Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


05.01.2023 | 18:37
Ti si se testirao da dobiješ potvrdu?!
Kakav test i kakva potvrda?

Potvrdu o testiranju, preboljenju ili cijepljenju?

Šmrcanje i temperatura 37,4 svakako nisu simptomi zdrave osove, jer zdrava osoba nema simptome, tj. ima temperaturu 36 i ne šmrca.

Oboljeli od COVID-a razvijaju slične simptome kao i oboljeli od gripe, obične prehlade ili bilo koje viroze, a kada netko ima povišenu temperaturu i šmrca, ne trebaš biti doktor da bi zaključio da je ta osoba bolesna.

Ti "znaš" da nisi prebolio koronu, na temelju toga što si imao temperaturu 37.4 i šrmcao si?!
Šteta bi bilo takav talent ostaviti neiskorištenim, daj se prijavi u prvi veći Dom zdravlja, da im pomogneš kod dijagnostike.

A što se tiče tih farmaceutskih novaca, pa daj mi više reci, na kojemu su mi računu i koliko ih ima, ili prestani sa iznošenjem svojih želja i fantazija kao činjenica.
06.01.2023 | 08:35
Sorry, ali ti si retardiran.
Ti si živio zadnih 50 godina u pećini i izpuzao si van i sada se svemu čudiš.

Ako nisi znao, kada imaš povišenu temperaturu doktorica šalje na PCR test (prije sam se testirao kućnim) i nakon pozitivnog PCR testa dobio sam potvrdu o preboljenju jer je to bio moj cilj testiranja, a ne saznanje da li sam zaražen.

Ja sam ZNAO da imam COVID-19 jer je PCR test potvrdio.

Ja mislim da trebaš ići u ustanovu na zapadu Grada Zagreba na testiranje jer je tvoje duševno zdravlje jako narušeno.
(ako si ti daješ za pravo da postavljaš dijagnoze mani, onda si i ja uzimam to isto pravo)
06.01.2023 | 10:11
@jura22

Pa, ako si znao da imaš COVID-10, zašto si u jednom od prethodnih odgovora napisao da si bio zaražen, ali nisi bio bolestan:

Ja san bio pozitivan na virus, ali nisam razvio bolest


,a meni govoriš da miješam zarazu i bolest.

Tvoj cilj je bio razboljeti se i dobiti potvrdu da si bolestan?!
E vala, svašta...

Hvala ti na biranim riječima, puno mi znači kada me, osoba kao ti, nazove retardiranim i duševnim bolesnikom.
  • Air
  • Korisnik
  • 60
06.01.2023 | 10:36
@m@xym na ovo ti se ne odgovara?

Air kaže:
m@xym kaže:
@Air

Na koje točno negativnosti misliš?

Koliko se sjećam, sve novine i internetski portali su pisali o negodovanju ugostitelja, i malih poduzetnika, zbog nemogućnosti poslovanja u vrijeme totalnog lock-down-a.
.....
O svim stvarnim problemima se piše, o imaginarnima nema potrebe.


Ovo nisu stvarni top problemi: ???

jura22 kaže:

Sami liječnici su lagali narodu o tome da se:
1. cijepljeni se ne mogu zaraziti - laž
2. cijepljenji ne mogu prenjeti virus - laž
3. cijepleni ne mogu oboljeti - laž
4. cijepivo štiti - polu istina jer štiti vrlo kratko
5. docjepljenje je potrebno da bi produžili zaštitu - to nije cijepivo, već terapija
6. cijepivo je bezopasno - laž
7. maske štite - laž
8. cjepljenje mladih da zaštite stare - laž

Sve to više-manje izašlo je iz usta liječnika...

06.01.2023 | 13:00
E jebiga sad, gdje je nestao gornji i donji vakuf iz rasprave ? Izgleda da je i smayoo dobio rep, pa je to odrepao Inače imam u guzici milja do mjeseca i natrag ( u avionu) i dosta pilota, poznam i osobno, silom prilika. Ti mi se ljudi čini najnormalnijima, čak većina njih spušta svoj ego, na koji imaju pravo biti ponosni...sad da su oni nekakvi zločinci i da ispšuštaju neke kemikalije da nas truju, mogu smatrati samo oni kojima je mjesto u Vrapču. Kako su krenule rasprave u podforumu općenito, mislim da su ljudi gušteri preuzeli ovaj podforum...samo neka se ovo briše...nitko nije jedini vlasnik foruma.
06.01.2023 | 13:01
@Air,

Na sve to sam već odgovarao više puta.

