Automobili (i sve oko toga...)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Automobili (i sve oko toga...)


24.01.2022 | 16:06
Pa jura22 vjerojatno nije neki fnatik za vozila, pa možda i ne zna za ta beskorisna govanca. To jedino funkcionira tamo gdje nema vozila pored tebe, tvoja privatna garaža i sl.
Među prvima, ako se ne varam, to sam viđao kod BMW prije dosta godina. Vidi se da nije postalo hit(korisno), sa razlogom.
24.01.2022 | 16:24
JOHN kaže:
To jedino funkcionira tamo gdje nema vozila pored tebe, tvoja privatna garaža i sl.


Na što točno misliš? Na automatsko parkiranje ili na ovo tamo-amo daljincem?

Automatsko parkiranje (na tom Priusu od prije 12 godina) radi na razini da parkira u uvjetima uličnog prometa bolje od prosječnog vozača općenito, ali npr. u Rijeci to nije dovoljno dobro jer gotovo nikad ne naiđeš na parkirno mjesto po standardima (široko i duboko), a niti s prometnicom dovoljno širokom za "školsko" parkiranje.
24.01.2022 | 16:30
Ovo na amo-tamo. Zakaj? Zato što ne vidim potrebu za time na parkiralištima. Ako nemaš dovoljno prostora za parkiranje, a potom i otvaranje vrata, moraš biti poprilično glup da se time uparkiraš. Osim ako vlasnika ne smetaju udarci od vrata susjednog auta.
Active Parking Assist je super stvar i relativno uspješno odrađuje manevre. Provjereno kod Vag, Infinity i Mercedesa.
Parking Assist(gdje ti moraš motat po uputama) s druge strane je pak totalno sranje. Imao iskustva kod Mercedesa.
24.01.2022 | 16:36
Automatsko parkiranje radi i kod mog i to, uključiš ga i polako rrolaziš po parkiralištu i kad nađe rupu označi ju i ti aktiviraš parking na što on sam daje gas i volani dok te ne smjesti u tu rupu.
A ovo na šta ja mislim je, dođeš do parkinga i vidiš da će biti usko izaći iz auta, napenališ ga, izađeš i ključem ga pokreneš tih metar dva u rupu, kad se vratiš ključem ga izvučeš iz rupe dok ti se ne oslobode vrata- uđeš i magla. To znači pokretanje u jednom gradu od točke A do točke B bez da je iko u autu.

Vidi:

24.01.2022 | 16:38
Inače je taj ključ teško sranje, bar tako kažu vlasnici prijašnjih linija 5 i 7.
Velik, nije baš najbolje touch responsive i punjenje
24.01.2022 | 16:45
JOHN kaže:
Ovo na amo-tamo. Zakaj? Zato što ne vidim potrebu za time na parkiralištima. Ako nemaš dovoljno prostora za parkiranje, a potom i otvaranje vrata, moraš biti poprilično glup da se time uparkiraš. Osim ako vlasnika ne smetaju udarci od vrata susjednog auta.
Active Parking Assist je super stvar i relativno uspješno odrađuje manevre. Provjereno kod Vag, Infinity i Mercedesa.
Parking Assist(gdje ti moraš motat po uputama) s druge strane je pak totalno sranje. Imao iskustva kod Mercedesa.


Mini je to super i nema potrebe za strahom od udaraca, samo nanišaniš drugom (susjednom) autu, tvoja vrata vozača na njegova vrata suvozača nekih 10 cm i svako će sjesti na vozačevo mjesto i izaći iz rupe da pusti suvozača da uđe, osim toga tvoj drugi susjed ima dovoljno mjesta na strani vozača, jer si ti parkirao dovoljno daleko od njega. Trebaš biti poprilično glup ako ti ovo nije logično.
24.01.2022 | 16:58
Kad tražiš savršeno slobodno mjesto, koji k…c će ti onda taj sustav?
Uostalom, boli me k…c kaj radiš sa svojim autom. Sustav je beskoristan u stvarnom životu, tek možda u iznimnim situacijama gdje je okolina pod tvojom kontrolom.
Glup sigurno nisam, a ti si poprilično naivan(možda glup) ako misliš da svi paze na svoja vozila, a tuđa još više.
24.01.2022 | 17:22
smayoo kaže:
Toyota Prius je još prije 12 godina imala tu foru za samostalno parkiranje, a Tesla ti se doveze po parkiralištu do tebe na ulaz u trgovački centar


