Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


27.04.2022 | 23:11
Pfizer dioničarima morao pojasniti rizike, pa je ispalo da su jako dobro svjesni da imaju previše opasnih nuspojava i da cjepivo vjerojatno nikada neće dobiti trajnu dozvolu nego se nadaju u produženje "hitne privremene dozvole".

Ali cijeli video je super za pogledati, da se dobije slika koliko je to sve trulo.



Ako još ima "nevjernih Toma", evo i link na sam dokument...

Dioničarima je kažnjivo lagati. Građanima se pak može prodati kojagod priča jer su tajnim ugovorima osigurali da ih se ne može tužiti. Pročitajte sami, str. 6, "Risk Factors":

investors.biontech.de/node/11931/html#ic...1031d3208cef8c2_2806
27.04.2022 | 23:55
Taman kada pomisliš kako je u modernoj omladini dotučen homo politicus površnom edukacijom i ispraznim konzumerizmom, pojavi se ovakva mlada žena koja nije izgubila oštricu kritičkog razmišljanja, koja lucidno slaže širi mozaik. Eva Vlaardingerbroek:

28.04.2022 | 22:38
smayoo kaže:
Evo njega opet...
Jesi li ti svjestan, Vanjuška, da je SVAKA tvoja argumentacija u ovakvim diskusijama UVIJEK ad hominem? Zar je to jedino što znaš? Nemaš protuargument, nego samo znaš pljunuti na navedeni izvor. Stvarno te žalim. Rekao bih da uopće nisi svjestan koliko se time srozavaš u svačijim očima...


Gdje ti vidiš ad hominem ovdje? Kakav protuargument? Nisi uopće upućen u temu, vidim. Lijepo sam napisao, radi se o sutkinji koju je još onomad Trump pogurao, a koja nije smjela ni mogla dobiti posao po svojim referencama. Kao da je prepisao tipičan hrvatski folklor.

A Davor u zadnje vrijeme samo takve likove pejsta ovdje, pod idejom "ravnopravnosti".

Provjeri sam, ako mi ne vjeruješ, i ne moraš se ispričavati što si skočio pred rudo, samo to znaš kad se radi o mojim postovima
29.04.2022 | 00:05
Ma ja Vanju toliko dugo i dobro znam da mi može i "j.... mater" u žaru rasprave, zaista to ne doživljavam kao nešto ad hominen, predobri smo da bih uopće i pomislio u tom smjeru, znamo se više od pola života!

A kada i imamo takve otvorene i malo grublje rasprave ovdje, onda gledam da je to normalno, barem nije sterilno, sve je ok dok postoje argumenti i neka logika, upravo u toj konfrontaciji mišljenja možemo napredovati i svatko nešto naučiti.

No, da se vratim na temu, mene sada najviše brine podlac prve klase - Bill Gates. Kao informatičar je radio manje štete, a sada je opasan za cijelo čovječanstvo.

Glumi dobrotvora, a istovremeno gomila suludo bogatstvo, profitira - kako sam kaže - "kao nikada do sada", a umjesto da dokaže svoju filantropiju time da npr. učini cjepivo "open source" i svima raspoloživo i transparentno, on izmišlja nove načine zarade na tome! U međuvremenu kupio je "pola Amerike" u obradivom zemljištu. Jamačno želi to obrađivati sa svojom obitelji za opće dobro.

Ono što se sada u pozadini zbiva je priprema za "Pandemiju 2" - kako je on sam naziva u jednom razgovoru.

Skužio je greške koje su Fauci i on sada napravili i ne misle ih ponoviti. Da bi djelovali globalno sada čine sve da svoj WHO (koji, ponavljam, nije ništa do njihova privatna organizacija financirana od big-pharme i Gatesa) postane vrhovno svjetsko tijelo "za kordinaciju borbe protiv pandemija" i gdje bi svaka zemlja članica bila obavezna plaćati njihovo posebno tijelo koje on zove "GERM" - Global Epidemic Response and Mobilization. I kada do pandemije dođe, svaka država članica bi morala raditi točno ono što WHO kaže! A to znači kupiti novo "cjepivo" pod tajnim ugovorom, opet bez ikakve njihove odgovornosti, i pod cijenom koju oni diktiraju i onda siliti ljude na cijepljenje.


