Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


09.05.2022 | 09:52
Evo, pitao sam EU zastupnicu, Romanu Jerković što misli o ovome:

"Sretan nam dan EU! A da očuvamo tu toleranciju i slobode, zanima me Vaše zastupničko mišljenje po pitanju prijedloga da WHO postane globalni "Stožer"? Naime, WHO je nedemokratsko tijelo farmaceutskog lobija i mnogi to vide kao katastrofu za demokraciju."

Vidjet ćemo hoće li odgovoriti i što.

09.05.2022 | 09:55
Evo još malo o istraživanjima po pitanju prirodnog imuniteta:

academic.oup.com/cid/advance-article/doi.../cid/ciac262/6563799
09.05.2022 | 12:12
smayoo kaže:
Nisam ja siguran da smo gotovi s tim. Kako reče Davor, omililo se nekim likovima vući konce i igrati se gospodara svemira.
Ja mislim da je vrlo primjereno sada pričati o tome, kad nema toliko psihologije neposrednog straha. Kad bi samo trećina vas koji ste uvjereno trubili kako se svi moraju cijepiti jer necijepljeni šire zarazu (a cijepljeni kobajagi ne) - priznala (sami sebi, ne morate nama) da je to bila teška zabluda i (gore) da ste se stvarno povampirili do javnog i otvorenog vrijeđanja, proizvanja i zahtijevanja zatvora, odricanja prava na medicinske usluge i što još ne, a sve na temelju toga što nam je vlast i tzv. "znanstvena zajednica" svjesno lagala - već bi puno postigli i "next time around" bi bilo valjda manje onih koji tako spremno puše što god im se servira.


Bujrum, navalite i ako ima osnova nagazite ih. Ja sam još uvjeren da bi bilo bolje da se svi cijepe jer novi val je pred nama. Hoće li biti blag ili zajeban? Cijepljeni su u najmanju ruku bolje prošli. Sad da li je neko od epidemiologa lagao ili laže ne znam, ja se u to ne razumijem. Samo još govore da se trebaju svi cijepiti? Što god treba da se ovo govno zaustavi, ja ću napraviti jer vjerujem struci i doktorima. A vi ako mislite da ćete nešto dobiti onda bujrum, gas.
09.05.2022 | 12:49
tino1 kaže:
Bujrum, navalite i ako ima osnova nagazite ih. Ja sam još uvjeren da bi bilo bolje da se svi cijepe jer novi val je pred nama. Hoće li biti blag ili zajeban? Cijepljeni su u najmanju ruku bolje prošli. Sad da li je neko od epidemiologa lagao ili laže ne znam, ja se u to ne razumijem. Samo još govore da se trebaju svi cijepiti? Što god treba da se ovo govno zaustavi, ja ću napraviti jer vjerujem struci i doktorima. A vi ako mislite da ćete nešto dobiti onda bujrum, gas.


Ajmo još jednom:

- Uzmeš 10.000 ljudi i cijepiš ih i uzmeš 10.000 koji se nisu cijepili, da, bolje će proći skupina cijepljenih, ALI samo jer su neki od tih 10.000 ljudi alergični na specifični protein koji nastaje kao nuspojava covid infekcije.

- To NE znači da radi tih ljudi treba cijepiti sve živo, a pogotovo silom - što su oni radili.

- Ako ovaj zakon prođe u EU to znači da o tvom zdravlju neće odlučivati stručnjaci nego jedan bivši trgovac softverom, Bill Gates, pa bujrum gas! Kada ti Gates kaže "lezi!" - lezi, kada kaže "k nozi!" - k nozi... to nas čeka.

