Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


17.04.2022 | 17:28
dpasaric kaže:
Vući paralelu između takvog globalnog sustava, znači nedemokratske džungle i uređenih zapadnih demokracija, je svakako brkanje krušaka i jabuka.


Kruske, jabuke... ista para burgija u oba slucaja.

Niti je Amerike niti Rusije zauvijek bilo niti ce ih zavijek biti. Bila je negdje jedna infografika, u posljednjih par tisuca godina jedina civilizacija koja je uvijek tu su Kinezi, ocigledno im nedostatak slobode govora dobro cini.
17.04.2022 | 17:48
Riba kaže:
dpasaric kaže:
Vući paralelu između takvog globalnog sustava, znači nedemokratske džungle i uređenih zapadnih demokracija, je svakako brkanje krušaka i jabuka.


Kruske, jabuke... ista para burgija u oba slucaja.

Niti je Amerike niti Rusije zauvijek bilo niti ce ih zavijek biti. Bila je negdje jedna infografika, u posljednjih par tisuca godina jedina civilizacija koja je uvijek tu su Kinezi, ocigledno im nedostatak slobode govora dobro cini.


Tako je, Kinezi su glavni dobitnici, i to je ono što i prof. Mearsheimer govori, parafraziram: "Umjesto da se udružimo s Rusima da ustrojimo svjetsku ravnotežu kako bi Kineze držali na distanici, mi ulazimo u proxy rat s Rusijom, nimalo mudra odluka s lošim dugoročnim posljedicama za nas."

A Kinezi su se tako dugo održali jer nije bilo pohlepe. Bila je jedna situacija u povijesti (to je Korado pričao) kada se Kini nudilo da preuzme kontrolu nad velikim teritorijem (zaboravio sam detalje) i njihov car je rekao da bi to bila greška i da oni imaju sasvim dovoljno teritorija i da se njima "nigdje ne žuri". Kina ne provodi politiku odnosa koji se odviju unutar vijeka jedne generacije, već daleko dugoročnije.
  • Air
  • Korisnik
  • 68
17.04.2022 | 22:27
dpasaric kaže:
Itekako sam dosljedan, ali ti brkaš kruške i jabuke i to na velikoj skali.

I ja bih bio za "veliku planetarnu demokraciju i pravdu", znači svjetski sustav u kojem je oružje moguće upotrijebiti samo uz dozvolu UN nakon glasanja.


Ovo mi izgleda deklarativno jer u praksi se zalažeš za pokoravanjem slabijih jačima. Zbunj, zbunj!

I ti sada u džungli tražiš "pravdu", tražiš da lav ne pojede par antilopa jer su one u pravu? A znamo da je uvijek do sada lav pojeo svoj plijen jer tu nema pravde i "prava antilope da ne bude žrtva".


Već sam jednom napisao da je tvoj stav: "slabiji se treba pokoriti kako bi sačuvao svoj život" razumski, "prirodan" ili realan tada ne bi bili mi ovdje i piskarali jer bi još uvijek bili u "Rimskom Carstvu". I sigurno ne bi bilo mene niti tebe kakvi jesmo sada. Stoga mislim da bi i ti i ja i svi ostali trebali biti zahvalni svima (onima koji se nisu prije nas pokorili jačima i onima koji se danas, pored nas ne pokoravaju jačima) i ono još važnije, trebamo biti odgovorni i napraviti sve što možemo kako neke nove generacije (ili naša djeca) ne bi bili pokorerni i izrabljivani od nekog jačeg. Ali koliko vidim ti taj argument zaobilaziš iz nekog razloga.

Dodao bih ti na taj argument još jednu činjenicu: negativnostima (zlu, pohlepi za meterijalnim stvarima, moći ili vlasti, itd.) nikad nije dosta. Ako se ne suprostavimo tim negativnostima one samo rastu i rastu u svojoj moći i svako odgađanje u suprostavljanju ima za posljedicu veće posljedice. To se desilo čovječanstvu i sa Hitlerom.

... tonemo u mrak totalitarnih režima kao što su sada kineski i ruski - protiv kojih se, barem nazivno, zapad bori.


Na osnovu tvojih upisa u Coronavirus temi nisam očekivao ovakav upis od tebe niti na ovakav način - niti sa riječju "barem nazivno".

