Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


07.05.2022 | 09:28
Ja, naprotiv, mislim da će idući proći još glađe.
07.05.2022 | 09:43
Naravno da bude išlo glatko.
A išlo bude tako dugo dok sustav uspijeva nalaziti krivca za stanje u kojem se nalazimo, ma kakvo ono bilo.
Necijepljeni su krivi za smrt ljudi od korone -> cijepite se, cjepivo kupujte od “nas” po 3x visim cijenama.
Ruski narod je kriv za rat u Ukrajini -> otmite im imovinu i kupujte od “nas” po 3x visim cijenama naftu.
07.05.2022 | 15:26
Riba kaže:
S obzirom da je vecini valjda jasno da je vecina 'mjera' bila potpuno promasena, ja se nadam i vjerujem da iduci slican pokusaj nece proci tako glatko.


Pfizer to sam navodi u dioničarskom izvješću kao rizik za profit u idućem razdoblju. No, kada netko ima milijun € dnevno za "lobiranje", sve može. Tako gledano to je samo 365 milijuna € godišnje, a to je njima "za na kavu" s obzirom na profit.

I kako se boriti protiv toga? Je li uopće realno pretpostaviti da postoje političari koji imaju takav integritet da ih se ne može podmititi?
07.05.2022 | 16:15
Koga se ne može podmititi, može ga se ubiti. A nekad ga je dovoljno izgaditi proizvoljnom pljuvačinom. S provjerenog Twitter accounta, naravno.
07.05.2022 | 16:59
Najpametnije je kupiti Pfizerovih dionica!
07.05.2022 | 19:58
Riba kaže:
Najpametnije je kupiti Pfizerovih dionica!


Bill Gates se hvalio da je njemu odnos uloženo/dobiveno bio 1:20. No, s druge strane smo imali skandal gdje je CEO Moderne i većina njegovih visokih menadžera sve prodala kada se počelo otkrivati da su muljali. Opet, imali su nakon toga gadan pad, ali ne ispod onoga što su imali prije pandemije.
07.05.2022 | 22:13
U Kini je represija valjda najgora do sada:

07.05.2022 | 22:39
CDC (američki Stožer) je zlorabio informacije korisnika i špijunirao građane:



Naravno, svi mi smo "teoretičari zavjere"...
07.05.2022 | 23:52
Danci su jako zabrinuti s nuspojavama cjepiva koje tek sada izlaze na vidjelo...

"A new Danish study reveals disparities in all-cause mortality between mRNA and adenovirus vaccines. The results raise some difficult questions about the unexpected effects of the most popular COVID vaccines. Freddie Sayers speaks to the study's author Prof. Christine Stabell-Benn, from the University of Southern Denmark, to find out more."



Tko nema vremena gledati, ukratko - ova znanstvenica sada govori da od kada ima nove podatke i svu statistiku o nuspojavama, ne bi uopće preporučila cijepljenje osobama mlađim od 50 i da je mnogo toga rađeno pod političkim pritiskom i da nije poduprto znanstvenim rezultatima, nego čistim utjecajem. Na kraju kaže i da od kada je počela upozoravati na te probleme - automatski je bila izuzeta iz svih medija pod korporativnom kontrolom.
08.05.2022 | 08:50
Mene zanima što će sad reći austrijske vlasti koje su proglasile obavezno opće cijepljenje svojedobno.
08.05.2022 | 09:04
smayoo kaže:
Mene zanima što će sad reći austrijske vlasti koje su proglasile obavezno opće cijepljenje svojedobno.


Koliko pratim, ali neka me ispravi netko tko je od tamo, oni su time samo blefirali do samog kraja, znači sve do dana kada su trebali izglasati taj zakon, a onda to nisu učinili - vjerojatno jer su im neki odvjetnici rekli da bi mogli nadrapati.