Ako to ne vidite, onda nam je stanje populacije zaista da padneš u totalnu depresiju, čini se kao da je ovo kolektivni Stockholmski sindrom!
09.05.2022 | 13:13
Kolega s posla, pedesetogodišnjak, objeručke je sa oduševljenjem prihvatio cijepljenje iako osim po eventualno godinama nije bio u nikakvoj rizičnoj skupini (iako nije ni to), rijetko je bio šmrcav, a kamo li da je na godišnjoj razini pokupio neku tešku virozu ili gripu,... i tako, cijepi se on prvom dozom i završi 2-3 dana u krevetu sa temperaturom, bolovima u mišićima i kostima i općom malaksalošću, doza druga ništa, pola dana temperature i to je to no nakon 2-3 mjeseca mu počnu naticati zglobovi na nogama i dobije u nekoliko navrata po par dana neke fleke po koži (nešto između herpesa i osipa), i onda jednog dana dobije upalu pluća zbog koje je završio 3 tjedna u bolnici, oporavi se ali sam kaže da nema više energije u sebi kao prije no nudi se i treća doza i trk po nju, dva tjedna iza treće doze popuši koronu, završi u bolnici, srce mu počelo preskakati, zglobovi i dalje natiču, više je po bolovanju nego na poslu, i vrati se raditi, hoda ravnim hodnikom prema kancelariji i sruši se, završi ponovno u bolnici i ugrade mu stent, sad čeka još dvije operacije i veseli se četvrtoj dozi jer je i dalje uvjeren da bi umro od korone da se nije cijepio,... svatko ima pravo na svoje mišljenje, ak se hoće cijepiti i ako dalje smatra da je to dobro za njegovo zdravlje neka se cijepi, ali i on je mišljenja da se svi trebaju cijepiti da bi korona nestalaja, e pa jebiga, ja se ne želim cijepiti, popušio sam koronu i prebolio je sa par dana bez njuha, supruga i najstariji sin također, druga dva manja nisu ni dobili koronu iako smo skoro mjesec dana bili izoliranu u zajedničkom prostoru.
09.05.2022 | 13:22
tino1 kaže:
Sad da li je neko od epidemiologa lagao ili laže ne znam, ja se u to ne razumijem.


Tu se s tobom potpuno slažem. Da ne znaš i da se u to ne razumiješ. Jednostavno si odabrao vjerovati to što oni pričaju i temeljem toga si, s još nekima, ovdje srao i pljuvao po svima koji se ne žele cijepiti (pa i po nama koji se jesmo cijepili ali se nismo slagali s takvom politikom).

Tko se ne želi cijepiti, ne želi se cijepiti. Možda radi toga nastrada kad se razboli. To je njegova stvar. Ali poanta je da time ne ugrožava nikog drugog, nego samo sebe, izjavama "stručnjaka" usprkos.
09.05.2022 | 13:27
@Bertone:

Ja sam prebolovao necijepljen. Imao jaku upalu pluca, ostale mi neke sjene na plucima za uspomenu.

Nakon toga primio dvije doze Pfeizera. Isao u kafane, restorane, putovao, masku sam nosio jedino gdje me natjeraju. Nikakvih nus pojava nisam imao, niti sam ikada vise bio bolestan.

Kcerka dobila Covid na odbojci, pola kluba se zarazilo. Ja se testiram, pozitivan. A nista ne osjetim, zakasljao se nisam, niti smrcao. Nista, nista.

Tako da vjeruje, da je vakcina u mom slucaju odradila odlican posao. Ali razumijem i vjerujem da postoje ljudi koji imaju drugacije iskustvo. Zato sam iskljucivo protiv bilo kojeg vida prisile.

Ja sam morao ici u Srbiju po svoju vakcinu, jer BiH nije imala cjepiva uopce, a Hrvatska nije imala sluha za svoje gradjane van granica RH u tom trenutku
09.05.2022 | 13:37
drlovric kaže:
... Zato sam iskljucivo protiv bilo kojeg vida prisile...


