Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


07.12.2021 | 14:59
Daddo kaže:
Molim stopala na uvid.


Nisi shvatio... tino1 izvodi dokaz da su necijepljeni ustvari plači*čke...


Pa sretno mu bilo s tim

Takvi "dokazi" ili tvrdnje obično idu u dva smjera... Nepelcovani su *čke jer su se usrali od cjepiva, a pelcovani su *čke jer su se usrali od tu nekog "virusa u rangu gripe"...
Pokušaj dokazivanja da su nepelcovani *čke samo je liječenje kompleksa od vlastitih usranih gaća. I obrnuto
07.12.2021 | 16:20
smayoo kaže:
Je, čuo sam i ja. Zovu se Seka i Persa.


Ne, nego Zorica i Jasminka.

To što sam ti ispričao je istina. Ja ih osobno znam. Ali kako to biva,
jebe se mene dali mi antivaxseri vjeruju ili ne.
07.12.2021 | 16:21
Evo zanimljive argumentacije za referendum o covid potvrdama i odluci da se ovako značajne odluke ne mogu donositi van Sabora. To su pitanja iznad dnevne politike i zadiru u temelje društva, etičnosti i demokracije.

Sada nekakvo tijelo maltene na razini civilne zaštite donosi protuustavne odluke koje diskriminiraju građane, a kao metodu koriste ucjenu. To nikada i nigdje nije bilo dobro, taj put vodi u totalitarne režime.

sibenski-glas.com/2021/12/06/argumentaci...sivanje-referenduma/
07.12.2021 | 16:34
[quote="Air" post=199422]tino1 kaže:
Air kaže:
Slovenci se ne daju, Covid potvrde su neustavne: link

Zar oni imaju drugačiji ustav od nas?

Da li netko zna u čemu je razlika?


Voda je ustavno zaštićena od komercijalne eksplatacije.
Oni imaju stvarno desno orijentiranu vladu, to stvara nekad upitne odluke.

Zbunj zbunj.. ???

Nije padala kiša?
Žedan si a nemaš vode?
Slovenci su bili žedni pa donijeli takvu odluku?ž

Je si li Ti pitao: "dali Slovenci imaju drugačiji ustav od nas?" i imaju! Osim toga si pitao "u čemu je razlika." A ja sam ti napisao u čemu je jedna od razlika.

1. Nije pala kiša.
2. Sad sam pio, hvala.
3. Ne znam dali su Slovenci bili žedni pri donošenja "takve??" odluke. Ali oni su je donijeli. I njihov ustavni sud se nije bunio. Tako da se treba dobro sabrati kod ustavnih pitanja jer nešto sto izgleda kršenje ustavnih prava u normalnim uvjetima može pod nekim specijalnim okolnostima biti ustavno opravdano i obrnuto.

Ne kužim. Kakva voda? Ti puno toga teže kužiš! Ali nema veze, ti si isto vrijedan kao i svi nemoj se ničega bojati. Sve će proći u najboljem redu.
Je si možda ovaj odgovor trebao napisati negdje drugdje?
Ne jer si ti pitao o ustavnim razlikama Slovenaca i nas.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
07.12.2021 | 17:34
Air kaže:
tino1 kaže:
Air kaže:
Slovenci se ne daju, Covid potvrde su neustavne: link

Zar oni imaju drugačiji ustav od nas?

Da li netko zna u čemu je razlika?


Voda je ustavno zaštićena od komercijalne eksplatacije.
Oni imaju stvarno desno orijentiranu vladu, to stvara nekad upitne odluke.

Zbunj zbunj.. ???

Nije padala kiša?
Žedan si a nemaš vode?
Slovenci su bili žedni pa donijeli takvu odluku?ž

Je si li Ti pitao: "dali Slovenci imaju drugačiji ustav od nas?" i imaju! Osim toga si pitao "u čemu je razlika." A ja sam ti napisao u čemu je jedna od razlika.

1. Nije pala kiša.
2. Sad sam pio, hvala.
3. Ne znam dali su Slovenci bili žedni pri donošenja "takve??" odluke. Ali oni su je donijeli. I njihov ustavni sud se nije bunio. Tako da se treba dobro sabrati kod ustavnih pitanja jer nešto sto izgleda kršenje ustavnih prava u normalnim uvjetima može pod nekim specijalnim okolnostima biti ustavno opravdano i obrnuto.

