Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


04.12.2021 | 00:07
OK, dosta zezancije, ipak su dokumenti počeli curiti. Kada imaš 80 milijardi dolara za igru onda se može začepiti mnoge rupe, ali izgleda ne baš sve.

Ako se ne varam ovo je po prvi put da iscurio vjerdostojan FDA dokument koji uopće nije bezazlen!

Skinuo sam to iz znatiželje i meni se čini da je to malo too much da bude "fake". Naravno da bi mi bilo najdraže da se ispostavi da je to lažno i da je neki potpuno opsjednuti antivakser podmetnuo neke druge dokumente i istraživanja, da si je dao toliko truda modificirati tekst i učiniti ga takvim da izgleda kao da je iz ove covid priče. I da je onda još išao napraviti web stranicu i sve ostalo da bi izgledalo istinito. Ne znam, vjerojatno se može i na državnoj razini doći do dokumenata o samom suđenju gdje je tražena transparentnost tih FDA dokumenata. Ovo je ono što udruga ima na svom webu, isto se ne čini kao fejk:

phmpt.org/wp-content/uploads/2021/10/001-Complaint-101021.pdf

Znači ovo je svježe objavljeno temeljem sudske odluke iako se FDA želio izvući tako da je tvrdio da je za javnu objavu tih dokumenata agencije potrebno 50 godina, slično kao što NASA mora sve objaviti nakon 50 godina. Međutim, kažu da je sud zaključio da se radi o zdravlju nacije i da moraju sve objaviti.

Ovo je udruga liječnika koja želi potpunu transparentnost svih dokumenata u vezi pandemije:

phmpt.org

Ovdje imate dio s Pfizer dokumentima koji dani na uvid po nalogu suda:

phmpt.org/pfizers-documents/

Posebno je problematičan ovaj:

phmpt.org/wp-content/uploads/2021/11/5.3...eting-experience.pdf

Zamoljeni su liječnici i pravnici da to prouče i objasne laičkim jezikom, pa su napisali ovo:

"The document reveals that within just 90 days after the EUA release of Pfizer’s mRNA vaccine, the company was already aware of voluntary adverse reaction reports that revealed 1,223 deaths and over 42,000 adverse reports describing a total of 158,893 adverse reactions. The reports originated from numerous countries, including the United States, United Kingdom, Italy, Germany, France, Portugal, Spain and other nations."

"Pfizer has withheld the total number of doses released across the world, citing corporate trade secrets. This is indicated by “(b) (4)” in the document, where specific numbers and facts are redacted.

"Even these numbers — already quite shocking, given the FDA’s insistence that mRNA vaccines are “safe and effective” — barely scratch the surface of the damage and deaths caused by these vaccines. “Reports are submitted voluntarily, and the magnitude of underreporting is unknown,” says Pfizer on page 5."

"Shockingly, the document reveals that more than three times as many women were damaged by the Pfizer vaccine, compared to men. There were 29,914 adverse events recorded in women, with just 9,182 recorded in men. It is not known whether the same number of men and women took the vaccine, but this number exposes the very real possibility of a gender-specific vaccine damage risk that the FDA went to great lengths to cover up."

"Anecdotally, most of the neurological damage we’ve seen in people who have been damaged by the vaccine — convulsions, numbness, pain, etc. — has been depicted in women, not men. It looks like the FDA knows the mRNA vaccine exhibits a disproportionate, gender-specific damage profile that also affects women in terms of spontaneous abortions (also covered in the report)."

"Also to the shock of many observers who are just now digging into this document, Pfizer told the FDA under “Safety concerns” (section 3.1.2) that its mRNA injection could cause, “Vaccine-Associated Enhanced Disease (VAED), including Vaccine-associated Enhanced Respiratory Disease (VAERD).”

This means the FDA knew the vaccine could sicken and kill patients who were later infected with covid.

Under the label of “missing information,” Pfizer also told the FDA that it has no information about “Use in Pregnancy and lactation” nor covering “Use in Paediatric Individuals < 12 Years of Age.”

“Vaccine Effectiveness” was also listead as “Missing information” by Pfizer."

"This confidential document reveals that the FDA committed criminal fraud and misrepresentation in approving mRNA vaccines as “safe and effective.” This means top FDA decision makers must now face arrest and criminal prosecution."

Evo, ako su antivakseri došli do te razine da sve ovo fejkaju, onda im kapa dolje!

A ako nije fejk, e onda smo svi skupa u nevolji.
04.12.2021 | 02:24
A sjećate li se ne tako davno kada su priče o logorima za necijepljene u Australiji proglašene za "gnjusne antivakserske izmišljotine"?