Upravo je to poanta, tko hoće neka se cijepi, tko neće sam si je kriv ako naježi, ali ako netko naježi od cijepljenja, a bio je protiv onda si on nije kriv što je naježio nego onaj koji ga je na to natjerao (iako "oni" kažu da nikoga ne sile na cijepljenje).
09.05.2022 | 14:11
Ima'l netko kakve informacije o Novavaxu?
Ja sam se odlučio cijepiti s tim cjepivom kad stigne na police, al mi se glupo sad cijepiti na kraju sezone, pa sam to ostavio za jesen kad opet krene.
Vjerojatno ću se tada cijepiti i protiv gripe.
09.05.2022 | 14:42
Gledaj Smayoo,

za mene se to ovako iskristaliziralo:

Prvo su bile one slike iz Kine i Italije (Bergamo) izvlačili su mrtve samo tako, novi virus, niko ništa ne zna o njemu.
Pokušaji djelovanja, kao pranje ruku itd, maske nema zato i ne pomažu. Kad su shvatili da se ne prenosi brisom nego kapljicama, maske su postale bitne. Onda su saznali da se radi o inkubaciji od 7 dana-10 dana i da karantena i maska treba biti obavezna. Striktne mjere, koje su i urodile nekim plodom. Kod mjera je to da ako djeluju, svi će srati da nisu bile potrebne a ako ne djeluju svi seru da su pretjerane i da nema potrebe za tim.
Pazi Smayoo, ja sam kroz moj život nekoliko puta bio u situaciji da me satare neka meni nepoznata infekcija i to je bila opcija koja je the wohrst case, zato sam odmah krenuo u obranu.
Po pravilima epidemiologije virus mutira i mijenja svoju strategiju.
Pa su onda cijepljeni bili zaštićeni i ne prenose, pa su onda shvatili da i cijepljeni prenose. Ali ne tako strašno ko ne cijepljeni.
Sad je stanje na čekanju jeseni i tada će se pokazati da li je bolje biti cijepljen ili ne. Ja sam 3 puta cijepljen i nisam (osim one prve Corone) ništa osjetio.
Ali u svemu tome je bila spika da će se popustiti s mjerama kad bude >70% cijepljenih. To bi značilo da bi ja morao čekati da se svih 70% cijepe pa da mogu normalno živjeti! E u tom slučaju je jako bitno da se svi cijepe! I sloboda izbora je na mojoj ne slobodi normalnog života!
Sad su popustili potpuno, sad je novo vrijeme. I ako oni mogu, mogu i ja, izvinjavam se svakome koga sam nagazio a nisam trebao, iz mog ugla gledanja je svaki antivakser s tadašnjim znanjem bio izravno kriv za moju ograničenost koronom, jer da se cijepi ne bi bilo mjera i sve bi bilo normalno. Još uvijek sam mišljenja da bi bilo bolje da se svi cijepe jer je svakako bolje podnijeti virus cijepljen nego ne. Jesen će pokazati jesmo li već završili s tim ili ne. Ja mislim da nas tu još čeka neko iznenađenje.

Još jedanput molim svakog za ispriku koga sam uvrijedio ili nagazio.
P.S.: ako ovako ostane onda me zaboli spolilo ko će se i kad cijepiti, meni neće moći njihovi i moji virusi ništa. Ali ako dođe do neke opake mutacije moramo se ponovo prilagođavati. Ništa nije konačno a i još nije kraj.

Ali daj Smayoo da je Bill Gates to zakuhao je prejako? Ili?
09.05.2022 | 14:55
Jbs meni za teorije zavjere. Iskreno, ne bi me čudilo, ali u djelokrugu mog utjecaja, to je svejedno, je li zakuhao Bill Gates, zli Kinezi, šišmiši ili Bog.
Ali za ovo što je netko odredio 70% pa je tebi bio kriv stvatko tko se nije htio cijepiti, jbg, to ti je kriva takva vlast i njihovi "stručnjaci" savjetnici "znanstvenici" upuštene glave koji su tih 70% izvukli iz guzice, pa drugi put usmjeri svoju frustraciju na njih.
09.05.2022 | 15:24
smayoo kaže:
Jbs meni za teorije zavjere. Iskreno, ne bi me čudilo, ali u djelokrugu mog utjecaja, to je svejedno, je li zakuhao Bill Gates, zli Kinezi, šišmiši ili Bog.
Ali za ovo što je netko odredio 70% pa je tebi bio kriv stvatko tko se nije htio cijepiti, jbg, to ti je kriva takva vlast i njihovi "stručnjaci" savjetnici "znanstvenici" upuštene glave koji su tih 70% izvukli iz guzice, pa drugi put usmjeri svoju frustraciju na njih.