Od samog pronalaska cjepiva, jasno je rečeno da efikasnost cjepiva nije 100%, što znači da su prve tri točke izmišljotine protivnika cijepljenja.
Isto tako, jasno je rečeno da efikasnost cjepiva opada, ovisno o vrsti dominantnog soja u populaciji.

Cijepljeni se mogu i zarazi, i prenijeti zarazu, pa i oboljeti i umrijeti, ali, kao što smo vidjeli, nakon završene kampanje cijepljenja, i ukidanja mjera socijalne distance, broj zaraženih je rastao, ali broj oboljelih i umrlih nije ni približno pratio taj tempo.
Baš zgodno da je virus baš tad mutirao na način da ubija još manje nego prije, i da ima manju zaraznost...

Koliko cjepivo "ne štiti" vidjeli smo na primjeru Velike Britanije, pa i na primjeru Hrvatske, gdje smo, nakon cijepljenja polovice stanovništva, na duplo većem broju zaraženih imali manji broj umrlih nego u prethodnom valu.

Docjepljivanje je tehnika koja se godinama koristi za zaštitu od virusa gripe, jer se svake sezone proizvodi nova vrsta cjepiva, za novu kombinaciju prevladavajućih sojeva gripe.

Nuspojave cjepiva su evidentirane i objavljenje, i nikad nitko nije tvrdio da cjepivo ne stvara nikakve nuspojave, ali isto tako, niti jedan vjerodostojan izvor nikad nije potvrdio bilo kakve katastrofalne posljedice, o kojima pričaju protivnici cijepljenja.

Da maske ne štite, ne bi ih doktori koristili prilikom operacija, već desetljećima.

Sada, kada je dobar dio stanovništva cijepljen, i prebolio COVID, i starije osobe su sigurnije od opasnosti da se zaraze koronom, ili misliš da nisu?
06.01.2023 | 13:07
Kolega @cariblanco Vakufi su u drugoj temi.
06.01.2023 | 13:31
E Forreste, ti si indoktrinitan do te mjere da imas samo svoju mantru od koje ne odustajes.
06.01.2023 | 14:50
Moju mantru?!

Ja ovdje ne pričam nešto što sam sam izmislio, nego samo ponavljam ono što smo mogli vidjeti na TV-u, čuti na radiju, i pročitati u novinama i na internet portalima.

Uostalom, samo odgovaram na tvoje isprazne tvrdnje, stavku po stavku.
  • Air
  • Korisnik
  • 60
06.01.2023 | 15:08
m@xym kaže:
@Air,
Na sve to sam već odgovarao više puta.
.....


Vrludaš izbjegvajući poantu mog i @jura22 upisa, pokušavajući ne napisati istinu koju ti ne možeš ili ne želiš prihvatiti:

Službeni narativ službene liječničke struke (kako u HR, tako i u ostatku država) oko Covida je bio i još uvijek je lažan.

Lažu bezlično uzduž i poprijeko.

Evo prijepisa koji dokazuje dvije od tih laži.

1. "Cjepivo" (iako to nije cjepivo, po dosadašnjim pravilima medicinske struke, ali ćemo koristiti taj termin da ne kompliciramo sada) - je bilo eksperimentalno a ljudima su lagali da znaju da je sigurno. proizvođači nisu znali nit koliko traje zaštita niti kakve su sve nuspojave - da ti malo zakopliciram: znali su za mnoge (one koje nisu prihvatljive) ali su ih prešutjeli - dokazi izneseni na suđenju u SAD-u.

2. "Cjepivo" štiti preko 90 posto, pa se kako je vrijeme prolazio taj postotak smanjivao - IAKO SE ZNALO OD POČETKA, KADA SU DOBILI CJEPIVO OD PROIZVOĐAČA DA CJEPIVO PREMA NJIHOVIM ISTRAŽIVANJIMA ŠTITI 67 POSTO ako se držimo službenih istraživanja od proizvođača - iako su se oni već dokazali kao lažnim - dokazi izneseni na suđenju u SAD-u.

