Automobili (i sve oko toga...)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Automobili (i sve oko toga...)


28.03.2023 | 15:14
BigMac kaže:
BigMac kaže:
Djuro genijalac kaže:
Evo, to je to. Ima svoj prekidač, spajaš izravno na akumulatorske kleme, odlična stvar. Zadnje je koštala 15-ak eura, prije cca mjesec dana. Možda je još ostala u kojem dućanu na onoj zadnjoj polici gdje sve stoji što se nije prodalo.


IMG_7028.jpg

Uspio danas posljednju kupiti + uzeo njihovo ulje 5-40, pa javim rezultat

Išao danas promjeniti ulje, spoji na akumulator, ništa. Nema života od pumpe. Baterija na autu je ok. Ništa vraćam natrag u dućan.

Prije nego je vratim u dućan, Djuro jedno pitanje, pošto je već bila otvarana i na sniženju jel moguće da je ovaj prije mene zamjenio kleme kad ju je spajao pa zato ne radi. Šta misliš?
28.03.2023 | 15:30
Ako je iz Lidla onda je lako moguće da se radi o povratu proizvoda kojeg je netko prije tebe već koristio i vratio kao reklamaciju jer je politika Lidla oko povrata proizvoda malo čudna.

Nego, ako se to spaja direktno na kleme akua, kaj ne bi trebao onda u tome negdje biti osigurač? - Možda je samo do njega.
28.03.2023 | 15:44
To sam i ja pomislio, ali ne vidim ga, možda ima unutra, al ne da mi se rastavljat
28.03.2023 | 16:11
Hm, pa taman da su zamijenjene kleme, pumpa bi se trebala samo vrtiti u kontra smjeru? Ako ne radi, nemoj petljati po tome, nego vrati. Bit će opet u ponudi za par mjeseci...

Probaj nazvati onaj Lidlov telefon, iznimno su uslužni, i pitaj znaju li gdje toga ima na skladištu pa da pošalju u dućan koji tebi odgovara, a možda ti i doma pošalju izravno.
28.03.2023 | 17:55
smayoo kaže:
S obzirom da si u Irskoj, to bi stvarno bio skup servis.


Plus sto mi ne pada na pamet voziti ga u 'sluzbeni servis'. Stvari koje redovno servisiras na njemu i koje je uopce moguce servisirati moze napraviti bilo koji kvartovski serviser.
31.03.2023 | 23:29
Rimac "in the wild"...

14.04.2023 | 17:05
BigMac kaže:
Djuro genijalac kaže:
Evo, to je to. Ima svoj prekidač, spajaš izravno na akumulatorske kleme, odlična stvar. Zadnje je koštala 15-ak eura, prije cca mjesec dana. Možda je još ostala u kojem dućanu na onoj zadnjoj polici gdje sve stoji što se nije prodalo.


IMG_7028.jpg

Uspio danas posljednju kupiti + uzeo njihovo ulje 5-40, pa javim rezultat


Ne znam jel se ovo broji u necroposting, ali vidio danas ovu pumpu u Kauflandu. Pa ako netko treba/želi, tamo ju može kupiti. Ispod 15 eura je cijena
14.04.2023 | 17:26
dpasaric kaže:
Rimac "in the wild"...



Ovo je bas brutalno

Kakvo bolesno medjubrzanje
15.04.2023 | 07:18
Ima ubrzanje ali i potrosnju.
Je li se zna tko je kupio Neveru i da mu je isporucena?
16.04.2023 | 19:20
jura22 kaže:
Ima ubrzanje ali i potrosnju.
Je li se zna tko je kupio Neveru i da mu je isporucena?


Nico Rosberg je dobio svoju, on je bio prvi, drži je u garaži u Monacu, imaš dosta toga na YouTubeu.
16.04.2023 | 21:27
O, nisam znao. Sorry.
Tim tempom stotoga bude isporucio za sto godina valjda.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
16.04.2023 | 21:48
Čemu takva sumnjičavost i podsmjeh?
17.04.2023 | 09:56
Postoji ime za takav tržišni pristup. Ne sjećam ga se točno, ali nešto kao "inducirana nedostupnost". Na taj se način podiže percepcija vrijednosti proizvoda.
17.04.2023 | 16:46
Djuro genijalac kaže:
BigMac kaže:
Djuro genijalac kaže:
Evo, to je to. Ima svoj prekidač, spajaš izravno na akumulatorske kleme, odlična stvar. Zadnje je koštala 15-ak eura, prije cca mjesec dana. Možda je još ostala u kojem dućanu na onoj zadnjoj polici gdje sve stoji što se nije prodalo.


