama temperaturi, njima je 35 stupnjeva ljubičasto na karti tijekom sredine ljeta, a prije 10 godina je bilo sasvim normalno. Kažem, ne govorim da jesi ili nisi u pravu, ali nisi dao potpun podatak. Tražio sam točno tu grafiku i nisam ju našao nigdje.


Znam da bi bilo lijepo, ali ja sam tu vizualizaciju našao u ovom obliku i tako sam ju prenio. Ja vjerujem onom što je vizualizirano.
Ako ti treba neka potvrda (ili uvjerenje) onda molim te potraži sam. Ako ne nađeš ili ne želiš tražiti, isto dobro. Ako dokažeš da grafika pokazuje lažno činjenično stanje ja je skidam s velikom isprikom. Sve do tog momenta situacija je takva kakva je, sviđala se ona tebi ili ne.

Tražio sam točno tu grafiku i nisam ju našao nigdje.


Nešto si fulao, jer moralo ti ju je izbaciti, ako ništa onda moju (vlastoručno nacrtanu) s jabučnjaka? Ali, elem!

Palčiće skupljam i ne mogu ih imati toliko dovoljno da mi ih žabac sa svojim jaranima ne skine.
Ali pitam se zašto sve ima osobnu notu kod tebe?
Zašto si se našao izazvan da opaskom obrazložiš da nisi ništa od nabrojanog? Nije te niko ni stavljao u tu ladicu. Ili? Ako da, čime?


Tražio sam grafiku, išao sam i ono search by image i nisam ju našao nigdje. Imaju slične grafike po netu, ali za neke druge statistike.

Opasku sam napisao čisto da razumiješ da te ne kontriram, nego od tebe tražim neki izvor, kad si već za druge stvari to stavio. Pošto si nažalost vidio samo grafiku, onda je više manje to to.
06.12.2023 | 15:01
Kako se COVID-19 odražava na mozak, sažimam:

1. Smanjenje sive tvari -> prerano starenje mozga

2. Sinapse se otpuštaju -> zaboravljanje i usporavanje mozga

3. Latentno-kronična upala se javlja zbog persistirajućih virusa u koštanoj srži lubanje i virusnih fragmenata u mozgu.

4. Upalom endotela (upala unutarnje strane krvnih žila) i oštećenjem pluća dolazi do dugotrajnog ili čak trajnog nedostatka kisika u mozgu tijekom tjedana, mjeseci, godina. Razmjena kisika više ne funkcionira tako dobro, pa mozak s manje kisika radi smanjene učinkovitosti.

5. Upalni procesi u mozgu i nedostatak kisika potiču taloženje amiloida u mozgu, slično demenciji.

6. Biokemijski procesi u mozgu dovode do demijelinizacije (oštećenje i djelomični gubitak omotača živaca), što uzrokuje smanjenu brzinu prijenosa živčanih impulsa i neurološke poremećaje.

7. Oštećenja mozga često se javljaju u frontalno-temporalnom području, gdje se nalaze naučena ponašanja, ali i sposobnosti planiranja, suosjećanja i logičkog razumijevanja posljedica vlastitog postupanja. Drugim riječima, ljudi postaju bezobzirniji s smanjenim razumijevanjem posljedica svojih postupaka.

Jasno li je sada što se događa u mozgu zbog COVID-19?

Sve ovo je potvrđeno slikovnim metodama (visokoresolucijski MRT) i autopsijama, kao i mnogim testovima na ljudima s različitim težinama COVID-19. Ovi se učinci češće javljaju kod ljudi s produženim simptomima COVID-19.

Ako ste imali gubitak mirisa tijekom COVID-19, vjerojatnije je da je mozak pogođen nego kod ljudi čije čulo mirisa nije bilo pogođeno tijekom COVID-19.

Oštećenja mozga javljaju se i kod ljudi s asimptomatskim tijekom bolesti.