Evo ti prijepisa ovih tvrdnji:

"3. CJEPIVO JOHNSON / JANSSEN
IZVOR 1: HALMED www.halmed.hr/Novosti-i-edukacije/Novosti/2021/EMA-
preporucila-odobravanje-cjepiva-COVID-19-Vaccine-Janssen/2561/
U tekstu na Halmedovoj stranici, pod podnaslovom “Povjerenstvo za humane lijekove (CHMP) pri EMA-i provelo je temeljitu znanstveno-stručnu ocjenu predmetnog cjepiva te je jednoglasno zaključilo da podaci o cjepivu potvrđuju njegovu djelotvornost, sigurnost i kakvoću”, u petom stavku čitamo sljedeće:
“Ispitivanje je pokazalo smanjenje broja simptomatskih slučajeva zaraze u osoba koje su primile cjepivo od 67% (116 od 19.630 ispitanika dobilo je simptome bolesti COVID-19) u usporedbi s ispitanicima koji su primili placebo (348 od 19.691 ispitanika dobilo je simptome bolesti COVID-19). Navedeno pokazuje da je cjepivo pokazalo djelotvornost od 67% “
IZVOR 2: EMA (European Medicine Agency), službena web stranica:
www.ema.europa.eu/en/documents/smop-init...ry-positive-opinion- covid-19-vaccine-janssen_en.pdf
SLUŽBENI HRVATSKI PRIJEVOD:
www.ema.europa.eu/en/documents/overview/...accine-janssen-epar- medicine-overview_hr.pdf
Može li se cjepivom COVID-19 Vaccine Janssen smanjiti prijenos virusa s jedne osobe na drugu?
Još nije poznat učinak cjepiva COVID-19 Vaccine Janssen na širenje virusa SARS-CoV-2 u zajednici. Nije još poznato u kojoj mjeri cijepljene osobe mogu i dalje prenositi i širiti virus.
Koliko dugo traje zaštita cjepivom COVID-19 Vaccine Janssen?
Zaštita cjepivom COVID-19 Vaccine Janssen započinje otprilike 14 dana nakon cijepljenja, ali trenutačno nije poznato koliko dugo zaštita traje. Osobe cijepljene tijekom kliničkih ispitivanja nastavit će se pratiti još dvije godine kako bi se prikupilo više informacija o trajanju zaštite."


Evo ti link na ove informacije: link

Hajde ti sada objasni ili opovrgni te laži.
06.01.2023 | 16:15
Službeni narativ službene liječničke struke (kako u HR, tako i u ostatku država) oko Covida je bio i još uvijek je lažan.


A, ti to "znaš" kako točno?!

I, na koji točno način "potvrđuješ" te tobožnje navode, citatom sa HALMED-ovih stranica?

Nego, kad već citiraš, onda ne brkaj različita cjepiva različitih proizvođača:

2. "Cjepivo" štiti preko 90 posto, pa se kako je vrijeme prolazio taj postotak smanjivao - IAKO SE ZNALO OD POČETKA, KADA SU DOBILI CJEPIVO OD PROIZVOĐAČA DA CJEPIVO PREMA NJIHOVIM ISTRAŽIVANJIMA ŠTITI 67 POSTO ako se držimo službenih istraživanja od proizvođača - iako su se oni već dokazali kao lažnim - dokazi izneseni na suđenju u SAD-u.


Za cjepivo koje ti navodiš, Johnson&Johnson se otpočetka znalo da je njegova efikasnost 67%, a postotak od 90% (točnije 95%) se odnosi na cjepiva od proizvođača Pfizer-Biontech i Moderna.

Dakle, ili svjesno lažeš, ili nemaš pojma o čemu govoriš.

Najvjerojatnije ovo drugo.
06.01.2023 | 16:18
Forreste, Shit happens!
  • Air
  • Korisnik
  • 60
06.01.2023 | 17:41
m@xym kaže:
Službeni narativ službene liječničke struke (kako u HR, tako i u ostatku država) oko Covida je bio i još uvijek je lažan.


A, ti to "znaš" kako točno?!

I, na koji točno način "potvrđuješ" te tobožnje navode, citatom sa HALMED-ovih stranica?