No, pritisak medija i "uvjernost da je to to" je bila strašna i uz neke drakonske kazne. Podmićeni politički podlaci, jer ne vjerujem da su baš tolike budale svi skupa tamo.
08.05.2022 | 09:15
Pojeo vuk magare.
Nije ni kod njih išlo glatko. Pa zar im kancelar nije dao ostavku? Sigurno su ga pritisnuli i onda je došao ovaj zednji, policajac. On je uveo represiju. Iz prve ruke sam čuo da je susjed susjeda prijavljivao. Kao nekad u DDR-u što je STASI radio.

Davore, izglasali su zakon, ali su ga valjda stavili "na led".
08.05.2022 | 10:46
jura22 kaže:
Iz prve ruke sam čuo da je susjed susjeda prijavljivao.


I ja sam to čuo od nama bliskih ljudi koji žive u Austriji. Bilo je toga i prije. U Austriji je to tradicija. Jedino ne prijave susjede koji drže otete djevojke u podrumu.
08.05.2022 | 11:13
Kako iz prve ruke? Jeli ti prva ruka onaj ko je prijavljivao ili prijavljeni? Ako je onaj koji je prijavljivao onda je dobro lud da se hvali denuncijantom, ako je onaj prijavljeni onda odakle zna da je taj ko ga je prijavio njegov susjed? Ali i što su prijavljivali? Obvezno cijepljenje je zaustavljeno, sto se to još mora prijavljivati?
Ne logično a i ne istinito! Ali iz prve ruke! Iz provjerenih izvora!
08.05.2022 | 11:44
Evo zanimljiv dokumentarac o Billu Gatesu, šteta da nisu uključeni i njegovi zadnji "napori".

www.corbettreport.com/who-is-bill-gates-full-documentary-2020/
08.05.2022 | 13:15
Prijavljeni. Ima gradjevinsku firmu i nije cjepljen. Izasao iz kuce da preparkira kombi deckima da ujutro ne lupaju s ogradom. Susjed ga je vidio i prijavio, policija dosla.
08.05.2022 | 14:56
tino1 kaže:
Kako iz prve ruke? Jeli ti prva ruka onaj ko je prijavljivao ili prijavljeni? Ako je onaj koji je prijavljivao onda je dobro lud da se hvali denuncijantom, ako je onaj prijavljeni onda odakle zna da je taj ko ga je prijavio njegov susjed? Ali i što su prijavljivali? Obvezno cijepljenje je zaustavljeno, sto se to još mora prijavljivati?
Ne logično a i ne istinito! Ali iz prve ruke! Iz provjerenih izvora!


Prijavljeni. Čovjek je izašao pred kuću preuzeti namirnice koje je donio dostavljač. Bili su u izolaciji, bez simptoma. Dostavljač nije želio ući u dvorište i donijeti paket do vrata. Prijatelj je čekao da se dostavljač odveze, izašao je na ulicu, doslovce pola metra od svog portuna i susjed je graknuo sa svog prozora - Aha, sad sam te uslikao, evo zovem policiju i policija mu je došla na vrata isti dan nešto kasnije.
08.05.2022 | 16:58
I koliko je platio kazne?
08.05.2022 | 17:20
Jbt, u Austriji su dobrosusjedski odnosi gori nego u Zagorju
08.05.2022 | 17:45
tino1 kaže:
I koliko je platio kazne?


Ne sjećam se. Možda mi nije ni rekao. Nije mi bila poanta priče u kazni, nego u toj sitničavoj zloći koju sam i ja od Austrijanaca doživio više puta, uglavnom kroz posao.
08.05.2022 | 18:47
Ovaj moj je prosao s opomenom, mislim.
Nijepoanta u novcu, vec u sustavu. Koliko su ljudi u strahu jer su im isprali mozak da su im prihvatljive staljinisticke metode.
08.05.2022 | 19:28
Evo i Russell je skužio koliko Gatesov TED talk smrdi...