Top feature za ultra debelu americku naciju koja hoda unakazenih tijela od hard core pretilosti

Cudo tesla ne nudi paid upgrade, neka invalidskla stolica da iskoce iz gepeka pa da te voza i po shopping mall. Da slucajno ne nakupis par stotina koraka dok si unutra u kupovini
24.01.2022 | 17:29
@ drlovric Mislim da se tino1 pali na takve opcije.

@tino1 Kaj veliš na tu opciju?
Skupa sa sjedalom se izbaciš van, lebdiš, vadiš daljinac ili mob iz džepa i upeljaš auto na parking. Radiš ono što ti je super cool. Zatim tim istim daljincem se navigiraš skup sa sjedalom po centru. To bi bilo extra.
24.01.2022 | 18:27
JOHN kaže:
@ drlovric Mislim da se tino1 pali na takve opcije.

@tino1 Kaj veliš na tu opciju?
Skupa sa sjedalom se izbaciš van, lebdiš, vadiš daljinac ili mob iz džepa i upeljaš auto na parking. Radiš ono što ti je super cool. Zatim tim istim daljincem se navigiraš skup sa sjedalom po centru. To bi bilo extra.


Bravo, točno tako. Kao u Münchenu pred Nachtcaffe-om.
24.01.2022 | 18:36
Ali dečki, standard za širinu parkirnig mjesta je od 1993 ne promjenjen a VW Polo je sada veći nego što je onda bila 3- rojka Golf. Onda je stvarno nešto što ti zadnji metar odveze auto dobra stvar. Meni posebno pomaže na Rivi u Rijeci. I svako ko je ikad parkirao auto tamo može posvjedočiti da je sranje izlazit iz auta. Ali bujrum, tiskajte se slobodno, šta bi moja punica znala reć, svak svašta voli.
24.01.2022 | 18:53
Kad tražiš savršeno slobodno mjesto, koji k…c će ti onda taj sustav?


Taj sustav traži za mene slobodno mjesto, dok mi jedna plavuša...

Uostalom, boli me k…c kaj radiš sa svojim autom. Sustav je beskoristan u stvarnom životu, tek možda u iznimnim situacijama gdje je okolina pod tvojom kontrolom.


To si u pravu. ali kad bez sustava parkiram auto isto nemam okolinu pod mojom kontrolom, za to imam kasko.

Glup sigurno nisam, a ti si poprilično naivan(možda glup) ako misliš da svi paze na svoja vozila, a tuđa još više.


Normalno da nisi glup. Oprosti mi molim te.
24.01.2022 | 20:50
tino1 kaže:

Uostalom, boli me k…c kaj radiš sa svojim autom. Sustav je beskoristan u stvarnom životu, tek možda u iznimnim situacijama gdje je okolina pod tvojom kontrolom.


To si u pravu. ali kad bez sustava parkiram auto isto nemam okolinu pod mojom kontrolom, za to imam kasko.

Čekaj malo, treba ti kasko za parkiranje? Molim te da se nikada ne parkiraš blizu mene.

