Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


24.07.2022 | 18:20
Ok, istražio sam malo dalje, da ne bude da istražujem samo stvari koje "guraju vodu na moj mlin", ispada da je ovo s Nadalom fake, zato je Bitchute uklonio video - i njima je u interesu da budu vjerodostojan alternativan izvor, a ne da se gore nađe i svašta što je nekakava namjerna podvala. Nisu inače loši, ali potkrade se i njima. Dobra stvar je što kada im se prijavi da je nešto fake, onda to brzo uklone.

Snimka jest stvarna, ali se dogodila prije corone, tako da to nema smisla. No, nije to izvedeno bez povoda, o njegovim problemima (a koji nisu vezani za anatomske ozlijede) pisao je i Independent.

www.independent.co.uk/sport/tennis/nadal...-wells-b2041358.html
  • Dijete
  • Posjetitelj
24.07.2022 | 21:40
jura22 kaže:
Sad u NZ i AU sve zatvoriti na 15 dana i svo gospodarstvo zaustaviti.
Pod hitno cijepiti sve od 0-100 godina. 4. doza je preporucljiva, a 3. obavezna.
Potvrde skratiti na 3 mjeseca i onda iz pocetka.
Samo tako se mogu rijesiti korone, rekao bi Gates i Fauci.

E da, jedino Pfizer vaccine koristiti, nikako one druge jer su jeftine, a znamo da “koliko para, toliko muzike!”.


I opet jako koristan komentar od tebe.

Moj razlog boravka na ovom forumu je dobijanje informacija iz prve ruke od ljudi iz razlicith djelova svijeta. I da dam svoje osobno vidjenje i tu i tam bacim brojke koji su mi dostupne.

Ako te zanima kako je na NZ, pitaj me i dat cu ti info.


Meni je bedasto da citat linkan senzacionalisticki clanak sa net.hr koji je los prevod clanka sa dailymail (koji je pak britanski) i nije unutarnje stanje stvari vec poprilicno negativan pogled s drugog kraja svijeta - i ako si procitao brojku umrlih od Aprila do prekjucer - 46 ljudi ukupno - clanak jest samo clickbait, jel?

I siri dezinformacije. Dakle podrzavas stvaranje kaosa i sirenje neistina?

To je kao da ja linkam clanaka sa recimo stuff.co.nz koji je los prevod clanka sa blic.rs koji govori o stanju u Zagrebu.... Pa radije pitam tebe koji zivis u Zagrebu.

Bilo bi mnogo korisnije da tipkas svoje osobno iskustvo i vidjenje pa da imamo siru i sarolikiju sliku o ovoj bezgranicnoj glupoj situaciji. Il uzivas bit onaj kojeg se svi stide u drustvu?


A kaj se tice lockdowna, bit ce onako kako vladajuci odluce, jer smo ih izabrali. Nece bit kako ja kazem, ili kako ti kazes... A gospodarstvo? Ima i vaznijih stvari od gospodarstva...
25.07.2022 | 08:38
Dobro je da postoje drzave u kojima vlade zatvaraju ljude u kuce i siluju sa cjepljenjem.
Dobro je za one razumne zemlje da vide kako efekta od takvih mjera nema, a broj psihickih bolesnika i samoubojica raste.

Koliko je u NZ porasao broj pijanaca?
Koliko ih je iselilo?
Koliko se ubilo?
  • Dijete
  • Posjetitelj
25.07.2022 | 09:25
jura22 kaže:
Dobro je da postoje drzave u kojima vlade zatvaraju ljude u kuce i siluju sa cjepljenjem.
Dobro je za one razumne zemlje da vide kako efekta od takvih mjera nema, a broj psihickih bolesnika i samoubojica raste.

Koliko je u NZ porasao broj pijanaca?
Koliko ih je iselilo?
Koliko se ubilo?


Brojke! Jako volim brojke, i srecom brojke su dostupne - kao i gljive, jao sto volim gljive...