Evo, najveći logor "Howard Springs" je proradio, ovo je intervju sa ženom koja je provela tamo 14 dana.



Ne mogu shvatiti da neki u tome ne vide ništa loše, meni je ovo zastrašujuće.
04.12.2021 | 07:05
Bertone kaže:
tino1 kaže:
Da šta, sad kad ti to kažeš, ja jučer u gradu kad tip pored mene tresne o banderu! Ej o banderu! Punim!
Kažem ja sebi: Jebo te garant fajzer.


Jel to bio ovaj?



... ak je, nije od fajzera nego od alkohola i bijelog

PS. Tko god je ušarafio semafor u asfalt, zna svoj posao


Ali ovaj je"moderna". Još mu ja kažem nemoj modernom kad on meni: "to su moja ljudska prava, da se roknem modernom". E sad kad je fljusnuo o semafor ko će platiti liječenje muhe koja se sunčala na semaforu. Ljudi pazite da ne nasjednete na modernu- od nje vam raste još jedan (znate vi dobro što ja mislim, a ja se suzdržavam napisati, jer mi ide bulja da me Gospodin Smayoo ne nagazi).
E kad u buduće dođe na cijepljenje neće ni pomisliti na modernu. Bolje s fajzerom u banderu, nego modernom u semafor. Ali vidi se dobro kako ovaj prvi tip što mu je prišao da mu pomogne namjerno otvara prednja vrata i ako dobro zna da su ista totalka (taj je neki suradnik Billa). Ako vam to nije sve sumnjivo onda stvarno ne znam.
04.12.2021 | 07:11
dpasaric kaže:
A sjećate li se ne tako davno kada su priče o logorima za necijepljene u Australiji proglašene za "gnjusne antivakserske izmišljotine"?

Evo, najveći logor "Howard Springs" je proradio, ovo je intervju sa ženom koja je provela tamo 14 dana.



Ne mogu shvatiti da neki u tome ne vide ništa loše, meni je ovo zastrašujuće.


Cijepi se gospođo.
I ja bi u taj logor!
youtu.be/WGny3zlR8CI

Ovo je strašno, dragi Davore i siguran sam da im kažu da se trebaju cijepiti dobili bi azil u EU, da bi se potukli za cijepljenje. Razmažena zapadnjačka derišta. Atrofirali im mišići od silnog pametovanja.
04.12.2021 | 08:30
tino1 kaže:
dpasaric kaže:
A sjećate li se ne tako davno kada su priče o logorima za necijepljene u Australiji proglašene za "gnjusne antivakserske izmišljotine"?

Ne mogu shvatiti da neki u tome ne vide ništa loše, meni je ovo zastrašujuće.


Cijepi se gospođo.
I ja bi u taj logor!
youtu.be/WGny3zlR8CI

Ovo je strašno, dragi Davore i siguran sam da im kažu da se trebaju cijepiti dobili bi azil u EU, da bi se potukli za cijepljenje. Razmažena zapadnjačka derišta. Atrofirali im mišići od silnog pametovanja.


Ajoj, nemojmo sada i izbjegličku krizu trpati u lonac s ovim, ovo je dosta samo za sebe.

Zašto je ta žena u Australiji razmažena? Radila je u trgovini honorarno i naravno dobila otkaz kada se 14 dana nije pojavila na poslu, a što je najbolje nije niti bila zaražena, samo je bila u doticaju s pozitivnom osobom. Tamo ne odobravaju kućnu samoizolaciju nego te pokupi specijalna bio-policija i strpa te u logor. Da stvar bude bolja imaju ovlasti(!) zadržati te unura i produžiti izolaciju "if you misbehave". A logor ima dvostruku elektrificiranu ogradu.

Altroke BBC-ijeva serija Black Mirror.
04.12.2021 | 08:38
dpasaric kaže:
tino1 kaže:
dpasaric kaže:
A sjećate li se ne tako davno kada su priče o logorima za necijepljene u Australiji proglašene za "gnjusne antivakserske izmišljotine"?

Ne mogu shvatiti da neki u tome ne vide ništa loše, meni je ovo zastrašujuće.


Cijepi se gospođo.
I ja bi u taj logor!
youtu.be/WGny3zlR8CI

Ovo je strašno, dragi Davore i siguran sam da im kažu da se trebaju cijepiti dobili bi azil u EU, da bi se potukli za cijepljenje. Razmažena zapadnjačka derišta. Atrofirali im mišići od silnog pametovanja.


Ajoj, nemojmo sada i izbjegličku krizu trpati u lonac s ovim, ovo je dosta samo za sebe.

