Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


17.06.2022 | 08:35
Dr. Campbell, koji je zaista uvijek vrlo suzdržan i objektivan, uvijek gleda samo gole brojke i činjenice i suzdržava se ikakvog subjektivnog nagađanja, ali ovaj put je dosta zabirnut s boginjama - jer događa se nešto vrlo čudno: potvrđene su nikada viđene mutacije i to na način i u obimu koji se nikada prirodno nije dogodio, nema takvog primjera do sada.



Ono što bih ja dodao - možda to ima veze s onih 9,8 milijuna $ koje je Fauci dao prošle godine za "istraživanja na boginjama".

Previše je to slučajnosti nakon Wuhana za kojeg je dokazano da je bio njegovo "maslo". Zlikovci.
18.06.2022 | 14:30
Pandamned - dobar dokumentarac nizozemskog redatelja o stanju u medijima i novinarskoj profesiji u zadnje dvije godine pandemije. To bi trebali pogledati naši "nezavisni" novinari.

www.marijnpoels.com/copy-of-pandamned-englisch

18.06.2022 | 21:41
"You were called a conspiracy theorist for asking whether COVID19 came from a lab leak. Now, the WHO is finally asking the same questions."




Guverner Floride neće naručivati cjepivo za djecu.

19.06.2022 | 19:58
Evo sada nakon istine, malo i "laži". Inače i sam imam coronu nakon dvije doze i na bolovanju sam tri tjedna.

https://i.postimg.cc/fJCG3cYf/1655469995-zujovic-scaled-e1655470039262-900x602-1.webp

www.danas.rs/vesti/drustvo/pulmolog-zujo...a-preminulih-lekara/

Ovdje piše da je 140 doktora u Srbiji, znači oni koji su liječili pacijente umrlo od te iste bolesti. Sve je lako i lijepo dok nismo na nakim takvim listama, vidjet ćemo kako "pametne ptičice" budu popevale na jesen.
19.06.2022 | 20:56
Brz i lak oporavak ti želim!
19.06.2022 | 21:14
cariblanco kaže:
Ovdje piše da je 140 doktora u Srbiji, znači oni koji su liječili pacijente umrlo od te iste bolesti. Sve je lako i lijepo dok nismo na nakim takvim listama, vidjet ćemo kako "pametne ptičice" budu popevale na jesen.


Nisam shvatio što želiš reći? 140 liječnika je umrlo, deseci tisuća ljudi su umrli, ti si se razbolio nakon dvije doze, a zaključak je... koji?
20.06.2022 | 01:09
FDA/CDC u Americi odobrio cjepivo i za bebe od 6 mjeseci(!), a sve bez ikakvih propisanih testova i bez ikakvih podataka i dokaza zašto bi to uopće imalo smisla kod djece koja uopće nisu ugrožena skupina. Uz to, efikasnost im je nikakva. Izgleda da im pohlepa nema granica.



Divim se kako doktor Campbell to sve lijepo mirno i profesionalno iznosi.
20.06.2022 | 16:23
smayoo kaže:
cariblanco kaže:
Ovdje piše da je 140 doktora u Srbiji, znači oni koji su liječili pacijente umrlo od te iste bolesti. Sve je lako i lijepo dok nismo na nakim takvim listama, vidjet ćemo kako "pametne ptičice" budu popevale na jesen.


Nisam shvatio što želiš reći? 140 liječnika je umrlo, deseci tisuća ljudi su umrli, ti si se razbolio nakon dvije doze, a zaključak je... koji?


Hvala Davore na željama Smayoo, pa moj zaključak je da smo svi još u debeloj gabuli i neizvjestosti. Nedaj Bože neki novi ebeniji soj. Vidim da smo sad skoro svi u temi relaksirani i tražimo dokaze za neke urote i teorije zavjere i tko je što zaebao, tko je koliko love zaradio i što je od koga prešućeno. Ne kažem da nije o tome legitimno pričati i istraživati, samo da ne posvetimo previše pažnje tome a da zaboravimo glavnu premisu, a ona je kako da to sve preživimo.

