Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


27.06.2022 | 19:00
Bio par dana u Beču i vidjeli se s frendicom koja živi tamo (u stvari zadnje dvije godine ne jer je ludilo uhvatilo Austrijance).
Kaže da su Austrijanci jako veliki antivakseri jer kod njih ne postoji obavezno cijepljenje protiv ičega, a zato su prosvjedovali jer im se htjelo naturiti obavezno cjepljenje protiv korone.
27.06.2022 | 20:43
Debata o sigurnosti cjepiva, dvoje su protiv, dvoje su za, ali iznose zanimljive činjenice...

27.06.2022 | 21:06
Ne znam sjećate li se ovog BiH odvjetnika? Od početka pandemije je bio kritičan i prozivao ih za sve što rade krivo i van transparentnih javnozdravstvenih protokola, a sada je odlučio tužiti njihov Zavod za javno zdravstvo. Lijepo ih razmontirava točku po točku...

  • Air
  • Korisnik
  • 59
27.06.2022 | 21:59
Palac gore za Mirnes Ajanovića i ekipu koja stoji iza ovog procesa zaštite ljudskih prava. Čak sam spreman zažmiriti na to što se radi o političkoj stranci (ako sam dobro shvatio). Kada bi se bar našlo više takvih i u ostalim državama koji bi pravnim putem napravili sve što je potrebno tako da se nitko više ne usudi igrati igru za pharmu.
28.06.2022 | 07:34
A kome će ih tužiti? Kako ono kaže bosanska narodna "kadija te tuži, kadija ti sudi"...
  • Air
  • Korisnik
  • 59
28.06.2022 | 08:55
Imamo nedavni primjer iz Amerike s Pfizerom.
Uvjeren sam da je Pfizer računao sa sudstvom tako da će njihova istraživanja njihovih cjepiva koja su katastrofična po njih ostati tajna. Ako uzmemo u obzir koji moćni i utjecajni ljudi i fondovi stoje iza Pfizera realno je bilo očekivati da će uspjeti u tome.
Međutim nešto se okrenulo protiv njih.
Velika većina ljudi u političkim i pravnim krugovima (mislim na sami vrh državnog sustava) su izabrani od vlasnika krupnog kapitala i odgovaraju njima. Međutim, neki od njih nisu iskvareni i zlobni do srži, imaju skrivenu savjest u sebi i imaju svoju točku loma.
Vjerujem da se “to” desilo Pfizeru.
Na osnovu toga znam da oni koji pokušaju / pokušavaju nešto napraviti pozitivno u ovim silnim negativnostima imaju šansu i uspjeti. Ako pri tom koriste odgovarajuća znanja tada je šansa puno veća za uspjeh.
Oni koji samo sjede i kukaju nemaju nikakvu šansu.
Kadija će tužiti i suditi dovijeka ako mu preostali milijuni ljudi dopuste to.
28.06.2022 | 20:29
Air, mislim da ima nešto u tome. I mnogo liječnika je isto tijekom vremena shvatilo da su bili izmanpulirani i da to što su ih tjerali da rade mimo protokola nije bilo opravdano, da to nije bila iskrena briga za zdravlje, već guranje cjepiva po svaku cijenu radi njihovog interesa.
  • Air
  • Korisnik
  • 59
29.06.2022 | 11:33
Evo jednog svježeg primjera onog o čemu sam pisao: link

Ekipa igrača je dogovorno šutila o vjerojatnoj zaraženosti koronom. Ali je jedna osoba "pukla" i progovorila. Pitanje je tko je sve učestvovao u dogovoru? Da li samo igrači ili je utjecaj imao i organizator.

Ovo je primjer na "nižoj" razini interesa i posljedica na društvo.
Međutim ako imamo više ovakvih slučajeva, a nažalost imamo, tada to postaje veći problem od onih na "višoj" razini interesa i posljedica na društvo.

S druge strane, ovo je pokazatelj kako i dalje tlače društvo sa mjerama koje su nepotrebne i neučinkovite i u konačnici destruktivne.
29.06.2022 | 19:37
A gdje je garancija da su testovi uopće točni?
29.06.2022 | 21:51
Nevini i dobronamjerni Pfizer, kojem je javno zdravlje na prvom mjestu, plaćao je jahte s lijepim lobisticama kako bi "senzibilizirao" političare:

30.06.2022 | 07:53
Jbs, Davore, natjerao si me da idem gledati, da vidim te lobistice, a to cijelo vrijeme samo ovaj čupavac trkelja...
30.06.2022 | 08:32
A dobro, nije xxx film, ali ima dovoljno da se vidi kakav modus operandi ima Pfizer...
01.07.2022 | 00:05
Uz sva cjepiva Fauci dobio covid i opet mulja...