Zašto je ta žena u Australiji razmažena? Radila je u trgovini honorarno i naravno dobila otkaz kada se 14 dana nije pojavila na poslu, a što je najbolje nije niti bila zaražena, samo je bila u doticaju s pozitivnom osobom. Tamo ne odobravaju kućnu samoizolaciju nego te pokupi specijalna bio-policija i strpa te u logor. Da stvar bude bolja imaju ovlasti(!) zadržati te unura i produžiti izolaciju "if you misbehave". A logor ima dvostruku elektrificiranu ogradu.

Altroke BBC-ijeva serija Black Mirror.


Ova gospođa se ni u jednom momentu u videu ne vidi u tom logoru! Zašto bi joj ja vjerovao?
04.12.2021 | 09:35
dpasaric kaže:
Znači ovo je svježe objavljeno temeljem sudske odluke iako se FDA želio izvući tako da je tvrdio da je za javnu objavu tih dokumenata agencije potrebno 50 godina, slično kao što NASA mora sve objaviti nakon 50 godina. Međutim, kažu da je sud zaključio da se radi o zdravlju nacije i da moraju sve objaviti.


Mislim da je to općenito neki standard za državnu tajnu, a ne samo za NASA-u.

"Shockingly, the document reveals that more than three times as many women were damaged by the Pfizer vaccine, compared to men. There were 29,914 adverse events recorded in women, with just 9,182 recorded in men. It is not known whether the same number of men and women took the vaccine, but this number exposes the very real possibility of a gender-specific vaccine damage risk that the FDA went to great lengths to cover up."


09.11.2021 | 01:43 Gjuroo napisa:
Ono što se meni neko vrijeme mota po glavi je stradavanje po spolu.
Nekako intuitivno sam si u glavi složio da od samog virusa više stradaju muški, a od cjepiva da više stradaju žene.


Evo, tapšem se po ramenu i metafizički grlim svoju intuiciju
04.12.2021 | 09:37
tino1 kaže:

Ova gospođa se ni u jednom momentu u videu ne vidi u tom logoru! Zašto bi joj ja vjerovao?


Zanimljivo,.. mislim opravdano imaš razloga sumnjati u njene riječi, međutim sa druge strane bezuvjetno prihvaćaš što ti kažu "stožeraši" koji su se nebrojeno puta do sada pokakali sami po sebi

Kaj se pak tiče logora, pa kaj nemamo i mi covid logor? Ok, nemamo ogradu pod strujom ili od žilet žice jer smo siromašni (a Gabi se nije sjetila/stigla na vrijeme povući koju kunu/euro), ali bu nam Daddo pojasnio kako je tamo jer koliko se sjećam radi na održavanju objekta (nhf @Daddo, ne mislim da si ti čuvar logora)
04.12.2021 | 13:57
Gjuroo kaže:
Ono što se meni neko vrijeme mota po glavi je stradavanje po spolu.
Nekako intuitivno sam si u glavi složio da od samog virusa više stradaju muški, a od cjepiva da više stradaju žene.


Evo, tapšem se po ramenu i metafizički grlim svoju intuiciju


Pa ne treba ti za ovo intuicija, oduvijek su se zanemarivale nuspojave specificne za spol, naravno na stetu zenske populacije.
04.12.2021 | 15:48
Bertone kaže:
tino1 kaže:

Ova gospođa se ni u jednom momentu u videu ne vidi u tom logoru! Zašto bi joj ja vjerovao?


Zanimljivo,.. mislim opravdano imaš razloga sumnjati u njene riječi, međutim sa druge strane bezuvjetno prihvaćaš što ti kažu "stožeraši" koji su se nebrojeno puta do sada pokakali sami po sebi

Kaj se pak tiče logora, pa kaj nemamo i mi covid logor? Ok, nemamo ogradu pod strujom ili od žilet žice jer smo siromašni (a Gabi se nije sjetila/stigla na vrijeme povući koju kunu/euro), ali bu nam Daddo pojasnio kako je tamo jer koliko se sjećam radi na održavanju objekta (nhf @Daddo, ne mislim da si ti čuvar logora)


Gledaj, Braco, ja i njima ne vjerujem bezuvjetno ali oni imaju kakav takav koncept kako se riješiti ovog govna od virusa. A ja sam odlučio biti aktivan u borbi protiv virusa a ne protiv cjepiva.
Pogotovo što sam iz biologije (A punac mi je profesor biologije) učio da virusi mutiraju kad im se da prostora i vremena, siguran sam da ovim ne cijepljenjem potičete samo mutaciju pa do te mjere da će se pojaviti nova bolest koju opet moramo staviti pod kontrolu a nećemo imati čim.
Najbolji način je ukinuti kontakte ako je to moguće, a očito je moguće u Australiji. Barem za one koji su odlučili ne cijepiti se. A ova gospođa sere kvake, jer sigurno joj nisu oduzeli mobitel tako da je njime mogla javiti tom šefu da su je sklonili jer se nije prilagodila uvjetima koji su za svih isti.
04.12.2021 | 15:48
Riba kaže:
Gjuroo kaže:
Ono što se meni neko vrijeme mota po glavi je stradavanje po spolu.
Nekako intuitivno sam si u glavi složio da od samog virusa više stradaju muški, a od cjepiva da više stradaju žene.


