Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


10.05.2022 | 14:19
dpasaric kaže:
Kako to misliš da pomažem "antivaksersku histeriju" kada sam ovdje prvi vikao da sam "vakser", da se cijeli život cijepim za sve, svake godine se cijepim za gripu i djeca su mi uredno cijepljena svim redovnim cjepivima.


To znaš ti, to znam ja i članovi ovog foruma. No odem na Twitter i tamo je dijametralno suprotna priča, barem takvu sliku ostavljaš. Prirodno jer si fokusiran na COVID dok ostala cjepiva ne spominjemo, no tako izgleda. Nisam jedini koji ti je ukazao na to, pa počupao si se sa 10tak normalnih ljudi gore, dok su ti oni nenormalniji (desničari, zatucani, antivaxeri) lajkali postove.
10.05.2022 | 14:23
dpasaric kaže:
Russell o moralu i profitiranju na pandemiji


Glede profitiranja, čitao sam prije desetak dana, nemrem link naći nikako; financijsko istraživanje o posljedicama COVIDa... Liječenje zaraženih je koštalo jako mnogo, toliko da je cijena utrošena na cjepiva doslovno nebitna. A govorim samo o liječenju, ne o maskama, sterilizatorima, opremi, pokapanju umrlih...
10.05.2022 | 15:21
Vanjuška kaže:
dpasaric kaže:
Kako to misliš da pomažem "antivaksersku histeriju" kada sam ovdje prvi vikao da sam "vakser", da se cijeli život cijepim za sve, svake godine se cijepim za gripu i djeca su mi uredno cijepljena svim redovnim cjepivima.


To znaš ti, to znam ja i članovi ovog foruma. No odem na Twitter i tamo je dijametralno suprotna priča, barem takvu sliku ostavljaš. Prirodno jer si fokusiran na COVID dok ostala cjepiva ne spominjemo, no tako izgleda. Nisam jedini koji ti je ukazao na to, pa počupao si se sa 10tak normalnih ljudi gore, dok su ti oni nenormalniji (desničari, zatucani, antivaxeri) lajkali postove.


To je nažalost tako jer su Twitter poruke vrlo kratke forme, ne možeš sve iskomunicirati, pogotovo ako te ljudi sporadično prate, pa nemaju širu sliku nečjih stavova.
10.05.2022 | 15:40
Vanjuška kaže:
Siguran sam da su se znanstvenici šokirali kad su skužili da cijepljena osoba širi zarazu dalje (makar u smanjenom i kraćem obimu), a pritom često nema nikakve ili samo lagane simptome.


Ja sam siguran da se nisu šokirali jer su mene još u osnovnoj školi nekoliko puta, pa onda opet u srednjoj, pa još jednom one godine (ne sjećam se točno koje, kasnih 90-ih ili ranih 2000-ih) kad je bila neka dramatična epidemija gripe - učili da zarazu najviše šire oni koji nemaju simptome jer nisu svjesni da nose virus naokolo, te su, točno se sjećam te riječi iz udžbenika iz biologije za 7. razred osnovne škole, takve osobe tada zvane "kliconoše". Kasnije, u srednjoj školi, sjećam se kako je bilo riječi da kliconoše mogu biti osobe koje iz bilo kojeg razloga imaju prirodan imunitet, a mogu biti i one koje su imunitet stekle inokulacijom (cijepljenjem).

Tako da ne znam što bi tu bilo šokantno. Ljudima koji se time bave je očito to poznato već najmanje 40 godina.

Nisu li poslije ljeta UK, Francuska pa kasnije za njima Njemačka počeli ukidati mjere? Švedska ih nije ni imala.


Prvih dana rujna u Francuskoj na terasi kafića nisi mogao dobiti kavu ako nisi pokazao covid potvrdu. A nisu te htjeli testirati ako nisi ispunio upitnik od 4 stranice gdje barem 60% podataka ne bih ni znao ispuniti bez da me moja obiteljska liječnica vodi korak po korak.

U Njemačkoj (Kehl, preko Rajne od Strasbourga) u to isto vrijeme nisu tražili potvrdu na terasi kafića, ali nisi mogao ući u dućan bez nje.

Nadalje nisam pratio detaljno, ali sjećam se terora i pritiska u Austriji, znam da je prijateljica iz Kölna krajem listopada sa sinom doletjela na Lošinj samo da se makne odande i da je pričala kako su na tjednoj bazi slali poruke tko kad smije izaći iz kuće (na posao, u školu, u dućan...).

