Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


31.12.2022 | 14:03
Ovo je mali forum, sa malim brojem aktivnih tema, i još manjim brojem ljudi koji redovito komentiraju, pa čitanje svih aktualnih tema u nekom periodu ne bi trebao predstavljati neki veliki problem (naravno, ići sada čitati sve teme ispočetka, bilo bi besmisleno).

Ako već tako kategorički tvrdiš da je nešto točno (ili pogrešno), onda je za očekivati i da si čitao sve aktivne teme u bliskoj prošlosti, inače, ako nisi (čitao sve aktivne teme), onda se lako dovedeš u situaciju da kategorički tvrdiš nešto što objektivno nije točno, iako si čvrsto uvjeren da govoriš istinu.

BTW Tema se zvala "Lažu li nas?" ili tako nekako, a netragom je nestala u jednoj od havarija foruma.
  • Air
  • Korisnik
  • 60
31.12.2022 | 14:55
m@xym kaže:
Ovo je mali forum, sa malim brojem aktivnih tema, i još manjim brojem ljudi koji redovito komentiraju, pa čitanje svih aktualnih tema u nekom periodu ne bi trebao predstavljati neki veliki problem (naravno, ići sada čitati sve teme ispočetka, bilo bi besmisleno).

Ako već tako kategorički tvrdiš da je nešto točno (ili pogrešno), onda je za očekivati i da si čitao sve aktivne teme u bliskoj prošlosti, inače, ako nisi (čitao sve aktivne teme), onda se lako dovedeš u situaciju da kategorički tvrdiš nešto što objektivno nije točno, iako si čvrsto uvjeren da govoriš istinu.

BTW Tema se zvala "Lažu li nas?" ili tako nekako, a netragom je nestala u jednoj od havarija foruma.


Napisati ćeš romane oko teme ali se nećeš dotaknuti temeljnog problema.

Kategorički tvrdim na osnovo onog što sam sam napisao i na osnovu onog što sam pročitao što su drugi napisali.

Ne moram pročitati sve teme i sve upise da bi tvrdio da su se ljudi ovdje distancirali od pojma ravnozemljaši ako sam pročitao te upise u kojima se distanciraju od ravnozemljaša (i sam sam jedan napisao). Ali izgleda da ti ovo nije jasno pa zato pišeš to što pišeš.
31.12.2022 | 14:55
Točnije od havarije bi bilo Cenzura, zahvaljujući uvredljivim komentarima, koji ne priznaju drugo mišljenje, osim svojeg, unatoč argumentima!
31.12.2022 | 16:46
@jzelko, sjeti se toga kada budu mene napadali jer imam drugacije misljenje u nekim stvarima.
U pravu je onaj koji ima gumicu.
31.12.2022 | 17:35
Ovdje je temeljni problem u tome što ti tvrdiš nešto što nije točno, i nakon što sam te upozorio na to, ti, umjesto da uzmeš u obzir mogućnost da si u krivu, i dalje ponavljaš jedno te isto. Ako sa istom takvom "preciznošću" prilaziš i ostalim temama o kojima diskutiraš na forumu, sam si sebe diskreditirao kao kompetentnog sugovornika (jer iznosiš laži, a pri tome si čvrsto uvjeren da se radi o istini).

Na stranu to što ja u svom odgovoru uopće nisam spomenuo termin o kojemu ti govoriš (pa tako nema ni govora o eventualnom korištenju toga termina za diskvalifikaciju sugovornika, na čemu se bazira čitav tvoj inicijalni odgovor).
31.12.2022 | 17:36
jzelko kaže:
Točnije od havarije bi bilo Cenzura, zahvaljujući uvredljivim komentarima, koji ne priznaju drugo mišljenje, osim svojeg, unatoč argumentima!


Argumentima?
Niste mi odgovorili dali ovi influenceri zarađuju na svojim argumentima.
31.12.2022 | 18:13

Niste mi odgovorili dali ovi influenceri zarađuju na svojim argumentima.

