iPhone 4 - voda!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 4 - voda!


27.10.2011 | 13:13
Ok, ispričavam se adminima, ako otvaram novu temu, jer već jedna postoji, ali svaki slučaj je poseban, zbog toga sam si priuštila otvoriti novi topic.

Dakle, situacija..
iPhone 4 (iOS5) se smočio u jakni...Dakle nije bio direkt izložen kiši/vodi, pljusak ogroman, hodanje do auta.. 2-3 min.. dodjem doma vidim mokar telefon, uvjerena da je mokar površinski, pa ipak je bio u džepu.

Baterija mi je riknula još u bircu dobrih 30 min prije močenja.
Obrišem ga i naravno stavim na punjač... Jee*** nisam znala da je mokar i iznutra.
Najprije se pojavljuje ikona baterije na screenu i treba joj nešto da se napuni da je mogu startat.. dolazi na 5% iPhone se starta, ali u tom startu ne pita za PIN nego odlazi u ajmo reć, Airplane mode odnosno prikazuje no service. Sve aplikacije na mjestu.. Nakon toga ga gasim, vadim karticu skuzim da ima vode u njemu! Zamagli se okno kamere.. i ok.. sušim ga zamotanog u ručnik na radijatoru. Ništa drugo mi nije palo na pamet.. i da .. da sam znala (ponavljam) da je toliko mokar sigurno ga ne bi na punjač stavljala.. tako da.. svaki koment po tom pitanju je suvišan što je tu je..
Nakon toga.. pojavljuje se jabučica.. pali se screen sa "no service" znakom lokota, znak srelice, znak alarma i baterija na 100% (?!?!?). I velikim iPhone natpisom i slajderom: natips "slide to setup" ili tako nesto.. slajdam.. sljedeći screen je onaj početni kada kupiš iphone.. Connect to iTunes.. ako ga skinem sa punjača ugasi se skroz.. ako ga stavim na komp/usb, nema dovoljno snage da dodje do faze "connect to itunes" nego samo se pojavi jabučica i ugasi se.. i tako u intervalima od 10tak sekundi jabuka pa gašenje..
Telefon je pod garancijom..
Mislim da sam vam sve rekla što sam imala.. eto.. zanima me kolika bi mogla biti šteta s obzirom što prikazuje. I da.. tipke +/-, silent/vibra - rade.. i phone zavibrira kada ga stavljam u silent..

E da.. i ovo je prvo gašenje mobitela (ostanak bez baterije) nakon instalacije iOS5.

Hvala svima tko će pročitat i nekim savjetom pomoć!
27.10.2011 | 13:19
Bas peh situacija, a svakome se to moze desiti :/

Dobro ga osusi. Daj mu par dana da sva ta vlaga moze ispariti iz aparata.

Tada ga pokusaj ponovno upaliti. Ako ne htjedne, nosi ga u servis jer je pod jamstvom.

Nikakvu vodu ne spominji i pravi se luda. Reci samo da se ugasio sam od sebe, i da se ne zeli vise upaliti.

Jer, u protivnom, to je cisti propust korisnika i jamstvo ti ne pokriva takve kvarove.
27.10.2011 | 13:19
Stavi ga u rizu i ostavi da ona izvuce vodu iz njega. To ti je najbolje rjesenje nakon par dana ces vidjeti kakva je situacija
27.10.2011 | 13:55
Upravo sam to i htijela, žaliti se na gašenje nakon iOS5 instalacije...
27.10.2011 | 14:47
Mislim da ti neće to proći pod garanciju jer ako je ušla voda onda će se to na servisu i vidjeti i vjerojatno to neće biti dobro za tvoj novčanik. U mobitelu postoje i senzori za vlagu koji promijene boju kad do toga dođe i onda se možeš do sudnjeg dana žaliti na ios5 ili ios12, jedino ako nađeš kakvu dobru vezu u servisu. Žao mi je, ali mislim da je to najrealniji scenarij. Možda ti je najbolja solucija da ga odmah odneseš u servis i da se spasi što se spasiti da, a ne čekati par dana da se prosuši.
27.10.2011 | 15:23
U svakom slucaju moj savjet je da ga susis sto duze u rizi i nakon toga provjeri dali ti se ovo pojavilo kao na slici,ako jeste nista od garancije.
iphone4_water_paper.png
27.10.2011 | 18:04
saint kaže:
U svakom slucaju moj savjet je da ga susis sto duze u rizi i nakon toga provjeri dali ti se ovo pojavilo kao na slici,ako jeste nista od garancije.