I javljaju se neovisno o dobi, čak i kod djece. Pretpostavlja se da se kod mlađih ljudi rjeđe javlja nego kod starijih, ali zna se malo o tome zbog nedostatka studija s MRT-om na djeci (koje pokazuju da mnoga ispitivana djeca i adolescenti imaju poremećaje mozga) i manjeg broja autopsija na djeci i adolescentima. Pretpostavke da će djeca i adolescenti rjeđe biti pogođeni opovrgnute su rezultatima studija.
06.12.2023 | 22:04
tino1 kaže:
Da su u istočnoj njemačkoj većinom prorusi, antivakseri, ravnozemljaši točno oni koji iz krize u krizu seru po nauci jer su eto oni u posjedu jedine istine.


tino1 kaže:
Sumnjati u nečiju pamet kao krajnji argument je krajnje diskvalificirajuće.
07.12.2023 | 01:21
smayoo kaže:
tino1 kaže:
Da su u istočnoj njemačkoj većinom prorusi, antivakseri, ravnozemljaši točno oni koji iz krize u krizu seru po nauci jer su eto oni u posjedu jedine istine.


tino1 kaže:
Sumnjati u nečiju pamet kao krajnji argument je krajnje diskvalificirajuće.



Smayoo trebao si biti političar, a ne inžinjer. Ovo vađenje iz konteksta i traženje neke poveznice između ove dvije izjave, ne bi smislio niti vrhunski političar

Sad si dokazao s ovim, da vađenje nečega iz konteksta, vrijedi poput onog malog crnog ispod nokta. Meni to osobno smeta, jer ne daje pravu sliku onog što je sugovornik htio reći i na taj ga se način diskreditira. Svi to koriste, od političara do novinara. Puno puta, na temelju takvih natpisa u novinama, raja puši, jer je ljena da potraži punu istinu i da vidi kontekst gdje je to rečeno.
07.12.2023 | 08:08
Čekaj... On meni kaže da se ophodim diskvalificirajuće kad napišem da pretpostavljam da je dovoljno pametan da uvidi pogrešku u logičkom rasuđivanju, a on, s druge strane, mrtav-hladan lijepi etikete nekom tko nema isto mišljenje i sad sam ja političar i crno ispod nokta?

Da ti ponovim opet - sugovornik mora sam brinuti o tome kako će biti shvaćeno ono što kaže (napiše). Ako je on možda htio reći nešto drugo od onog što je rekao, to ne može biti niti moj problem, niti moja krivnja.

U svakom slučaju, zahvaljujem ti na ovoj uvredi. Ona, naravno, govori puno više o tebi, nego o meni.
07.12.2023 | 11:48
smayoo kaže:
Čekaj... On meni kaže da se ophodim diskvalificirajuće kad napišem da pretpostavljam da je dovoljno pametan da uvidi pogrešku u logičkom rasuđivanju,

Ne kažeš ti da pretpostavljaš, nego da se nadaš da je dovoljno pameti prisutno. Ja nadanje interpretiram: Pretpostavljan da nema, ali jedan mali postotak bi ipak mogao biti (možda, nije vjerojatno, ali nadam se).
I nisi Ti djelovao diskvalificirajuće, nego si se time diskvalificirao.

smayoo kaže:
a on, s druge strane, mrtav-hladan lijepi etikete nekom tko nema isto mišljenje i sad sam ja političar i crno ispod nokta?


Kakve etikete su lijepljenje s "u istočnoj njemačkoj je većina"? U I.Njemačkoj je stvarno većina okitila sama sebe sa tim i takvim etiketama. A ta činjenica je bila objašnjavajuća za razne boje u kartama i potvrđena time.

smayoo kaže:
Da ti ponovim opet - sugovornik mora sam brinuti o tome kako će biti shvaćeno ono što kaže (napiše). Ako je on možda htio reći nešto drugo od onog što je rekao, to ne može biti niti moj problem, niti moja krivnja.

Tako je! A ti se čupaš! Jer si se potrudio (jako ne vješto) izvaditi iz konteksta da bi eto ispalo.
07.12.2023 | 14:00
Ne čupam se uopće. Moj je sasvim iskren stav da samog sebe degradiraš kad nekog s kim se ne slažeš - etiketiraš ravnozemljašem ili bilo kako drugačije.
07.12.2023 | 14:16
smayoo kaže:
Ne čupam se uopće. Moj je sasvim iskren stav da samog sebe degradiraš kad nekog s kim se ne slažeš - etiketiraš ravnozemljašem ili bilo kako drugačije.