Ok. Ne ponovilo se.
09.05.2022 | 17:13
dpasaric kaže:
Evo, predlažem Uredništvu da pobrišemo teme "Ukrajina" i "Covid" (i ako imamo neke slične političke teme od prije) i ubuduće to činimo sa svim političkim temama koje eskaliraju u beskonačne rasprave koje su besciljne i, čini se, nikome neće promijeniti mišljenje.

Brišemo sve?


Ni u ludilu. Zahvaljujući tim temama neke sam stavove promijenio, neke ublažio, a neke pojačao. Tome i služi forum i razmjena mišljenja među članovima.

Mene konkretno brine činjenica da je COVID pandemija toliko ojačala antivakserski pokret u nas da sve više ljudi odbija i ona provjerena cjepiva. Što nas vodi još zabavnijoj budućnosti ... A ti Davore, koliko u nekim aspektima imaš pravo, toliko u drugim aspektima doslovno pomažeš tu antivaksersku histeriju koja se ne zadržava samo na COVIDu... Nažalost.
09.05.2022 | 17:25
smayoo kaže:
Kad bi samo trećina vas koji ste uvjereno trubili kako se svi moraju cijepiti jer necijepljeni šire zarazu (a cijepljeni kobajagi ne) - priznala (sami sebi, ne morate nama) da je to bila teška zabluda i (gore) da ste se stvarno povampirili do javnog i otvorenog vrijeđanja, proizvanja i zahtijevanja zatvora, odricanja prava na medicinske usluge i što još ne, a sve na temelju toga što nam je vlast i tzv. "znanstvena zajednica" svjesno lagala - već bi puno postigli i "next time around" bi bilo valjda manje onih koji tako spremno puše što god im se servira.


Evo, ja se poklapam ušima. I ispričavam se što sam slijepo vjerovao da bi bilo bolje da se SVI cijepe. I dalje vjerujem da bi s boljom procijepljenošću broj mrtvih u nas bio mnogo manji, osobito među starijom populacijom, no pojeo vuk magare. Maske i osnove higijene su također po meni nešto što je pomoglo da se većina izvuče.

Dakle, danas smatram da - cijepljenje da, no ne pod obavezno (osim eventualno za starce). Maske pod obavezno, osobito u gužvama.

A one koji su od početka pljuvali po maskama i njihovoj "neučinkovitosti", njima i dalje želim da ih kirurzi operiraju bez maski.
09.05.2022 | 17:30
Bertone kaže:
popušio sam koronu i prebolio je sa par dana bez njuha, supruga i najstariji sin također, druga dva manja nisu ni dobili koronu iako smo skoro mjesec dana bili izoliranu u zajedničkom prostoru.


U tome i jest problem, pričaš iz perspektive kao da si gripu prebolio. Mi koji smo izvukli deblji kraj ne bismo poželjeli to nikome, osim možda ustašama i Bill Gatesu Kako bilo, ne pričamo s istih polazniš točaka, tebi nije bilo ništa, ni tvojima. Meni je bilo skoro sve, a mojima ništa. To je samo jebena lutrija pa tko izvuče.
09.05.2022 | 17:36
smayoo kaže:
Ali za ovo što je netko odredio 70% pa je tebi bio kriv stvatko tko se nije htio cijepiti, jbg, to ti je kriva takva vlast i njihovi "stručnjaci" savjetnici "znanstvenici" upuštene glave koji su tih 70% izvukli iz guzice, pa drugi put usmjeri svoju frustraciju na njih.