Evo SGT Report video, koriste samo javno objavljene podatke s WHO weba i vladinih stranica. Ima i mnogo sličnih komentara na temu WHO, ljudi su počeli povezivati:

www.bitchute.com/video/kE9WRvO8uhcV/

A evo i Gatesov novi TED video koji je podlo složio sa svojim PR timom na temu velikog požara u Rimu - što je vrlo lukava paralela koja zaista ima smisla i sve bi ti bilo lijepo da je iskreno i dobronamjerno i da je WHO demokratsko tijelo, a ne pod njihovom kontrolom i za njihov profit.



Naravno, kao pozitivni primjer ispravne reakcije navodi Australiju! Da, onu Australiju s logorima s dvostrukom ogradom za necijepljene bioteroriste...
29.04.2022 | 08:13
dpasaric kaže:
Ma ja Vanju toliko dugo i dobro znam da mi može i "j.... mater" u žaru rasprave, zaista to ne doživljavam kao nešto ad hominen, predobri smo da bih uopće i pomislio u tom smjeru, znamo se više od pola života!


Mislimo jednako, jako te volim i da mi izleti nešto takvo, odmah bih se i ispričao, a onda opet opsovao. Tako i ti meni uvijek možeš, nema šanse da shvatim krivo. Smayoo je, ako sam dobro shvatio mislio na gospoDŽu "uvaženu" sutkinju. Jednostavno on, na taj moj običaj da za cara kažem da je gol, ima potrebu (poremećaj?) da brani neobranjive postupke JAVNIH osoba.

A kada i imamo takve otvorene i malo grublje rasprave ovdje, onda gledam da je to normalno, barem nije sterilno, sve je ok dok postoje argumenti i neka logika, upravo u toj konfrontaciji mišljenja možemo napredovati i svatko nešto naučiti.


Koliko god nas dva dijelimo svjetonazor, i koliko god si mi otišao krajnje desno, razumijem tvoju logiku u ovoj priči. Što se korone tiče, slažemo se u dosta toga, uz par sitnica koje bismo drugačije postavili. Ali da je svijet pravedan i pošten, ne bi svega toga ni bilo. Imao sam neke dosta oštre stavove, koji su s razvojim priče i s novim informacijama omekšali tako da ne mogu reći da sam tvrdoglavo slijep.

No, da se vratim na temu, mene sada najviše brine podlac prve klase - Bill Gates. Kao informatičar je radio manje štete, a sada je opasan za cijelo čovječanstvo.


Pratim, ne razumijem njegove postupke i mogu ih objasniti jedino da je čovjek zaključio da planeta ide k vragu i da ju možemo spasiti samo depopulacijom... Kao u svim onim odličnim filmovima koje smo gledali...
29.04.2022 | 23:03
U Moderni je isto "zabavno"...

Oni bi pak cijepili 6-mjesečne bebe, pa nadalje - iako znaju da to sve skupa nema zdravstvenog smisla, ali zato ima itekako smisla za njihov profit.

01.05.2022 | 10:55
Olegove kolumne u BUG-u pratim 20-ak godina, možda čak i 30, ne znam kada mu je objavljena prva. Često me nervirao jer je pljuvao Macove, a bez pravih argumenata.

Čovjek je izuzetno kritičan, obično prvo vidi crnu stranu, ali je oštrouman i kompleksan. Voli biti "kontra", često bude i u krivu, ali zato kada je u pravu, vrlo neugodno pogodi metu.

Tema koju propituje: ministar Filipović i lakovjernost, a sve tako lijepo povezano s pandemijskom pričom.

01.05.2022 | 23:21
Propustio sam da u EU parlamentu ipak postoji par nepodmićenih glasova razuma:



Sinčić me ugodno iznenadio.
02.05.2022 | 00:00
Pfzier i Faucijev CDC (Stožer) žele potpunu kontrolu i biti iznad zakona.



To je točno onaj tren iz Star Warsa kada Galaktički senat daje takve ovlasti Palpatinu...