Link na one ljekare u Srbiji sam stavio usput na one koji si govorili da izmišljam, a više da ih se spomenemo i da se ljudi zahvale i sjete za njihovu žrtvu, jer ako ima heroja, to su oni. Na žalost o tome se malo priča i u Srbiji, a kod nas mnogima taj podatak nije niti poznat. Sad imam vremena pa gledam mnogo stvari na yt, gdje je i sam Predrag Kohn, naš Capak, priznao da je umrlih bar 3-4 puta više nego što pokazuje sl. statistika.
20.06.2022 | 16:30
Gates obrće retoriku nakon što je vidio koliki je otpor ljudi koji ipak kritički razmišljaju i nakon što je no. 1 "trending topic" na Twitteru bio "#billgatesbioterrorist".

brownstone.org/articles/bill-gates-and-the-frame-game/

No, kako je ovdje lijepo analizirano, to je samo privremena taktika i predah, na jesen oni kreću dalje.
20.06.2022 | 16:46
cariblanco kaže:
Smayoo, pa moj zaključak je da smo svi još u debeloj gabuli i neizvjestosti. Nedaj Bože neki novi ebeniji soj. Vidim da smo sad skoro svi u temi relaksirani i tražimo dokaze za neke urote i teorije zavjere i tko je što zaebao, tko je koliko love zaradio i što je od koga prešućeno. Ne kažem da nije o tome legitimno pričati i istraživati, samo da ne posvetimo previše pažnje tome a da zaboravimo glavnu premisu, a ona je kako da to sve preživimo.


Ljudi koji su jedini relevantni stručnjaci u ovom polju, a to su virolozi (ne epidemiolozi, ne imunolozi, ne farmaceuti, itd.) kažu da i virusi evoluiraju, kao i ostala živa bića (iako virusi navodno samo djelomično odgovaraju definiciji živog), samo je kod njih to toliko brzo da se naziva mutacijama, a ne evolucijom. Međutim, uspješni virusi (oni koji opstaju i ostaju prisutni stoljećima i dulje) evoluiraju prema tome da svog domaćina "napadaju" toliko slabo da većina njih normalno funkcionira i kreće se među drugima, i na taj način omogućava lakše širenje virusa, a da se mijenjaju (mutiraju) toliko brzo da je na njih nemoguće steći prirodni imunitet. Kao najbolji primjer uzima se virus prehlade. Širi se iznimnom lakoćom, izaziva vrlo blage simptome i smrtonosan je samo za osobe s dramatično narušenim imunitetom (kronični bolesnici ili transplantanti koji uzimaju imunosupresore, bolesnici od AIDS-a i sl.), značajan broj zaraženih uopće nema nikakve simptopme ili samo blago šmrca te uopće ne reducira svoje dnevne aktivnosti, a virus se mijenja takvom brzinom da prosječan čovjek može uredno pokupiti prehladu i tri puta godišnje.

U tom smislu, neprirodno je da bi neki virus mutirao u smjeru suprotnom od evolucijskog optimuma. Štoviše, prije je za očekivati da je takva mutacija umjetno izazvana.

EDIT:

Ako pogledaš, s druge strane, virus ebole, koji ima efekte na pacijente dostojne jednog solidnog horror filma, nije se nikad globalno proširio. Zašto? Jer se razvija toliko brzo i dramatično da je iznimno lako prepoznati bolest i reagirati vrlo brzo. Jednostavno nema dovoljno vremena da zaražen čovjek ode npr. na avion i odleti nekamo na drugi kontinent, tamo izađe iz aviona i s aerodroma, dođe do npr. hotela i tek tamo ga nađu mrtvog drugi dan u hotelskoj sobi, nakon što je u međuvremenu zarazio stotine drugih. Kod ebole, bolest se razvija u par sati, a većina pacijenata je mrtva u roku od jednog dana. I to je glavni razlog zašto je virus ebole evolucijski neuspješan (za viruse, ne za ljude ).
20.06.2022 | 21:38
Ne mutiraju virusi radi prilagodbe, vec radi krnjeg DNA i “losih” uputa ljudskoj stanici kako da ih umnozava. Ako krene u blazi oblik, opstane, ako krene u gori oblik, nestane.

Nadalje, tocno je da su virolozi ono sto nama treba a ne lijecnici koji pausalno proucavaju viruse ali im ljudi bezrezervno vjeruju, vise nego biolozima (“to su oni koji predaju u skoli, a znamo kakve su skole”).

Inace, broj virusa je nezamislivo veliki. Tek maleni dio je uopce opasan za ljude. Inace, virusi nisu niti iz bliza istrazeni.
Prehladu uzrokuje stotinjak virusa recimo.
Jedan od vecih strahova je prelazak virusa sa zivotinje na covjeka i steta koju bi on napravio.
20.06.2022 | 22:18
O zlorabi podataka koje je vlast prikupljala za vrijeme pandemijskih mjera:

21.06.2022 | 07:07
jura22 kaže:
Ne mutiraju virusi radi prilagodbe, vec radi krnjeg DNA i “losih” uputa ljudskoj stanici kako da ih umnozava. Ako krene u blazi oblik, opstane, ako krene u gori oblik, nestane.