  • Air
  • Korisnik
  • 59
01.07.2022 | 15:27
Uz sve upise o djelovanju Pfizera, u Americi stručnjaci ne "doživljavaju" događanja oko Pfizera nego je njihov stav: link

"U zadnjih 18 mjeseci, dostupna cjepiva protiv covida, najprije kao serija od dvije doze, a potom i booster, odradila su sjajan posao da nas zaštite od zaraze, hospitalizacije i smrti. Na svjetskoj razini spašeno je 20 milijuna života samo u 2021. godini. Čak i danas, dvostruko je veća vjerojatno da će se necijepljeni Amerikanci zaraziti covidom nego cijepljeni Amerikanci te je šest puta veća vjerojatnost da će umrijeti od te bolesti. Međutim, kako virusi mutiraju, tako bi se trebala mijenjati i cjepiva.

Sažetak je to ovotjednog ključnog sastanka stručnog savjetodavnog odbora Agencije za hranu i lijekove SAD-a održano u utorak, o kojemu piše Andrew Romano, dopisnik Yahoo Newsa."

Pa eto neka ostane i ovo zapisano.
06.07.2022 | 09:57
Odvjetnik koji je dobio "Dieselgate" aferu protiv VW-a, govori kako idu pripreme za veliku zajedničku tužbu protiv big-pharme i korumpiranih državnih agencija u pandemiji.

rumble.com/v1b1zyq-dr.-reiner-fuellmich-...gainst-humanity.html
  • Air
  • Korisnik
  • 59
06.07.2022 | 15:42
dpasaric kaže:


Izgleda mi kao da je netko odradio praksu u HR sudstvu pa pokupio ideje.
06.07.2022 | 19:39
Kako to, kako to?

10.07.2022 | 08:21
7F9EAA0D-B1C0-4D6B-BCBD-A9CD0EF8979B.png


www.newshub.co.nz/

Zasto imaju zabranu?
10.07.2022 | 10:42
balkans.aljazeera.net/teme/2021/7/6/fran...ja-nas-hrani-i-truje

Ovo je razlog reguliranjem upotrebe umjetnog gnojiva i pesticida, a nikakva zavjera o gladi. Seljaci su u EU dobivali poticaja i poticaja da bi proizvodili hranu (od koje se preko 40% baci iz razno raznih razloga). Nije jednostavno napraviti potrebne izmjene da se zaustavi globalno zatopljenje bez da se neke djelatnosti reformiraju.
ALI MORAMO!
Isto to čeka i Auto industriju! Pa i mi sami moramo nešto drastično promijeniti da bi dostigli ciljeve koji su definirani Pariškim sporazumom.
Moj jedan dobar prijatelj je u Nizozemskoj poljoprivrednik, ima prirodni uzgoj svinjetine. Već prije 8 godina je smanjio upotrebu umjetnog gnojiva i pesticida u zasjevima silaže. a i pita se koji kurac ostali čekaju toliko dugo. A nije mu ni jasno zašto se toliko koprče, smanje proizvodnju i time im poraste cijena i sve je isto samo manje CO2.
Isto kao što moramo smanjiti emisije CO2 iz proizvodnje energije i prometa, moramo i iz poljoprivrede i stočarstva.
Dok smo u 60 setim imali potrošnju mesa od 32 kg po glavi sad je to naraslo na 47 kg mesa po glavi.
Ako uzmemo u obzir da za proizvodnju 1 kg mesa emitiramo 3,05 kg CO2 onda je lako izračunivo koliko više CO2 emitiramo i koliko se ta količina povećala. Naime 45,75 kg CO2 više po potrošaču i godini. Kad još uzmemo u obzira da se ta količina mesa proizvodi na skladište, jer uvijek mora biti sve u regalima, onda ćemo ovoj CO2 balansi morati dodati hlađenje te količine mesa što je još dodatnih 11 kg CO2 onda se još treba dopremati kamionom i to je cca 28 kg CO2 po kilogramu mesa. Poljoprivreda je na 6. mjestu u ranglisti zagađivača.
Ja sam osobno smanjio meso u mojoj ishrani na 2 puta tjedno (tako je bilo u mom djetinjstvu a i u tvom jezilko) meni ništa ne fali.