(Posebno je fora pogledati na njemačkom!)
02.05.2022 | 00:32
Stari dobri sistematični dr. Campbell dao je osvrt na Gatesovu novu knjigu. Baš je pristojan i uljuđen.

02.05.2022 | 01:09
Vrijeme čini svoje i nuspojave su počele ozbiljnije pojavljivati. Kada to kaže običan građanin ili obiteljski liječnik, onda ih se razapne da su primitivni antivakseri i teoretičari zavjere.

No, kada na velikom uzorku to učini američka vojska i traži propitivanje situacije jer im je vojna sila oslabljena, onda je to već ozbiljno. Pogledajte brojke, nevjerojatne su:



Najgore od svega - brojke za miokarditis su pobrisane iz baze. Onda možete zamislite kolike su.

Meni je ovo sada vrlo zanimljivo kao konflikt unutar sustava - jer s jedne strane imamo vlast u US koja upravlja i vojskom, ali je na platnoj listi big-pharme i išlo im je odlično, a gurali bi to dalje od jeseni punom parom, a s druge strane, imamo ogromni vojni sustav koja je ipak nekakva uredno i suvislo organizirana hijerarhija koju je vjerojatno teško podmititi na svim razinama, a vjerujem i da ima mnogo časnih ljudi koji jednostavno ne bi pristali na očiglednu laž i koji bi skrivali ovako nepovoljne brojeve. U krajnjoj liniji mislim da bi se to moglo proglasiti i "veleizdajom" - jer što je drugo ako svjesno slabiš svoju vojnu silu?

Znači da taj dio s obaveznim i općim cijepljenjem vojske negdje mora stati jer im sigurno nije u interesu oslabiti vlastitu silu tako što će mnogo ljudi biti bolesno od nedovoljno istraženih nuspojava.
02.05.2022 | 14:19
Sad će neki opet nabijati prekovremene radi evidentiranja onih koje treba ponovno bockati kako bi se donekle sanirala šteta. I onda će opet krenuti prozivke kako se ljudi slabo liječe(pikaju) i svojim boleštinama opterećuju zdravstveni sustav.
02.05.2022 | 15:02
Robert W. Malone je govorio istinu.
02.05.2022 | 17:43
dpasaric kaže:
Olegove kolumne u BUG-u pratim 20-ak godina, možda čak i 30, ne znam kada mu je objavljena prva. Često me nervirao jer je pljuvao Macove, a bez pravih argumenata.


Uz rizik da će se opet Smayoo javiti, Mašturbijko je uvijek bio i ostao isti, lupa bezveze, pravi se frajer i radi štetu gdje god stigne. Tu i tamo napiše dobar i precizan članak. Doc Berecky za primjer, je legenda i čovjek na mjestu, Maštruko je njegova antiteza.

I tebi je ovo što je napisao u redu? Da nismo trebali ostajati doma u jeku pandemije, da nismo trebali nositi maske?
Pa koji vam je čovječe... Bude mi žao kaj ga nije dohvatila teža verzija COVIDa pa da začepi lajavu gubicu barem u znak poštovanja prema onima koji su nadrapali.


Čovjek je izuzetno kritičan, obično prvo vidi crnu stranu, ali je oštrouman i kompleksan. Voli biti "kontra", često bude i u krivu, ali zato kada je u pravu, vrlo neugodno pogodi metu.


Hoćeš reći da i ćorava koka ponekad pogodi zrno? Baš bi volio da vidimo koliko je postotak toga "često u krivu" što se tiče njegovih izjava i stavova.
02.05.2022 | 17:51
dpasaric kaže:
Vrijeme čini svoje i nuspojave su počele ozbiljnije pojavljivati. Kada to kaže običan građanin ili obiteljski liječnik, onda ih se razapne da su primitivni antivakseri i teoretičari zavjere.


Reci, to su sve baš nuspojave cijepljenja?
Reci, nema teorije da su to nuspojave COVIDa?

Reci mi i glede long COVIDa - slabo je istražen, kako to da ne trzaš na tu temu, taj dio priče? A morao bi s obzirom da si prebolio i da si izravno ugrožen

Nije li jedna od teorija da je COVID bio oružje američke vojske? Jesu si to oni pucali u nogu?
02.05.2022 | 18:08
Vanjuška kaže:
I Tebi je ovo što je napisao u redu? Da nismo trebali ostajati doma u jeku pandemije, da nismo trebali nositi maske?
Pa koji vam je čovječe... Bude mi žao kaj ga nije dohvatila teža verzija COVIDa pa da začepi lajavu gubicu barem u znak poštovanja prema onima koji su nadrapali.