A zakaj ih sam ne pitaš?
01.01.2023 | 18:51
A za one koji još ne vjeruju, malo za misliti !
www.bitchute.com/video/z7AHVacxJPrY/
01.01.2023 | 23:39
Još jedan zanimljiv pogled na sve što se događalo zadnje dvije godine, pogotovo na samoubojstva mladih zbog izolacije i razne protuzakonite načine na koje su vlade i policija utjerivale teror, a sve bez znanstvene i pravne osnove. Iako se iznose i neke dosta nategnute teorije, dobro je to pogledati, pa onda potražiti odgovore, ako ih ima, a ako ne, ostaviti neka pitanja otvorenima.

rumble.com/v20kv7k-terrain-the-film-by-m...-202213.12.2022.html

Dio koji se čini kao Mišakov "na rubu znanosti" mi je too much, ali opet, poanta znanosti je da baš ništa ne bude dogma i da sve treba propitivati.

S druge strane, one koja je lako matematički provjeriva, nova statistika ide u prilog toj "paranoji" i propitivanju:

02.01.2023 | 22:32
Sami izvedite zaključak.

03.01.2023 | 00:02
Pravi teoretičari zavjere!

03.01.2023 | 10:52
dpasaric kaže:
Pravi teoretičari zavjere!



Da te pitam davore, ima li ama baš i jedna teorija zavjere koja je došla s istoka ? Čini mi se da nema, bar je ja nisam vidio kao što je carica Katarina vidjela Potemkinova sela, ta ista sela je vidjela carica, zato što su produkt zapada.

Samo u slobodnim društvima, su moguće teorije zavjere, dok se u ne-slobodnima, to pitanje niti ne nameće, jer tamo svi znaju istinu. Da sam bar dio tog slobodarskog svijeta
03.01.2023 | 12:04
Odrasla osoba koja je u stanju tvrditi da većina odraslih ljudi vjeruje da vlasti brinu za njih, da mediji pišu samo istinu, da nas lijekovi ne liječe, i da neki anonimus na internetu, iz udobnosti svoje fotelje, može razotkriti zavjeru svjetskih razmjera, ne može biti ništa drugo nego totalni idiot.

Ali... ja sam zelot, jer ne pričam ono što drugima odgovara, i ne vjerujem u gluposti koje ne bi povjerovali ni učenici viših razreda osnovne škole.

Bolje biti zelot, nego idiot, ili još gore, šutjeti i gledati "istinu" koju nam propovijedaju "upućeni".
03.01.2023 | 13:34
m@xym kaže:
Odrasla osoba koja je u stanju tvrditi da većina odraslih ljudi vjeruje da vlasti brinu za njih, da mediji pišu samo istinu, da nas lijekovi ne liječe, i da neki anonimus na internetu, iz udobnosti svoje fotelje, može razotkriti zavjeru svjetskih razmjera, ne može biti ništa drugo nego totalni idiot.

Ali... ja sam zelot, jer ne pričam ono što drugima odgovara, i ne vjerujem u gluposti koje ne bi povjerovali ni učenici viših razreda osnovne škole.

Bolje biti zelot, nego idiot, ili još gore, šutjeti i gledati "istinu" koju nam propovijedaju "upućeni".


Upravo zato si zelot. Sve što si sad napisao govori puno o tebi, a ništa o onima na koje se referiraš. Zato ćemo ti ovo ostaviti kao zrcalo, za slučaj da jednog dana odlučiš izmijeniti ili izbrisati svoj post.
03.01.2023 | 15:05
Oni na koje se ja referiram, najbolje govore sami o sebi, svojim odgovorima i stavovima koje zastupaju. Treba samo pročitati što pišu, i usporediti izrečeno sa drugim dostupnim izvorima.

A ja ću, hvala ti lijepa, radije biti zelot, nego šutke gledati kako samoprozvane sveznalice šire bezočne laži i dezinformacije, sve pod krinkom o tobožnjoj brizi za spas čovječanstva, od svjetske zavjere "neodabranih vođa".

Koji ste to "vi"?
Do sada sam bio uvjeren da govoriš u svoje ime.

I nemojte mi molim Vas "prijetiti" ostavljanjem (tj. ne brisanjem) moga odgovora, jer imam dovoljno, i životnog iskustva i proživljenog straha, da me takve "prijetnje" mogu samo nasmijati.