U Danskoj su proglasili kraj i ukinuli sve mjere negdje na samom početku rujna, to pouzdano znam, ali ovo južnije...
10.05.2022 | 20:52
FDA *snižava standarde* koje cjepivo mora zadovoljavati za djecu! Bolesno.

11.05.2022 | 00:22
Gdje je sada Beroš? Hoće li u odštetama slijediti dobru praksu zapada? Ili se Brisel pravi da je sve ok?

Web stranica vlade Velike Britanije, dio o nadoknadi štete za sve one koji su primli cjepivo, a nisu bili upozoreni na moguće štetne nuspojave, a sada ih imaju:

www.gov.uk/vaccine-damage-payment

Odštete su i do preko milijun kuna!

11.05.2022 | 18:27
dpasaric kaže:
Gdje je sada Beroš? Hoće li u odštetama slijediti dobru praksu zapada? Ili se Brisel pravi da je sve ok?

Web stranica vlade Velike Britanije, dio o nadoknadi štete za sve one koji su primli cjepivo, a nisu bili upozoreni na moguće štetne nuspojave, a sada ih imaju:

www.gov.uk/vaccine-damage-payment

Odštete su i do preko milijun kuna!



Bude sad veselo u GB ... najviše se za odštetu bude javilo onih zadrtih za cijepljenje a sada, nažalost, imaju neke posljedice .... naravski pod zakletvom budu izjavili da ih nitko nije na to upozorio, možda i nije ...

dobro je da mi antivakseri nismo okrivljeni da ih nismo upozorili na eventualne posljedice cjepiva koje su velike farmacije delale tak da su u neku mašinu ugurali drek (virus corone) a na drugoj strani su očekivali gibanicu koja štiti od corone ... a to nije ispalo tako, ispada da su debelo lagali ....

ja se nisam cijepio, najviše zbog toga, jer sam sumnjao da bi posljedice od cjepiva mogle biti gore nego sama corona ... pratio sam puno izlaganja onih za cijepljenje ali i puno onih koji nisu bili za cijepljenje ... istina je najčešće negdje na sredini ... ja sam se odlučio ne cijepiti ... hoću reći da nisam totalno protiv cijepljenja, naprotiv, ali da bi cjepivo postalo efikasno i sigurno (s minimalnim posljedicama) potrebno je neko dulje vrijeme ispitivanja, da se vide posljedice a toga ispitnog vremena nije bilo ... logično mi je bilo da je takvo neprovjereno i neispitano cijepivo velika prevara ...
11.05.2022 | 20:01
Milijuni doza cjepiva su bili kontaminirani i to se tek sada otkrilo javnosti. Navodno je dio uništen, ali već cijela ta situacija ostavlja mnogo dilema i svakako zabrinutost:

12.05.2022 | 00:30
Uz već dva visokomotivirana američka senatora, pojavio se i jedan australski, Gerard Rennick, koji je počeo kopati po svemu što nije izvođeno po propisanim procedurama.

Ispada da cijeli jedan proces provjere toksičnosti koji je inače obavezan sada nije izveden. Posebno je zanimljiv dio o miokarditisu, a to se dovodi u vezu s velikim porastom srčanih udara kod relativno mladih ljudi.

No, ono što me najviše dojmilo je to koliko je ovaj senator dobro pripremljen, mora da je i sam neki doktor ili znanstvenik kada je u stanju postavljati ovako deep-down konkretna pitanja, vrlo je zanimljivo za pogledati!

12.05.2022 | 15:03
Kada Apple s iPhoneom ima “issues” pola zemaljske kugle zvoni.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
12.05.2022 | 16:25
jura22 kaže:
Kada Apple s iPhoneom ima “issues” pola zemaljske kugle zvoni.


To ja zovem moderna masovna lobotomija čovječanstva.
12.05.2022 | 17:04
Air kaže:
jura22 kaže:
Kada Apple s iPhoneom ima “issues” pola zemaljske kugle zvoni.


To ja zovem moderna masovna lobotomija čovječanstva.


Naravno, a kada ubrizgaju u tebe "issues" u cjepivu, nema povratka. Tko zna koliko smo oštećeni cjepivom.
15.05.2022 | 01:26
I Neil Oliver se osvrnuo na globalni javnozdravstveni puč koji se sprema od Gatesa putem WHO:

15.05.2022 | 01:36
I novi Russell na istu temu:

15.05.2022 | 02:01
Amerima je došlo iz dupeta u glavu kakvu smo štetu činili klincima s online školom:

15.05.2022 | 20:09
Organizacija koja se bavi transparencijom podataka trošenja poreznog novca iskopala plaćanja Fauciju.

Sada je korupcija i sasvim dokaziva i potpuno je jasno zašto su se tako ponašali i pošto-poto gurali cjepivo.