Ono što je meni u redu je njegovo propitivanje lakovjernosti građana.

Za taj dio mislim da je pogodio u metu.

Mislim da je bilo ok da smo doma u jeku pandemije dok se nije znalo o čemu se točno radi i kako se treba boriti protiv toga. I mislim da je ok nositi maske kada je statistika pokazala da u jeku pandemije to ipak čini neku razliku. No, kasnije se ispostavilo svašta i antipandemijska politika nije pratila ono što znanost kaže, a dio je namjerno skrivan.

I razni Stožeri, kod nas i u svijetu, su se "pravili blesavi" jer su štitili interes pharme, a ne radili najbolje za građane i ekonomiju.
02.05.2022 | 18:21
Vanjuška kaže:

Reci, to su sve baš nuspojave cijepljenja?
Reci, nema teorije da su to nuspojave COVIDa?

Reci mi i glede long COVIDa - slabo je istražen, kako to da ne trzaš na tu temu, taj dio priče? A morao bi s obzirom da si prebolio i da si izravno ugrožen

Nije li jedna od teorija da je COVID bio oružje američke vojske? Jesu si to oni pucali u nogu?


1) Po listi od samog Pfizera - jesu, sve te nuspojave su im na listi.

2) Moram priznati da je i to dijelom moguće, ali ne mogu odgovoriti bez da se u detalje pogledaju ti vojni podaci i vidi koliki broj oboljelih je imao i covid. No, ako ćemo gledati nove službene podatke engleskog NHS-a onda ispada da je to zaista nuspojava cjepiva jer je ispalo da su najpogođenija skupina oni koji su primili tri doze. Broj opada kod onih s dvije doze, a oni s jednom dozom su otprilike jednako učestali kao i necijepljeni.

3) "Ne trzam na long covid" jer po onome što sam do sada složio od ogromne matrice informacija ispada da se sve svodi na to koliko je netko alergičan na konkretni protein koji je nusprodukt covid infekcije. Sve se vrti oko toga. Ljudi koji su alergični - mogu umrijeti ako nisu cijepljeni. Neki su alergični, ali ne smrtonosno, neki su blago alergični, a neki jedva ili ništa. Imam tu sreću da nisam pogođena skupina, imao sam temperaturu jedan dan i onda izgubio miris i dijelom okus na desetak dana i to je bilo to. Moja cijepljena žena je kasnije dobila ponovo, a ja pored nje - nisam. I to se podudara s onim što kaže i sam Pfizer - da su cijepljeni oslabljenog imuniteta i skloniji nekoj novoj zarazi.
02.05.2022 | 20:09
Davore, badava ti je objašnjavati, pranje mozga je nepovratno. Iako sam se cijepio, i ja sam antivakser jer sam se usudio propitivati.
Ispada da postojanje Boga i njegovih djela itekako propituje, a djelotvornost cjepiva je kao dogma, vjeruje se jer je "Šprajc" tako rekao.
03.05.2022 | 01:33


03.05.2022 | 09:35
Sorry, nisam u toku. Taj suprug gospođe u žutom bi trebao biti neko bitno mudo?
03.05.2022 | 13:19
smayoo kaže:
Sorry, nisam u toku. Taj suprug gospođe u žutom bi trebao biti neko bitno mudo?



Ozbiljno? Zezaš me?

I onda ćemo se čuditi kada nas totalno pokore metodom kuhane žabe. A sve se odvija točno tako. Meni je ta matrica već dovoljno jasno složena da se čudom čudim kada čujem od meni dragih i pametnih ljudi "o čemu ti pričaš" - i onda se vrate svojim malim lokalnim problemima jer ne vide širu sliku i u dobroćudnoj lakovjernosti ne prepoznaju kada se zlo spusti i na njihovu razinu u svakodnevnom životu.

