iMac mrlje!!!??
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iMac mrlje!!!??


03.06.2011 | 15:10
Pa eto meni u 21,5" iMac-u starom 7 dana nema nikakvog zvuka iz HD-a. A valjda je to kako ti je grah pao...
03.06.2011 | 23:15
e ja sam bas peh. ovo je treca 27-ica, i na svakoj se cuo hd.sto je nagore isti hd je i na prosloj i na ovoj. a toliko se korisnika zalilo na to i oni opet iste hd-ove ugradjuju.pa stvarno nema smisla vise.isto sa ekranima. ali krivi smo mi. dok god im ide dobro prodaja, sumnjam da ce ista mjenjati.
04.06.2011 | 01:40
Ja također imam 21.5" od 12. mjeseca prošle godine, znači 6. mjesec teče. iMac mi radi danima upaljen i ne čujem apsolutno nikakav zvuk iz njega.
04.06.2011 | 09:15
I ja imam iMaca 27" od 12. Mjeseca prošle godine i čuje mu se samo ventilator kad mu dam da mi kovertira video, a inače je jako jako tih.
04.06.2011 | 11:11
ma imao sam i ja tih ali s tim da sam mu mjenjao HD sa 1 na 2TB. izgleda da cu i ovom morati 2TB ugradjivati.
05.06.2011 | 02:00
scarface32 kaže:
ma imao sam i ja tih ali s tim da sam mu mjenjao HD sa 1 na 2TB. izgleda da cu i ovom morati 2TB ugradjivati.


Hardovi u novim iMacaim, od 2009 naovamo, imaju drugčije senzore. Za svaki brend drugačiji senzor. Promjeniš sam hard, senzor postane neadekvatan i fanovi odu na full speed. Ponekad čak gnjavi i ako staviš identičan model harda...

RIješenje je drljanje mrljanje sa pinovima senzora... Ili pljunut pare za "appleov" hard....
  • User
  • Posjetitelj
25.12.2011 | 16:15
Jel se gubi garancija ako skinem samo staklo i probam tako počistit?

Moj 21.5" (Mid 2010) je isto dobio malu smeđu mrlju, a ne mogu si baš priuštit bit bez njega na 2-3 tjedna + slanje iz ST u ZG.

Ovo mi je najvjerojatnije zadnji iMac ikad.
25.12.2011 | 16:24
Pričam napamet, ali ako nema prilikom demontaže stakla nijednog zahvata koji je "destruktivan" (da se lomi neki pečat, oznaka, naljepnica...), onda nema ni tragova da si nešto sam otvarao. Onda ne može nitko ni odbiti jamstvo.
  • User
  • Posjetitelj
25.12.2011 | 16:27
Tako nekako i ja razmišljam, samo mi je malo vjerojatno da se nisu osigurali po tom pitanju :/
25.12.2011 | 17:08
staklo se ne može detektirati da je bilo skidano jer se drži putem magneta a ne nekog ljepila ili slično. Kada se skine staklo moće se proći po panelu i unutarnjem cijelu stakla, ali nisam siguran da će to pomoći no ne vjerujem da će utjecati na garanciju.
25.12.2011 | 18:20
Već sam više puta skidao staklo i mislim kao i rusty.Mogu ti i pokazat ! Ako se doskitaš !
25.12.2011 | 20:00
Na novim serijama moguće je skinuti staklo čak bez vakuumskih hvatača ako imate malo jače prste i nokte. Nema nikakvog pečata i lako se čisti. Naravno, ako je problem samo na staklu, a ne na samoj matrici.
  • User
  • Posjetitelj
27.12.2011 | 19:04
Hvala svima na odgovorima, vidit cu sta se da napravit jos.