IMG_7028.jpg

Uspio danas posljednju kupiti + uzeo njihovo ulje 5-40, pa javim rezultat


Ne znam jel se ovo broji u necroposting, ali vidio danas ovu pumpu u Kauflandu. Pa ako netko treba/želi, tamo ju može kupiti. Ispod 15 eura je cijena

Stigla mi je nova pumpa na kućnu adresu. Hvala Djuro na savjetu, a sad idemo mijenjati, godinu i pol je ipak malo previše od zadnjeg mjenjanja
17.04.2023 | 19:02
Ok, samo bih dodao jednu bitnu stvar: ne znam koje ulje planiraš koristiti, ali drži se propisane kvalitete ulja (A4/B3, C3 ili koju već propisuje proizvođač). To je OSOBITO BITNO ako se radi o motoru koji ima remen razvoda koji se vrti u ulju. Tu je izuzetno bitno da se koristi ulje koje je propisao porizvođač, jer drugo ulje možda krene razgrađivati taj remen pa se onda sitne čestice nakupljaju u karteru, mogu začepiti uljnu pumpu i to je recept za katastrofu.
Dakle, NE TVRDIM da je dobro samo jedno ulje, ali prije zamjene pogledaj koja je propisana specifikacija. To su obično ona slova koja u pravilu nikom ništa ne znače. Recimo kod Forda WSC i onda ide dalje litanija, posebno bitno za 1.0 ecoboost koji ima izvedbe s tzv. masnim remenom koji radi u ulju. Kod PSA mislim da najnovije generacije dizela 1.6 imaju isto takav razvod s remenom u ulju pa obrati pažnju na to.
Sretno i spretno!
17.04.2023 | 20:37
Air kaže:
Čemu takva sumnjičavost i podsmjeh?


Radi igracke za bogatase.
18.04.2023 | 16:49
Ne znam je li tko pogledao jučerašnju epizodu dokumentarne serije AHA! Ivan Đuričić je posjetio Ivu Ridjan Skov, inženjerku strojarstva i znansvenicu na sveučilištu Aalborg u Kopenhagenu, na katedri za energetsko planiranje. Tko ima HRTi account, može pogledati emisiju i naknadno. Preporučam - cijelu, ali konkretno na temu električnih auta dio oko 14-16 minute.
19.04.2023 | 14:06
Djuro genijalac kaže:
Ok, samo bih dodao jednu bitnu stvar: ne znam koje ulje planiraš koristiti, ali drži se propisane kvalitete ulja (A4/B3, C3 ili koju već propisuje proizvođač). To je OSOBITO BITNO ako se radi o motoru koji ima remen razvoda koji se vrti u ulju. Tu je izuzetno bitno da se koristi ulje koje je propisao porizvođač, jer drugo ulje možda krene razgrađivati taj remen pa se onda sitne čestice nakupljaju u karteru, mogu začepiti uljnu pumpu i to je recept za katastrofu.
Dakle, NE TVRDIM da je dobro samo jedno ulje, ali prije zamjene pogledaj koja je propisana specifikacija. To su obično ona slova koja u pravilu nikom ništa ne znače. Recimo kod Forda WSC i onda ide dalje litanija, posebno bitno za 1.0 ecoboost koji ima izvedbe s tzv. masnim remenom koji radi u ulju. Kod PSA mislim da najnovije generacije dizela 1.6 imaju isto takav razvod s remenom u ulju pa obrati pažnju na to.
Sretno i spretno!

VW 505 00 a to piše i na ovom Lidl 5W-40
Hvala
21.04.2023 | 15:40
Skoro zaboravio staviti, ali još stignete naći nešto za sebe ako niste od onih koji planiraju dva mjeseca ranije

rally-croatia.com/hr/gledatelji/itinerer-2023
rally-croatia.com/hr/gledatelji/karte-brzinskih-ispita
21.04.2023 | 19:40
Nastavno...