Na kraju će biti "onaj ludi Pasarić je cijelo vrijeme bio u pravu".

Jer kada super inteligentni ljudi kao ti, ali zapravo i većina ljudi ovdje - jer nema ovdje baš nekih "glupana", uspiju potpuno izignorirati što se zbiva, onda je to zabrinjavajuće. Jer mi bismo trebali biti ti neki intelektualci koji prepoznaju kretanja i vide širu sliku, ali vidim da se to sasulo u procesu - jer ili su ljudi toliko stisnuti poslom da ne stignu to pratiti (vjerojatno ti) ili su kao-fol apolitični kao Riba, e onda smo bye-bye i zaslužujemo biti ovce i robovi.

Ovo je Fauci, šef CDC-a, isti onaj koji je američki porezni novac slao u Wuhan za istraživanje "gain of function" na virusima, inače prijatelj s "dobrotvorom" Gatesom, a ovo je njegova žena koja je šefica komisije koja odobrava cjepiva.

No to je samo jedna, ali izuzetno bitna, grana WEF-ovih planova. Druge su WHO uz novi Gatesov GERM kao vrhovni svjetski Stožer koji bi bio iznad zakona, a sve to uz uvođenje CBDC-a kao programabilne digitalne valute i social credits sustava za potpunu kontrolu građana.

A svi u WEF-u su dokazani zlikovci, možemo izdvojiti tek par gostiju koje su pozvali i koji su vjerojatno naivno pristali doći jer nisu skužili da ulaze u osinje gnijezdo zla za ikakvu demokraciju i slobode građana.
03.05.2022 | 13:29
Bill Gates vlastitu zenu ne zna sacuvati, niti Windowse od virusa, a vi njega trpate u neke urote o kontroliranju planete
03.05.2022 | 13:40
dpasaric kaže:
smayoo kaže:
Sorry, nisam u toku. Taj suprug gospođe u žutom bi trebao biti neko bitno mudo?



Ozbiljno? Zezaš me?


Pa ne, ne zezam te. Ali nemoj automatski pretpostavljati da zato što ne prepoznajem lika nemam pojma o tome kako stvari funkcioniraju. Meni odavno ne trebaju neki takvi pointeri da bih znao što je "demokracija" i slične teme. Uostalom, i u ovom threadu, ako si zaboravio, možeš se podsjetiti koji su mi bili stavovi. Sigurno nisam bio među većinom koja se klanjala "autoritetima" i u glas aklamativno kokodakala.

Razlog što nisam prepoznao lika je taj što me ne zanima gubiti vrijeme na istraživanje detalja o tome KAKO nas točno muljaju, jer sam sebi ne moram dokazivati DA nas muljaju, a da dokazujem drugima, jbms. Od vlastite gluposti ne možeš nikog spasiti.
03.05.2022 | 13:58
drlovric kaže:
Bill Gates vlastitu zenu ne zna sacuvati, niti Windowse od virusa, a vi njega trpate u neke urote o kontroliranju planete


Lovriću više zbilja nije zezancija. Ozbiljan sam, tip je uvijek bio podlac i muljator, i uvijek je isfurao svoje. I uopće nije benigan i izuzetno je moćan jer svojim parama potkupljuje medije (pogledaj koliko je dao samo za to) i sada ima novi plan s tijelom koje zove GERM i želi ga uvaliti u WHO (koji je ionako pod kontrolom njega i big-pharme) i onda još legalno uzimati milijarde dolara reketa od država članica da bi u toj "zdravstenoj uniji" njegovi zaposlenici "čuvali" nas ostale. A čuvali bi nas tako da bi nam uvaljivali svoje lijekove i cjepiva koja bismo bili obavezni kupovati i koristiti.

Ali to je tek fragment šire WEF priče za koju više zaista ne prolazi da je to tek "teorija zavjere", ono zbiva se sve točno kako su oni planirali, čak to i ne skrivaju. Kvaka je samo što oni to kroz svoj PR predstavljaju kao nešto dobro i divno, a zapravo je sumrak demokracije i slobodne civilizacije.
03.05.2022 | 14:11
dpasaric kaže:
Jer kada super inteligentni ljudi kao ti, ali zapravo i većina ljudi ovdje - jer nema ovdje baš nekih "glupana", uspiju potpuno izignorirati što se zbiva, onda je to zabrinjavajuće. Jer mi bismo trebali biti ti neki intelektualci koji prepoznaju kretanja i vide širu sliku, ali vidim da se to sasulo u procesu - jer ili su ljudi toliko stisnuti poslom da ne stignu to pratiti (vjerojatno ti) ili su kao-fol apolitični kao Riba, e onda smo bye-bye i zaslužujemo biti ovce i robovi.