A što se "zrcala" tiče, pogledajte malo bolje aktivne teme ovdje pod Razno na forumu:

Coronavirus - ZAVJERA
Ukrajina - ZAVJERA
Kakva je budućnost čovječanstva - ZAVJERA
Musk i Twitter - ZAVJERA
Kriptovalute - ZAVJERA

Sve iz "pera" nekoliko "provjerenih" stručnjaka na YouTube-u.

Dok, u isto vrijeme, u tisućama dokumenata objavljenih od strane pojedinaca koji su zbog svog "zviždaštva" završili u zatvoru, ili u egzilu, nema ni riječi o niti jednoj od gore navedenih "zavjera".

Baš interesantno.
03.01.2023 | 15:44
m@xym kaže:
Koji ste to "vi"?


Kako tko? Pa ti i ja. Mi. Ti napisao, ja quotao. Jednostavno.
03.01.2023 | 17:04
"You will own nothing and be happy."
03.01.2023 | 18:10
Treba nešto znati da se može razaznati laž od istine.
Cijela lepeza znanstvenika hrvatskog porijekla koji su ili potkupljeni ili nemaju pojma pušte ni su medijski prostor da zagovaraju kovid agendu i što je još žalosnija, neki od njih ni danas ne odustaju iako su dignute brojne tužbe na sudovima.

Ponovno skrećem pozornost na stranicu: infodemija.org/
Tu imate izvore citata.
03.01.2023 | 19:11
m@xym kaže:

Coronavirus - ZAVJERA
Ukrajina - ZAVJERA
Kakva je budućnost čovječanstva - ZAVJERA
Musk i Twitter - ZAVJERA
Kriptovalute - ZAVJERA


I za svaku od nabrojanih stavki je vrijeme na kraju dokazalo upravo to - da se ne radi tek o "teorijama zavjere" i slučajnim događajima, nego o promišljenim planovima interesnih skupina kojima to donosi zaradu ili drugu korist.

I još treba u tu jednadžbu dodati cijeli vagon oportunista, koji kada shvate da se događa nevolja, zlorabe taj kaos, a hine da rade u interesu čovječanstva i time se šteta povećava. I stavku po stavku postoje provjerivi dokazi da se u svakom od ovih slučajeva djelovalo zlonamjerno, a tijek novca objasni ostalo.
03.01.2023 | 19:50
Naravno...
, a ti "dokazi" su na razini one tvrdnje da je Bill Gates izjavio kako želi cijepljenjem pobiti 10% čovječanstva, us svom TED Talk-u održanom desetak godina prije COVID-a-19. Ili tvrdnje da je Fauci zaposlio svoju ženu na mjesto osobe koja je odobrila COVID cjepiva, a svoju kćer u Twitter, kako bi mogla brisati komentare koji negativno govore o njezinom ocu.
Ili slavodobitne izjave Elona Muska, kako su se sve zavjere, ne navodeći koje, dokazane, tako što je on nekolicini podobnih novinara dao na uvid "inkriminirajuće" materijale, koje onda ti novinari puštaju u javnost u obliku isječaka, screenshot-ova i sličnih ad-hoc dokumenata.

Na isti takav način, bilo tko bi mogao "dokazati" što god mu padne na pamet.
03.01.2023 | 20:15
m@xym kaže:
Naravno...
,(...)


Zašto si ti uopće onda u raspravi? Čime točno onda doprinosiš ako je jedino što radiš citiranje tuđeg rada i muke (znanstvenika i sl.?) Koja je razlika između čitanja tvojeg posta i otvaranja bilo kojeg portala koji prenosi iste izjave koje ti prenosiš? Znam da, kao i svi drugi, imaš pravo na rasprave, samo ne razumijem, ako je rasprava unutar ove i drugih tema koje si naveo samo rasprava o nedokazanim teorijama zavjere, iz tvoje perspektive, boriš se s vjetrenjačama. Zašto?
03.01.2023 | 21:05
Zašto si ti uopće onda u raspravi?


Da nije možda zabranjeno?!

Čime točno onda doprinosiš ako je jedino što radiš citiranje tuđeg rada i muke (znanstvenika i sl.?)


Čime točno raspravi doprinose linkovi na YouTube video uratke koji objavljuju laži i dezinformacije?