Pretpostavljma da si svjestan da se političko i gospodarsko vodstvo "zapada" pita uveli bi oni super totalitarni režim samo da mogu?
  • Air
  • Korisnik
  • 68
17.04.2022 | 22:36
dpasaric kaže:
Tako je, Kinezi su glavni dobitnici, i to je ono što i prof. Mearsheimer govori, parafraziram: "Umjesto da se udružimo s Rusima da ustrojimo svjetsku ravnotežu kako bi Kineze držali na distanici, mi ulazimo u proxy rat s Rusijom, nimalo mudra odluka s lošim dugoročnim posljedicama za nas."


A kako bi se po tebi mogli ili trebali udružiti sa Rusima nakon ove cijele analize Rusije od strane Djure?

Udružiti se samozvanim imperatorom koji želi veliko rusko Carstvo?

Glasat ćeš da se i ostale zemlje pripoje Rusiji kako bi se Putim smješkao umjesto što sada laje na sve oko sebe, kako bi napravili ravnotežu u odnosu na Kineze?

Udružiti sa zemljom koja nema nikakve ekonomije? Kako? Da i mi hranimo Putina i njihove žedne tajkune?

Zar ne vidiš da je Rusija samo po sebi neodrživa?

Ti ćeš prvi dati svoj dio plaće da bi nahranio njihov mehanizam održavanja (krađe, iskorištavanja, represije i cijelog niza negativnosti, da ih ne nabrajam sada)?
18.04.2022 | 00:25
Air kaže:

Ovo mi izgleda deklarativno jer u praksi se zalažeš za pokoravanjem slabijih jačima. Zbunj, zbunj!

Dodao bih ti na taj argument još jednu činjenicu: negativnostima (zlu, pohlepi za meterijalnim stvarima, moći ili vlasti, itd.) nikad nije dosta. Ako se ne suprostavimo tim negativnostima one samo rastu i rastu u svojoj moći i svako odgađanje u suprostavljanju ima za posljedicu veće posljedice. To se desilo čovječanstvu i sa Hitlerom.

Na osnovu tvojih upisa u Coronavirus temi nisam očekivao ovakav upis od tebe niti na ovakav način - niti sa riječju "barem nazivno".

Pretpostavljma da si svjestan da se političko i gospodarsko vodstvo "zapada" pita uveli bi oni super totalitarni režim samo da mogu?


Ne, ne razumiješ me. Nikada nisam rekao da sam za "pokoravanje slabijih jačima", to si ti generalno zaključio iz krivog primjera. Ono što ja kažem je da postoji mnogo takvih situacija u životu gdje je to jedini put ako želiš ostati živ. Ako želiš biti mučenik koji je umro za pravednu stvar - samo izvoli!

Ne znam jesi li gledao film "Life of Pi" u kojem kažu: "When your own life is threatened, your sense of empathy is blunted by a terrible, selfish hunger for survival.” U istom filmu kažu i da tigar ostaje tigar, ako si u kavezu s tigrom, u jednom trenu će te pojesti.

Ako imaš situaciju u kojoj si u kavezu s tigrom, nemaš šanse, sva filozofija i poetsko naklapanje o pravdi ne znače ništa - jer tigar će te pojesti. Ti bi sada re-educirao tigra da bude dobar i da te ne pojede jer to nije pravedno? Ja tvrdim da to nije moguće, možeš ili pokušati uteći iz kaveza ili pokušati ubiti tigra golim rukama. Šanse za ovo drugo su minimalne, tako da je pametnije uteći - tj. u našoj paraleli država, pristati na uvjete jačeg susjeda kojeg se ne može re-educirati.

I tvoje pitanje na kraju - da, svjestan sam da bi mnoge, ako ne i većina vlasti zapadnih država, jedva dočekala da uvedu totalitarni režim - samo da mogu. Evo nam Trudeao u Kanadi kao prvi i najsvježiji primjer, sada je krenuo u izmjene zakona o medijima, kako bi eliminirao ikakva oprečna mišljenja neistomišljenika.
18.04.2022 | 00:58
Air kaže:
A kako bi se po tebi mogli ili trebali udružiti sa Rusima nakon ove cijele analize Rusije od strane Djure? Udružiti se samozvanim imperatorom koji želi veliko rusko Carstvo?

