DVD drive ne radi
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

DVD drive ne radi


17.02.2011 | 14:08
Dobro, jbg, čovjek očito ima foto-video studio, snima okolo vjenčanja, krštenja i sl. Logično je da mu većina klijenata još uvijek traži DVD. Kad su glupi i ne slušaju Stevu.
17.02.2011 | 14:27
Pa zapravo ne. Vjenčanja radimo ali specificno, ne isporucujem verzije od 4h sa po 20 min babaca u kolu A vjenčanja ionako već dugo idu u HD-u pa s toga na blue ray. DVD mi sluzi trenutno za isporuku svega ostalog, od grafičkih priprema do glazbenih spotova jer ne isporucujem na betama. Jbga nemam uvjete. Smatram te diskove isto tako najvećim sranjem tj modernom vinilkom. Stikovi i kartice su toliko postali dostupni i povoljni da mislim počet isporucivat sve na njima. Ionako svaki tv danas ima USB utor pa gledaj direkt sa stika.
17.02.2011 | 14:51
Glede MacPro-a i przenja, kod nas u firmi ih imamo nekoliko - NIKOME do sada (a imamo ih vec par godina) nije riknula optika (kuc, kuc u drvo)...
  • Dijete
  • Posjetitelj
17.02.2011 | 18:39
vinilka sranje????

krivo sam čuo, jelda?
17.02.2011 | 19:26
hahahahaha znao sam da će se netko osvrnuti na ovo sorry Dijete nisam mislio na kvalitetu i vrijednost zvuka s vinilske ploče nego lošu kvalitetu materijala koji se izvija na toplini i podložan je fizičkim oštećenjima. cd, dvd, b-ray isti vrag samo što su otporniji na toplinu.
Nego da izvjestim o progresu..dakle, stara pržilica je dobila nogei danas sam ubacio još i blue ray pržilicu kraj ove nove. Ispatio sam se prvo dok sam rastavio mac jer sam morao doći do matične kako bi ukopčao sata kabal budući da mac ima provučen ide kabal do pržilica. E kad sam to napravio skužio sam da moram skidati i ventilator i adapter za hard1 kako bi provukao novi kabal do pržilice jer je sve natiskano za poludit. I kad sam malo i očistio sve te komponente (nevjerojatno koliko prašine a baš čistimo stan ) krenio sam sa poslagivanjem istih nazad. Sve je ok al sa ventilatorom sam se napatio! Ne bi sjeo da ga ubiješ! No i to se umorilo pa je popustilo nakon nekog vremena. Bilo me strah jako stiskat da ne pukne matična ploča il nešto drugo al eto..prošlo je bez problema...većih Nadajmo se da sve radi! Hvala još jednom svima. pozz
17.02.2011 | 22:05
No, i sad budeš vidio da će ti te pržilice raditi puno duže nego one koje se original isporučuju sa Macom. Oni to valjda namjerno rade. Tko bi znao.
17.02.2011 | 22:53
@ Drazen: Ajde molim te daj mi samo JEDAN razlog, zasto bi Apple kao brand narusavao svoj kredibilitet, ugradjujuci pokvarene (ciljano lose) przilice u svoja racunala? Sto je svrha?
17.02.2011 | 23:14
Svrha je ušteda. A oni smatraju da je optika ionako nepotrebna i stavljaju je samo zato što je "glupi korisnici" žele.
18.02.2011 | 01:28
a zašto glupi? Ok kužim da je zafrkancija ali kako danas isporučiti nekakav materijal na brzinu a da ne kosta puno?
18.02.2011 | 01:41
Neznam ZAŠTO, ali ZNAM da na svakom Macu kojeg sam imao (iMac G3, iBook G3 i G4, iMac Intel) i na kojem sam radio ili trenutno radim (PowerMac G3, G4, eMac) je riknula pržilica. Ovu koju imam trenutno kod kuće na Mac Miniju NE KORISTIM, niti sam je ikada koristio - pogodi zašto? Pržim sve CD-e i DVD-e za kućnu upotrebu, rodbinu i prijatelje na E-Machines govnu od laptopa koje zamisli - PRŽI BEZ POGOVORA i to već 3 godine. Pogledaj malo starije postove pa će š vidjeti da MASA LJUDI OVDJE ima problema ili je imala sa optičkim pogonima. Stvarno ne znam zašto su tako loše kvalitete, isto kao što ne znam zašto na gotovo svim Peugeot i Fiat vozilima uredno rikavaju žarulje.
18.02.2011 | 01:42
Nisam shvatio. Ono što sam htio reći - Apple smatra da su korisnici glupi što još uvijek koriste optičke medije kad su oni (Apple) odlučili da je to sranje i da svi trebaju umjesto toga downloadati sadržaj s iTunesa. Ali eto, glupi korisnici inzistiraju na tome da žele optiku pa je oni još uvijek stavljaju. Ali stavljaju lošu optiku jer ionako to nema budućnost i tko je.. korisnike kad su ionako glupi.
18.02.2011 | 01:50
@ Drazen- hahahaha stvarno su zarulja problem na faking peugeotu!!!
@ smayoo- nadam se da si sarkastican Meni optika ne treba radi glazbe, nisam konzument nego proizvodjac. Šta da radim sa fotkama koje trebam isporučiti ljudima?
18.02.2011 | 01:58
Čekaj malo... Zar smo prošli kroz neku prostorvremensku crvotočinu i sad smo u nekom paralelnom svemiru? Prije 11h i 22 min napisao si:

Smatram te diskove isto tako najvećim sranjem tj modernom vinilkom. Stikovi i kartice su toliko postali dostupni i povoljni da mislim počet isporucivat sve na njima. Ionako svaki tv danas ima USB utor pa gledaj direkt sa stika.


To si bio ti. Ti si to napisao. WTF???

Inače - da, naravno da sam sarkastičan.
18.02.2011 | 02:11
Da naravno misleći pri tome da su stikovi povoljni ukoliko isporucujem materijal koji sam dobro i naplatio pa me nije briga za sto kuna sto ću dat na stik. Ali kad trebas nekome sprzit nekakav materijal preview tipa ili nešto sto nije komercijalno moraš imati ovu mogućnost iako ju smatram ogavnom. Volio bi ja da ima alternativno rješenje za 2-3kune.
18.02.2011 | 09:11
Mislim da nisu uvijek uređaji krivi za neuspjelo prženje, nego i sve nekvalitetniji mediji. Sa CD i DVD medijima događa se ono što se svojevremeno počelo događati sa Floppy disketama, da budu što jeftiniji kvaliteta ode u kupus..

Sjećam se da je kutija od deset floppyja uvijek sadržavala barem dva do tri koja nisu htjela raditi još od prvog izvlačenja iz kutije. Isto se sada događa i sa CD, a i DVD medijima od kad se jeftino prodaju spakirani u celofanu čak i bez prave spindle plastične kutije.

Nekda je uz CD pogone dolazio papir ili čak knjižica u kojoj je pisalo s kojim medijima najbolje radi, ali danas kad bez obzira na ime sve proizvode dve, tri tvornice u Kini to ionako više nema veze, jer se čak i CD/DVD pogoni tamo proizvode.

Ja sam nekada stvarno puno pržio i pogoni su mi redovito crkavali u nekim svojim intervalima. Sada to radim vrlo rijetko pa će trajati. Po mom iskustvu, Steve je u pravu i to je tehnologija koja izumire, a oblaci (cloud computing) dolazi. Kod nas je samo problem što se koristi ADSL, pa nam je upload puno sporiji od downloada. Potreba za slanjem podataka raste i postaje jednako važna baš kao i download, ali za sada ne postoji kritična masa koja bi potaknula promjene. Za istinski cloud computig obje su brzine jednako važne.
20.02.2011 | 18:57
mogu se ubacit na post, imam pitanje u vezi dvd drivea:

nekidan mi se curi na Mac miniju dogodilo da nije htio učitati jedan cd s fotkama, pa ga nije mogla izbaciti pošto ima pc tastaturu i nema za eject tipku.
nakon pokretanja pa gašenja iPhoto appa ikona cd-a se konačno pojavila p smo ga uspjeli izbaciti.
kako riješiti istu situaciju u slučaju da se ikona cd-a ne pojavi?
20.02.2011 | 19:23
Pa, restartat i držat Lijevu tipku miša.
20.02.2011 | 20:18
Dražen kaže:
Stvarno ne znam zašto su tako loše kvalitete, isto kao što ne znam zašto na gotovo svim Peugeot i Fiat vozilima uredno rikavaju žarulje.

To ti ja mogu reći zašto se događa. Kad žarulje stalno krepavaju, to je znak loše električne mreže na autu koja ima ozbiljnih problema sa stabilnošću napona koji pada ispod 12 V. Tu ti Smayoo može više reći, ali stvar je u tome da ako H7 žarulja, koja je u startu hebena stranka, jer je izuzetno mala i jako se grije, ima 55W snage znači da vuče X ampera struje koji je ovisan o naponu mreže. Što je taj napon niži, protok struje je veći da nadoknadi manju energetsku vrijednost struje čiji je napon niži. I onda kroz žarulju potekne previše struje, poraste omski otpor koji ovisi o kvadratu struje i sve zgori....
Na autima koji imaju veće farove (više zraka, manje zagrijavanja, bolje hlađenje žarulje) to je manje izražen problem. No, stabilnost napona mreže je ključna u cijeloj priči. Očito spomenuti Peugeoti i Fiati imaju manje rezerve u alternatoru i akumulatoru spram trošila koja su ugrađena u auto i onda kad neki od njih upadne u cijelu priču izazove pad napona koji onda dovede do pregaranja žarulja....
Evo, to je odgovor na to OT pitanje.
A da je optika tehnika na izdisaju, slažem se
20.02.2011 | 21:18
jzelko kaže:
Pa, restartat i držat Lijevu tipku miša.