08.05.2022 | 20:03
Moj prijatelj je pravo dobar sa šefom policije (pješadije, prometna, interventna) u Beču i rekao mi je da su dobili naputke da ne skaču odmah svakome za vrat. Čak da se ni ne odazivaju odmah na denuncijacije, jer je bilo logično da će ta užarena atmosfera eksplodirati bude li bilo takvih slučajeva. Tako da je lako moguće da su ti vaši prijatelji bili par puta već prijavljeni od svojih komšija? Ne ponovilo se nikad više!
08.05.2022 | 20:12
jura22 kaže:
Ovaj moj je prosao s opomenom, mislim.
Nijepoanta u novcu, vec u sustavu. Koliko su ljudi u strahu jer su im isprali mozak da su im prihvatljive staljinisticke metode.


A baš strah? Jebo majku kako ja to ne vidim nigdje! Staljin bi ti to, pokoj mu duši, uredio ko sad ovi u Kini. Tamo bi ti trebao malo na Wellness, pa kad se dobro odmoriš dođi i reci nam koja je to razlika između Europe i njih.
08.05.2022 | 21:06
tino1 kaže:
Tako da je lako moguće da su ti vaši prijatelji bili par puta već prijavljeni od svojih komšija? Ne ponovilo se nikad više!


Pa i moguće je da su bili više puta prijavljeni. Za slične takve "prijestupe". Whatever. Reci, što bi ti napravio u takvoj situaciji? Ne smiješ iz kuće jer si u "izolaciji". Nemaš prijatelja koji ti mogu donijeti hranu iz dućana. Naručiš dostavu, a dostavljač ne želi ući u dvorište, napraviti 10 koraka i ostaviti paket pred ulaznim vratima jer je "politika firme" da ti ostavi na ulici, ispred portuna. A susjed nema pametnija posla, nego da ćiri iza zavjese i čeka da izađeš jedan korak pred svoj portun da bi nazvao policiju.
08.05.2022 | 23:26
Neil Oliver kaže da se čini kao da netko koristi Orwellov književni rad kao "user's manual":

09.05.2022 | 06:43
smayoo kaže:
tino1 kaže:
Tako da je lako moguće da su ti vaši prijatelji bili par puta već prijavljeni od svojih komšija? Ne ponovilo se nikad više!


Pa i moguće je da su bili više puta prijavljeni. Za slične takve "prijestupe". Whatever. Reci, što bi ti napravio u takvoj situaciji? Ne smiješ iz kuće jer si u "izolaciji". Nemaš prijatelja koji ti mogu donijeti hranu iz dućana. Naručiš dostavu, a dostavljač ne želi ući u dvorište, napraviti 10 koraka i ostaviti paket pred ulaznim vratima jer je "politika firme" da ti ostavi na ulici, ispred portuna. A susjed nema pametnija posla, nego da ćiri iza zavjese i čeka da izađeš jedan korak pred svoj portun da bi nazvao policiju.


Ne znam, da ti budem iskren. Sigurno bi bio kreativan i skupio svu moju kriminalnu energiju da preživim. Pa i ja sam s prozora gledao drotove kako ne daju u Rijeku, jer je Rijeka druga županija!
Austrijski drotovi nisu tukli ni zatvarali, tako da je staljinizam stvarno pretjerano.
Ne ponovilo se!
09.05.2022 | 07:15
Staljinizam nisam ja ni spomenuo. Ja sam samo rekao da sam već i prije doživio takvu sitničavu zloću od Austrijanaca. Nevezano uz coronu.
A taj kretenizam kad su kod nas zabranili kretanje između lokalnih samouprava pa ljudi iz Klane nisu maltene imali kamo u dućan, to sam i onda komentirao. Ne bih to nazvao staljinizmom - tek običnom glupošću i nama svojstvenoj averziji prema planiranju i sistematskom pristupu. Netko tko nikad guzicom ne mrda iz Zagreba zaboravio je (ili, vjerojatnije, nije ni znao) da postoje lokalne samouprave koje pješke prođeš u pola sata, u kojima nema ni doktora, ni ljekarne, ni benzinske pumpe, maltene pa ni dućana...
09.05.2022 | 07:30
smayoo kaže:
Staljinizam nisam ja ni spomenuo. Ja sam samo rekao da sam već i prije doživio takvu sitničavu zloću od Austrijanaca. Nevezano uz coronu.
A taj kretenizam kad su kod nas zabranili kretanje između lokalnih samouprava pa ljudi iz Klane nisu maltene imali kamo u dućan, to sam i onda komentirao. Ne bih to nazvao staljinizmom - tek običnom glupošću i nama svojstvenoj averziji prema planiranju i sistematskom pristupu. Netko tko nikad guzicom ne mrda iz Zagreba zaboravio je (ili, vjerojatnije, nije ni znao) da postoje lokalne samouprave koje pješke prođeš u pola sata, u kojima nema ni doktora, ni ljekarne, ni benzinske pumpe, maltene pa ni dućana...


