Macbook Air ethernet (via USB) problem
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Macbook Air ethernet (via USB) problem


22.11.2010 | 15:30
kao što naslov kaže pokušavam jednog Macbook.a Air-a (1st edition) spojiti preko usb ethernet adaptera. Nije moj osobno, ovo je malo usluga za prijatelja. SL na njemu ver 10.6.4 (nije napravljen nikakav update još uvijek). Pregledao sam ga prije jedno 15 min.

Airport radi normalno izlazi van i sve 5. Kada se spoji na ethernet preko USB, kreira konekciju ali ne dobija adresu preko DHCP-a. Router je siemens 764 koji radi non stop uredno i nema nikakvih restrikcija. Ostali uređaju se spajaju istim ethernet kebelom na njega i rade normalno.

pinganje localhosta radi, ali routera ne. nikakvi proxy nisu podešeni na ethernet konekciji. Kada se ručno definira statička adresa također pinganje ne prolazi prema routeru, a sa ostalih računala da.

imali tko kakvu ideju što bi se dalo probati tu napraviti? Dali se može flash taj usb ehternet uređaj? Ja ću malo pogledat po netu jer nisam mogao na licu mjesta zbog vremena, ali me interesira dali je netko naletio na sličan problem i dali je to rješivo?

hvala svima unaprijed.

pozz
22.11.2010 | 15:58
Glupo pitanje, jesi ugasio Airport na kompu?
22.11.2010 | 16:08
nije glupo pitanje. Jesam ugasio sam i napravio sve testove isključivo sa ethernet konekcijom. Dakle samo kada je definiran statički ip konekcija "pozeleni" u network kategoriji, no međutim komunikacija i dalje ne prolazi. ukoliko se definira DHCP onda mi dodjeljuje APIPA adresu iz njenog raspona (169.254.0.0-169.254.255.255).
22.11.2010 | 16:38
Ja nisam doma kod IP adresa, jesu li te adrese privatne ili javne. Nekaj mi po glavi ide da se morti kosi s necim. Moral bu neko pametniji reci.
Mislim da ide (pocetak adrese)10, onda 172 i 192. Tvoja pocinje s 169. Mozda je u tome caka. Mislim ako je mreza zatvorena (nema interneta) onda i nije bitno.
Ima sigurno medju nama koji mrezni administrator koji bi vise trebao znati nego ja.
22.11.2010 | 16:51
ja jesam u toj profesiji, ali kao što sam naveo sve je ok sa svim ostalim računalima na istom routeru i mreži generalno, samo sa tim Airom je problem. Razlog pisanja tu je dali je netko imao baš takav slučaj na macu općenito i to po mogućnosti sa ovom kombinacijom hardware-a

APIPA-Automatic Private IP Addressing - dakle drugim riječima kada DHCP zakaže onda se dodjeljuju automatski APIPA adrese kako ne bi došlo do konflikta. kada e DHCP vrati u pogon iste se mijenjaju i podešavaju na adrse koje dodijeli sam server i svog "pool-a". problem je što meni dhcp na routeru radi sasvim normalno. Jer imam simultano spojeno više računala što žičano što wirelessom i svi rade ok. Neki imaju definiran statički neki dinamički IP ali nema konflikta sa ovim Airom nigdje na mreži.
22.11.2010 | 17:10
Možeš li za test napraviti cross-wire konekciju između dva računala direktno, bez switcha i routera?
22.11.2010 | 18:49
Moje znanje tu prestaje.
22.11.2010 | 20:38
može smayoo, dobra ideja to ću probat ponovno sutra jer nije samnom taj laptop. Ali pretostavimo da se "ne vide" dali bi bilo onda sigurno za reći da je problem u USB adapteru? nisam našo nek konstruktivna rješenja po tom pitanju. To ili radi ili ne radi.