Glasat ćeš da se i ostale zemlje pripoje Rusiji kako bi se Putim smješkao umjesto što sada laje na sve oko sebe, kako bi napravili ravnotežu u odnosu na Kineze?

Udružiti sa zemljom koja nema nikakve ekonomije? Kako? Da i mi hranimo Putina i njihove žedne tajkune?

Zar ne vidiš da je Rusija samo po sebi neodrživa?

Ti ćeš prvi dati svoj dio plaće da bi nahranio njihov mehanizam održavanja (krađe, iskorištavanja, represije i cijelog niza negativnosti, da ih ne nabrajam sada)?


Kao prvo, zaista ne mislim da Rusi žele "novo veliko rusko carstvo", to je huškački narativ zapada. Za to nema nikakvog racionalnog objašnjenja (Kao što, pokorili bi EU? Zauzeli Berlin i Pariz, a kasnije London?) niti ima ikakvih dokaza za takvim težnjama, a Rusija je više nego dovoljno velika da nema problem niti s prostorom niti s resursima. Koliko ja vidim oni žele ono što ponavljaju zapadu desetljećima, ali zapad se pravi glup. I niti u jednom trenu nisu otišli van toga što su govorili, točno su rekli što žele i što im je "crvena crta" preko koje se ne smije preći. I to najbolje oslikava onaj Putinov intervju za Sky News krajem prošle godine kada im je otvoreno rekao: "Koji dio ne razumijete?"

Kao drugo, Sirijski predsjednik Assad dobro kaže "Amerikanci nemaju morala, udružuju se sa svima koji će im omogućiti još veći profit, nikakvi ideali njih ne zanimaju, samo novac." Tako da vjerujem da bi u trenu zaboravili sve ovo i ujedinili se s Rusima u trenu kada Kina postane daleko veći problem. Amerika ne ovisi posebno o Rusima osim za gorivo za nuklearke, nešto titanija i još par rudača. Znači SAD bi se nekako snašla bez Rusije, ali bez Kine zapadni svijet bi se raspao, gotovo da nema industrije koja danas ne ovisi o Kini. Ruse možeš ucjenjivati sankcijama, ali Kinu ne možeš, dapače, Kina može ucijeniti cijeli zapadni svijet.

Ako "Rusija nema ekonomije", onda većina svijeta nema svoju samostalnu ekonomiju. Jedan Mercedes ne može složiti auto bez Kineza, auti im čekaju trivijalne popravke mjesecima jer se ne može do dijelova, glupi PC ne možeš složiti mjesecima, mi čekamo jedan već dva ili tri mjeseca, jedan moćni Apple je stao jer su Kinezi uveli lockdown u Šangaju. Nama su javili da će isporuke dodatno kasniti mjesecima.

Kina drži sve konce ovdje, samo je pitanje vremena kada će Rusi postati sjajni partneri u trenu kada zapad shvati koju su štetu izveli ovim ratom. Ali briga njih, "hrabro će se borit do zadnjeg Ukrajinca".

Meni ovo sve izgleda kao borba Protossa (zapad) s Terranima (Rusi), a Zerg sa strane čeka (Kina).
18.04.2022 | 01:26
No, da se lagano vratimo na pandemijsku temu ovdje - iako sve ovo jest isprepleteno... evo, kao tranzicija, neka bude mišljenje službenog ruskog medija o Billu Gatesu i njegovog novoj knjizi o padnemiji.

Dosta dobro su ga definirali:

"The public health official (Tedros Adhanon) tweeted a photo of himself with the tome, tagging the Gates Foundation, the Microsoft founder’s public health policy-making vehicle and one of the primary financial benefactors of the WHO.

While Gates is not a certified medical expert – he never finished college, instead dropping out to form Microsoft with a childhood friend – his massive wealth has allowed him to effectively dominate global health policy as the largest private contributor to the global health body, behind only the US government in terms of funding.