Nisi ti spomenuo Saljina, jer imaš dovoljno velik IQ! To moje se odnosi na Juru (koji stalno pretjerava sa predikatima).

Nego sva ta priča ima malo onog ”sad su zaustavili sve mjere (vidiš da nisu bile potrebne), ali imali smo mjere i nisu nam dali da se mrdnemo! Gdje je sloboda izbora? Gdje su ljudska prava itd. itd”. Daj, stavite dvije rupe na taj dokument i u registrator.
09.05.2022 | 08:41
Nisam ja siguran da smo gotovi s tim. Kako reče Davor, omililo se nekim likovima vući konce i igrati se gospodara svemira.
Ja mislim da je vrlo primjereno sada pričati o tome, kad nema toliko psihologije neposrednog straha. Kad bi samo trećina vas koji ste uvjereno trubili kako se svi moraju cijepiti jer necijepljeni šire zarazu (a cijepljeni kobajagi ne) - priznala (sami sebi, ne morate nama) da je to bila teška zabluda i (gore) da ste se stvarno povampirili do javnog i otvorenog vrijeđanja, proizvanja i zahtijevanja zatvora, odricanja prava na medicinske usluge i što još ne, a sve na temelju toga što nam je vlast i tzv. "znanstvena zajednica" svjesno lagala - već bi puno postigli i "next time around" bi bilo valjda manje onih koji tako spremno puše što god im se servira.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 13 minuta
  • Kloba: Na Bačvicama, sorry
  • Kloba: Sjećam se. Spavali su u onom hotelu na Žnjanu. I ja sam tamo noćio jednom. Jako dobar hotel. Ko jučer da je bilo. Kako je Laušević rekao "Godine prođe, dan nikako". :)
  • drlovric: Prvi i zadnji put sam HR reprezentaciju gledao na Poljudu protiv Brazila. Davno je to bilo.
  • Kloba: I zaključno da se i ja priljučim - samo da se nešto novo i zanimljivo događa! :D
  • Kloba: Ma što se atmosfere tiče, nema do Poljuda. Još samo da nisu u svađi s HNS-om, svaka reprezentacija tamo se smrzne kada dođe. Samo šta ćeš kada kafići u koju zalaze Torcidaši otvoreno stavljaju znakove "ne poslužujemo osobe koje su došle gledati reprezentaciju". U tom stilu. Ne vole HNS nikako.
  • Kloba: Evo link [link]
  • Kloba: drlovric, pa spomenuo sam to ako ti je promaklo. Točnije, zacrtali su si da za 112. rođendan Hajduka (11. 02. 2023.) dosegnu probjku od 112 tisuća članova. A kako su ranije stigli sa 60 preko sto, nije bilo nerealno to očekivati. A po podacima za 2022., ako ne griješim, Real je imao 120 tisuća članova
  • drlovric: Ma nema veze, samo nek se nesto desava :D
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

drlovric, Ender, kajjaznam, Riba, ZeljkoB, Anonimci (501)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.48 Seconds

Provided by iJoomla SEO