Nego, kad već citiraš, onda ne brkaj različita cjepiva različitih proizvođača:

2. "Cjepivo" štiti preko 90 posto, pa se kako je vrijeme prolazio taj postotak smanjivao - IAKO SE ZNALO OD POČETKA, KADA SU DOBILI CJEPIVO OD PROIZVOĐAČA DA CJEPIVO PREMA NJIHOVIM ISTRAŽIVANJIMA ŠTITI 67 POSTO ako se držimo službenih istraživanja od proizvođača - iako su se oni već dokazali kao lažnim - dokazi izneseni na suđenju u SAD-u.


Za cjepivo koje ti navodiš, Johnson&Johnson se otpočetka znalo da je njegova efikasnost 67%, a postotak od 90% (točnije 95%) se odnosi na cjepiva od proizvođača Pfizer-Biontech i Moderna.

Dakle, ili svjesno lažeš, ili nemaš pojma o čemu govoriš.

Najvjerojatnije ovo drugo.


Izjave Beroša i njegove ekipe u početku cijepljenja se nisu odnosile na pojedina cjepiva nego na sva koja su kod nas u ponudi.
Ne moraš imati neki veliki kliker u glavi da ti to bude jasno - jer ljudi ne bi htjeli biti cjepljeni sa onim cjepivom koje manje štiti - jer bi time smanjili zaradu na ostalim cjepivima koja su deklarirano manje štitila - stoga su oni izlazili u javnost s općenitim tvrdnjama kako bi ljude prevarili u smislu da misle da su sva cjepiva iste učinkovitosti - iako su ZNALI da je to NEISTINA jer su imali na uvid dokumente od svih proizvođača.

Koliko laprdaš da bi bilo smješno da nije bolesno.
Zašto?

Zato što još uvijek, pazi ovo: još uvijek na službenim stranicama stoji da cjepivo štiti preko 90 posto:

"Puna učinkovitost cjepiva preko 90% postiže se 10 do 14 dana nakon primljene druge doze." link

nalazi ti se pod rubrikom:
- Kako je moguće da se osobe zaraze nakon što se cijepe? Kako znamo da to nije od samog cjepiva?

Evo i jedne javne izjave Ivana Pavić Šimetin, zamjenice ravnatelja Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo: link

"'Cjepivo je odlična preventiva. Ono je izuzetno efikasno, nismo očekivali da će se prijavljivati učinkovitost na razini 90 posto. To je silno visoko, bez obzira koliko ćemo se puta docjepljivati. Kod cjepiva postoji jedan stručni i znanstveni zazor i upitnik - moramo biti sigurni da je sigurno prije nego krenemo u javno akciju procjepljivanja. To je ono što se čeka', rekao je."

Ima takvih izjava još, ali mi se ne da pretraživati.

Stoga, ne volim se ovako izražavati ali tvoja komunikacija nadasve negativna, točnije us**an, jer i ti si sve ovo čuo, doživio, i mogao sam utvrditi, ali se praviš grbav iz nekog razloga, možda tebi poznatog (mada sumnjam).

A stavku o eksperimentalnom cjepivu si preskočio?
06.01.2023 | 18:23
Bogata mašinerija big pharme plaćala kreiranje nepostojećih doktora koji su na drušvenim mrežama širili njihovu propagandu:

sfstandard.com/technology/these-doctors-...out-they-dont-exist/
06.01.2023 | 19:58
Air kaže:
...jer ljudi ne bi htjeli biti cjepljeni sa onim cjepivom koje manje štiti - jer bi time smanjili zaradu na ostalim cjepivima koja su deklarirano manje štitila


Pripazi malo na stil pisanje, jer prema onome kako je ovo napisano, ispada da:
"ljudi ne bi htjeli biti cijepljeni cjepivom koje manje štiti jer bi time smanjili zaradu na cjepivima"

Hint: ljudi, tj. stanovnici RH se nisu cijepili zbog zarade na cjepivima nego zbog zaštite od virusa. Neki su mogli birati koje cjepivo žele, a neki nisu (tj. mogli su samo odustati ako u trenutku cijepljenja nije bilo cjepiva koje oni žele).

stoga su oni izlazili u javnost s općenitim tvrdnjama kako bi ljude prevarili u smislu da misle da su sva cjepiva iste učinkovitosti - iako su ZNALI da je to NEISTINA jer su imali na uvid dokumente od svih proizvođača.