Ne kužim. Kakva voda? Ti puno toga teže kužiš! Ali nema veze, ti si isto vrijedan kao i svi nemoj se ničega bojati. Sve će proći u najboljem redu.
Je si možda ovaj odgovor trebao napisati negdje drugdje?
Ne jer si ti pitao o ustavnim razlikama Slovenaca i nas.


Pitanje o ustavu se iz samog konteksta odnosilo na Covid situaciju a ne o vodi ili nečem trećem.
Nema veze što to nisi razumio.

Ti puno toga teže kužiš! Ali nema veze, ti si isto vrijedan kao i svi nemoj se ničega bojati. Sve će proći u najboljem redu.


Hvala na podršci.
07.12.2021 | 18:26
Kad se već pikam, gdje se može odmah riješiti cijela grčka abeceda?
07.12.2021 | 19:17
Samo u crkvi.
07.12.2021 | 19:41
Ja ozbiljan. Pitam jer ispada da mi cjepivo ku..a ne vrijedi. Šteta što nisam duže čekao.
Ako netko bude šmrkav sa omicronom, opet moram u samoizolaciju, pa po novo cjepivo, pa po novu potvrdu.
Ima nešto da si svi skupa ubrizgamo u jednoj večeri i da smo mirni za sve nadolazeće verzije?
Predlažem da sad svi panično čekamo u redu za novo cjepivo i da se zahvalimo našim vrijednim farmaceutima sa barem 10 eura po dozi
Jbt, ovome neće nikada doći kraj.
07.12.2021 | 20:39
@Jhon, ovo je sad napokon koliko toliko smisleno u cilju da se što je više moguće izoliraju oboljeli i spriječi prijenos virusa na druge.
Jasno mi je da pizdiš jer jer te je vlada i struka pod istom tom vladom, opet ošamarila no o tome smo već pričali xy puta tako da nema smisla.
Jel danas bolje (od druge doze) i kad bumo na coffe? Jel ti mob još uvijek 0988****3?

smayoo kaže:
Samo u crkvi.
...

  • Air
  • Korisnik
  • 64
07.12.2021 | 21:14
Riba kaže:
Gjuroo kaže:
Air kaže:
Zanimljiva ja također informacija o proizvodnoj i konačnoj cijeni cjepiva:
"Još jedan zanimljiv podatak iz istrage je da su troškovi proizvodnje za Pfizerove doze cjepiva navodno koštali samo 76 penija po injekciji.
Budući da Pfizer naplaćuje 22 funte po dozi, ovo predstavlja maržu od 3000 posto u odnosu na proizvodnu cijenu.
"
Fakat ne vidim logiku kojom su im ljudi vjerovali i još uvijek vjeruju.


Ovo baš i nije neki argument za vjerovati ili ne. To je jednostavno zakon tržišta.


A i troskova istrazivanja i razvoja nema jer je cjepivo palo s neba.


Zaboravio si da su upucane silne nepovratne ne faramaceutske pare u istraživanja. A samo faramaceuti sada beru kajmak.
  • Daddo
  • Posjetitelj
07.12.2021 | 21:14
I ja mogu na kavu. Prije booster doze.

Danas bio obavit serološki... još uvijek sam "dobar" i imam antitijela. Ali ispada da je za Q jer sam jedva iznad referentne vrijednosti. A ona krajnja je 3x pa za red veličine veća od mog rezultata testa.

Bi li čekao cjepivo dulje? Ne. Mislim li da me cjepivo štiti? Od zaraze - ne. Od smrti? Povećava mi izglede za preživljavanje 3-4 odnosno do 10 puta.
  • Dijete
  • Posjetitelj
07.12.2021 | 21:39
Ljudovi, koji su testovi za covid dostupni u hrv ljekarnama i po koliko kuna?
Dakle test koji kupis bez recepta i napravis sam i dobijes rezultat za 15 minuta?
07.12.2021 | 21:39
Bertone kaže:
@Jhon, ovo je sad napokon koliko toliko smisleno u cilju da se što je više moguće izoliraju oboljeli i spriječi prijenos virusa na druge.
Jasno mi je da pizdiš jer jer te je vlada i struka pod istom tom vladom, opet ošamarila no o tome smo već pričali xy puta tako da nema smisla.
Jel danas bolje (od druge doze) i kad bumo na coffe? Jel ti mob još uvijek 0988****3?

smayoo kaže:
Samo u crkvi.
...