Evo, tapšem se po ramenu i metafizički grlim svoju intuiciju


Pa ne treba ti za ovo intuicija, oduvijek su se zanemarivale nuspojave specificne za spol, naravno na stetu zenske populacije.


A gle... Da sam znao taj podatak, onda mi zbilja ne bi trebala intuicija
04.12.2021 | 16:09
tino1 kaže:
... ali oni imaju kakav takav koncept kako se riješiti ovog govna od virusa...


A koncept je da moje dijete ima covid i mi svi idemo u samoizolaciju (što je ok), a susjeda kojoj dijete također ima covid ne ide jer se cijepila (što nije ok). Nakon tjedan dana smo supruga i ja pokupili covid od našeg djeteta, susjeda od svog također no ona se sve vrijeme inkubacije i još dva povrh toga smjela kretati, ići na posao i sl. Super im je koncept
04.12.2021 | 16:48
To je zato što njen virus ne mutira, a tvoj mutira. To ti je 100% sigurno. Tino kaže.
04.12.2021 | 16:58
Zašto Gates daje tolike donacije na ova strateška mjesta?

Još će na kraju ispasti da su i oni koji pričaju o "Bil Gejcu" kao glavnom manipulatoru ispasti u pravu.

04.12.2021 | 17:00
tino1 kaže:
Ova gospođa se ni u jednom momentu u videu ne vidi u tom logoru! Zašto bi joj ja vjerovao?


Kako ne? Jesi li uopće pogledao sve? Imaš dio koji snima skrivečki iz naručja gdje je u tim bungalovima sa žutim crtama koje ne smije preći i priča o tome s tipom s njihove bio-policije koji joj objašnjava kolika je kazna ako pokuša otići do susjedne kućice.
04.12.2021 | 17:04
vide se samo noge nekoga. To može biti i moja baba. Zašto nije snimila i svoje lice.
04.12.2021 | 17:11
tino1 kaže:
vide se samo noge nekoga. To može biti i moja baba. Zašto nije snimila i svoje lice.


Pa nije niti bitno tko je (ali audio dio zvuči totalno uvjerljivo i ne čini se montirano ništa, a to je njen glas), ali ja bih bio najsretniji da je sve to montaža i izmišljeno, ali koliko imaš drugih videa na tu temu i o tome, sve se čini da nije. I kućice izgledaju točno kao na fotkama tog logora izvana.

Evo ti BBC o tome, dakle nije fake definitivno!

www.bbc.com/news/world-australia-59486285
04.12.2021 | 17:21
smayoo kaže:
To je zato što njen virus ne mutira, a tvoj mutira. To ti je 100% sigurno. Tino kaže.





Kaj vas briga čije su noge kad Tino večeras plaća ceh u Kokolu (ne bu se mogao suzdržati )
  • Daddo
  • Posjetitelj
04.12.2021 | 18:28
Bertone kaže:
tino1 kaže:

Ova gospođa se ni u jednom momentu u videu ne vidi u tom logoru! Zašto bi joj ja vjerovao?


Zanimljivo,.. mislim opravdano imaš razloga sumnjati u njene riječi, međutim sa druge strane bezuvjetno prihvaćaš što ti kažu "stožeraši" koji su se nebrojeno puta do sada pokakali sami po sebi

Kaj se pak tiče logora, pa kaj nemamo i mi covid logor? Ok, nemamo ogradu pod strujom ili od žilet žice jer smo siromašni (a Gabi se nije sjetila/stigla na vrijeme povući koju kunu/euro), ali bu nam Daddo pojasnio kako je tamo jer koliko se sjećam radi na održavanju objekta (nhf @Daddo, ne mislim da si ti čuvar logora)


Štošta se promijenilo pa ti podaci koje imaš nisu ažurni... TD nije više objekt karantene Grada Zagreba... a ni voditelj podružnice nije više taj. (ne radi daddo na održavanju tog objekta... )

S aspekta sigurnosti za ostatak populacije, kontrola ulazaka i izlazaka je na TD bila daleko lakša... ali je i broj gostiju bio daleko veći... i nije bilo cjepiva još (a ni toliko sojeva). Uvjeti boravka su bili korektni (ipak je TD hotel s 3 zvjezdice) i jedino je problem bio "izolacija" odnosno nemogućnost "druženja" no i tome su dovitljiviji gosti doskočili.