The deep-pocketed vaccine evangelist took the stage for a TED Talk in Vancouver on Tuesday to elaborate on the ideas presented in the book, titled ‘How to Prevent the Next Pandemic’, which calls for a $1 billion global emergency response team operating under the clever acronym GERM (Global Epidemic Response and Mobilization). The group would be comprised of 3,000 doctors, epidemiologists, policy and communications experts, and diplomats operating under the direction of the WHO."
18.04.2022 | 02:15
"Covid is now an industry, an ideology and a cult"

18.04.2022 | 08:11
Pa neki smo to govorili gotovo od samog početka "plandemije".
18.04.2022 | 08:32
Daddo gdje je nestala histerija?
18.04.2022 | 09:14
JOHN kaže:
Daddo gdje je nestala histerija?


čekaj jesen.
  • Daddo
  • Posjetitelj
18.04.2022 | 09:19
JOHN kaže:
Daddo gdje je nestala histerija?


Vjerojatno je negdje s istraživanjima koja su objavili Rusi i Kinezi?
  • Air
  • Korisnik
  • 68
18.04.2022 | 11:58
dpasaric kaže:
Air kaže:
A kako bi se po tebi mogli ili trebali udružiti sa Rusima nakon ove cijele analize Rusije od strane Djure? Udružiti se samozvanim imperatorom koji želi veliko rusko Carstvo?

Glasat ćeš da se i ostale zemlje pripoje Rusiji kako bi se Putim smješkao umjesto što sada laje na sve oko sebe, kako bi napravili ravnotežu u odnosu na Kineze?

Udružiti sa zemljom koja nema nikakve ekonomije? Kako? Da i mi hranimo Putina i njihove žedne tajkune?

Zar ne vidiš da je Rusija samo po sebi neodrživa?

Ti ćeš prvi dati svoj dio plaće da bi nahranio njihov mehanizam održavanja (krađe, iskorištavanja, represije i cijelog niza negativnosti, da ih ne nabrajam sada)?


Kao prvo, zaista ne mislim da Rusi žele "novo veliko rusko carstvo", to je huškački narativ zapada.


Jedino mogu prihvatiti tvoje mišljenje i tvoj stav kao tvoj.

Za to nema nikakvog racionalnog objašnjenja (Kao što, pokorili bi EU? Zauzeli Berlin i Pariz, a kasnije London?) niti ima ikakvih dokaza za takvim težnjama,


Siguran sam da nikad i nije bilo nikakvog racionalnog objašnjenja za uspostavu niti jednog Carstva do sada u povjesti čovječanstva, jer kako racionalno opravdati pokoravanje i ubijanje drugih ljudi? Ako je u pitanju stvaranje Carstva to je samo u Putinovoj glavi tako da ne očekujem nekakve velebne pisane dokaze o tome. Ako Putina pogledaš drugim očima primijetiti ćeš puno elemenata koji upućuju na njegovo nezasitnu želju za vladanjem i uvećavanjem svog ega.

...a Rusija je više nego dovoljno velika da nema problem niti s prostorom niti s resursima.


Prema onom što je Djuro izložio, a meni je to vrlo racionalno, Rusija ima velikih problema sa resursima jer ih ne može sama iskorištavati. A Ukrajina im nedostaje kao izvor hrane (žitarica) koji bi rado stavili u resurse koje iskorištavaju.

Vezano za prostor, ovdje to nije spomenuto, taj veliki prostor je njima kamen oko vrata jer je velik trošak ostvariti povezanost na tako velikom prostoru. Pogotovo jer je većina tog prostora u gospodarskom smislu (života na tom prostoru) neiskoristiva.

Koliko ja vidim oni žele ono što ponavljaju zapadu desetljećima, ali zapad se pravi glup. I niti u jednom trenu nisu otišli van toga što su govorili, točno su rekli što žele i što im je "crvena crta" preko koje se ne smije preći. I to najbolje oslikava onaj Putinov intervju za Sky News krajem prošle godine kada im je otvoreno rekao: "Koji dio ne razumijete?"


To je po meni samo floskula jer naravno da moraju naći nešto koliko toliko realno da bi drvili po tome. Argument koji to potvrđuje je činjenica da je NATO sa ili bez Ukrajine na njihovim granicama već odavno. I kao takav sve te godine nije bio nikakva prijetnja Rusiji. Naprotiv jedina prijetnja Rusiji je njeno ustrojstvo. Ista priča kao i sa Kinom i sa Zapadom.