nema crvenih točkica još uvijek! znači nisu vodene kozice?!? )))
Tnx svima.. lakše mi je! sad je u riži..iRisotto!
27.10.2011 | 20:28
iphone.jpg



evo vrag mi nije dao mira.. ovo su točno slikice po rasporedu pojavljivanja.. jel ima nade??!
27.10.2011 | 21:42
To sto ti vrag nije dao mira moze da te kosta 200 eura.Mislim da ti niko nemoze pomoci ako radis na svoju ruku.Ovo je dobronamjeran komentar.Status na telefonu je da mu treba aktivacija.OKANI SE CORAVA POSLA IMACES SAMO SKUPO KUCISTE. Pusti par dana kako sam rekao pa cemo srediti stvar
27.10.2011 | 22:03
saint kaže:
To sto ti vrag nije dao mira moze da te kosta 200 eura.Mislim da ti niko nemoze pomoci ako radis na svoju ruku.Ovo je dobronamjeran komentar.Status na telefonu je da mu treba aktivacija.OKANI SE CORAVA POSLA IMACES SAMO SKUPO KUCISTE. Pusti par dana kako sam rekao pa cemo srediti stvar


a kad imaš posla sa ženom.. šta da ti kažem... dobro, od sada dalje slušam...
28.10.2011 | 21:17
Tko će mi pomoć sa error21 problemom??
28.10.2011 | 21:32
Ocito da si poslusala i nisi dirala telefon par dana,a error 21 se pojavio na komodi gdje stoji riza.
28.10.2011 | 21:35
saint kaže:
Ocito da si poslusala i nisi dirala telefon par dana,a error 21 se pojavio na komodi gdje stoji riza.


daj sve je ok... nije pao u vodu da stoji 3 dana nutra..
ako ti se da pomogni mi da restoram iphone.. treba mi radi posla. Firma mi već 3 dana trazi garanciju, dok to dodje na servis i vrati se.. vjerojatno netko od vas lumena bi se smijao..
28.10.2011 | 21:37
Meni je svejedno. Daj mi par informacija: Na kojem OS-u radis,Jesi li radila JB na telefonu,Trebali ti unlock? Onda ti mogu pomoci
28.10.2011 | 21:41
Error 21 se u vecini slucajeva rjesava restore-om iz DFU moda. U DFU ides kao na ovom linku :



Onda ti iTunes prepozna da je u recovery modu i samo uradis restore.Ako neprodje onda se trebaju brisati neke recovery datoteke zato sam pitao koji OS koristis da ti mogu reci sta da brises na racunaru.
28.10.2011 | 21:42
saint kaže:
Meni je svejedno. Daj mi par informacija: Na kojem OS-u radis,Jesi li radila JB na telefonu,Trebali ti unlock? Onda ti mogu pomoci


ovako.. imam windoze 7.. nikakav JB (to i jest problem jer nema tutorijala praktički za "normalne" iphone) dakle, iphone je VIP mreža i sve je legalno...
28.10.2011 | 21:43
OK uradi ovo sa DFU mode,skopcaj mobitel sa racunarom,pokreni itunes i ubaci telefon u DFU onda samo restore pa javi kako je proslo.DFU izgleda da je mobitel ugasen ali ga iTunes prepoznaje kao da je recovery modu
28.10.2011 | 21:53
saint kaže:
OK uradi ovo sa DFU mode,skopcaj mobitel sa racunarom,pokreni itunes i ubaci telefon u DFU onda samo restore pa javi kako je proslo.DFU izgleda da je mobitel ugasen ali ga iTunes prepoznaje kao da je recovery modu


error 1602
28.10.2011 | 21:57
OK spasi sta ti treba iz iTunesa i reinstaliraj. Ovo je Apple rjesenje support.apple.com/kb/ta38633