@jzelko hvala na pozivu, malo sam u gužvi jedino pa ce morat pricekat

Ugl. neću skidat ništa što ne smijem zbog garancije, ali me isto jako smeta što ovaj problem u Apple-u još nisu naznačili kao onaj koji bi trebao bit rješiv i van garancije. I posebno me smeta što je tako česta pojava.
27.12.2011 | 19:19
Prašina, nitko joj ne može uteći
Ja planiram otovriti svoj iMac i očistiti LCD panel ( dakle ne ovo staklo tj. plastiku, jer prašina nije na njoj) slijedeći upute na forums.macrumors.com/showthread.php?t=1101370&page=2
garancije nema, odavno je istekla, a neki dan sam gledao jedan iMac iz iste serije ( godište) kao i moj i razlika se vidi i to dosta ( očito moj radi u manje čistoj prostoriji)
27.12.2011 | 20:26
Kako prepoznati je li prašina na staklu ili na samoj matrici? Ja bih svog rado očistio prije nove ako je moguće.
27.12.2011 | 22:20
Jednostavno, ako si očistio zaštitnu plastiku, a fleke se i dalje vide, onda znaš da je na samom panelu
01.01.2012 | 14:16
eto i na mom 1mj. starom imac 21i prasina...
nije puno,ali eto pocelo je ulaziti..naravno smeta me:)
u zg sam,kad odlucim to rijesiti dal da furam u servis ili sam??
ako moze savjet??hvala
01.01.2012 | 16:13
Kod mene se još nije pojavila prašina ali koliko vidim da svi imaju problema pa i mene čeka isto
Imam ga oko 2mjeseca ali svaki dan malo pojacam ventilatore dok igram nekakvu igru i možda je to razlog što se još nije pojavila prašina.?
01.01.2012 | 17:39
ja imam skoro 10 mjeseci star imac i nema ni traga mrljama. održavam ga svaki dan čišćenjem, ali i uvjeti u kojima se nalazi sam mac sigurno pridonose tome (nema previše prašine, ne puši se u prostoriji itd...)
12.01.2012 | 22:30
Ja imam iste uvjete, ali i isti (gornji problem). Mrlje su posebno osjetne pri pokretanju sistema, tj. na bijeloj podlozi). No to je po meni manji problem, naime sa vremena na vrijeme (valjda pri dužem radu) javi se preko trećine ekrana jedna nazovimo mrlja, ali više me podsjeća na bukvalno pokvašen materijal. Znači razlikuje se od ove standardne prljavštine.
Imam garanciju još godinu dana, ali nisam nešto previše razmišljao o servisu, no možda bi trebao? Mišljenja?
13.01.2012 | 13:30
ako je u garanciji, peglaj u servis da ti naprave zamijenu
13.01.2012 | 16:49
I ja imam mrlje od otprilike prvih par mjeseci kada sam kupila komp ali mi se nije dalo ići zbog toga do servisa (loša iskustva) pa sam to zanemarila
No prije par mjeseci sam uočila još par mrlja i javila se u servis (istyle) i ovo su mi javili:

"Nažalost garancija je istekla, te kvar nije moguče otkloniti preko jamstva.

Postoji mogučnost čišćenja LCD ekrana, međutim pošto je to dosta osjetljiva stvar postojim mala mogučnost oštečenja istog. Tako da mi možemo očistiti LCD ali uz Vaše odobrenje te prihvačanje rizika oštečenja."
13.01.2012 | 17:00
Očigledno im je i "ć" tipka neispravna. Oh, nije, vidim da su ga na jednom mjestu uspjeli upotrijebiti.
13.01.2012 | 17:10
To je tipfeler. Htjeli su napisati "čiščenja"
  • User
  • Posjetitelj
02.02.2012 | 20:55
Poslan za ZG danas, pa ćemo vidjet ishod. Garancija traje još oko tjedan dana.

U međuvremenu sam otkrio da se i prašina zavukla pod ekran oko mrlje. Valjda neće bit ista priča za godinu dana, samo šta onda neće bit ni garancije
02.02.2012 | 22:47
Meni je garancija istekla, ali možda mi ne bi ni vrijedila jer sam bio prije oko pola godine sam mijenjao krepani tvrdi disk, tako da me sada čeka akcija čišćenja u vlastitoj izvedbi. Definitivno ću morati rastavljati LCD panel, jer sam već probao skinuti prednje staklo i brisati prednju stranu panela, ali te su mrlje s unutarnje strane.

Do sada me nisu toliko smetale, ali sada počinju pomalo iritirati moje očice. Najviše ih je na gornjoj strani LCD panela. Ja se samo nadam da neće biti takvih problema na iTVu ako ga stvarno naprave jednog dana.
16.02.2012 | 14:16
Nakon što sam pogledo ovaj video ipak sam odlucio ne slati ga na servis nego ću sam to obaviti.
16.02.2012 | 14:38
Izgleda tako jednostavno, ali vidi se da covjek ima prakse u tome.
16.02.2012 | 14:47
Ninjago kaže:
Izgleda tako jednostavno, ali vidi se da covjek ima prakse u tome.

Ma nemaš tu šta komplicirati.
Čak i ovo gledam ako se odlučim na izbacivanje optike i stavljanje ssd,je malo veći zahvat ali isto nebi bio toliko velik problem.
www.ifixit.com/Teardown/iMac-Intel-21-5-...2428-Teardown/5485/1
Ali ipak mislim da bi ga za taj zahvat nosio na servis,jer se bojim da bi popusio garu od 3 godine.
16.02.2012 | 15:35
Sve bi to bilo super kad bi te mrlje bile na unutrašnjoj strani staklenog poklopca ili na vanjskom staklu LCD panela, ali na žalost mrlje mogu biti i unutar samog LCD panela, tj. na reflektivnoj podlozi iza njega, a tada ova akcija čišćenja više nije tako jednostavna jer osim skidanja staklenog poklopca treba izvaditi i LCD panel te ga pažljivo rastaviti da bi se rješilo tih mrlja te ponovo sve pažljivo sastaviti.