Alkoholizam:

Alkoholizam je dosta prisutan na NZ, slicno kao u Hrv (doduse, nisam primjetio da se pije rakijica na taste ili pelin uz jutarnju kavu - al da s pije, pije se... )
Brojke kazu da je po zadnjem izvjestaju 20% odraslih - alkoholicar (ili kako se to tu zove imas hazardous drinking pattern)... Vidi dole po godinama koliko je porastao u posljednje vrijeme, dajem ti sazetak, al na linku imas brojke od posljednjih 10 godina...

Izvor podataka za alkoholizam:
2020/21 - 19.9%
2019/20 - 21.3%
2018/19 - 20.4%
2017/18 - 19.8.%


Iseljavanje / Doseljavanje iliti migracija....

Ovo ce bit tesko sad odgovorit, morat cemo pricekat jos par godina da se stanje izstabilizira.
Nije se moglo doc na otoke neke vrijeme osim ako nisi stalni rezident ili drzavljanin, a ljudi koji su mozda i planirali otic negdje, nisu to napravili jer nisu znali hoce li se moc vratit. Namjerno kazem otoke, jer (vidi globus ili mapu) nema bas bog zna sto oko nas... Nije da mozes skocit u auto i otic u Minhen na Oktoberfest..
NZ gaji nesto sto se zove OE (overseas experience) i veliki broj mladih nakon faksa ode u svijet, na godinu dvije da iskuse svijeta - pa se vrate. Mnogi ostanu dulje (kao sto sam i ja otisao iz Hrv pa ostao dulje na primjer)...
Kad je krenulo sranje sa Koronom, masa ljudi je odlucila doc nazad i provest coronluk sa obitelji, vidi spike na grafu...

Tako da, morat cemo pricekat jos par godina da se vidi tok migracije...

Brojke migracije (koliko ljudi ulazi / izlazi iz zemlje)

Broj stanovnika (podaci kazu da raste)



Samoubojstva:

Pisao sam prije, samoubojstva su "in" u Novom Zelandu vec neko vrijeme. Radio sam na dokumentarcu o tome prije 6 godina... I nazalost, brojke su standarno visoke, i na linku su informacije od koje se meni ledi krv u zilama, al nece znaciti nikome tko ne zna povijest ovih krajeva.. al svejedno ima brojki...

Al ukratko - Izvor podatka:
2020/21 11.3 na 100 000 stanovnika (591 suspected)
2019/20 12.9 na 100 000 stanovnika (661 suspected)
2018/19 12.12 na 100 000 stanovnika (629 suspected/623 confirmed)
2017/18 12.7 na 100 000 stanovnika (635 suspected/598 confirmed)



Dakle, nije bio neki porast...

EDIT: Popravljen dio o samoubojstvima - pobjegla mi jedna nula i to 4 puta
25.07.2022 | 10:23
NZ tek sada slijedi eksplozija zarazenih i umrlih.
Mi u RH stekli smo kakav takav prirodni imunitet a manje cjepljenih znaci i manje oslabljenih imuniteta (Davor je pisao o tome).

Inace, u RH ljudi piju jer mogu. ????
  • Dijete
  • Posjetitelj
25.07.2022 | 10:26
jura22 kaže:
NZ tek sada slijedi eksplozija zarazenih i umrlih.
Mi u RH stekli smo kakav takav prirodni imunitet a manje cjepljenih znaci i manje oslabljenih imuniteta (Davor je pisao o tome).

Inace, u RH ljudi piju jer mogu. ????


Ne znas ni hvala rec kad ti netko opsirno odgovori na pitanja?

Ali da, najgore tek dolazi na otoke.
  • Dijete
  • Posjetitelj
25.07.2022 | 10:30
Ustvari, pardon... glup sam jer sam naivno mislio da pitas jer te zanima i da ces nesto suvislo komentirat i nadovezat se na temu...