Toliko su izlazili u javnost da si morao linkati stranice Zavoda za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije, koja je update-ana Bogznakad, ali tamo svejedno piše:

Prema dosadašnjim podacima mRNA cjepiva imaju djelotvornost oko 90%, dok vektorska cjepiva imaju oko 70%.

i, da ne bude zabune, govore o kojim se vrstama cjepiva radi:

takozvana mRNA cjepiva kao što su Pfizer i Moderna i vektorska adenovirusna cjepiva poput Astra Zenece, odnosno Oxfordskog, te cjepiva proizvođača Johnson&Johnson.


Koliko laprdaš da bi bilo smješno da nije bolesno.


Ja laprdam a ti milozvučno biglišeš, sa slučajno ili namjerno pogrešnim podacima.

Zato što još uvijek, pazi ovo: još uvijek na službenim stranicama stoji da cjepivo štiti preko 90 posto:

"Puna učinkovitost cjepiva preko 90% postiže se 10 do 14 dana nakon primljene druge doze."


Učinkovitost se odnosi na vrijeme potrebno da cjepivo djeluje i pruži zaštitu, nakon cijepljenja, a ne na efikasnost cjepiva koja je jasno navedena na istoj stranici. Ali, tebi je to sve isto.

[i]Evo i jedne javne izjave Ivana Pavić Šimetin...Cjepivo je odlična preventiva. Ono je izuzetno efikasno, nismo očekivali da će se prijavljivati učinkovitost na razini 90 posto.To je silno visoko, bez obzira koliko ćemo se puta docjepljivati. Kod cjepiva postoji jedan stručni i znanstveni zazor i upitnik - moramo biti sigurni da je sigurno prije nego krenemo u javno akciju procjepljivanja. To je ono što se čeka', rekao je."

Ima takvih izjava još, ali mi se ne da pretraživati.

Stoga, ne volim se ovako izražavati ali tvoja komunikacija nadasve negativna, točnije us**an, jer i ti si sve ovo čuo, doživio, i mogao sam utvrditi, ali se praviš grbav iz nekog razloga, možda tebi poznatog (mada sumnjam).


To nije izjavila Ivana Pavić Šimetin, nego akademik Miroslav Samardžija, toliko o tome koliko pažljivo čitaš članke koje citiraš.

Ali, čak i da je to izjavila gđa. Šimetin, zar stvarno misliš da je jedna izjava u jednoj TV emisiji od prije dvije godine, može potvrditi ono što nas ti želiš uvjeriti?!

Kako to da ja znam da sva cjepiva nisu jednako učinkovita, a ti ne znaš?!
I taj se podatak može pročitati čak i na linku koji si ti priložio.

Ja sam svoje znanje o koroni crpio iz istih izvora koji su bili dostupni i tebi.
Ali, eto, ti si zbog nekog razloga odlučio da to nije istina, i nastojiš to dokazati izjavom jedne osobe u jednoj TV emisiji, i linkom na web stranice Zavoda za javno zdravstvo, u kojem samo potvrđuju ono što sam ja rekao.

I onda je moja komunikacija negativna i u**na?
A tvoja je pozitivna i sa pelenama?!

A stavku o eksperimentalnom cjepivu si preskočio?


O kakvom eksperimentalnom cjepivu govoriš?!
Sva cjepiva koja su primjenjivana u Hrvatskoj imaju odobrenje Europske agencije za lijekove (EMA) uvjetno ili bezuvjetno, nigdje se ne spominje da se radi o eksperimentalnom cjepivu.

Ti imaš neke drugačije informacije?!
  • Air
  • Korisnik
  • 60
06.01.2023 | 21:15
m@xym kaže:
Air kaže:
...jer ljudi ne bi htjeli biti cjepljeni sa onim cjepivom koje manje štiti - jer bi time smanjili zaradu na ostalim cjepivima koja su deklarirano manje štitila


Pripazi malo na stil pisanje, jer prema onome kako je ovo napisano, ispada da:
"ljudi ne bi htjeli biti cijepljeni cjepivom koje manje štiti jer bi time smanjili zaradu na cjepivima"


Znaš ti dobro poantu - samo se praviš grbav i izostavio si prethodnu rečenicu na koju se odnosi objašnjenje zašto su političari i službeni zdravstveni predstavnici govorili općenito o učinkovitosti cjepiva - navodeći ljude na uvjerenje da su cjepiva ista:

"Izjave Beroša i njegove ekipe u početku cijepljenja se nisu odnosile na pojedina cjepiva nego na sva koja su kod nas u ponudi."