15.05.2022 | 21:31
Sprema se i ograničnje kretanja autom uz naplatu svakog km, a sve to s ciljem ograničenja slobode kretanja, "tjeranje ovci u tor", a sve pod izgovorom ekologije ili "pandemijskih ograničenja kretanja".

Konačni cilj je ukidanje osobnog automobila kao jednog od najjačih simbola individualne slobode. Cilj je da su ljudi zatvoreni u gradove pod kontrolom vlasti, a ljudi van grada na samostalnim gospodarstvima potpuno su nepoželjni i "na fino" traže načine kako ih ukloniti. Sve to je u World Economic Forum planovima za "veliki reset".

odysee.com/@ComputingForever:9/how-is-th...hing-15th-may-2022:d
15.05.2022 | 21:38
dpasaric kaže:
Sprema se i ograničnje kretanja autom uz naplatu svakog km, a sve to s ciljem ograničenja slobode kretanja, "tjeranje ovci u tor", a sve pod izgovorom ekologije ili "pandemijskih ograničenja kretanja".

Konačni cilj je ukidanje osobnog automobila kao jednog od najjačih simbola individualne slobode. Cilj je da su ljudi zatvoreni u gradove pod kontrolom vlasti, a ljudi van grada na samostalnim gospodarstvima potpuno su nepoželjni i "na fino" traže načine kako ih ukloniti. Sve to je u World Economic Forum planovima za "veliki reset".

odysee.com/@ComputingForever:9/how-is-th...hing-15th-may-2022:d

Brate, da ti se krv u žilama sledi.
15.05.2022 | 22:55
Ima snimka iz Davosa, WEF sastanak cca 2018. godine, gdje je jedna Norvežanka održala govor pred okupljenom svitom rekavši između ostalog, parafrazirano "Neka momci uživaju pokazujući svoje bijesne aute jer neće još dugo to moći raditi, gotovo je s time!"

A ljudi su toliko oguglali od svih tih katastrofa, ubijanja, laži političara, da vlada opće političko malodušje i ljudi više niti ne reagiraju na grozne stvari koje nadolaze, kao ovo sada s predajom javnozdravstvenog suvereniteta jednom Billu Gatesu. Dovoljno je da nečiji PR kaže "Ma to je teorija zavjere" i ljudi idu dalje. A ništa od tih stvari koje su prije nabrajane kao "teorija zavjere" se na kraju nije pokazalo netočno, nego se lijepo strpljivo, korak po korak, ide k tome, samo to onda više i nije teorija, nego jasan plan bogatih elita, korporacija i visoke tehnokracije za potpunom kontrolom svijeta.

Naše generacije su još imale sreće, živjeli smo u lijepom i dosta slobodnom vremenu, naša djeca vjerojatno neće.
15.05.2022 | 23:23
dpasaric kaže:
Sprema se i ograničnje kretanja autom uz naplatu svakog km, a sve to s ciljem ograničenja slobode kretanja, "tjeranje ovci u tor", a sve pod izgovorom ekologije ili "pandemijskih ograničenja kretanja".

Konačni cilj je ukidanje osobnog automobila kao jednog od najjačih simbola individualne slobode. Cilj je da su ljudi zatvoreni u gradove pod kontrolom vlasti, a ljudi van grada na samostalnim gospodarstvima potpuno su nepoželjni i "na fino" traže načine kako ih ukloniti. Sve to je u World Economic Forum planovima za "veliki reset".

odysee.com/@ComputingForever:9/how-is-th...hing-15th-may-2022:d


opasni planovi, vjerojatno bi malo manje zagađivanje planete bilo dobro za sve nas ... možda se budu više koristili bicikli i javni prijevoz ... pogledao i treba biti zabrinut oko svega toga ...

kako je rečeno, moguće je: da me netko bude mogao pitati kamo i zašto se vozim sa obitelji i možda mi reći da se "neopravdano" vozimo automobilom ... (kao neopravdano zagađujemo okolinu) ... malo bolesno pitanje ...

a kaj u slučaju ako auto bude na struju, recimo ekološki čist (iako to nije) ...

ograničenje u smislu ograničenog kretanja da se ne širi pandemija ... nakon svega kaj smo prošli do sada baš i ne stoji ... mislim da to ne pije vodu ali može biti opravdanje zakonodavcima za donošenje bolesnih odluka ....


ali vidim da je na oko 4:50 još intresantnije .. nova otkrića o pojavi smrtonosnog hepatitisa među djecom a vjerojatno je to popratna pojava cjepiva AstraZeneca&Janssen ...