Nisi me baš najbolje shvatio kada sam mislio pod okolinom koja je pod tvojom kontrolom .Često viđam u zgradama ali i po obiteljskim kućama, da vlasnici gomilaju kojekakve gluposti po garažama do te mjere da jedva uparkiraju auto u garažu(nije ostava). Pa recimo da zavaljaš auto na neko usko mjesto između dva nepomična elementa. Ono bujna mašta i tako to. Takva ili slična okolina je pod kontrolom. Na to sam pomislio
24.01.2022 | 20:55
tino1 kaže:
Ali dečki, standard za širinu parkirnig mjesta je od 1993 ne promjenjen a VW Polo je sada veći nego što je onda bila 3- rojka Golf. Onda je stvarno nešto što ti zadnji metar odveze auto dobra stvar. Meni posebno pomaže na Rivi u Rijeci. I svako ko je ikad parkirao auto tamo može posvjedočiti da je sranje izlazit iz auta. Ali bujrum, tiskajte se slobodno, šta bi moja punica znala reć, svak svašta voli.


Ja nisam nikad imao problema sa širinom parkinga u Rijeci. Ok su, da su mogli biti i širi mogli su. Ovo u Zagrebu, a naročito neke podzemne garaže su neviđena sranja. Čak i vanjska parkirališta novih stambenih zgrada su katastrofalno uska. Al jedno znam. Auto parkiram samo tamo gdje ja i oni do mene mogu normalno otvoriti vrata. Nikad se ne bi tiskao do nekoga. Ali to sam samo ja.
24.01.2022 | 20:59
Čekaj malo, treba ti kasko za parkiranje? Molim te da se nikada ne parkiraš blizu mene.


Ti nemaš kasko?


Nisi me baš najbolje shvatio kada sam mislio pod okolinom koja je pod tvojom kontrolom .Često viđam u zgradama ali i po obiteljskim kućama, da vlasnici gomilaju kojekakve gluposti po garažama do te mjere da jedva uparkiraju auto u garažu(nije ostava). Pa recimo da zavaljaš auto na neko usko mjesto između dva nepomična elementa. Ono bujna mašta i tako to. Takva ili slična okolina je pod kontrolom. Na to sam pomislio


Ne mogu, ne daju mi senzori. Osim toga on zadnjih 50 m vožnje memorira i sam se vraća ako ti to hoćeš.
Pametan, a?
24.01.2022 | 22:30
tino1 kaže:
Čekaj malo, treba ti kasko za parkiranje? Molim te da se nikada ne parkiraš blizu mene.


Ti nemaš kasko?

Imam. Ali badava ti kasko ako ti svako malo neko rokne po jedna vrata. Kasko imam za situaciju kada me baš netko razvali dok me nema ili nedaj Bože ja nešto zaserem. Sva vozila koja sam imao nisu u mom vlasništvu imali ni traga oštećenja, naročito onda od tuđih vratiju. Ne zato kaj imam kasko nego zato što pazim gdje i pored koga se parkiram.
08.02.2022 | 22:07
Evo malo da se ljubitelji AR-a nerviraju

09.02.2022 | 16:27
Ne izgleda lose Tonale, ali nista sad wow Prednja svjetlosna grupa je bolesno dobra.

Nez koliko je uopce velik ovaj auto. Izgleda mi manji od Tiguan/Peugeot 3008.

Nisam nikada imao Alfu, isprepadali me ljudi
09.02.2022 | 18:09
Gle... ako ti je Peugeot dobar, Alfa će ti biti vrhunska.
09.02.2022 | 19:56
smayoo kaže:
Gle... ako ti je Peugeot dobar, Alfa će ti biti vrhunska.


Nisam se dugo ovako dobro nasmijao! Smayoo dobro si to zaokružio, nema šta.
@drlovric…..mogao bi pasti jedan leasing ha, odmah čim registriraš firmu u Splitu. A Pežo ostavi u Bosni.
Dizajnom je meni alfa uvijek bila među prvima, a o (ne)kvaliteti samo slušam sa strane.
09.02.2022 | 20:12
Talijani su, kao inženjeri i inovatori, uvijek i oduvijek bili bolji od Nijemaca. Nijemci su nekad znali uzeti dobru inovaciju i izbrusiti je do razine maksimalne efikasnosti. Odlični organizatori i izvršitelji. Danas ih je pojela lakomost (nisu tu jedini).