Danas sam ko novi. Jučer me sašilo. Spavao sam od 21-8. Kurio oko 38, malo glavobolja koju sam riješio Neofenom jer me žena više nije mogla slušat. Supruga je imala samo malaksavost i bolove u mišićima.
Malo me danas presjeklo kad sam čuo da je onaj mladić umro od cjepiva. Nadam se da neću biti dio te statistike. Ipak sam unio nešto što nije dovoljno istraženo i za što nitko ne jamči. Nije Astra, Pfizer je ali opet mi ni to nije baš neka utjeha.
Ovaj nesretni mladić je svoj ovozemaljski dio odradio, odnosno znatno skratio, vjerojatno ni kriv ni dužan. Nadam se da je ono što je poživio je bilo ispunjeno srećom i ljubavi od prvog do zadnjeg dana. Molim(moja religiozna polovica) se za njegovu dušu. Život je ugašen na tako bizaran i meni neshvatljiv način. Štitiš se od nečega, a ubije te ono što te trebalo štititi. Ja se svoje ili tuđe smrti i teške bolesti i rata bojim više nego ičega. Ja imam djecu sa kojom želim provesti još puno zajedničkog vremena. Život je samo jedan, restart ne postoji. Vjerojatno, a gotovo sam siguran u to, u nekoj starosti ću podvući crtu i biti spreman, sada definitivno nisam.
Broj je isti. Pošalji poruku kad si raspoložen. Petak i nedjelja sam free navečer. Subota bi mogla do podne.
Daddo, slobodno se pridružiš.
07.12.2021 | 21:40
Dijete kaže:
Ljudovi, koji su testovi za covid dostupni u hrv ljekarnama i po koliko kuna?
Dakle test koji kupis bez recepta i napravis sam i dobijes rezultat za 15 minuta?

Do 50-tak kuna brzi antigenski, ali ti javno ništa ne vrijedi. Samo za interni check.
Ako želiš službeni test, onda oko 100kn u određenim ljekarnama, stomatološkim ordinacijama(nešto načuo) ili poliklinikama.
07.12.2021 | 22:20
Daddo kaže:
I ja mogu na kavu. Prije booster doze.

Danas bio obavit serološki... još uvijek sam "dobar" i imam antitijela. Ali ispada da je za Q jer sam jedva iznad referentne vrijednosti. A ona krajnja je 3x pa za red veličine veća od mog rezultata testa.

Bi li čekao cjepivo dulje? Ne. Mislim li da me cjepivo štiti? Od zaraze - ne. Od smrti? Povećava mi izglede za preživljavanje 3-4 odnosno do 10 puta.

Slažem se sa svime, samo ako si samostalno i bez prisile donio tu odluku i da netko stoji iza toga što ti nudi, a treći(država) to blagoslovi.
Ja sam se piknuo, a nisam “sretan” zbog toga. U biti niti ne znam trenutno opisati kako se osjećam. Nadam se samo da neću nikada požaliti. Ako budem, ovo(www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/kaic-o-...astrazenece-15130137) će me sigurno utješiti 2m ispod zemlje. A moja obitelj će si kupiti novog, sina, brata, tatu ili supruga
07.12.2021 | 22:41
JOHN kaže:
... jer me žena više nije mogla slušat. Supruga je imala samo malaksavost i bolove u mišićima.


A dobro, to je opće poznato da mi muški malo previše cendramo dok žene ma koliko im bilo loše neće to pokazati samo da napakoste muževima i da ispadnemo pi**ice

JOHN kaže:
Pošalji poruku kad si raspoložen. Petak i nedjelja sam free navečer. Subota bi mogla do podne.