Kao drugo, Sirijski predsjednik Assad dobro kaže "Amerikanci nemaju morala, udružuju se sa svima koji će im omogućiti još veći profit, nikakvi ideali njih ne zanimaju, samo novac." Tako da vjerujem da bi u trenu zaboravili sve ovo i ujedinili se s Rusima u trenu kada Kina postane daleko veći problem. Amerika ne ovisi posebno o Rusima osim za gorivo za nuklearke, nešto titanija i još par rudača.


Sve navedeno je točno.
Međutim, trebaš zapaziti da je to perspektiva tirana, diktatora i oportinista oni koji vode te blokove.
A ti tu perspektivu uzimaš kao zdravo za gotovo, u stilu to je tako i s tim se treba pomiriti.

Uzmimo da primjer da je Ukrajina krenula tvojim putem.

Na početku bi bili uklonjeni (ubijeni ili provedeni u najgore zatvore oni koji su pokušali ostvariti slobodnu Ukrajinu). Već samim pristankom na tvoj put ti si spreman žrtvovati živote onih koji su mislili drugačije? Po tome, tvoj put je također obilježen žrtvama samo u tvom slučaju ti žrtvuješ druge umjesto sebe!
Narednih godina bi cijela Ukrajima postajala sve siromašnija i siromašnija, sve do praga izdržljivosti jer bi sva zarada išla u Moskvu. Pored siromaštva morali bi se "prilagoditi" zakonu šutnje / tirnije koji je prisutan u Rusiji.

I što bi oni koji žive mogli nakon deset godina zaključili?

Djeco eto sretni smo što smo živi, doduše gladni smo i umiremo sporo od raznih bolesti a najgora od svih bolesti je ta što smo ljudi lišeni gotovo svih pozitivnih ljudskih vrijednosti u ruskom kavezu.

Znaš li ti uopće koji je najveći problem ropstva? Da ti pomognem, nije taj što možeš nenadano umrijeti od ruke gospodara.

Znači SAD bi se nekako snašla bez Rusije, ali bez Kine zapadni svijet bi se raspao, gotovo da nema industrije koja danas ne ovisi o Kini. Ruse možeš ucjenjivati sankcijama, ali Kinu ne možeš, dapače, Kina može ucijeniti cijeli zapadni svijet.

Ako "Rusija nema ekonomije", onda većina svijeta nema svoju samostalnu ekonomiju. Jedan Mercedes ne može složiti auto bez Kineza, auti im čekaju trivijalne popravke mjesecima jer se ne može do dijelova, glupi PC ne možeš složiti mjesecima, mi čekamo jedan već dva ili tri mjeseca, jedan moćni Apple je stao jer su Kinezi uveli lockdown u Šangaju. Nama su javili da će isporuke dodatno kasniti mjesecima.

Kina drži sve konce ovdje, samo je pitanje vremena kada će Rusi postati sjajni partneri u trenu kada zapad shvati koju su štetu izveli ovim ratom. Ali briga njih, "hrabro će se borit do zadnjeg Ukrajinca".

Sve ovo je samo perspektiva onih koji vladaju čovječanstvom. Sve je to točno iz te perspektive.Zbog te perspektive se čovječanstvo nije nimlo pomaklo u ekološkom problemu čovječanstva - nastavlja put samouništenja. A ti mi u tom zvučiš kao njihov pokorni sluga. Znam da nisi ali svojim stavom to pokazuješ. Povlačiš paralele sa tigrom u kavezu iako ti ta slika nije Ok jer Ukrajina upravo pokušava izići iz tog kaveza sa tigrom. Ali ti to ne vidiš. Naravno da s obzirom koliko smo, koliko su, zanemarivali zlo oko sebe mora biti žrtava u tom procesu.

Ako misliš da bi moglo i trebalo biti bolje, ne možeš sjediti na dvije stolice.
Na jednoj pričaš kako to nije uredu.
Na drugoj pričaš kako se treba pokoriti zlu jer misliš da je ono jače (Rusiji, Kini i Zapadu)
18.04.2022 | 16:03
????
18.04.2022 | 16:48
Daddo kaže:
JOHN kaže:
Daddo gdje je nestala histerija?


Vjerojatno je negdje s istraživanjima koja su objavili Rusi i Kinezi?


Mene zanima što je s Long-Covidom?
18.04.2022 | 18:13
18.04.2022 | 19:48
Daddo brojiš li što novoga?
18.04.2022 | 20:33
JOHN kaže:
Daddo brojiš li što novoga?