Zvati to logorom... ne znam... ja ne bih... logori su bili u WW2 zna se koji i kakvi... pa u novije vrijeme Stajićevo, Mitrovica, Manjača... do tog još uvijek nismo dogurali... ali recimo bilo bi fora potražit volontere među preboljelima, da odu na 15-30 dana odradit smjene na takvim mjestima... čisto zato jer su kao friško preboljeli stekli imunitet... a ljudi uvijek fali.

Oni sposobniji preboljeli koji imaju položenu prvu pomoć i znaju oživljavanje... njima dat tjedan dana na COVID odjelima bolnica... uvest opet modernu verziju DSZ-a....
04.12.2021 | 20:59
Daddo kaže:

Štošta se promijenilo pa ti podaci koje imaš nisu ažurni... TD nije više objekt karantene Grada Zagreba... a ni voditelj podružnice nije više taj. (ne radi daddo na održavanju tog objekta... )


Znam, naveo sam TD da te potaknem da se uključiš

Daddo kaže:

S aspekta sigurnosti za ostatak populacije, kontrola ulazaka i izlazaka je na TD bila daleko lakša... ali je i broj gostiju bio daleko veći... i nije bilo cjepiva još (a ni toliko sojeva). Uvjeti boravka su bili korektni (ipak je TD hotel s 3 zvjezdice) i jedino je problem bio "izolacija" odnosno nemogućnost "druženja" no i tome su dovitljiviji gosti doskočili.


Tu se slažem s tobom.

Daddo kaže:

Zvati to logorom... ne znam... ja ne bih... logori su bili u WW2 zna se koji i kakvi... pa u novije vrijeme Stajićevo, Mitrovica, Manjača... do tog još uvijek nismo dogurali... ali recimo bilo bi fora potražit volontere među preboljelima, da odu na 15-30 dana odradit smjene na takvim mjestima... čisto zato jer su kao friško preboljeli stekli imunitet... a ljudi uvijek fali.

Oni sposobniji preboljeli koji imaju položenu prvu pomoć i znaju oživljavanje... njima dat tjedan dana na COVID odjelima bolnica... uvest opet modernu verziju DSZ-a....


A gle, logor je širok pojam,... i izviđači ne pale izviđačku vatricu nego logorsku vatricu

Ovo da idu na odjele raditi preboljeli, sa time se slažem, ali zašto bi trebali volontirati, plati ljude jer plaćaš i sad osoblje, a sa preboljelima nemaš trošak na zaštitnoj opremi
04.12.2021 | 23:56
Bertone kaže:
smayoo kaže:
To je zato što njen virus ne mutira, a tvoj mutira. To ti je 100% sigurno. Tino kaže.





Kaj vas briga čije su noge kad Tino večeras plaća ceh u Kokolu (ne bu se mogao suzdržati )


Bertone, mene je tebe strah. Ti si vidovit. Ali nisam ni ja ni niko baš puno razglabali o koroni. Samo smo se pravo zajebavali.
05.12.2021 | 00:31
Bertone kaže:
Kaj vas briga čije su noge kad Tino večeras plaća ceh u Kokolu (ne bu se mogao suzdržati )


Nećeš vjerovati, dogodilo se upravo to, a on je ispao dosljedan i zaista platio ceh! Kapa dolje!
  • Daddo
  • Posjetitelj
05.12.2021 | 05:50
Bertone kaže:
Daddo kaže:

Štošta se promijenilo pa ti podaci koje imaš nisu ažurni... TD nije više objekt karantene Grada Zagreba... a ni voditelj podružnice nije više taj. (ne radi daddo na održavanju tog objekta... )


Znam, naveo sam TD da te potaknem da se uključiš






Bertone kaže:
Daddo kaže:

S aspekta sigurnosti za ostatak populacije, kontrola ulazaka i izlazaka je na TD bila daleko lakša... ali je i broj gostiju bio daleko veći... i nije bilo cjepiva još (a ni toliko sojeva). Uvjeti boravka su bili korektni (ipak je TD hotel s 3 zvjezdice) i jedino je problem bio "izolacija" odnosno nemogućnost "druženja" no i tome su dovitljiviji gosti doskočili.


Tu se slažem s tobom.


Da je bilo pameti mogli su ti "gosti" poslužit ko zecovi za testiranje žičare... daleko brži bi bio dovoz i odvoz nego cestom... ali rekli bi drug stariji vodnik i mudriji politički iz SSNO "NB!"