Meni je to bilo pola minute, ali Seb Ogier će ovo pamtiti cijeli život!

IMG_7222.jpg
21.04.2023 | 21:27
Djuro genijalac kaže:
Nastavno...

Meni je to bilo pola minute, ali Seb Ogier će ovo pamtiti cijeli život!

IMG_7222.jpg

22.04.2023 | 08:43
Djuro genijalac kaže:
Nastavno...

Meni je to bilo pola minute, ali Seb Ogier će ovo pamtiti cijeli život!


Bez obzira na njegov vidni ushit i teško susprezane emocije, ja mislim da čovjek uopće nije svjestan koja je to faca s kojom se slikao.
22.04.2023 | 09:05
Rekoh mu, Seb može slika, ali keep it calm!
22.04.2023 | 09:53
Lijepo!

Danas nije magla kao prošle godine, pa sada gledam s momcima kombinacije za Platak... javim kako je bilo ako odemo!
22.04.2023 | 12:40
Jel netko od Vas ima motocikl, po mogućnosti enduro? I dovoljno mozga da ne izginete putem? To je najbolji način, jer ako zagusti, možete i u ozbiljniji offroad i provući se
22.04.2023 | 14:46
Ne znam točno koja je staza relija, odnosno što će zatvarati, ali neki mogući prilaz je šumskom cestom s Gornjeg Jelenja do Malog doma. Desetak-petnaest minuta lagane i oprezne vožnje (jer uvijek može biti ekipe što šlajsa trupce iz šume). Prođe se normalnim autom, makar je dijelom makadam. Ona varijanta iz Klane preko Gumance je ipak za offroad vozila.
22.04.2023 | 16:31
Znači sve je propalo!

Imali smo Toyotu Hilux i Nissan Terrano, ali ovi su zatvorili sve pristupne ceste, i tu šumsku cestu koju spominje Smayoo! Prošle godine je Autotrolej imao prijevoz s Grobnika, ove godine nula, dakle nije bilo nikakvog suvislog načina doći gore osim da se parkira negdje kilomterima daleko i ilegalno/opasno na glavnoj cesti i onda pješke kroz nepoznato u brdo.

Svi moji su odustali, a baš su entuzijasti, ono ekipa kojoj nije teško ništa kada su auti u pitanju, ali nismo baš toliko ludi da dođemo dan ranije i spavamo u šatoru, sorry.

Ove godine se nisu uključile niti turističke zajednice, odeš na Novi list, nema jedne informacije na naslovnici o svemu, nevjerojatno! Ono da dođe F1 kod nas, ekipa se pravila da ih se to ne tiče...

Najbolje su prošli oni koji su zanemarili Platak i išlu u Skrad, mislim da ću tako iduće godine, tamo je navodno sve bilo jednostavno.
22.04.2023 | 17:09
Evo, zbilja sam razočaran. Bila testiranja u Vrbovskom i Lokvama, brzinac Ravna gora - Skrad i Platak i ništa......
22.04.2023 | 17:11
Čekaj, ali neke publike tamo ima, nije valjda da nitko nije išao gledati to?? Pa zar su svi noćili u šatoru?
22.04.2023 | 19:10
Emile, cesta se zatvara 3 sata prije početka brzinca. Dotad se po njoj normalno prometuje. Dakle, ekipa je otišla gore rano i onda cijeli dan čeka. Uzmeš roštilj, meso, cugu, ekipu i cijeli dan si na mjestu. Opcija B: motorhome i dođeš noć prije i tamo se ukotviš.
Zabavno je bilo u četvrtak navečer dići google mapse i pogledati traffic na Budinjaku. Cesta po kojoj normalno idu samo onih 7 vekindaša i 3 stanovnika, a u četvrtak u 10 navečer je crveno i crno od prometa i zastoja dok se ekipa tamo voiz s kamperima i parkira uz cestu....
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 15 minuta
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, jura22, Riba, rticic, smayoo, tino1, Anonimci (737)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.41 Seconds

Provided by iJoomla SEO