Bum samo lijepo dalje citao i ne javljao se...
25.07.2022 | 10:41
Hvala.
Od deraljnog odgovora, veca je bit samog problema.
Imam prijatelja u Australiji i ne gledaju blagonaklono na Novozelanđane.
  • Dijete
  • Posjetitelj
25.07.2022 | 12:10
Ja sam iz Zagorja i z Hrvatima sam se navek dobro slagal…
25.07.2022 | 14:48
Meni nema nikakve veze to što Australci ko ne vole N.Zelađane. Kakvu poruku? Što? Kome? Jesam li nešto propustio, napada li Australia N.Zeland?

Btw. u samoubojstvima vodimo!

Izvršena samoubojstva jedan su od vodećih uzroka smrti od ozljeda u Hrvatskoj. Kroz godine se bilježe oscilacije u broju izvršenih samoubojstava, kao i u broju izvršenih samoubojstava prema broju stanovnika (stopa/100.000). Od 1999. godine prisutan je trend pada broja samoubojstava. U 1985. godini počinjeno je 1.050 samoubojstava (stopa 21,5/100.000). Podjednak, a ujedno i najveći broj samoubojstava registriran je 1987. i 1992. godine (1.153 slučajeva, stopa 24,1/100.000 i 1.156 slučajeva, stopa 24,2/100.000). Najmanje izvršenih samoubojstava registrirano je 1995. godine (930 slučajeva, stopa 19,4) te u razdoblju između 2000. i 2015. godine (926 slučajeva, stopa 20,9 2000. godine; 739 slučajeva, stopa 17,6/100.000 2015. godine). S obzirom na spol omjer samoubojstava muškaraca i žena kretao se u rasponu od 2,2 do 3,7:1.

Izvor: www.hzjz.hr/sluzba-epidemiologija-preven...oubojstava-hrvatske/

NZ= 12 na milion stanovnika a mi cca 170 na milion. Pa ti vidi.
25.07.2022 | 17:24
Najbolja su osobna iskustva s ovom pošasti. Evo jedno osobno iskustvo Čede Jovanovića, političara u Srbiji, koji je tri puta prebolio coronu. Gledajte do cca. 25 min. tada nastupaju, možda neki pseudo-efekti kod vudu- ljekara.



Bitno je da čovjek, nikad nije pušio, jak je kao bik, a sve ga je ovo spopalo. Nemam nikoga namjeru plašiti, samo da budemo svi svjesni, koliko je ovo *ranje još uvjek opasno. Sam sam prebolio coronu, s blagim elezijama na gornjim djelovima pluća. Bio sam dva puta na slikanju pluća u razmaku od par tjedana, zadnji je nalaz , "prati se nepotpuna regresija sada naznačenih lezija srednjih i donjeg plućnog polja, nešto izraženije lijevo. Ostali intratorarkalni status b.o.". Kupio sam onaj oksiometar i pogledam to skoro svaki dan. Razina kisika u krvi mi je oko 95 %, dalje od toga nejde. Ok, nemam problema s disanjem i počeo sam raditi..kad pogledam prvih 25 minuta od Čede, imam osjećaj da sam dobio jack-pot..inače imam dvije doze pfizer_a.
25.07.2022 | 18:30
Ja sam sada po drugi put pozitivac. Uvoz iz Austrije, pretpostavljam da sam pokupio u muzeju, shoppingu ili na koncertu, uostalom nije ni važno.

Ugl. prvi put sam dobio sredinom siječnja, i prva dva dana me rasturalo, a poslije toga je lagano popustilo i nisam imao nekih problema. Cijepljen sam s AZ 2x, a supruga s Pfizerom. Supruga je pokazala simptome tri dana nakon mene, s tim da je puno više kašljala, iskrašljavala i trebalo je neko vrijeme da se vrati u normalu, ali opet, ništa strašno. U travnju je sin donio gripu tip A iz škole, i satrala me žešće od covida, a najzanimljivije je da sam poslije gripe izgubio dio spektra okusa i mirisa, i do sada mi se nisu vratili. U srijedu će biti tjedan dana od prvih simptoma, a danas je i PCR potvrdio pozitivu. Za sada je samo sin razvio simptome, a žena i kćer su negativke...