Nisu li to odredili znanstvenici u državama koje se dostigle taj prag i otišle preko njega? I dokazano smanjile smrtnost u svojoj populaciji?
Poanta je, svima nama je bilo već dosta i korone i lockdowna i maski i svega. I dok sam gledao naprednije i pametnije države kako gase lockdown protokole jer su dostigli razinu cijepljenih, i nas koji smo staginirali i razvlačili cijelu priču na tko zna još koliko - jebiga bijes je prevladao nad glupim balkancima i njihovom mentalitetu

I opet se ispričavam svima osim antimaskerima koji spominju brnjice.
09.05.2022 | 19:09
Vanjuška kaže:

U tome i jest problem, pričaš iz perspektive kao da si gripu prebolio. Mi koji smo izvukli deblji kraj ne bismo poželjeli to nikome, osim možda ustašama i Bill Gatesu Kako bilo, ne pričamo s istih polazniš točaka, tebi nije bilo ništa, ni tvojima. Meni je bilo skoro sve, a mojima ništa. To je samo jebena lutrija pa tko izvuče.


Pa koronu smo dobili u rujnu/listopadu 2020. godine no perspektiva mi se nije promijenila nakon toga, odnosno zato što smo imali blage, gotovo nikakve simptome i posljedice.
Perspektiva mi je ostala ista i ona glasi da je cijepljenje za imuno kompromitirane vjerojatno dobro, nisam nikoga nagovarao na necijepljenje ili ga odgovarao od istog. Imam 50 godina na leđima i mislim da mogu sam iz dosadašnjeg iskustva razlučiti jesam li kandidat za cijepljenje ili ne i zato sam protiv stava da se "svi" trebaju cijepiti i da ćemo samo tako iskorijeniti pandemiju, a ispalo je da spadam u grupu građana koji žele uništiti državu i koji su krivi za tuđu nesreću, a u stvarnosti sam se odgovornije ponašao od mase 2 ili 3 puta cijepljenih,... evo nekidan sam trebao pobrati nešto za mamu u ljekarni koja je u sklopu DZ, i došao sam do vrata kad sam se sjetio da nemam masku (za ljekarne, DZ i druge med. ustanove je još obavezna) i iako me teta koja radi pozvala da uđem jer se poznajemo xy godina i pokupim kaj trebam, nisam ušao nego sam se vratio doma, uzeo masku i vratio se, a kad tamo tri babca u redu, dahću jedan drugome za vrat, bez maske naravno, ali ja bi se trebao cijepiti da ih zaštitim.
09.05.2022 | 19:40
Evo identično iskustvo kod mene, osim što se radi o običnoj ljekarni, na ulici.
09.05.2022 | 19:48
Vanjuška kaže:
smayoo kaže:
Ali za ovo što je netko odredio 70% pa je tebi bio kriv stvatko tko se nije htio cijepiti, jbg, to ti je kriva takva vlast i njihovi "stručnjaci" savjetnici "znanstvenici" upuštene glave koji su tih 70% izvukli iz guzice, pa drugi put usmjeri svoju frustraciju na njih.


Nisu li to odredili znanstvenici u državama koje se dostigle taj prag i otišle preko njega? I dokazano smanjile smrtnost u svojoj populaciji?


Smanjili smrtnost, da. Ali priča (da ne kažem - obećanje) je bila da nakon tog praga procijepljenosti više neće trebati karantena, izolacija, maske, itd. A onda - prc! - ovako napamet, sjećam se Portugala, gdje je bilo preko 90% cijepljenih pa je svejedno opet bila eksplozija novozaraženih. I lockdown, i tako, svašta...

Kako je Davor već puno pisao i citirao, kome i nije bilo jasno ranije, jasno je valjda sada o kakvoj se globalnoj megamuljaži radilo. Farmaceutska mafija je došla na novu razinu - eksperimentalni bućkuriš su za ljute pare prodali, i to veću količinu nego svih drugih cjepiva otkad cjepiva uopće postoje zajedno, i to bez ikakve odgovornosti za bilo koji od problema koji su svi bili dobro poznati na samom početku. Bolje ne može.