Sto ces ti tocno napraviti da to sprijecis osim galame po opskurnom forumu? Imas li kakav savjet za mene osim da radim isto to ili da dodjem Fauciju i Gatesu sa plinskom bocom pred vrata?

Jos me i zanima ako sam ja "kao-fol" apolitican, koju to onda politiku zakulisno podrzavam?
03.05.2022 | 15:05
Riba kaže:
... ili da dodjem Fauciju i Gatesu sa plinskom bocom pred vrata?...


Joj, kad si spomenuo plinsku bocu i odlazak navedenoj gospodi, u mislima mi se pojavio Marvin (iz Reda)

25775220_3.jpg
03.05.2022 | 19:16
dpasaric kaže:
drlovric kaže:
Bill Gates vlastitu zenu ne zna sacuvati, niti Windowse od virusa, a vi njega trpate u neke urote o kontroliranju planete


Lovriću više zbilja nije zezancija. Ozbiljan sam, tip je uvijek bio podlac i muljator, i uvijek je isfurao svoje. I uopće nije benigan i izuzetno je moćan jer svojim parama potkupljuje medije (pogledaj koliko je dao samo za to) i sada ima novi plan s tijelom koje zove GERM i želi ga uvaliti u WHO (koji je ionako pod kontrolom njega i big-pharme) i onda još legalno uzimati milijarde dolara reketa od država članica da bi u toj "zdravstenoj uniji" njegovi zaposlenici "čuvali" nas ostale. A čuvali bi nas tako da bi nam uvaljivali svoje lijekove i cjepiva koja bismo bili obavezni kupovati i koristiti.

Ali to je tek fragment šire WEF priče za koju više zaista ne prolazi da je to tek "teorija zavjere", ono zbiva se sve točno kako su oni planirali, čak to i ne skrivaju. Kvaka je samo što oni to kroz svoj PR predstavljaju kao nešto dobro i divno, a zapravo je sumrak demokracije i slobodne civilizacije.


Možda nije loša ideja pročitati knjigu "Gospodar svijeta" Robert Hugh Benson
ne, ne reklamiram knjigu - ali istina je da puno toga govori ....
03.05.2022 | 20:24
Bertone kaže:
Riba kaže:
... ili da dodjem Fauciju i Gatesu sa plinskom bocom pred vrata?...


Joj, kad si spomenuo plinsku bocu i odlazak navedenoj gospodi, u mislima mi se pojavio Marvin (iz Reda)

25775220_3.jpg


LOL!
Baš...
03.05.2022 | 22:12
Riba kaže:
Sto ces ti tocno napraviti da to sprijecis osim galame po opskurnom forumu? Imas li kakav savjet za mene osim da radim isto to ili da dodjem Fauciju i Gatesu sa plinskom bocom pred vrata?

Jos me i zanima ako sam ja "kao-fol" apolitican, koju to onda politiku zakulisno podrzavam?


Pomalo i strpljivo, sve ću objasniti!

Slažem se da nema mnogo koristi od naše gotovo interne "galame" na našem opskurnom forumu. Ovo vjerojatno čita desetak do dvadesetak ljudi i to je to. Recimo da su naše rasprave ovdje kao neka "pretkomora" za provjeru teza. I to je super jer se pokazalo da smo ovdje dosta različitih perspektiva, a svatko ima neku svoju argumentaciju. Kada netko odluta predaleko, a nema dovoljno jaku podlogu, ostatak Vijeća Mudraca ovdje ga izbombardira oprečnim argumentima i tada neke teze padaju u vodu, a neke opstaju.