Da, točno tako. To je elementarni princip evolucije i kod složenijih organizama. Lavina nasumičnih mutacija od kojih poneka ponekad dovede do osobine koja unaprjeđuje sposobnost za opstanak i razvoj i daje prednost toj grani.
22.06.2022 | 12:08
Svaka mutacija je razgradnja DNK i može slučajno biti NE štetna.Npr izgubiš osjet za bol, pa te ne boli ubod pčele, noža, štipanje itd. Porežeš se pa ne osjetiš ! Koliko je to korisno ili štetno je za diskusiju. I malo humora za kraj:

22cjepivo22.jpg
22.06.2022 | 12:17
Zašto "službeni narativ" i dalje potpuno ignorira prirodni imunitet, a ključan je?



Inače, vidjeli ste aktualne podatke iz Portugala?

Imaju 95% cijepeljenih i 65% s boosterom! A situacija na terenu?

Imaju 10 puta veću smrtnost nego Hrvatska u kojoj nas je gotovo pola necijepljenih. Kako to, kako to?
22.06.2022 | 12:19
Masoni antivaxeri. Nema drugog objašnjenja.
22.06.2022 | 13:14
dpasaric kaže:

Inače, vidjeli ste aktualne podatke iz Portugala?
...
imaju 10 puta veću smrtnost nego Hrvatska u kojoj nas je gotovo pola necijepljenih. Kako to, kako to?


Na koje podatke misliš?!

Prema worldometer-u, na 5 miliona zaraženih, oni su do sad imali oko 24.000 mrtvih.
U isto vrijeme, mi smo na oko 1.2 miliona zaraženih, imali 16.000 mrtvih.

Iz gore navedenih podataka ispada da je kod nas smrtnost tri puta veća nego u Portugalu, a ne da je smrtnost deset puta veća u Portugalu.

Jedini period kada je smrtnost od covida-19 bila veća u Portugalu, nego što je ukupna prosječna smrtnost za cijeli period pandemije za Hrvatsku, je bio početkom 2021, kada većina Portugalaca nije bila cijepljenja, pa su se mogli braniti samo prirodnim imunitetom.

A, što se tiče zadnjih mjesec dana, Portugal bilježi između 20.000 i 35.000 dnevno zaraženih, i na taj broj im umire 35 do 45 osoba dnevno.

Nama je toliko ljudi dnevno umiralo na 7.000 do 8.000 tisuća zaraženih.

Summa, summarum, da smo imali smrtnost identičnu Portugalu, za cijelo razdoblje pandemije, umrlo bi nam manje od 6.000 ljudi (5.384).
22.06.2022 | 23:46
Govorim za trenutno stanje, a ne overall, dr. Campbell ima svježe podatke:

23.06.2022 | 06:51
Kada je krenuo nepovoljan trend za pobornike cijepljenja, onda su poceli izvrgavati brojke.
Davor stavlja upitnik kako umiru vise tamo (Portugal) gdje je skoro svo stanovnistvo cijepljeno, od ovdje (Hrvatska) gdje ih je jedva pola cijepljeno.

Zakljucak je da “vodica” u ampuli nije cjepivo vec lijek i kada primis tu “vodicu” nisi cijepljen, vec si pod terapijom.
23.06.2022 | 09:18
@dpasaric,

Pa, napisao sam ti rezultate i za trenutno i za ukupno stanje.

I trenutno i ukupno, smrtnost u Portugalu je daleko manja nego smrtnost u Hrvatskoj.

Na 35.000 dnevno zaraženih, trebalo bi im umirati skoro 200 ljudi dnevno da bi imali istu smrtnost kao u Hrvatsko.
Znači, za "10 puta veću smrtnost", trebalo bi im umirati 2000 ljudi dnevno.

Ako misliš na to da im umire 35 ljudi dnevno, a kod nas 3 osobe dnevno to nije "10 puta veća smrtnost". Smrtnost se računa kao broj umrlih na broj oboljelih.
  • Daddo
  • Posjetitelj
23.06.2022 | 12:48
@m@xym,

Davoru ti ne idu brojke. On kad i promaši za nekoliko redova veličine onda samo prenosi informacije, ne tvrdi ništa... njemu ti je to intelektualna zabava samo.

Ozbiljno, dobra stvar je što je bolest sezonalna. Loša stvar je što sezona u kojoj je relativno mirna - vrlo kratka. Nove mutacije su tu, još uvijek ne dominiraju, ali su prisutne. Čeka nas zanimljiva jesen.
23.06.2022 | 16:10
Prekjučer sam bio na kavi sa LOM-icom pa iako izbjegavamo temu Covida, usputno je rekla da se boji jeseni i da joj nisu jasne mjere našeg stožera (Vlade RH) jer Italija ponovno puca po šavovima (kaj se tiče zdravstva), da joj nije jasno zašto mediji šute i da turistička sezona nije vrijedna posljedica koje očekuje.