javim rezultate
22.11.2010 | 21:07
Bio problem u USB adapteru ili u njegovom driveru, dođe ti na isto. Postoji, naravno, i mogućnost da imaš i problem s Ethernet kabelom ili RJ45 konektorom - da ti samo Rx parica ne radi ili ima loš kontakt, a Tx je OK, ili obratno.
  • MarioM
  • Posjetitelj
05.12.2010 | 16:40
Pozdrav, malo sam off topic, al da ne otvaram novu temu...moze li mi netko reci, ako ima 11" Aira, koliko mu traje baterija?
05.12.2010 | 17:07
uff sorry totalno sam zaboravio post napravit ovdje. u konačnici je problem bio sa adapterom. testirano sa drugim i radi uredno.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 dana, 3 sati
  • dpasaric: Osvrt je na naslovnici...
  • dpasaric: Ja bih samo Siri koja radi kako treba.
  • stefanjos: pa nije da ikome treba, ali radije bi to nego iakkav AI image generator haha
  • drlovric: Top je stvar. Razmazi oci i plus dobijes par sat i baterije usput.
  • dpasaric: Kome to uopće treba? :)
  • drlovric: Slazem se. Natjerala ih AI blamaza a ne dobra volja :)
  • stefanjos: 120hz na obicnom iphoneu. Napokon!
  • stefanjos: Drpongrac. Nema uvrede. Autoagnostik sam ali volim svoj polo :)
  • drpongrac23: Bez uvrede, isprika svakome, imao san bekutanera kockici m3, golfa 4 i polo sdi - sve redom šrot!!!!
  • drpongrac23: @stefanjos - fauwe = krampwagen! Hyundai rulez!!!!
  • drpongrac23: Uskoro event! Euforija počinje!!!! Gemišti na hlađenju!!!!
  • stefanjos: @yonkis, a stvarno je tino haha. samo fauve :P
  • Borisone: [link]
  • Borisone: Kao i svake godine u rujnu, nova generacija iPhona, te eventualno AirPodsi, Apple TV, i sl.
  • Yonkis: A što se predstavlja?
  • dpasaric: Danas Appleov Keynote u 19 sati po našem vremenu!
  • Yonkis: tino1 mora pješke jer ga izdao Bayerische Motoren Werke :)
  • stefanjos: ?
  • Yonkis: [link] tužno
  • smayoo: Rijeka je treći grad u Europi po godišnjoj precipitaciji. Prva je Genova u Italiji, a drugi je Nikšić u Crnoj Gori
  • smayoo: Nije istina. London ima više kišnih dana godišnje, ali Rijeka ima veću godišnju precipitaciju (kumulativnu količinu padalina u mm po m2)
  • hal9000: @yonkis • Navodno je.
  • Yonkis: Jel' ovo istina za Rijeku? [link]
  • smayoo: Riječani i ostali zainteresirani, kavica i ćakula ovu subotu (30.08.) ujutro u 10h u gradskoj kavani Renard
  • drlovric: @vanjus: Barem si imao mogucnost izbora. Odaberes banku koja ima Apple Pay i cao :) biH je doslovce prije tjedan-dva dobila Apple Pay, nije uopce bilo dostupno u drzavi.
  • VanjusOS: pa znam da je Apple pay bio dostupan preko PBZ-a već godinama, ali tek od jučer je to moguće i preko HPB.
  • Yonkis: @smayoo - mogli bi subotu ujutro. Ima li još zainteresiranih, gdje je tino1?
  • Yonkis: @VanjusOS - to misliš kao "napokon" tj sarkastično?
  • smayoo: @yonkis - ja mogu u subotu ujutro. U nedjelju popodne-navečer možda također, ali nisam siguran.
  • VanjusOS: ljudi, tehnološka revolucija! od danas Apple Pay i preko HPB-a!!
  • Yonkis: Jel netko za kakvu kavu ovaj vikend? U Ri mislim :)
  • Yonkis: Glede Tita.. u Splitu: [link]
  • smayoo: @drlovric, nema na čemu, drago mi je. :)
  • mbp2009: Titini kriteriji: onaj koji je bio protiv njega. Kao i kriteriji svakog drugog kriminalca i diktatora :)
  • drlovric: @Smayoo: Isli u plavo bijeli. Sasvim pristojna hrana. Nismo uopce razocarani. Hvala :)
  • jura22: Da, tocno tako. Sakupljao po ulici! Zene, djecu, starce. Po redu. Bez kriterija.
  • smayoo: U samom Osijeku, nažalost, po mom iskustvu ništa nije baš trajno na visokom nivou. Ako bih morao preporučiti bar jedno mjesto, to bi bio "Plavo-bijeli". Klasični restoran, kad vidiš kako su konobari odjeveni, izgleda kao da su još osamdesete, ali hrana je konzistentno vrlo dobra. Ali to je nekakav standardni restoranski jelovnik, nema nekih baš tradicionalno slavonskih jela
  • smayoo: Varga u Bilju, pojeli smo zbilja dobar čobanac prije koju godinu. Još je bolji u Sokaku u Đakovu, kod ergele, ali to ti nije blizu Osijeka
  • drlovric: Sutra sam u Osijeku. Molim lokalce za preporuku za dobru slavonsku hranu.
  • Air: U protivnom je imao vanzemaljsku sreću da je baš smaknuo one koji su mu smetali.
  • Air: @jura22 ja sam nekoj logici siguran da je Tito imao kriterije po kojima je to činio.
  • smayoo: Kako misliš - da je nekog dao smaknuti bez kriterija? Skupljao je nasumično ljude po ulici pa ih vodio na smaknuće?
  • Yonkis: Što je kriterij?
  • jura22: “kriterija”
  • smayoo: Što je krizerij?
  • jura22: Danas se sjecamo svih koje je Tito dao smaknuti bez krizerija.
  • Bertone: e da je ufatiti svu tu struju nekako i pospremiti je za kasnije ;D
  • smayoo: Leleee... :)
  • Yonkis: Evo par slika od jutros, slikano iPadom: [link]
  • mbp2009: Sve ok, pbz radi na beti

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 1.24 Seconds

Provided by iJoomla SEO