Tako da se ne treba čuditi eksploziji antivaksera općenito (ne kažem da je utemeljena, ali jbg sad, to ti se dogodi kad te uhvate u laži - tad ti više nitko ne vjeruje niti kad im kažeš koliko je sati).

Poanta je, svima nama je bilo već dosta i korone i lockdowna i maski i svega. I dok sam gledao naprednije i pametnije države kako gase lockdown protokole jer su dostigli razinu cijepljenih,


Nešto si ti krivo gledao, stari moj. Na kraju prošlog ljeta smo prošli popreko preko cijele EU - Austrija, Njemačka, Danska, Švedska i natrag Danska, Njemačka, Francuska, Austrija. Jedino gdje je bilo liberalnije, nego kod nas, to je bilo u Švedskoj.
09.05.2022 | 19:59
Vanjuška kaže:
Ni u ludilu. Zahvaljujući tim temama neke sam stavove promijenio, neke ublažio, a neke pojačao. Tome i služi forum i razmjena mišljenja među članovima.

Mene konkretno brine činjenica da je COVID pandemija toliko ojačala antivakserski pokret u nas da sve više ljudi odbija i ona provjerena cjepiva. Što nas vodi još zabavnijoj budućnosti ... A ti Davore, koliko u nekim aspektima imaš pravo, toliko u drugim aspektima doslovno pomažeš tu antivaksersku histeriju koja se ne zadržava samo na COVIDu... Nažalost.


Ok, evo, malo mi je lakše ako je netko ipak malo pomaknuo stavove nakon toliko stranica rasprave.

A ovo drugo - zaista jesi u pravu da je zbog covid pandemije ojačao "antivakserski pokret", ali optužuješ dijametralno suprotnu stranu - krivac su oni koji su lagali, koji su skrivali podatke, koji su tjerali i ucjenjivali ljude, koji su polarizirali društvo do neviđenih granica. Kod nas je to bio Stožer (koji je gomilu grešaka izveo), a onda globalno hijerarhijski svi po redu do vrha tog lanca, a najviše zapravo FDA koji je skrivao podatke. Da su odmah objavili stvarno stanje i da se znalo koje su dobre strane, a koje loše strane cjepiva, ljudi ne bi izgubili povjerenje u institucije, a mnogi liječnici bi koristili druge terapije ili nekim ljudima dali druge preporuke. Samo su trebali biti iskreni, a ne lagati i tajiti podatke. I što je najbolje - tada bi imali vjerojatno i više cijepljenih, a povjerenje bi ostalo.

Kako to misliš da pomažem "antivaksersku histeriju" kada sam ovdje prvi vikao da sam "vakser", da se cijeli život cijepim za sve, svake godine se cijepim za gripu i djeca su mi uredno cijepljena svim redovnim cjepivima. No, covid je neka potpuno druga priča - od početka se vidjelo da tu nešto ne štima, čim su počeli s ucjenama i skrivali podatke. I sada neka snose posljedice svojih laži, muljanja, nelogičnosti i dvostrukih mjerila.
09.05.2022 | 20:24
dpasaric kaže:
I sada neka snose posljedice svojih laži, muljanja, nelogičnosti i dvostrukih mjerila.


Sigurno se tesko nose da debelim racunima na banci, sumnjam da se jako brinu zbog online i offline rasprava.
09.05.2022 | 21:37
Riba kaže:
dpasaric kaže:
I sada neka snose posljedice svojih laži, muljanja, nelogičnosti i dvostrukih mjerila.


Sigurno se tesko nose da debelim racunima na banci, sumnjam da se jako brinu zbog online i offline rasprava.