Problem na koji su se ekipe HMP i CK žalile nisu bili uvjeti za izolirane, nego otežan pristup lokaciji kod dostave i odvoza što pacijenata što svega drugog što logistički treba. No ok... preseljeni su u hotel I... to je bio dobar posao u Italiji... i jeftin kako čujem?

Bertone kaže:
Daddo kaže:

Zvati to logorom... ne znam... ja ne bih... logori su bili u WW2 zna se koji i kakvi... pa u novije vrijeme Stajićevo, Mitrovica, Manjača... do tog još uvijek nismo dogurali... ali recimo bilo bi fora potražit volontere među preboljelima, da odu na 15-30 dana odradit smjene na takvim mjestima... čisto zato jer su kao friško preboljeli stekli imunitet... a ljudi uvijek fali.

Oni sposobniji preboljeli koji imaju položenu prvu pomoć i znaju oživljavanje... njima dat tjedan dana na COVID odjelima bolnica... uvest opet modernu verziju DSZ-a....


A gle, logor je širok pojam,... i izviđači ne pale izviđačku vatricu nego logorsku vatricu

Ovo da idu na odjele raditi preboljeli, sa time se slažem, ali zašto bi trebali volontirati, plati ljude jer plaćaš i sad osoblje, a sa preboljelima nemaš trošak na zaštitnoj opremi


Podebljano, nema više tih izviđača, to su sad skauti. Jedini izviđači koji su nam ostali su oni koji navode topništvo i dojavljuju rezultat djelovanja natrag na paljbeni položaj te eventualno potrebne korekcije. No sredstava je sve manje pa se i gađanja više ne provode iako ima i meta i metaka za zbrinjavanje... ali i opet vidi gore - "NB!". U svakom slučaju, ti preostali izviđači što igraju se rata svakako ne pale vatru osim ako nije u pitanju remont, Ukrajina, MiShovi i MiGovi i Kiowe i F-ovi i Rafali.

Podcrtano, zaboravljaš (vidi opet GIF poviše ) kako je uopće došlo do toga da ljudi rade taj posao po karantenama....

Nalog za mobilizaciju nije šala ni stvar mala (zna se SOP)... nema ekstra love u ekstremnim situacijama. Da ima ne bi medicinari prosvjedovali zbog dežurstava i prekovremenih u doba koler... pardon, kovida.

Dakle to - plati ljude - ne pije vodu. Ne zato što "ja mislim" da ih ne treba platit nego jer lova nije problem - love nema (a nemaš je gdje ni posudit, jer je nema ni viška drugdje, svi plivaju uzvodno već godinu i...).

Q faktor organizirane brige i njege izoliranih od strane preboljelih je psihološki. Strah od nepoznatog i samoća čuda okinu... a nije da smo psihički baš najzdravija nacija i inače. Ako takvima daš nekog tko je to što izolirani imaju za proći već prošao i preživio... daš im kakvu takvu nadu da "i ovo će proći".

Naravno, nemreš im dat alkohol... osim za dezinfekciju (nije pitak... nije da ekipa nije probala Dezinko, though)... ali cigarete prolaze. Jest da nema više Croatie i Kolumba... plus su nezdravije i skuplje nego prije 20 godina.... ali i dalje su jednako tražena roba. Some things never change.

Bottom line... ljudima je dopizdilo... s obje strane ograde (actually postoji ograda i na struju je... ).
Umor i zamor materijala je zajebat faktor u svakoj kalkulaciji, a nas je posralo zasad sve osim skakavaca onih biblijskih... ali sam nekako siguran da će i to pojedini prizvati.

Zašto? Jer kad već kusamo govna, treba zagrabit poštenu porciju i jest velikom žlicom... prije si gotov i znaš da nema repete ako SVE pojedeš. I ne zaboravit podrignut poslije.

Možemo sad dalje u revijalnom tonu i vratit se na raspravu o Australiji jer dijaspora je sve sa svojom pričom "u nas u Njemačkoj, Hercegovini, Australiji, Argentini"? (sorry @Dijete, NZ story je pozitivan primjer i pls do tell more)

Jbt nema gdje "nas" nema

... osim u Švedskoj.

Tamo je Electrolux (a to kod nas ne uspijeva, propalo kraj Gorenja... pardon, Hisensea)
I Ibrakadabra Zlatan što krade biciklo i ganja loptu istovremeno.

Meanwhile in Kroejša:
Nacionalni plan oporavka i otpornosti počiva na tipu kodnog imena "Lažibrada" (za ne prijatelje, za prijatelje je Mejt) i njegovim kumulativnim ocjenama kako dići BDP kineskim baterijama (kraj Munje žive i zdrave?) i Pastor vatrogasnim rješenjima dizajniranim od Pininfarine. E i grejpom. Jer citrusa vlastitih nemamo nego okolo Neretve. A bitka tek počinje. Opet. Oružje HS produkta je navodno već spremno... ići će prekomosta... pelješkog... čim riješe pristupne ceste i problem vlasništva.