S kim god sam se čuo u zadnjih par dana, svi su bolesni ili imaju nekog bolesnog, ili su u proteklih tjedan-dva bili bolesni. Opće veselje
25.07.2022 | 19:44
Ja, evo, osim vas ovdje, Jabučara, i jednog kolege građevinskog inženjera s kojim radim neke nadzore, ne poznajem nikog tko je dobio coronu nedavno.
25.07.2022 | 20:16
Kuma i od kume mala.
Pitanje je sto imaju. Simptomi prehlade.
Trstovi su upitne selektivnosti.
Za uvesti mjere trebate manje selektivan test.
Za potvrde trebate jako selektivan test.
Tteba balansirati između.

Vjerujem da i na testovima varaju.
25.07.2022 | 20:30
smayoo kaže:
Ja, evo, osim vas ovdje, Jabučara, i jednog kolege građevinskog inženjera s kojim radim neke nadzore, ne poznajem nikog tko je dobio coronu nedavno.


A je, to je tak, sto ljudi sto... sto žena...
Evo baš me zvao frend iz banda, inače fizioterapeut. Mala mu je upravo zakurila i pozitivna je na kućnom testu. Frend koji mi servisira čamac je prebolio, i hrpa njegovih kontakata je bila zaražena. Susjed iznad i do mene u zgradi. Kod klijenta u uredu... kod žene u uredu... itd...

Mislim da se puno ljudi i ne ide testirati jer su simptomi uglavnom blagi. Ja sam išao na PCR i klinca sam naručio na PCR jer nemam pojma što jesen nosi i ako bude samoizolacija da barem bude evidentiran da je prebolio da mi ne visi doma ako nema potrebe za tim.
26.07.2022 | 15:28
smayoo kaže:
Ja, evo, osim vas ovdje, Jabučara, i jednog kolege građevinskog inženjera s kojim radim neke nadzore, ne poznajem nikog tko je dobio coronu nedavno.

Ja ih znam osobno 5 unazad dva tjedna, jedan od njih je treći put bolestan i nije se cijepio i nikada nije imao ozbiljne simptome. Jedna cijepljeni je obolio drugi put. Svih petero su pokupili koronu na svadbi i svi su bili skupa u autu. Svi su kurili jedan ili dva dana do oko 38. Nakon temperature, ko novi. Da se nisu testirali, mislili bi da je viroza.
Dakle, bio cijepljen ili ne pobereš ju i imaš iste simptome.
Zanimljivost je ta da su svi zakurili nakon 48h, a onaj necijepljeni nakon 4 dana. Necijepljeni je imao najblaže simptome, vrlo blaga temperatura(37.3) i šmrcavica.
26.07.2022 | 15:29
zoranowsky kaže:
smayoo kaže:
Ja, evo, osim vas ovdje, Jabučara, i jednog kolege građevinskog inženjera s kojim radim neke nadzore, ne poznajem nikog tko je dobio coronu nedavno.
Ja sam išao na PCR i klinca sam naručio na PCR jer nemam pojma što jesen nosi i ako bude samoizolacija da barem bude evidentiran da je prebolio da mi ne visi doma ako nema potrebe za tim.

Što je najgore, u pravu si
26.07.2022 | 15:44
smayoo kaže:
Ja, evo, osim vas ovdje, Jabučara, i jednog kolege građevinskog inženjera s kojim radim neke nadzore, ne poznajem nikog tko je dobio coronu nedavno.


Evo ja sam konacno uspio prosli tjedan! :-D
  • Dijete
  • Posjetitelj
26.07.2022 | 22:43
Riba kaže:

Evo ja sam konacno uspio prosli tjedan! :-D


Kako je? Ocu i ja!

Imam karte za Cavea u Melbournu u 11. i 12. mjesecu i ak ne dobijem covid "prirodnim putem" naci cu nekog rodju da mi se iskaslje u facu.