Jesmo li stvarno ovce?
15.05.2022 | 23:27
Joseph kaže:
Jesmo li stvarno ovce?


Jesmo. I to mnogi. I ne jer su glupi ili neškolovani, nego ih jednostavno nije briga u nekoj svojoj samodostatnoj sebičnosti. Imam prijatelja i prijateljica koji jednostavno kažu: "Boli me briga, ja na to ne mogu utjecati, ništa od toga me ne zanima, politiku ne pratim, samo gledam svoja posla i to mi je dovoljno."

I ako tako gleda 80% planeta, a nedavno smo ovdje na forumu došli do takvog zaključka, onda smo kao civilizacija skrenuli stranputicom.
16.05.2022 | 00:09
dpasaric kaže:
Joseph kaže:
Jesmo li stvarno ovce?


Jesmo. I to mnogi. I ne jer su glupi ili neškolovani, nego ih jednostavno nije briga u nekoj svojoj samodostatnoj sebičnosti. Imam prijatelja i prijateljica koji jednostavno kažu: "Boli me briga, ja na to ne mogu utjecati, ništa od toga me ne zanima, politiku ne pratim, samo gledam svoja posla i to mi je dovoljno."

I ako tako gleda 80% planeta, a nedavno smo ovdje na forumu došli do takvog zaključka, onda smo kao civilizacija skrenuli stranputicom.


Takvo razmišljanje je opasno ...
oni stvarno ne znaju, a ne znaju da ne znaju,
kuda vodi njihova samodostatna sebičnost, lijenost i nebriga.

Konfucije: Tko ne zna, a ne zna da ne zna – opasan je - izbjegavajte ga!


Možda nije problem izbjegavati takve, ali takvim razmišljanjem daju mogućnost
onima opasnih namjera da te namjere i ostvare a to onda postane problem svih nas.

Einstein je bio u pravu kad je rekao: ""Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali za ovo drugo nisam siguran."...

Logično je onda, da je naša civilizacija na stranputici ...
16.05.2022 | 00:29
Korporativni mediji se sada prave mutavi, a političari ignoriraju sve što se otkrilo u vezi cjepiva, kao "to su jučerašnje novosti, nije vrijedno pažnje"...

16.05.2022 | 08:49
I dalje se bilo kakva javna rasprava o cijepljenju i objavljenim tajnim dokumentima cenzurira i zabranjuje gdjegod je moguće. Kod nas u Hrvatskoj je i nema.

16.05.2022 | 19:44
Kako je Ustavni sud RH proglasio 400.000 građana (uključujući i mene i gomilu mojih prijatelja) debilima:

www.telegram.hr/politika-kriminal/da-bi-...ana-glupima-stvarno/

Milanović odličan:

www.novilist.hr/novosti/hrvatska/milanov...tko-vise-ne-vjeruje/
16.05.2022 | 19:48
I opet novi skandal, a kada o tome piše jedan pro-vaccine New York Times, onda znamo koliko je loše...

16.05.2022 | 19:54
Koji novi skandal? Da mi se hoće gledati sve te videe, bio bih već pretplaćen na njih
16.05.2022 | 20:03
smayoo kaže:
Koji novi skandal? Da mi se hoće gledati sve te videe, bio bih već pretplaćen na njih


Evo ti president's brief onda!

Otkrilo se da su imali 15 milijuna doza cjepiva koje je bilo kontaminirano i opasno. Kao izvlače se da ništa od toga nije došlo na tržište, ali mnogo propusta u cijelom procesu i skrivanje istine dovodi u pitanje i taj iskaz. Uglavnom, katastrofa na kojoj razini se to hendla, kao da je to Nutella ili Vegeta, pa ako je malo krivi recept, jelo neće biti savršenog ukusa... A ovdje samo možeš - umrijeti.
16.05.2022 | 20:27
Zasto te toliko zanima pandemija Davore?

Ja se iskreno trudim zaboraviti je. Ignoriram koliko mogu i trudim se zivjeti normalno.

Niko maske ne trazi, niti ih iko nosi. Na granicama mi ne traze potvrde.

Mislim da sam zadnji put masku stavio u USA jesenas.
16.05.2022 | 20:27
dpasaric kaže:
Uglavnom, katastrofa na kojoj razini se to hendla, kao da je to Nutella ili Vegeta, pa ako je malo krivi recept, jelo neće biti savršenog ukusa... A ovdje samo možeš - umrijeti.


Hja... Misliš da je to prvi put?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 sati, 16 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Gjuroo, MacSlavko, Maxxy, Riba, Anonimci (787)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.58 Seconds

Provided by iJoomla SEO