Nije mi vrag dao mira pa sam danas sjeo za komp i bacio oko na službenu statistiku (link imate pa se možete sami igrati državama i usporedbama).

Tab-1.png


Tab-2.png


Tab-3.png


Tab-4.png


Tab-5.png


Istina da nas ima 4 mil, a njih malo manje od 60 mil, ali ...
23.06.2022 | 16:44
Pa koliko vidim mi smo dosta cool po tim grafovima.

I ja slušam to "brže se umaram", "nemam snage", "lošije pamtim", ali na to više i ne reagiram, sada više gledam ono "Ajme jesi li čuo umro je xy, nikakve probleme nije imao, iznenada, strefilo ga srce." Neki tjedan jedan inženjer u 40-tim, uvijek bio zdrav, nikada nikakvih srčanih problema, samo se izvrnuo. Za vikend jedan susjed u 50-tim, bum, srčani udar, isto nikada prije kod doktora bio.

I naravno da je srčanih udara i miokarditisa bilo oduvijek, ali čini se da nove statistike ipak idu u prilog "teoriji zavjere" da tu nešto ne štima i da je dio ljudi stradao od nedovoljno ispitanog cjepiva koje inducira taj tip problema. Dr. Ryan Cole je na to rano upozoravao, dok još nije bilo niti jednog slučaja i sada kaže "nažalost, izgleda da sam bio u pravu".

No, pustimo da vrijeme učini svoje, za koju godinu ćemo imati jasnije statistike, pa ćemo vidjeti postoji li odjednom odstupanje od normale, a posebno će biti zanimljiv graf usporedbe između onih koji su cijepljeni i onih koji nisu.

No, ovo što sada Biden gura s cijepljenjem djece je gnjusno. Testiranje su izveli sa samo 140 djece i dobili su dozvolu, a podaci govore da je cjepivo, kratkotrajno, neefikasno i potencijalno opasno, a i znamo da su djeca potpuno neugoržena skupina.
23.06.2022 | 19:02
COVID cijepljenje beba u USA doživjelo fijasko:

23.06.2022 | 19:34
Kada se budemo prestali testirati i korona bude nestala.
Nekad smecavi nos nismo niti “mami” prijavljivali.
24.06.2022 | 08:48
Ovdje smo se kao "šalili" s najavom boginja koju je WEF ekipa imala zacrtano za proljeće ove godine u svom javno objavljenom planu 2021. godine. Istina, bilo je zamišljeno malo "jače", s terorističkim napadom na 10 aerodroma gdje su bioteroristi širili boginje, ali evo, nije daleko, samo su mrvu smanjili intro...

I što sada imamo? Boginje!

I mediji počinju pomalo mljeti svoje, svaki dan sve više tekstova u mainstream medijima o boginjama.

I niti jedan medij da spomene kako je to bila "glupa teorija zavjere" od prošle godine?

I niti jedan medij da kaže da je Fauci investirao 97 milijuna $ u "istraživanje na boginjama"?

Nitko da ga pita jesu li opet radili "gain of function" i na tom virusu?

Nitko da pita Billa Gatesa kako je on to znao unaprijed i zašto je koronu nazivao "Pandemija 1" i već najavljivao "Pandemiju 2 koja će biti upečatljivija" - kako je rekao.

Nitko da pita zašto bi Gates izveo cijelu onu GERM operaciju putem WHO, koji su mu motivi?


Sreća da imamo tu "teoriju zavjere" ovdje na forumu, pa nije "eh, sada izmišljaš" - jer o svemu smo već pričali...

A ljudi će i dalje naivno vjerovati sustavu i političarima do kosti korumpiranim od strane big pharme.
25.06.2022 | 00:44
Zviždačica dr. Clare Craig otkriva kako su varali s kliničkim testom cjepiva za djecu samo kako bi dobili privremenu dozvolu:

rumble.com/v18s66i-bombshell-dr.-clare-c...linical-trial-d.html
25.06.2022 | 08:18
A pazite ovaj shit-show...

Temeljem "akta na slobodu pristupa podacima" morali su biti objavljeni službeni mailovi kanadske vlasti koja je hendlala epidemiju - i zaista, nema drugog zaključka nego da je u pitanju pandemijska mafija:

rumble.com/v19lwih-boom-vaccine-mafia-emails-exposed.html
25.06.2022 | 21:14
Barem se počelo svuda otvoreno govoriti o pandemijskoj mafiji i korupciji koju je big-pharma uspješno provela:

26.06.2022 | 17:49
Još jedan prilog o općem licemjerju :
www.logicno.com/hrana-zdravlje/zasto-slo...ne-i-za-cjepiva.html
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 27 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Riba, zoranowsky, Anonimci (805)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.46 Seconds

Provided by iJoomla SEO