Al kako je krenulo, doci ce i u nasu ulicu u roku od mjesec, dva...
27.07.2022 | 01:10
smayoo kaže:
Ja, evo, osim vas ovdje, Jabučara, i jednog kolege građevinskog inženjera s kojim radim neke nadzore, ne poznajem nikog tko je dobio coronu nedavno.

Pozdrav ljudi!
Vidim da je @Riba odgovorio za sebe, rekoh da dodam svoje iskustvo.
Jučer sam se testirao da sam negativan, nakon što sam prvo prije neka dva tjedna bio pozitivan.
Sve kod liječnika obiteljske medicine.
Baš me steplo kao klasična gripa, ali bez temperature.
Prvu noć sam imao i zimicu iako je vani bilo full vruće, uz kašalj i glavobolju.
Da bi iduće dane ostao kašalj te tu i tamo glavobolja.
Znao sam da je COVID jer gripa u ovom dobu godine ne može biti, ali svejedno sam se otišao testirati u svoj Dom zdravlja.
Naravno, ispao sam pozitivan.
Pa sam se još prošli tjedan (kada sam se počeo osjećati bolje) htio testirati da vidim da li sam i službeno negativan, ali mi je medicinska sestra sugerirala da je mudrije pričekati, jer je imala dosta slučajeva kada bi ljudi i nakon preproručene karantene (sada je sedam dana ako se ne varam) i dalje bili pozitivni.
Pa sam tih sedam pretvorio u 14 dana.
I sada sam službeno negativan.
Tri sam se puta cjepio.
Moje iskustvo sa COVID-om ne mogu opisati kao nešto strašno.
Kako sam napisao - klasična gripa, samo van sezone gripe.
E sada, da li je takva blaga reakcija bila zbog varijante COVID-a, ili pak činjenice da sam se tri puta cijepio - nemam pojma.
Ono što mi je drago jest, kada me već zakačilo, da imam u sustavu da sam prebolio COVID u srpnju 2022.
U slučaju zahtjeva za ponovnim cjepljenjem i to, kada krene na jesen ponovno...
27.07.2022 | 08:54
Dijete kaže:
Riba kaže:

Evo ja sam konacno uspio prosli tjedan! :-D


Kako je? Ocu i ja!

Imam karte za Cavea u Melbournu u 11. i 12. mjesecu i ak ne dobijem covid "prirodnim putem" naci cu nekog rodju da mi se iskaslje u facu.

Al kako je krenulo, doci ce i u nasu ulicu u roku od mjesec, dva...


To je i nas bilo frka, jer smo u Austriju išli na Stonese. Srećom, "izvukli" smo se, dobili smo Covid u povratku
27.07.2022 | 09:05
Gates, kao ogromni dioničar big-pharme, a ujedno financijer WHO, je u sasvim jasnom sukobu interesa.

27.07.2022 | 09:22
Istina je da je mnogo zaraženih sada, oko mene desetak. Kako sam uspio slomiti mali prst na nozi i bio na hitnoj, i tamo su me upozorili da je velik broj pozitivnih i da se čuvam.

No, gledajući njihovo ponašanje tamo, nisam baš dobio dojam da to tome daju neki veći značaj, sve su to hendlali nekako rutinski i ležerno - maske su nosili samo baš kada se mora, skidali su ih non-stop, od prijavnice nadalje, neki od tehničara su govorili "idem se testirati, da sam bar pozitivan da malo odmorim". Jedna doktorica je na primjedbe u tom smjeru rekla "Je'l ti to mene *ebeš?!" - što me posebno dojmilo kao osebujan stil hitne službe. No, da ne shvatite to sve kao neku kritiku, bili su vrlo ljubazni, mene su obradili brzo i profesionalno, slikali, napisali papire i pustili me doma, sve u 2 sata. Vjerujem da je raditi u hitnoj službi jedan od težih poslova, fizički, ali i psihički.