Nisam tu niti mislio na zločinački genijalne kolovođe i oportuniste bez premca, ali niti na korumpirane političare na samom vrhu svega, nego na sve one niže u lancu koji su pristali na tu igru ne zbog novca (jer sumnjam da je itko išta dobio pri kraju lanca), nego jer su šutjeli u strahu za svoju guzicu, a zapravo ovise o istom tom malom čovjeku kojeg su lagali i sada će im se to obiti o glavu. Tu mislim na:

- dobar dio liječnika koji je šutio ili pričao jedno službeno, a onda "ispod tezge" priznavao da "nešto ne štima", gomila obiteljskih liječnika je izgubila povjerenje svojih pacijenata, a to je možda i najveća tragedija jer će ih ljudi izbjegavati i za daleko ozbiljnije bolesti,

- na vlasnike medija i novinare pod korporativnom kontrolom koji su uredno prenosili samo "službeni narativ", koji su potpuno zaboravili na to što je pravo novinarstvo i koji su cenzurirali sve što ne ide u prilog korporaciji, no posebno su gnjusni bili razni plaćeni "fact checkeri" koji su širili lažne "provjere", a kada im uputiš molbu da provjere neku činjenicu (za koju se naravno pokazalo da je istinita) koja im ne ide u prilog, onda su to ignorirali, za provjere su objavljivali samo korporativnu propagandu, glavni primjer je bio Facebookov fact-checker, a kod nas je to Faktograf, imaju nevjerojatno filtrirane "provjere",

- opozicijske političke stranke koje žive od glasača, a u pandemiji su pokazale da "drže škale" HDZ-u i Stožeru koji se pak ponašao nedosljedno, nelogično i krivo, a u konačnici onako kako je Brisel naložio Plenkiju. I ne mislim čak da su u oporbi to radili iz neke direktne koristi ili korupcije oko toga, nego čisto jer su glupi i nesposobni, ako ću suditi po nekom mom širem krugu ljudi najviše glasača će izgubiti SDP i Radnička fronta koji su pokazali potpunu nesposobnost za kritičko razmišljanje.
09.05.2022 | 21:46
Kaze se "Stoka sitnog zuba"!
09.05.2022 | 23:20
Russell o moralu i profitiranju na pandemiji:

10.05.2022 | 01:37
Kanadski parlament, primjetite kako opozicija na vrlo konkretno pitanje ne dobiva odgovor već generic bullshit:

10.05.2022 | 05:09
dpasaric kaže:
Russell o moralu i profitiranju na pandemiji:


Ajde, kad već pitaš naokolo, upitaj njega koliko je on profitirao na pandemiji.
10.05.2022 | 11:06
smayoo kaže:
dpasaric kaže:
Russell o moralu i profitiranju na pandemiji:


Ajde, kad već pitaš naokolo, upitaj njega koliko je on profitirao na pandemiji.


On ima zaista široke teme, ali da, vjerujem da barem 1/3 gledanja ima od tih tema. Ovo što on i njegov tim rade je težak posao, za pripremiti jedan video od 12-15 minuta oni utroše cijeli dan, ima tu mnogo istraživanja, vađenja tekstova iz medija i drugih izvora, montaža svega, ne izbacuje on to iz glave onim tempom kojim nam je to sažeto u takav jedan video. I radi odličan posao, rekao bih vrlo objektivno za sada.
10.05.2022 | 11:09
Zasićenost zlom i stalnim pritiskom mnoge gura u političku letargiju. EU priprema sporazum kojim bismo svojevoljno prepustili javnozdravstveni suverenitet RH vanjskom nedemokratskom tijelu, a našim političarima to nije niti tema! Kasnije će se čuditi zašto su loši na izborima.

Od mnogih slijedi površno trolanje s "haha Bil Gejc zavjere", a kada pokažeš da se to zaista događa, da će Vilija Beroša zamijeniti Bill Gates, onda im je to nevjerojatno i smiješno. Vili jest grozan ministar, ali je izabran. Gatesov WHO i GERM nisu demokratski i neće raditi u interesu RH.