Za sve je kriva Dacia
19.04.2022 | 20:28
Još malo o cenzuri na Twitteru:

19.04.2022 | 23:34
Ček, je li ovo bilo za stvarno u nekoj glazbenoj školi?

20.04.2022 | 14:49
Benigne slike su izasle. Pravi horor se skriva.
Ovaj scenario niti Nacisti nisu mogli izmisliti.
20.04.2022 | 15:22
Gospon Jura, postoji li sansa da se nadjemo u stvarnom zivotu, van tipkovnica?
20.04.2022 | 20:49
Pravi horor je već ono što izvode u Kini, a licemjerni gnjusovi kao Trudeao i Macron bi najradije to izveli i kod sebe:

21.04.2022 | 01:25
- Ovo cjepivo nam baš i nije nešto!
- I što ćemo sada?
- Ništa, pravimo se blesavi dok lova curi!
- Ali netko će nas tužiti!
- Neka nas prvo tuže, do tada ćemo biti bolesno bogati!
- Ali skužit će nas mediji?
- Već sada nam je tek džeparac da ih "sponzoriramo"!
- Pa koliko ćemo utrošiti na to?
- 4 do 5 milijardi dolara!
- Pih, sitnica, što nisi odmah rekao!
- A što ćemo s tolikom zaradom?
- Možda da još malo pomognemo naše u Wuhan labu?
- Genijalno Vaša Odvratnosti!

21.04.2022 | 10:32
Cjepivo je dobro, tu nema govora - evo četvero ljudi koje znam svi preko 85, najstariji 92 godine, dobilo koronu nakon treće doze i bili su bolesni doslovno 2 dana.

Ono što je problem sa tim cjepivom jest što je napravljeno prema uzorku originalnog virusa i pruža slabiju zaštitu od kasnijih mutacija. Nedovoljno dobru da se simptomi ne razviju, a opet dovoljno dobru da bolest prođe kao jača prehlada.

Osobno, idem po četvrtu dozu.
21.04.2022 | 11:35
Ja kad sam se cijepio drugi put, koji dan kasnije sam pobrao neku šugu, a dva tjedna kasnije koronu.
Dvije godine sam odolijevao tom “stravičnom” virusu, a čim sam se cijepio pobrao ga. Žao mi je što sam popustio pritiscima i cijepio se tim sranjem
21.04.2022 | 12:00
Cjepivo je super, osim ako se ne poklopi da nemaš sreće
Pisao sam ovdje da mi je kuma imala skoro nepokretnu ruku nakon druge doze i da su liječnici pola godine uvjeravali da je to normalno, prvo su rekli: "normalno je da malo boli par dana", preko sorry: "preduboko smo zabili iglu i oštetili tetivu i živac", do zadnjeg (naravno neslužbenog i to su rekla tri od pet liječnika koji su joj pratili pogoršanje zdravstvenog stanja): "moguće da je cjepivo aktiviralo karcinom koji je spavao, ali nema dokaza za to",... uglavnom kume nema već tri mjeseca, imala je 43 godine i ne sjećam se kad je zadnji put bila prehlađena, a kamo li da je imala nekakve kronične bolesti ili da je bila boležljiva
21.04.2022 | 14:37
Sve smo već na tu temu napisali, nekoliko puta. Cijepiti se treba svatko tko se boji težih posljedica bolesti i svatko tko je pod rizikom da ga bolest usmrti. Prisiljavati zdrave građane u mladim i srednjim godinama da se cijepe jer se time kobajagi štiti nekog drugog - je glupost.
21.04.2022 | 18:00
smayoo kaže:
Sve smo već na tu temu napisali, nekoliko puta. Cijepiti se treba svatko tko se boji težih posljedica bolesti i svatko tko je pod rizikom da ga bolest usmrti. Prisiljavati zdrave građane u mladim i srednjim godinama da se cijepe jer se time kobajagi štiti nekog drugog - je glupost.