Mislim da mi i petak navečer odgovara,... @Daddo, slobodno se pridruži

PS. Hoćemo li kaj i gricnuti da nađem negdje stol ili idemo samo na cugu?
07.12.2021 | 22:50
Hm…..pa moglo bi se i pojest nešto. Teško mene nagovorit kad je hrana u pitanju.
Imaš nešto na umu?
Zadnje sam jeo(nas troje) dobar steak od cca 1.5kg sa prilogom od povrća u Red Apple Pub. Cijene su normalne, što god to značilo.
Može i pizza, tjestenina, riba, žablji krakovi…..

Što se tiče cendranja, upravo je tako i bilo. Kao i svaki put kad me sašije. Ali moram priznat da i ja to malo zlorabim.
Ali samo ponekad i ne dugo(minutu dvije), tek dovoljno da mi nešto donese i tako to.
07.12.2021 | 23:09
Zaboravio sam napomenuti što sam neki dan čuo. Navodno se može dobiti covid potvrda ako ti je netko od ukućana prebolio covid. Ali ta potvrda vrijedi samo u HR i izdaje je tvoj liječnik obiteljske medicine.
Dakle, ja se cijepim, pitaj Boga čime, za hebenu potvrdu kako bi mogao koliko toliko normalno funkcionirat, dok drugi maznu potvrdu jer eto……
07.12.2021 | 23:10
Provjerim sutra jednu lokaciju (zapadni dio grada) pa se čujemo.

EDIT:
Ovo za potvrdu vrijedi samo ako si bio u zajedničkom kućanstvu u samoizolaciji sa pozitivnim članom kojemu je testom potvrđena korona, a nisi unutar kućanstva imao mogućnost držati se podalje od oboljelog, mislim da je čak nebitno jesi li imao bilo kakve simptome ili ne.
07.12.2021 | 23:13
Dogovoreno. Imamo sve potrebne ateste za normalno funkcioniranje, pa bi bilo pametno ih koristiti dok još vrijede.
07.12.2021 | 23:16
Bertone kaže:
EDIT:
Ovo za potvrdu vrijedi samo ako si bio u zajedničkom kućanstvu u samoizolaciji sa pozitivnim članom kojemu je testom potvrđena korona, a nisi unutar kućanstva imao mogućnost držati se podalje od oboljelog, mislim da je čak nebitno jesi li imao bilo kakve simptome ili ne.

Tako je. Simptomi uopće nisu bitni, bitno je samo da je pozitivan ukućanin, a ovo bliže ili podalje je relativna stvar. Onaj koji želi samo potvrdu prikazat će situaciju tako kao da je pupčano povezan. Čak ne krivim one koji iskoriste situaciju, nego onoga tko je odobrio tu opciju. Potpuno besmisleno. Još jedan razlog zašto te potvrde nemaju smisla
Made in Croatia
07.12.2021 | 23:34
Pitanje za novu razinu rasprave.
Obzirom da su sve češći natpisi o djeci na respiratorima, a tako je počelo sa starima pa onima srednje dobi, pa mladima, pa maloljetnicima…..Da li će te poslati na cijepljenje svoju djecu? Očekujem da će biti pritisak na nas roditelje. Moguće da neće moći u vrtiće, škole, izvanškolske aktivnosti itd. bez potvrde.
07.12.2021 | 23:50
Mišljenja sam da se neće usuditi donijeti takvu odluku.
  • Daddo
  • Posjetitelj
08.12.2021 | 05:52
JOHN kaže:
Zaboravio sam napomenuti što sam neki dan čuo. Navodno se može dobiti covid potvrda ako ti je netko od ukućana prebolio covid. Ali ta potvrda vrijedi samo u HR i izdaje je tvoj liječnik obiteljske medicine.
Dakle, ja se cijepim, pitaj Boga čime, za hebenu potvrdu kako bi mogao koliko toliko normalno funkcionirat, dok drugi maznu potvrdu jer eto……


Ajde da pokušamo razbiti mit o potvrdama konačno...

u HR imaš:

1. COV-19 EU Digitalnu putovnicu - ovo je "golden ticket" i vrijedi u cijeloj EU i smišljena/koristi je se zbog "lakše mobilnosti" od strane EU.