Vazno je da si izbjegla error21,obavezno idi direktno sa USB kablom a ne preko nekih Hub-ova ili front usb.Znaci onaj na ploci
28.10.2011 | 22:01
saint kaže:
OK spasi sta ti treba iz iTunesa i reinstaliraj. Ovo je Apple rjesenje support.apple.com/kb/ta38633

Vazno je da si izbjegla error21,obavezno idi direktno sa USB kablom a ne preko nekih Hub-ova ili front usb.Znaci onaj na ploci


ok idem to sada riješit..
28.10.2011 | 22:15
ništa.. nije dobro.. vratio se error 21.. i ja sam kriva za to.. necu te više zamarati.. hvala!
28.10.2011 | 22:19
Ne zamaras me evo ti par linkova pa pogledaj kako i sta.

modmyi.com/forums/pwnage/407651-error-21-itunes.html
forums.macrumors.com/showthread.php?t=653276
29.10.2011 | 08:25
@Grave
bez panike. Error 21 ti ima nešto veze sa spajenjem na Apple server za aktivaciju.
Ne znam ima li u ITunesu za Windowse diagnoza mrežnih postavki, prije je bila. Ako ima, onda pust to da ti vidi gdje je greška.
support.apple.com/kb/HT1369?viewlocale=en_US

Kad saznamo gdje je greška onda idemo na uklanjanje, skoro sam siguran da ćemo ga pokrenuti.
29.10.2011 | 09:11
tino1 kaže:
@Grave
bez panike. Error 21 ti ima nešto veze sa spajenjem na Apple server za aktivaciju.
Ne znam ima li u ITunesu za Windowse diagnoza mrežnih postavki, prije je bila. Ako ima, onda pust to da ti vidi gdje je greška.
support.apple.com/kb/HT1369?viewlocale=en_US

Kad saznamo gdje je greška onda idemo na uklanjanje, skoro sam siguran da ćemo ga pokrenuti.


Super puno hvala! Jucer je već bilo kasno nakon 4 sata pokušavanja pokretanja i gledanja u error21 grešku. Saint je od velike pomoći, ali meni je jednostavno neugodno daviti. Stvarno sam guglala i nagledala se youtuba da mi je zlo.. danas sa više pameti idemo dalje. Sad sam na poslu, ali nakon toga opet idem u akciju. Najgore od svega je što svi imaju upute za jailbrejkane telefone.. a ja neke termine ni ne razumijem pa mi djeluje komplicirano! Hvala svima na pomoći!
29.10.2011 | 11:10
Cim ga ponovno pokrenes, jailbrejkaj i ti svoj iPhone

Barem ces se lakse snalaziti sa svim tim uputama u nekoj narednoj kriznoj situaciji

Logika cista
29.10.2011 | 14:20
drlovric kaže:
Cim ga ponovno pokrenes, jailbrejkaj i ti svoj iPhone

Barem ces se lakse snalaziti sa svim tim uputama u nekoj narednoj kriznoj situaciji

Logika cista


JB neću radit mob je od firme, firma ne može naći garanciju nigdje.. kupljen je u 4.mj. I nadam se nikada više kriznih situacija.. ali da je taj restore toliko kompliciran, stvarno mi nije jasno...
29.10.2011 | 16:39

grave kaže:
JB neću radit mob je od firme, firma ne može naći garanciju nigdje.. kupljen je u 4.mj. I nadam se nikada više kriznih situacija.. ali da je taj restore toliko kompliciran, stvarno mi nije jasno...[/quote]

Meni se čini da nije on kriv nego voda. Nije predviđen da radi u vodi. Zla sreća, dogodilo se. Moj je tvornički otključan i sve prošlo ok. Mali je bubini, ak ozdravi sva sreća ili ga nosi u servis, pa kud puklo.
29.10.2011 | 16:54
test nije javio ništa osim ovog:
Capture.JPG
29.10.2011 | 17:08
Voda !
29.10.2011 | 17:23
jzelko kaže:
Voda !


ok.. hvala.. iako sam više voljela ove momke gore koji su govorili da ima nade..
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.54 Seconds

Provided by iJoomla SEO