A kada ćemo to procesirati? Vjerojatno tek kada "mali iznajmljivač" shvati da je Gates dao nalog: "Naš GERM tim u Dalmaciji je primijetio povećanu prisutnost XY virusa i preventivno nalažemo lockdown do daljnjeg." A onda će biti - kako to, kako to...

Upitao sam našu EU zastupnicu Romanu Jerković kako komentira prijedlog zakona kojim bi WHO postao globalni "Stožer" čije bi odluke i RH morala izvoditi po njihovom nalogu, ali nisam dobio odgovor.
10.05.2022 | 14:12
Bertone kaže:
Pa koronu smo dobili u rujnu/listopadu 2020. godine no perspektiva mi se nije promijenila nakon toga, odnosno zato što smo imali blage, gotovo nikakve simptome i posljedice.


Kod nas listopad/studeni, do tada smo bili oprezni i pomalo u strahu, nakon ta 4 tjedna agonije bio sam spreman ići okolo i bosti ljude koji zajebavaju. Perspektiva, jebiga.

Imam 50 godina na leđima i mislim da mogu sam iz dosadašnjeg iskustva razlučiti jesam li kandidat za cijepljenje


Imam 46 godina i vjerujem struci, jebiga, nekolikoliječnika i stručnjaka koji su uvijek bili "normalni" i čije radove i postove sam dugo pratio su se cijepili i zagovarali cijepljenje i tu sam se svrstao. Rekao sam već, slažem se da je oko ovog cjepiva mnogo muljanja, no velika većina stanovnika zapadne EU nisu imala problem s cijepljenjem, samo mi balkanci. I brine me što se zbog cijele ove priče u našoj zemlji samo pojačao antivakserski pokret na dokazana starija cjepiva.

a ispalo je da spadam u grupu građana koji žele uništiti državu i koji su krivi za tuđu nesreću, a u stvarnosti sam se odgovornije ponašao od mase 2 ili 3 puta cijepljenih,...


Potpuno se slažem, znam ih dosta koji su se nakon cijepljenja raspametili - čak i u bližoj okolini. Trebalo je dok sam objasnio činjenice da bi došli sebi.

uzeo masku i vratio se, a kad tamo tri babca u redu, dahću jedan drugome za vrat, bez maske naravno, ali ja bi se trebao cijepiti da ih zaštitim.


Kad tako veliš, u pravu si, jebiga, nek krepaju Mislim, dan danas imam masku u džepu, frišku i stavim je ako ulazim u veću gužvu u dućanu, mislim, opekao sam se gadno, a nisam imunokompromitiran i u relativno sam dobrom stanju.
10.05.2022 | 14:16
smayoo kaže:
Smanjili smrtnost, da. Ali priča (da ne kažem - obećanje) je bila da nakon tog praga procijepljenosti više neće trebati karantena, izolacija, maske, itd. A onda - prc! - ovako napamet, sjećam se Portugala, gdje je bilo preko 90% cijepljenih pa je svejedno opet bila eksplozija novozaraženih. I lockdown, i tako, svašta...


U pravu si, tako je bilo. No tumačim to jednostavno time da smo u hodu učili svi zajedno. Siguran sam da su se znanstvenici šokirali kad su skužili da cijepljena osoba širi zarazu dalje (makar u smanjenom i kraćem obimu), a pritom često nema nikakve ili samo lagane simptome.

Nešto si ti krivo gledao, stari moj. Na kraju prošlog ljeta smo prošli popreko preko cijele EU - Austrija, Njemačka, Danska, Švedska i natrag Danska, Njemačka, Francuska, Austrija. Jedino gdje je bilo liberalnije, nego kod nas, to je bilo u Švedskoj.


Nisu li poslije ljeta UK, Francuska pa kasnije za njima Njemačka počeli ukidati mjere? Švedska ih nije ni imala.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 22 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Anonimci (596)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.64 Seconds

Provided by iJoomla SEO