Talijane je uvijek i oduvijek je*ao mediteranski šlamperaj u izvršenju. Ujutro smisle nešto genijalno, napale se na to ko zečevi, razrade 80%, odu na marendu, opadne im radni elan, pukne ih dosada jer je to već stara stvar i ostatak zatalinđaju samo da maknu sa stola.
09.02.2022 | 21:00
smayoo kaže:
Gle... ako ti je Peugeot dobar, Alfa će ti biti vrhunska.


Zamalo sam se upišao
09.02.2022 | 21:08
smayoo kaže:
T
Talijane je uvijek i oduvijek je*ao mediteranski šlamperaj u izvršenju. Ujutro smisle nešto genijalno, napale se na to ko zečevi, razrade 80%, odu na marendu, opadne im radni elan, pukne ih dosada jer je to već stara stvar i ostatak zatalinđaju samo da maknu sa stola.


Ovo je kao da čitam o stanju u Hajduku
10.02.2022 | 16:02
smayoo kaže:
Talijani su, kao inženjeri i inovatori, uvijek i oduvijek bili bolji od Nijemaca. Nijemci su nekad znali uzeti dobru inovaciju i izbrusiti je do razine maksimalne efikasnosti. Odlični organizatori i izvršitelji. Danas ih je pojela lakomost (nisu tu jedini).

Talijane je uvijek i oduvijek je*ao mediteranski šlamperaj u izvršenju. Ujutro smisle nešto genijalno, napale se na to ko zečevi, razrade 80%, odu na marendu, opadne im radni elan, pukne ih dosada jer je to već stara stvar i ostatak zatalinđaju samo da maknu sa stola.


Talijani su super strojari i tu nema dileme (normalno ništa generalno) ali da su bolji od švapčadi!? To ne bi jednoj detaljnijoj analizi/provjeri prkosilo, bojim se. Ne zato što sam ja živio tamo, nego u svakom segmentu imaju isprobanih rješenja.
A u autoindustriji su nenadjebivi. Njihova auta naj leže na cesti, čak i talijanska policija zna to cijeniti pa vozi Bavarsko auto. Razlog tome je, jer Švabija nema limit brzine na Autobahnu. Rade uvijek koncentrirano nas svakom detalju, što ih čini boljim strojarima od Žabara.
Osim Toyote, to je stvarno najpouzdanije auto koje postoji.
10.02.2022 | 18:51
Stvarno nije. Ali da ne drvimo, ne osporavam ništa što si napisao, međutim, potpuno si promašio smisao onog što si napisao.
Kad su zadnji put Nijemci u nekom inženjerskom polju inovativno napravili? Kužiš? Inovativno. Ne kopirali od npr Talijana, nego smislili sami.
10.02.2022 | 22:37
Kada smo kod inovacija, evo nekih: nova Alfa Tonale ima opciju enkriptiranog otvaranja prtljažnika za dostavne službe; naručiš nešto s Amazona, dobiju koordinate gdje je auto i u bunker ti ostave pošiljku i obavijeste te. A povijest servisa i km se čuvaju kao NFT blockchain, tako da nema varanja kod polovnih.

Iskreno, mene te digitalne fore ne pale niti su to neke prednosti koje bi nešto značile tradicionalnoj Alfa Romeo publici, ali s obzirom da se radi o SUV-u, što je već u suprotnosti s kupcima Alfe, možda je takvim vozačima to zanimljivo.

Inače, osim što mi je grozno što rade još jedan SUV, potpuno sam deprimiran nakon što sam vidio da su uklonili one lijepe dizajnerske alfističke kvake ala Alfa 156 kakve je imao prototip - i stavili generic Audi-look kvake kao da se radi o nekoj dosadi od auta. Jako tužno.