Ako imaš tu potvrdu - kad je epidemiološka situacija u zemlji iz koje putuješ dobra, u zemlju u koju dolaziš te puste bez da ti prvo kopaju nos do mozga.
Ista potvrđuje da si obavio imunizaciju do kraja, odnosno da si primio sve doze cjepiva odobrene u EU (Pfizer - Cominarty 2 doze, Moderna - Moderna 2 doze, J&J Jannsen - 1 doza). Sve doze mogu biti i "samo jedna" u slučaju da si prebolio pa išao na cijepljenje nakon preboljenja (ja osobno ne bih išao nakon preboljenja na cijepljenje bez prethodno obavljenog serološkog testa iako nije obavezno).

Nažalost ta potvrda se (IMHO) "krivo tumači" i "zlorabi", a zapravo je samo evidencija cijepljenja i ništa više od tog.

2. Potvrdu o preboljenju - ovo je nešto što dobiješ nakon izlaska iz izolacije, evidentiran si kao netko tko je imao pozitivan PCR test i bolovao od COV-19, imao si imunološku reakciju i još se ne možeš / ne trebaš cijepiti.

Ta potvrda ti vrijedi lokalno u RH, ali izvan nje isto je kao i za sve druge koji nisu imunizirani - negativan PCR, karantena... ovisi kud putuješ.


Potvrdu o preboljenju mogu dobiti i ukućani i bliski kontakti oboljelih čak i onda kad nisu razvili simptome ako tijekom izolacije bolesne osobe nije bilo moguće držati razmak, a bliskim kontaktima se u tom slučaju izrekla mjera samoizolacije koju nije bilo moguće provesti iz objektivnih razloga (Samoizolacija je isto što i izolacija uz razliku u tome što se osoba pod mjerom nakon razvijenih simptoma testirala i PCR-om je potvrđeno zaražena SARS-COV-2, dok osoba u samoizolaciji je kontakt koji još nije razvio simptome pa nije testiran PCR-om).

Zbog tih i takvih slučajeva postoje organizirani objekti karantene na razini lokalnih jedinica koje pojedini u ovoj raspravi zovu logorima. Svima je to zadnja opcija, ne samo zbog novaca koje košta nego jer je objektivno to nužno zlo, ali je nažalost neizbježno ako doma imaš imunokompromitiranog od kojeg se ne možeš izolirati. Ili ako si u studentskom/učeničkom domu pa imaš tuš i seraonu zajedničku s još njih 3, a imaš i cimera u sobi.


S tim slučajevima je "problem" što takvu odluku donosi epidemiolog X od njih ukupno Y i ista je potpuno "subjektivna" iz perspektive običnog puka. Mi izvana nemamo pojma koje konkretan epidemiolog podatke ima i koristi, odnosno što uzima za kriterij (načelno imamo, ali u praksi to baš ne hoda niti je za sve jednako). I otud hrpa onog što vidimo i čujemo i zaključujemo o nedosljednosti i nebulozama.

Naravno da takva diskrecijska ocjena se može i zlorabiti.

Mišljenja sam da se takve stvari (kad i ako se dogode, a dogode se) ne odvijaju hotimice i ciljano jer se nekom ne sviđa osoba X ili jer osoba Y glasa za opciju R, nego da se kad se griješi to događa zbog objektivnih uzroka - prenapregnutosti sustava ili jednostavno faktora vremena kojeg nemaš pa moraš odluku donijeti ad hoc.