A, moj doprinos možeš vidjeti u nekoliko navrata kada sam pokazao (ne iznošenjem vlastitih neutemeljenih tvrdnji, nego prilaganjem originalnih video zapisa, ili izjava relevantnih osoba) da su tvrdnje iznesene od strane "nedresiranih" i "informiranih" stručnjaka sa YouTube, ili izokrenute originalne izjave, ili najobičnije laži.

Koja je razlika između čitanja tvojeg posta i otvaranja bilo kojeg portala koji prenosi iste izjave koje ti prenosiš?


Hoćeš reći da ja samo ponavljam kao papagaj ono što govore izvori koji ne podržavaju teorije zavjere, dok ovi linkovi na YouTube-u zapravo predstavljaju težak istraživači rad ostalih sudionika u diskusiji?

Zašto?


To sam već odogovorio:
"Bolje biti zelot, nego idiot, ili još gore, šutjeti i gledati "istinu" koju nam propovijedaju "upućeni"."
03.01.2023 | 21:30
www.hop.com.hr/2021/11/08/prof-soc-i-fil...zujuci-necijepljene/
Ma proglasi i ovo teorijom zavjere jer ne stoji iza službenog stava! A linkove nemoj provjeravati jer su isto "fake".
  • Air
  • Korisnik
  • 60
03.01.2023 | 22:51
jzelko kaže:
www.hop.com.hr/2021/11/08/prof-soc-i-fil...zujuci-necijepljene/
Ma proglasi i ovo teorijom zavjere jer ne stoji iza službenog stava ! A linkove nemoj provjeravati jer su isto "fake".


Siguran sam da bi neki na ovo najradije, po uzoru na Putina, proglasili zabranjenim pisati protiv izjava “službenih” znanstvenika i zdravstvenih “vrhovnika”.

A sve koji se usude drugačije govoriti bi proglasili vješticama jer oni drže “znanost” za jaja.
03.01.2023 | 23:48
m@xym kaže:
Zašto si ti uopće onda u raspravi?


Da nije možda zabranjeno?!

Čime točno onda doprinosiš ako je jedino što radiš citiranje tuđeg rada i muke (znanstvenika i sl.?)


Čime točno raspravi doprinose linkovi na YouTube video uratke koji objavljuju laži i dezinformacije?

A, moj doprinos možeš vidjeti u nekoliko navrata kada sam pokazao (ne iznošenjem vlastitih neutemeljenih tvrdnji, nego prilaganjem originalnih video zapisa, ili izjava relevantnih osoba) da su tvrdnje iznesene od strane "nedresiranih" i "informiranih" stručnjaka sa YouTube, ili izokrenute originalne izjave, ili najobičnije laži.

Koja je razlika između čitanja tvojeg posta i otvaranja bilo kojeg portala koji prenosi iste izjave koje ti prenosiš?


Hoćeš reći da ja samo ponavljam kao papagaj ono što govore izvori koji ne podržavaju teorije zavjere, dok ovi linkovi na YouTube-u zapravo predstavljaju težak istraživači rad ostalih sudionika u diskusiji?

Zašto?


To sam već odogovorio:
"Bolje biti zelot, nego idiot, ili još gore, šutjeti i gledati "istinu" koju nam propovijedaju "upućeni"."


Ne, nije zabranjeno. Osobno ne vjerujem u bilo kakvu cenzuru, kao što sam i rekao, kao i svi ostali imaš pravo na raspravu, no vidim da ti ne ide dobro zaključivanje točnog konteksta.

Tvoj doprinos je, dakle, samo linkanje? Dakle imaš apsolutno isti doprinos kao i drugi koji linkaju druge stvari - linkaš tuđi rad, ne svoj. Nije me briga koji je u pravu, nego mi ostavljaš dojam da misliš da si puno pametniji od drugih ljudi samo zato jer stvari koje ti linkaš imaju veću "težinu." Možda si potpuno drukčija osoba, ali na mene tvoji postovi ostavljaju takav dojam.

Sam sebe opisuješ kao zelota u ovom kontekstu, dakle nemaš niti jedne trunke sumnje u to što linkaš? Po meni je to malo zabrinjavajući stav, jer isti taj autoritet kojeg spominješ tebi laže još lakše nego bilo kome drugom. Ponavljam, jer znam da ćeš opet ovo izvući iz konteksta kao inače: nije me briga koji od vas je u pravu. Ja sam svoje zaključke donio svojim istraživanjem, ponajviše kao ti, službenim istraživanjima, da me kasnije ne trpaš u ravnozemljašku vreću.
04.01.2023 | 00:21
@mnp2009

Da li si ti uopće pročitao moj odgovor?!