No, kada se ovako raznolika skupina umova oko nečega složi, onda ima smisla tu spoznaju prenositi dalje i upoznati druge s onim što im možda nije očigledno, a može utjecati na osobne odluke, djelovanje u nekom smjeru ili na političke izbore (u nadi da barem taj dio još funkcionira bez većih prevara). Osobno, to činim, koliko mogu, na Twitteru, dijeleći informacije koje nisu u masovnim medijima i oko kojih vrijedi imati polemiku - iako je za to "lajna" vrlo nezahvalna forma.

Ovo za tvoju apolitičnost bi ti vjerojatno objasnio s "boli me pipac za sve to, ne mogu na to utjecati i onda se time ne bavim" - i mnogo je ljudi koji to tako gledaju. I razumijem ih, ali to nije stvarna apolitičnost; nemoguće je u urbanom i globalno isprepletenom društvu ostati apolitičan. Možda su tibetanski svećenici donekle van svega ili Eskimi... mada nisu niti oni od kada je Grenland pod upravom Danske. Nisu niti siroti Aboridžini koje su Australci u pandemiji tretirali gotovo kao životinje. Apolitična mogu biti plemena u Amazoni, ali i to samo do trena kada im neki narko-kartel ne dođe pred vrata ili globalna korporacija ne kupi njihov komad prašume za eksploataciju. I onda tu kreće Cana & Maruni akcioni film, ali o tome uživo.

I potpuno političko nedjelovanje je zapravo djelovanje u korist one strane kojoj trenutno odgovara da je odaziv na izbore manji. Znači svi oni koji viču "ne izlazim na izbore jer niti jedna stranka ne nudi ono u što ja vjerujem" nisu apolitični, oni samo pune bazen one političke opcije kojoj odgovara da nezadovoljni ne izađu na izbore. To je često nekakav "neka sve ode kvragu" pristup, lijenost ili malodušje.

I mislim da je sasvim u redu time se ne baviti dok to nisu pitanja koja nepovratno zadiru u samo tkivo ljudskih sloboda. Dok se raspravlja o ovoj ili onoj poreznoj stopi, raspodjeli proračuna na ove ili one projekte ili društvene mjere, to je sve neka dnevna i prolazna politika i zaista se može bez toga. No, kada stvari počnu vrijeti na ovoj razini koju imamo sada, onda je to znak za alarm.

Čvrsto stojim na poziciji da zlo ne postoji, već postoji samo odsutnost dobra. U ovu situaciju smo dospjeli gledajući isključivo svoja posla i ne prihvaćajući ulogu homo politicusa. Mi lijepo "gledamo svoja posla" i onda se "iznenadimo" kada kroz negativnu političku selekciju na vlast dođu korumpirani lopovi i zlikovci.

Ono malo obrazovanih i čestitih ljudi se povuklo u katakombe i nastoje živjeti u svojem mjehuru. Možemo to nazvati ovako ili onako, ali riječ je o bijegu od problema i time se pokazuje politička nezrelost. Gdje je današnja avangarda? Nema je. A zašto je nema? Zato što je život mnogima sveden na puku egzistenciju i nemaju vremena baviti se nekim "višim ciljevima" i "globalnom pravdom". Mi nemamo aktere koji bi jasno definirali javni interes i približili ga neosviještenim masama koje klikaju na Rozgu i Mamića. Na vlasti desetljećima imamo nekakvu bipolarnu kvazidemokraciju, ali nije mnogo bolje niti drugdje.

I da, znam da se to može relativizirati da je to "oduvijek tako", ali sada imamo novi moment koji prije nismo imali i koji je postao zaista opasan: tehnologija je postala toliko razvijena, mediji toliko moćni i općeprisutni, a istovremeno je šačica najbogatijih postala toliko bogata da mogu izmanipulirati dobar dio čovječanstva, bez pretjerivanja. Bogate elite su počele krojiti sudbinu cijele populacije van redovnih sustava, van demokracije, civilnog društva i čak van pravnog sustava. Orwellov klasik ne samo da je već postao dijelom istina, nego smo u nekim stavkama i nadmašili njegovu prognozu distopije.