Jedino zbog čega bi ova Vaša argumentacija pila vode je da poričemo globalno zatopljenje! A to će malo teže ić, 33 °C u zadnjih par dana su dovoljno dokaza.
10.07.2022 | 11:18
To je samo komadić istine, isto kao i u pandemiji, WEF i Schwab se uhvate nečega što ima osnove u stvarnosti, ali onda to preuveličaju do granica raspada sustava kako bi napravili kaos sebi u korist.

Naravno da se treba boriti protiv umjetnih gnojiva i ostalog zagađenja, ali ne na način da se unište mali ljudi, male poljoprivredne i stočarske tvrke, obiteljska gospodarstva. A oni idu punom parom k tome paralelno na više fronti.

I sav prljav posao koji su izveli u pandemiji (samo pogledaj bilance tih korporacija i gdje je novac išao) sada žele izvesti s hranom.

BTW, super mi je onaj zastupnik iz Australije koji je na televiziji postavio pitanje: ok, a znate li koji je udio CO2 u atmosferi Zemlje? Ne? A znate li da je samo 0.04%. A od toga svi ljudi na svijetu naprave 3%! A od tih 3%, Australija napravi tek 1,3%! I to je razlog da napravimo gospodarsko samoubojstvo?

twitter.com/JamesMelville/status/1545897913762603010
10.07.2022 | 12:07
Davore hajde prebaci moj i tvoj komentar u temu gdje pripadaju. Hvala.

Ali nije bitno koliko CO2 ima u atmosferi, bitno je da je to plin koji nam je potreban a i u velikim količinama ometa nam hlađenje.
Ne uništava se obične male OPG-ove nego mijenja njihov poslovni model. Masovno stočarstvo nije više održivo. Da se treba vremena za tu reformu, treba. Ali bitna je i neizbježiva. Sigurno se treba tim poduzetnicima priskočiti u pomoć ako negdje zapnu, ali CO2 smanjiti na najmanju moguću razinu!
Znaš, malo je čudno da svi ti stručnjaci koje navodite ti i jezilko od svake krize i poteškoća naprave globalnu spregu i neki nad cilj nekih elita. Ali baš od svake! To postaje nevjerojatno. Koliko inteligencije i koordinacije mora neko imati ko kuha takvu priču?

BASF i Monsanto/Bayer ne spadaju očito u te profitere i geokreatore, jer sa smanjivanjem- zabranom umjetnog gnojiva i pesticida oni puše punim.


P.S. Prosto ne vjerujem da je tu nešto sumnjivo, osim stvarno stajanje na kočnicu u globalnom zatopljenju.
10.07.2022 | 13:24
Ma poruka može ostati i ovdje jer je ionako sve povezano i iza oba scama su isti ljudi i novac će opet teći njima.

Pročitaj program WEF-a, njihove planove, simulacije, što su sve govorili u Davosu i svih prošlih godina, nitko niti ne treba "slagati globalnu spregu" - oni i sami sve kažu jer su postali toliko umišljeni i bahati, toliko su sigurni u moć svog novca da zaista misle da im nitko ne može ništa, zato se više i ne skrivaju. Tebe nije malo prošla jeza kada si vidio WEF policiju u Davosu? To je na korak do paravojnih formacija kakve su nacisti imali na početku. A gle čuda, ovom je otac bio nacist.

Pogledaj samo što je Schwab pisao u svojoj knjizi, što će ti više? To više nije "teorija zavjere" - kada se sve odvija po tom planu. Neki procjenjuju da se radi o oko 20.000 najbogatijih ljudi svijeta koji zapravo drže sve bitno i dovoljno je njih 20.000 da zeznu cijelu civilizaciju od nas 7,5 milijardi.