Toliko su izlazili u javnost da si morao linkati stranice Zavoda za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije, koja je update-ana Bogznakad,


Poanta i je da su na početku lagali ljudima uvjeravajući ih da su sva cjepiva ista.

Ali ti ne možeš prihvatiti tu istinu da su lagali i dalje lažu skrivajući nove spoznaje koje se iznose na sudovima (koje su čak od proizvođača cjepiva)
06.01.2023 | 22:25
m@xym kaže:

O kakvom eksperimentalnom cjepivu govoriš?!
Sva cjepiva koja su primjenjivana u Hrvatskoj imaju odobrenje Europske agencije za lijekove (EMA) uvjetno ili bezuvjetno, nigdje se ne spominje da se radi o eksperimentalnom cjepivu.

Ti imaš neke drugačije informacije?!


Samo da se ubacim, iako smo to prošli već sto puta ovdje:

1) Ta "cjepiva" imaju dozvolu za privremenu uporabu, nikada nisu dobila trajnu dozvolu.

2) To sam saznao i rekao ovdje "day one" po riječima specijalista epidemiologije: "Tek nakon 4 godine je moguće dobiti punu trajnu dozvolu". Pitao sam to eksplicitno.

3) Kako nije eksperimentalno kada se nije znalo ništa o nuspojavama, a dokumentacija koja je išla uz cjepivo je bila gotovo potpuno prazna...

4) Zaboravio si na Pfizerovo dioničarsko izvješće (u kojem ne smiju lagati dioničare jer su zakonski obavezni dati točne podatke, za razliku od javnosti od koje su se osigurali tajnim ugovorom) u kojem je jasno rečeno da je velik rizik za dioničare to što je moguće da neće dobiti trajnu dozvolu jer je cjepivo dalo loše rezultate i ima opasne nuspojave. To nisu riječi "čupavog YouTubera" nego službeno Pfizerovo izvješće, imali smo ga ovdje na forumu.

5) Valjda ti ne treba nikakvo izvješće da vidiš i sam da cjepivo ne funkcionira, nije nikoga zaštitilo od zaraze niti od transmisije dalje. Pomoglo je onima koji spadaju u usku grupu osjetljivih na protein koji se pojavljuje kao nuspojava infekcije tim virusom i to je to. Neki liječnici govore iz svoje kliničke prakse da bi i takvi bolje prošli da su bili liječeni na druge načine i lijekovima koji su naprasno povučeni s tržišta.
06.01.2023 | 22:47
Znaš ti dobro poantu - samo se praviš grbav i izostavio si prethodnu rečenicu na koju se odnosi objašnjenje zašto su političari i službeni zdravstveni predstavnici govorili općenito o učinkovitosti cjepiva - navodeći ljude na uvjerenje da su cjepiva ista


Znači, iz ovoga:

"Izjave Beroša i njegove ekipe u početku cijepljenja se nisu odnosile na pojedina cjepiva nego na sva koja su kod nas u ponudi.
Ne moraš imati neki veliki kliker u glavi da ti to bude jasno - jer ljudi ne bi htjeli biti cjepljeni sa onim cjepivom koje manje štiti - jer bi time smanjili zaradu na ostalim cjepivima koja su deklarirano manje štitila - stoga su oni izlazili u javnost s općenitim tvrdnjama kako bi ljude prevarili u smislu da misle da su sva cjepiva iste učinkovitosti - iako su ZNALI da je to NEISTINA jer su imali na uvid dokumente od svih proizvođača."


sam ja trebao shvatiti da su Beroš i ekipa namjerno iznosili općenite tvrdnje o efikasnosti cjepiva, kako bi zaradili više novaca od manje efikasnih cjepiva?

Pa zašto onda nisi to i napisao, a ne onu kobasicu od rečenice?!
I kako se u sve to uklapa činjenica da je Pfizer/Comirnaty višestruko skuplji od nekih drugih cjepiva?!
Zar ne bi bilo logičnije forsirati primjenu skupljih, a ne jeftinijih cjepiva?
Ili su možda "Beroš i ekipa" jednako plaćeni, bez obzira na vrstu cjepiva?!

Poanta i je da su na početku lagali ljudima uvjeravajući ih da su sva cjepiva ista.