Manipulirati s tim na nekoj većoj skali je (IMHO) logistički i vremenski nemoguće - (IMHO opet) stvari odvijaju previše brzo i nepredvidivo da bi bile "upravljive".
08.12.2021 | 06:34
Ajde da ja tebi razbijem mit o potvrdama.
Svak se snalazi na način kako mu odgovara u kojem trenutku. Po mojoj procjeni 30-40% ljudi se cijepilo jer smatra da im to treba. Ta grupa je jako ključna za razmatranje.
Drugu grupu čini dio koji se cijepio jer su na neki način bili prisiljeni razno raznim ograničenjima u najavama ili koja su postala aktualna. Drugi dio je prebolio i vjerojatno se neće cijepit, ali na koncu ima potvrdu za normalno funkcioniranje. Treći dio je dobio potvrdu iz znanstveno neutemeljenih i testom( prihvatljivim/neprihvatljivim) nepotvrđenih dokaza o prisutnoj bolesti jer je eto ako je ukućanin bolestan onda su i svi do njega……
Četvrti dio je dobio potvrdu jer je netko to naplatio par sto eura ili im je sređeno prek žnjore.
Bilo kakvo opravdavanje treće skupine druge grupe, sa tvoje ili bilo čije druge skupine ljudi koje zagovaraju ovakav sveukupni pristup suzbijanja pandemije mi je aj bok sa zdravom logikom. Sori, ali mi fakat nije jasno kako je tebi to zadovoljavajući i opravdavajući pristup. To nije mit, nego promašaj koji je jasan kao dan. I zakaj vrijedi samo kod nas? Zato kaj smo majstori za iskrcavanje besmislenih odluka koje nitko(država koja je suočena sa pandemijom i ciljem njenog suzbijanja) normalan ne bi prihvatio jer je utemeljena po nekom osjećaju osobe s druge strane žice.

Treću grupu ljudi će vjerojatno činiti svi iz prve i druge grupe jer će netko zaključiti da je sve do sada bilo sranje i da sve ide ispočetka
Novi virus, nove karantene i samoizolacije, novi lockdown-ovi, novi testovi, nova cjepiva, nove potvrde……
08.12.2021 | 10:18
A što ćemo s onim da su svi ugovori s dobavljačima cjepiva i testova proglašeni tajnom?

Kakvo je tek to mega-farabanje-tunela u pitanju?
  • Air
  • Korisnik
  • 64
08.12.2021 | 10:24
dpasaric kaže:
A što ćemo s onim da su svi ugovori s dobavljačima cjepiva i testova proglašeni tajnom?

Kakvo je tek to mega-farabanje-tunela u pitanju?


Zar nisi shvatio: TO se tako radi, to je po nekima čak i standard i nema propitivanja a kamoli mjenjanja. Točka.

Kada puk staje u obranu / opravdanje takvih odnosa tada treba biti jasno u kakvoj jadnoj i teškoj situaciji smo.

Puk je čak sretan što imaju takve da ih spase.
08.12.2021 | 10:55
dpasaric kaže:
A što ćemo s onim da su svi ugovori s dobavljačima cjepiva i testova proglašeni tajnom?

Kakvo je tek to mega-farabanje-tunela u pitanju?


Testovi nisu tajni. Objavljivani su i mozes ih lako pronaci. Savaki komercijalni ugovor je tajan do neke mjere (ne samo u farmaceutskoj industriji). Postoje pravni alati i procesi koji kada se zadovolje isto prestaje biti tajno. Svi kritiziraju "tajne" ali nitko ne radi nista (osim mozda Franciskovica ) da ih razotkrije legalnim i postojecim pravnim putem. Samo revolucija...
08.12.2021 | 17:05
JOHN kaže:
Ajde da ja tebi razbijem mit o potvrdama.
Svak se snalazi na način kako mu odgovara u kojem trenutku. Po mojoj procjeni 30-40% ljudi se cijepilo jer smatra da im to treba. Ta grupa je jako ključna za razmatranje.


Mislim da ja spadam u tu prvu skupinu. Sad neznam gdje bi tu skupinu trebalo razmatrati, nadan se ne na nekoj psihijartiji.

Nije mi jasan tvoj stav o cijepljenju, izgleda da si bio prisiljen ? Zato mi je čudno nakon ovo tvoje izjave, citiram "Ja se svoje ili tuđe smrti i teške bolesti i rata bojim više nego ičega".
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 4 minuta
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]
  • drlovric: Sitno se broji :)
  • JOHN: Sretan i blagoslovljen Uskrs!
  • Borostef: Sretan Uskrs :)
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • Beli: Sretan Uskrs svima :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Gjuroo, m@xym, Riba, temeljnik, tino1, Anonimci (619)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.32 Seconds

Provided by iJoomla SEO