Jesi li vidio npr. da Biden gura da se izglasa nova agencija, pored postojećih sigurnosnih agencija, zvala bi se "Disinformation Governance Board", a nezavisni novinari su je već nazvali "Ministry of Truth" - upravo po ugledu na ono Orwellovo - jer to i jest upravo to. Cenzurirali bi sve što ne odgovara vladajućoj eliti, a pod krinkom "čuvanja sigurnosti građana". Patroniziranje i manipulacija na novim razinama.

U pandemiji smo vidjeli da političkim, medijskim i tehnokratskim elitama prolaze nevjerojatne podvale i da se žmiri na potpuno očigledno krive stvari. I oni to gledaju, vjerojatno se naslađuju uspjehom i uživaju u svojoj moći i nezainteresiranosti gomile da reagira i kazni takvo ponašanje.

I zato, ono što možemo je barem pričati o tome i dijeliti to sa svojim prijateljima, kada su javne rasprave u pitanju, jasno izreći svoje stavove, reći da nam nije svejedno, da ne mislimo tek tako odustati od sloboda, otvoreno osuditi zlo koje primijetimo. Podržati zviždače i one koji imaju mogućnosti i petlje uložiti sebe u borbu protiv korupcije i lobija koji priželjkuju svoju totalitarnu vlast temeljenu na cenzuri i prisili.

Ukratko, pokušati birati manje zlo gdjegod je to moguće.
04.05.2022 | 06:48
Čuj, ako se dobro sjećam, i ti si jedan od onih koji je na izborima glasao za jednu polovicu duopola da bi drugu polovicu maknuo s vlasti pa si postigao - ništa - jer su oni (obje polovice duopola) zapravo politička simbioza. Međusobno su si nasušno potrebni, skupa sa svim djetinjastim prepucavanjima i vrijeđanjima kroz medije, da bi zaglupljeni i zaslijepljeni elektorat, umjesto da bira "ZA", birao "PROTIV" i tako cijeli duopol održavao na vlasti. Jer, zapravo je svejedno jesu li trenutno na vlasti ovi ili oni, njima je jednako dobro. Čak im je udobnije u onim periodima kad nisu na vlasti.

Takvim razmišljanjem ne možeš birati manje zlo, jer su oba jednako loša. Jedno je plavo, a drugo crveno, ali oba su jednako loša.

EDIT

A u vezi Ministarstva istine, dobro jutro ti želim. Hoćeš najprije kavicu ili doručak? Sve je to tako isto već desetljećima, najmanje njih 5 do 7, samo nije institucionalizirano. I - ne - nije to baš Orwellov model, više je Huxleyev. Pretpostavljam da znaš u čemu je razlika? U Orwellovom ljude guze, a oni su nesretni, a u Huxleyevom ih guze, ali su oni time - sretni i zadovoljni.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 15 minuta
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije
  • Kloba: Ma sve radi što se telemacha i EONA tiče. SONY nije radio, imao je problem kod njih. Sad je sve OK
  • drlovric: Kloba: I ja sam to dobio nedavno. Telemach Fiber Duo Premium nesto.... Kod mene sve radi odlicno.
  • Kloba: PS5, isprika...
  • Kloba: Prešao na Telemach EON TV. Uzeo Premium paket. Jako zadovoljan. I sada, hoću malo na PS%, kada ono, pao im server...
  • rusty: GRAVIS.DE je kapitulirao (od danas). Zatvaraju... :(
  • drlovric: Ja imam USA account za Apple jer bosanski niti ne postoji. Prodaju te iPhione a tjeraju te da odaberes drugu drzavu za nalog, i nikom nista.
  • drlovric: Zasto Turcin koji zivi ili radi u EU ili USA ne bi mogao placati Adobe pretplatu u svojoj zemlji? :)
  • drlovric: Ma sve je to siva zona i ljudi to koriste masovno. Ja sam godinama koristio indijski YT, nikada problema. Poceo sam placati bosanski samo raid glazbe. Jer ubijao me YT sa indijskim prijedlozima i artistima :) Sa $2.5 mi je pretplata skocila na 5 eura, al prezivio sam taj finacijski udarac :)
  • Zdravac: To nije uopće legalno. Za profesionalnu primjenu smatram da ipak treba kupiti i računati kao poslovni trošak.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.37 Seconds

Provided by iJoomla SEO