Gospodin pomiluj...

Svakom malom HR poduzetniku en general svaka čast... nije mala stvar poslovati na tržištu gdje živu i ozbiljnu lovu ima uglavnom samo onaj koji prethodno nekog zavalja (i država... kad joj skoči rejting kod Fitcha pa se zaduži - frankly mene oni podsjećaju na Promdei i Gluminu skupa... ti što nas zaduže). Reket je glavni instrumenat... još od vremena Brune... (al ne Bušića, sram ga bilo tko pomisli... ) nego Orešara.
05.12.2021 | 09:54
Daddo kaže:
Da je bilo pameti mogli su ti "gosti" poslužit ko zecovi za testiranje žičare... daleko brži bi bio dovoz i odvoz nego cestom... ali rekli bi drug stariji vodnik i mudriji politički iz SSNO "NB!"


Vidiš vraga, mogli smo biti prvi i jedinstveni u svijetu,... imamo "Kovid žičaru",... jbg, prošo voz (vlak za ove mlađe koji ne znaju kaj je voz) sa kolačima

Daddo kaže:
Problem na koji su se ekipe HMP i CK žalile nisu bili uvjeti za izolirane, nego otežan pristup lokaciji kod dostave i odvoza što pacijenata što svega drugog što logistički treba. No ok... preseljeni su u hotel I... to je bio dobar posao u Italiji... i jeftin kako čujem?


Je, ovo sa Hotelom "I" je sad bolje, bliže je Arena centar, tam gore nisu imali kamo otići u šoping za vrijeme gableca (na stranu što je "zbrinutima" možda bilo bolje disati čisti šumski zrak na Sljemenu od ovoga svakodnevno maglovitog i teškog kod Ive Robića

Daddo kaže:
Podebljano, nema više tih izviđača, to su sad skauti. Jedini izviđači koji su nam ostali su oni koji navode topništvo i dojavljuju rezultat djelovanja natrag na paljbeni položaj te eventualno potrebne korekcije. No sredstava je sve manje pa se i gađanja više ne provode iako ima i meta i metaka za zbrinjavanje... ali i opet vidi gore - "NB!". U svakom slučaju, ti preostali izviđači što igraju se rata svakako ne pale vatru osim ako nije u pitanju remont, Ukrajina, MiShovi i MiGovi i Kiowe i F-ovi i Rafali.


Ma neće nitko više cijevi čistiti, to je problem.

Daddo kaže:
Podcrtano, zaboravljaš (vidi opet GIF poviše ) kako je uopće došlo do toga da ljudi rade taj posao po karantenama....

Nalog za mobilizaciju nije šala ni stvar mala (zna se SOP)... nema ekstra love u ekstremnim situacijama. Da ima ne bi medicinari prosvjedovali zbog dežurstava i prekovremenih u doba koler... pardon, kovida.


Nemoj sad o SOP-u (SOP-ovima), radio sam na prijedlogu par SOP-ova kao dio radne skupine i osoba iz produkcije, odnosno IRL svijeta... finalni produkt je da su od onoga što sam napisao ostala dva zareza i jedan uskličnik

Daddo kaže:
Dakle to - plati ljude - ne pije vodu. Ne zato što "ja mislim" da ih ne treba platit nego jer lova nije problem - love nema (a nemaš je gdje ni posudit, jer je nema ni viška drugdje, svi plivaju uzvodno već godinu i...).


Ima love, samo ne ide tako kamo treba.

Daddo kaže:
Q faktor organizirane brige i njege izoliranih od strane preboljelih je psihološki. Strah od nepoznatog i samoća čuda okinu... a nije da smo psihički baš najzdravija nacija i inače. Ako takvima daš nekog tko je to što izolirani imaju za proći već prošao i preživio... daš im kakvu takvu nadu da "i ovo će proći".


Slažem se,... tko će alkoholičara izliječiti ako ne bivši alkoholičar

Daddo kaže:
Naravno, nemreš im dat alkohol... osim za dezinfekciju (nije pitak... nije da ekipa nije probala Dezinko, though)... ali cigarete prolaze. Jest da nema više Croatie i Kolumba... plus su nezdravije i skuplje nego prije 20 godina.... ali i dalje su jednako tražena roba. Some things never change.


Pa dobro, zaključili smo da TD nije bio logor.

Daddo kaže:
...(actually postoji ograda i na struju je... ).