A prototip jer barem bio lijep:

11.02.2022 | 14:40
smayoo kaže:
Gle... ako ti je Peugeot dobar, Alfa će ti biti vrhunska.


Kada sam se vratio iz turistickih angazmana po pustinjama kupio 2-2.5 god star Peugoet 308. Sluzio nas vrhunski. Prodao ga prosle godine za 5000e. Pregazio skoro 250K, lamelu zamijenili nismo nikada, niti zamajac.

Opel Insigniu isto tako staru 2-3 godine sam kupio 2017, samo krov na njoj nisam promijenio. I sjedista. Ostalo mislim sve da jesam Jos uvijek je kod nas, supruga oje vozi ponekad. Kupi prasinu ispred zgrade uglavnom. Kupio sam ju samo zato jer mi je brutalno lijep auto.

Prosle godine kupim iz dosade Peugoet 3008 (isto tako star 2.5 god) bez ikakve realne potrebe. Super mi je autic. Prvi automatik kojeg sam imao ikada. Svaki naredni ce biti SUV. I automatik...

Vjerovao ili ne, meni je Peugeot top auto. Moja iskustva su odlicna. Serviserima se ne svidja za odrzavanje, ali to nije moj problem. Plus ne moram strahovati da ce mi ga neko ukrasti kao za neke druge proizvodjace.

Dvoumio sam se izmedju Tiguana i P3008 i odabir je pao na Peugeot, jer mi je (pogadjas vec) ljepsi auto


ScreenShot2022-02-11at08.38.41.png
11.02.2022 | 18:36
@smayček.
Samo neke:
- Senzore za kišu.
- ASP
- ABS
- Zatamljive retrovizore.
- Zračni ovjes
- Keramičke kočnice.
- Automatske kočnice.
itd. itd.

A da ne govorimo o Common-Rail systemu.
11.02.2022 | 19:36
tino1 kaže:
@smayček.
A da ne govorimo o Common-Rail systemu.


Naprotiv, ajmo baš o Common-rail sistemu. Njega je izmislio Fiat, a patent je otkupio Bosch. Prvi auto na svijetu s common-railom je bila alfa 156. Onda je nakon nje došao Mercedes A-klase.
Dobro, veliš, mislio si na izravno ubrizgavanje u cilindar, ono kaj VAG zove TDI? Jbg, i to je Fiat izmislio i razvio. Prvi auto na svijetu s izravnim ubrizgavanjem u clindar za dizelaše je Fiat Croma DI.
Uf, jebemu, keramičke kočnice veliš? Brembo, kompanija iz Italije.
Ah, nismo se razumjeli, govoriš o aluminiju! Karoserija, ne? Jer Audi to koristi i izmislio je to? Mali problem, Carozzeria Superleggera je to proizvodila još od 60-ih. Alfa je imala GTA modele (Gran Turismo Allegerita) koji su imali dijelove karoserije od aluminija dok je Švapčad mislila da je buba zakon.
Te su alfe imale i pet brzina u mjenjaču, aluminijske motore s dvije bregaste u glavi, diskove na svim kotačima...
A ako tražimo prvi U POTPUNOSTI aluminijski auto, onda je to Honda NSX.
Prvi auto sa senzorom za kišu bio je Peugeot 406.

I tak...
11.02.2022 | 19:36
tino1 kaže:
@smayček.
Samo neke:
- Senzore za kišu.
- ASP
- ABS
- Zatamljive retrovizore.
- Zračni ovjes
- Keramičke kočnice.
- Automatske kočnice.
itd. itd.

A da ne govorimo o Common-Rail systemu.


Common rail su ti Talijani, dragi moj.
ABS Francuzi, još 1960-ih
Zračni ovjes, šališ se, zar ne?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 11 minuta
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

BigMac, Ender, m@xym, Maxxy, tino1, toni092, TuxFan, Yonkis, Anonimci (632)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.47 Seconds

Provided by iJoomla SEO