Što se tiče tog novog vala zaraza, za sada jedina anomalija koju primjećujem je da su svi zaraženi cijepljeni s 2 ili 3 doze. Nitko od nas necijepljenih, a preboljeih, u tom društvu se nije zarazio. Naravno, možda je to sasvim slučajno tako, a možda nas čuva stečeni prirodni imunitet za koji nova istraživanja kažu da još i najbolje štiti od svega. To bi se podudaralo s onim što sam dobio kao savjet epidemiologa još na početku epidemije.

Boo, vidjet ćemo!
27.07.2022 | 09:57
Dijete kaže:
Riba kaže:

Evo ja sam konacno uspio prosli tjedan! :-D


Kako je? Ocu i ja!

Imam karte za Cavea u Melbournu u 11. i 12. mjesecu i ak ne dobijem covid "prirodnim putem" naci cu nekog rodju da mi se iskaslje u facu.

Al kako je krenulo, doci ce i u nasu ulicu u roku od mjesec, dva...


Pa nije lose, temperaturica 42, caj i film sa mladim Charlesom Bronsonom, spavao sam nocu kao beba!

Bolje nadji da ti netko uvali jezicinu, sto je sigurno - sigurno je!
27.07.2022 | 10:18
dpasaric kaže:
No, gledajući njihovo ponašanje tamo, nisam baš dobio dojam da to tome daju neki veći značaj, sve su to hendlali nekako rutinski i ležerno - maske su nosili samo baš kada se mora, skidali su ih non-stop, od prijavnice nadalje, neki od tehničara su govorili "idem se testirati, da sam bar pozitivan da malo odmorim".

E to je to.
U ljekarnama se mora nositi i ljudi to poštuju, ali u domovima zdavlja (gdje je također obavezno) ne nosi niti pola osoblja, niti 75 posto pacijenata. Kada sam znao da sam bio pozitivan, čekao sam rezultate brisa i ženskica sa dvogodišnjim dijetetom praktički pušta toga klinca da mi ulazi u ograđeni, staklenim vratima zatvoreni prostor gdje posjednu ljude za koje se sumnja da su pozitivni i koji su se došli testirati.
Ja s druge strane stišćem kvaku da dijete ne uđe, kroz masku i staklo se derem da sam pozitivan i da pripazi na dijete - ona me gleda kao tele tipa "šta se tebe tiče di će moj mali ići?".
Da nije ušla u ambulantu minutu kasnije ja ne znam bi li uzela to dijete i maknula ga s druge strane tih vrata...
EDIT:
Ja mislim da sam se i zarazio u tom Domu zdravlja.
Svi su bolesni, testiraju se a ljudi uopće ne nose maske.
Mislim, ja nosim, ali nema više onih razdaljina među ljudima. Ponovo smo natiskani ko sardine kada je gužva.
27.07.2022 | 22:27
28.07.2022 | 06:31
Reci to Vanjuški pa će ti on odmah objasniti da je ta Natalie Winters jedna obična glupača.
  • Daddo
  • Posjetitelj
28.07.2022 | 08:11
Katoličko sveučilište u USA, Nashville... zaista eminentna ustanova... vjerojatno u rangu hrvatskih studija u Mostaru?

Super mi je da se jedan marketinški stručnjak bavi marketingom kroz sličice... vjerojatno još nije prerastao fazu "životinjsko carstvo".

Službeni podatak u RH za jučer - 10 235 aktivnih slučajeva, 18 umrlih i 20 na respiratoru.

Litra kisika je 3x litra dizela.

Preračunato u bureke to je 2,5 bureka. 11 slanaca. I to ako nisi preosjetljiv na gluten. Ako jesi onda je to sve x5.

Respirator troši 10-20 litara na sat.

Ali veli onaj taksidermist da takvih nije šteta jer su ionako za (p)repariranje nepodesni i svejedno bi umrli.
28.07.2022 | 11:16
Opet počinje izvještavanje
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 20 sati, 11 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Maxxy, Riba, Anonimci (661)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.51 Seconds

Provided by iJoomla SEO