znači, ne postoji neko rješenje bez restartanja?
20.02.2011 | 21:19
Djuro genijalac kaže:
Tu ti Smayoo može više reći, ali stvar je u tome da ako H7 žarulja, koja je u startu hebena stranka, jer je izuzetno mala i jako se grije, ima 55W snage znači da vuče X ampera struje koji je ovisan o naponu mreže. Što je taj napon niži, protok struje je veći da nadoknadi manju energetsku vrijednost struje čiji je napon niži. I onda kroz žarulju potekne previše struje, poraste omski otpor koji ovisi o kvadratu struje i sve zgori....


Hm... Neće biti tako. Zapravo upravo obratno. Nije *snaga* ta koja je konstantna, nego *otpor*. Kad je manji napon, manja je i struja (I=U/R). Dakle, kad pada napon, onda pada i struja. Ovo da omski otpor poraste s porastom struje jest točno, ali upravo to je faktor stabilizacije. Dakle, struja raste => temperatura niti raste => otpor niti raste => struja pada i na kraju se žarulja sama stabilizira u svojoj radnoj točki.

Dakle, žarulje bi mogle crkavati ako regulacija napona ne valja pa napon *raste* preko nazivnog. Moguće je da postoji ovakav sistemski problem, ali samo ako vozač ima naviku vožnje na okretajima pretežno preko 4000.

Vjerojatnije je da je problem u lošoj regulaciji napona koja se očituje u čestim *naglim* promjenama napona (na gore ili na dolje) koji dovodi do naglih promjena struje u žarnoj niti, što svakoj žarulji skraćuje životni vijek.
20.02.2011 | 21:33
Ovo za sijalice je stvarno istina. Ja imam Peugeot 206 i cesto crkne sijalica.

Neko mi je rekao ako se mijenjaju u paru da, kao, duze traju.

Ne znam da li bi tu moglo biti istine
20.02.2011 | 21:55
@ Finn, probaj držat f12. To ti vjerovatno znaju oni koji imaju hackintish.
20.02.2011 | 22:34
Finn kaže:
jzelko kaže:
Pa, restartat i držat Lijevu tipku miša.


znači, ne postoji neko rješenje bez restartanja?


Disk Utility. Odeš tamo, dismount, pa mount. Onda ejectaš normalno.
20.02.2011 | 22:37
drlovric kaže:
Ovo za sijalice je stvarno istina. Ja imam Peugeot 206 i cesto crkne sijalica.

Neko mi je rekao ako se mijenjaju u paru da, kao, duze traju.

Ne znam da li bi tu moglo biti istine


Zvuči kao nešto što bi rekao lakomi vlasnik tzv. "ovlaštenog servisa" ne bi li te bolje odrao.

To blage veze nema s tehnikom ni fizikom.
20.02.2011 | 22:48
Ok, krivo sam si protumačil fiziku iza crkavanja žarulja, ali nestabilan napon mreže je razlog definitivno....
a ovo s parom je dobra fora i istina ako se radi o amortizerima, diskovima, pločicama kočnica i slično, ali definitivno ne žaruljama.....
20.02.2011 | 23:00
@jzelko&smayoo: hvala na odgovorima.
20.02.2011 | 23:46
Srećom nemam Peugeot nego Hyundai Isto se slažem da je optika na "zalasku karijere".
20.02.2011 | 23:55
@Drazen: A jesi se usrecio s autom Cestitam na odabiru
21.02.2011 | 00:02
A uzeo sam novi "ispod čekića" u 8 mj. prošle godine, vrijeme će pokazati. Imam feedback od svih koji imaju Hyundai da im automobili nisu loši. Ja se i malo vozim, garažiran je i patim na čuvanje stvari, valjda će potrajati 6-7 god., a onda ak ću opet moć, jovo nanovo.
21.02.2011 | 01:00
Zato se danas žaruljice mogu jeftino zamijeniti LED-icama (prije se moralo naručivati iz USA, a sada ih ima i Chipoteka po 30-50 kn), a glavna svjetla su HID xeoni koji nemaju taj problem. Ako je auto niže klase ili je malo stariji, pa nema HID, niti to više nije skupo, s ugradnjom ispod tisuću kuna, a izuzetno povećava sigurnost vožnje po noći i doslovno radi "noć i dan" razliku. IMHO, ako i niste "tuner" tip vozača, toliko možete napraviti za svoju sigurnost.

No, da se vratimo na optičke pogone - Apple baš bira kvalitetne, ali očigledno niti oni više nisu što su nekada bili. Dio problema je možda i u tome što su nekada svi bili 4x ili 8x, a sada je sve to nešto "nabrijano" na 40x, 52x itd...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 15 sati, 16 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.59 Seconds

Provided by iJoomla SEO