Ne, moj doprinos nije "samo linkanje".
Ne, ne mislim da sam puno pametniji od drugih, i nikad to nisam rekao.
Ne, ne linkam stvari koje imaju veću težinu nego argumentirano dokazujem laži i dezinformacije, koje drugi forumaši nekritički prenose dijeljenjem linkova koje propagiraju zagovornici teorije urote.

Kada netko, npr. napiše da je Bill Gates na TED Talku koji je YouTube zabranio, i ne samo zabranio, nego i ukida accounte ljudima koji isti pokušaju ponovo staviti na YouTube, izjavio da namjerava cijepljenjem smanjiti ljudsku populaciju za 5 do 10%, a ja priložim link na YouTube, koji prikazuje taj TED Talk, i dokažem da sve što je prethodno izrečeno, je, ili laž, ili iskrivljivanje originalne izjave, ti stekneš dojam da ja mislim kako sam puno pametniji od drugih jer kao "moji linkovi" imaju veću težinu?!

Jesi li ti malo posvađan sa logikom?

Ja sebe ne opisujem kao zelota, to je @smayoo-va izjava, pa sam u istom kontekstu tako i odgovorio, i copy-paste-ao rečenicu.

Ja izvlačim stvari iz konteksta?!
Može li samo jedan primjer, bilo gdje sa foruma, ne mora biti ova tema.
Samo jedan primjer u kojem sam ja nešto izvukao iz konteksta.

Svi mi donosimo zaključke svojom vlastitom pameću i eventualnim istraživanjem.
Samo, pitanje je koliko je taj naš zaključak relevantan, i na temelju kakvih informacija je donesen.

Za promjer, nevezano za ovu temu, sad kad se igralo svjetsko prvenstvo u nogometu, od 4 miliona Hrvata, imali smo 5 miliona nogometnih selektora. Od tih 5 miliona, vjerojatno bi bili dovoljni prsti jedne ruke da se izbroje svi oni koji bi doista mogli obavljati taj zadatak na isti ili sličan način kako je to napravio trenutni izbornik.
A opet, možeš biti siguran da većina od onih 5 miliona misli da bi oni bili bolji izbornici od Zlatka Dalića.

P.S. Nisam nikoga strpao u nikakvu vreću, posebno ne u ravnozemljašku, pa tako neću ni tebe.
04.01.2023 | 00:32
m@xym kaže:
...
Ili slavodobitne izjave Elona Muska, kako su se sve zavjere, ne navodeći koje, dokazane, tako što je on nekolicini podobnih novinara dao na uvid "inkriminirajuće" materijale, koje onda ti novinari puštaju u javnost u obliku isječaka, screenshot-ova i sličnih ad-hoc dokumenata.

Na isti takav način, bilo tko bi mogao "dokazati" što god mu padne na pamet.


Razumijem na što misliš i ne kažem da nema i takvih slučajeva. No, zato treba uzimati veće uzorke i s različitih izvora, ako nisu 100% provjerivi. A po ovim točkama sve drži vodu, ne moraš daleko:

1) COVID - ne moraš duboko tražiti niti gledati komentare cenzuriranih doktora na opskurnim webovima. Dovoljno je već to što se do podataka, koji se inače daju liječnicima uz cjepivo, moralo dolaziti sudskim putem jer su tražili tajnost 50 godina. Ugovori su tajni, a radi se o javnoj nabavi na razini EU! Dandanas se ne zna puni sastav "cjepiva". Već to je dovoljno "red flagova" da vidiš da stvar debelo smrdi. A danas, kada znamo da cjepivo i nije cjepivo jer nema odlike pravog cjepiva, vidimo da je to bila igra pohlepe i kontrole.

2) Ukrajina - ako engleski političar 2014. javno u EU parlamentu kaže: "Ako nastavimo s ovom politikom, imat ćemo za par godina rat u Ukrajini", ako isto to par godina kasnije naširoko objasni američki geostrateg u svom jednosatnom predavanju, a onda isto ponovi i bivši USA veleposlanik u Rusiji, onda nitko ne može reći: "Rusi su nenadano poludjeli i napali Ukrajinu iz čista mira!" Znalo se da će se to dogoditi i namjerno se guralo u tom smjeru umjesto da se radi na miru i da do rata nikada ne dođe.