Poanta je da ti mrtav-hladan lažeš, jer, svatko tko je htio, mogao se iscrpno informirati o cjepivima i njihovoj efikasnosti, s obzirom da su se kod cjepiva počela primjenjivati sa znatnim vremenskim odmakom od početka njihove primjene u svijetu.

Ako stvarno nisi znao da različita cjepiva imaju različitu efikasnost, onda ili nisi gledao televiziju/čitao novine i internetske portale, jer su svi govorili i pisali o tome, ili si se informirao isključivo putem onih izvora informacija koji pišu samo "istinu"...

Evo ti opet, ako ti je promaklo u prethodnom odgovoru, citat sa stranica koju si linkao:

Prema dosadašnjim podacima mRNA cjepiva imaju djelotvornost oko 90%, dok vektorska cjepiva imaju oko 70%


Jeli to laž?
Da li ti ovu rečenicu stvarno čitaš kao:"Sva cjepiva imaju jednaku 90% efikasnost!"?

Demantiraš samoga sebe, a onda se i dalje držiš iste priče.

A evo ti i jedan novi link iz 2021. godine gdje jasno piše:

... jedna doza Pfizerovog cjepiva daje barem 80 postotnu zaštitu od razvoja simptomatskog COVID-19 i to 21 dan nakon cijepljenja te 100 postotnu zaštitu od hospitalizacije i smrti.

Modernino cjepivo u istim uvjetima daje barem 80 postotnu zaštitu od razvoja simptomatskog COVID-19, ali nije jasno koliko štiti od hospitalizacije i smrti jer je bilo premalo podataka.

Jedna doza AstraZenecinog cjepiva pruža zaštitu više od 70 posto od simptomatskog COVID-19, dok je zaštita od hospitalizacije 100 posto. Ta visoka zaštita traje do 90 dana nakon jedne doze, zbog čega bi u tom periodu trebalo primiti i drugu dozu kako bi zaštita bila produljena.

Što se tiče cjepiva Johnson&Johnson, treba napomenuti da se ovo cjepivo daje samo u jednoj dozi. Značajna se zaštita stvara 14 dana nakon primitka cjepiva, a nakon 28 dana ona iznosi 66,1 posto.


Ja sam se cijepio prije više od godinu i po dana, i već tada sam znao efikasnost svih raspoloživih cjepiva, i znao sam da ona nije ista, a ti nam danas ideš prodavati spiku da je Beroš lagao.

Nije lagao on, nego lažeš ti.

Zašto?
Što imaš od tog laganja?
Ili si stvarno uvjeren da mi tada nismo znali da za razliku u efikasnosti cjepiva, nego da ja sada lažem?!
06.01.2023 | 22:55
Forrest Gump i dalje naivno vjeruje sustavu iako su lagali (svjesno ili nesvjesno). Ako su znali istinu i lagali su, treba ih u zatvor strpati, a ako nisu znali, trebaju se bar ispričati.
06.01.2023 | 23:32
@dpasaric

1) Ta cjepiva imaju uvjetnu dozvolu koja se može produžiti svake godine

2) U rješenju EMA-e ne piše ništa o tome.

3) O kojoj točno dokumentaciji govoriš?

4) Što će im trajna dozvola? Danas cjepivo mogu prodati samo Kinezima, jer još jedino tamo hara virus, ali za Kinu im nije mjerodavna ni EMA ni NHS

5) Da, naravno, cjepivo ne funkcionira, a nakon 1.3 miliona preboljelih Hrvata, i 2 miliona cijepljenih, korona virus je čudesno mutirao u bezopasnu varijantu
07.01.2023 | 01:12
Strašno koliko duboko je to sve išlo...



A imamo i Wuhan Lab žviždača... ali to YouTube cenzurira, pa se mora pogledati ne Rumbleu:

rumble.com/v2482o2-twitter-files-wmatt-t...ary-6th-first-h.html
09.01.2023 | 21:08
Izrael:
odysee.com/@InfoTeam:d/AviBarakLogo:6

t.me/c/1274904317/180931
koristiti Telegram !
09.01.2023 | 21:22
Elon Musk objavio nove Twitter Filese o COVID cenzuri...