A najlakše je tako da uzmeš neki stvarni problem i onda za njega ponudiš rješenje, ali ekstremno, a ljudi progutaju udicu. Sjetimo se kako se promijenio zakon u USA nakon 9/11, pa svi oni ratovi i sukobi radi koji su Assange i Snowden na crnoj listi, a pravednici su, pa pandemija koja je iskorištena do ekstrema za njihov profit, proxy rat američkog vojnog lobija u Ukrajini samo radi njihove zarade, sada je iduće ovo s hranom i ograničavanjem energije ljudima s ciljem da ih se drži pod kontrolom.

A kapitulaciju možemo potpisati kada nam uvedu CBDC, centralnu digitalnu valutu.

Jako si naivan ako misliš da su oni dobronamjerni i da to čine iz altruističkih pobuda i da pomognu cijelom čovječanstvu.
10.07.2022 | 14:02
Kao npr. Švicarska garda u Vatikanu, Wagner Grupa u Rusiji? Može li biti da im je to samo zaštitarska tvrtka koju ste vi na nož dočekali?
10.07.2022 | 14:11
tino1 kaže:
Kao npr. Švicarska garda u Vatikanu, Wagner Grupa u Rusiji? Može li biti da im je to samo zaštitarska tvrtka koju ste vi na nož dočekali?


Ne može. To je istražio nezavisni novinar Avi Yemeni, to su bile službene švicarske policijske snage koje su se izvlačile od neugodnog pitanja da su "svojom voljom na uniforme stavili WEF oznake". To je otprilike kao da MUP na skupu HDZ-a zašije na odore HDZ oznake. Strašno.
10.07.2022 | 15:09
Baš da je neovisan? Ovakvi ne ovisni su napali Američki Kaptol.

Bilo bi lijepo kad bi se lakše mogla staviti slika na komentar. Ja uvijek verglam i na kraju odustanem.
10.07.2022 | 15:18
stavi mi neku sliku gdje se vidi to, ja nisam ništa našao.
10.07.2022 | 18:52
Evo pa gledaj:



Evo malo i generalno o tome je li to "zavjera" ili se "Build Back Better" zaista događa mimo naše navodne demokracije:



Znači Schwabov slogan "Build Back Better" se može tumačiti tako da tome prethodi da sve prvo biva polomljeno da bi se onda uspostavilo novi sustav. U knjizi tumači kako je pandemija idealan tren za to, a onda iz toga slijedi lom dobave, energije, poljoprivrede...

Teorija zavjere?
16.07.2022 | 20:40
Licemjerni Trudeau odgovara samo na pitanja novinara koje sam plaća. Kada ga nezavisni novinari pitaju normalno i razumno pitanje, on ih ignorira. Sasvim je očigledno da je marioneta big-pharma lobija i WEF-a:

17.07.2022 | 20:10
Ipak se kreće! Sve jasnije izlazi na vidjelo da je sve urota protiv čovjeka. Tvorac Barringtonske deklaracije : www.glas-koncila.hr/intervju-s-odmakom-p...-lekcija-iz-svedske/
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati, 54 minuta
  • Zdravac: 6 eura (ako imaš account registriran u Turskoj)
  • Gjuroo: @Zdravac: 6 ili 60?
  • Zdravac: Photoshop (odnosno, kompletni Creative cloud paket sa Premiere, Acrobatom i sve drugo) košta 6 EUR / mjesečno! :)
  • jura22: Canva kosta skoro kao Photoshop
  • dpasaric: Tihi su po pitanju iPada, ali čisto po broj dana od zadnjih modela čini se da će uskoro.
  • Yonkis: Kad izlaze novi iPadovi?
  • drlovric: Ne traze cak niti EDU email. Odobreno je zahtjev. Tako da je ovo rijeseno prije par dana.
  • drlovric: Da pojasnim moralnim dusebriznicima :) Radi se o programu Canva koji nudi besplatno svoju PRO inacicu svim uciteljima, radnicima biblioteka, neprofitnim organizacijama i sl. Moja kcerka to koristi za skolu i ne krse se nikakva pravila. Jednom odobren ucitelj moze dodavati ucenike besplatno, kreirati virtualne ucionice, radionice i sl.
  • smayoo: pa ilegalno je ako netko želi na temelju tuđeg studentskog identiteta koristiti neki softver besplatno.
  • Miro Spiro: mail
  • Miro Spiro: sada svi prilkom upisa na fax dobiju
  • Miro Spiro: zasto je to ilegalno? Ja sam bio student, nisu nam dali mail adrese, moramo sam se sam snalaziti da potvrdim stanje studenta.
  • jura22: Hoce ilegalno doci do programa.
  • moragd: @drlovric kako ti profesor moze pomoci? Treba ti mail adresa sa univerziteta?
  • drlovric: Ima li ovdje kakva dobra profesorska dusa? Treba mi jedan dizajnerski software koji je besplatan za teachers :) Pa eto ako hoce da pomogne :) Msg me pls.
  • Yonkis: Apple releases macOS Sonoma 14.4, watchOS 10.4, tvOS 17.4, HomePod 17.4 software update.
  • stefanjos: [link]
  • stefanjos: ja sam neki dan otrkio pdf gear i odusevljen sam (koristim ga na windowsu) ali je potpuno free i ima editing i split/merge i dosta finih stvari.
  • Riba: Ja koristim Nitro PDF Pro ali sam ga kupio na nekom debelom popustu kao upgrade sa PDF Pen Pro. [link]
  • drlovric: Ja imam i PDF Expert. [link]
  • smayoo: @applejabuka vidi Wondershare PDF Element. Ne znam točno što ti treba pa provjeri može li on to.
  • Zdravac: zapravo sam mislio micanje OD tema s kojima se nemožeš nositi.
  • kupus: I ja bih maknuo offtopic teme, da se mene pita.
  • applejabuka: Da li imate kakvu dobru soluciju / zamjenu za adobe acrobat pro, ne da mi se stvarno plaćati svaki mjesec 15€ da bi editirao par fileova i dodao tekst
  • Zdravac: Iz tog razloga, siguran sam da puuuno forumaša dolazi na forum, ali aktivno sudjeluju samo u čitanju, ali ne i u pisanju.
  • Zdravac: micanje ot tema koje ti iz nekog razloga ne odgovaraju, svakako pomaže! :)
  • Zdravac: Da, dovoljno je maknuti se od teme i shvatiti da nije poanta da se pokuša promjeniti nečije mišljenje nego iznijeti svoje
  • JOHN: ili se se maknut iz teme ako te ona opterećuje
  • JOHN: Jbg. Trebaju se znat isključit, ako smatraš da je s druge strane degenerik
  • Kloba: I kako neće ljudima dosaditi iste stvari koje mogu čusti na svim ostalim medijima? Pa tu su dolazili da se od toga odmore.
  • Kloba: Daddo, Dijete - puno mudrih ljudi koji uopće više ne sudjeluju u raspravama. Kako ne vidimo obrazac? Trujemo se temama koje svi mogu pogledati u Dnevniku, a nitko nije pametniji. Nakon COVID-a ovaj se forum promjenio skroz. Teme razno su COVID, Ukrajina.
  • marioart: konacno podrska za dva vanjska ekrana, ali i daje sramotna kolicina memorije u baznom modelu ....
  • dpasaric: [link]
  • dpasaric: Stigao novi MacBook Air M3! :)
  • JOHN: Šteta. Razlog je neki događaj na forumu ili netko s foruma?
  • smayoo: Da, Dijete je tražio da ga izbrišemo prije nekog vremena :(
  • kupus: sto je ovo, i djeteta nam nema vise na forumu?
  • kupus: došao m3 air, cijena stara
  • zoranowsky: Bok @SRLTRON!
  • Zdravac: @SLRTRON Dobrodošao! :)
  • m@xym: @SRLTRON, Vikalica ne služi pomaganju. Napiši u forumu (u odgovarajući podforum) koji je problem, pa će ti se netko vjerojatno javiti.
  • SRLTRON: Bok ljudi nov sam , prvi dan sam pa molim pomoć
  • smayoo: Lako za to. Chuck Norrisu radi digitalno potpisivanje na Apple silicone Macu! :D
  • kupus: :D
  • zoranowsky: :)
  • zoranowsky: Chuck Norris je napravio update 10.8.
  • kupus: Ako je tko pronašao normalan način updatea 10.8., neka javi, čisto znanosti radi.
  • smayoo: Chuck Norris se rodio koliko hoće puta, i kad hoće. :D
  • Eagle: Chuck Norris nije rođen 6.5.1945. nego 10.03.1940. dakle ne kužim foru
  • cariblanco: A to što sam i ja rođen 6.5..neke godine, ima li tu slučajnosti. Datum nisam izmislio :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.38 Seconds

Provided by iJoomla SEO