3) Budućnost čovječanstva - nije tu ništa tajna zavjera ako je to javni program WEF-a. Odi pročitaj, ništa skriveno. I usputno možeš knjigu Klausa Scwhaba "The Great Reset", pa zaključi sam što se zbiva i kako se svakom novom krizom nalaze novi državni mehanizimi da se građanima oduzmu slobode, jedna po jedna.

4) Musk i Twitter je barem sve dokumentirano jer čovjek sada ima cijeli backup pod prstima, a mi koji dnevno koristimo Twitter znamo da je zaista i bilo tako.

5) Kriptovalute - ako WEF prvo komentira da su kriptovalute prijetnja, ako se oni zalažu za uvođenje svog CBDC-a koji je izravna konkurencija kriptovalutama, ako nakon toga odaberu svog igrača (Sam Bankman-Fried) i promoviraju ga na svom webu, zatim ga stave na naslovnice svojih korporativnih medija (od Forbsa nadalje) i guraju ga baš svuda uz jaku medijsku kampanju, a onda ispadne da je on trojanski konj koji je sve to izgradio skroz neozbiljno i kao kulise samo kako bi napravio jednu od najvećih prevara, a istovremeno slao novac toj ekipi koja ga je pomagala, što reći dalje? Ako ti vjeruješ da je sve to slučajno, živio ti meni!
04.01.2023 | 05:35
m@xym kaže:
P.S. Nisam nikoga strpao u nikakvu vreću, posebno ne u ravnozemljašku, pa tako neću ni tebe.


Jesi itekako. Stalno to radiš, još malo pa tri godine.
04.01.2023 | 10:14
Pojam "ravnozemljaš" sam u svojim odgovorima koristio sedam (7) puta, u bilo kojoj temi pod Razno.

U ovoj temi sam taj termin koristio tri (tri) puta (ne računajući ovaj zadnji put kada sam rekao da nikoga nisam strpao u nikakve vreće), prvi put 2022. godine u 8. mjesecu.

Dosljedno i nadasve argumentirano kao i uvijek.
04.01.2023 | 10:38
Sad tome pribroji još i koliko si puta koristio termin "idiot", "kreten", "maloumnik", "nepismen" i sl.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 18 minuta
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije
  • Kloba: Ma sve radi što se telemacha i EONA tiče. SONY nije radio, imao je problem kod njih. Sad je sve OK
  • drlovric: Kloba: I ja sam to dobio nedavno. Telemach Fiber Duo Premium nesto.... Kod mene sve radi odlicno.
  • Kloba: PS5, isprika...
  • Kloba: Prešao na Telemach EON TV. Uzeo Premium paket. Jako zadovoljan. I sada, hoću malo na PS%, kada ono, pao im server...
  • rusty: GRAVIS.DE je kapitulirao (od danas). Zatvaraju... :(
  • drlovric: Ja imam USA account za Apple jer bosanski niti ne postoji. Prodaju te iPhione a tjeraju te da odaberes drugu drzavu za nalog, i nikom nista.
  • drlovric: Zasto Turcin koji zivi ili radi u EU ili USA ne bi mogao placati Adobe pretplatu u svojoj zemlji? :)
  • drlovric: Ma sve je to siva zona i ljudi to koriste masovno. Ja sam godinama koristio indijski YT, nikada problema. Poceo sam placati bosanski samo raid glazbe. Jer ubijao me YT sa indijskim prijedlozima i artistima :) Sa $2.5 mi je pretplata skocila na 5 eura, al prezivio sam taj finacijski udarac :)
  • Zdravac: To nije uopće legalno. Za profesionalnu primjenu smatram da ipak treba kupiti i računati kao poslovni trošak.
  • t_burgund: Za tursku cijenu potrebno je koristiti VPN. Koliko je to legalno za profesionalnu upotrebu?
  • Zdravac: 6 eura (ako imaš account registriran u Turskoj)
  • Gjuroo: @Zdravac: 6 ili 60?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.47 Seconds

Provided by iJoomla SEO