Ja nisam nikoga etiketirao! Nego sam ga samo nabrojao. I konsatierao da ih je u Istočnoj Njemačkoj velika većina.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 23 sati, 11 minuta
  • IgorD: O da, meni je to došlo isti dan kad sam očekivao amazon paket, prvo je došao HT sms da je paket spreman za isporuku pa drugi dan i ovo. Naravno da sam kliknuo bez gledanja detalja ali onda me sve zbunilo pa sam pobjegao i googla nisam li već 'ozračen'
  • m@xym: Pa otprilike tako je i u RH. Ali, ono što je interesantno je, da, barem neki primatelji tih poruka, stvarno čekaju isporuku pakete od Hrvatske pošte (koji će, naravno, biti uredno isporučen primatelju), što upućuje na možebitno "curenje" podataka sa nekog. HP-ovog servera.
  • Ender: ma to vec par meseci u SR stizu te poruke, mislim da smo pisali o tome vec ranije.
  • amsterdamxxx: i meni ta prevara stigla juce u Srb na sms..poruka broja iz Indonezije
  • m@xym: čuj imali su dva pokušaja isporuke ali nisu uspjeli zbog nepotpune adrese. Ali zato imaju broj tvog mobitela i traže da odogovriš na poruku sa Y (klasična navlakuša na telefonske "servisese" koji se masno naplaćuju pošiljatelju... Ma diivota.
  • Yonkis: Kakvi pokušaji muljaže. Ali otkud im broj? Ili adresa? [link]
  • Bertone: :D
  • smayoo: X-D
  • zoranowsky: LOL! :)
  • Gjuroo: :D
  • Ender: na eurosongu ima vise golotinje, al pornic ima bolju muziku :-)
  • Ender: koja je razlika izmedju eurosong-a i pornica?
  • Ender: evo sta kruzi po forumima sada.
  • JOHN: ……naravno uz par iznimki
  • JOHN: Markec je pobjednik bez obzira na brojke! Jako dobra promocija njega kao mladog umjetnika, tradicije, kraja i države od kuda dolazi. Za ostalo/e sam bez komentara. Bilo je tu svega i svačega :)
  • Ender: da ne budem pogresno shvacen, da sam rasista ili sta vec, ali jedan od malog broja normalnih nastupa.
  • Ender: cestitke iz srbije za uspeh i nastup!
  • smayoo: Slažem se!
  • Gjuroo: Saka čast malom na energiji koju je prenio na ljude. Napokon malo masovne pozitive.
  • Zdravac: U svakom slučaju, čestitam mu. Što se mene tiče, on je pobjednik!
  • Zdravac: čini mi se da sam sad u dokumentarcu vidio da Marko ima doma iMac (?), pa si mislim možda je član našeg foruma?
  • Gjuroo: Ma win-win. Kak se već veli, Lazanja je osvojio srca ljudi, a Oni nek si organiziraju Euroviziju u Švici. Ima se, može se :)
  • smayoo: Ja mislim da je HRT okolo lobirao da žiriji ne daju Marku previše bodova jer HRT nema kinte za organizirati natjecanje iduće godine :D
  • cariblanco: Da je Marko nosio suknju, bili bi pobjednici ;)
  • Gjuroo: Rim tim tagi dim!
  • Yonkis: Krehacro, pa ne zove se uzalud Pro.
  • Krehacro: Uh gledam sad usporedbu...pro bolji
  • drlovric: Ma samo Pro. Neka ide zivot :)
  • Krehacro: iPad air m2 ili iPad pro m2?
  • zoranowsky: Isto sam uzeo novog svojevremeno
  • zoranowsky: Išao sam ja pogledati health na svom 12.9 ii gen, ali nema health podatka, inače ok radi, nema problema.
  • drlovric: Pa da, uzeo sam ga cim je izasao. Ne znam sta bih ti rekao za bateriju. Nemam nekih problema, pojma nemam ni na koliko je health. Provjerim pa javim.
  • Yonkis: drlovric: a kakva ti je baterija na njemu, ako pretpostavimo da si ga kupio kad je bio "objavljen"?
  • drlovric: Ja imam iPad Pro (2nd gen). Niti najmanji razlog nemam za upgrade. Oni ubacuju najjace cipove, dok je najveci problem iPada u biti software :)
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.45 Seconds

Provided by iJoomla SEO