Nije struja zbog njih da ne pobjegnu, nego da ih ne napadnu divlji krmići koji su se u zadnjih desetak godina nakotili da to nije normalno

Daddo kaže:
Umor i zamor materijala je zajebat faktor u svakoj kalkulaciji, a nas je posralo zasad sve osim skakavaca onih biblijskih... ali sam nekako siguran da će i to pojedini prizvati.


Zamor materijala je relativna stvar, osobno mislim da je kvaliteta današnjeg materijala puno lošija pa prije dolazi do pucanja.
05.12.2021 | 10:24
Vas dvojica ste nečega pušili, a, pizde jedne, ne bi s nama podijelili...
  • Daddo
  • Posjetitelj
05.12.2021 | 10:33
Nisam ne, časna riječ... ne pijem i ne pušim. I ne drogiram se.

... al da ne lajem...


imam pitanje... zašto ove neke "crvene" među vama takvi organizirani smještaji podsjećaju na logore a ne na komune?

Jer karantene imaju više dodirnih točaka s komunama jer ljudi se liječe kao... plus se eksperimentira na njima... jedino što ne zvoni... pa se ne testira uvjetovani refleks.
05.12.2021 | 10:54
Daddo kaže:
zašto ove neke "crvene" među vama


Među kime to točno? Zar se ovdje na Jabučnjaku dijelimo na "nas" i "vas"? Ja čak ne bih znao ni u koju grupu spadam. Mislim - da, spadam u "nas", ali koji su to "mi" u odnosu na one "mi" u koje ti spadaš?

Sasvim općenito, i temeljem načela u koja vjerujem, i zatvori su isto organizirani smještaj, iako su neki (npr. Valtura) barem na oko ugodniji i udobniji od drugih (npr. Lepoglava).

Hoću reći, ljudi uvijek pribjegavaju eufemizmima da bi stvari prikazali ljepšima nego što u suštini jesu. Možeš ti nešto nazvati "organiziranim smještajem" umjesto "logorom" pa time naglasiti da su sobe udobne, sanitarije uredne, a osoblje ljubazno, ali to ne mijenja činjenicu da su stanari tamo pod prisilom, zar ne?
  • Daddo
  • Posjetitelj
05.12.2021 | 11:29
Davor i žabac su prvi počeli s crvenima i crnima. Davor je Rijeku nazvao “crvenom” iako su dobar dio Rijeke izgradili upravo talijanski fašisti.

Ne mislim da se dijelimo uopće, ni tu ni drugdje, a najmanje ideološki.

Lako provjerljivo je tko se i zašto smješta u službene karantene. Ono što je tužno (i meni osobno ružno) je nazivati to logorima. Jer recimo u trenutnu karantenu u mom gradu inače kad je sve normalno idu vrtići i klinci nižih razreda cijelu godinu i nikom nije dosad palo na pamet reći da su klinci u logorima.
05.12.2021 | 12:00
Daddo kaže:
Lako provjerljivo je tko se i zašto smješta u službene karantene. Ono što je tužno (i meni osobno ružno) je nazivati to logorima. Jer recimo u trenutnu karantenu u mom gradu inače kad je sve normalno idu vrtići i klinci nižih razreda cijelu godinu i nikom nije dosad palo na pamet reći da su klinci u logorima.


Ako nešto izgleda kao logor, ako ima dvostruku elektrificiranu ogradu, ako se tamo odvoze ljudi iz svojih kuća ne svojom voljom, ako tamo ostaju zatočeni protiv svoje volje, ako su tamo ljudi koji su zdravi, ako su tamo ljudi koji su dijagnosticirani "pozitivnima" temeljem testa koji je odobren tek za laboratorijska ispitivanja i ne može se pouzdano koristiti, ako je to test podložan manipulaciji i slobodnoj interpretaciji temljem odluke nekog paradržavnog tijela, onda to i jest logor.

Sada samo čekam prvi slučaj smrt u takvim logorima, pa da vidimo kako će se onda i to relativizirati i "normalizirati", možda: "Tko mu kriv, ako je bio zdrav nije trebao bježati, čuvari su slučajno zapucali, prijetio im je..."

Koja je granica gdje se priznaje da je ovo daleko nadišlo normalno postupanje?
05.12.2021 | 12:03
Daddo kaže:
Davor i žabac su prvi počeli s crvenima i crnima. Davor je Rijeku nazvao “crvenom” iako su dobar dio Rijeke izgradili upravo talijanski fašisti.




Evo ga, sad si i povjesničar

Jesi li ikad u životu bio u Rijeci?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 minuta
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, BigMac, m@xym, marioart, mbp2009, rusty, tino1, Anonimci (678)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.61 Seconds

Provided by iJoomla SEO