Tu nemam što puno reći jer se u epidemiologiju ne razumijem, pa mogu samo nagađati kao i svi, je li dobro prisiljavati ili nije. Očito da nije jer je struka odustala čak i tamo gdje su bili najtvrđi (Austrija).
21.04.2022 | 20:03
dpenava kaže:
smayoo kaže:
Sve smo već na tu temu napisali, nekoliko puta. Cijepiti se treba svatko tko se boji težih posljedica bolesti i svatko tko je pod rizikom da ga bolest usmrti. Prisiljavati zdrave građane u mladim i srednjim godinama da se cijepe jer se time kobajagi štiti nekog drugog - je glupost.


Tu nemam što puno reći jer se u epidemiologiju ne razumijem, pa mogu samo nagađati kao i svi, je li dobro prisiljavati ili nije. Očito da nije jer je struka odustala čak i tamo gdje su bili najtvrđi (Austrija).


Ja sam definitivno "vakser" jer se cijepim svake godine protiv gripe. No, ovo je nešto sasvim drugo i prljava igra profita. Ja jesam za prisilu kada cjepivo ima trajnu dozvolu nakon redovne procedure odobrenja, kada je proces transparentan i potpuno javan, kada ga provode legitimna demokratski izabrana tijela, a ne samoproglašena ekipa na platnoj listi Pfizera i Moderne. Naravno, prije svega mora biti dokazano u praksi da cjepivo funkcionira, a ovdje se poigravalo podacima i pričalo se da je "safe & effective", a nije to bilo. Jesam za cijepljenje kada je jasno i sasvim transparentno koje su nuspojave i kada proizvođač snosi neku odgovornost. Ako toga nema, ne može biti niti prisile.

Odustali su jer se kroz FDA suđenje u SAD-u došlo do tajnih podataka (što je već bila prva "crvena zastava" - to da takvi podaci bitni za javno zdravstvo uopće mogu biti tajni!) iz kojih je vidljivo da je prirodni imunitet jednako dobar, a često i bolji od cjepiva. Saznalo se i da se cjepivo zapravo uopće "ne bavi virusom", nego samo reakcijom na protein koji je nusproizvod kovid infekcije. Zato cjepivo i nije spriječilo širenje, pa su "covid potvrde" bila potpuna laž i glupost. Ovdje ostavljam mogućnost da je to činjeno iz neznanja - jer su podaci istraživanja bili tajna.

Ovo cjepivo je dobro jer može spasiti život onima koji su alergični na taj protein (slično kao što su neki alergični na ubod pčele, na penicilin i slično), naravno, tu sada medicinski trivijaliziram taj dio, ali svodi se na takvu reakciju - i to objašnjava zašto su neki ljudi završili na respiratoru, a drugi su to prošli kao običnu prehladu.

Kvaka je što cjepivo ne pomaže onima koji nisu osjetljivi i kojima imunosustav radi punom snagom, dapače - kako radi po principu antialergena, privremeno "stiša autoimuni sustav" da ljudi nemaju burne reakcije, a to znači da su cijepljeni ljudi lakše podložni nekoj novoj infekciji - bilo covida, bilo nečeg drugog. Ima tu i drugih nuspojava, ali recimo da nisu toliko izražene da bi to bilo za neku veću paniku.

Zato cjepivo treba birano dati onima gdje to ima smisla i onima koji odvažu da im je to manji rizik nego da na ružan način saznaju da su u grupi onih koji su alergični na taj specifični protein. I to je ok. Nije ok "u đuture" ljude siliti na takvo nešto dok znanost jasno kaže da za to nema opravdanja.

Inače, postoji ekipa koja sprema tužbu i protiv Fauccija, koji je očigledno korumpiran do kosti i prljav igrač, rešetalo ga je par kongresmena, a uhvaćen je i da laže predsjedniku.

rumble.com/v11m9yd-livestream-42022-430p...-for-prosecutin.html
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 12 sati, 32 minuta
  • drlovric: Pa da, uzeo sam ga cim je izasao. Ne znam sta bih ti rekao za bateriju. Nemam nekih problema, pojma nemam ni na koliko je health. Provjerim pa javim.
  • Yonkis: drlovric: a kakva ti je baterija na njemu, ako pretpostavimo da si ga kupio kad je bio "objavljen"?
  • drlovric: Ja imam iPad Pro (2nd gen). Niti najmanji razlog nemam za upgrade. Oni ubacuju najjace cipove, dok je najveci problem iPada u biti software :)
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

dpasaric, Tito, Anonimci (659)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.42 Seconds

Provided by iJoomla SEO