alexberenson.substack.com/p/from-the-twitter-files-pfizer-board
09.01.2023 | 23:47
Među ostalim FDA objavljuje podatke studija koje pokazuju da Pfizerovo cjepivo povećava rizik od krvnih ugrušaka u plućima za 50%. I o tome ne piše baš nitko od korporativnih medija. Zamislimo samo da je netko drugi, van njihova dosega investicija, testirao lijek koji povećava zgrušavanje krvi u plućima za 50%, možete li zamisliti da bi mediji šutjeli?

www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0264410X22014931
10.01.2023 | 08:43
" Because an early warning system does not prove that the vaccines cause these outcomes "
10.01.2023 | 15:12
"Sudden death" sindrom:

www.bitchute.com/video/Z5tzjjMg0NXd/
  • Air
  • Korisnik
  • 60
10.01.2023 | 15:25
dpasaric kaže:
"Sudden death" sindrom:

www.bitchute.com/video/Z5tzjjMg0NXd/


Da li je netko utvrdio da se radi o osobama cijepljenim protiv Covida?
10.01.2023 | 16:30
Kada zatvoriš dio čovječanstva i mahnito ih cjepiš milijardu ljudi, te nakon toga poraste smrtnost, kako bi se to trebalo protumačiti?

Problem jer što se mješalo, kada netko umre, onda je s ili od korone.
Od korone su umirali ljudi prije cjepljenja, a nakon cjepljenja su umirali s koronom.
Dosta je mutna statistika koja ne daje jasnu sliku.

Kada sam svojevremeno rekao da respirator ubija ljude, onda su me neki ovdje napali.
Izostanak obdukcije nitko nije baš komentirao.


Davor konstantno upozorava kako su štetne posljedice cijepiva potiskivane i zataškavane kako se ne bi doznala istina.
Trebalo je pridobiti medije, dio znanstvene javnosti, uvući se u vlade država i onda frontalno provesti plan.
10.01.2023 | 16:44
Po kojem kriteriju se:
"Rusi napreduju preko leševa svojih vojnika"
razlikuje od postavljanja video kompilacije koja prikazuje ljude koji padaju u nesvijest u direktnom prijenosu, naslovljen sa:
""Sudden death" sindrom:"?!

Da pogodim, ovo prvo je napisao "pristrani" medij pod utjecajem WEF-a i "big pharma"-e, a ovo drugo je napisao lik koji nam cijelo vrijeme tvrdi da samo nastoji prikazati nepristranu sliku stanja stvari?!

Baš zgodno...
10.01.2023 | 16:51
Air kaže:
Da li je netko utvrdio da se radi o osobama cijepljenim protiv Covida?


Ovdje se uopće ne radi o osobama koje su umrle, tako da nema riječi o nekakvom sindromu iznenadne smrti, a stotine tisuća ljudi su padala u nesvijest i prije nego što je pronađeno cjepivo od korone, padaju sad kad ima dosta cijepljenih, a padati će i kad više ne bude cijepljenih od korone.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 12 minuta
  • drlovric: Prvi i zadnji put sam HR reprezentaciju gledao na Poljudu protiv Brazila. Davno je to bilo.
  • Kloba: I zaključno da se i ja priljučim - samo da se nešto novo i zanimljivo događa! :D
  • Kloba: Ma što se atmosfere tiče, nema do Poljuda. Još samo da nisu u svađi s HNS-om, svaka reprezentacija tamo se smrzne kada dođe. Samo šta ćeš kada kafići u koju zalaze Torcidaši otvoreno stavljaju znakove "ne poslužujemo osobe koje su došle gledati reprezentaciju". U tom stilu. Ne vole HNS nikako.
  • Kloba: Evo link [link]
  • Kloba: drlovric, pa spomenuo sam to ako ti je promaklo. Točnije, zacrtali su si da za 112. rođendan Hajduka (11. 02. 2023.) dosegnu probjku od 112 tisuća članova. A kako su ranije stigli sa 60 preko sto, nije bilo nerealno to očekivati. A po podacima za 2022., ako ne griješim, Real je imao 120 tisuća članova
  • drlovric: Ma nema veze, samo nek se nesto desava :D
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije
  • Kloba: Ma sve radi što se telemacha i EONA tiče. SONY nije radio, imao je problem kod njih. Sad je sve OK
  • drlovric: Kloba: I ja sam to dobio nedavno. Telemach Fiber Duo Premium nesto.... Kod mene sve radi odlicno.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.43 Seconds

Provided by iJoomla SEO