To je barem kod mene slučaj. Nadam se to jednom napraviti i naravno sve lijepo dokumentirati. Jamstvo mi je isteklo tako da mi ništa drugo i ne preostaje nego sve sam napraviti.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 51 minuta
  • hal9000: OVO: -> [link]
  • hal9000: @yonkis: ma neki kompjuterski virusi... nemam pojma što je to! @smayoo: pa ja bih baš na krstarenje... :D
  • VanjusOS: [link]
  • smayoo: Sad su ti ta krstarenja vrlo povoljna pa nemaš više izgovora. ;)
  • Yonkis: hal9000 misliš o norovirusima? Srećom besparica me opet spasila pa nisam na kruzerima :j
  • hal9000: Danas čujem ekipu kako priča o nekim virus killer-ima. Može mi netko objasniti što je to? :D
  • imjasminh: Prodano kolegi s foruma.
  • imjasminh: 750 eur - [link]
  • Yonkis: Moram priznati da je ovo dobro odrađena aplikacija: [link]
  • imjasminh: Pozdrav svima! Prodajem Apple Watch Ultra 3, 49mm Black Titanium, račun garancija. Nije ni 2 mjeseca star, bacite pogled na oglase: [link]
  • dpasaric: I previše su ih prodali s obzirom na sve... oko 600.000
  • user: pa se nije dobro prodavao
  • user: Apple Vision je očito preskup bio
  • Riba: Bas glupost od hardvera.
  • Yonkis: Ok, i nije to neuspjeh, nešto su naučili iz toga, nadam se.
  • Riba: RIP Apple Vision. - [link]
  • drlovric: Lijepo [link]
  • dpasaric: Kao jako su zabirnuti za tvoju privatnost, a istovremeno s druge strane čini sve da je potkopaju...
  • Yonkis: Ova opcija neće nikada biti dostupna u EU ili...? [link]
  • Yonkis: The iOS 26.4.2, iPadOS 26.4.2, iOS 18.7.8, and iPadOS 18.7.8 updates that Apple released today address a security vulnerability that the FBI recently used to extract Signal message previews from an iPhone even after the app was deleted.
  • drlovric: Ja sam zadnji put cuo nikada da mi neko kaze, jao jest mi spor SSD na Mac :) To samo forsiraju ovi YT recenzenti. Nama normalnim smrtnicima totalno nebitna stavka na modernim M Macovima...
  • Yonkis: Zato jer mac diktira koliko će brzo SSD raditi. Ako radi max onda ce se i trošiti max. Ovako radi laganica pa traje dulje. Ovo pričam iz guzice. Možda ima smisla.
  • ZoPaj: mjerim s blackmagic disk speed test: mac studio m4 1tb disk 6380 mb/s read, 5200 write vanjski tb5 samsung 9100pro 4tb u acasis 80gps 6430 mb/s read, 6000 write znači vanjski brži od ugrađenog mac ssd
  • jura22: Uz TB5 i dobro kućište dobiju se velike brzine prijenosa podataka, ne kao interni SSD (otprilike duplo manje).
  • jura22: RAM se ne da "odlemiti" jer je sastavni dio SoC-a.
  • Ender: @cavarovobrdo: ... ili barem SSD.
  • cavarovobrdo: Nadam se da će novi CEO odlemiti RAM ;)
  • cavarovobrdo: Muštuluk: John Ternus to become Apple CEO
  • imenso: John Ternus novi CEO
  • CoffeePod: @yonkis jos me macOS 26 nije vidio a tko zna hoce li 27. Sequioa mi je toliko dobra da nemam razloga updejtati, a cijela prica sa Liquid Glass mi je odvratna.
  • Yonkis: The upcoming macOS 27 release will be compatible with Apple silicon Macs only.
  • dpasaric: Možeš uz search naći svaki
  • dpasaric: Pa zadnji intervju je na naslovnici, a ostali raspršeni tijekom godina
  • Ender: @dpasaric: a gde su ti razgovori? mislim gde se mogu naci?
  • Performita: Omogućuje lako postavljanje novih uređaja, sigurnost podataka i poslovni email bez velikog IT odjela. Cilj je da tvrtke rade jednostavnije i sigurnije na Apple uređajima.
  • drlovric: U cemu je fora sa ti Business? Imamo li mi mali smrtnici neku korist od toga ili je to samo za velike tvrtke?
  • Performita: Kalimera, Dobro jutro... ovo za Apple Business rolls zvuči kao izvrsna vijest!!!
  • Borisone: Apple Business rolls out to 200 countries today - brace for impact - even Croatia!
  • Yonkis: iOS 26.4.1 and iPadOS 26.4.1 This update has no published CVE entries.
  • stefanjos: Treba mi as u rukavu kada me netko pita gdje da ide haha :D
  • smayoo: Ima ih nekoliko koji se oglašavaju kao iPhone serviseri, nijedan mi nije baš ulio povjerenje, ali nemam neposrednih loših iskustava.
  • stefanjos: gdje nositi iphone na popravak u rijeci kada nema jm elektronike?
  • Yonkis: @smayoo Nema na čemu, evo ja upisah.
  • smayoo: @Yonkis, evo, otključano, hvala na upozorenju!
  • dpasaric: Booo?
  • Yonkis: “ Lažu li nas :) ...nastavak sa vikalice.” - tema zaključana a zadnji post završava sa pitanjem?
  • smayoo: Sretan Uskrs!
  • Yonkis: Sretan Uskrs braćo! I sestre!
  • zoranowsky: Sretan Uskrs!
  • Gjuroo: Sretan Uskrs!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.72 Seconds

Provided by iJoomla SEO